natuurlijk voor zomerschoenen naar Wijkraad Noord-West vol aktiviteiten Zesvoudig jubileum op „Jerusalem" elf-service-station: GARAGEBEDRIJF G.H.V. nv Stationsweg 183 Venray telefoon 04780-1154 Gouden Bruiloft Oirlo Politierechter Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Venray in het weekend VRIJDAG 21 MEI 1971 No. 20 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 14 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.(buiten Venray 5.50) De wijkraad Noord West heeft zich het advies van burgemeester Schols op de laatste bijeenkomst met B. en W.: steek zelf je handen uit de mouwen, ter harte genomen. Dat bleek in een donderdag gehouden wijkvergadering in de ABO school Den Essel. Daar had men namelijk uitgewerk te plannen liggen voor speelterrein- tjes in verschillente buurten, die men afzonderlijk met te verschillen de buurten wil bespreken. Intussen heeft men dan al een gesprek met de gemeentelijke dienst van openbare werken gehad, zodat men precies weet wat wel en wat niet kan. Donderdag 27 mei wordt de jeugd uit de volgende straten in Den Es sel verwacht: Imkerstraat, Scheper straat, Deken Berdenstraat en Petrus straat. 's Avonds om 8 uur zijn de ouderen aan de beurt om hun in spraak te geven. Intussen is men bezig met een enquête in de Hoge Beek over 't plan dat de gebroeders Lerou hebben op gezet om rond die Hoge Beek meer parkeerruimte te krijgen, maar ook meer speelgelegenheid voor de jeugd. Deze enquête loopt nog, maar staan de de vergadering wist men al mee te delen dat 40 procent van de ge- enqueteerden al hun formulier had ingeleverd bij de heer Tukker. Men vertrouwt dat ook de overigen dit alsnog zullen doen, zodat men met gedegen papieren op tafel komt. Al gemeen kan men stellen dat prak tisch iedere bewoner van mening is dat rond de Hoge Beek wel wat ver anderd moet worden. Men blijkt ook genegen zelf de handen uit de mouw te steken en men is, blijkens de voor lopige resultaten van de enquête, ook bereid financiële hulp te geven. Twee hoofdpunten springen er nu al uit, namelijk het braakliggend terrein bij het tankstation te gebrui ken voor speelterrein en meer en vol doende fietsenrekken. Op het programma van de wijk raad staan verder een studie om de bewoners van Overloonseweg, Broek- weg en de hele Molenklef bij het wijkraadwerk Noord-West te betrek ken. Een desbetreffend voorstel van ken. Een desbetreffend voorstel in verband met de grote afstand reeds laten vervallen. De vertegenwoordiger van de Stichting Samenlevingsopbouw zal de vergaderingen van de wijkraad niet meer bijwonen. Dit is nu zelf standig genoeg. Maar natuurlijk kan men ten alle tijde van de adviezen van deze stichting gebruik blijven maken. Andere aktiviteiten van de wijk raad is de voorbereiding van een voorlichtingsavond voor alle wijkbe woners. Verder wil men een laatste poging doen om een veteranenvoet- balclub van de grond te krijgen en wil men de wandelclub het Desselke een nieuwe injectie geven. Samenwerking wordt gezocht met Sam-Sam om iets te doen voor de jeugd, terwijl daarnaast de oprich ting van een barak aan de Beekweg ook nog altijd hoge ogen scoort op het verlanglijstje. In de Paasweek was er groot feest op Jerusalem, waar zes zusters twee dagen lang het middelpunt waren van de kloostercommuniteit. De feestelingen waren drie Ven- rayse zusters die hun gouden profes- siefeest vierden, n.l. Zr. Antoinette Kemps, Zr. Jacueline Oudenhoven en Zr. Euphrasie Droessen. Zr. Ber- narda de Kinderen vierde haar 60- jarig professiefeest en Zr. Jeanne van Schevikhoven en Zr. Paule Schmeitz eveneens de 50ste verjaardag van haar professie. Voor velen in Venray zijn deze zus ters geen onbekenden. Zr. Jacqueline Oudenhoven is ge boren en getogen in Venray. Jaren lang