„Midsummer-pop" Wijkraad Noord - West K.N.M.V. Kampioens- motocross Venray-Heide 10 en 11 juli te Meerlo Invalidenbond Uit Peel en Maas Politierechter Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Elektro Jacobs Rijschool JAN JANSEN VRIJDAG 2 JULI 1971 No. 26 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 14 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.— (buiten Venray 5.50) Mocht de M.C.V. „Janslust" uit Venray vorig jaar de laatste van de vijf meetellende wedstrijden voor het Nederlands kampioenschap motocross 500 cc organiseren, dit jaar is het de vierde meetellende wedstrijd. Deze zal plaats hebben op zondag 4 juli a.s. Het zal de enigste kam pioenscross in de 500 cc klasse zijn die in het zuiden des lands verreden wordt dit jaar, waardoor men hier weer eens alle nationale topfiguren uit deze klasse tegen elkaar aan het werk kan zien. De drie verreden meetellende wedstrijden brachten Gerrit Wol- sink, de tandheelkundige uit het Gelderse Hengelo aan de leiding. Hij zal in Venray en in de laatste wed strijd welke op 15 augustus dn Anloo verreden wordt zijn uiterste best moeten doen om weer de kampioen genoemd te kunnen worden. Verleden jaar wist Gerrit de eer ste vier meetellende wedstrijden te winnen, maar juist in Venray moest hij de meerdere erkennen in Frans Sigmans. Frans zal dit maal wellicht geen partij kunnen geven daar hij enkele maanden geleden een been breuk heeft opgelopen tijdens een cross in België en dit voor hem nog een grote handicap zal zijn. Zoals U reeds eerder hebt kunnen lezen staat Gerrit Wolsink weer aan de kop, maar op de tweede plaats zien we onze plaatselijke favoriet de rossige rosser uit Ysselsteyn Peter Willems. Peter zal zijn uiterste best moeten doen om deze te kunnen be houden daar er nog enkele andere craks aan de start zullen staan zoals Pierre Karsmakers uit Aalst die zich ook graag weer als kampioen ziet eindigen. Pierre heeft dit jaar even als de eerder genoemde heren di verse goede internationale resultaten geboekt. Verder zien we aan de start Har- rie Driessen uit Stein die in Venray altijd goede uitslagen heeft, Jan Kei zer uit 's Heerenberg de grote vecht jas, Wiebe Plotz uit Nw. Dordrecht, Henk Knuiman uit Wychen, Jan van Beek uit Zelhem, Jo Hoefman uit KLEUREN TELEVISIES 56 cm voor TELEVISIES 61 cm voor 1575,— 475,— BANDRECORDERS en PLATENSPELERS met 25% korting WASAUTOMATEN reeds voor 395, KOELKASTEN met groot diepvries vak voor 195, DIEPVRIESKISTEN met kortingen van 20-25% Verder: stofzuigers, scheerapparaten, hoogte- zonnen, strijkijzers enz. KORTINGEN vanaf 20% Volledige garantie Eigen service Iedere vrijdagavond vanaf 6-9 uur demonstratie van het hele programma. SCHOOLSTRAAT 3 VENRAY TEL. 2329 Kwartelenmarkt 7 Venlo Kloosterstraat 37 Blerick Doetinchem enz. Allemaal klinkende namen zoals U ziet. In totaal zullen 33 internationalen plus senioren de strijd met elkaar aanbinden om de zo begeerde punten. Deze strijd zal geleverd worden in twee manches van elk 25 minuten, plus twee ronden wat van mens en machine een bij zonder groot uithoudingsvermogen vraagt. Er komen verder nog drie klassen aan de start, namelijk de 50 cc se nioren, 500 cc junioren en de zijspan nen int. plus senioren. In de klasse 50 cc senioren hebben we 33 inschrijvingen met zeer veel aan elkaar gewaagde jongens die zullen vechten om elk plaatsje. Wat deze 50 c.c.tjes weten