4 \'71 tafeltennis trim u fit mlh.c.V. BILJARTEN DAMMEN WANDELSPORT jn IC lee in yett S.V.V. NIEUWS V.O.ROOY V.V. 00STRUM un iwear \IAJAAR /\ooye4x n.v. Invaliden Sportclub ON A-V eteranen VOOR MEER KEUZE •PAROCHIE CASTSNRAY - Week van 25 sept. - 2 oktober. Misdienaars: Mart Geerets en An- toon Tielen; Jac. Wismans en Peter Strijbos. Zaterdag: 19.00 zlg. Lei Heidens. Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 8.00 voor de parochie; 10.00 overl. fam. Classens-Hendriks-Voermans. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, bijzonder toegewijd aan het H. Hart. 8.00 Hoogmis ter ere van het H. Hart. Zaterdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraar^); 19.00 int. fam. Classens-Valckx. N.B. Vanaf deze week is de vroeg mis niet meer om half acht maar om acht uur. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 25 isept.: 6 uur Holthees) avondmis overl. fam. Verstegen-Tim- mermans; 7 uur (Smakt) avondmis: RARE ZAAK DIE VREDESWEEK. Lit. viering verzorgd door jongeren m.m.w. van COSY '67. Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 7.30 Smakt) H. Mis uit dankbaar heid; 8.30 (Holthees) H. Mis overl. fam. Rouwens-Smits; 10 uur (Smakt) H .Mis voor Leo Koopmans. Elke dag 8.30 H. Mis (Smakt). Maandag: 8.30 t.b.i. Dinsdag: 8.30 uit dankbaarheid. Woensdag: 8.30 t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 8.30 t.e.v. St. Jozef. Vrijdag: 8.30 uit dankbaarheid. Zaterdagavond is er in de Vredes- kerk een oecumenische dienst ter gelegenheid van de Vredesweek, aan vang 7 uur. De kerkeraad nodigt alle protes tanten uit, deze dienst bij te wonen. Zondagmorgen begint de diienst in de aula van Den Hoebent aan de Westsingel om half tien. Predikant is Ds. Zeldenrust uit Uden, die het H. Avondmaal zal be dienen. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck wordt geen dienst gehouden. RECTORAAT VEULEN Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 8 uur leesmis overl. ouders Burgers- Heesen; 10 uur 3e zeswekendienst zal. Mientje Jenneskens. Maandag: 8 uur leesmis zal. Lamb, van Ooi. Dinsdag: 8 uur leesmis zal. Anna Wilms-van Lin vw. de buurt. Woensdag: 8 uur lsm. zal Marti- nus Willems; 3 uur pl. Hgm. en hu welijksinzegening Eed Camps en Ag nes Derkx. Donderdag: 8 uur leesmis zal. An na Vollenberg-van Rijswijck. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 8 uur Hgm. gest. jgt. zal. Jan Hen- drikx Reintj es en echtg. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur voor onze nieuwe Bisschop; 's avonds 8 uur 2e zeswekendienst zal. Maria Smits-Groetelaers. Lector 26 sept.: H. v. Rijswijck. Akolieten: Mat. Janssen, Jan This- sen en Theo Mulders. RECTORAAT VRtDEPEEl Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Phi- lipsen-Smets10 uur hoogmis tot int. van Z.H. de Paus (Bisschoppen-syno de). Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: tot int. van fam. Claes- sens-v. d. Weljer. Dinsdag: tot int. van fam. van Ba- kel-Peters. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: t.b.i. (Vredepeel). Vrijdag: eerste vrijdag. 8.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart namens fam. Hertsig. Zaterdag: 19.30 avondmis t.b.i. