Kies nu bij ons 'n Philips. U krijgt zoveel snufjes méér. MUUER Herindeling A Kerkelijke Diensten YAMOS A YER en gewestvorming >V twee\ van 26 juni tot en met 3 juii drukwerk Vredeskerk Venray kwart uur rust Priester van de week: Kap. H. Latten, Dr. Poelsstraat 2 Tel. 2395, b.g.g. 2929 Zaterdag: 19.00 gelezen mis, int. ouders Arts-Cornelissen. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.00 gelezen mis int. Theo van Zoest-Coppus; 9.30 meerstemmi ge en gregoriaanse hoogmis met volkszang, uitgevoerd door het „Hors ter Mannenkoor'"uitgevoerd wor den werken van Hnatytiyn, C. Orff, Palestrina, F. Schorer, M, Browne en F. Peeters. Misintentie voor de parochie; 11.00 gelezen mis, int. Th. Helwegen en overl. fam.; 18.00 mevr. Hawinkels. Maandag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Petronella van Rijswijck-Stiphout; 19.00 Arnold Janssen. Dinsdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 mevr. Drissen-Ariaens; 19.00 Maria Janssen-Hendriks v. d. Weem. Woensdag: 8.00 geen H„ Mis; 9.00 Jozef Aarts en Antoinette Janssen als stichting; 16.00 huwelijk (kapel Jeruzalem) Oomens-Beemer; 19.00 u. Cornells Akerboom. Donderdag: 8.00 J. Janssen; 9.00 Peter Dijkmans vwg. de buurt. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 8.00 geen H. Mis. anaf 8.00 wordt de ziekencommunie rondgebracht; 9.00 Anna Janssen-Reynen vwg. de buurt; 14.00 huwelijk (kapel Jeruzalem) Jams-de Bruyrni; 15.00 huwelijk van Rijswijk-Dierks; 16.00 hoogmis uit dankbaarheid bij 80e verjaardag Wis- mans; 19.00 Jacobus van Eyk vwg. de buurt. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 tot bijzondere intentie B. Janssen; 19.00 Jan van Aarssen vwg. hand boogschutterij St. Antonius. Mededelingen,: Op de weekdagen is er deze week geen H. Mis om 8 uur, behalve donderdag. Misintentie^ gelieve men de ko mende week op te geven bij ka pelaan Latten, Dr. Poelsstraat 2. De kollekte voor de Nederlandse missionarissen heeft de mooie som van 722,opgebracht. Akolieten: Zaterdag 26 juni: 19 uur Jos Lau- rensse en Ad Verbeek. Zondag 27 juni: 8 uur Jos Bexkens en Caspar Michels; 9.30 Wim Kre- mer en Boudewijn van Grinsven; 11 uur Martin Cuppen en Martin Spee. Misdienaars: Zondag: 18 uur Jacq, van Mil en Peter Broers. Maandag, dinsdag, woensdag: 9 u. Jackie Oudenhoven en Wim Seuren; 19 uur Peter van Houdt en Adje van Houdt. Woensdag: 16 uur (Jeruzalqpn): Theo Cox en Gerard Hendriks. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 9 u. Peter Janssen en Willy Rongen. Donderdag: 8 uur Godfried Hen- dricx en Marcel Jeurissen. Vrijdag: 14 uur (Jeruzalem): Paul Oudenhoven en Jan Creemers; 15 u. Leon Kunzler en Benoit Lucassen; 16 uur Peter Pelzer en Martin Bee- kers; 19 uur Hans Martens en Tonny Jakobs. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: 4e zondag na Pinksteren. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; avondmis 18.00 uur. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 16.00 gez. H. Mis bij gelegen heid van het 25-jarig huwelijk Swin- kels-Fleurkens19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00, 6.00 en na de avond mis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Zondag a.s. kollekte voor de eigen kerk. Mogen we die kollekte heel erg bij u aanbevelen. Voor hun grote reis zingen zondag a.s. de zangers van St. Frans de hoog mis in onze kerk om 10.15 uur. Gaar ne uw godvruchtige belangstelling. En tenslotte: Zoudt u zo goed wil len zijn om vóór uw vakantie uw ge zinsbijdragen te controleren. Bent U bij? Laat uw kerk op uw trouwe steun kunnen rekenen! Misintenties Zaterdag: 18.30 Johanna Berents. Zondag: 7.30 Jeanette Theuvenet- Hoogenboom; 9.00 jaargetijde Arie van der Tak; 10.15 Gertruda Potten; 11.45 Wilhelmus Aarts, schoonzoon en dochter; 18.00 Harry Lenssen. Maandag: 7.45 Eva Wilhelmina Ro- jer; 8.30 Johanna van de Weeghs; 19.00 P. Spee-van Osch en kinderen Gerlachus en