mïatfr Sj.VV DAMMEN TENNISSEN HENGELSPORT DUIVENSPORT Politierechter gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VETERANEN Rijschoolhouders in Venlo vinden examen (e moeilijk VRIJDAG 9 JULI 1971 No. 27 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 14 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.85 (bij vooruitbetaling) SPORT(S v cuum was beter en won dan ook verdiend met 21. A.s. zaterdag komt Zeiilberg een wedstrijd spelen. Terrein Paschalis, aanvang 3 uur. Omkleden terrein Oostsingel. Aangewezen: Math. Gommans, H. Gommans, V. Lucassen, H. de Bruyn jr., G. Poels, M. Smits, Jeu Arts Th. Swinkels, Toon Swinkels, H. Lens- sen, M. Beerkens, Wim Clevers. Afmeldingen voor vrijdagavond bij Th. Swinkels, Hemonystraat 17. Op initiatief van Koos Nieuwen- huijse wordt er van 19 tot en met 24 juli in Venray een open D-toemooi gehouden. Dit is dus niet het offi ciële clubtoernooi, dat komt later in het seizoen. Iedereen die interesse heeft kan inlichtingen krijgen bij bovenge noemde. De inschrijfgelden zijn 3.75 voor het enkelspel en 2.50 p.p. voor de dubbel en mixed. Men kan inschrijven door een briefkaart te sturen aan K. Nieu- wenhuijse, Eisenhowerstraat 9, Ven ray. Wilt u dan op de adreszijde van de briefkaart vermelden waarvoor en met wie u inschrijft en op de achterzijde eventuele wensen over de tijd waarop u wilt spelen. DE ROERDOMP Om het kampioenschap vissen voor het jaar 1971 werden drie wed strijden gehouden in de Maas. Na deze wedstrijden kwam dhr. Henk van Meijel als hoogste deelnemer uit de strijd. Zaterdagavond was in clublokaal Thielen de prijsuitreiking en het op spelden van het Koningskruis. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Melun, 27 juni. Eerste duif 10.39.31, laatste duif 11.11.36. Jac. Arts 1 19 70; Schellen-Custers 2 9 67; G. Vermeulen 3; A. Smits 4 M. Basten 5 39; H. Lucassen 6 41 6( 85 86; P. Hendricx 7 25 27 77; Br. Drabbels 8; Munckh'of-Poels 10 13 16 18; J..van Haren 11 14 28; W. Lor- mans 12 15 34 58; H. Peters 17 30 33; A. Loonen 20 26 40; Th. Coumans 21; W. Gellings 22; E. Oudenhoven 23 37 76; G. van Houdt 24 43 84; W. Pee- ters 29 31 45; Philipsen-Strijbosch 32 72 82; P. Manders 35 54; J. Heili gers 36; J. Boom Zn 38 47 64; J. Bastiaans Zn 42 46 49 65; E. Vermeu len 44 87; M. Loonen 48 71; P. Smits 50; J. Versieyen V 51; Jac. Boom 52 57; Fr. Weys 53; A. de Riet 55 62; A. Linssen 56; H. Verrijdt 59 79; H. Philipsen O 60 83; J. Derks 61; A. Wijnen 63 80; Gebr. Voesten 68 74; H. B. Wegh 69; C. Barents 73; M. de Bruyn 78 81. De beker voor de 2 snelste duiven werd gewonnen door Jac. Arts. Heden donderdagavond inman- den voor Ruffec en Danmartin. Vrij dag inmanden voor Heverlé. Zorg op tijd aanwezig te zijn. Wedvlucht Chateauroux. Af stand 609 km. Aankomst eerste duif 12.43.18, laatste duif 13.46.50. Jac. Ewalts 1 3 5; P. Janssen K 2 7; H. Ewalts 4 12 14; H. v. d. Heuvel 6; J. Janssen B891113;H. Kleuskens 10. Mandendienst: a.s. donderdagavond 8 juli Jac. Ewalts, H. v. d. Heuvel; vrijdag 9 juli: H. Ewalts w OA- u' DE HUISZOEKERS YSSELSTEYN Wedvlucht Melun. Eerste duif 10.50.37. J. Janssen V 1 5 7 14 15 18 19 26 A. Rongen 2 17; H. Cox 3 G. Lin- ders 4 12 28; J. Custers 6 8 13; A. Hendriks 9; Gebr. Pouwels 10; H. Hendriks 11; H. van Ass 16; Chr. Hellegers 20 23; M. Houben 21; M. Janssen 22 24 25; P. Cox 27. P.D.V. DE PEELKRUISERS Wedvlucht Melun 26 juni. Eerste duif 10.50.24. H. Bouten 1 16; H. Crooymans 2 5 6 8; Chr. Cuppen 3 7 15; J. Strijbosch 