BESTAANDE BOUW NIEUWBOUW Amak Nederland n.v. a tra gemeentelijke notities en mededelingen Zeskamp begint warm te draaien ra Politierechter voor 176,- per maand voor f 180,- per maand 3o De belangstelling voor de deelname van Venray aan de Zeskamp begint duidelijk groter te worden. Dat bleek uit het groot aantal deeln emers aan de tweede en derde selectiewedstrijd op zaterdag en zondag j.l., maar ook uit de publieke belangstelling, die voor de ze wedstrijden getoond werd. DANK ZIJ GROTE MEDEWERKING OPERATIE „WEG-WEZEN" WERD VLOT AFGEWERKT Het gemeentebestuur van Venray is de bevolking van Venray-kom en de weggebruikers zeer dankbaar voor de spontane medewerking, welke al- lerwege werd ondervonden tijdens de vorige week gehouden operatie „Weg wezen". De aan de grootscheepse aktie verbonden ongemakken heeft men sportief geaccepteerd. Dank zij de ondervonden medewer king konden de werkers zó snel op schieten, dat de operatie nog voor de daarvoor gestelde tijd kon worden beëindigd door de fa. Janssen en de Jong te Horst. „Het is bij ons nog nooit voorge komen, dat een dergelijk groot werk zo vl'ot kon opschieten", zeiden de mannen van de :spuifploeg N.W.M.- Cindu, die op het terrein van het op knappen van wegen alom in het land toch wel wat gewend zijn. Ook de heer W. Janssen, die met de uitvoering van het werk was belast, was meer dan tevreden over de in Venray ondervonden medewerking. „We behoefden ons 's morgens maar te laten zien en op slag waren alle auto's uit de straat verdwenen. Het was fantastisch", aldus zijn com mentaar. Ook de weggebruikers hielden zich zeer goed aan de wegomleggingen. Een enkeling negeerde soms de ver keersborden. Slechts in één geval reed men bijna een van de werkers ondersteboven omdat men zich niet aan de omlegging wilde houden. Een Amsterdamse vrachtwagen chauffeur probeerde vanaf de Pa- tersstraat, via de aangegeven omleg ging op de Prins Bernhardstraat te komen. Nadat hij tweemaal hetzelfde rondje had gereden, voegde de ge meenteman bij het begin van de af sluiting toe, dat hij de „kelere" kon krijgen en reed rustig de afgesloten straat in Op de Jan Henesenstraat zag een hond zijn baas aan de overkant staan van de straat, welke juist van een teerlaag was voorzien. Het dier hup pelde de straat over, lange draden teer aan zijn poten meetrekkend. Even later wandelde de vievoeter te rug over het pas gestorte split. Er kwam een teil gasolie aan te pas om het dier van zijn teer-splitklompen te bevrijden Volgens een huismoeder moest men in de toekomst een dergelijke opera tie „Weg-wezen" maar uitvoeren in de vakantie omdat dit werk de jeugd nogal zoet houdt. Veel belangstelling trok de zgn. bandenwals. De vraag werd dan ook gesteld, waarom geen normale stalen wals werd gebruikt. Het antwoord van de deskundigen luidde: „De teer wordt onder een temperatuur van 150 graden op het wegdek gespoten waarna de weg met Cindu-mix wordt bestrooid. De bandenwals, die ver volgens wordt ingezet, verdicht de oppervlakte beter dan een stalen wals. Intussen heeft gemeentewerken gezorgd voor het opruimen van het overtollige split op de drukst bere den wegen, en ploeg gemeentelijke schilders is ingezet om de onder teer en split verdwenen zebrapaden, dra- ketanden, stopstrepen en al dan niet onderbroken witte lijnen op het weg dek weer aan te brengen. HUURSUBSIDIEREGELING TOT 1 OKTOBER VERLENGD De mogelijkheid voor het aanvra gen van huursubsidie voor het jaar 1970-1971 is verlengd van 1 juli tot 1 oktober 1971. Formulieren kunnen worden afgehaald