Anna, Dinsdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Mathilde Wasser; 19.00 Anna Maria Baltesen-Bollen (Bejaardenbond). Woensdag: 7.45 voor de parochie; 8.30 Gertruda Potten; 19.00 Jeanette Theuvenet-Hoogenboom (KW). Donderdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 19.00 Jacoba Janssen-Hanssen. Vrijdag: 7.45 Selida Virginia Rojer; 8.30 gelovige zielen (offerbus); 16.00 25-jarig huwelijksfeest fam. Swin- kels-Fleurkens; 19.00 gezinsmis t.e.v. H. Geest. Zaterdag: 7.45 Constant Rojer; 8.30 Johanna v. d. Weegh. Dienbeurten Akolieten (27 juni t.m. 3 juli) Zaterdag: 18.30 Mari Fleurkens, John Bonants. Zondag: 7.30 Eric Corenlissen, Geert Hendricx; 9.00 Bert Janssen, Luc Pop; 10.15 Frans en Peter Bo nants; 11.45 Jan Schellekens, Marco Pop. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Johnny Janssen, Loet Arts. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Hans v. d. Bekerom, Walter Blaau- pot; 19.00 Ralph Reynders, Marco Cornelissen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Pim de Vos, Richard Janssen; 19.00 Ronny Clevers, Wolter Blaaupot. Vrijdag (2 juli) 4 uur (25 j. huwelijk) Peter Claessens, Corry Janssen. voor al uw van den munckhoti n.v. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Noud van Lin en Martien Janssen (zang door dameskoor). Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens; 9.00 lees mis voor overl. Lambert Cleven; 10.00 hoogmis voor overl. ouders Sie- bers-Dielemans en zoon Theo (Ne derlandse gezangen door het kerke lijk zangkoor); 11.30 leesmis voor overl. Gertrud Janssen-Keilholz; 18.30 avondmis voor overl. Guus Siebers en familie. Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor een overleden vader. Dinsdag: Feest van de H.H. apos telen Petrus en Paulus. 8.00 leesmis voor overl. Jacobus Vullings (van 'n familie uit dankbaarheid); 19.00 uur avondmis voor overl. Piet Slits. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th.); 15.30 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Tijssen-IJzen- doom; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Herman van Els. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Jacobs-Daniëls; 19.00 avondmis voor overl. Louis Pouwels, Wilhelmina van den Munckhof en kinderen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. fam. Thielen-Hendriks; 19.00 avondmis voor overl. Jeanette Theu venet-Hoogenboom. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Frans Beer kens; 19.00 avondmis voor overl. fam. Jansen-Manders. Misdienaarslijst van 27 juni-3 juli Zondag 27 juni: 8 uur H. Arts, Fr. Assen; 9 u. H. Peeters, T. Raayma- kers; 1 Ou. G.. Raaymakers, L. Si mons, H. Reybroek; 11.30 W. Her mans, A. Vollenberg; 18.30 J. Ver- steegen, Tw. van Vegchel. Week I: 8 u. Fr. Assen, G. Ewaldst; 19.00 M. Dicker, H. Mertens. Week II: 8 u. J. Versteegen, T. Raaymakers; 19.00 H. Arts, Tw. van Vegchel. Woensdag 30 juni: 15.30 W. Her mans, H. Peeters, H. van Hoof. HERVORMDE «GEMEENTE. Zondagmorgen begint de kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel om half tien. Predikant is Ds. Spoelstra uit Roer mond, die de H. Doop zal bedienen. Dan is er om elf uur doopdienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck, waarin Ds. Spoel stra eveneens voorgaat. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 8.30 Frans Muyres en Gerard Arts, Cath. Heidens; 10 uur Hoogmis, jrd. overl. fam. Versteegen-Hoeben. Maandag: 8 uur tot zekere inten tie. Dinsdag: Feest van de apostelen Petrus en Paulus. 8.00 Leo Hendrix. Woensdag: 8.45 int. fam. Litjens- Hendrix. Donderdag: 8.00 Anna Maria Swin- kels-Fleurkens. rij dag: Eerste vrijdag. 8.00 Theodo ra Arts-Peters. Zaterdag: 19.00 Henrica Driessen- Daniëls en overl. fam. Heldens-Cre- mers. Philips iweedeurs combi-koelkast 275 liter. Vocht-Koelsysteem, levensmiddelen blijven langer fris en vers. Automatische ontdooiing. Geweldige diepvriesruimte. manna Philips koelkasten met zeer veel snufjes. Zoals bijv. Vocht-Koelsysteem, vorstelijke diepvriesruimte, geurwerende binnenkast, krasvaste buitenkast. Kom gauw even kijken. Elke Philips geeft u méér voor uw geld. ALBIONSTRAAT43 LEUNEN TEL.1503 U kiest bij ons uit vele Philips koelkasten, al vanaf 309.