Klaar voor de Zeskamp a* STRIJB0SCH DAMMEN VAM0S A VER Dieienoptocht V.e.ROOY Officiële presentatie aan het publiek van de Venrayse Zeskampploeg AUTOSCHADE? kenmerk voor vakwerk Door inruil verkregen: De competitie is vooir de Venrayse volleybalclub goed begonnen. Het 3e damesteam beet de spits of legen het Venlose VCSD. Beide eerste sets werden met gering verschil gewon nen, nl. 15-13, maar de derde set ging met 1-15 verloren, terwijl ook de 4e en laatste set met 9-15 naar de Ven lose meisjes ging. Een gelijkspel dus en het eerste puntje voor VC Rooy 3. Het 2e herenteam is eveneens uit stekend van staart gegaan door in Venlo, bij TVC, beide punten in de wacht te slepen. Er werd goed vol leybal gespeeld, met goede aanvallen werd de verdediging van TVC on der druk gezet, maar de routine van de tuinders, moest het toch afleggen tegen een steeds beter spelend VC Rooy 2. Setstanden waren: 15-17, 15-7, 10-15, 15-13 en 6-15. Het 2e damesteam kon het in Pan- ningen niet bolwerken tegen Con cordia 1. Met 31 werd verloren, met setstanden van 15-4 15-4 8-15 en 16-14. In de vierde set zag het er naar uit dat VC Rooy 2 er nog een vijfde set uit zou kunnen slepen, maar twee prima gespeelde ballen maakte Concordia een einde aan de strijd, nadat het tot 1414 gelijk op was gegaan. Het le damesteam heeft de uit wedstrijd tegen het lastige Patrick ui Echt tot een goed einde weten te brengen. De eerste set was met 10-15 voor VC Rooy; Patrick maakte gelijk door de tweede set met 15-6 te wiin- nen en de Echter dames namen zelfs via 15-13 een 2-1 voorsprong. Met dezelfde cijfers kwam VC Rooy op 2-2. Toen bleek Patrick, al hun niet geringe energie, te hebben opge bruikt, want in de vijfde set kwamen ze er niet meer aan te pas, met 2-151 stelde VC Rooy de zege veilig. Het le herenteam stond zaterdag avond in Vlijmen tegen Ever Ready meteen voor een zware krachtproef, welke zij glansrijk hebben doorstaan. De gewezen hoofdklassers wonnen de eerste set op het kantje af met 16-14. gelijke verschil nl. 13-15 op 1-1. In de derde set draaide de VC Rooy-ploeg VC Rooy kwam via het geringst mo- voortreffelijk, met een enorme inzet werd er gestreden voor de punten, zeer fraai aanvalsspel van VC Rooy- kant, wat een 7-15 setzege opleverde. Ever Ready deed zijn naam eer aan, door in de vierde set VC Rooy met 15-12 van een 1-3 zege af te houden. In de 5e set draaide het VC Rooy- team weer oP volle toeren, met wer kelijk prima volleybal werd de Vlij- mense ploeg op de proef gesteld, waarbij de aanval van VC Rooy wel doorslaggevend was. Met 8-15 werd het 2-3 voor de heren van VC Rooy 1. Een mooie zege, in deze zo belang rijke competitie was een feit. Programma voor zaterdag 2 okt. a.s. Dames: VC Rooy 2Revoc 15.30 Heren: VC Rooy 2Olikos 2 16.30 Dames: VC Rooy 1Ludentes 1 18.00 Heren: VC Rooy 3Seit-Up 19.00 Dames: Concordia 3VC Rooy 3 16.00 Heren: VC Rooy 1Ovoco 20.00 Zondag 3 okt.: Heren: AstrixVC Rooy 4 13.00 Voor opstellingen, tweede scheids rechter, lijnrechters, vertrektijden e.d. zie het raambiljet bij Hotel Kemps. Het 3e herenlteam heeft in Venlo een prachtige 03 zege gehaald op Valuas 3. Door prima volleybal is de VC Rooy zege eigenlijk geen moment in gevaar geweest. Goed werk van dit enthousiaste stel. Setstanden 12-15 10-15 en 9-15. Zo doorgaan mannen! De Venrayse Damclub heeft de eerste drie ronden van haar rang lijstcompetitie achter de rug. Er wordt gespeeld in 2 groepen: A en B. In groep A heeft A. Noyens de leiding genomen