POELS Raadsvergadering Meerlo-Wanssum miai} s v.v. NIEUWS s.v.v. JEUGD s.v. LEUNEN V.C.R00Y AUTOSPORT WANDELSPORT HENGELSPORT RUITERSPORT mifl J. T HEUWS M H.C.V. A. BERGMANS Voor Autolak De raad der gemeente Meerlo Wanssum kwam in vergadering bij een voor het afhandelen van een vrij grote agenla. Maar de raad deed hem in snel tempo af. De heer Hubertus Janssen uit Meer lo werd benoemd tot raadslid, dn opvolging van drs. van Witsen. Bij de ingekomen stukken werd het schrijven van de jongeren-ge meenteraad over de onderwijssituatie in de gemeente niet voor kennis geving aangenomen. De raad zal eerst trachten meer inzicht te krij gen in deze situatie. Dan zal de raad zich nader uitspreken over het schrij ven van de jongerengemeenteraad. BESLUITEN De heer Vissers uit Blitterswijck had zijn beroepschrift tegen weige ring van een bouwvergunning inge trokken. De raadsvoorzitter deelde mede dat de bouwvergunning nu aan de gestelde voorwaarde voldeed. De ligplaats voor roeiboten in de Wanssumse haven zal worden ver beterd. Postbestelling per auto ds in de ge meente eMerloWanssum nog niet aan de orde, zo werd door de PTT op vragen vna het raadslid Th. Jans- sen geantwoord. Voor het bestemmingsplan Wans sum West werd een voorbereidings- besluit genomen. De aankoop van 1.3 ha grond van J. M. v. d. Ven in Wanssum ont moette geen bezwaar van de raad. De prijs is ruim 35.902. De algemene regelen voor de ver- koo pvan bouwterreinen werden door de raad vastgesteld conform het voorstel van B. en W. Het verplaatsingskostenbesüuit voor onderwijskrachten, verbonden aan het buitengewoon lager onder wijs, werd van toepassing verklaard. Hierbij werd bepaald dat dit niet van toepassing is voor verhuizing binnen de gemeente. Er komt een lichtmast in Wans sum bij en een in Swolgen. Kosten 1600,—. De raad had evenmin bezwaren tegen de herziening van de kostprijs berekening van gronden in het be stemmingsplan in de kern Meerlo. 560.000 gulden waren nodig voor de bouw van de kleuterschool in Wanssum (260.000 gulden) en voor de consolidatie van de vlottende schuld (300.000 gulden). Daarvoor sloot de raad bij de Bank voor Ne derlandse gemeenten twee geldlenin gen. WAT EEN WATER Moeilijker had de raad het met de principe-uitpspraak om 55 panden van waterleidodng te voorzien. Dit zijn zgn. super onrendabele aanslui tingen en wil de gemeente profiteren van de daarvoor geldende regelingen dan zal men voor 1 jan. 1972 moeten aanvragen. De vraag was wie de rest- kosten moet betalen. Moet dat door middel van een baatbelasting of moet daar een andere regeling voor ko nten? De raad kwam er nu niet uit. Wel wiilde de raad in ieder geval de kans waarnemen om de extra bij drage mee te nemen. Hoe de rest er precies uit zal gaan zien zal in een volgende vergadering aan de orde komen. Zeker is dat degene welke nog niet zijn aangesloten en waar de lei ding al ligt, procesverbaal krijgen aangezegd, omdat ze niet hebben aangesloten. In het kader van de volksgezondheid zal de gemeente over deugdelijk drinkwater moeten beschikken. Bij de rondvraag werd bevestigd dat de landbouwwegen een onder houdsbeurt krijgen, wat de bermen betreft. Parkeerplaatsen zullen wor den verbeterd, terwijl nu uitbrei ding van politie is gekomen, krach tig tegen klandestien vuilstorten zal worden opgetreden. VUURWERK IN DE RONDVRAAG Een krantenartikel in het blad Grens en Maas zorgde voor vuur werk. Daanin stond in een artikel over de harmonisch ontwikkeling van verschillende dorpen: „Hoe het niet moet dn de toekomst, na een samen voeging van gemeenten, kan men zien in Meerlo-Wanssum, waar het dorp Meerlo zo'n ongezonde uitbrei ding krijgt ten koste van de andere dorpen, dat ook Meerlo niet meer Meerlo