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 maandd. M. Jac. Rongen; 10.00 hoogmis maandd. Jan Gommans. Maandag: 7.30 gest. leesmis. Dinsdag: 7.30 lsm. Pater Piet de Ponti. Woensdag: 7.30 lsm. voor overle denen (H.). Donderdag: 7.30 geen mis; 19.30 avondmis voor Peter Joh. Loonen. Vrijdag: eerste vrijdag v. d. maand 7.30 st. Baeten-Jeurissen; 15.00 hu welijksmis voor het bruidspaar v. d. Putten-Verstegen; 19.30 avondmis v. overl. fam. Custers-Litjens. Zaterdag: 7.30 geen mis; 19.00 uur avondmis voor Piet Rongen best. door het personeel. SPORT Misschien dank zij 'n aanvecht bare beslissing van scheidsrechter Brouns wist Venray twee belangrijke punten thuis te houden in de streek- derby tegen Volharding. 32 was de einduitslag waarmee gelukkige en teleurgestelde gezichten de kleed kamers opzochten. Beide ploegen hadden geen im ponerend spel te zien gegeven. Meer muziek zat er in de harmonie van Oostrum die een en ander opluister de. Al direkt in de beginfase nam Vol harding het initiatief. In de 4e min. werd dit al beloond met een doel punt. De attente Gerrits wist een foutieve kopbal van P. van Aalsum te benutten waardoor Venray op achterstand werd gezet: 01. Hierna werd de thuisclub agressiever, for ceerde drie hoekschoppen waaruit indirect de gelijkmaker zou ontstaan. Verantwoordelijk hiervoor was, in de 12e minuut, de vrijstaande J. Sie- bers die met een geijkte kopstoot 'n voorzet van W. Peeters afrondde. Zowel Venray als Volharding ble ven aandringen maar de iets beter spelende gasten wisten in de 32e mi nuut 'n 1-2 stand op te eisen. Weer was het Gerrits die doelman Ewalts het nakijken gaf. Tot aan de 46e minuut moesten de gastheren met deze stand genoegen nemen. Direkt na de hervatting zag men een fel aanvallend Venray voor het Volharding-doel. Via verschillende spelers belandde de bal op of over de doellijn. Scheidsrechter Brouns meende 'n doelpunt te moeten toe kennen, echter onder heftig protest van de Volharding goalie, aanvoerder van Rhee. Zo was de stand, na 46 minuten spelen, 22. Nog geen twee minuten later wist W. Peeters een terugspringende bal, met een fraaie kopstoot, in het net te werken en daardoor kwam Venray met 32 aan de leiding. a deze sensationele ontwikkeling zo urnen beter voetbal kunnen ver wachten. Er ontstonden weliswaar, over en weer, goede kansen maar de konditie scheen bij beide teams te kort te schieten om hiervan te kun nen profiteren. Na deze uitslag, waaraan Vrouwe Fortuna zeer zeker ook debet is, zag Venray zich in de algemene rang schikking als middenmoter geklas seerd. Of zij zich hier zal kunnen handhaven zal voornamelijk afhan gen van de uitslag van a.s. zondag tegen Geleen. 'n Meer konsekwente mandekking van de Venray defensie zal beslist óók haar steentje in deze bijdragen. Zondagavond weten we het! Uitslagen zondag 19 sept.: Venray 1Volharding 1 Venray 2Boxmeer 2 IVO 2—Venray 3 Venray 4Oostrum 1 Meterik 2Venray 5 Venray 7Oostrum 3 Programma zondag 26 sept.: Geleen 1Venray 1 Wittenhorst 2Venray 2 Venray 3—VCH 2 RKDSO 2—Venray 4 Venray 5Hegelsom 2 Resia 3Venray 6 Hegelsom 3Venray 7 3—2 0—0 0—1 0—4 5—1 3—4 14.30 u. 14.30 u. 14.30 u. 14.30 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. „VENRAY" Het bevrij dings-tafeltennistoernooi in Eindhoven, dit jaar voor de derde maal georganiseerd door de Eiindho- vense Gehandicapten Sportvereni- gfhg E.G.S. mocht zich vooral dit jaar in een stijgende belangstelling verheugen. Vooral de deelname van jeugdige gehandicapten aan toernooien en wedstrijden is de laatste tijd groeien de, hetgeen een verheugend ver schijnsel genoemd mag worden. Onze Venrayse club welke met een 9-tal leden had ingeschreven kreeg dan ook sterke tegenstanders aan de groene tafels. W. Michïels die in zijn poule klasse 5 heren de bovenste plaats wist te bezetten, kon dn de finale een eer volle derde