:v in Uemay S.V.Y. JEUGD S.v. LEUNEN DUIVENSPORT MOTORSPORT V.C.R00Y WANDELSPORT BILJARTEN LYCEUM '64 Raadsvergadering Meerlo - Wanssum Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 25 JUNI 1971 No. 25 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS 23 DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 14 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.— (buiten Venray 5.50) SPORT Op het toernooi van Megacles be haalde Venray BI afgelopen zater dag de 4e prijs. Het toernooi van Wilhelmina ging wegens de regen niet door. Er zal een nieuwe speeldag worden vastge steld. A2 behaalde op het toernooi van Quick Boys, Venlo de 14e prijs. A.s. zaterdag gaat er een D-elftal (spelers niet ouder dan 11 jaar) op toernooi in Tegelen bij Tiglieja. En zindaig neemt Al deel aan het toer nooi van Belfeldia in Belfeld. De clubmorgen is zondag voor B- C-spelers. ATTENTIE: Heden vrijdagavond belangrijke leidersvergadering. KONTRIBUTIE. Door omstan digheden, buiten de jeugdafdeling gelegen, waren de kontributiekaarten nog niet klaar. Ze die reeds betaald hebben zullen de kontributiekaarten nog wel ontvangen. Zij die nog niet betaald hebben kunnen zondag a.s. voor het laatst terecht van 10.30 12.00 uur in ons clublokaal. Zaterdag j.l. vond het traditionele veteran entoernooi plaats aan de Oostsingel. Hoewel de weergoden de SW-veteranen niet goed gezind wa ren, kunnen zij toch terugzien op een uitermate geslaagd toernooi. De wed strijden die de twaalf deelnemende teams speelden, hadden een spannend verloop. Uiteindelijk kwamen SVCB (Servatius), Boekei Sp. en Dinslaken (Did.) als de 3 poulewinnaars uit de bus. Die strijd die deze drie onder ling speelden om de ereprijzen, bracht als overwinnaar Dinslaken; SVCB behaalde een eervolle twee de plaats, terwijl Boekei Sport op een verdienstelijke derde plaats ein digde. Tussen de diverse wedstrijden door speelden de SVV-veteranen een wedstrijd tegen de oud-gedienden van Wittenhorst met als inzet een wisselbeker, d,ie door de gastheren overtuigd met 31 werd gewonnen. Het sluitstuk van dit toernooi was een grootse balavond in Den Kerk dijk van huize St. Servatius, waar behalve de deelnemende spelers met hun dames, ook vele donateurs en SW'ers acte de presence gaven. Voorzitter Peters dankte bij de prijsuitreiking al degenen die hadden meegewerkt om dit toernooi, ondanks de slechte weersomstandigheden, te doen slagen. Aan gezelligheid ontbrak het op deze balavond natuurlijk niet, ter wijl nog menige jeugdherinnering door de veteranen met veel plezier werden opgehaald. De SW-veteranen kunnen terug zien op een in alle opzichten ge slaagde sportdag. A.s. zaterdag gaan de SW- veteranen op toernooi in Vierlings beek. Daar onze eerste wedstrijd om half twee aanvangt, vertrekken wij om uiterlijk kwart vóór een vanaf het Henseniusplein. Aangewezen spelers: Math. Gom- mans, Jo Gommans, P. Bonants, H. Gommans, W. Clevers, M. Beerkens, V. ucassen, Jeu Arts, H. de Bruyn jr., Th. Swinkels, F. Schellen, H. Lenssen. Afmeldingen vóór vrijdagavond Beukenlaan 20. Uitslagen: Leunen AlJeugdleiders 1 42 Leunen A2Jeugdleiders 2 08 Zaterdag reis senioren, ertrek 9 u. precies. Alle personen die zich op gegeven hebben kunnen mee. Zondag 27 juni 2 uur atletiekwed strijden voor de A-jeugd: 100 m. en 800 m. hardlopen; verspringen en hoogspringen kogelstoten en balwerpen. Woensdag 30 