^gSSSSBEBÊ VAH0SA VER V redes kerk Venray Tummers brengt automatisch was- W/7V$ff!f| sen binnen ieders bereik. Let u eens M I Ik I op deze Philips automaten en kijkt u II ia I I eens naar de TIPS (Tummers inruil-*»»»* BLMhé 9 premies). Tummers biedt u méér voordelen. Komt u eens naar onze speciaalzaak. Pater Hilarion Goossens ofm 25 jr priester in lering en leiding Arts Nooyen nv Vierde zondag in de Veertigdagen tijd - Halfvasten. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. ouders Bouten-van Megen (Dameskoor). Zondag: 8.00 leeosmis voor overl. ouders Arts-Lenzen en Johannes Lenzen; 9.00 leesmis voor overl. Leo- narda Ewalts-Jansen en zoon Harry (Kinderkoor); 10.00 hoogmis voor overl. fam. Clephas-Hannen. Neder landse gezangen door het kerkkoor 11.30 leesmis voor overl. fam. van Haaren-Burgers. In deze mis worden enkele liederen gezongen door het jongerenkoor met begeleiding van een bandopname; 18.30 avondmis voor overl. Noud van Lin en ouders van Lin-Heiligers. Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. ouders van Dijck-Keurntjes. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Cato Fölbers (buurt); 19.00 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex als jaargetijde. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerard en Hans van Dierendonck en familie; 19.00 avondmis voor overl. Piet Slits. Donderdag: Feest van Maria Bood schap. 8.00 leesmis voor overl. Cato Jansen; 19.00 avondmis voor overl. Annie Draaisma-Baeten (buurt). Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Antonia Janssen-Sanders; 16.00 uur plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruids paar Bosmans-Wijnhoven; 19.00 uur avondmis voor overl. Piet Voss. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Frits van Dijck en W'ilhelmina Reij- nen; 16.00 plechtige eucharistievie ring uit dankbaarheid bij gelegen heid van het 25-jarig huwelijksfeest van de familie Hout-Lawson; 19.00 avondmis voor overl. Maria Evers- Clevers. Biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Misdienaarsl\jst van 27 - 27 maart Zondag: 8.00 F. Assen, G. Ewals; 9.00 M. Dicker, H. Peteers; 10.00 J. v. Meyel, H. Rijbroek, L. Simons; 11.30 T. Raaymakers, J. Versteegen; 18.30 W. Hermans, H. van Hooft. Week 1: 8.00 W. Hermans, H. Mer- tens; 19.00 T. van Vegchel, J. Ver steegen. Week 2: 8.00 H. Arts, F. Assen; 19.00 H. Peeters, T. Raaymakers. Zaterdag: 16.00 F. Assen, J. Ver steegen. Zondagmorgen begint de kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de West singel om half tien. Predikant is dé Weleerw. Heer Keers, die om elf uur zal voorgaan in de Hervormde Kerk aan de Maas- weg te Blitterswijck. Zondag: 4e zondag van de Vasten. 8.30 Gerard Arts en Cath. Heidens; 10 uur Hoogmis, gest. jrd. Jacob van der Voort. Maandag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw voor een zieke. Dinsdag: 8.00 gest. gez. jrd. Willem Jenneskens. Woensdag: 8.45 H. Mis tot dankzeg ging (R.). Donderdag: Feest van Maria Bood schap. 8.00 gest. gez. jrd. Michael Ja- bobs. Vrijdag: 8.00 Mathilda Custers-Pe- ters. Zaterdag: 19.00 Johan Camps en overl. fam. Houwen-Jacobs. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag8.30 tot zekere intentie (G) 10.00 hoogmis, maandd. Martinus Voermans. Maandag: 8.00 lsm. uit dankbaar heid. Dinsdag: 8.00 lsm. voor overlede nen (H.). Woensdag: 8.00 leesmis ter ere van St. Machutus. Donderdag: Maria Boodschap. 8.00 lsm. voor een overledene; 19.30 uur avondmis voor Mathieu Duijf. Vrijdag: 8.00 tot zekere intentie; 19.30 avondmis voor genezing van een zieke. Zaterdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw; 19.00 avondmis maandd. Johanna Driessen-Duijkers. Week van 20 - 27 maart Misdienaars: Henk en Willie Duy- kers; Theo Duykers en Peter Ram- bags. AkolietenJan Kunen, H. Rambags en L. Heidens. Zaterdag: 19.00 avondmis. Zang verzorgd door Dameskoor. Zondag: 4e zondag in de Veertig dagentijd. 8.00 zlg. Antoon Chris- tiaens; 10.00 Hoogmis voor de paro chie. Vandaag de tweede inzameling van de Vastenaktie. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 Gezins (int. offe raars). Donderdag: 8.00 overl. fam. Ver- hoeven-Houben. Feest van Maria Boodschap. