MEERLO-WANSSUM y<Oone U, YAM0S A VER BERT ÏSf ROYAT. AI gemeentelijke notities en mededelingen engelse koppen en schotels Woensdag: 8.30 H. Mis t.z.i. YVitte Donderdag: 7 uur avond dienst. Goede Vrydag: 7 uur avonddienst. Paaszaterdag: 7 uur de viering van Pasen. Zaterdagavond om 7 uur leesmis voor Harry Martens en dochter Pe- tronella. Palmzondag: 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur palmwijding en hooq- mis, opgedragen voor Truus Kleus- kens-Franssen v- d. buurt; 10.30 lsm. van dankzegging. Vandaag eerste zondag van de maand, maandkollek- te voor de kerk. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo van Meijel; 8 uur leesmis voor overl. fam. Claessens-Gussen (St.Peelw.). Dinsdag: 7.30 leesmis voor Helm Swinkels en zoon Frans; 8 uur lees mis voor Gerrit Janssen; 's avonds om 8 uur boeteviering. Woensdag: 7.30 leesmis voor Caro lina Bouten-Verheyen v.w. de be jaardenvereniging. 8 uur leesmis voor Jos Croijmans, echtgenote en zoon Martin; 's avonds 8 uur boete viering. Donderdag: Witte Donderdag. Om 3 uur Eucharistieviering voor de schoolkinderen; om 8 uur 's avonds Eucharistieviering 'ter herinnering aan de instelling van het H. Sacra ment. Vrijdag: Goede Vrijdag. Om 3 uur kruishulde voor de schoolkinderen; om 8 uur Goede Vrijdagdienst. Zaterdag: Paaszaterdag. Biechtge legenheid van 45 puur; 8 uur vi- giliedienst van Pasen. In de avond dienst wordt wijwater gezegend en dat kan de hele week worden gehaald in het portaal van de nieuwe kerk tot beloken pasen. Akolieten: maandag, dinsdag en woensdag: 7.34 Benny Willems; 8.00 Robby Beckers. Donderdag, vrijdag en zaterdag: Martin Janssen, Frans Voermans, J. Voermans en Jan Voermans. Palmzondag: 7.30 P. en L. Reintjes; 9 uur M. Koch, Th. Stevens, W. en Ton Cornelissen; 10.30 Bert en Har ry van Hees. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Palmzondag. 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam- Thijssen-Ver- hoeven; 8.45 weekdienst v. Gerarda Peeters-Ewals; 10.00 Hoogmis v. d. parochie; 11.30 jongerenmis voor Si mon Lemmens. Maandag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Philipsen-Cremers. Dinsdag: 8.00 leesmis voor Johan na Swinkels-van Doorn best. door de bejaarden. Woensdag: 19.30 boeteviering waar na leesmis voor Leonard Philipsen best- door de bejaarden. Donderdag: Witte Donderdag. 19.30 boeteviering waarna de dienst van Witte Donderdag. Vrijdag: Goede Vrijdag: 19.30 boe teviering waarna de dienst van Goe de Vrijdag. Zaterdag: 19.30 de plechtigheden van Paaszaterdag, waarna leesmis v. Johanna Swinkels-van Doorn best. door de L.V.B. Op Paasdag zijn de diensten als op zondag; 2e Paasdag om 8.00, 9.00 en 10 uur. Witte Donderdag en Goede Vrij dag zal van 7.30 tet 7.30 uur gelegen heid zijn tot persoonlijke biecht. Dinsdagmorgen zal voor de kinde ren van de lagere school een boete viering worden gehouden. Deze be hoeven dus niet naar een andere boe teviering te komen. "RECTORAAT VREDEPEEL PALMZONDAG: 7.45 vroegmis tot int- van fam. Huijs-van Enckevort; 10 u. Palmwijding (in Gmeenschaps- huis) hoogmis v. d. zielerust van overledenen. Vandaag maandel. bij zondere kollekte. Maandag: v. d. overledenen van fam. Bloemen; 20 u. Boeteviering. Dinsdag: tot int. van fam. Claes- sens-v. d. Weijer; 20 uur Boetevie ring. Woensdag: tot int. van fam. De- rikx. Witte Donderdag: 15.00 Eucharistie viering voor de kinderen en anderen die "s avonds verhinderd zijn- H. Mis t.b.i. (Horst); 20.00 pl. H. Mis t.b.i. (kollekte). Na plechtigheden blijft Allerheiligste op rustaltaar tot mid dernacht. Goede Vrijdag: 15.00 gemeensch. Kruisweg; 20.00 liturgische plechtig heden. Vandaag vasten en onthou ding. Paaszaterdag: 20.00 plechtigheden van de Paaswake. H. Mis t-b.i. (kol lekte). Biechtgelegenheid: woensdag 19.30- 20.30 uur; vrijdag na de Kruisweg. RECTORAAT VEULEN Zondag 4 april: PALMZONDAG. 8 uur leesmis zal. Jac. Geurts en Wilhelmina Croymans; 10 uur pl. Palmwijding, hoogmis jgt. zal. Hub. van Rijswijck, Petr. Verheyen en dochter Drini. