V Gemeenteraad s.v.v. JEUGD s.v. LEUNEN VAM0S A VER Bouwbeleid Nieuwe straatnamen EüEÉagari HANDBOOG ONA-Veteranen Autosport Creatieve Vakantieweek Eet Het ging bij Boekei Sport buiten gewoon goed. Er werd prima gespeeld en dat leverde een 42 overwinning op. Als wij zaterdag a.s. ons met het zelfde elan in de strijd werpen op het toernooi in Zeilberg, vallen we beslist in de prijzen. We worden om 12 uur in Zeilberg verwachten vertrekken uiterlijk om half 12 vanaf het Henseniusplein. Aangewezen: M. Gommans, Jo Gommans, Hans Gommans, M. Oy mans, Th. Swinkels, W. Clevers, V. Lucassen, F. Schellen, M. Beerkens, H. de Bruyn jr., Ton Arts, Jeu Arts G. Poels. Afmelding voor vrijdagavond bij Th. Swinkels. Jeugdleiders Alle leiders die het komende seizoen weer hun medewer king aan onze jeugdafdeling willen geven, worden verzocht om vrijdag 30 juli a.s. aanwezig te willen zijn op de jeugdleidersvergadering. Aan vang 9.00 uur. De vakantie is weer voorbij. Er is weer heel wat werk aan de winkel. A.s. zondag gaat er een A-elftal op toernooi bij Stormvogels. Let op de opstellingen. Voor de A spelers is er kermis- woensdag ook weer trainen, aanvang 7.00 uur. Volgende week verschijnt Peel en Maas niet. Voor eventuele start van de andere trainingen en wedstrijden raadpleeg de opstellingen. Op 25 en 26 juni werd bij Schutroe te Horst onder (ideale weersomstan digheden het 4e bondsconcours ge houden van district XI. De uitslag van leze goed geslaagde wedstrijd is Ere-klasse: 1. St. Anna 1 2. St. Joris 1 3. St. Sebasiaan 1 4. St. Hubertus 1 5. Diana 1 6. Schutroe 1 7. St. Anna 2 Klasse A: 18. Batavieren 1 2. Ysselsteyn 1 3. Ons Genoegen America 1 4. St. Oda 1 5. Diana 2 Klasse B: 1. Trefpunt 1 2. Willem Tell 1 3. St. Hubertus 2 4. St. Anna 3 5. St. Joris 2 6. Batavieren 2 7. Schutroe 2 8. Rare Schuters 1 1288 1243 1229 1218 1212 1210 1134 1240 1215 1208 1079 1070 1166 1154 1146 1059 1046 1022 1017 993 Klasse C: 1. Ysselsteyn 2 1087 2. Trefpunt 2 972 3. St. Sebastiaan 2 951 4. St. Hubertus 3 919 5. Batavieren 3 i 6. Ons Genoegen America 2 817 7. St. Oda 2 770 8. Griendtsveen 1 719 Klasse D: 1. Diana 3 2. Willem Teil 2 3. Ons Gen. Yss. 3 4. Willem Teil 3 5. Schutroe 3 6. Willem Teil 4 7. St. Hubertus 4 8. St. Sebastiaan 3 9. St. Joris 3 10. Diana 4 11. Batavieren 4 12. Ons Gen. Yss. 4 927 909 867 835 623 606 580 573 544 444 342 197 13. Rare Schuters 2 126 St. Anna 1 werd kampioen in de ere-klasse met 5049 punten over 4 bondswedstrijden; tevens werd zij kringkampioen, waardoor dit team op 6 sept. distrikf 11 in Boekei N.Br. zal vertegenwoordigen in de strijd om het landskampioenschap. In klasse A werd Batavieren met 4785 punten kampioen. Klasse B werd kampioen Willem Teil met 4650 pnt. In klasse C werd Ysselsteyn 2 kam pioen met 4226 punten. In klasse D was het Willem Teil 2 dat kampioen werd met 3894 punten. Hoogste schuter over deze 4 wed strijden werd Th. Bonants van St. Anna met 904 punten. Hoogste koning over de laatste wedstrijd werd Th. Smits van Rare Schutters Overloon met 223 punten, laatste serie 47 punten. Schutters van 60 jaar en ouder: 1. M. Sanders, America 85 2. J. van Osch, St. Hubertus ,79 3. J. Kusters, St. Oda 74 4. Fr. Vervuurt, Schutroe 73 5. J. van Dijck, Rare Schutters 72 Jeugdschuters beneden 18 jaar: 