4 19; P. Strijbosch 9 11; G. Jansen 10 17 22; J. Goumans 12 24; P. Willems 13 14 21; Gebr. Hermans 18 25; J. v. d. Laax 20 23. Wedvlucht St. Vincent 18 juni. Ie duif 10.49.56. P. Strijbosch 1 2; H. Bouten 3; J. Strijbosch 4; J. Maas 5. Wedvlucht Cchateauroux 27 juni. Chr. Cuppen 1 6; H. Bouten 2 8; P. Strijbosch 3 4 7; J. Goumans 5 9. Na een bijzonder spannende slot- ronde is het nu de tijd voor een te rugblik op verloop en resultaat van het voorbije wedstrijdseizoen. Zoals eerder gemeld, hebben wij een enig zins gewijzigd wedstrijdschema toe gepast t.o.v. voorgaande jaren. Dit maal werd begonnen met een zgn. kwalificatieronde, om, naargelang de in twee groepen. Aldus werd de 2e prestaties, te komen tot een splitsing helft van de onderlinge competitie ingegaan met een A- en een B-groep, van beide elf spelers. Vermeld zij nog, dat 4 tussentijds nieuw-aange- melde leden vanzelfsprekend in de B-roep werden ingedeeld. A. Noyens 10 9 1 0 19 J. Beerkens 10 6 2 2 14 M. Tijssen 10 6 2 2 14 J. Schilders 10 4 2 4 10 L. Janssen 10 3 4 3 10 Th. Zaal 10 4 2 4 10 A. van Bommel 10 4 1 5 9 Th. Claessens 10 3 1 6 7 J. Verkoeyen 10 2 3 5 7 P. Peeters 10 1 3 6 5 10. 11. A. Kennis 10 0 5 5 5 Direct in het oog springend is de zeer hoge score van dhr. Noyens, die ook ditmaal weer ongenaakbaar was en slechts éénmaal remise moest toe staan. Voor de 3e keer in successie, en nu ongeslagen, kampioen van Venray! Een prachtig resultaat! Wat wij in dhr. Noyens vooral bewonde ren is naast zijn damtechnische kwa liteiten, de enorme inzet waarmee hij iedere partij speelt. De heren J. Beerkens en M. Tijs sen, 2e en 3e, wisten zich ook nu weer duidelijk van de middengroep te distanciëren. Opgemerkt zij ech ter, dat beiden tot betere prestaties in staat zijn dan een 70 procent sco re. Opvallend goed is ook de 7e plaats voor de heer van Bommel, die zich in zijn eerste dam-seizoen meteen heeft weten waar te maken. In de volgende competitie zal hij zeer ze ker nog enkele plaatsen hoger eindi gen. Bepaald teleurstellend is de 10e en 11e plaats voor de heren P. Peeters en A. Kennis, hoewel laatstgenoemde n.b. van kampioen Noyens een re mise wist af te dwingen. In Groep B was de eindstand: P.D.V. DE VREDESDUIF 1. L. Schell 10 8 1 1 17 2. G. Beerkens 10 7 2 1 16 Wedvlucht Melun. Afstand 408 km. 3. W. Gerrits 10 7 1 2 15 Aankomst eerste duif 10.28.66, laatste 4. G. Kroh 10 5 3 2 13 duif 11.07.37. 5. A. Baltussen 10 6 0 4 12 6. Lo Janssen 10 4 3 3 11 P. Janssen KI 12 18 20; J. Janssen 7. C. Jansen 10 5 0 5 10 B 2 8 13; J. Kusters 3 4 17; Jac. 8. Th. Janssen 10 3 3 4 9 Ewalts 5 6 15; J. Vermeulen 7; Fr. 9. G. Verstegen 10 2 1 7 5 Vermeulen 9; J. Verstegen 10 16; A. 10. AJenneskens 10 1 0 9 2 v. d. Zwaan 11; H. v. d. Laar 14 21; H. 11. P. Liebrand 10 0 0 10 0 Kleuskens 19. De ereplaats voor onze nestor en routinier, dhr. L. Schell, met de heer G. Beerkens als niet minder eervolle tweede. Tien partijen lang was het een ware nek-aan-nek-race tussen beide rivalen; tot aan de laatste par tij G. Beerkens aan kop, de titel al onder handbereiken toen ge klopt door nieuweling Bal tussen. Dat men het predicaat „nieuwe ling" niet moet verwarren met „be ginneling'', getuige wel de prachtige resultaten van de heer Gerrits (3e), onze benjamin Baltussen (5e) en de 7e plaats voor de heer C. Jansen. Rest ons nog een enkel woord tot de „staartgroep'". Mogelijk bent U tevreden met :n lage klassering; in dat geval is een oefenpartij op de rJnhi^^cuüriijk' zullen er