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 8.00 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars). Zaterdagavond om 7 uur leesmis voor Gertruda Kleuskens-Franssen v.w. de buurt. Zondag: 4e zondag in de 40 dagen- tijd. Om 7.30 leesmis voor de paro chie; 9 uur hoogmis, jaargetijde voor Elizabeth Voermans-Litjens; 10.30 u. leesmis voor de overl. fam. van het bruidspaar Albers-van Dijck. Maandag: 7.30 leesmis voor Victor Asselberghs en echtgenote; "s avonds 7 uur leesmis voor Antoon Peeters, Dinsdag: 7.30 gesticht jaargetijde v. Maria Loenen-Thdelen; 's avonds 7 uur leesmis voor de overl. fam. Lit- jens-Claessens. Woensdag: 7.30 gestichte (leesmis voor Antoon Kusters, echtgenote en zoon Pater Th. Kusters; 's avonds 7 uur leesmis voor Jo van Méijel. Donderdag: feest van Maria Bood schap. 7.30 leesmis voor Peter Assel berghs; 's avonds 7 uur leesmis voor Willem Jenniskens. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de over leden fam. Janssen-Achten; 's avonds 7 uur leesmis voor de overl. fam. Vogelzangs-Botden. Zaterdag: 8 uur leesmis voor de overl. fam, Voermans-Rooijakkers; 's avonds 7 uur leesmis voor Johan nes Loenen, echtgenote en Jean Loe- nen. Akolieten in de week: 's morgens Peter Weijs; 's avonds Peter van Berlo. Zondags: 7.30 Martin Janssen; 9 u. Frans Voermans, J. Voermans, J. Voermans en M. Koch; 10.30 P. en L. Reintjes. Vandaag 2e inzameling van het vastenoffer. PARpCHIEKERK MERSELO 4e zondag in de Vastentijd. Half vasten. Gelegenheid om het Vasten offer in te leveren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor Ma ria Loenen-Thielen. Zondag: 7.30 gest. lsm. voor Anna Bouten; 10.00 Hoogmis best. jgt. voor Theodora van Osch-Poels; 11.30 H. Mis voor Martinus Poels. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Mar tinus van Stiphout, Johanna van Rijswljck en zoon Wilhelmus. Dinsdag: 8.00 gêz. H. Mis voor Jo hanna Petronella van Meyel-v. Rijs- wijck. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Johanna Petronella van Osch-Jans sen v.w. de buurt. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Eudoxia Mdchels, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Johan nes Claes, Henrica Friezen en overl. fam. Zaterdag: 19.00 avondmis voor Gra- da en Leentje Arts. TUMMERS AUTOMATEN Misdienaars: zondag 7.30 Bouten- Wismans; 10.00 Verstegen H.-Verste- gen J.; 11.30 Broeren-Pouwels. Door de week en zaterdagavond: Bouten-Wismans. Zondag: 4e zondag van de vasten. 7.30 weekdienst voor Willem Win nen; 8.45 maandd. voor Anna Jans- sen-Heiligers; 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 jongerenmis voor Si mon Lemmens best. door zijn pete kind. Maandag: 8.00 maandd. voor Jacob Flinsenberg. Dinsdag: 8.00 maandd. voor Maria Deters-Teunissen. Woensdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Martinus Arts en Maria Janssen. Donderdag: 19.30 avondmis voor intentie v. d. L.V.B. op bid- en boete dag. Vrijdag: 11.00 vormen van de jon gens en meisjes van de zesde klas. Zaterdag: 19.30 leesmis voor Piet Verheyen en Maria Lit j ens. Rectoraat vredepeel Zondag: 4e zondag van de Vasten tijd. 7.45 vroegmis t.i.v. fam. v. Kas- teren-Jacobs; 10 u. hoogmis voor de intenties van Z.H. de Paus. Vandaag kunnen de zakjes met eerste vastenoffer worden inge bracht. Maandag: v. d. genezing van zieken namens Wed. Bloemen. Dinsdag: t.e.v. H. Jozef t.b.i. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: Maria Boodschap, 's Morgens geen H. Mis; 19.30 gez. avondmis t.b.i. Vrijdag: ti.v. fam. Derikx-Wil- lems. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. overledenen van fam. Bloemen. RECTORAAT" HEIDE Zondag: 7.30 leesmis voor de overl. famieleden Janssen-Muijsers; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Jois Der,ikx en Jacques Derikx. Misdienaars van de week: Tonny Arts en Rikie Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor een overledene. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Petro nella van Dijck-Wismans. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden van Heijster. Donderdag: Maria Boodschap. 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Janssen-Doumen. Vrijdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Voesten-Gielen. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand; 19.30 avondmis voor Martien Peeters en Johanna Gerrits. Zondag: 4e zondag van de Vasten. 8 uur lsm. voor de Parochie; 10 uur Hgm. voor zal. Piet Cleven en echtg. Maandag: 8 uur lsm. overl. ouders van Ool-Houben. Dinsdag: 8 uur jgt. lsm. zal. Anto nia Janssen-Sanders. Woensdag: 8 uur Hgm. overl. fam. Geurts-Ambrosius. Donderdag: Feest Maria Bood schap. 8 uur Hoogmis 5 e zesweken- dienst zal. Lena v. Dongen; "s avonds 7.30 bijz. H. Mis voor levende en overl. medewerkers van de kerk. Vrijdag: 8 uur leesmis overl. ouders Wakkers-van Kempen. Zaterdagavond: 7.30 leesmis zal. Annie Nellissen-Janssen. Lector 21 maart: Ger Reintjes. Akolieten: Willie van Ooi, Jan Geelen en Harrie Verhoeven. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 20 maart: 6 uur avond mis (Holthees) voor overl. Gildebroe- der J. Welbers; 7 uur avondmis (Smakt) tot int. van fam. Wijnhoven- Draun. Zondag: 4e zondag van de vasten. 7.30 (Smakt) H. Mis t.z.ii.; 8.30 (Smakt) H. Mis t.e.v. St. Jozef; 8.30 (Holt hees) H. Mis voor Petronella Kers- ten-v. d. Heuvel; 10 uur (Smakt) hoogmis voor Antoon Janssen en Theodora Vermeulen; 11.30 (Smakt) H. Mis ter ere van St. Jozef; 3 uur Gebedsdienst; 6 uur (Smakt) avond mis t.z.i. Maandag: 8.30 H. Mis voor H. Jans sen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Gerrits-Dirckx. Woensdag: 8.30 H. Mis tot int. van fam. Clabbers-Pieterse; 7 uur avond mis uit dankbaarheid. Donderdag: 8.30 H. Mis zegen in huisgezin; 11 uur: Eucharistieviering en huwelijkssluiting van het bruids paar Antoon van Rens en Liny van de Winkel. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor overl. ouders de Haart-Cremers. NOTICIAS RELIGIOSAS PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo es el 4. dornin- go del Cuaresma y también fiesta de San José: a las diez y media Misa solemne con cantos es espahol en la Ermita de San José en Smakt-Ven- ray. Felicidades del padre Juan para todos los Josés y Josefinas. Hoy, el jueves el dia 18. de marzo de las seis Op 31 maart 1946 ontving fr. Hi'l- larion Goossens, tezamen met onge veer 25 medebroeders de priester wijding. Dit gebeurde in de minder- broederskerk te Weert, een laat middeleeuwse „preekschuur"' met barok altaar en koorafsluiting. NIEUWE OPBOUW In tijd en plaats van zijn wijding kunnen we voortekenen zien van de sfeer en richting waarin dé eerste 25 jaar van het priesterleven van Pa ter Goossens verlopen zijn. In 1946 begonnen Nederland en Europa aan de wederopbouw: eerst van woning, weg en werkruimte, maar dan ook van de ruimten voor cultus en cul tuur. En terwijl we bouwden aan noodwoningen en voorlopige ruim ten, begonnen velen vooral van hen, die toen rond de vijf en twintig wa ren, in te zien dat wederopbouw niet kon betekenen een terugkeer naar het vooroorlogse en dat de oorlog niet alleen verwoesting en vernieling betekende, maar dat ze tevens een uitdaging was tot bezinning over de mens, de gemeenschappen waar,in hij leefde, en de cultuur die hij kon bou wen, maar ook vernietigen. In die kerkruimte, waarin de ken tering van middeleeuwen naar nieu we tijd zijn zichtbare sporen had na gelaten, werden jonge mannen ge wijd en door de Kerk aanvaard als „presbyteri", mannen die verant woording moeten dragen bij de op bouw van een gemeenschap in Chris tus, die anderen moeten begeleiden bij de groei naar geestelijke volwas senheid. GESCHIEDENIS Pater Hilarion Goossens heeft op wel bijzondere wijze aan déze op dracht gestalte moeten en kunnen geven. Rekening hjoudend met z'ijn begaafdheid en belangstelling, kreeg hij opdracht om in Nijmegen Ge schiedenis te studeren: in de weten schap over het menselijk verleden werd zijn horizon groter en in deze leerschool heeft hij wijsheid verwor ven om leiding te geven in deze tijd. In Nijmegen mocht hij werken on der leiding van eminente historici,, Post en Rogier, en zo werd zijn aan dacht gericht vooral op het einde der middeleeuwen en het begin van de nieuwe tijd. Op academisch niveau was de „histoire-bataille", die het menselijk verleden bijna uitsluitend voorstelt als een voortdurende reeks van oorlogen, vëldslagen en vredes verdragen, reeds lang