kan zijn." Deze uitspraak zou gevallen zijn in een rayonkommissie van de Maas dorpen. Het was voor burgemeester drs. Dittrich een onbegrijpelijke zaak, dat de daarin zitting hebbende raads leden niet geprotesteerd hadden te gen deze pertinent onjuiste stelling. Dit temeer waar ze in het bezit wa ren van een staat, waarin precies vermeld stond hoeveel woningen, zo wel in particuliere bouw als in wo- ningswet in ieder van de kerkdor pen gereed gekomen zijn. Daaruit blijkt duidelijk dat alle woningen zoveel mogelijk over alle dorpen zijn gespreid. „Ik meen dat hier met opzet een verkeerde voorstelling van le gang van zaken wordt gegeven, juist om dat men weet en kan weten hoe het in werkelijkheid is. Dit is een be schuldiging, maar toch handhaaf ik die bewering", aldus een kennelijk gepikeerde drs. Dittrich Maar ook raadsleden en met name dhr. Hendriks had in dat artikel een zin gevonden die hem niet aan stond. Daarin werd gesuggereerd dat drs. Dittrich gezegd zou hebben, dat er in Swolgen nogal mensen wonen, die met de schop werken Er bleken in Swolgen nog al klach ten te zijn binnen gekomen over de hinder dit men heeft van model vliegtuigjes. In de loop der tijd wordt daarvoor een bepaalde plaats in Swolgen gebruikt, waarheen de bou wers van modelvliegtuigen van her en der heen komen. En als men met die dingen aan het ronddraaien is, geeft dat nog al wat geluidsoverlast, waarover ook ten gemeentehuize ge klaagd is. Bij het onderzoek naar een en an der zou de burgemeester deze uit drukking hebben gebruikt. Drs. Dit- tricht ontkende pertinent deze op merking in deginerende zin gebruikt te hebben. Hij kon zich wel herinne ren dta er gezegd was, dat mensen, die buiten werken met de schop waarschijnlijk minder last van dat lawaai zullen hebben, dan mensen, die met studie e.d. bezig zijn. Maar hoe het precies zit zal het raadslid te horen krijgen maandagmiddag als het bestuur van de betrokken club op het gemeentehuis komt en de zaak nog eens doorgepraat zal worden. Dan kan hij ook van deze mensen horen, dat de burgemeester geen mens uit Swolgen heeft willen be ledigen, doch alleen recht heeft wil len doen, zowel aan de inwoners van dat kerkdorp als aan die sportvlie gers. En zo werd dit raadslid prompt ten gemeentehuize genodigd. „Maar haal a.u.b. geen zinnen uit hun verband", zo waarschuwde de voorzitter van de raad „want dan kan ik over uw gezegden wel eens van alles gaan distilleren." de Oostsingel en werd met 30 aan Dames: de zegekar gebonden. VenrayWeert SPORT - fi Programma zondag 5 september: Venray 1Panningen 1 2.30 u. Venray 2Venlo 2 12.00 u. BW '27 2—Venray 3 2.30 u. Venray 4—RKGFC 3 12.00 u. Koningslust 3Venray 5 12.00 u. Meerlo 2Venray 6 2.30 u. Venray 7Castenray 2 12.00 u. Uitslagen 28 augustus: Venray AlThom Al 20 Sparta AlVenray A2 34 Venray A3Leunen A3 140 Venray BIWanssum BI 60 Leunen BIVenray B2 31 Venray B3RKDEV B2 3—1 Venray B3—RKDEV B2 4—3 Venray B5Wittenhorst B3 12 Sparta ClVenray Cl 26 Melderslo ClVenray C3 31 Ysselsteyn DlVenray Dl 32 Melderslo DlVenray D2 16 Venray D3Meerlo D2 31 Leunen D3Venray D4 12 Programma zaterdag 4 sept.: Tiglieja AlVenray Al 4.00 u. Venray A2—RKGFC Al 4.00 u. Wittenhorst A3Venray A3 4.00 u. Meglacles BIVenray BI 4.00 u. Venray B2Meterik BI 2.30 u. Oostrum BIVenray B3 3.00 u. Venray B4Wanssum B2 4.30 u. Brughusia BIVenray B5 3.00 u. Venray ClMontagnards Cl 3.30 u. Venray C3Venray C2 2.15 u. Venray DlMeerlo Dl 10.00 u. Venray D2—EEV Dl 11.00 u. Hegelsom D2Venray D3 10.30 u. Venray D4Melderslo D2 11.00 u. Merselo D2Venray D5 10.30 u. Venray ElYsselsteyn El 10.00 u. Venray D5—Sw. Boys D2 7—0 Leunen ElVenray El 02 Ook zaterdag werd het een over winning voor ons. De veteranen van Boekei Sport kregen