Rayoncommissie vergaderde I Zuster Truus Lemmens ontving 2500.- van Heerlo's jongeren Rank Xerox direkteurWickstead benoemd tot vice-president bij Xerox Corporation Uit Peel en Maas Paul Burgman- irophee Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Elektro Jacobs Berlijnse kinderen keerden terug Verkeers ongevallen JOS. MARTENS Gewestelijk Sociale School VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1971 No. 33 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS M DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 14 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.85 (bij vooruitbetaling) De rayoncommissie van de Stichting Samenlevingsopbouw Noorde lijk Limburg, voor het rayon Venray kwam in de Clockert in ver gadering bijeen o.Lv. de heer Knol. In een vrij gedegen gesprek wer den de vele punten op zakelijke wijze aan de orde gesteld. WIJK- EN DORPSRADEN Daar werd de aanwezige leden o.a. een lijst voorgelegd van de activitei ten van de verschillende dorpus- en wijkraden in onze gemeente. Lijsten, waaruit blijkt dat deze vol aktiviteit zijn en zich op verschillend terrein bewegen. De verschillende aktivitei- ten thans naast elkaar geplaatst gaf de aanwezigen een duidelijk inzicht hoe op verschillende plaatsen een en ander wordt opgezet en utigevoerd. Daarbij viel voor wat betreft de kerk dorpen op, dat links en rechts toch van brandweerploegen, dies in geval van nood al een eerste hudp kunnen ernstig gedacht wordt aan de vorming geven. Een en ander was aanleiding om te komen tot uitwisseling van er varingen en bespreking van nieuwe mogelijkheden. SUBSIDIE WIJKRADEN De door de gemeente in het voor uitzicht gestelde subsidie van 250 gul den voor wijk- en dorpsraden werkte verwarrend. Bepaalde wijkraden van de gemeente hadden namelijk bericht gekregen, dat zij, indien men een be groting zou indienen, wellicht meer zouden kunnen ontvangen. Er zou zelfs sprake zijn dat alle kosten ver goed zouden worden. Men zal zich in verbinding stellen met de gemeente KLEUREN TELEVISIES 56 cm voor TELEVISIES 61 cm voor 1575,- 475,- BANDRECORDERS en PLATENSPELERS met 25% korting WASAUTOMATEN reeds voor 395, KOELKASTEN met groot diepvries vak voor 195, DIEPVRIESKISTEN met kortingen van 20-25% Verder: stofzuigers, scheerapparaten, hoogte- zonnen, strijkijzers enz. KORTINGEN vanaf 20% Volledige garantie Eigen service Iedere vrijdagavond vanaf 6-9 uur demonstratie van het hele programma. SCHOOLSTRAAT 3 VENRAY TEL. 2329 Kwartelenmarkt 7 Venlo Kloosterstraat 37 Blerick teneinde een juiste interpretatie te krijgen van de mogelijkheden en ver goeding. He administratief Dienstencentrum zal echter medewerking kunnen ver lenen door het administratief werk van deze raden voor haar rekening te nemen. CRIMINALITEIT Een gesprek met de politie had uit gewezen dat de criminaliteit in Ven ray zeker niet verontrustend genoemd kan worden. In 1965 waren er 106 processenverbaal wegens misdrijven in zaken en 64 tegen personen. In 1969 waren die cijfers 60 en 99. Een toe name dus van de agressiviteit tegen personen, maar een vermindering van zakelijke misdrijven. Nagegaan wordt in hoeverre dat dit te maken heeft met het toerisme en of de misdrijven zijn gepleegd door de Venrayse be volking ofwel door vreemdelignen, toeristen en personen van buiten, die in Venray vertoeven voor vermaak. Landelijk en provinciaal bezien slaat Venray beslist een goed figuur en liggen de cijfers beneden het lan delijk gemiddelde. Een vast alarm nummer politie-brandweer-ambulan- cedienst zit er voorlopig nog niet in. Over het vandalisme maakt de po litie van Venray zich nog geen zor gen, hoewel de vernielingen, speciaal aan jonge bomen en struikenaanplant wel ernstig genoemd worden en meer toezicht van de zijde van de buurt bewoners wordt gevraagd. GROENE KRUIS De vraag werd gesteld, waarom het Groene Krius niet meer gebruik kan maken van de gemeenschapshuizen op de verschillende kerkdorpen, in plaats