- Phiiips koelkast 140 liter Lgxe. Twee-sterren diepvriesruimte (tot-12° C). Met ontdooi-automaat. Diepvriesruimte over de hele breedte. Extra grote flessenruimte. PAROCHIEKERK OIRLQ Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 maandd. Johanna Driessen-Duijkers; 10.00 maandd. Jan Gommans. Maandag: 7.30 leesmis Anna M. Janssen. Dinsdag: 7.30 gest. leesmis. Woensdag: 7.30 tot zekere intentie. Donderdag: 7.30 leesmis. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 7.30 st. Baeten-Jeurissen: 16.00 huwelijksmis voor het bruids paar Berghmans-Nelissen. Zaterdag: 7.30 geen mis; 19.00 uur avondmis voor Elisabeth Lommen- Johann best. door de buurt. •PAROCHIE CASTEHRAY - Week van 26 juni - 3 juli Misdienaars: Henk en Willie Duy- kers; Theo Duijkers en Peter Ram- bags. Zaterdag: 19.00 zlg. Lei Heidens. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 8.00 jaard. M. Verhoeven-Geurts; 10.00 zlg. Gertruda Thielen. Maandag: 7.30 uit dankbaarheid. Dinsdag: feest van St. Petrus-en St. Paulus. 7.30 H. Mis. Woensdag: Gezinsmis (int. offe raars) 7.30. Donderdag: 7.30 overl. ouders Clas sens -V erstegen Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 Hoogmis ter ere van het H. Hart; 14.00 huwelijksmis bruidspaar Poeth- Emonts. Zaterdag: geen vroegmis. 16.00 u. Hoogmis bij zilveren huwelijksfeest Drüggen-Peters; 19.00 zlg. Louis Roelofs. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 8.30 leesmis voor Louis Janssen best. door de LB; 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 Jongerenmis v. Har ry Goumans. Maandag: 8.00 leesmis voor Piet van Staveren best. d.d. bejaarden ver. Dinsdag: 19.00 gesticht jaarg. v. Jan en Jeanette Poels. Woensdag: 8.00 leesmis voor Tho mas Michels en Elisabeth Rongen. Donderdag: 8.00 leesmis voor Har ry Stiphout. Vrijdag: 8.00 leesmis voor Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens; 14.30 huwelijksmis voor het bruids paar van Zogchel-Swinkels. Zaterdag: 19.30 leesmis voor Ge- rarda Peeters-Ewals. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Kermiszondag. Zaterdag: 19.30 gez. H. Mis tot int. fam. Muysers-Eyssen. Zondag: 7.30 H. Mis tot bijz. int.; 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 H. Mis tot' int. van fam. Bongers- Arts. Maandag: 9.30 uur gest. jgt. voor Johannes Henr. Arts, echtgenote en kinderen. Dinsdag: 9.30 uur gest. jgt. voor Theodorus HenQrix en Wilhelmina Engelen. Woensdag: 9.30 uur gez. H. Mis voor Johanna Petr. van Osch-Jans sen. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Christina Mich els-van Hoven. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, 8.00 gez. H. Mis voor hen die geofferd hebbén. Zaterdag: 19.30 uur gest. leesmis voor Willem .erheyen, echtgenote en kinderen. RECTORAAT ¥REDEPEEL Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis t-b.i. (Horst); 10 uur hoogmis v. d. overl. van fam. Bloe men-van Kessel; 19.00 H. Mis met toediening van H. Vormsel. Maandag: 7.45 tot int. van fam. Marcellis-van Tilburg. Dinsdag, woensdag en donderdag: geen H. Mis. Vrijdag: 's morgens geen H. Mis; 2 uur pl. Mis met inzegening van het huwelijk van Jac. Linssen en Dora v. d. Pas. Zaterdag: 19.30 avondmis tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor het rectoraat; 10 u. Hoogmis vooqr de overleden vader Jeu Vousten v,w. de buurt. Akolie ten: René Gielensen Jeu Spee. Misdienaars van de week: Rikie Gielens en Bert van Well. Maandag: 7.30 leesmis voor een overledene. Dinsdag: H.H. Petrus en Paplus, Apostelen. 7.30 leesmis voor de over leden familieleden van Heijster. Woensdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid t.e.v., de H. Jozef voor het welslagen van een examen. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overleden vader Harry Muijsers.. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis uit dankvaarheid tot int. van familie Geurts-Gellings; 19.30 Avondmis voor het rectoraat. Zaterdag: H. Thomas, apostel. 7.30 leesmis voor het rectoraat; 19.30 uur avondmis voor de overleden vader Herman Vermeulen v. d. de Bejaar den. RECTORAAT VEULEN Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 8 uur leesmis voor zal. Lamb, van Ooi; 9.30 Hoogmis jgt. zal. Leo Hei dens en echltg. Na de Hoogmis sacra mentsprocessie. Maandag8 uur leesmis zal. Lena van Dongen. Dinsdag: 8 uur leesmis tot bijz. int. ter ereVan H. Hart. Woensdag: 8 uur leesmis zal. Mar- tinus Willems. Donderdag: 8 uur leesmis zal. Ge- rardus Smits. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, bijz. H. Mis ter ere van het H. Hart van Jezus (Cr.). Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur leesmis voor de Priesters; 's avonds 8 uur 3e zeswekendienst voor Cor- nelis Cremers. Lector 27 juni: H. van Rijswijck. Akolieten: Gerardus van Staveren, Harry Drabbels en Mart Classens. RECTORAAT SMAKT, Zaterdag 26 juni: 6 uur (Holthees) avondmis voor overl. vader van D'ijck en zoon Ser; 7 uur (Smakt) avondmis tot int. van fam. Wijnho- ven-Braun. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 (Smakt) H. Mis voor Antoon Janssen en Theodora Vermeulen; 8.30 (Holthees) Euch. viering met volks zang uit dankbaarheid; 10 uur (Smakt) Euch. viering met volkszang voor Jean v. d. Winkel. Elke dag 8.30 H. Mis (Smakt). Maandag: 8.30 t.bi. Dinsdag: 8.30 uit dankbaarheid. Woensdaig: 8.30 voor Jean v. d. Winkel. Donderdag: 8.30 t.b.i. Vrijdag: 8.30 uit dankbaarheid. NOTICIAS RELIGIOSAS Y CULTURALES El domingo proximo a las diez y media Misa con platica y cantos en Castellano: todos Vds son invitados de cantar también con los cantos ya conocidos. Estaran presentes con Vds. el Exc. Sr D. Francisco Guerrero Saez, el nuevo Agregado Laboral de la Embapada, y la Teniente de Asun- tos culturales de Venray. Después de la Misa en la Pelgrimshuis se daran los diplomas a aquellos que con buen éxito han terminado el curso de holandés. Porque ha fracasado el primer plan para le enzenanza des holandés, el Padre Juan les propone otro plan: todos los ninos espanoles pueden asistir a una lecqión especial del ho landés todos los lunes y todos los jueves des las 4 hasta las cinco en la escuela Coninxhof. La Sra Oostveen esta dispuesta e equipada para das esas lecciones pero no podemos rea- lizar este plan si no colaboran todos dejando isistir a todos los nihos e esos clases. Podemos hablar con el Agregado sobre ese asunto el domin go el dia 27: pues hasta la vista el domingo proximo! Met een grote by eenkomst waarin o.m. alle leden van de raden der 19 betrokken gemeenten uitgenodigd zijn, stelt a.s. vrijdag de Stich ting Ontwikkelingsorgaan Noord Limburg weer aan de orde. Deze vergadering begint om 3 uur in het concertgebouw de Prins van Oranje in Venlo is voor iedere belangstellende toegankelijk. Het feit dat de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken daar zijn ideeën komt uiteen zetten over gewestvor ming en dat de samensteller van het intussen welbekende rapport over de herindeling daar zal spreken, zou er op kunnen wijzen, dat men nu spij kers met koppen wil gaan slaan. HERINDELING We verklappen geen geheim als we zeggen, dat de gemeentelijke her indeling in Venray weinig stemmen in beweging brengt. We zijn van de noodzaak daarvan niet direct door drongen, ook al omdat we in ver schillende verbanden al inter-ge- meentelijk samenwerken. Het is al geen vreemde zaak meer dat de Horster vuilniswagen hier de putjes leeg komt zuigen en dat we met Se- venum nauw kontakten onderhou den in het recreatieschap Peel en Maas. Met Wanssum hebben we nau we kontakten gehad in de