geen kans aan A.s. zaterdag dan het uitstapje naar Krefeld met een wedstrijd te gen Marathon. Vertrek vanaf Hen- seniusplein om 2 uur. Denk aan identiteitsbewijs. Aangewezen spelers: M. Gom- mans, H. Gommans, V. Lucassen, F. Schellen, M. Beerkens, M. Oymans, W. Clevers, Jo Gommans, H. de Bruyn jr., Th. Swinkels, G. Poels, Jeu Arts, W. Arts. Zorgt dat U allen op tijd bent. De bus wacht niet! Afmelden: J. Gommans, Stations weg 111, tel. 2351. Uitslagen: Leunen 1Griendtsveen 1 20 Leunen 2Sw. Boys 2 81 Sw. Boys 3Leunen 3 RKGFC Al—Leunen Al 0—3 Leunen A2Kronenberg Al 12 Venray A3Leunen A3 140 Leunen BIVenray B2 4—1 RKDSO BI—Leunen B2 4—0 Leunen ClWanssum Cl 61 Sw. Boys ClLeunen C2 51 Horst DlLeunen Dl 21 Ysselsteyn D2Leunen D2 21 Leunen D3Venray D4 12 Leunen D4Venray D6 02 Veteranen OostrumLeunen 00 Programma zondag 5 sept.: fsenioren competitie) Swolg. Boys 1Leunen 1 2.30 u. vertrek 13.30 uur Leunen 2HCR 2 (Dag en tijd zie aankondiging clubl.) Meledsrlo 4Leunen 3 12.00 u. Leunen 4Oostrum 3 10.45 u. Zaterdag 4 sept.: Leunen AlVenl. Boys A2 16.00 u. EWC Al—Leunen A2 15.00 u. vertrek 14.00 uur Leunen A3Merselo Al 14.30 u. Holthees BILeunen BI 16.00 u. vertrek 13.30 uur Leunen C2Ysselsteyn Cl 14.15 u. Leunen DlYsselsteyn Dl 10.30 u. Leunen D2America D2 10.30 u. Swolg. Boys D2Leunen D3 10.30 u. vertrek 10 uur Leunen D4Montagnards D 10.30 u. (810 jarigen) Kontributie betalen komende week: Zondag 5 sept. 1112 uur café Kusters; dinsdag 7 sept. 19.3020 u. kantine; donderdag 9 sept. 19.30 20 uur kantine. Zaterdag en zondag was dan het internationale volleybaltoernooi van de Fighters te Weert. Er werd beide dagen gespeeld van "s morgens tien tot 's avonds 7 uur. Bij de dames hadden zes ploegen ingeschreven en bij de heren 'n to taal van 20. Toen VC Rooy het programma zag van de damesklasse werd er toch wel even raar opgekeken, want de overige vijf teams bleken allemaal in de hoofdklasse uitkomen. Maar, en dit mag zonder meer ge steld worden, dat de VC Rooy-da- mes zich niet van het veld hebben laten spelen. Er werd weliswaar geen wedstrijd gewonnen, maar in alle wedstrijden bood VC Rooy zeer ster ke tegenstand en verloor dan ook met miniem verschil. Dat het spel van de VC Rooy-da- mes goed was, blijkt ook wel uit het feit doordat dit team enkele uitno digingen kreeg van hoofdklasseclubs om enkele wedstrijden te spelen als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook de heren hebben in hun klasse goed werk geleverd. Het team telt enkele nieuwe mensen, wat natuur lijk de nodige aanpassings moeilijk heden met zich brengt, maar het ge heel genomen liep het voortreffelijk. In de poule werd VC Rooy le met 6 punten. In de halve finale kwamen ze tegen het zeer sterke team van VC Bree uit België. De eerste set werd met 1512 gewonnen, maar de 2e en 3e set gingen verloren, zodat het een verdiende Belgische overwin ning werd. VC Rooy moest toen nog spelen tegen VCT uit Tegelen om de 3e en 4e plaats. Na twee zware dagen werden de laatste reserves aangesproken, wat neerkwam dat VCT met 1512 en 156 naar de 4e plaats werd verwezen. Zaterdag a.s. staan er nog twee oefenwedstrijden op het programma in Gennep tegen Flamingo's en WVC uit Wychen. Deze wedstrijden zijn voor heren 1. Voor vertrek, aanvang, vervoer e.d. raadplege men het raambiljet bij Hotel Kemps. Programma a.s. weekend: Zondag 5 sept.: Heren: VenrayWeert Blerick 5Venray 2 vertrek 13.30 uur Veteranen: HMHC B—Venray vertrek 12.30 uur 14.00 u. 14.30 u. Voor de senioren begint de com petitie a.s. weekend. Opmerkelijk is hier dat de heren veteranen ernst hebben gemaakt met hun trimmen, door deel te nemen aan de veteranen-competitie. Voor competitie-indelingen enz. zie volgende week. Onder een