van alle ouders naar Venray te laten komen. Ook de voorlichting over wat het Groene Kruis allemaal kan doen voor de mensen, ontmoette nog al wat kri tiek. Men zal een en ander op papier stellen en het bestuur van het Groene Kruis diets proberen te maken wat er leeft onder de mensen aan verlan gens over de service van deze instel ling. GEMEENSCHAPSHUIZEN Een ingesteld onderzoek naar het funktioneren van de gemeenschaps- en parochiehuizen heeft aangetoond, dat de belangstelling daarvoor terug loopt. Dit is enerzijds een gevolg van het feit, dat het aantal verenigingen, ook op de kerkdorpen, terugloopt, of dat hun aktiviteiten veranderen. An derzijds blijkt dat verschillende loka len „vast-liggen" voor jeugdvereni gingen e.d., die hiervan slechts een of tweemaal in de week gebruik maken en die dus voor het overige renteloos gesloten blijven. Gebleken is uit het onderzoek, dat in de meeste gevallen de zakelijke exploitatie van deze huizen, zonder een hoge buffet-omzet en zonder ge- meentesubsidie een zeer moeilijke Het door de jongeren van Meerlo op 11 juli j.l. georganiseerde popfes tival hteft voor de in Pakistan wer kende Oostrumse Zuster Truus Lem mens een bedrag opgeleverd van 2500 gulden. In een bijeenkomst van de jonge- rensociëteit Merlin, waarin alleen jongeren aanwezig waren, met de pastoor van Meerlo en enkele fami lieleden van Truus Lemmens, sprak René Poels een begroetingswoord, waarin hij verslag deed van de in komsten van dit Popfestival. Hij wees er daarin op dat het juist onze ver slaggever was geweest, die, toen het initiatief was genomen, 25 procent van de netto winst te bestemmen voor Pakistan voorstelde, die bedrag te geven aan de op vakantie zijnde Noord Limburgse zuster Truus Lem mens uit Oo9trum. Leo Pingen, de penningmeester van het Popfesctival kon aan zuster Truus Lemmens een bedrag overhan digen van 2500 gulden. Zuster Truus Lemmens verklaarde verstomd te zijn dat een groep jon geren in Meerlo nog zovele idealen had, zoveel goeds wilde doen voor de medemens in nood. Zuster .Truus Lemmens, anders niet verlegen om woorden, was diep onder de indruk van zoveel inzet, zoveel idealisme. Zij vertelde over haar werk en verzeker de dat het geld in goede handen was. Het geld is op de eerste plaats be stemd voor de vluchtelingen, op de tweede plaats voor de melaatsen en op de derde plaats voor het door haar gesticht tehuis voor geestelijk gehan dicapten. „Pakistan heeft uw hulp hard nodig en ik ben gaarne bereid de jongeren van Meerlo straks in een persoonlijke brief vanuit Pakistan op de hoogte te stellen en te houden van mijn werk", aldus besloot een dank bare zuster. Truus Lemmens zal op 20 septem ber terugkeren naar haar missie gebied in de congregatie door haar broer in Pakistan gesticht. Zij keert dan terug in de wetenschap dat de jeugd van Nederland en meer in het bijzonder de jeugd van Meerlo, ook haar missie niet vergeet. Voor degene welke het werk van Zuster Truus Lemmens nog willen steunen, vermelden wij gaarne het adres: Boerenleenbank Sittard t.n.v. Thuisfront Truus Lemmens. zaak is. Temeer waar tegen het buf fet in deze huizen toch al protesten rijzen uit de horeca-sector. Men wil nu komen tot een geregeld overleg tussen de gemeenschapshuis besturen om deze ruimten inderdaad beter geschikt te maken voor aktivi teiten en dienstverlening op maat schappelijk, kultureel en rekreatief terrein, waarbij vooral aandacht ge schonken zal worden aan de losse ak tiviteiten, die in ongeorganiseerd ver band steeds meer tevoorschijn komen. Daarbij zal aandacht geschonken worden aan het beheer en aan gro tere aktiviteiten van de bestuurderen. Donderdagavond waren de 19 Ber lijnse pleegkinderen, die gedurende 5 weken in Venray gastvrijheid hadden genoten, weer bijeen met hun pleeg ouders op het station van de Neder landse Spoorwegen te Oostrum. Het uur van afscheid was gekomen. 