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Joh. Broekmans. Dinsdag: 8 uur leesmis overl. Willems, ouders Wakkers-van Kem pen; 's avonds 8 uur Boeteviering met H. Mis voor zal. Lamb. v. Ooi. Woensdag: 's morgens geen H. Mis; om II uur Boeteviering schoolkinde ren int. H. Mis zal. Martinus Willems. Donderdag: Witte Donderdag. 3.30 H. Mis voor de schoolkinderen, int. H. Mis uit dankbaarheid; 8 uur 's av. pl- herdenking van de instelling der H. Eucharistie. Na de H. Mig korte aanbidding, int. H. Mis voor zal. Lena van Dongen (S.). Vrijdag: Goede Vrijdag. 3 uur H. Kruisweg; 8 uur pl. viering van het H. Lijden en sterven van O.Heer Je zus Christus, kruisverering, gevolgd door H. Communie. Zaterdagavond: 8 uur pl. Paaswa ke, intentie voor zala Gerardus de Lauw. Gelegenheid om te biechten door de week voor of na de H. Mis. Lector Palmzondag: Ger Reintjes en Joos Verhoeven. Akolieten Gerarda van Staveren, Harry Drabbels en M- Classens. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el domingo de los Ramos, el ultimo domingo antes de la fiesta de Pascua de Re- isurrección. A las ddez y media Misa con platica y cantos en Castellano- Antes de 'l-a Misa acto litürgico de penitencia y repartición de los ramos. Aquellos que no tienen oportunidad para confesarse personalmente apro- vechen espiritualmente de este acto litürgico de penitencia para preparse debidamente a la fiesta próxima de Pascua de Resurrección. El jueves es el primer jueves del mes: en la oficina 70 de De Clockert esta a su disposición un asistente sociale desde las 6 hasta las siete de la noche para ayudarles en sus pro- blemas sociales. El padres Juan ofre- cera La Misa del domingo proximo para el descanso eterno del alma del difunto padre de Manuel Lianes. To dos Vds asistiran en esta Misa ver- dad? Pues, hasta la vista el domingo proximo! NOTICIAS CULTURALES Derportes. Partido celebrado a las dieciseis cuarenta y cinco en el Voor al Uw STENCILWERK H. BEERKENS Kruitweg 3 Venray Telefoon 04780-3428 dia 27 de Marzo entre los equipos Espanoi de Venray contra Paraiso Bar (Bergen) en el campo de Smakt. En la primera parte del partido al minuto siete nuestro portero encajó el primer gol de la tarde hecho por el equipo visitante, a partir de este momento los jugadores se dieron al juego duro. En el minuto veinte en una jugada colectiva partiendo de la media espanolista el jugador Morene l'legando al area de castigo lanzó un formidable directo siendo parado por una isensacional parada del portero visitante. A los pocos minutos Vaz quez recogiendo Ia pelota en la linea de saque hizo una escapada inter- nandose por el ala izquierda llegando a introrucirse en el area de castigo, cuando sufrió un encontronazo con el defensa derecha de la linea con- traria teniendo que ser nuestro juga dor retirado del camo de juego por lesión en la clavicula, siendo reem- plazado por L. Guinea acabando es ta parte con el resultado de cero a uno. En la segunda parte siguieron las mismas caracteristicas en el juego, en el minuto quice Maure consigue el primer gol a nuestrofavor, cinco mi nutos mas tarde fué conseguido por Castro el segundo gol con el qeu' nuestros jugadores subieron la moral en el juego, al minuto 35 fué con seguido el tercer tanto de la tarde por L. Guinea y a los cuaranta mi nutos marcó el cuarto y ultimo gol de la tarde, finazilando el encunen- tro de 4 a 1. En nombre de la afición le damos las gracias por 'la colabra- ción prestada al senor Martinez Cénobas. La Subcomisión BEKENDMAKING De burgemeester van Venray brengt hiermede ter algemene kennis dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 30 maart 1971, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft beslo ten te verklaren, dat een herziening wordt voorbe reid van gedeelten van het bestemmingsplan voor het gebied der gemeente, voor zover niet opgenomen in uitgewerkte bestemmingsplannen (voormalig plan in hoofdzaak), voor wat betreft gebieden ten oosten, en ten westen van Venray-kom, als nader aangegeven op een bij het besluit behorende kaart. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende kaart ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, (afdeling lll-D, ge'bouy/ Leunse- weg 2a, kamer 24. Venray, 31 maart 1971 De burgemeester var\ Venray, G. H. Schols, loco- BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 30 maart 1971, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, heeft besloten te verklaren, dat een herziening wordt voorbereid van 't bestemmingsplan „Veltum", omsloten door de Westsingel, de Langstraat de Weg in den Berg en de Kampweg;. Het voorberelidiingsbesluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie, afdeling lll-D, gebouw Leunseweg 2a, kamer 24. Venray, 31 maart 1971 De burgemeester van Venray, G. H. Schols, loco- GEMEENTELIJK COMBINATIES AD VENRAY In het seizoen 1971 zal het openluchtgedeelte van het combinatliebad zijn opengesteld ZATERDAG 15 MEI t/m WOENSDAG 15 SEPTEMBER. 7.30 - 19.30 uur 10.00 - 19.30 uur Openingsuren openluchtbadi Maandag t/m zaterdag Zon- en feestdagen In de periode 1 juli tot 8 augustus is het openluchtbad op maandag t/m vrijdag geopend van 7.30 tot 20.30 u. (Een half uur voor sluitingstijd, moet iedereen het bad verlaten). TARIEVEN Losse baden vanaf 16 jaar Losse baden tot 16 jaar 10- Badenkaarten vanaf 16 jaar 10-Badenkaarten tot 16 jaar Gezinsabonnementen (hoofdkaarten) Gezinsledenkaarten (vanaf 16 jaar) Persoonlijke abonnementen vanaf 16 jaar Persoonlijke abonnementen tot 16 jaar ABONNEMENTEN Abonnementen kunnen vanaf 1 april a.s. worden aan gevraagd op formulieren welke verkrijgbaar zijn aan de kass.a van het zwembad. Op de na 1 mdi 1971 aangevraagde abonnementen zal een toeslag worden geheven van 5.- voor ge zinsabonnementen, 2.50 voor een persoonlijk abon nement voor personen vanaf 16 jaar en ƒ.1.50 voor 'n persoonlijk abonnement voor personen tot 16 jaar. ZOMERABONNEMENTEN ZIJN ALLEEN GELDIG IN HET OPENLUCHTBAD. 1.25 0.75 10.00 6.00 50.00 12.50 27.50 17.50 LESSEN VAN DE MUZIEKSCHOOL VENRAY BEGONNEN Maandag j.l. is de heer L. W. van den Hoonaard, directeur van de Mu ziekschool Venray, begonnen met de eerste lessen van de A.M.V.-cursus in het gebouw „Onder de Boog" aan de Grote Markt. De vijfde klaissers van verschillen de scholen in totaal 37 leerlingen hebben maandagmiddag de spits afgebeten. Tot januari 1972 zal deze cursus algemene muzikale vorming duren. Het schema ziet er als volgt uit: Op de maandagen van 16.15 tot 17.15 uur voor de 5e klassers; van 17-15 tot 8.15 uur voor de 6e klassers en van 18.30 tot 19.30 uur eveneens voor de 6e klassers. Op de woensdagen van 13 tot 14 u. voor de 5e klassers; van 14.10 tot 15.10 uur voor de 6e klassers; van 15.45 tot 16.45 uur voor de 5e klassers en van 17 tot 18 uur voor de 5e klas sers. Momenteel zijn 170 leerlingen voor de A.M.V.-cursus ingeschreven, doch het ligt in de lijn der verwachtingen, dat dit aantal nog zal stijgen. In afwachting van de verbouw van het oude belastingkantoor aan de Stationsweg tot muziekschool, wor den de lessen tijdelijk in het gebouw „Onder de Boog" gegeven. Het ligt nog steeds in de bedoeling in de toekomst na het gereed komen van de verbouwing van het pand aan de Stationsweg en na res tauratie van de oude Latijnse School (Onder de Boog) het museum in dit laatste gebouw onder te brengen. PARKEREN OP GEDEELTE VAN DE LANGSTRAAT Vorig jaar werd in verband met de afsluiting van de Gasstraat het ver keer in de kom van Venray omge leid. Een van de maatregelen, wel ke toen van kracht werd, was het gesloten verklaren van het gedeelte Langstraat tussen de Paterslaan en de Henseniusstraat voor alle verkeer, behalve voetgangers. Zoals bekend, werd in november deze tijdelijke maatregel omgezet in een definitieve. Thans is besloten om het parkeren aan de oostzijde van dit weggedeelte toe te staan, zodat behalve aan de zijde van de parkeerhavens ook aan de overzijde van de straat auto's mo gen worden geparkeerd. AANVRAGEN VAN HUURSUBSIDIE Formulieren voor het aanvragen van huursubsidie voor de periode van 1 april 1971 tot 1 april 