juni reis voor B, C en D jeugd naar de Efteling. Zaterdag 3 juli reis voor de A- jeugd. Dinsdag 6 juli speelt Leunen B, C en een B-C combinatie tegen elftallen van de voetbalclub uit Scham bij Maastricht die dan op 't Brukske kamperen. KANARIEVERENIGING „DE HUISRIEND" Onze vereniging houdt op maan dag 28 juni haar maandelijkse verga dering, aanvang 20 .uur in café „In den Engel". Behalve de gebruikelijke agendapunten zal verslag worden uitgebracht van de T.T. vergadering. Willen de leden er aan denken op tijd aanwezig te zijn gezien de op merking op de laatste vergadering om op tijd te beginnen. We verwachten weer een trouwe opkomst. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Orleans 12 juni 1971. Eerste duif 15.51.28, laatste duif 17.42.15. Munckhof-Poels 1 55 71 74 76; E. Vermeulen 2 9 23; J. Versieyen O 3; Jac. Arts 4 26 28 36 39 63; G. v. Houdt 5 45; Jac. Boom 6 19 42; J. Boom Zn 7 29 46; H. Lucassen 8 10 17; Th. Cou- mans 11; G. Vermeulen 12; H. Phi- lipsen 13; Jos. Vermeulen 14; J. Ver sieyen B 15 41; C. Barents 16 21 37 59; H. Verrijdt 18 40; A. Loonen 20 49; A. Linssen 22; J. Bastiaans 24 61; W. Lormans 25 38; W. Peeters 27; M. Loonen 30 56 74; A. de Riet 31 68 72 73; Schellen-Custers 32 62 69; J. Versieyen V 33; P. Manders 34 35 43 48; P. Hendricx 44 47 57 75; J. van Haren 50 51 53 70; A. Smits 53; L. J. Willems 54; G. Boom 58; E. Ouden hoven 64; P. Schwachöfer 65; M. Basten 66. De geschonken bekers voor deze wedvlucht werden gewonnen door: Munckhof-Poels met le prijs en E. Vermeulen met de 2 snelste duiven. Op de inhaavlucht vanaf Ottig- nies wist ons jeugdlid Tonny Broe- ren beslag te leggen op de eerste prijs. Hij was hiermee alle oude rot ten te vlug af. Proficiat! P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Orleans. Afstand 502 km. Aankomst eerste duif 16.17.57, laatste duif 17.44.19. J. Verstegen 1; Jac. Ewalts 2 12; H. Ewalts 3; H. Vermeulen 4 13; P. v. d. Laar 5 7 8; P. Janssen K 6 9 11 19; H. v.d. Laar 10 17 18; P. Janssen H 14; J. Janssen B 15 26; J. Kusters 20; W. Drabbels 21. Wedvlucht Ottignies. Afstand 136 km. Aankomst eerste duif 10.51.38, laatste duif 11.27.05, H. v.d. Heuvel 1 6; A. v. d. Zwaan 2; P. Janssen H 3 4; H. Ewalts 5. Mandendienst a.s. donderdag 24 juni: Achten-Goumans. Voor de wedvlucht van donderdag 1 juli: W. Claessen, J. Kusters. DE HUISZOEKERS YSSELSTEYN Wedvlucht Orleans. Eerste duif 16.08.18. H. Janssen 1; H. v. Ass 2 7; J. Janssen V 3 8 17; Gebr. Pouwels 4; A. Hendriks 5 21; H. Willems 6; H. Cox 9 11 23 27; H. Hendriks 10 19 22; G. Linders 12 16 28 29 31 32; M. Jans sen 13 20; J. Cox 14 15 26; Chr. Hel legers 18; P. Cox 24; J. Custers 25; A. Rongen 30; B. Linders 33. P.D.V. DE PEELKRUISERS Wedvlucht Ottignies 12 juni 1971. Eerste duif 10.52.26, laatste duif 11.24.12. Chr. Cuppen 1 2 10; J. Goumans 3 8; Gebr. Hermans 4 9 12; H. Crooy- mans 5 7; P. Strijbosch 6 14 16; P. Willems 11 17; J. v. d. Laar 13 18 19; H. Bouten 15 20. Wedvlucht Orleans 12 juni 1971. Eerste duif 16.35.45. H. Bouten 1 2; P. Strijbosch 3 6 7; H. Crooymans 4 10; J. v. d. Laar 5 11; Chr. Cuppen 8 9. MOTOCROSS VENRAY-HEIDE Zondag 4 juli a.s. daveren op het criquit aan de Deurneseweg wederom de motoren om het kampioenschap van Nederland. De Venrayer Peter Willems „de coming man" zal er de strijd aanbinden tegen Gerrit Wol- sink, Frans Sigmans en anderen. Over de prestatie