plaats, een bronzen me daille in ontvangst nemen, zodat on ze club niet met lege handen naar Venray behoefde terug te keren. Van de overige dames en heren, die allen een zevental wedstrijden moesten spelen, wisten enkele er een 5-tal van te winnen, van de partijen welke verloren gingen enkele in 3 games, zodat er behoorlijk gestreden is geworden mochten er geen tot de finales komen. Al met al een sportief toernooi hetwelk besloten werd met een toe spraak door de Wethouder van Sportzaken van de gemeente Eind hoven, welke een warm pleidooi hield voor de sportbeoefennig, ook door de gehandicapten. Door deze wethouder werden te vens de prijzen uitgereikt, waarbij ook Venray, als enigste club uit Lim burg, een prijs in ontvangst mocht nemen. Het doet ons verder een bijzonder groot genoegen mededeling te kun nen doen, dat wij op initiatief van onze trainer Rudy Verblakt, en dank zij de sportieve medewerking van de Venrayse taf eltennis vereniging Red Stars in de gelegenheid worden ge steld, met ingang van zaterdag 2 ok tober a.s. te kunnen gaan deelnemen aan de competitie van de Neder landse Tafeltennisbond, zodat wij met de valide sportlieden onze wed strijdervaring wellicht op een hoger plan kunnen gaan brengen. Een 6-tal leden elke week zal door onze trainer in samenwerking met onze eigen teamleider, W. van Ooi, hieruit een team van 3 worden samengesteld zal dus in competi tieverband gaan spelen. De Venrayse tafeltennisclub „Red Stars" helpt hiermede daadwerkelijk mee aan de intregatiè van onze ge handicapten sportbeoefening, voor waar een prijzenswaardig initiatief en alweer een goede stap verder voor onze nog vrij kleine vereniging. Voor verdere mededelingen betref fende deze competitie raden wij al onze leden aan wekelijks de sport berichten in Peel en Maas onder de rubriek „Tafeltennis" goed te lezen. Het 2e herenteam van VC Rooy heeft zaterdagavond de laatste oefen wedstrijden gespeeld als voorberei ding op het komende seizoen. Het vertoonde spel geeft wel hoop voor de toekomst. Tegen plaatsgenoot Ly- ceym 2 werd een verdiende 2-1 over winning geboekt. Lyceum 2 moest vervolgens in Dynamo 2 met 1-2 him meerdere erkennen, terwijl VC Rooy 2 op hun beurt met 30 de baas ble ven over de Dynamo-reserves. Hopelijk gaat het 2e herenteam op de ingeslagen weg voort. Zondag was er voor de heren van VC Rooy 1 de laatste kans om nog enkele wedstrijden te spelen, even eens als voorbereiding op de compe titie. Alle wedstrijden werden met veel inzet gespeeld en ook de variaties kwamen er goed uit. Tegen Dynamo 1 uit Grave werden de punten ver deeld. Dynamo 2 moest het onder spit delven met 20, terwijl ook van WVC met dezelfde cijfers werd ge wonnen. A tak uit Waspik won de eerste set met 14-16, maar moest er in de 2e set met 15-2 aan geloven. Hovoc uit Horst werd de winnaar van dit trainiingstoernooitje, welk in Wïjchen bij Nijmegen werd gehouden door beide sets van VC Rooy te win nen met 12-15 en 13-15. Al met al komt VC Rooy zeker niet onvoorbereid aan de start, wat ook wel mag, want zaterdag gaat de reis meteen naar niemand minder dan Ever-Ready uit Vlijmen. Alle teams sukses! Programma zaterdag 2 sept.: Heren: Valuas 3VC Rooy 3 20.00 Dames: Patrick 1VC Rooy 1 19.00 Dames: VC Rooy 3VCSD 15.00 Dames: ConcordiaVC Rooy 2 17.00 Heren: EVCV 1—VC Rooy 2 17.30 Heren: AthosVC Rooy 4 20.30 Heren: Ever Ready—VC Rooy 1 19.00 Voor vertrektijden, opstellingen e.d. zie raambiljet bij Hotel Kemps. Afgelopen zaterdag begon voor de tweede klasse van de