altijd men sen op de onderste plaats eindigen, maar dan toch liever met een accep tabele score? Na afloop van de huishoudelijke competitie is volgens afspraak pro motie-degradatie verspeeld tussen de laatst-geëindigden van groep A» en de koplopers van groep B. Als gevolg hiervan promoveert dhr. Schell naar groep A; dhr. P. Peeters degradeert naar groep B. Hiermee is het seizoen 1970-'71 af gesloten. De jaarvergadering houden wij, evenals vorig jaar, in de 2e helft van augustus. Alle leden krijgen hiervoor een schriftelijke uitnodiging met agenda. Tenslotte een uitnodiging aan alle huisdammers, geïnteresseerden en aspiranten met drempelvrees: in de nu komende weken, het zgn. stille seizoen, zijn er toch iedere maandag wel dammers aanwezig, die 't ge woon niet kunnen laten. Een mooie gelegenheid voor U om eens binnen te lopen voor een praatje, een ofeen- partijtje of om zo maar eens te kij ken. U bent van harte welkom in ons clublokaal, café-restaurant Thie len, Kennedyplein. „U werd door krampen geplaagd?" meende de politierechter. „Nee, dan moet u goed lezen, door krammen!" kreet de wat korzelig uitgevallen verdachte van iets meer dan middelbare leeftijd. Hij maakte de indruk overspannen te zijn j raakt van een uiterstgespannen si tuatie in de achtertuin met het hoofd van een buurman, dat te veel over zijn hek stak. „Dus geen belediging van een be vriend staatshoofd, maar afslachting van een bevriend familiehoofd, zouden we uit de dagvaarding mogen opmaken", dacht de zittende magis traat hardop. „Bevriend? Zeg maar gerust be- vijand! En hij is begonnen met de vijandelijkheden." „Hoezo? Heeft hij mijnen gelegd langs de ligusterheg? Of handgrana ten bij u naar binnen gegooid?" „Nee, maar wel een prikkeldraad versperring aangelegd?" „En wat hinderde dat? U hoefde toch niet door de afscheiding heen naar zijn tuin?" „Prikkeldraad, meneer! En ik had daar een juweel van een berberis haagje. Met schitterende rode ber- berisjes. Prachtig, als u die gezien had. En die rukt-ie eruit en zet vieze, smerige, geteerde palen met prikkel draad. Manshoog, meneer 1" „Dat is zuiver een civiele kwestie tussen de buurman en u. Daarvoor had u hem in een persoonlijk proces kunnen dagvaarden, want een be staande afscheiding is eigendom van de twee naburen en niet van hem al leen", onderwees de rechter. „Maar hij stal mijn gereedschap om die versperring aan te leggen!" „Dat heeft hij niet gestolen, want in de stukken hier staat duidelijk, dat hij van u een hamer leende en die inmiddels terugbezorgd heeft." „Ja, die slingerde hij naar m'n kop!" wond de verdachte zich op. Hij begon zo hard te schreeuwen, dat de gedagvaarde buurman eigenlijk rus tig thuis had kunnen blijven om de aantijgingen te verstaan. In elk geval kon hij het horen in de gang, waar hij als getuige moest wachten tot hij werd binnengeroepen. „Nou ja, hij heeft u niet geraakt. Wellicht ook niet willen raken. En iets over een heg terugwerpen is ook een manier van terug bezorgen", wierp de officier er tussen. „En alles dan wat hij niet terug geworpen heeft? Waar is dat dan gebleven? Dat heeft-ie toch maar al lemaal wedergerechtelijk ingepikt en verdoezelevoezeld „En wat heeft deze buurman dan wel van u achtergehouden?" „Ik dacht zo'n vijfhonderd kram men, waarmee hij dat prikkeldraad vastmepte aan dit rothoutenpalen." „Volgens de verklaring van uw nabuur heeft hij zelf een kilo kram men gekocht." „Meneer de rechter, wees nou's recht in uw rechten. Die kerel komt nooit