van Peter Wil lems j.l. zondag in Bergharen schreef De Volkskrant o.m.: PETER WILLEMS GEBETEN HOND Eindelijk heeft Peter Willems, de jeugdige crosser uit het Limburgse Ysselsteyn, in sterk internationaal gezelschap de grote klase kunnen be wijzen die zijn talrijke aanhang van het begin af in hem heeft willen zien. Op het van regen doorweekte, lood zware zandheuvelcirquit van Berg haren, waar voor het wereldkam pioenschap strijdende toprenners door pure uitputting de teugel moesten vieren, legde Peter als eerste Neder lander beslag op de zesde plaats. Dat zou betekenen: vijf punten voor de wereldtitel. Normaliter is dan je kostje als rijder gekocht. Je komt voor op de lijst van punten- scoorders die in de hele internatio nale motorpers wordt gepubliceerd. Alle buitenlandse organisatoren wor den met hun neus op je naam ge drukt en het gevecht om de kontrak ten zal heel wat beter gaan lopen. Maar voor Peter Willems niets van dat al. Zijn zesde plaats moet angst vallig buiten de krantenkolommen worden gehouden. Wat hij misdaan heeft? Alleen dat hij, desgevraagd door de KNMV, voor de aanvang van het seizoen heeft gezegd, dat hij de 500-cc als zijn hoofdklasse ziet. Maar' als de organiserende motorclub Maas en Waal de populaire Peter met zijn grote supportersaanhang graag op een 250 cc machine aan de start heeft en Peter ziet dan kans om zich eer vol tussen al die grote sterren te handhaven, dan komt die zesde plaats hem toe en ook die punten voor het wereldkampioenschap. Zondag waren drie teams van VC Rooy te gast bij Flamingo's te Gen nep. Na bijna twee uur wachten be sloten de mensen uit Gennep, om het toumooi, onlanks bijzonder slecht weer toch door te laten gaan. Er wa ren maar enkele teams die niet op waren gekomen of die zich voor aan vang van het tournooi terug trokken. Het tweede herenteam heeft goed gespeeld en wist zelfs door te drin gen tot de finale in de eerste klasse. Tegen Voluan werd met 02 verlo ren zodat de tweede prijs hun deel was. Het was al lang geleden dat het 2e herenteam voor aanvulling van de VC Rooy prijzenkast had gezorgd maar zondag is het er toch weer eens van gekomen. Het le herenteam heeft ook een goed toernooi gespeeld, de omstan digheden in aanmerking genomen. In de hoofdklasse werden ze na een halve competitie tweede met een punten achterstand op Hevok uit Heerlen, dat vorig paar nog in de eredivisie uitkwam. Tegen EVV werd er bijzonder goed gespeeld, wat een verdiend gelijkspel opleverde. Acti- via uit St. Anthonis leverde in de tweede wedstrijd geen problemen op, wat een 20 overwinning betekende. In de derde wedstrijd moest er wor den aangetreden tegen de uiteinde lijke winnaar Hevok. Deze wedstrijd werd toevallig tussen twee buien door gespeeid, zodat zich een leuk volleybalgevecht ontwikkelde. VC Rooy won de eerste set met 158 en Hevok de tweede met 615. Na veel getel op de jury wagen, bleek Hevok zegge en schrijven één punt meer gescoord te hebben dan VC Rooy over al de wedstrijden. Hevok no 1 met op de tweede plaats VC Rooy, vóór EVV Eindhoven en Ac- tivia S.t Anthonis. Het le damesteam van VC Rooy had bijzonder veel moeite met de zware bal en het gladde veld. In de poule in de overgangsklasse dames werd er twee keer gewonnen met 20, resp. van WW en Set-Up uit Kerkrade. In de tweede ronde kwa men de VC Rooy dames tegen het fa natiek spelend EMM. In de eerste set