en staat momen teel reeds met drie winstpartijen 2 punten boven zijn naaste opvolgers, de heren Schellen en Zaal. Hieruit blijkt wel, dat er in groep A van zeer weinig krachtsverschil sprake zal zijn tussen de nummers 2 tot en met 10. Allen hebben reeds twee of meer verliespunten. Dit zal betekenen: een grote rivaliteit voor de bezetting van de ere-plaatsen 2 en 3. Maar vooral ook om uit de de gradatiezone van borden negen en tien vandaan te blijven. In groep B zijn er nog 3 spelers die zonder verliespunten de lijst aan voeren, met name de heren Thielen, Versteegen en Gerrits. Hierbij dient te worden genoteerd dat vooral dhr Versteegen zijn prestaties flink aan het verbeteren is. Wij zijn benieuwd hoe de onderlinge strijd zich verder gaat ontwikkelen. Ondertussen hebben drie van on ze leden, de heren Noyens, v Bom mel en Baltussen deelgenomen aan het jaarlijkse Philips Bevrijdings- toumooi in Eindhoven. Ruim twee honderd dammers, waaronder in de hoofdklasse een groot aantal gewes telijke en stedelijke kampioenen uit Nederland en België, waren "n week end lang in het prachtige ontspan ningscentrum van Philips verzameld om daar in groepsverband hun kun nen met elkaar te meten. In de tweede klasse boekte de heer van Bommel een fraai sukses door zonder verliespunten een eerste prijs in de wacht te slepen. Ook Baltussen behaalde een goed resultaat met een derde prijs. Minder goed bracht de heer Noy ens het er af in de hoofdklasse. Hij blijkbaar zijn dag niet, want in twee partijen zag hij in het eindspel de winsvariant over het hoofd, terwijl hij in een remise stand tegen Picard (kampioen van Luik in '60 en '62) een formidabele blunder maakte en verloor. Het was een zeer interessante ont moeting, waar-van we hopen dat er volgend jaar meer van onze leden van deze unieke gelegenheid gebruik mers een druk wedstrijdprogramma zullen maken. Tenslotte staat de Venrayse dam- te wachten. Het eerste tiental staat een zware strijd te wachten in de 2de klasse van de Brabantse Dam- competitie. Uit en thuis zal er ge speeld worden tegen Bakel, Asten, Mierlo, Rosmalen en Schijndel. Al lemaal verenigingen die met twee tientallen sterk zijn vertegenwoor digd. Verder zijn er plannen om in te schrijven voor een competitie van vijftallen voor de regio Noord- en Midden Limburg. Een mooi initia tief om de damsport in eigen streek nieuw leven in te blazen. Hiervoor zal onze vereniging een zogenaamde B-selectie in aanmer king laten komen, zodat ons reserve team meer gelegenheid krijgt om wedstrijd-routine op te doen. RECTORAAT HEIDE 18e zondag na Rinksteren 7.30 uur leesmis voor de overleden familieleden Ewals-Fleuren10 uur gesticht gezongen jaargetijde voor Sibertus Muijsers en Megchelina Martens. Akolieten: Piet Rutten en Willy Claes. Misdienaars van de week Bertje en Johan Maas. Maandag: H. Fransiscus van As- sisië; 7.30 uur leesmis* voor Sjef Wil- lems. Dinsdag: 7.30 uur leesmis voor de overleden fam Derikx-Voesten. Woensdag: 7.30 uur leesmis voor de overleden familie van Heijster. Donderdag: H. Maria van de Ro zenkrans; 7.30 uur leesmis voor de overleden vader Harry Muijsers. Vrijdag: 7.30 uur leesmis voor de overleden familie Voesten-Gielen. Zaterdag: 7.30 uur leesmis voor Sjef Willems vanwege de buurt. 19.30 uur avondmis uit dankbaarh. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es la fiesta de Santa Teresita. A las diez y me dia Misa concantos y platica en Cas- tellano. El jueves el cV'a 30 de sen- biembre en la Ermita de San José en Smakt benedicción del casamien- to de Rafael Esquina Lopez (Malton Plastics Bergen) y Christina van Berlo. NOTICIAS CULTURALES D. Francisco Guerrero Saez, Agre- gado Laboral en la Haya, ha siido traslado a BruseHas. Su sucesor es el Sr SORRIBES PERIS que es desde a hora el Agregado Laboral en La Haya para Vds (Riouwstnaat 216; tel. 070 - 111924. GEHEEL VENRAY IN DE BAN VAN HET GROTE ZESKAMP-GEBEUREN Zelden is in Venray een evenement met zoveel enthousiasme door de gehele bevolking ontvan gen als de deelname van de gemeente aan de Zeskamp-olympiade van de N.C.R.V.-televisie. Sinds op 15 juli j.l. bekend werd, dat Venray een ernstige kandidaat was voor het grote tele visiespektakel, werd er allerwegen een aktiviteit losgeslagen, die de initiatiefnemers niet voor mogelijk hadden gehouden. Binnen de kortst mogelijke tijd werd een groot aantal aktieve Ven- rayers bereid gevonden hun schouders te zetten onder het Zeskamp-avontuur en ook het ge meentebestuur was direct warm voor deze vorm van Venray-promotion-bij-uitstek. Wat in korte tijd in Venray tot stand kwam is bijna ongelooflijk. Er werden vergaderingen gehouden waarin spijkers met koppen' werden geslagen. Zich gesteund wetend door zoveel hulp en bijstand van alle kan ten, werd kontakt opgenomen met Dick van Bommel, hoofd van de af deling Amusement van de NCRV- t.v. onder wiens leiding dit jaar voor 't laatst de zoveelste Zeskamp van start gaat. „Men reageerde en solliciteerde vanuit Venray zo enthousiast", zei Dick van Bommel op vrijdag 3 sep tember tijdens de persconferentie in Venray, „dat we ongezien Venray maar namen als de representant van Limburg." En hiermee stape de Zeskamplei ding van een gebruikelijke gang van zaken af. Zij ging met eerst kijken of Venray inderdaad wel een geschikte kandidaat was, maar zij besloot enkel en alleen afgaande oP het in Venray losgeslagen enthousiasme en de reeds volop aan de gang zijnde training, dat Venray met de ploegen uit Bla- del, Emmelcord, Franeker, Lisse, Veendam, het Utrechtse IJsselstein, Zelhem en Ridderkerk als „Zeskamp ster" zou kunnen gaan optreden voor het oog van 31/» - 5 miljoen televisie kijkers. MEDEWERKING Geleidelijk aan kregen de zeskamp- organiisatoren, die intussen een uit zevenentwintig personen bestaande selectieploeg onder aanvoering van Tino Zandbergen hadden samenge steld, te horen voor welke hete vu ren men zou worden gesteld. O.m. behoorde Venray tijdens de Zes kampduels op te treden met een rallycrosswagen, welke bij iedere Zeskampuitzending zou moeten wor den gebruikt. De technische gegevens waren uiterst summier. Hilversum liet slechts los, dat de wagen een bepaalde wielbasis een geringe ba sishoogte en een uiterst kleine draai- cirkel mocht hebben. Vcor Piet Theuws waren deze en kele gegevens zonder meer een uitdaging. Als mecaniciën van de selectieploeg toog hij aan het werk en in zeer korte tijd produceerde hij een crosswagentje waarmee ge traind kon werden op het terrein van Sint Servatius. Nadat de kinderziekten er uit wa ren gehaald had Piet Theuws de smaak te pakken en in alle stilte maakte hy een tweede wagentje, voorzien van nog meer technische snufjes, voor het geval de eerste wagen niet geheel mocht voldoen. „Als het nodig is maak ik gewoon weer een derde wagen", zei meca niciën Theuws maandag, terwijl hij tegen het middernachtelijk uur de laatste hand legde aan het vehikel, dat nóg sneller en nóg wendbaar der is dan het eerste. Mecaniciën