te presteren is werkelijk ongelooflijk. Aan de start in deze klasse zien we o.a. Henk Poorte, Henk Steman, André óeb- ben, Johan Braakhekke, Johny Vink, Jos Klumper en uit eigen omgeving de zo populaire kleine Matthie Ghie- len uit Helden-Panningen. Hij weet steeds in de kopgroep te eindigen. De 500 cc junioren zullen met 37 coureurs strijd gaan leveren, hier onder zien we de sterksten uit deze klasse, zoals Wieger Boersma uit Heyen die meestal dn gevecht is met Gerrit Brouwer uit Zwartebroek, Frank den Edel uit Gouda en Theo Knuiman uit Wychen. In deze klas se hebben we naast Boersma nog 4 Noord Limburgers te weten Sjakie Lauf uit Siebengewald, Jan Hoey- makers uit Horst, Toon Boom uit Geysteren en de op eigen terrein rij dende Toon Kleuskens uit Venray- Heide. Zij rijden de laatste tijd voor treffelijk mee en weten dikwijls bij de eerste tien te eindigen. De vierde klasse die dn Venray van start gaat is de zijspanklasse, met o.a. Ben Snijder uit Breda, Joop Kruisinga uit Gouda, Dick Muller, Dick Hoevelaken, Fons van Heugten, Jan Bak, Cor de Biggelaar. Door het wegblijven van de drie grootmeesters in deze klasse Lubbers. Dirkx en ten Thije die in het buitenland moeten rijden belooft deze klasse zeer span nend te gaan worden. Deze motocross is de zeventiende die de M.C.V. „Janslust" gaat orga niseren. Het cirquit is gelegen aan de weg VenrayDeume in een mooie bosrijke omgeving. De trainingen zijn van half elf tot half twaalf. Aanvang der wedstrij den is half twee. Hiervoor zal de burgemeester van Venray met een korte toespraak tiet gebeuren ope nen. NEDERLANDSE KATH. DEKENALE AFD. VENRAY Het jaarlijks uitstapje van de In validenbond afd. Venray staat weer voor de deur. Zondag 4 juli a.s. is het zover. De leden worden verzocht 's mor gens om 9.00 uur precies aanwezig te willen zijn bij het busstation Zuid Ooster te Venray. De bus gaat de „Noord-Brabant" route volgen om daarna een ruim 2V2 uur durende boottocht te maken op de „Biesbosch", een watergebied rijk aan natuur zoals vogels, bloe men e.d. Tegen 7 uur 's avonds hoopt men in Nieuw Kuyk van het traditioneel diner te mogen genieten! Enkele leden van onze Venrayse Rode Kruis kolonne zijn wederom bereid om, waar nodig, hun onmis bare hulp te doen verlenen en zullen de reis meemaken. Op zaterdag en zondag 10 en 11 juli vindt er in Meerlo een pop festival plaats, waar gedurende 24 uur 13 groepen zullen optre den. ORGANISATIE De organisatie van dit festival is in handen van de Jongeren Beweging Meerlo, een vereniging, waarin en kele jaren geleden alle andere plaat selijke jongerenverenigingen zijn op gegaan. Verder hebben belangrijk aan dit festival meegewerkt Organisatie- buro Paul Acket uit Den Haag en het Jongerenserviceburo te Venlo. WAAROM EEN POPFESTIVAL? Op de vraag: „Waarom het risiko lopen van een popfestival, nu er al zoveel financieel zijn mislukt?" zeg gen de organisatoren: „Wij willen anderen een plezierige dag bezor gen en wij vinden het ontzettend leuk een dergelijk evenement op touw te zetten. Daarbij komt dat de Stichting Jongeren Beweging Meerlo op het ogenblik nogal draagkrachtig is, zodat een eventueel mislukken geen al te grote nare gevolgen met zich meebrengt. Maar wij geloven niet in een mislukking! Integendeel!" DE EERSTE REAKTIES De eerste reakties zijn bemoedi- van 25 juni 1921 Noord Limburgers in Frankrijk. Een correspondent van de Maasbode