zag het er niet zo best uit voor VC Rooy, maar er kwam tijdig een her stel en met 11-15 werd de eerste set gewonnen. In de tweede set was VC Rooy oppermachtig, want met 15—6 gingen de Venrayse dames naar de finale. Activiat was de tegenpartij in deze finale. In de eerste set ging het bijzonder goed bij VC Rooy, want er werd een 90 voorsprong opge bouwd. Aotivia kwam echter terug tot 98. Maar met enkele goede aan vallen werd de set binnengehaald met 159. In de tweede set waren de rollen gekeerd en nam Activia revanche met 615. De derde en be slissende set was met 17-15 voor VC Rooy, wat de verdiende eerste plaats opleverde en bovendien en mooie beker. Zondag a.s. organiseert VC Rooy zelf hun jaarlijks toernooi, hopen- lijk zijn de weergoden ons beter ge zind als onze sportvrienden uit Gen nep, want deze hadden het wel bij zonder slecht getroffen. Na het toer nooi gaan we van een welverdiende vakantie, genieten. Er is dus geen trainen meer vanaf 28 juni tot en met 6 augustus. Op maandag 9 augustus worden de trainingen weer hervat. De nieuwe indeling voor de ko mende competitie voor het eerste herenteam is inmiddels ook bekend geworden, Quos Ego - Drunen PSV - Eindhoven Karanoi - Eindhoven Apollo - Helmond Ovoco - Oss Willem 2 - Tilburg Sarta - Tilburg Nuvoc - Veldhoven VC Rooy - Venray Ever Ready - Vlijmen WC/Exc 2 - Vugt ST. CHRISTOFFEL I.v.m. de komende vakantie wordt voorlopig niet getraind. Via een per soonlijk bericht maken wij bekend wanneer de training weer begint. JEUGD VIERDAAGSE VENRAY Ondanks het slechte weer is de 13e Jeugdvierdaagse geslaagd te noemen. Het enthousiasme van de deelnemers was er echt niet minder om. Viel de aanvankelijke start wat tegen, wat het aantal inschrijvingen betreft, dit werd echter toch weer gedeeltelijk goed gemaakt door de inschrijvingen op zondag voor de 20 km. In totaal hebben 1100 wandelaars ingeschreven, 39 groepen en 245 in- dividuelen. De prijzen gingen naar de volgende verenigingen en wan delgroepen: 5 km.: Punten 1. De Natuurvrienden, Merselo 810 2. Kabouters Jeanne d'Arc 795 3. Kabouters Christus Koning 785 4. Welpen Machutushorde Oirlo 779 5. Gym.ver. Juliana Wanssum 774 6. Erica Heide 763 7. Leunse Belhamels 760 8. Kabouters Pijspd Langkous 758 9. Kabouters jun. Jeanne d'Arc 747 10 km.: 1. Natuurvrienden Merselo 823 2. Gym.ver. Juliana Wanssum 821 3. St. Christoffel 813 4. Groep Henriëtte Pluk O'trum 808 5. Gym.ver. Juliana Wanssum 799 6. Erica Heide 780 7. Steeds Voorwaarts, Veulen 799 8. Gidsen Petrus-Banden 778 Leunse Belhamels 777 15 km.: 1. Natuurvrienden, Merselo 835 2. Gym.ver. Juliana Wanssum 815 20 km.: 1. KPJL Castenray 302 2. Mannenkoor, Venray 292 3. De Bierbokken 291 4. Erica Heide 278 A.s. zaterdag en zondag treffen de kampioenbiljarters van de KNBB jeugdklassen elkaar in Eindhoven, waar ze aantreden tegen de kam pioenen van onze zuiderburen Bel gië. In dit toernooi zijn opgenomen o.a. de kampioen extra klasse libre dhr. K. Dekkers die in Venray kampioen werd; bovendien de Venrayer W. Hendriks van B.V. De Ketsers als kampioen 3e klasse libre jeugd. Ongetwijfeld zal het een spannend evenement worden. De supporters van De Ketsers zullen W. Hendriks vergezellen. Op 20 mei j.l. behaalde het aspi rantenteam van Lyceum "64 op de nationale volleybalkampioenschappen te Zutphen de landstitel. Bestuur en spelers van het kampioensteam re cipiëren