19 kinderen, die vijf weken een on bezorgde vakantie hadden genoten in Venray, stonden daar met hun tassen en koffers volgepakt met vele goede gaven en geschenken van hun pleeg ouders en heel wat zwaarder waren dan toen zij 5 weken geleden arriveer den. Dat er een hechte band was ont staan in die 5 weken, zag men aan de vele traantjes. Maar ook bleek dat verschillende van hen intussen goede, vorderingen in het „Venrays" hadden gemaakt. De 19 kinderen aanvaardden vol goede moed de lange reis, die zij nog moesten afleggen, onder leiding van Nederlandse en Duitse leiders. Via Nijmegen ging het naar Oldenzaai waar werd overgestapt in de Duitse trein welke rechtstreeks naar Berlijn zou gaan. Hpt is de eerste maal dat Berlijnse kinderen in Venray bij pleeggezinnen zijn ondergebracht. Naar wat wij konden beluisteren zal het voor ver schillende kinderen een weerziens worden. Ook het burgemeesterlijk echtpaar nam afscheid van hun pleegkind wat door mevr. Schols-van Els uitgeleide werd gedaan. Op de kruising Langeweg Hoenderstraat moest de 53-jarige bromfietsberijder G. v. D. uit Venray afremmen voor de personenauto, be stuurd door de 20-jarige plaatsge noot G. S.. Daarbij raakte zijn brom fiets door het losse split in een slip. Verwondingen en schade aan de bromfiets vielen achteraf mee. Op de Maasheseweg bereed de in Venray verblijvende gastarbeider O. HM. het linkerrijwielpad met zijn bromfiets. De bestuurder van de per sonenauto B. v. L. liet wel van het rechterrijwielpad enkele bromfietsers passeren, maar lette onvoldoende of er vanaf het linker gedeelte ook ver keer kon komen. De bromfiets van de gastarbeider botste tegen de perso nenauto op. De gastarbeider bekwam lichte verwondingen, terwijl zijn brommer licht beschadigd werd. Op de kruising Deumeseweg Langstraat ontstond tussen de per sonenauto's bestuurd door de 46-ja rige Venrayer H. H. en de 36-jarige plaatsgenoot een botsing. Lichte ma teriële schade. Oorzaak onvoldoende opletten. Waarschijnlijk door te hoge snel heid geraakte de personenauto, be stuurd door de 19-jarige K. uit Moers Did. in een flauwe bocht nabij het St. Annabos op de Overloonseweg in een slip en sloeg over de kop. De bestuur der bekwam schaafwonden en in wendige kwetsuren. Zijn 20-jarige medepassagier bekwam een hersen schudding. Beiden moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd, maar de bestuurder kon, na behandeld te zijn, naar huis worden vervoerd. De auto werd totaal vernield. Op de Smakterweg verleende de bromfietsberijder, de 36-jarige in Venray verblijvende gastarbeider, geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto, de 33-jarige P. uit Bergen. De gastarbeider moest met een gebroken enkel naar het zieken huis worden vervoerd. Bromfiets en auto werden licht beschadigd. Met ingang van 1 september 1971 is de heer F. Wickstead (55), direkteur van de Produktion Supply Opera tions Division van Rank Xerox be noemd tot Vice President Production and Logistics bij Xerox Corporation. Het is de eerste maal in de ge schiedenis van de maatschappij dat een direkteur van Rank Xerox in een dergelijke funktie bij Xerox Corpora tion wordt benoemd. Xerox heeft een meerderheidsaandeel in Rank Xerox. In zijn nieuwe funktie zal de heer Wickstead verantwoordelijk zijn voor produktie, distributie, voorraad, in koop en gebouwen van de produktie- centra van Xerox te Webster in de staat New York en El Segundo en Pasadena, beide in Californië, de Rank Xerox fabrieken in Venray Ne derland, Mitcheldean, Welwyn Gar den City en Denham in Groot Brit- tannië en de faciliteiten waarover de Latijns Amerikaanse divisie van Xe- DEEL VAN VENRAY ZAT IN ANGST Vrijdagmiddag omstreeks half vier werden de bewoners van de West singelVeltumse Kleffen en omge ving opgeschrikt door een hoog flui tend geluid waarbij men een gaslucht waarnam. Personeel van het grondverwer- kingsbedrijf K. had met een tand van een laadschop een gasleiding geraakt zodat in deze gasleiding een gat was ontstaan van 2 bij 3 centimeter. Dit gas ontsnapte