uit Frankrijk schrijft aan dit Blad eenige artikelen over den nood van de Hollanders, die in de verwoeste gebieden van Noord-Frankrijk ver blijven en niet voor steun in aan merking komen, noch van Fransche of Duitsche zijde. Er wordt in de Fransche verwoes te gebieden voor zoover bekend een honderd veertigtal Neder- landsche gezinnen ontzaggelijk ge leden. Zij zijn toch zeker de onschul dige slachtoffers van de wreedheid van den krijg. Zij stonden toch zeker buiten het conflict en voor hen is de nationaliteit geen beveiliging ge weest. Zij hebben al dat nameloos lijden moeten meemaken. Niet alleen hun huizen en bezittingen zien af branden, zonder oorlogsnoodzaak, maar ook die aan den lijve gevoelde moreele kwellingen, die nog steeds huiveringen door de leden voeren. "Het is niet om er een „typisch geval" uit te .pikken", dat wij het ge zin van den eenvoudigen schapen hoeder van Meyel uit Venray er uit te nemen, maar om te overtuigen dat hier ontzaglijk geleden wordt en dat wij het onze moeten doen om het gebed verhoord te krijgen dat eiken avond zoo vurig wordt gericht tot de eenige wandversiering op de planken beschotten: een flinke cru cifixDie mensen en van dat type zijn er velen want velen van den schralen van Noord Limburg zijn naar deze streek gekomen, om er het vetweiden van schapen te be drijven en daarin een flink stuk brood en een onbezorgde toekomst te vinden hebben doorgaans al hun bezit: het eenvoudige boerderijtje dat tot puin werd, de meubeltjes die gestolen werden en de koppel van 150 tot 300 schapen( die zij in voor schot of bezit hadden, hun koetje, hun hit, de konijnen en al wat zij hadden om door hard werken hun kinderen netjes groot te brengen, in enkele uren zien verdwijnen. De ge vallen lijken alle op elkaar. Venray 25 Juni 1921. Naar wij vernemen is namens de Gasthuis commissie alhier, op den Heuvel een terrein aangekocht, grenzende aan het St. Annagesticht, waarop eerlang een gasthuis zal verrijzen. Onze dorpsgenoot J. H. Sijbers legde 22 dezer met gunstig gevolg het examen voor Surnumerair bij den Indischen Post en Telegraaf dienst af. Inschrijving voor het bouwen van een vierklassig schoolgebouw voor de gemeente te Castenray: H. G. Sanders 39.405,— J. M. van Dijck en M. Vollenberg 37.400, Chr. Wijnhoven en H. Vollenberg 35.670, A. Dinghs en P. Vollenberg 32.570,— Th. Kersten, Overloon 32.450, A. Smits en P. Hermans, Horst 29.875,— Gegund aan de laagste inschrij vers 27.786,—. gend en de eerste resultaten van de voorverkoop geven aanleiding tot een gerechtvaardigd optimisme. In 17 plaatsen zijn voorverkoopadressen o.a. hier in Venray op het VVV-kan- toor in de schouwburg. De voorverkoop is officieel op 23 juni gestart. De kaarten kosten in de voorverkoop 10 gulden, aan de kas sa op het terrein 12.50. Ze zijn ook telefonisch te bestellen onder de nummers (04789)-769, 570, 306 en 376. GROEPEN Het allerbelangrijkste van dit fes tival zijn natuurlijk de groepen. 