naar aanleiding van dit ge beuren zaterdag a.s. van 17.00 (tot 13.30 uur in het Boschveldcollege aan de Zuidsingel. Wij hopen dat een ieder die de volleybalsport een warm hart toedraagt, van deze gelegenheid gebruik zal maken. Reeds eerder in 1968 behaalde Ly ceum dit succes; in 1969 en 1970 werd resp. de 3e en 2e plaats bij de strijd om nationale titel aspiranten be haald. GESLAAGD Marcel Schwachöfer, oud-inwoner van Venray slaagde maandag j.l. voor het eindexamen aan de Akademie voor Lichamelijke Opvoeding te Tilburg. Rob Janssen, Patersstraat 35, behaalde de „Funda" aan de Kath. Hogere Hotelschool te Maastricht. Aan de school voor Buitenge woon Basis Onderwijs „De Essel" slaagden voor costuumnaaien: Thea Claessens, Mia Maessen, Ti- ni Stiphout en Annie Vermeulen. Een getuigschrift werden uitgereikt aan José Vorstenbos voor costuumnaaien en Thea. Janssen voor lingerie- naaien. Maandag kwamen de vroede va deren van de gemeente Meerlo Wanssum weer bijeen in de raads zaal van het oude gemeentehuis in Wanssum. Ditmaal om afscheid te nemen van het raadslid drs. van Witsen, die wegens vertrek naar Dronten zijn raadslidmaatschap moet opgeven en ter behandeling van een voor deze gemeente nogal lijvige agenda. 26 agendapunten werden door bur gemeester drs. Dittrich kort maar krachtig onder de hamer door ge jaagd. En het ging soms zo hard, dat verschillende raadsleden het niet konden bijbladeren in de stukken. We noteerden enkele voorname punten als: aankoop van gronden van W. Gie- len te Wanssum en P. Gielen, Dronten voor uitbreiding van de Wanssumse haven; het in erfpacht geven van bouw grond aan de stichting sport- en jeugdaccomodatie Berbos te Meer lo voor de bouw van een vereni gingsgebouw; beschikbaarstelling van een kre diet voor schoolkontakten met Duitse scholen in Krefeld; de verkoop van 38 ha grond aan Baron Weichs de Wenne voor 189.000,—. Bij dat laatste punt wou een raads lid nog enige opheldering hebben van de Baron, die inmiddels de raadszaal verlaten had. Hij kreeg echter van de voorzitter te horen, dat men in de raad wel een wethouder Weichs de Wenne kent, doch dat de baron andere spreekuren heeft De school in Geysteren werd in de strafhoek gezet, want die vroeg geld aan voor vervanging van een deur, de verandering van de ingang van de speelplaats en de betegeling van de hoofd- en zijpaden. Aangezien een en ander al gebeurd was, moest het schoolbestuur ook maar zien dat ze op een andere ma nier aan de centen komt Bij het voorstel van een subsidie toewijzing aan een jeugdstichtiing in Meerlo zocht de heer Rutten uit Wanssum addertjes in het gras. Die bleken er niet in te zitten, want Meerlo's jeugd kreeg dezelfde sub- silie als de Wanssumse jeugd. Een beroepschrift van Vissers tegen weigering van een bouwvergunning werd verdaagd tot 30 augustus a.s. LUIDRUCHTIG De raad kreeg een spiegel voorge houden bij de ingekomen stukken, waarbij een schrijven lag van de heer J. Wijnhoven, Geysterseweg 2. Deze heer had er geen bezwaar tegen dat de raadsleden na de raadsvergade ring nog wat nakaartten, vond dat zelfs nuttig, maar vroeg wel om er verschoond van te blijven dat zulks 's nachts om half 3 onder zijn slaap kamerraam gebeurt. Zijn nachtrust was hem liever en hij meende dat er wel andere plaatsen en tijden wa ren om de gemeentelijke belangen te dienen en te behandelen De raad nam er stilzwijgend