1972 zijn vanaf heden verkrijgbaar op Leunse weg 2a kamer 27. De ingevulde for mulieren moeten vóór 1 juli 1971 bij de gemeente worden ingediend- In dien de huur eerst na 1 april 1971 is ingegaan dient de aanvrage te wor den ingediend binnen drie maanden na de datum waarop de h'uur is in gegaan. Van de toekenning van een bijdrage zal de huurder mededeling worden gedaan door toezending van een af schrift van de beschoikking van de minister. De regeling geldt in de eer ste plaats voor woningwetwoningen en particuliere huurwoningen, voor de totstandkoming waarvan na 31 maart I960 subsidie uit "s Rijks kas is toegekend. Verder voorziet de re geling in de mogelijkheid dat andere groepen van woningen worden aan gewezen, waarvoor de regeling mede van toepassing kan vinden. Bij de gemeente kunnen inlichtingen wor den ingewonnen over de vraag of een bepaalde woning al dan niet on der de regeling valt. Voor huursubsidie kunnen in aan merking komen huurders, die een in komen genieten van minder dan 17.000,per jaar (vorig jaar was dit 15.000,verhoogd met 5°/o. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van P. Dekkers, Paar- dekopweg 11, Ysselsteyn om ver gunning tot het oprichten, in wer king houden van een kaveren- en varkensfokkerij waar mest en mest stoffen worden bewaard en propaan wordt gebruikt. In te richten op bo venstaand adres, kadastraal gemeen te Venray sectie I nr. 62. Th. Loonen, Meerloseweg 10, Oirlo vraagt vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een veehouderij waar mest en meststoffen worden be waard en propaan wordt gebruikt. Adres inrichtingen Meerloseweg 10 te Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie F nr. 2778. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een een ieder gedurende tien dagen .na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 21 april 1971 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschikking kan later o-a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied:, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde ziting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 2 april 1971 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, G. H. SCHOLS, loco-burgemeester A. L. G. JANSSEN, loco-secretaris RAADSVERGADERING De raad der gemeente Meerlo- Wanssum kwam maandag in voltal lige vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester drs. Ditnich. Bij de ingekomen stukken was de weigering van G.S. om het raadbe- sluit tot verkoop van grond aan de Gebr. Jacobs te Geysteren in die vorm goed te keuren. Er kwam nu een voorstel om aan de Gebr. Jacobs het totale perceel te verkopen tegen de. prijs van een rijksdaalder per me ter- Voor de 6 vormingsavonden van jongeren te Tienray was de raad be reid1 15,per persoon bij te dra gen, ook al omdat de Overheid een zelfde bedrag zal bijdragen. Het college werd gemachtigd tot aankoop over te gaan van enkele percelen grond gelegen aan de Ju- lianastraat te Meerlo, evenzo tot aan koop van grond in het bestemmings plan Meerlo. Aan Limagas werden z,akelijke rechten verleend t.b.v. de aardgasvoorziening in de gemeente. In Wanssum kregen enkele straten een nieuwe naam. Men zal daar in de toekomst nu de straten aantreffen: Gouverneur Houbenstraat, Houskuil- straat, Kapelstraat, Stayerhofweg, De Kooy, Piet van Elsstraat (welke ja renlang wethouder der gemeente Wanssum en directeur van het Land bouwbelang was), Busserhofweg en Industrieweg. In Meerlo kan men in de toekomst aantreffenChristinastraat, Margriet straat. In Blitterswijck: de Beetezij- weg. In Tienray: Zonnehof en Hanna van de Voortplein (ter nagedachtenis aan hetgeen deze inwoonster heeft gedaan tijdens het verzet vooral voor Jodenkinderen). De regelingen voor geldelijke steun bij doorstroming en krotopruiming werden volgens concept goedgekeurd. Dat houdt in dat voor doorstroming maximaal 1250,en voor krot- opruiming maximaal 1000,be schikbaar is. Aan de Stichting Dienstverlening aan bejaarden werd voor een geld lening groot 160.000,een garantie verleend. Medewerking