13 groepen zijn gekontrakteerd. Naast 9 min of meer bekende nederlandse topgroepen, treden ook 3 amateur- groepen uit Noord-Limburg op. Daarnaast is nog een echte Suri naamse steelband, de Dutch Rythm Steelband gekontrakteerd, zodat de volledige lijst van optredende groe pen er als volgt uit ziet: Brainbox, Focus, CCCinc., Livin' Blues, Bobbey's Children, Jug Ses sion Group, Mailer Mackenzie Band, Blue Planet, Dutch Rythm Steel band, Back Ground, Gothic Novel, Heat. Het festival vindt plaats op het terrein van kamping 't Karrewiel te Meerlo, 7000 m2 groot. Hier kunnen ettelijke duizenden mensen opgevan gen worden. FACILITEITEN Op het terrein wordt een grote tent geplaatst, waar "s nachts ges pen kan worden, waar broodjes, fri- teswaren en drank worden verkocht en waar verschillende stands worden ingericht. Op de dag van het festival zal een krant uitgegeven worden, waarin allerlei informatie over de groepen, de organisatie en andere zaken wordt verstrekt. Op het terrein zullen twee grote podia komen te staan, met een aparte plaats voor disk jockey's, die het publiek tijdens de pauzes van de groepen in de juiste sfeer dienen te houden. „Midsummer-pop" begint op zater dag 10 juli 's middags om 4 uur met een optreden van de Horster groep Heat. REKLAMESTUNTS Dat de Meerlose jongeren en spe ciaal de leden van de soos Merlin bijzonder meeleven met het welsla gen van het festival, blijkt wel uit het feit, dat er verschillende rekla- mestunts zijn uitgedacht. Zo door kruisen nu jongelui met een traktor Limburg en Noord-Brabant met een aanhangwagen vol met reklame voor „Midsummer-pop". Vervolgens zijn woensdagnacht en kele leden van de organisatie van de Dam in Amsterdam vertrokken voor een voettocht naar de jongeren- sociëteit „Merlin" te Meerlo, waar rij zaterdag rond het middaguur ho pen te arriveren. Ook de J.B.M.-diskjockey°s doen aan de stuntrage mee. Zij namelijk zullen heden vrijdagmiddag om streeks 3 uur bij de Venlose jacht haven te water worden gelaten voor een drijftocht op een zelf gemaakt vlot. Zij zullen zich tot Wanssum la ten afdrijven, waar zij weer uit het water gevist zullen worden. PAKISTAN Gezien de enorme reakties op de eerste bekendmakingen en ervarin gen met andere festivals kunnen ettelijke duizenden mensen worden verwacht. De eventuele baten van dit feestival waren in eerste instantie bestemd voor de organisatie ware het niet dat Pakistan momenteel erg veel geld nodig heeft voor de vluch telingen. Om die reden is besloten om 25 procent van de winst van dit festival af te dragen aan de „Vluch- telingen-aktie". De organisatiekosten bedragen ongeveer 20.000,2.000 mensen zijn nodig om de organisatie rond te laten komen. Elke duizend meer brengen voor de vluchtelingen in Pakistan 2500,— op. Zo kan liet bedrag dus behoorlijk oplopen. Wie autorijden wil leren, moet het bjj Jansen proberen. Nu. ook lessen in D A F Bevrijdingsw. 8 tel. 04780-1600 Sinds de wijkraad NoordWest I in de A.B.O.-school de Essel van Venrays gemeentebestuur te horen kreeg, dat men inderdaad de wijk meer leefbaar wil maken, mits ook de mensen zelf de handen uit de mouw steken en meewerken en mee doen, is er in de buurt al aardig wat werk verzet. VELE AKTIVITEITEN Zo is de bewoners van de Lucia-, de Ambrosius- en de Barbarastraat al druk overleg geweest over de aan leg van drie speelgelegenheden. Het daartoe opgestelde plan is voorge legd aan openbare werken van de gemeente. Intussen zijn door de be woners zelf al enkele speelattributen geplaatst, die spoedig nog door meer gevolgd zullen worden, terwijl er ook nog banken komen. Nabij de Hoge Beek is men bezig met de aanleg van een speelveld. De jeugd zelf gaf hier het voorbeeld door de afrastering gereed te maken. De plantsoenendienst heeft het veld al geëgaliseerd en gemaaid. Nu lig gen de plannen om met