ken nis van. Maar drs. van Witsen, die in een dagblad-intervieuw verteld had dat hij als Wanssums raadslid het maar een vreemde zaak vond dat men na raadsvergaderingen in een café nog eens bijeen kwam en daar zaken be handelde die men beter in de offi ciële raadsvergadering op tafel kon brengen, kreeg te horen dat het zó'n vaart niet loopt. Men vond dat nakaarten een goede zaak is en dat houdt helemaal niet in, dat men er dan in de raadsver gadering het zwijgen toe doet. Drs. van Witsen werd door drs. Dittrich hartelijk bedankt voor de positieve en deskundige inbreng, die hij gedurende zijn korte ,raads-loop- baan in deze raad heeft gehad. En het scheidende raadslid bleek even zeer dankbaar dat hij de gemeen schap op die manier had mogen die nen. Wel waarschuwde hij dat men ook in de kleinere gemeenten er voor op moet passen bepaalde tradities te blijven handhaven, die inmiddels al lang uit de tijd zijn. RONDVRAAG Uit de rondvraag bleek dat de ge meente zal zorgen dat vooral bij weg- krulsingen de soms hoge bermbe groeiingen gesnoeid zal worden voor de veiligheid. Met de kleuterschool gaat het nu ook de goede kant op. Als het Groe ne Kruisgebouw gesloopt zal zijn, wordt met de bouw begonnen. Er is nogal enige deining geweest over een boze brief van de Inspectrice, maar het goede mens bleek gelijk gehad te hebben, dat de heer Rutten ruiter lijk erkende, die vorige vergadering nogal wat kritiek op dat schrijven had. Tenslotte zal de sterkte van de rijkspolitie in de gemeente binnen kort op 5 man worden gebracht. OPERATIE „WEG-WEZEN" Zoals vorige week reeds is mee gedeeld zal in de periode van 10 t.m. 13 augustus een groot aantal wegen in de kom van Venray een opper vlaktebehandeling krijgen. Wanneer men thans op vakantie gaat en de auto thuis laat staan in deze perio de doet men er goed aan nu reeds maatregelen te treffen omdat tijdens de „Operatie Weg-wezen" geen auto's mogen staan op de straten, parkeer- stroken en trottoirs in de wijken waar de onderhoudsploeg gaat wer ken. Na meer dan 40 jaren in dienst van de gemeente Venray te zijn geweest, heeft de heer L. Franssen, vanwege de pensioengerechtigde leeftijd, de gemeentedienst verlaten. Burgemeester Schols nam persoon lijk afscheid van hem en noemde hem een van zijn meest plichtsge trouwe medewerkers. Om gezondheidsredenen heeft ook de verloskundige Kruijsen-Meesters haar betrekking als gemeente-vroed vrouw beëindigd. Namens het ge meentebestuur bracht burgemeester Schols haar dank voor het vele op bouwende werk, hetwelk zij op ge bied van de volksgezondheid in en voor Venray heeft verricht. De burgemeester vergeleek Ven ray van de tijd zoals die was toen zij als gemeentevroedvrouw werd benoemd en het Venray zoals het er thans uitziet. Speciaal wees hij er op, dat de kindersterfte in die tijd~fot een minimum is teruggebracht en op het grote aandeel dat deze schei dende vroedvrouw, welke bijna 10.000 bevallingen heeft geleid, in onder linge samenwerking met de huis artsen hierin heeft gehad. Deze foto toont het slot van een eenvoudig hartelijk gebeuren, zoals beide afscheidnemenden dit het lief ste wensten. De heer Franssen ging daarna vol daan met de tot hem gerichte dank woorden huiswaarts, terwijl mevr. Kruijsen-Meesters met een bos bloe men in haar hand eveneens het ge meentehuis verliet.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 5