op de afdeling II A (kamer 27) Leunseweg 2a. Op deze formulieren staat precies aangegeven wanneer men voor huur subsidie in aanmerking kan komen. In grote lijnen komt de regeling hier op neer, dat huurders, die minder dan 17.000,inkomen per jaar genieten en daarvan meer dan 1/6 èt 1/7 deel aan huur moeten afdragen, voor huursubsidie in aanmerking komen. Bij het berekenen van de bruto huur mag worden afgetrokken 540,- vcoor de centrale verwarming t.w. 240,voor de installatie en 300, voor warmte per jaar. Voor de berekening van het jaar inkomen gaat men uit van het bruto- inkomen zonder aftrek van AWW, AOW en loonbelasting. Hiervan mag 5% tot een maximum van 600, worden afgetrokken voor persoonlij ke verplichtingen en de ingehouden premie AWW, AOW en de kinderbij slag. Voor kinderen, die meer dan 1000,per jaar verdienen, mag 200,worden afgetrokken. Wan neer men op deze manier rekenende komt tot een jaarinkomen van min der dan 17.000,en op een huur bedrag dat boven 1/6 a 1/7 van dat bedrag ligt, komt, doet men er ver standig aan direct een aanvraagfor mulier voor huursubsidie aan te vra gen. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente VENRAY brengt ter openbare kennis dat: I. gedurende de kermisdagen te CASTENRAY op 29, 30, 31 augus tus en 1 september 1971: a. aan houders van voor het publiek toegankelijke inrichtingen als be doeld in artikel 121 van de Alge mene Politieverordening Venray, voor zover gelegen in of behoren de tot het kerkdorp CASTENRAY, door hem toestemming wordt ver leend hun lokaliteiten voor het publiek geopend te houden tot des nachts één uur; b. indien daartoe vergunning is ver leend, dansgelegenheid kan wor den geboden tot 0.30 uur; c. de openbare kermisvermakelijk heden mogen zijn geopend tot 24.00 uur; d. alle winkels voor het publiek mo gen geopend zijn op zondag 29 aug. 1971 van 13 tot 24 uur en op de andere kermisdagen van 5 tot 24 u. e. het geven van muziek en verma kelijkheden, waarvoor vergunning is verleend, in de voor het publiek toegankelijke inrichtingen moet zijn beëindigd des nachts om 0.30 uur; II. de onder a, b, c en e genoemde toestemming zonder enige vooraf gaande waarschuwing, incidenteel of in het algemeen, zal worden in getrokken bij gebleken ongere geldheden of niet naleving van door ambtenaren van politie ge geven lasten of bevelen en dat verder op strikte naleving van de bestaande of hierbij gegeven voor schriften stren/g zal worden toege zien. Venray, 20 augustus 1971 De burgemeester voornoemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS Er was eens een oude juffrouw Ongetrouwd, die haar 'slevensdagen sleet in de aanschouwing van wat oude familieportretten en met de ver vaardiging van haakwerk. Wie mag denken dat dit hatelijk bedoeld is, heeft het verkeerd, want het was een eerzame en vriendelijke dame, die maar één verdriet in haar vrijgezellen leven had en nog altijd heeft: dat is namelijk een bos. Of liever gezegd een bosje. Een stukje grond, overgeerfd van verre voorva deren, waarop wat armtierige den nen staan. Dat die dennen armtierig zijn, ligt niet aan de juffrouw en ook niet aan de grond, doch aan het puin en de rotzooi die de live buurt daar op gezette tijden deponeerde. De juffrouw had, zo bleek uit de verhandeling, alle mogelijke voor schriften van Staatsbosbeheer netjes opgevolgd. Ze had, toen de voorgan gers van deze dennen, moe en ver sleten waren, die netjes laten kap pen en had dagen weken moeten leu ren voordat ze het hout kwijtraakte. Geen sterveling die het wilde