senioren in de afd. Noord Limburg reeds de nieuwe competitie. Ons 2e team dat dit jaar met nog een speler uit Boxmeer werd gecom pleteerd, trok vol goed moed naar Tegelen, waar ze moesten aantreden tegen het 2e team. Ofschoon onze nieuwe speler A. Logtens nog wat zwak en onervaren na zo'n lange rustpauze begon, werd het spel met de wedstrijd beter. H. Logtens en H. Thijssen lieten zich in het geheel niet beïnvloeden en wonnen al hun par tijen en eveneens het dubel. De eer ste twee puntjes zijn binnen. Zondag 26 september organiseert de vereniging TTC uit Tegelen voor de eerste keer een B-toernooi, Dit wil zeggen een toernooi waar meer dere afdelingen worden uitgenodigd. Ook van onze vereniging hebben zich verschillende deelnemers gemeld. In de nieuwe sporthal zal het er zon dag weer spannend aan toe gaan. De aanvang van dit toernooi is om 10.00 uur. Willen degenen die van onze ver eniging gaan en geen vervoer heb ben, zich donderdag of vrijdag even in verbinding stellen met een van de leiders. Veel succes voor a.s. zondag in Tegelen. A.s. zaterdag zal in de zaal aan de Beukenlaan een selectie-achtkamp worden gehouden die spelers selec teert voor de Nederlandse Halex- achtkampen. Wie hiervoor wordt uitgenodigd is nog niet bekend. De aanvang zal zijn om 15.00 uur. Zaterdagavond om 18.15 uur zal Red tars 2 in het strijdperk treden tegen het eerste team uit Konings- lust. Wij wensen de heren evenveel sukses als verleden week. 't Gaat lekker met het trimmen! We gaan gewoon lekker door op de zondagmorgen om negen uur. Wan neer het slecht weer is (regen), trim men we in de gymzaal aan de Lan- geweg. Nieuwe leden zijn nog altijd welkom! Tot zondagmorgen. L. Manders, Hoenderstraat 58 C. Veldpaus, Wilhelminastraat 20 A.s. zaterdag start de jeugd-com- petitie. De betreffende spelers en speelsters gelieve goede nota te ne men van de mededelingen, opstellin gen etc. bij Cals. De training op vrijdagavond van af 18.00 uur kan nog veel beter be zocht worden. Kom dus ook! Onder de deskundige leiding van H. Poels steek je beslist wat op. De training op zaterdagmorgen van 11.00 - 12.30 uur is bestemd voor spe lers van heren 1, heren 2 en vetera nen. Programma a.s. weekend: Zaterdag 25 sept.: Jongens Venray aVenlo a 15.45 u. Venlo cVenray b 15.30 u. vertrek 14.30 uur Meisjes: Venray pDeurne p 14.30 u. Zondag 26 sept.: Heren: VenrayRacing 14.30 u. Venray 2—Groen Wit 3 11.30 u. Veteranen: NuenenVenray 14.30 u. vertrek 13.15 uur Dames: VenrayTegelen 13.00 u. Uitslagen B klas: De Burggraaf 2—Biljartic 1 28 Los BandOBK 2 64 HGL 1Ons Genoegen 2 82 Stand: HGL 1 3—22 Los Band 321 't Anker 1 213 Biljartic 1 212 Ons Genoegen 2 310 VOP 2 3—10 VOP 2 2—7 De Burggraaf 2 26 OPM 1 1—5 OBK 2 2—4 Uitslagen C klas: 't Anker 2—HGM 3 6—4 OPM 2—HGM 2 2—8 SNA 1—BCY 2 4—6 BCY 3—HGL 2 4—6 VOP 3—Biljartic 2 3—7 Stand: HGM 2 3—25 HGL 2 3—19 BCY 2 3—16 VOP 3 3—13 't Anker 2 2—12 Biljartic 2 311 HGM 3 3—10 BCY 3 2—8 OPM 2 2—8 SNA 1 2—8 J. Thijsen 7 beurten 5.00 gem., J. van Loon 9 beurten 4.22 gem., J. van Meyel 11 beurten 4.09 gem., G. Spreeuwenberg 14 beurten 2.50 gem. en J. Michels 15 beurten 2,33 gem. zorgden er voor dat alle korte par tijen deze week in de C klas werden gespeeld. K.N.B.B. In het district Oost-Brabant van de KNBB, zijn in het afgelopen weekeinde op 4 plaatsen voorwed strijden gehouden van de 5e klasse libre, t.w. in café Zeelen te Cuyk; café Loeffen te Boxmeer; 't Gemeen schapshuis te Maashees en in café Volleberg te Venray. Aan deze voor ronde werd door 17 