1. J. Nabuurs, St. Joris 82 2. Gijsbers, America 81 3. P. Spreeuwenberg, Yss. 79 4. H. Smits, St. Anna 79 5. G. Creemers, Batavieren 77 Personele prijzen: L. Custers, St. Anna 49 P. Hermans, Schutroe 48 J. de Mulder Diana 4x10 G. Bouten St. Joris n.l. 3x10 Jos Wijnhoven, St. Anna 5x9 Th. Bononts, St. Anna 5x9 W. Claas, St. Hubertus 4x8 G. v. d. Sterren, Schutroe 4x8 A. Marcellis, St. Hubertus 4x7 W. Peeters, America 4x7 M. Creemers, Batavieren 4x6 A. Vermeer, America 4x6 G. van Glabbeek, Rare Schutters 3x5 Th. Wienen, Rare Schutters 3x5 H. Stevens, Diana 3x4 H. Hendriks St. Sebastiaan 3x4 H. Creemers, Btatavieren 2x3 B. v. d. Ven, Willem Teil 2x3 C. Hermsen, St. Hubertus 3x2 J. Lenssen, St. Oda 3x2 H. Heiligers, Willem Teil 2x1 N. Gielens, Heide 2x1 Een duidelijke vakantie-agenda lag ditmaal voor Venrays raads leden. Trouwens drie van hen, de heren Mulders, Janssen en Tim mermans ontbraken vanwege de vakantie. Wat subsidies, enkele grondtransacties en tenslotte het naamgeven aan verschillende nieuwe straten gingen zo snel onder de voorzittershamer door, dat diezelfde voorzitter nog niet aan zijn koffie toe kwam. Op zondag 11 juli werden te Leu nen bij St. Joris de klasse- en jeugd wedstrijden gehouden. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt, na de vier bondswedstrij den en 50 pijlen die te Leunen nog geschoten wérden: Klasse A kampioen: W. Peeters, America 800 209 213 1222 Res. kampj. W. Smits St. Anna Klasse B kampioen: H .v. Kuyck, Batav. 700 187 192 1079 Res. kamp. J. Linders Diana 1070 Klasse C kampioen: G. Kunen, Batavieren 598 140 183 921 Res. kamp. W. v. Soest, Diana 906 Klasse D kampioen: Mej. M. Creemers, Batavieren 494 139 138 771 Res. kamp. A. Franssen Yss. 758 Jeugdkampioen werd J. Gijsberts Ons Genoegen Am. 825 211 213 1249 Res. kamp. J. Nabuurs, St. Joris 1247 Deze kampioenschutters hebben op zondag 25 juni om het jeugd- en klassekampioenschap van Nederland geschoten in Heerlerheide. Oefenprogramma senioren Zaterdag 31 juli: Montagnards 1Leunen 1 18.00 u. aanvang 18.00 u. verrtek 17.00 u. Montagnards 2Leunen 2 aanvang 18.00 u., vertrek 17.00 u. Leunen 3America 3 18.00 u. Leunen 4Ysselsteyn 3 17.30 u. Zondag 8 augustus: FCEB 1Leunen 1 14.30 u. vertrek 14.00 uur FCEB 2Leunen 3 13.00 u. vertrek 12.30 uur Tournooi Ysselsteyn - Leunen 2 aanvang 11.30, vertrek 11 uur RKDEV 3Leunen 4 12.00 u. vertrek 11 uur Voor alle zekerheid nogmaals ver meld dat we a.s. zaterdag vrij zijn. Onderstaand het programma van het toernooi te Siebengewald d..d 7 augustus: 13.00 AfferdenSiebengewald 13.30 Well—ONA 14.00 SiebengewaldONA 14.30 Well—Afferden 15.00 SiebengewaldWell 15.30 ONA—Afferden De heer Sj. Claessen zal alle leden omtrent bovenvermeld toernooi per soonlijk benaderen. Afgelopen zondag werden er weer Int. Speedwayraces gehouden Wanssum. Het racingteam Venray was er ook present. Wat de resulta ten betreft was 't ditmaal een ware slijtageslag. Alleen F. Bonants wist zich te klas seren in de finale. De snelheden la gen rond de 100 km per uur, wat zeer hoog is op dit enigszins onveilige cir- quit. Hieruit vloeide dan ook voort dat menige coureur de berm of de greppel indook, waf meestal goed afliep. Behalve dan bij een onzer Venrayse coureurs, die na enkele ma len over de kop geslagen te zijn, per ambulance