Maar goed, dat was allemaal weer verleden tijd. Ze had braaf de zaak in orde laten maken, had laten her- beplanten - al kostte dat goud-geld - en had op tijd de zaak weer uit la ten dunnen. Als het zonnetje scheen richtte de intussen ook ouder wor dende dame haar schreden boswaarts om te genieten van de groei en bloei der nieuw aangeplante dennen. Maar dat was er niet bij. Want bij elk van de spaarzame bezoeken die het dametje er bracht, bleek de buurt intussen dit stukje grond te zijn gaan beschouwen als openbare stortplaats. Er lag puin van een afgebroken var kensstal, er lag glas van een ver nieuwde tuinderij, er lag drek en af val, die men thuis niet wilde hebben en daar tussen door moest de jonge aanplant het prille leven proberen te houden. Dat lukte maar gedeeltelijk en zo werd het bos een armtierig ge doetje, waar geur, kleur, noch smaak aan was. De vriendelijke rotzooi-ma- kers zorgden wel dat ze er geen visi tekaartje bij legden, maar bij elke verbouwing in de buurt werd de puinhoop groter en het bosje dunner. Dat verdroot de dame zeer, die al eens een vriendelijke politie-agent vroeg om wat meer controle, maar gezien de onderbezetting en wat dies meer zij, kwam daar natuurlijk wei nig van. Men strooit gewoonlijk geen rotzooi op andermans eigendom als politie in de buurt is. Dus dat was ook inets. De dame, het bosje en al les wat er in lag, moede, wilde ver- En er is inderdaad ook zaterdag en zondag hard gevochten tussen de 80 deelnemers voor een plaatsje in de definitieve zeskampploeg, die in het komende winterseiz enoVenrays naam moe.t hoog houden voor de televisie. Men zal in het komitee zelf nog wel even alle resultaten van deze selectie wedstrijden willen vergelijken, voor dat men komt tot een definitieve vaststelling. Trouwens er is, gezien de grote belangstelling ook zaterdag a.s. nog een selectiemiddag, zodat de sa menstelling van de ploeg eerst uiter lijk komende week kan plaats heb ben. Wat wij er zondag van gezien heb ben is dat de verschillende kandida ten elkaar niet veel toegeven in licha melijke koniditie, maar natuurlijk zal bij de selectie ook rekening moeten worden gehouden met de mentale in stelling van de betrokken mensen. Men hoopt, zo stelt het comité, in be gin september al met de ploegtraining te kunnen beginnen. TEGENSTANDERS Intussen zijn ook de andere ge meenten bekend die in het kader van het NCRV zeskampspel in het ko mende winterseizoen tegen elkaar in het krijt zullen treden. Behalve Venray, dat Limburg ver tegenwoordigt, komt uit Groningen een ploeg uit Veendam. Friesland wordt vertegenwoordigd door Frane- ker en Gelderland door Zelhem. Uit de Noord Oost polder komt Emmel- oord, uit Zuid-Holland Lisse. Uit Utrecht komt IJsselstein en uit Bra bant Bladel en Netersel. Tenslotte is als tweede vertegenwoordiger van Zuid Holland de gemeente Ridder kerk. Venray is wat inwonertal betreft de op twee na grootste gemeente, maar het verleden heeft al bewezen, dat het zeker niet de plaatsen met het grootste inwonertal zijn, die de ere palm behalen. Het betrekkelijk klei ne Linne wist vorig jaar landskam pioen te worden over heel wat grotere broers MOGELIJK UIT LIMBURG UITZENDING Het Venrayse comité is intussen nog met een andere opgave bezig. Het is namelijk gebleken dat de uitzen ding van 26 februari 1972 nog niet „onder de pannen" is. Het comité is nu aan het zoeken of hier in de buurt geen ruimte te vinden is van 60 x 80 m, waarin een dergelijke uitzen ding gemaakt zou kunnen worden. kopen, maar aangezien je er