z'n voordeur in of uit. Hij doet geen éne boodschap. Hij heeft zélf geen gereedschap, maar kwam 't al tijd bij mij lenen, tot m'n eiersnijder en m'n parapluks aan toeDacht u nou werkelijk, dat ik dacht dat zo'n parasiet eigen krammen ging ko pen?" „Nou goed, u dacht dus, dat die buurman uw krammen gebruikt had. En wat dan, had u die er allemaal weer uit willen trekken?" „Nee, dan kon ik gauwer nieuwe kopen. Maar ik had die krammen die volgende dag nódig!" „O, u wilde zeker ook een prikkel draadversperring oprichten, nu de Vijandelijkheden waren geopend?" ,.Ik moest een kist in elkaar slaan." „Voor u uw buurman in elkaar ^ing slaan?" „Dat heeft er nou niks mee te ma ken. Ik moest een kissie timmeren eo.ïKa^ya, ^c&raïêThrarWah ook al tijd in- en uitliep. Geen kram meer in huis. Dus in arremoede, nog niks tegen de buur gezegd en zélf op 't ouwe fietsje naar de ijzerwinkel om van mijn centen krammen te kopen, terwijl die buurman voor niks de mijne had opgesoupeerd. Ik kom an die winkel. Staat er een kaart op de deur: verplichte winkelsluitingsmid dag. Ben ik vier kilometer voor niks gefietst." „Ja, vier kilometer heen èn te rug", vulde de politierechter aan. „Wat dacht u dan? Dat ik die dag niet terug moest?" „Waren er dan geen andere win kels in uw gemeente waar ze kram men verkopen?" „O, jawel, zo'n moderne vrijetijds- hobbyzaak. Maar daar hangen er tien in een plastic zakje en dan betaal je precies zoveel als je bij de ijzerwin kel kwijt bent voor een heel gros. Maar daar gaat 't niet over. Ik ga naar die nieuwe zaak en ik vraag om krammen. Krijg ik te horen: „Uit verkocht:" Was dat ene plastic zak je nog net weggehaald door een an der, die ochtend. Wat doen ik? Ik stap weer op m'n fietsie en fiets naar 'i volgende dorp, want daar hebben ze winkelsluting op een andere dag. Ik heb me 't lazerus gefietst. Drie zaken afgeweest. Eindelijk krammen. Bij een loodgieter. Meneer ik was razend, dat ik m'n hele middag kwijt was, alléén om krammen te halen. En dan mos ik dat kissie nog timme ren ook." „Had dat zo'n haast?" „Ja natuurlijk meneer. Ik moest och een kissie hebben om m'n krammen veiliger op te bergen met een hangslot er aan.'" „Maar nou kon ik die dag dat kis sie niet meer maken, dus waar liet u toen die krammen?" „Daar ging ik een doosje voor zoe ken, meneer. Maar ik kon nergens geen doosje vinden. Eindelijk, trok ik de stoute schoenen aan en ik denk: die buurman leent zoveel van mijn, ik ga die buurman een dosie vragen. Kan ik gelijk m'n gereedschap terug vragen. Dus ik naar het prikkeldraad maar ik vergat even dat 't hoofd er niet meer overheen kon, dus ik kreeg gelijk de eerste snejen in m'n kop. Nou, 't bloed gutste uit m'n kin, me neer. Dus ik vroeg die buurman niet zo netjes en misschien niet zo ver schrikkelijk beleefd om m'n spul len als anders, dat kén wezen Kreeg ik éérst die hamer naar m"n hoofd en daarna mept ie nog 's m'n hele gereedschapskist over het prik keldraad. Die had ie die middag ook nog maar 'ns effe uit m'n schuur gepikt." „En er was een prikkeldraadaf scheiding gemaakt? Hoe kon uw buurman dan op uw erf en in uw schuur komen?" „Die linkmiegel had tussen twee palen een geheime sluiting zitten, edelachtige. Die kon hij met een handvat openmaken, zonder zich te prikken. Nou, toen ik dat ontdekte, wier ik giftig en vandaar die klap.1" De buurman werd binnengeroepen en had door het geraas en getier van de verdachte alles al gehoord. Hij bevestigde de plaatsing van het prik keldraad