vleeskeu ringsdienst en niemand voelt er fei telijk veel voor om de toch al grote oppervlakte van Venray nog groter te maken. Maar als het dan zo nodig moet, nu dan is misschien samenvoeging van Wanssum en Venray zo vreemd nog niet, want dan kunnen we als industrie-kern ook water aanbieden en dat zal zowel Wanssum als Venray en de hele streek ten goede komen. En als het nodig zou blijken dat de gemeente Vierlingsbeek opgedeeld moet worden nu men tot grotere verbanden allerwege wil komen dan willen we wel eens in de richting Overloon kijken, dat als forensen plaats van Venray de laatste jaren zeker in de aandacht komt en waar van vele inwoners hier naar school gaan of werken. Venray komt dan eens uit het stalen corset dat de Bra bantse grens nog altijd vormt. (Waar om is de Overloonseweg aan de Bra bantse kant voorranigsweg en waar om kan de problematiek van de Midden-Peelweg niet interprovin ciaal bekeken wordenMaar voor de meeste inwoners van Ven ray hoeft het niet, want ze zien de voordelen van een nog groter Venray niet zo duidelijk GEWEST Wel duidelijk is in deze tijd en daarvan zijn de meeste mensen door drongen dat er meer samenwer king zal moeten komen. Samenwer king, die er gelukkig al is en die op meer terreinen mogelijk is. Schaal vergroting en samenwerking wil niet betekenen dat gemeenten opgedeeld moeten worden, maar wel dat men elkander steeds meer en op steeds andere vlakken zal moeten vinden. Gezien wat hier na de oorlog al gebeurd is, of het nu gaat om de vuilnis op te halen, of om de recrea tie te bevorderen of het nu gaat om een ruilverkaveling mogelijk te ma ken of in bescherming bevolking te oefenen, blijkt dat die samenwer king er is of komt. De grote tegenstelling tussen ver schillende gemeenten, die voor de oorlog zo kenmerkend was, is hier in Noord Limburg misschien in de wat kleinere gemeenten nog te vin den, maar de, grotere broeders heb ben al lang begrepen dat ze de vele problemen gezamenlijk gemakkelij ker op kunnen lossen, dan tegen el kaar in te werken. En die samen werking is de meesten van hen goed bevallen, ondanks het feit, dat ze misschien hier en daar wat gemeen telijke autonomie prijs hebben moe ten geven TOEKOMST Maar het rapport dat de stichting Ontwikkelingsorgaan door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten heeft laten opstellen heeft geen pas klare herindeling op tafel gelegd. Het heeft de betrokken 19 gemeen ten een keur van mogelijkheden ter keuze aangeboden, waarbij dan b.v. een burgemeester uit Tegelen nog eens de zijne aan toegevoegd heeft en enkele andere gemeenteraden weer tussen-oplossingen aanbieden. Voeg daarbij het feit dat het pu bliek, dat bij deze herindeling be trokken is, feitelijk alleen nog maar uit lood-zware krantenartikelen heeft kunnen lezen, hoe het nu feitelyk wel zal moeten worden, en dat aan de geplande voorlich ting aan een groter publiek door de stichting tot op heden nog niets gebeurd is, dan is het wel dudelijk, dat dit thans nog praktisch alleen een zaak is van gemeenteraden en gemeentebesturen. Die gaan nu hun voorlichting krij gen van de mensen, die bij de op stelling van het rapport die veelheid van keuzen hebben aangeboden. Zij zullen van een staatssecretaris kun nen horen, wat men nu feitelijk voorstaat met gewestvorming. Tegen deze achtergrond zullen ze in eigen gemeente de eigen gemeentenaren moeten voorlichten en in de komende, tijd een keer hun standpunt dienen te gaan bepalen Het feit dat we in Venray ons zo weinig om deze herindeling bekom meren, moet ons er echter niet van weerhouden ogen en oren open te houden, niet om het eigen belang te dienen, maar om te komen tot een zo reëel mogelijke oplossing, die èn voor de gemeente èn voor de hele streek inderdaad die kansen geeft, die men door herindeling en gewest vorming denkt te scheppen Juist dat zal het publiek willen weten sp® uur

Peel en Maas | 1971 | | pagina 8