bewolkte hemel trok een lid van het Venray-team naar het zuiden van onze provincie, vergezeld van de nodige supporters. Het was jammer dat de overige leden niet mee konden rijden, daar dit een wedstrijd was die georga niseerd werd door Acon uit Geleen. Deze club heeft zijn eigen Anglia- rijders en nodige geen andere rij ders uit die in de Anglia-klasse uit komen. Ondanks deze teleurstelling werd de Venxayse naam in ere ge houden. In de eerste manche werd onze plaatsgenoot door pech achtervolgd, daar bij 't uitkomen van de eerste bocht alles op 'n hoop draaide; toch wist hij zich als negende te plaatsen. In de tweede manche was 't geluk beter op z"n plaats. Na een fel ge vecht tussen verschillende Duitsers, welke diverse malen van plaats ver wisselden, kwam onze Venray er als derde door de finish. De derde manche was een strijd die vele duizenden bezoekers met spanning volgden. Door loting kwam onze Venrayse rijder achteraan de staan, wat een handicapt betekent. Zijn sterk rij den bracht hem dan ook naar een eervolle vijfde plaats uit een ren- nersveld van plm. 34 in zijn klasse. Het circuit was prachtig en op de rechte stukken werden snelheden van ove,r de honderd kilometer per uur gehaald. A.s. zondag gaan De Natuurvrien den, Erica Heide en Molenplein naar St. Leonardus in Helmond. Vertrek Molenplein 11.45 uur van daar rijden de bussen naar Merselo waar om 12.00 uur De Natuurvrien den worden opgehaald. De vertrek tijd voor Erica Heide is eveneens 12 uur. De start in Helmond is om 13.00 uur aan Sporthal De Braak. Op de laatst gehouden honden keuring behaalde dhr. Dechnar jr. met zijn mechelse herder (teef) het certificaat A met 262 punten. De pakwerker van De Verdediger, dhr. H. Pelzer is uitgenodigd om op de kampioenswedstrijd van Neder land als pakwerker te willen optre den. Dit is een hele eer voor deze club en ook voor Limburg, omdat het de eerste keer is, dat een Lim burgse pakwerker een invitatie krijgt voor een dergelijk nationaal evenement. Harry Pelzer heeft er alles voor gedaan om een pakwerker te wor den van dit niveau. Men deed nooit een vergeefs beroep op hem; hij stond altijd klaar, weer of geen weer. En zo zal Harry op 9 september in Oosterbeek het waar moeten gaan maken, dat hij tot de beste pakwer- kers van ons land behoort. Zondag j.l. had te Geysteren aan de Maas de eindwedstrijd plaats om de koningstitel van HSV 't Alvertje, Oostrum. Na afloop werd door ere voorzitter G. Martens het konings- kruis en de daarbij behorende beker overhandigd aan voorzitter E. Mes- semaeckers. Aan de leden werd ook voor de eerste maal de „Jan Bol Cup" getoond. Deze immens grote beker, geschonken door dhr. J. Bol uit Wanssum, blijft eigendom van de vereniging. De namen der koningen zullen hierop voortaan elk jaar ge graveerd worden. De Groetelaars-Wisselbeker werd gewonnen door L. Gooren, welke 'n voorn van 24V2 cm had gevangen. 1. E. Messemaeckers 2. L .Gooren 3. H. van Dam 4. H. van Meïjel 5. P. Wismans Junioren: 1. T. Tinnebroek 2. A. Gooren DE ROERDOMP 989 gr. 416 gr. 365 gr. 333 gr. 275 gr. 134 gr. 74 gr. Ons jaarlijks uitstapje gaat naar Maasbommel, daar zal voor- en na de middag telkens 2 uur gevist wor den in de stille Maas. Zij die wensen deelte nemen kun nen zich opgeven bij de secretaris: H. van den Heuvel, Langeweg 20, voor donderdag 9 september. ST. ISIDORUS RECEPTIE t.g.v. ZILVEREN BESTAAN Zaterdag 4 september a.s. houdt L.R.V. St. Isidorus een receptie in zaal In den Engel, Poststraat, ter gelegenheid van haar 25-jarig be- staansfeest. Het feest werd enkele weken ge leden reeds ingeluid met een succes vol jubileumconcours aan de Sta tionsweg. De receptie van a.s. zaterdag be gint om 8 uur en duurt tot 9.30 uur n.m. Van