naar "t ziekenhuis ver voerd moest worden. Het liep geluk kig nogal goed af, want hij kon, na behandeld te zijn naar huis overge bracht worden. Niet onvermeld mag blijven dat het Venrayse team ondanks deze slijtage slag, de laatste 3 wedstrijden goede resultaten bereikt heeft. Jan van Daal wist op de sintelbaan in Geleen zijn snelle Ford naar de derde plaats te sturen. Op de sintelbaan in Eindho ven wist Jan Wolfs en Frans Bonants na een fel gevecht met de koplopers resp. als 4e en 5e te eindigen. In het Duitse Kaldenkirchen was het een Venrayse aangelegenheid. Jo Wijnands wist in he herkansing zijn Anglia naar de eerste plaats te stu ren; Wim Baltussen uit Geysteren, rijdende bij 't We Je Be team werd winnaar in de Anglia klasse; F. Bo nants werd winnaar in de VW klas se tot 1500 cc.. Al met al draait 't racingteam Ven ray niet slecht. Het is alleen jammer, dat 't team in Wanssum zoveel stuk ken gedraaid heeft, hetgeen resul teert in vele uren werk en nodige on kosten om alles weer bijtijds klaar te krijgen voor de wedstrijden in Heerlen, Geleen en weer Kaldenkir chen. Eventueel geïnteresseerden in deze racerij kunnen kontakt opnemen met een van de leden van 't team, o.a. tel. bereikbaar onder nr. 04790-1630, 3169. Vele handen maken licht werk! SUBSIDIES De Vereniging tot bescherming van Dieren kreeg de aangevraagde een malige bijdrage van 3.000,voor de bouw van een hondenasyl. VAN VALKENGOED onderstreep te, evenals de VOORZITTER, het gro te nut van een dergelijke instelling, al noemde dr.s SCHOLS het een ver drietige zaak, dat verschillende eige naren van honden zo met hun trouwe huisvriend omsprongen. Hij was vol komen bereid achter VAN VALKEN GOED te gaan staan, die vroeg of dezelfde vereniging nog eens zou mo gen aankloppen als de toevloed van dieren te groot gaat worden. De ruiterclub krijgt een garantie subsidie van 1.000,en kan nu met een ietwat geruster hart het con- cours-hippique gaan organiseren ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van St. Isidorus. NIEUWE MARKTVERORDENING De bestaande marktverordeningen in onze gemeente zijn allemaal wat ouderwets en daarom heeft men een hele nieuwe opgezet. Daarbij heeft men o.a. kontakt gehad met de ge organiseerde marktkooplieden, die als een van hun wensen op tafel legden dat de markt op een punt geconcen treerd zou worden. Aan deze wens wil B. en W. niet voldoen, gezien het feit dat de twee markten van nu ook voordelen met zich brengen voor de winkelbedrijven in Grotestraat, Hofstraat, Marktstraat en Schoolstraat. Wel is men van plan op beide mark ten containers te plaatsen, waarin de marktlieden hun afval kwijt kunnen. Een aanvankelijk geplande verhoging van de marktgelden van 50 naar 75 cent per strekkende meter, nam B. en W. terug, omdat daarmede Venray veel hoger komt dan andere plaatsen in Limburg. DE BRUYN vond dat allemaal mooi en wel, maar had in de stukken ge zien dat aan marktgelden wordt op gebracht jaarlijks 13.217,De kos ten zijn echter 11.217,50. Zeg dat die twee containers 60,per keer kos ten ,dan betekent dat een extra post van 3.000,en legt de gemeente op de markt wel toe. Wethouder SCHOLS vertelde dat die containers juist geplaatst worden om de opruimingswerkzaamheden te beperken en minder te maken. Het is een proef, waarbij