spelers deelge nomen. Joop Hermsen en W. Rongen van de Ketsers, C. van Boxtel, Cuyk promoveerden naar de 4e klasse. Voor de eindstrijd, die op 7, 8 en 9 oktober a.s. gehouden worden zijn de volgende spelers geplaatst: W. Rongen, Mevr. L. Volleberg van de Ketsers, Venray; P. v. d. Sterren en J. Muyzers van HGM, Leunen; G. Thielen en J. Verstraten, Boxmeer en R. Kuppenveld uit Haps. Eerste reserve P. Reinders, Maashees. Oostrum 1 heeft de moeilijke hin dernis Venray 4, bijzonder goed ge nomen. Het was al na 5 min. raak door de Oostrum-middenvoor, die zich schitterend vrijmaakte en de Venray-goalie het nakijken gaf. En kele keiharde schoten van de Oos trum-linksbuiten belanden op paal en lat. Een van deze schoten ketste van de lat terug, waar de Oostrum- linkshalf op de juiste plaats stond en onhoudbaar inschoot. Het werd nog voor rust 30 door een schitte rende aktie van de Oostrum-rechts half, die vanaf het strafschopgebied oprukte en keihard in de bovenhoek inknalde. Na rust deed Oostrum het wat rus tiger aan. Er werd nog eenmaal ge scoord met behulp van een Venray- verdediger. Eindstand 40. Oostrum 2 heeft afgelopen zondag een zekere winst uit handen gegeven. In een bikkelharde wedstrijd, tegen een verrassend sterk Melderslo 3, startte Oostrum goed. Dit resulteer de na 10 min. -in een doelpunt van de midvoor. Even hiervoor had de Oostrum-goalie zich moeten laten vervangen, nadat hij een diepe hoofdwond had opgelopen. Invaller doelman M. Custers kweet zich uit stekend van zijn gedwongen taak. Na een half uur maakte Melderslo gelijk, doch het was nog voor rust dat Oostrum 2 de stand op 2-1 bracht. Na rust hetzelfde spelbeeld, waarbij Oostrum de stand opvoerde tot 31. Door fouten in de achterhoede werd toch nog tweemaal door Melderslo gescoord zoda de einduitslag 33 werd. Oostrum 3 heeft ook haar tweede wedstrijd tot een goed einde ge bracht. Venray 7 werd nu aan de zegekar gebonden. Einduitslag 43. A.s. zondag om 2 uur de topper: Oostrum 1Holthees 1. Hierbij ver wachten wij de steun van alle Oos- trumse voetballiefhebers. Oostrum 2 gaat bij EWC op bezoek en Oostrum 3 krijgt Kronenberg 2 thuis om 12 uur. Uitslagen maandag j.l.: Groep A: TijssenNoyens SchildersBeerkens van BommelZaal Groep B: GerritsPeeters. Jansen Th.Kroh VertegenBaltussen ThielenJanssen Lo v. d. VorleLiebrand 0—2 2—0 0—2 2—0 0—2 2—0 2—0 2—0 A.s. zondag 26 sept. gaan de wan delverenigingen St. Christoffel en de Leunse Belhamels naar E'.H.S. in Blerick. Start om 13.00 uur. Een bus voor St. Christoffel ver trekt om 12 uur van de St. Francis- cusschool, Eikenlaan en een bus van de school Coninxhof in Veltum om 12 uur. Een bus voor de Leunse Belhamels vertrekt om 12 uur van het Gemeen schapshuis in Leunen. Startplaats Venlose Groentevei ling, Tegelseweg. Voor a.s. zaterdag stond een wed strijd tegen de veteranen van Bön- ninghardt (Did.) op het programma. Deze tegenstander heeft zich tot he den niet gemeld. Derhalve wordt uit gekeken naar een andere vereniging. Overtuig U d.m.v. het aanplakbil jet bij café Thielen of wij daar in geslaagd zijn. Rest ons nog te melden dat de ver dediging van Ysselsteyn uitermate solide was. Reden waarom wij afge lopen zaterdag met 20 verloren. soo w Ook nu hebben wIJU weereen verrassend nieuwe kollektie kostuums te bieden: met of zonder vest, sportief breed gestikt, modern effen of gedessineerd - en altijd verfijnd afgewerkt! VENRAY - GROTESTRAAT 9a - TELEFOON 3938 BOXMEER - STEENSTRAAT 73 - TELEFOON 1378

Peel en Maas | 1971 | | pagina 6