ds zij portierster van Jerusalem en bedient de gasten op spreekkamer. Alle bezoekers van het huis worden met een vriendelijk praatje op hun gemak gesteld en iedereen heeft graag met haar te doen. Een echte Venrayse is ook Zr. An toinette Kemps. Met veel smaak kan zij vertellen over het lief en leed van Hotel Kemps in vroegere jaren. Met veel toewijding verzorgt zij de refter van de zusters en rust niet voordat ieder het hare heeft en alles kraak helder is. Zr. Euphrasie Droessen is eveneens afkomstig uit Venray. Jarenlang heeft zij zich ingezet voor het huis houdelijk werk. Nu haar gezondheid wat minder is helpt zij de ziekenzus ter met de haar eigen humor bij het verzorgen van de zieken. Zr. Bernarda de Kinderen is ge boren in Valkenswaard. Zij trad in bij de Ursulinen van Bergeyk en deed haar professie in Saventhem in Bel gië. Terug in Bergeyk bleef zij daar tot aan de opheffing van dat kloos ter en kwam toen naar Jerusalem, waar zij op haar 82e met veel zorg graag nog werkzaam is op de naai kamer. Geen onbekenden zijn ook Zr. Jeanne van Schevikhoven en Zr. Paule Schmeitz. Beiden waren enige tijd werkzaam bij het lager onder wijs in Renkum en Venray. Zr. Jeanne bovendien een tijd lang in Boxtel en Zr. Jeanne in Sittard. La ter waren beiden verbonden aan de MMS van Jerusalem, waar Zr. Jean ne Nederlands en Zr. Paule wis-, na tuur- en scheikunde doceerde. Voor jong en oud die nu een beroep op haar doen staan zij steeds klaar om bijlessen te geven op allerlei terrein. Zr. Paule is bovendien nog bekend als een enthousiaste zelatrice van de Oost-Priesterhulp. De familiefeesten van genoemde zusters zullen plaatsvinden op 23 en 31 mei en op 6 juni. Voor vrienden en bekenden zal er op zaterdag 22 mei a.s. van 35 uur gelegenheid zijn om op Jerusalem de jubilerende zusters te feliciteren. De moeilijk naar voren gekomen, kennelijk door spit geplaagde lange man stond stijf rechtop te luisteren naar de tenlastelegging van de offi cier van justitie. Hij zou met een stuk tuingereedschap, nader om schreven als negentandige hark met lange steel, zijn buurman te lijf zijn gegaan en deze min of meer ernstig verwond te hebben. Dit alles met de opzet hem te mishandelen. De stijve figuur bestreed die aan klacht. „Ik kan me nauwelijks bewe gen", lispelde hij. „Ik heb al moeite met m'n mond open en dicht te doen „Dat is anders op die bewuste middag niet gebleken", konstateerde de politierechter. „Toen hebt u uw mondje aardig geroerd.'" „Dat zeggen ze. Maar dat zeg ik niet." „O nee, u kunt vandaag moeilijk spreken. Nou ja, de getuigen hebben daar geen last van, dus die zullen het dan wel allemaal uitleggen." „Dan zult u 'wel van ze horen dat ik uitgescholden ben." „Daarvoor staat u niet terecht. U bent opgeroepen, omdat u met een hark op uw buurman ingeslagen hebt." „Dat is schromelijk overdreven. Ik bleef stokstijf op m'n plaats staan, want ik heb last van rimmetiek.0' „U bleef staan. Zozo, Hebt u dan die hark over de heg van uw buur man toegegooid?" .Edelachtbare mag ik dat wel even uit de doeken doen? Ik staan voor zichtigjes m'n tuintje te harken. Niet met een metalen hark zoals u soms denkt maar met zo'n rieten grashark. Ik moest de blaren uit de perken vegen. Toen hoor ik die buurman weer roepen van stijve hark". Omdat ik me zo slecht bewegen kan begrijpt u. Wat doe ik? Ik til die grashark op en laat 'm die zien en ik zeg er nog bij: dit is geen stijve hark maar een buigbare; Zet die kerel ineens een keel op alsof ik 'm op Vijf meter af stand geraakt, zou hebben. Toen pas deden die getuigen d'r lui ramen open en kijken naar ons. Die getui gen kennen niks niemendal gezien hebben asdat ik iemand met deze on gevaarlijke hark gewond zou heb ben. Want er was niks an de knik ker."' En hoe komt