de oprichters van deze bloeien de vereniging is alleen de heer J. Bis- tervels nog aktaef lid. Jarenlang was hij sekretaris van deze vereni ging, terwijl hij ook vele jaren com mandant was. Dit zilveren jubileum van de heer Bistervels zal zeker een extra feestelijk tintje geven bij dit zilveren bestaansfeest van de Ven rayse rij vereniging. DAF—DAR 14—5 Een met 8 man strijdend DAR heeft IV2 uur lang stand kunnen houden tegen een fel strijdend DAF. Pas in het laatste half uur kon DAF de winst grijpen, maar niet zo sterk als de uitslag doet vermoeden. In de eerste inning, waarin de eerste 3 slagmensen van DAR al spoe dig sneuvelden, wist DAF een 20 voorsprong te krijgen. Deze achter stand werd iets verkleind door W. Dommeck, die met een felle klap op het 2e honk was gekomen en hard sprintend op een geslagen bal van G. Vollenberg wist te scoren. In de derde inning kon DAF uitlopen tot 51. Deze achterstand werd in de 4e inning geheel weggewerkt: 55. Dat er in de gelijkmakende slagbeurt niet gescoord kon worden lag gro tendeels aan M. Klomp, die maar liefst twee ballen prachtig uitving. In de 6e en 7e inning kwam DAF wat gemakkelijk aan de punten door enkele fouten in de DAR defensie, hierdoor is de ulitslag van 145 een beetje geflatteerd. A.s. zondag staat de een na laatste, komeptitiewedstrijd op het program ma; deze zal tegen The Cubs uit Oss gaan. Als we nog een wedstrijd wil len winnen, zullen we het daar moeten doen, want de laatste wed strijd wordt gespeeld tegen de op de le plaats staande Ducks uit Boxtel. De aanvang van de wedstrijd zal op de trainingen bekend gemaakt wor den. Het vertrek naar Oss is gesteld op 11.45 uur vanaf de Paterskerk. w 1 s t u dat het vanaf heden tot begin oktober een zeer gunstige tijd is voor 't van een GAZON. Neem dan GAZONGRASZAAD m.s.g. Beter is er niet, verschil lende soorten. Handlei ding gratis. Ook voor Sportveldmengsel VERHEIJEN's zaadhandel Leunen - Telefoon 1550 ADVERTEER IN PERL EN MAAS rijwielhandel Greiesiraat 26 Voor RELIGIEUSE ARTIKELEN o.a. moderne kruisbeelden in hout of metaal wijwaterbakjes wijwaterkannetjes beeldjes en medailles rozenkransen en etui's schilderijtjes enz. in Poawtli wueahni Hofstraat 10 - Julianasdhgel 2 telefoon 04780 - 1566 Geregeld verkrijgbaar grootbenige CHRYSANTEN L. Heidens, Catharinastraat 3, Leunen, tel. 1903. Echtpaar tetgen de 40, hier import, zoekt dito echtpaar voor kaartavond Brieven onder nr. 363 bureau van dit blad. Dagelijks verkrijgbaar PERZIKEN voor de inmaak Hand- en Moesappelen James Grieves Hand- en Inmaakperen Zilveruitjes Fruitbedrijven Th. Houben, Scheiweg 8, Leunen, tel. 04780- 2091. TE RUIL Heb mooie flat met c.v. aan de Merseloseweg, wil ruilen tegen eengezinswoning H. de Bruyn, Merseloseweg 51b Venray. H V Pfl'l'H KKUN FINANCIERINGEN ALLE VERZEKERINGEN ASSURANTIE KANTOOR Leunaeweg 59 - Telefoon 1677 TE KOOP SOEPERWTEN M. Jenneskens, Drabbelsweg IA, tel. 2367, Veulen. Alle soorten sterke deurmatten slaapkamermatjes w.c. matten tufton matjes china matten sterke karpetten badmatten cocosboordband in Penwds wareatni» Hofetraat 10 - Julianasingel 2 telefoon 04780 - 1566 Heb eengezinswoning in Venlo, wil ruilen met flat om eengezinswoning in Venray. Brieven onder nr. 362 bureau van dit blad. TE HUUR OPSLAGRUIMTE 37 x 10 of 50 x 10 m nabij de kom van Venray. Adres bureau dezer. TE KOOP GEVRAAGD BOUWGROND in Venray of Merselo J. Loonen, Tolstraat 32. NIEUWE AARDAPPELEN Doré van eigen teelt vanaf heden verkrijgbaar. Custers ,Oirlo, tel. 04787-282. Turkse gastarbeider, pas ge trouwd, zou graag vrouw over laten komen. Wie verhuurt hem 1 of 2 KAMERS? Brieven onder nr. 364 bureau van dit blad.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 10