P. Theuws in het door hem gebouwde ralley-cross-wagentje waarmede de Venrayse deelnemers in deze uitzending zullen optreden. HARDE TRAINING Intussen trainen de 23 jongens en meisjes van de kenploeg viermaal per week onder de excellente lei ding van Gemma Vorst en Wim Wil lems op de sportvelden en in het zwembad van Sint Servatius. Zij worden voorbereid op allerlei mogelijke en onmogelijke moeilijk heden die hen te wachten staan om straks maar zo goed mogelijk voor de dag te komen. Jan Verhoeven en de LTS knut selden aan de hand van de NCRV toe gezonden gegevens de eerste traï- ningsattributen in elkaar, waarmee steeds maar weer opnieuw wordt ge oefend. „Het is beslist geen sport voor kost- schoolmeisjeS", merkte Zeskamp- zitter Joost van Haren op, toen hij zaterdagmorgen de ploeg in training zag en zich verbaasde ove>r de hard heid van de training. ENTHOUSIASME Ben Min, Piet Zwiers en Karei Janssen, aangestoken door het en thousiasme van de zeskampsporters en -organisatoren, besloten niet ach ter te blijven. Zij wisten zich te ver zekeren van de medewerking van velen om uit de Venrayse bevolking een supportersclub te vormen, die als thuisfront de ploeg de zo hoog no dige morele steun verleent en straks op de tribunes van de Ahoy-hal in Rotterdam, de Martinihal in Gronin gen en de Groenoordhal in Leiden de kelen schor zal schreeuwen om de Venrayse kleurenverdeddgers aan te moedigen. MASCOTTE De supporters hebben in de afge lopen weken een „mascotte" in el kaar geknutseld in de vorm van een metershoge „Piëlhaas te bezich tigen in de etalage van Karei Tho massen in de Grotestraat die hcpenlijk negen uitzendingen lang boven het publiek zal torenen om de deelnemende meisjes en jongens te laten weten, dat Venray er ook bij is. En mochten zij het niet zien, dan zullen zij het ongetwijfeld wel heren, want een speciale Venray- yell zal steeds door de zeskamp- arene knallen. KLEDING In de etalage van Karei Thomas sen kan men tevens het uniform zien, wiaarin de Venrayse ploeg zal ver schijnen, voor zover zij niet getooid zal zijn in de lichtblauwe trainings pakken met het Venray-vignet. De „uitgaanskledij" van de Ven- rase Zeskampploeg bestaat uit een jwarte blazer met een beige broek voor de meisjes en jongens. De man nelijke ploegleden dragen verder zwarte schoenen, een wit overhemd met rode das, terwijl de damesleden oeige schoenen en een wit col-truii dragen. TRAININGSKAMP Als laatste voorbereiding op het eerste televisie-optreden van za terdag 9 oktcber gaat de ploeg het komende weekend elders in Limburg in trainingskamp om zich in de stilte van de natuur volledig te kunnen concentreren op de onge twijfeld zware taak, die te wachten staat. OP 6 OKTOBER IN DE SCHOUWBURG Aan alles wat zich in de afgelopjen maanden in betrekkelijke stilte heeft afgespeeld rond de Venrayse deelname aan het Zeskampge- beuren, zal cp woensdag 6 oktober a.s. een einde komen, wanneer de Zeskampploeg in de foyer van de schouwburg officieel aan het publiek zal worden voorgesteld. De inwoners van de gemeente Venray worden dan in de gelegen heid gesteld iets te proeven van de sfeer, waarin voor het eerst op zaterdag 9 oktober in de Rotterdamse Ahoyhal, door de Venrayse vertegenwoordiging zal moeten worden gewerkt. Het Venrayse Zeskampcomité en de Venrayse Supportersvereniging zijn van plan er a.s. woensdagavond een spectakel van te maken, dat klinkt als een ltlok; op de eerste plaats met de bedoeling de Venrayers die nog niet warm