uw buurman dan aan die verwondingen?" „Die kreeg die van z'n eige stom miteit door in een ijzeren hark te lopen, waar die op trapte. Toen sloeg de steel tegen z'n kop." De getuigen werden beurtelings ondervraagd. De getroffene wierp de halsstarrige verdachte blaam en verwijten naar het hoofd, maar toen de politierechter de anderen vroeg, hoe de hark nu tegen het hoofd van de buurman was aangekomen, ble ken ze dat onderdeel van het verhaal gemist te hebben. Toen waren ze nog ergens binnenshuis aan het werk. Ze kwamen kijken, toen het al „ge beurd" was. De officier konkludeerde tot vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. „Mag ik nou 'n klacht indienen?"' in formeerde de verdachte. „Iedereen mag een klacht indie nen", antwoordde de politierechter. „Ja, die proleet doet maar die wil de mijn persoontje laten opdraaien voor die bloeduitstorting die die rzak aan zichzelf te wijten heeft. Maar hij heeft mijn uitgescholden voor stijve hark. En hij heeft een valse aanklacht ingediend. Zo, nou mag u hèm laten komen. Hij staat hier, dus u ken zó beginnen." De magistraten begonen er niet aan. „Klachten indienen doet u maar bij de politie. En brengt u uw ge tuigen maar mee", zei de officier. „U wordt vrijgesproken", besliste de politierechter. „Wat?"' stoof de stijve man op, „U begint nou al met hem vrij te spre ken? En die valse aanklacht dan?" „Ik heb 't over U. De nieuwe aan klacht heb ik nog niet gezien. En als ik u was, zou ik het maar eens uit praten, inplaats van elkaar dwars te zitten met aanklachten." „D'r valt nogal mee te praten. Die scheldt alleen maar." Als de hamer niet gevallen was, zou de zaak nog voortduren. OOK UW ADVERTENTIE BE HOORT IN PEEL EN MAAS LANGS REGENPIJP SLAAPKAMER BINNEN Kwart voor drie in de vroege mor gen van vrijdag werd een Venrayse jongedame op het Nassauplein wak ker, omdat zij geluid hoorde langs de regenpijp van haar ouderlijke wo ning. Een haar onbekende jongeman kwam haar slaapkamer binnen, maar die nam op haar gillen de weg langs de regenpijp terug. Venrays politie was snel ter plaat se en wist de regenpijpklimmer aan te houden. Het bleek de 21-jarige Oostenrijker L. te zijn, die tijdelijk in Wanssum verblijft. Hij was met een zusje van de gil lende jongedame uit geweest in een Venrayse bar, had haar naar huis gebracht en afscheid genomen. Wat hij verder in de slaapkamer wilde is niet bekend, wel verleende Venrays politie de knaap onderdak en nadat procesverbaal was opgemaakt is hij vrijgelaten. INTERCITY HUWELIJK De grote intercitybij eenkomst tus sen Oosterhout en Venray komende maand in Venray te houden, heeft nu reeds een feestelijk begin gekre gen door het eerste intercity huwe lijk. Vrijdag j.l. werd namelijk het huwelijk voltrokken tussen Theo Min uit Venray en Mieke Barentse uit Oosterhout. GEHELE SCHOOL OP VERPLICHT KAMP De gehele b.l.o. school „De Essel" uit Venray zal van 24 tot 28 mei op een experimenteel kamp gaan naar Evertsoord. Van dit kamp heeft de schoolleiding hoge verwachtingen. Als dit succes zal opleveren, wil men dergelijke kampen meermalen per jaar houden. BROMFIETS TEGEN VRACHTAUTO Op de kruising Paterslaan-Lang- Llraat werden de voorrangsregels niet in acht genomen, waardoor een botsing ontstond tussen de bromfiets bestuurd door de 46-jarige A. v. D. uit Nederweert en de vrachtauto be stuurd door de 20-jarige G. K. uit Venray. De bromfietsbestuurder moest met hoofdwonden en een her senschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. BROMFIETS TEGEN PERSONENAUTO Op de kruising LangewegMerse- loseweg werd onvoldoende opgelet waardoor tussen de bromfiets be stuurd door de 77-jarige Maria S. uit Vierlingsbeek en de personenauto bestuurd door de 19-jarige P. R. uit Venray-Heide een botsing