o.m. de medewer king van de marktlieden hard nodig zal zijn. Als die er komt, zal een en ander toch wel meevallen. Hij was graag bereid een sug gestie van DE BRUYN om voor de containers Venrayse ondernemers in te schakelen. Wethouder LOONEN merkte op dat deze nieuwe verordening ook de oude verordening voor veemarkten op ruimt,, zonder verder iets te zeggen over dat vee. De laatste markt had hij echter ontdekt dat er iemand gei tebokjes te koop aanbood. En wat nu? De VOORZITTER raakte niet in paniek. „Rustig afwachten of die han del zich uitbreidt en dan zien we wel" zo was zijn bescheid. VAN VALKENGOED vond het wel een beetje cru dat iemand zijn plaats vervalt, als hij een kwartier na markt-begin er niet is. Men kan altijd pech hebben. „Maar men kan dan ook altijd een seintje gevenant woordde de VOORZITTER, die ver der wat dit betreft, alle vertrouwen heeft in de marktmeester. GRONDTRANSACTIES Bij de ingekomen stukken had B. en W. al mededeling gedaan dat ze met machtiging van de raad aan de Niessenstraat in Veltum 457 m2 bouwgrond verkocht had aan J. Krij- nen, Past. v. d. Gaetstraat 8. De grond kost daar 30,per m2. Verder had men t.b.v. plan Bruks- ke aangekocht 28.513 m2 grond aldaar van F. Fleurkens, St. Servatiusweg 7. Hiervoor was een aankoopbedrag no dig van 205.752, Daar had de raad geen commen taar op, evenmin als op de aankoop van 1484 m2 in Oirlo van Mevr. Pe- ters-Kemmelings c.s. voor de prijs van 4.644, Ook de aankoop van 235 m2 grond in Leunen van H. Reintjes c.s. Steeg- se Peelweg 5 ging zonder commen taar onder de hamer door. Hier wa ren 2.350,mee gemoeid. KLEUTERSCHOOL VEULEN In Veulen heeft men indertijd zelf een kleuter-noodschool gesticht en dat ding zelfs schuldenvrij kunnen maken. Maar om daarnaast ook nog voor het onderhoud op te draaien, blijkt een te grote opgave voor deze kleine gemeenschap. Daarom neemt de gemeente de school nu over tegen de grondprijs van 5.500,en zal i.o.m. de Inspectrice dan de zaak in orde gaan houden. De raad had geen bezwaar. STRAATNAAMGEVING Wel bezwaar had met name DE BRUYN tegen de naamgeving van verschillende straten. Waarom moeten er allemaal voor namen bij, als men straten naar ver dienstelijke of oude Venrayers gaat noemen. Men kan rustig die voor naam vermelden op de toelichtende tekst van het stratenbord, maar daar mede moet men ophouden. En dat bleek ook het oordeel van de raad. Zo krijgt Ysselsteyn een DILLING STRAAT, zo genoemd naar de heer Dilling, die naaste medewerker was van wijlen J. Poels, de grote promo tor van de peelontginningen en bo vendien lid van verschillende staats commissies. Ysselsteyn had hiermede een merkwaardige première, want de keuze van deze naam is een zaak geweest van de plaatselijke dorps raad, wiens advies door de ge meenteraad nu is overgenomen. De weg vanaf de Westsingel, langs het zwembad naar de Hoopweg kreeg de naam PARKWEG. Het nieuwe stuk weg dat de Beek- weg met de Maasheseweg verbindt, kreeg vanaf de kruising Beekweg met Westsingel de naam NOORD SINGEL. In het bestemmingsplan Vlakwater komt o.m. een nieuwe weg lopen, die weer aansluit op de bestaande Korte Drilweg. Die naam laat men nu ver vallen en de weg van Hoenderstraat tot aan de Weg in den Berg gaat he ten: AAN DEN DRIL. In datzelfde plan komen nog enkele