met veel herrie. Dit personeel waarschuwde de brand weercommandant, de heer Manders, die direct groot alarm sloeg. Politie werd gewaarschuwd en deze sloot de 6ehele omgeving hermetisch af. Uit de leiding spoot met een druk van 8 atm. het gas. Nog nooit had men een dergelijke gasontsnapping meegemaakt en men vroeg_het Limagas direct maatrege len te nemen. Deskundigen van het Limagas togen naar Venray maar het duurde nog tot even voor 6 uur voor dat het fluitende geluid uit de lucht was en de politie haar voorzorgs maatregelen kon beëindigen. De gas- voorziening in Veltum is niet gestag neerd geworden, alleen viel de druk op de leiding terug. Alleen het zie kenhuis werd van gasvoorziening ver stoken, maar rond 7 uur was de gas- toevoer weer normaal. De W.A.-verzekering van 't grond- verwerkingsbedrijf K. zal wel de gas- rekening gepresenteerd krijgen. Deskundigen van het Limagas ver klaarden ons desgevraagd dat er geen enkel moment gevaar is geweest voor de bewoners. Voor ons behoeft zich een dergelijk lek niet meer te her halen, het was angstaanjagend. GERST IN BRAND Onvoorzichtigheid met het ver branden van rest enstro was oorzaak dat een langs de Leunseweg staand veld met gerst van landbouwer A. T. in brand geraakte. De gealarmeerde brandweer behoefde niet in aktie te komen omdat de landbouwer en toe geschoten hulp reeds de brand had den geblust. De schade bedraagt 350 gulden. RODDEL EN AANTASTING IN EER EN GOEDE NAAM In Venray en verre omgeving cir culeren de laatste weken hardnekki ge geruchten als zouden twee kinde ren in een combiner terecht zijn ge komen en daarbij gedood. Het ene gerucht is nog erger opge smukt en nog bloediger dan het an dere. Wij hebben uiteraard een onder zoek ingesteld naar deze geruchten en ons daarbij in verbinding gesteld met vrijwel alle politieposten in geheel Oost-Brabant en Noord-Limburg en met verschillende ziekenhuizen. Het blijkt dat dit hele verhaal verzonnen Een soortgelijk gerucht werd drie jaar geleden ook verspreid. Ook toen miste dat gerucht iedere vorm van waarheid. Een en ander was daaraan toe, als niet de naam genoemd werd van een bekend loonbedrijf hier ter plaatse. De betrokkene, die zich voelt aange tast in zijn eer en goede naam, heeft reeds een aanklacht dienaangaande ingediend bij de politie, die thans probeert na te gaan, waar dit verhaal vandaan komt en wie zich schuldig heeft gemaakt aan roddel. rox beschikt in Mexico en Brazilië. Fuji Xerox Co. Ltd., gezamenlijk eigendom van Rank Xerox en Fuji Photo Film Co. Ltd., beschikt daar naast nog over drie produktiecentra in Japan. De heer Wickstead is lid van de raad van bestuur van Rank Xerox Ltd. In deze funktie en in zijn funk tie al direkteur van de Production Operations Supply Division waar toe ook het produktiecentrum te Ven ray behoort, was hij ook nauw be trokken bij de uitbreiding van het laatstgenoemde bedrijfscomplex. De laaaste maal dat de heer Wick stead in Venray voor het voetlicht trad was op 27 mei j.l. toen hij samen met de direkteur van de Venrayse vestiging, Ir. L. A. Stierman, een nieuw uitbreidingsplan bekend maak te, waarmede een investering van ruim 37 miljoen is gemoeid terwijl tevens plannen werden aangekondigd voor de bouw van een nieuw inter nationaal distributiecentrum waar voor een investering van 19 miljoen gulden is vereist. Officieel FIAT-Dealer Lieshout - Tel. 04992 - 251 Na het gunstige verloop van verle den jaar zal er ook het jaar 1971-1972 wederom een cursus gegeven worden vanwege de Gewestelijk Sociale School in Venray. Hiertoe zal een oriënterende bijeenkomst gehouden worden, welke tevens de opening van het lesseizoen zal zijn op donderdag 26 augustus a.s. te 20.30 uur in hotel Kemps. De cursus is verdeeld over 30 les- avonden van 2 uren, waarbij de vol gende vakken gedoceerd zullen wor den: taalexpressie (14), ethische vraagstukken (10), arbeidsrecht (8), sociaal verzekeringsrescht (8), aktuele rechtskwesties (14) en belastingrecht (6). Nieuwe kursisten rijn van harte welkom op genoemde bijeenkomst, terwijl men verder alle inlichtingen kan verkrijgen bij drs. G. M. Bete- rams, De Hoge Beek 13, tel. 2873 en P. M. van Bree, Gerbrandystraat 13. van 6 augustus 1921 Nieuw. Voor 't eerst op Venray- sche kermis Janvier Lunapark met trottoir-roulant, dansende bruggen en rollende tapijten, nieuw. De Directie. Auto-verhuurinrichting. Onder- geteekende maakt bekend, dat vanaf heden gelegenheid bestaat om per automobiel naar Kevelaer en ge heel Duitsland te reizen. J. Derksen Feest der H. Kindsheid. A.s. Maandag zal wederom het feest der H. Kindsheid worden gevierd. De kin deren die in kostuum gekleed worden moeten om 7 uur aan de Zusterschool zijn. Om kwart voor 9 trekt de stoet door Eind en Hofstraat naar de kerk, alwaar plechtige Hoogmis met preek en collecte. Na de H. Mis neemt de stoet denzelfden weg als de H. Sacra mentsprocessie. Draagt allen Uw penningske bïj voor het schoone ge nootschap. Sigaren voor iedere beurs. Knakjes 3.80 per 100 Bolknakjes 4.25 per 100 Roowers 4.75 per 100 Floralia 5.20 per 100 Helmpjes 5.20 per 100 Anna 5.per 100 Genötzoekers 7.per 100 Diamant 8.per 100 Voor goede kwaliteit tabak wordt in gestaan. Beleefd aanbevelend: A. Coopmans, Langstraat HOND VAN MEVROUW BURGMAN WON PAUL BURGMAN TROPHEE Op de prachtige eigen terreinen van de politiehondenvereniging „De Verdediger an de Beekweg werden voor een groot aantal belangstellen den zondag politiehondenwedstrijden gehouden met deelnemers uit Lim burg en Brabant en als inzet de Paul Burgman trophee. Deze trophee (een wisselbeker) werd ingesteld om daar door de aktiviteiten van wijlen de heer P. Burgman voor de honden sport in herinnering te houden. Het publiek heeft kunnen genieten van goede vakmanschap en van een heid tussen de viervoeters en hun be geleiders. Spectaculaire en spannen de momenten waren er voor het kijk lustige publiek te over vooral bij het pakwerk met de „boef". Ook de andere onderdelen, stellen, revieren of hoe ze ook mogen heten, waren het volgen en aankijken meer dan waard. WUHYWWNIUI De heer H. Dechnaar, voorzitter van PHV De Verdediger kon een groot publiek verwelkomen met vele prominente persoonlijkheden op het gebied van de politiehondensport. De korpschef van de gemeente politie verrichtte de officiële opening, waarbij hij de noodzaak van vereni gen die zich met deze sport bezig houden, nog eens benadrukte. Spanning was er tot het laatste on derdeel toe, voordat de toegekende punten waren geteld de keurmeesters J. Oosterveen uit Eindhoven, A. Hon- dong uit Venlo, terwijl G. Kroon uit Venray fungeerde als hulpkeurmees ter. De helpers, ofwel de „boeven!", deden goed werk en vooral de stel- en transportoefeningen waren een lust voor het oog. Mevr. Burgman kon na afloop in café Buitenlust de prijzen uitreiken. Winnaar van de wedstrijd werd haar hond, opgeleid en begeleid op de wed strijden door J. Pelzer. De Mechelse herder bekwam 304 pnt. Haar herder behaalde daarmee de door haar ge schonken wisselbeker, de Paul Burg man trophee. Tweede werd de Duitse Herder van J- v. d. Weide uit Schin- nen met 301 pnt.; 3e de Duitse Herder van H. Wëijers uit Ottersum met 287 pnt.; 4e H.H. van K. Vallen uit Hel mond met 285!/2 pnt.; 5e de Mech. H. van J. v. d. Akker uit Vught met 253V2 pnt. ZWERVERS OP DOORTOCHT IN SOCIËTEIT FREE WHEELIN A.s. weekend 20, 21 en 22 augustus slaan twee zingende gitaar spelende en vrolijk-fluitende zwervers in de soos aan de Hoenderstraat hun tent op. Het zijn vrolijke jonge kerels die het leven nemen zoals het komt en van de ene dag in de andere leven. Vandaar wellicht een specifieke le venswijsheid die door de vrolijkheid heen speelt. Een ieder die ergens nog een verborgen plekje heeft bewaard voor de instelling: neem je ransel op en zie maar zal in dit charmant mu zikaal en vocaal verantwoord optre den zeker heimwee ervaren.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 9