verleende de raad ingevolge art. 72 der L.O. wet aan de Stichting Kath. Onderwijs te Meerlo tot een bedrag van 2.599, De exploitatievergoeding voor het l.o. werd vastgesteld op 145,35 en voor het bijzonder lager onderwijs op 167,20 per leerling. De gemeenteraad had geen bezwa ren tegen de 3e wijziging van de ge meenschappelijke regeling Woonwa gencentrum Venlo. De raad nam voor rekening van de gemeentekas de nadelige saldi van het gemeenschapshuis te Geysteren zijnde 796,voor 1968 en 375, voor 1969. LOTTO De zgn. burgerzinlening voor bouw van de kleuterschool werd ook voor Meerlo niet goedgekeurd en de raad moest dat besluit intrekken. Het raadslid Th. Janssen merkte op, dat men beter bij de Lotto had kunnen meespelen, dan had men tenminste meer kans de benodigde gelden te krijgen. Waarop de raads voorzitter opmerkte: Laten wij daar voor een commissie instellen, maar deze moet o.l.v. raadslid Janssen wel de goede cijfercombinatie weten. Overigens is aan de Minister een verzoek gedaan toch geldmiddelen te verstrekken opdat tot bouw van die school kan worden overgegaan. Gedeputeerde Staten hadden het met gunstig advies naar de Minister gezonden. In tegenstelling met de voordracht om drs. van Witsen te benoemen tot lid van het algemeen bestuur van de streekschouwburg in Venray, dachlt de iraad daar anders over en werd de heer P. Hendriks benoemd. RONDVRAAG Th. Janssen vroeg of bij het col lege bekend was dat de PTT geen brieven meer gaat bezorgen bij in woners die 10 meter van de weg af wonen- Is het niet zaak, zo vroeg dit raadslid, dat het college zich beraad of niet uniforme brievenbussen kun nen worden aangeschaft. Het college zal eerst informeren. Op vragen over het recreatiepark Swolgen vertelde de voorzitter dat hopelijk in de volgende raadsverga dering het college mededelingen kan doen. HERINDELING De heer Hol vroeg of de gemeente niet meer informatie kan verstrek ken aan de inwoners omtrent de ko mende herindeling. De voorzitter vertelde dat na een oproep van de gemeente zich maar twee personen hebben gemeld voor informatie. Nu zal men aan het NKV een aantal exemplaren beschikbaar stellen: Maar ook wethouder Weichs de Wenne vroeg zich af of het geen zin had zich te beraden over een stand punt in te nemen rond de herinde ling. Na een vrij uitvoerige discus sie besloot men inderdaad dit hete hangijzer al dan niet met de raden der nabuurgemeenten eens op te pak ken. De vele stellingen en meningen, die in die contreien zijn en waarbij men bijv. de dorpen Swolgen en Tienray naar Horst en de andere dor pen bij Venray indeelt, kunnen dan bij de verkenningsgesprekken aan de orde komen. De heer Hol vroeg verder waarom de eigenaren van de roeiboten aan zegging hadden gekregen dat voor 1 april de roeiboten uit de haven moe ten zijn verwijderd, terwijl deze toch ook 25, voor hun bootje betaal den. Hij vond dit ten opzichte van de eigenaren van jachten een discrimi natie. Wethouder Weichs de Wenne en de voorzitter vertelde dat de eigenaren bekend is dat zij in de zomer voor hun roeibootjes geen ligplaats in de jachthaven hebben. In de zomer kun nen de roeiboten aan de lighaven worden aangelegd. P. Hendriks vroeg of het waar was dat de aspirant-bouwers bij de af deling bouw- en woningtoezicht der gemeente niet prettig worden ontvan gen. Daarvan was het college niets bekend. Wel was bekend dat vele aspirant-bouwers hun aanvrage niet juist indienden en dat er nog wel eens stukken ontbreken. Over het niet plezierig ontvangen wordt een onderzoek ingesteld. Rutten vroeg wat bekend was over de super onrendabele aansluitingen op de waterleiding. De raadsvoorzitter wist wel te ver tellen dat dit enorme bedragen gaat kosten Voor die percelen, die van deugdelijk drinkwater zijn voorzien is er geen kans. Als het water niet aan de eisen voldoet, is er een kleine kans op aansluiting. Na de mededeling dat de volgende raadsvergadering op 10 mei zal zijn, ging de raad over tot een informele bespreking.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 18