straten. De VENRAODESTRAAT, die de naam vasthoudt van Jan van Ven rode een Venrays klokkegieter in de 15e eeuw. Verder een WERCKENSSTRAAT, genaamd naar Jan Werckens, een Venrays orgelbouwer uit de 17e eeuw (het ooksaal in de parochiekerk van/ Boxmeer is o.m. een werkstuk van hem). Tenslotte komt er een BRIENEN- STRAAT, die de herinnering vast houdt aan de Venrayse uurwerkma ker uit de 18e eeuw, waarvan nog staande klokken bij Venrayse parti culieren te vinden zijn. Kempweg en Kampweg liggen in eikaars verlengde en dat geeft soms moeilijkheden. Daarom laat men nu de naam Kampweg vervallen en wordt de hele weg KEMPWEG. De naam VLAKWATERWEG wordt alleen gehandhaafd voor het stuk ten westen van de Westsingel. Het stuk Langeweg en Westsingel wordt om gedoopt in WHISTLERSTRAAT, ge noemd naar Generaal Whistier, de man die in oktober 1944 Venray be vrijd heeft. Vorige vergadering heeft men wel zitten praten over de 570.000,die nodiig zijn voor openbare werken in Veltum. Dat besluit heeft de raad reeds eerder genomen, doch het kwam uit Maastricht retour met de opmerking, dat men eerst wel eens de nacalculatie van Veltum wilde zien. Over die nacalculatie en de pot- tenkijkerij van Ged. Staten heeft men toen wel gepraat, maar men heeft vergeten dat raadsbesluit opnieuw te nemen. „Of de raad maar zo vriende lijk zou willen zijn De raad was zo vriendelijk en maakte hier meteen een einde aan de vergadering, maar niet nadat JEN- NISKENS nog gauw even gevraagd had, waarom de aanvrage van een garantie-subsidie voor het 50-jarig bestaansfeest feitelijk niet op de agen da stond. „Die komt er de volgende keer op", aldus de VOORZITTER, die meende dat het dan nog tijd ge noeg is Na afloop van de openbare verga dering stelde de VOORZITTER de raadsleden op de hoogte van het be leid van B. en W. t.a.v. een bouw vergunning voor een hoofdambtenaar die in het buitengebied een door zijn ouders verlaten woning wilde ver bouwen. Aangezien de ingediende plannen het bestaande praktisch in stand hielden en de geplande uitbrei ding binnen de 10% bleef van de be staande oppervlakte, heeft B. en W. als in alle andere dergelijke gevallen, een vergunning gegeven. Toen bij de voorgenomen verbouw bleek dat deze wijzigingen niet mo gelijk waren, omdat de bestaande mu ren geen fundamenten hadden en verder een oude beerput een goede verbouw en uitbreiding onmogelijk maakte, heeft BM. en W. toestem ming gegeven tot de bouw van een nieuwe soortgelijke woning, enkele meters terug. Aan de hand van te keningen toonde hij aan, dat het nieuwe praktisch niet verschilt van het oude. Hij stelde uitdrukkelijk dat een dergelijke handelwijze geldt voor iedere inwoner en dat deze vergun ning hier beslist niet gegeven is om dat de betrokkene hoofdambtenaar is. Dat is bij de beoordeling geheel buiten beschouwing gebleven. De raad nam deze mededeling voor kennisgeving aan. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las diez y media en la Ermita de San José en Samkt Misa en Castellano. El Padre Juan agradece a todos los Espanoles que han asistido en su fiesta de plata el domnigo pasado. Espera él que po- demos continuar la buena colobora- oiónHasta el domingo en Smakt. NOTICIAS RELIGIOSAS El mes de julio, el tiempo de vaca- ciones ha pasado y debemos reem- pezar el trabajo ordinario. Por eso el padre Juan cuenta también que muchos que han vuelto ya de Espaha pueden asistir en la Misa del domin go proximo. Gouden Bruiloft Venray wordt in Westerbeek gevierd. Woensdag 4 augustus a.s. zal het gouden bruidspaar Huub Emans (85) en Marie Vullings (72) een hoogtij- dage worden. Die dag vieren zij hun gouden huwelijksfeest en gaan daar voor terug naar de Twist. Dat is geen wonder want 37 jaar lang hebben beiden daar een goed beklante bakkerszaak annex café met zaal gerund. Deze zaak hebben ze letterlijk uit het niets opgebouwd, want de Twist was zo'n kleine 50 jaar geleden niet veel meer dan een klein en arm Peeldorp. Maar het Wester beek van nu is niet te vergelijken met de Twist van vroeger, toen de gouden bruidegom met zijn magere hit langs de boerderijen trok. Konkurrentie was er wel, want liefst zeven venters kwamen in de Twist, maar de gouden bruidegom vertelt nog trots dat hij het uiteindelijk gewonnen heeft en dat hij de met noeste vlijt opgebouw de zaak aan een van zijn kinderen kon overgeven. Trouwens het pionieren zit de kin deren in het bloed, want een andere zoon is een eigen zaak begonnen in een ander Peeldorp, n.l. Landhorst. Was het hard werken, toch bleef er nog tijd over om soms wel 10 kost gangers te hebben en begin niet te praten over de mobilisatietijd, want daarover komen beiden niet uitge praat. Juist door dat werken, de kost gangers en de soldaten is het beidén niet slecht gegaan. Van de 5 kinderen zijn er vier ge huwd en deze zullen met hun klein kinderen het grote feest meemaken. In dat feest willen zijn ook betrek ken de buurt waarin zij vroeger heb ben gewoond en die nog de naober- plicht kennen. Ook deze verheugen zich op dat feest. Pastoor W. Geerits van de Vredes- kerk, een goede bekende van de fa milie, heeft al meerdere malen in de huiskamer van het echtpaar de H. Mis gelezen omdat zij beiden ge plaagd door ouderdomskwaaltjes, niet meer ter kerke kunnen. Hij zal op die feestdag in zaal Emans te Westerbeek om 2 uur een H. Mis opdragen met assistentie van de kapelaan van de Vredeskerk en de pastoor van Wes terbeek. Daarna zal om omstreeks 5 uur ge legenheid zijn voor eenieder om het paar wat in Venray aan de Doorman straat woont, geluk te wensen. Het Venrayse college zal nu even over de gemeentegrens moeten om hun gou den paar geluk te wensen. De gouden bruidegom is geboortig uit Belfeld en heeft diverse beroepen uitgeoefend. Hij heeft, zoals het vroe ger in de grensstrteek gebruikelijk was, ook in Duitsland gewerkt, maar werd tenslote bakkersknecht en leer de als knecht in Sevenum zijn bruid kennen. Zoals hij nu nog weet te ver tellen was dat liefde op het eerste gezicht en dat mocht wel want hij was toen al 31 erthet zwerven eigen lijk zat. Het zwerven moest nog 4 jaar du ren eerdat hij bakkersknecht kon worden aan de Coöperatie in Venray en daar bleef hij tot het bij de Coöpe ratie slecht ging en hij de kans kreeg in de Twist te beginnen, eerst ge pacht en later zelf gebouwd. Terugblikkend zijn het tevreden mensen die van een goede verzorg de levensavond genieten. Sins 12 jaar wonen ze nu in Ven ray en al mogen de ouderdomskwaal tjes wel eens voor de dag komen en vindt de gouden bruidegom het las tig niet meer naar het café te kunnen gaan