zyn voor Zeskamp en dat zijn êr naar onze mening niet veel „Zeskamp-gek" te maken en op de tweede plaats om de ploeg het laatste zo hoog nodige morele steun tje te geven om op 9 oktober tot een goed resulaat te komen. De Zangers van Sint Frans en een Hofkapel hebben hun medewer king toegezzegd en de heer Jan Ruyten is bereid gevonden de avond op de van hem bekende wijze „te versieren". Uiteraard wordt heel Venray a.s. woensdagavond om kwart voor acht in de schouwburg verwacht om kennis te maken met de ploeg, die de gemeente vertegenwoordigt op het televisiescherm. De toe gang is natuurlijk gratis. Het zou echer wel leuk zijn, wanneer men een portemonnee meebrengt. Aan de avond is n.l. een zeer aantrek kelijk evenement verbonden, waaraan men geheel vrijwillig overigens kan deelnemen om de Venrayse deelname ook finan cieel mogelijk te maken. Om het programma om klokslag acht uur te kunnen laten starten is de aanvang van het Venrays kwartiertje op kwart voor acht ge steld. Zeskamp-voorziter Joost van Haren zal een inleidend woordje spre ken, gevolgd door een gemeentebestuurder en een vertegenwoor diger van de Venrayse gemeenschap. Na dit uiterst korte moment van welsprekendheid zal de officiële presentatie van de ploeg met de reserves plaats vinden met als hoogtepunt het show envan de rallycross-wagen met de coureuse en coureur. Tuss ende bedrijven door zullen een blaaskapel en de Zangers van Sint Frans voor de muzikale opluistering zorgen. Vanaf negen tot tien uur, half elf, wil Jan Ruyten proberen op een zeer originele manier de Venrayse Zeskampvertegenwoordiging aan de man te brengen met de bedoeling de deelname zeven uitzen dingen lang mogelijk te maken. Iedere rechtgeaarde Venray er en iedereen die zich door vestiging in deze gemeente Venrayer is geworden zal a.s. woensdagavond on- getwyfeld zyn televisietoestel willen laten voor wat het is, om in de schouwburgfoyer getuige te zijn van een pseudo-televisiegebeu- ren, dat een voorloper bedoelt te zijn op de grote Venray-promotion- show van zaterdag 9 oktober vanuit de Ahoyhal te Rotterdam. Ter gelegenheid van Dierendag organiseert de Dierenbescherming zaterdagmiddag een Dieren- optocht. Alle kinderen zijn met hun dier welkom. Kaartjes a 25 cent zijn nog verkrijgbaar van 2 tot 3 uur aan de Schouwburg. De optocht begint daar om half vier en trekt langs Henseniusplein, Grotestraat, Marktstraat, bindstraat, St. Jozefweg, Bevrijdingsweg, Ursula- straat, Bergweg, Merseloseweg, Helfrichstraat, Kempweg, Schouwburgplein. Na afloop verloting van aardige prijsjes, het nummer op je kaartje is het lotnummer, dus goed bewaren. Geen loslopende honden en de poesen in een afgesloten ruimte. De VERENIGING VAN ZELFSTANDIGE ON DERNEMERS afdeling VENRAY vraagt op zo kort mogelijke termijn een voor het verrichten van lichte administratieve werkzaamheden en het notuleren van verga deringen. Personen met een zekere ervaring op dit gebied genieten de voorkeur. Sollicitaties worden gaarne schriftelijk of tele fonisch ingewacht door de secretaris van deze Vereniging, de heer W.A.O. van Soest, Hen seniusplein 1 te Venray, tel. 3636 b.g.g. 3445. P. THEUWS - VENRAY Kruitweg 5 - Telef. 1867 Uw bedrijf voor betere en snellere service I TRIUMPH 13/60 1968 blauw TRIUMPH 1300 1966 groen TRIUMPH 12/50 ESTATE 1966 wit FIAT 850 SPIDER 1967 rood AUSTIN 1100 1965 grijs RENAULT R10 MAJOR 1965 rood AUTOMOBIELBEDRIJF LANGSTRAAT 78 VENRAY TEL. 04780-2037

Peel en Maas | 1971 | | pagina 18