met de verbindingsdeur, bruik moést maken". Want dat kwam de verdachte geregeld bij hem doen. Telefoneden tenminste, maar betalen van gesprekken nooit. En om de buur man nou te beletten stiekem van de telefoon gebruik te maken als hij niet thuis was, moest er wel prikkeldraad komen. Daarvoor had hij wel enig gereedschap geleend, maar de kram men had h'ij zelf gekocht. Hij kon het aankoopbriefje nog laten zien ook, want de ijzerwinkelier schreef keu rige bonnen. Het prikkeldraad stond er trouwens ook op. ,Maar waarom die opening als u hem niet van de telefoon wou laten gebruikmaken?" verwonderde de rechter zich. Voor noodgeavllen als er iemand voor hém belde." De volgende getuige was een an dere buurvrouw die de klappen had zien vallen en er vier geteld had. Het was dus niet bij die éne geble ven. De officier sprak van een heet hoofd die over z'n toeren of buiten zinnen moest zijn geraakt. Hij zou zelf wel de oorzaak zijn geweest door clandestien telefoongebruik van de noodzaak van die prikkeldraadom heining. Maar de grofste prikkel draadversperring of tankwal doet niets af aan het feit dat hier on nodig en wederrechtelijk klappen zijn uitgedeeld zo redeneerde hij en hij vorderde vijftien gulden voor el ke klap dat maakte dan zestig gul den. De verdachte kreeg het laatste woord. Het spijt me dat 't allemaal zo gelopen is" mompelde hij. „Er is nooit gerept over een rekening voor de telefoongesprekken, maar die wil ik wel betalen. Precies zoals ik die krammen betaaldeToen schoot hem nog wat te binnen. „Ik heb toch nog een best plaatsie gevonden om Dientengevolge is ook de handel in voorgebakken patates tot grote doel ik. Weet u nog, dat ik geen doosje kon vinden? Nou, toen ik m'n gereedschapskist terugkreeg van de buurman, vond ik daar een pracht van een blikken trommeltje in." „Wat wilt u daar mee zeggen?" in formeerde de politierechter. „Meneer, ik dacht: ik gooi de rom mel daar uit, wat er ook in zit, en ik doe daar m'n gloednieuwe kram men in die ik zo ver weg was gaan halen. Nou ik doen dat blikkie open en wat zien ik? M'n ouwe krammen, niks geweest ook" Algemene vrolijkheid ook achter de groene tafels. En een milder von nis: de 60werden voorwaardelijk met een proeftijd van een half jaar. JAARMARKT TE VENRAY Op 12 juli 1971 zal in Venray weer een jaarmarkt worden gehouden op het Henseniusplein. Deze jaarmarkt wordt gehouden op intiatief van en georganiseerd door de marktkooplie den, die een staanplaats hebben op de wekelijkse markt in Venray. De plaats van de jaarmarkt is het Henseniusplein. De markt wordt ge houden van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur. Om het feestelijk karakter van de ze markt te verhogen zal een onbe kende heer aan de bezoekers van de markt een aantal waardebonnen van 5,uitdelen, welke bonnen besteed kunnen worden bij de aanwezige standhouders. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER SCHOLS Burgemeester drs. F. G. L. L. Schols houdt op woensdag 14 juli a.s. geen spreekuur. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: G. H. Janssen, Heidseweg 24, Venray om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij en kippenfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Heidseweg 24, ka dastraal gemeente Venray sectie D nrs. 2756 4033. P. H. Leijssen. Steegsepeelweg 33, Veulen, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet i.v.m. het uitbreiden - wijzigen van een timmerwerkplaats kippenfokkerij, propaangasinstalla- tie en motorbrandstoffenpompinstal- latie. Adres inrichting: Steegsepeel weg 33, Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie H nr 399. Vissers' Wegenbouw- en Aan nemersbedrijf N.V. Bosscheweg 67, Drunen om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een transpor tabele asfaltmenginstallatie. Adres inrichting Wanssumseweg, kadastraal gemeente Venray sectie E nr. 2845. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd,. 0a..- inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 28 juli 1971 15.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving, is geschied, mits hij in persoon of bij gemachitgde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 9 juli 1971 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, De burgemeester, Drs. F. G. L. L. SCHOLS. De secretaris H. P. L. VORST. De rijschoolhouders in Venlo zijn het miet eens met de manier waarop in Venlo het rij-examen wordt afge nomen. In een 29 punten tellende brief ana het Centraal Bureau voor Rijvaardigheid hebben zij hun grie ven over de Venlose examinatoren vastgelegd, aldus het H.D. van dins dag j.l. De brief is in het nieuws gekomen, nog voordat er overleg gepleegd is met het CBR, „een hoogst onplezie rige zaak", aldus de Venlose rij schoolhouder Thijssen. „Normaal overleg is nu bijzonder moeilijk ge worden". De brief" maakt melding van het feit, dat de examinatoren in Venlo met opzet de kandidaten naar de moeilijkste plaatsen voeren. Ook is de verhouding tussen het binnen en buiten de bebouwde kom rijden zoek, aldus de brief. Thijssen: „Sommigen vinden de brief nogal agressief. Ik dacht, dat wij in grote trekken het gelijk aan onze zijde hebben". Een belangrijk punt in de brief is ook de wachttijd tussen de examen- aanvraag en het examen. Thijssen: „Het CBR heeft hier zelf het bericht verspreid, dat dat een week of acht kan duren. Daarop richten de klan ten zich. Het duurt echter drie tot vier maanden voor wij de examen papieren van het CBR ontvangen. En wat moet je dan? Dat nemen de klanten niet!" De Venlose examinator Vos wilde geen commentaar op de brief geven. Het CBR was maandagavond niet voor commentaar bereikbaar. Een saillant punt in Venlo, dat lan delijk gezien de op een na laatste plaats inneemt van het aantal ge slaagden, is ook, dat politiemensen altijd de eerste keer slagen. Hetzelf de geldt voor mensen in rijksdienst. Er zou hier sprake rijn van een ze kere angst bij de examinatoren. De Venlose rijschoolhouders staan vrijwel allen achter de inhoud van de brief. Thijssen: „Ik heb geen flauw idee van wat het CBR gaat doen. Ik durf niet te zeggen, dat ik verwacht, dat de examinatoren op de vingers getikt zullen worden. Tenslotte gaat het CBR zelf ook niet geheel vrijuit." Tot zover het H.D. Wij van onze kant kunnen de grieven van de Ven lose rijschoolhouders slechts beamen. Reeds het vorig jaar hebben wij in enkele artikelen in dit blad op be paalde toestanden gewezen, o.m. op het lage percentage geslaagden. Het is daar verheugend dat de Venlose rijschoolhouders nu zelf protesteren ter bevoegde plaatse. Wij zijn benieuwd welk resultaat hun protestbrief zal opleveren. BOTSING OP KRUISING Op de kruising BeekwegOver- loonseweg werd de 83-jarige A. C. verpleegde in een psychiatrisch cen trum te Venray, toen hij met zijn fiets linksaf wilde slaan, door een personenauto, bestuurd door de Ven- rayer M. J. v. d. M. geschept. De wielrijder kwam te vallen en moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 15