kaarten, zij hopen nog lang ge tuige te zijn van de groei van Ven ray. In de kermisweek van 2 tot en met 7 augustus a.s. zal de Aktiegroep On georganiseerde Jongeren Venray, die hun „clublokaal" heeft in de barak achter de oude landbouwschool, een kreatieve vakantieweek organiseren, voor alle jongeren van Venray e.o. van 16 jaar en ouder. Zo kan men daar maandag vanaf 2 uur terecht om te werken met .verf, gips e.d., een en ander ter verfraaiing van genoemd bouwwerk, dat de naam heeft gekregen van de Brak. Men kan ook meebouwen aan de toegangspoort of meehelpen het ma- cro-biotische restaurant in te richten. Over dit soort voedsel zal "s avonds om 8 uur een gesprek zijn met 3 Am sterdammers, die dit restaurantje de hele week zullen runnen. Maaltijden kosten 2.50. Maandag is er ook een gesprek met mensen van het marxistisch-leninis' tisch verbond. Ook dindsdagmiddag kan men kre- atief bezig zijn, terwijl in de avond een barbeque georganiseerd wordt, een drietal films vertoond wordt van de dikke en dunne en men ingelicht wordt over het zelf maken van vloei stofdia's. Woensdagmiddag kan men, evenals andere dagen van de week, de BRAK ludiek onder handen nemen. Dinsdagavond is de film „Z" te zien waarvan na afloop gediscussieerd kan worden met mensen van de aktie groep Vrij Griekenland. Donderdag komt een popgroep Mr. Albert Show en hierover leest U iets bij de gemeentelijke mededelingen. Vrijdag vertoont Frans Swartjes zijn experimentele filmpjes, waarna een film vertoond wordt over de me dische hulpverlening in Vietnam. Na afloop van deze film .is er een gesprek met een lid van het medisch komitee, die doestellingen en werkzaamheden nader zal toelichten. Zaterdagavond om half 9 besluit de liedjeszanger Joost Nuisl deze va kantieweek, waarmede de ongeorga niseerde jeugd wil laten zien, dat zij het niet bij praten en plannen maken laat, maar ook iets. daadwerkelijks kan organiseren. Men heeft voor 5,- toegang tot alle aktiviteiten, maar voor de zgn. „losse" avonden varieert de prijs van ƒ1,tot 250 per per soon RECTORAAT VREDEPEEl Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Huijs- van Enckevort; 10 uur hoogmis t.b.i. Vandaag maandelijkse bijzondere KOLLEKTE. Door de week H. Mis 7.45 uur. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: t.b.i. (Horst). Vrijdag: eerste vrijdag. 7.45 H. Mis ter eer van H. Hart tot int. van fam. Hertsig. Zaterdag: 19.30 avondmis. RECTORAAT HEIDE 8 augustus 1971 Zondag 10e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de overleden fam. Fleuren-Ewals10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Joop Gie lens en Harry Maas. Misdienaars van de week: Rikie Gielens en Bertje van Well. Maandag: 7.30 leesmis voor Leo- nardus Spee en Lamberdina Arts. Begin van het nieuwe schooljaar. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid tot int. van de familie Geurts-Gellings. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. van Heijster. Donderdag: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Vrijdag: 7.30 leesmis voor het rec toraat. Zaterdag: 7.30 leesmis voor het rec toraat; 19.30 avondmis voor Herman Vermeulen. I N Schooi - TE KO NIEI0A 15 ctJ H. S mistri 1728. NIEUWlP Doré van ej vanafcrk CustersJ.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 14