toch geen zomerhuisje in mocht bouwen en aangezien het feitelijk meer een bende dan bos was, bleven de ver kopers verreEn zo zat de dame nog steeds met een bos, dat in plaats van vreugde ergernis geeft Het werd een wat vreemd, maar we dachten wel verstandig oordeel van de politierechter. Op de eerste plaats kwam er een boete van 75,maar ook vier weken hechtenis (waar de jongelieden bleek van wegtrokken) voorwaardelijk. Voorwaardelijk in die zin, dat de betrokken jongelui dat bos behoorlijk hadden achter te laten, de vernielingen te herstellen en ze dan nooit meer een stap in dat bos zouden zetten Of het juridisch allemaal klopt is een andere zaak, maar rechter en of ficier waren hier duidelijk van plan een stokje te steken achter deze steeds verder gaande vernielingen, waar schijnbaar alleen dit kruid te gen gewassen schijnt Als de Venrayers er in slagen de eer ste ronde van drie uitzendingen door te komen, komt men automatisch ook in de 5e terecht en dat is de uitzen ding van 26 februari. Als die hier er gens in de buurt kon plaatshebben, zou dat een prachtige gelegenheid zijn om bij eigen huis de Venrayse deelnemers nog eens een extra riem onder het hart te steken. Maar waar vindt men zo'n ruimte. Het comité is aan het zoeken, maar wil zich graag met iedere suggestie hiervoor bezig houden. TRAINSTER EN TRAINER VOOR DE ZESKAMPPLOEG Ook zijn al een trainster en een trainer aangetrokken, die beiden de heer Zandbergen behulpzaam zullen zijn bij het in conditie brengen en houden van de Zeskampploeg. De trainster is mej. Gemma Vorst, Schuttersveld 95. Deze dochter van de gemeentesecretaris werd na haar opleiding op Jerusalem lerares licha melijke opvoeding. Zij behaalde haar diploma aan de Akademie voor Li chamelijke Opvoeding te Arnhem. Na eerst in Blerick als zodanig te hebben gewerkt is zij sinds 1969 in deze funktie werkzaam aan de Scho lengemeenschap „Jerusalem". Zij heeft zich inmiddels bij de se lectie van de zeskampploeg laten ken nen als een trainster met uitstekende kwaliteiten, die zeker in staat is de vrouwelijke ploegleden zowel licha melijk als mentaal op het zware tele- visiegebeuren voor te bereiden. venray - Luitenant W. G. M. Willems, Tim- mermannsweg 128 te Ysselsteyn - Venray heeft met groot enthousiasme de training van de mannelijke ploeg leden op zich genomen. Hij werd 23 mei 1948 in Leunen geboren en kwam via Oirlo in Ysselsteyn terecht. Na het behalen van zijn H.B.S.-di- ploma werd hij opgeleid tot sport- officier bij het Korps Commando troepen te Roosendaal. Sinds juni 1968 traint hij de Roosendaalse com mando's hetgeen eigenlijk al voldoen de zegt over zijn grote kwaliteiten op het gebied van lichamelijke training. Zelf beschikt hij over 'n geweldige konditie en atletische kracht, die hem een plaats hebben bezorgd in de na tionale afvaardiging voor de militaire vijf kampploeg. Daarnaast beoefent de heer WiL- lems uit hobby het parachutesprin gen. Hij zal zorgen voor een goede voorbereiding van de Venrayse zes kampploeg. 