achterhaald en pater Goossens kreeg ruim de kans om de hem eigen belangstelling voor het menselijk-waarde volle, het op bouwende, te ontplooien: economi sche en sociale verhoudingen, kunst en letteren, oude volksgebruiken en vooral de spiritualiteit van de Neder landen en van zijn eigen orde. In 1954 beëindigde hij zijn studie verblijf in Nijmegen met een docto raal cum laude Zeker zo'n gekwali ficeerde doctorandus-titel riep ver wachtingen op naar de werkelijke voltooiing van een academische loop baan in een promotie. Maar de ont dekking van andere kwaliteiten in hem hébben verhinderd dat deze vol tooiing bereikt werd. LERAAR-RECTOR Onmiddellijk na zijn doctoraal examen verwachtte men hem als le raar aan het St. Franciiscuscollege in Rotterdam; na enkele maanden werd hij met dezelfde opdracht naar „Ber- nardinus" in Heerlen geroepen. Hier kwam hij als leraar en opvoeder zo naar voren, dat hij er maar enkele jaren bleef In 1956 reeds werd hij benoemd als rector van het Gymna sium in Megen. Deze aloude school leidde hij op zo'n wijze, dat zijn me debroeders op het kapittel van 1958 hem kozen tot definitor van de Ne derlandse minderbroedersprovincie. In deze jaren moest juist belang rijke beslissingen genomen worden over studie en vorming op de colle ges en in de studiekloosters. Daar naast bleef hij als rector in Megen lessen en leiding geven. Maar de zor gen voor de school en de beslomme ringen over de „kosthuizen" maak ten een einde aan het gedegen we tenschappelijk werken voor een pro motie. OPHEFFING PATERSKLOOSTER Het jaar 1961 betekende een keer- hasta las siete de la noche, hora con- sultatoria para los Espanoles en ofi- cina 70, piso 1° del Clockert, aquel- los que necesitan ayuda en problemas sociales individuals aprovechen de esta oportunidad. punt in het leven van Pater Goos sens. Aan zijn werkzaamheden in het middelbaar onderwijs kwam een ein de en hij werd belast met de per soonlijke leiding van de franciscaanse filosofie-studenten in het klooster te Venray. Deze functie heeft hij een zestal jaren vervuld. In deze tijdsspanne maakte de ontwikkeling in de neder- landse katholieke kerk het noodza kelijk om de talloze opleidingen van orden en congregaties samen te voe gen tot enkele theologische hoge scholen Deze omwenteling ging ver gezeld van een diepgaande verande ring in de opvoeding van de studen ten. De groep zou niet meer samen wonen in één groot klooster maar worden gesplitst in enkele kleinere leefgemeenschappen die zich dn ge wone huizen zouden vestigen. Dit leidde tot de verkoop van het franciscaanse klooster aan de stich ting waaronder de Kruuze ressor teert én verplaatsing van deze stu derende franciscanen naar De Bilt in de buurt waarvan de theologische opleiding van enkele bisdommen en orden geconcentreerd zou worden. HOOFD INTERNAAT Voor Pater Goossens bracht deze ontwikkeling wisseling van werk kring mee. Vanaf 1967 staat h'ij aan het hoofd van het internaat voor jon gens en de schoolcommuniteit van de franciscanen te Venray. Onder zijn leiding is dit internaat van klein-seminarie uitgegroeid tot een instelling met een bredere basis en wil een woon- en studiemilieu bieden aan wie dit zoekt. Tevens werd Pater Goossens be noemd tot voorzitter van het school bestuur van het Boschveldcollege en heeft in deze funktie de bouw van de nieuwe school aan de Zuidsiingel 'tot eén alleszins fraai resultaat gebracht. Naast internaat school- en kloos tergemeenschap wijdt Pater Goos sens ook zijn aandacht aan de plaat selijke leeszaal en de z;ielzorg van vrouwelijke religieuzen. Op 21 maart viert hij zijn zilveren priesterfeest in de intieme kring van zijn familie en medebroeders. Zaterdag 20 maart zal er gelegen heid zijn om hem te feliciteren van 15v30-17.00 uur in de aula van het in ternaat Leunseweg 2. Opvallende camouflage Schotse Hooglandkleuren in Wilson Glenny. Wazige verten met de briljance van grijze rotsen, de gele bergnarcis, zilveren berken. Zestig variaties op authentiek Schotse dessins. Oorspronkelijk camouflage 'on the hilP. Nu opvallend geklede kostuums, i suits that suit your personality exclusief hij herenkledingspecialisten Grotestraat 9a - Venray

Peel en Maas | 1971 | | pagina 14