behulp van de jeugd zelf daar doelpalen te plaatsen en springbakken te maken. Het plan voor het plaatsen van de barak wacht nog op verwezenlijking. De bewoners van de Deken Ber denstraat hebben een verbetering op gesteld voor de daar gelegen speel plaats. Die plannen liggen thans bij openbare werken en kunnen gereali seerd worden, mits de mensen uit de buurt zelf de handen uit de mouw steken. Ze kunnen het beste het voorbeeld volgen van de jeugd van de Hoge Beek. Trouwens de bewo ners van die Hoge Beek zullen zich ook aktief dienen in te zetten voor de verwezenlijking van het plan van de gebroeders Lerou, dat voorziet in meer parkeerruimten en speelgele genheden rond die flat. Een en ander is mede omdat het nog al ingrij pend is nog niet helemaal in kan- Het is begonnen, dit verhaal, met een lelijke eend. De dichter en de eendzou de titel kunnen luiden. Want je gaat recht-op zitten als ver slaggever, als de Officier luidop voorleest, dat iemand van beroep dichter is en dat htf het terras van zijn buurman gesloopt heeft De dichter bleek een nogal lang harig individu te rijn, compleet met ringbaard en manchester pak, die zich, zij het niet in dichterlijke vorm, hevig verzette tegen de aantijging van de Officier. Hij had als kleine zelfstandige niet anders gedaan dan zijn rechten hernomen en terug- veroverd En dat riep weer vraag tekens op bij de politierechter, die steeds ongeduriger begon te romme len in de papierhoop, die elke recht zaak, ook de kleinste, nu eenmaal met zich brengt. Hij liet uiteindelijk de dichter vertellen, wat hij te ver tellen had. En toen kwam de lelijke eend op de proppen, het autootje wat de dichter zich lang geleden eens aangeschaft had. Dat eendje kon hij stallen via een pand langs rijn huur huis, waardoor hij achter zijn huis kon komen, waar hij voor deze eend e ennachthok getimmerd had. Dat was altijd goed gegaan, dank zij de smalle leest van de eend, die met een paar milimeters speling altijd nog veilig haar hok bereiken kon. „Maar waarom moest U dan een stuk huis van uw buurman afbre kenzo onderbrak een nog steeds in zijn papieren rommelende politierechter „Mij treft geen blaamw zong de dichter, „maar wel mijn buur manWant die bleek op een ge geven moment het terras bij zijn huis klandestien en zonder vergun ning en zelfs zonder rijn dichter lijke buurman wat te vragen uit te breiden, zodat enkele tegels kwam op het garagepad en de eend ge doemd was buiten te blijven. Toen had de dichter de tegels van het nieuwe terras opgepakt, in buur- mans tuin gekieperd en de eend weer in haar hok gereden. En daarmede was de kogel door de kerk, om het netjes te zeggen Enfin er kwam een hele rij getui gen om het hunne er van te zeggen. De man van het kadaster kwam ver tellen dat inclusief een haag, die de erfscheiding aangaf, inderdaad een meter acht en zestig breedte voor des dichters was. De dichter telde uit dat zijn eend op een meter vijftig is, de buitenspiegel nog 10 centimeter extra nodig heeft, zodat hij nog 8 centi meter laveerruimte overhield. De huisbaas kwam vertellen dat nen en kruiken, doch zonder mede werking van de mensen daar komt er niets van terecht. Ook na de ver wezenlijking zullen de mensen zelf dienen te zorgen voor onderhoud en toezicht. In de Houten Hoek en nabij de Hoenderstraat zijn intussen reeds leuke speelplaatsjes ingericht. Ook bij de A.B.O. school kunnen de kin deren spelen, mits de ouders helpen en toezicht uitoefenen. Men is in de wijkraad zeer goed te spreken over de medewerking van de gemeentelijke dienst voor open bare werken, die als er de nodige medewerking komt uit de buurt, steeds opnieuw plannen en voorstel len bekijkt en mee helpt uitvoeren. Aan de jeugdbegeleiding wordt ge werkt o.a. door regelmatige bijeen komsten te beleggen in de A.B.O.