40-JARIG JUBILEUM Op donderdag 26 augustus a.s. zal de heer Hub. Stevens de dag herden ken dat hij voor 40 jaren in dienst kwam bij het Venrayse bijkantoor van de Ned. Credietbank. De heer Stevens werd in 1936 aange nomen als wisselloper en heeft in de voorbije jaren menigeen een wissel onder zijn neus gestoken. Na een ern stig ongeval met zijn brommer en mede omdat de afdeling incasso sterk ingekrompen werd heeft hij meer administratief werk gekregen, be heert het archief, zorgt voor de post verzending en speelt voor plaatsver vangend kassier, waarbij zijn grote plichtsbetrachting en securiteit twee opvallende kenmerken zijn. Om 10 uur zal de jubilaris met. echtgenote en kinderen op de bank gehuldigd worden door de rayon-di recteur de heer L. Laurensse, waar bij ook het gehele personeel van de bank betrokken is. Na deze officiële huldiging bestaat voor het publiek de mogelijkheid de heer Stevens geluk te wensen. COUNTRY ROCK GROUP IN YSSELSTEYN De aktiegroep 25 in Ysselsteyn blijkt zeer aktief. Toen het dansen in het gemeenteschapshuis aldaar te rug liep en de dansliefhebbers naar elders trokken, heeft een groep Ys- selsteynse jongelui dat o.m. geweten aan de daar gebracht muziek en zelf de nodige fondsen bijeen gebracht om beat- en andere groepen naar dit kerkdorp te halen. Bij de eerste keer, toen de Group 1850 zou spelen werd dat een daverende mislukking omdat deze groep naar Ysselsteyn bij Utrecht was gereisd en eerst tegen het middernachtelijk uur in Yssel steyn bij Venray arriveerde. Maar de tweede beatband wist dit kerkdorp wel liggen en had groot succes. Dat de betrokken jongelui niet voor een kleintje vervaard zijn blijkt uit het feit dat men thans een Ame rikaanse country-rock group heeft gecontracteerd voor a.s. zaterdag, die onlangs een week in Holland was en intussen met groot succes in Duits land werkt. De twee solo-gitaristen, alsmede de bas-gitarist en de drum mer blijken in Birds-style hun num mers met veel succes te brengen en men hoopt dan ook op vele bezoekers in Ysselsteyn. KOLLEKTE GEZAMENLIJKE MILITAIRE FONDSEN De opbrengst van deze kollekte be droeg in 1971 voor de gemeente Ven ray 2.948,68 en voor de gemeente Meerlo-Wanssum 390.25. Dit is een rekord vanaf de jaren 1966 tot 1971, onder de niets aflatende leiding van de adjudant J. W. Plum. De heer Plum gaat dit jaar met pensioen en heeft van 1966 tot heden in totaal voor gemeld Fonds in zijn geheel 16.807,89 ingezameld. De heer Plum zegt aan alle goede gevers en aan allen die aan deze kollektes heb ben medegewerkt zijn hartelijke dank en hoopt dat de kollekteresultaten voor dit fonds, ook als hij er niet meer zal zijn, steeds in stijgende lijn blij ven gaan. Bij haar laatste bezoek werd de er gernis woede, want toen bleek de lie ve jeugd uit de betrokken buurt het nodig geoordeeld te hebben een cross baan aan te leggen. Men had gewoon armtierige boompjes omgehakt, het puin als ondergrond gebruikt voor een soort springkuil en klaar was kees. Tot groot genoegen van de buurtschap die haar spruiten zich kostelijk zag vermaken met omge bouwde brommers. Dat het op ander mans eigendom gebeurde, ach, wie maakt zich daar nu druk om. Maar dat deed de dame-in-kwestie. Zij stapt naar het politiebureau ter plaatse en deed aangifte van vernie lingen van haar eigendom door on bekenden. En zo moest de politie er wel op uit, die op een stille zomer avond plots de crossende jongelieden overviel en uitnodigde voor een ge sprek op hetzelfde bureau. Daar blie zen de jongelui aanvankelijk zeer hoog van de toren tussen hun wap perende manen door, maar het kostte tenslotte weinig moeite om de cross baan aanleggers te achterhalen en degenen, die van deze baan een fre quent gebruik maakten. Zo stonden nu 5 jongelieden met de dame voor de politierechter. Een po litierechter, die helemaal niet onder de indruk kwam van de wapperende manen dezer jongelieden, noch van hun spijkerbroeken, die maanden niet gewassen waren, Trouwen hij had weinig om onder de indruk te komen, want ze moesten stuntelig toegeven de