ontstond. De schade viel mee en persoonlijk letsel van ernstige aard behoefde niet te worden geregistreerd. GESLAAGD Aan de Katholieke Scholenge meenschap „Jerusalem" slaagden de volgende dames: Voor het eindexamen Gymnasium A: M. L. P. W. Burgman, St. Antho- nis; A. J. T. de Jong en H. H. M. van Lieshout, Horst; M. A. B. M. Stijns, Venray. Gymnasium B: J. J. Flapper en M. J. T. P. A. Linssen uit Horst; C. M. J. M. Goumans, M. A. J. J. Goumans, P. W. A. M. van Ham, D. E. M. Heijnsbroek, V. M. M. Keur en B. P. .J. M. Martens uit Venray; A. L. van Hoek, Deurne en M. J. W. E. Oomen, Liessel. Afgewezen: 1. Voor het eindexamen M.JVI.S.: B. L. M. Boesten, Oirsbeek; E. G. M. Geertsema, Neerbeek; M. A. C. Goossens, Boxmeer; C. M. E. Haff- mans, Helden; M. M. G. Kaekebeke, Roermond; W. C. D. M. Kerkhofs, Eindhoven; J. M. de Kort, Den Haag; J. H. W. M. Kunen, en H. G. J. M. Kunen, Geysteren; A. G. M. Kunen, Veulen; M. A. P. I. Martens, Lith; C. J. J. Michels, Venray-Heide; M. J. A. Munnich, Bundt; M. J. G. van Oers, Uden; P. C. M. Rosmalen Oss; C. M. T. Sanders Grubbenvorst. Afgewezen: 1. 's zondags gesloten Kampeertenten (20 modellen) lm mi Caravantenten (naar eigen keuze) f'ij l/TrrH\ /ilk Toer. en Stacaravans H \St Boten- Kampeerartikelen 's zondags gesloten Campingcentrale M k Gebr. Janssen N.V. Sevenum - Maasbreeseweg 3-5 Tel. 1818 Limburgs grootste campingshovyroom Campingcentrale Gebr. Janssen N.V. Sevenum - Maasbreeseweg 3-5 Tel. 1818 Op 28 mei zal feestelijk klokgelui vanuit de toren van de parochiekerk van de H. Gertrudis te Oirlo het gou den bruidspaar Toon Arts (78) en Tru Poels (76) ter kerke roepen voor de plechtige eucharistieviering, hun dankdienst voor 50 jaar lief en leed. Dat zal dan gebeuren temidden van de 5 nog in leven zijnde kinde ren, die allen getrouwd zijn en in Oirlo zijn gaan wonen. Het feest wordt verder bijgewoond door de 18 kleinkinderen. De buurtschap van de Zandhoek heeft zich verdienstelijk gemaakt met prachtige versieringen en 's avonds zal de president van de fan fare van Oirlo, na de muzikale hul de, namens de bevolking van Oirlo het gouden paar gelukwensen. Toon Arts, afkomstig uit Venray, leerde Tru Poels kennen op een Ven rayse kermis, zoals in die dagen en ook nu nog wel voorkomt. Andere mogelijkheden waren er weinig en gedanst mocht er alleen worden tij dens de Venrayse kermis. Dansen, wat toen vroeg begon en reeds om 9 uur eindigde. Een tweejarige verkering werd besloten met een huwelijk, waarna men zich in Oirlo vestigde. Toon werd dagloner en maakte in die kwaliteit de krisis mee met de gruwel der werkeloosheid. Voor hem was het nog erger omdat hij gebukt ging onder een maagkwaal, waarvan hij eerst werd genezen toen hij op 55- jarige leeftijd een operatie onder ging. Lief en leed was hun deel. Het was hard werken, om voor zich en hun 6 kinderen te zorgen (een kind stierf tengevolge van de kinkhoest). Maar met trots vertellen zij beiden, dat hun kinderen het allemaal beter heb ben dan zij het zelf hebben gehad en er alle reden tot feestvieren is. De gouden bruid maakt zich nog verdienstelijk met haar breiwerk voor al haar kleinkinderen, terwijl de gouden bruidegom zich nog het best op zijn gemak voelt als hij maar kan schoffelen en dat geeft hij aan geen jongeren over. Alle reden tot feestvieren dus en hoe groter het gezelschap, hoe liever de gouden bruid het heeft, want deze is nog goed van de tongriem gesne den, zij roert haar mondje wel. Op 28 mei zal om 3 uur een plech tige eucharistieviering plaatsvinden in de parochiekerk, terwijl het ver dere feest in zaal Rongen wordt ge vierd. Van half zeven tot half acht neemt het gouden paar gaarne de ge lukwensen in ontvangst. JOOP ARIAENS GROTESTRAAT 6 VENRAY

Peel en Maas | 1971 | | pagina 13