- school met medewerking van Sam Sam. In de voorbije jeugd vierdaag se liepen 36 kinderen uit de wijk mee, een bewijs dat de wandelclub daar nog altijd attraktief is voor de jeugd. Gevraagd wordt naar een goede op lossing voor de zgn. binnenplaatsen nabij de Lucia-, Ambrosius- en Bar barastraat. Die zijn niet verhard en geven mede daardoor een zeer on verzorgde indruk, temeer waar de omwonenden zelf er weinig aan ge legen laten liggen. Verharding kost ongevear 20.000 en dat kan de bruine niet trekken. Misschien dat iemand uit de buurt een goede maar goedkopere oplos sing weet, dan houdt zich de wijk raad graag aanbevolen. Een wijkraad, die nog altijd het motto propagaert: „Samen van de wijk iets maken en schoon te houden, vergt maar weinig moeite. De resultaten van de laatste maan den tonen aan hoe juist dit motto is. buurman inderdaad een haag gekapt had en zijn terras zodanig met tegels had uitgebreid dat voor des dichters maar een meter zestig overbleef. „Ha, ha", ontdekte de politierech ter, „dan kon u er nog net door." „Nietes", zei de dichter, „want ik schuurde met mijn eend langs de te gels en met mijn buitenspiegel langs de muur en dus „Waarom hebt u dan geen aan klacht ingediend tegen deze onrecht matige inbezitneminginfor meerde de politierechter De dichter zei niets keek naar de nog steeds in zijn papieren romme lende rechter alsof hij zeggen wilde: man je weet nou al geen raad met al dat papier en dan zal ik me daar ook nog de nodige vellen bijdoen Maar hij zei dat wijselijk niet. Hij vroeg alleen, hoe lang hij dan wel zijn dierbare eend buiten in de kou had moeten laten staan „Ja, maar u hebt een terras ge sloopt „Mag het mijnheer de rechter? Dat terras had er helemaal niet mogen komen, want er was geen vergun ning en het kwam voor een stuk op andermands grond te liggen. Hij kapte de haag, die ik indertijd aan geplant heb en die me toen geld ge kost heeft. Ik heb niets anders ge daan dan de tegels op mijn pad er uit gehaald en ze in zijn tuin opgesta peld. Niet een vernield, zoals hij mijn haag, doch netjes en heel op zijn1 eigen grond gelegdu' Ja en dat punt woog schijnbaar toch wel heel zwaar, want de Offi cier sprong op en vroeg ontslag van rechtsvervolging De politierechter oordeelde aldus en gaf de dichter te verstaan dat hij alsnog een aanklacht in kon dienen tegen de buurman, wegens de toe gebrachte schade aan de heg Toen liet de ringbaard zijn dich terlijke gemoed spreken „Ik wil de mensen ontroeren door mijn kunst", zei de kunstenaar, „niet achtervolgen met mijn haarEn hij schreed met lichte zwier het zaal tje door, naar buiten En binnen bleef het even stil. Een dichter had gesproken GESLAAGD Johnny E. Klokke slaagde voor het Candidaatsexamen bij de Facul teit der Geneeskunde van de Rijks universiteit te Leiden. Aan de Hogere Agrarische Scholen te 's-Hertogenbosch is ge slaagd de heer L. van Dijck te Ven ray voor de afdeling voedingsmidde lentechnologie.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 5