baan aangelegd te hebben, de bo men te hebben omgehakt en de kui len uitgediept te hebben. Op de vraag niet beter hadden kunnen besteden, van de rechter of ze hun kostbare tijd wist het vijftal niets te zeggen, noch op zijn vraag of ze niet wisten dat ze op andermans eigendom bezig waren. PM enderstraat Modern woonhuis met c.v. en garage helft van een blok van 2 woningen. Deze zeer goed ge bouwde woning bevat o.a. een hall, waarin op genomen een werkkast, meterkast en toilet met fonteintje, zeer royale woonkamer, keuken met aangebouwde berging. Op de le verdieping 3 slaapkamers en badka mer. Verder een vaste trap naar de geheel be gaanbare zolder, waarop de mogelijkheid voor een 4e slaapkamer ruim aanwezig is. Het huis heeft een ruime betegeling. Het geheel dat in 1968 gebouwd is, is zowel in wendig als uitwendig goed onderhouden. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 62,500, k.k. horst - kloosterstraat Vrijstaand woonhuis met garage en grote tuin met boomgaard. Begane grond: gang, kamer, en suite, slaapkamer, keuken, toilet, waskeuken en berging, kelder. Boven: 4 grote slaapkamers en grote overloop. Verder een zolder boven het gehele huis. Eventueel kan een gedeelte van de tuin met een voorfront van 17.50 mtr. als bouwtererin worden afgescheiden. Het geheel is op korte termijn leeg te aanvaarden en heeft een vraagprijs van 50.000,-. venray - langstraat Goed gebouwd vooroorlogs woonhuis met kan toor of bedrijfsruimte, voorzien van cv en tuin. Naast de royale hall, bevat de woming op de begane grond een grote woon- eetkamer (9x4) woonkeuken, berging,, toilet en badcel. Verder een klein kantoor met praktijk en of bedrijfsruimte. Dat deze woning een goede kelder heeft (4x4) spreekt vanzelf. Op de verdieping bevinden zich 4 grote slaap kamers. De zolder biedt een enorme ruimte. Aanvaarding en koopsom in overleg te bepalen. venray - touwslagerstraat Halfvrijstaand woonhuis met cv. en garage. Ind. hall, meterkast, werkkast, toilet, kamer, keuken, bijkeuken, bergkast. Boven: 3 slaapkamers (een met vaste wastafel) douchekamer met vaste was tafel en 2e toilet. Zolder: vaste trap en zolder kamer. Verder garage en cv. Garage en bij keuken zijn verwarmd. Vraagprijs 61.000,-. Aanvaarding in overleg. ysselsteyn Halfvrijstaande woningen met tuin. oirlo Halfvrijstaande woningen met tuin. U krijgt voor dit bedrag een woning met de volgende indeling beneden: hall, meterkast, werkkast, toilet, keuken, berging en ruime woon kamer. Boven: 3 grote slaapkamers, badcel met vaste wastafel en grote bergruimte, vlizotrap naar de zolder. Benodigd eigen geld 3.000,-. In de door U op te brengen maandelijkse last is rekening gehouden met het belastingvoordeel. venray - langstraat Halfvrijstaande woningen met cv en garage. Opp. grond ca. 300 m2. Totale aankoopkosten 69.771,-. Benodigd eigen geld 7.900,- Voor dit bedrag krijgt U een woning met de volgende indeling: Beneden hall, werkkast, me terkast, toilet, keuken met berging en grote woonkamer. Boven: 3 grote slaapkamers, waar van een met vaste wastafel. Zolder: 4e slaap kamer en een grote bergruimte. Benodigd eigen geld 3.500,-. In de door u op te brengen maandelijkse last is rekening gehouden met het belastingvoordeel. Algemeen Makelaars- en Assurantiekantoor Direkteur W. A. G. Huting, makelaar in assurantiën en onroerende goederen Venray, Patersstraat 16, Tel. 04780-3456* lid fiabci lid NBM lid NVA buiten kantooruren ook bereikbaar onder (04780) 3456 of 2199.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 6