DAF biedt u een zekere toekomst DAF vraagt: LYCEUM '64 Volkstelling ten einde VUURSTEEN ZWEMMEN in Uentay DUIVENSPORT WANDELSPORT Deurneseweg Venray- richting Wanssum gaat nu eindelijk open EXCELSIOR in alle tijden Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN M.H.C.V. SCHAKEN M.A.C. R00Y zeer weinig weigeraars Staande ovatie voor de Yenrayse Zangers v. St Frans Grijp die kans en kom eens praten op één van de volgende adressen: VRIJDAG 5 MAART 1971 No. 9 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS SI DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 14 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.(buiten Venray 5.50) SPORT SPIO NIEUWS Zondag- j.l. hebben we in Maas tricht met 14 andere Limburgse ver enigingen gestreden om. de Mevr. Vertommen trophee. Bijna voltallig zwemmend Limburg gaf acte de pre sence. In een matig georganiseerde wedstrijd behaalden we de 6e plaats, wat we een goed resultaat mogen noemen, aangezien er zeer gerenom meerde clubs op de startblokken ver schenen. Vooral de estafetteploeg van onze meisjes versloeg de top mede aan flarden en won dan ook de 2e prijs. Ook sneuvelden verschillende per soonlijke en Spio records. Goed ge werkt meisjes en jongens! Hier volgen de uitslagen: Schoolslag 100 en 50 meter: Jeanne Philipsen 1.36.5 pers. ree. Karin van den Munckhof 58.2 Wirri Creemers 1.50.2 Rugslag 100 en 50 m.: Koos van Rooy 1.35.8 pers. ree. Cock van de Vlasakker 1.50.2 pers. ree Yvonne Buys 1.22.4 le prijs, pers. ree. Marco Creemers 55.8 Vrije slag 100 en 50 m.: Wilmie Thielen 1.14.5 2e prijs Spio- persoonl'ijk record Sandra Pluym 50.3 Eddy Clevers 1.37.5 pers. record Vlinderslag: Monique Buys 41.6 ged. Estafette: 4 x 50 m wisselslag meisjes onder 14 jaar: Spio: 2.36.6. Rugslag: Yvonne Buys Schoolslag: Betsie Broeren Vlinderslag: Monique Buys Vrije slag: Wilmie Thielen Estafette 4 x 50 m. wisselslag jongens onder 14 jaar: Spio 2.55.3 Spio is op zoek naar jong talent van 10 jaar en jonger. Van onze trai ners worden speurtochten gemeld om jeugdige wonderzwemmertjes te „strikken". Hopenlijk worden heel wat jeugdige kinderen bereikt. Uitslagen j.l. weekend: Jongens: Venray bVenlo b Meisjes: Blerick pVenray p Heren: ConcordiaVenray Venray 2Horst 2 Dames: ConcordiaVenray 0—7 0—4 0—0 afgel. 10—1 Met een ietwat gewijzigd team be gon heren 1 zondag aan de sleutel partij tegen lij stttrekker Concordia uit Roermond. Op een drassig veld maakten de gastheren hun bedoeling snel duidelijk. Het was voor heren 1 dan ook verdedigen geblazen en na afloop zou eenieder hebben kunnen konstateren dat deze situatie eigen lijk gedurende de hele speeltijd iden tiek is gebleven. In de eerste helft slaagde Concor dia erin enkele goede scoringskansen te scheppen, die echter op het nipper tje konden worden verijdeld. De half- linie moest assisteren in de verdedi ging waardoor de voorwaartsen meestal geïsoleerd moesten toezien. Als men dan nog bedenkt dat het drassieg veld weinig of geen solis tisch werk toeliet, is het normaal dat ook onze voorwaartsen de nul van Kessler kunnen handhaven Na een korte opleving dn ons mid denveld (kort vóór en na de rust) volgden nieuwe aanvalsgolven op ons doel. Concordia werd moe, de concentratie nam af, en de steriele stereotype aanvallen werden een steeds gemakkelijker prooi voor onze verdediging. Ongeveer 10 minuten voor het ein de kwam nog een weinig onrust dn de ploeg door het uitvallen van de zeer goed spelende Henk Pennings. Met een invaller, zelf geteisterd door een carnavalsblessure, hield Venray ook de laatste minuten het hoofd koel wat in overeenstemming was met de temperatuur. A.s. weekend zijn. er geen wed strijden vastgesteld. PDV DE ZWALUW In verband met vervoersmoeilijk- heden zijn wij verplicht a.s. dinsdag avond 9 maart een korte vergadering te beleggen, daar de uitslag van deze vergadering op 14 maart te Eindho ven op de jaarvergadering bekend moet zijn, Voor deze ledenvergadering wor den geen schriftelijke uitnodigingen verzonden. Aanvang 8 uur. A.s. zaterdagmiddag van 1 tot 1.30 uur is er gelegenheid in ons ver enigingslokaal om te prikken voor het coördinaat, dit geldt ook voor niet-leden van onze vereniging. Kom op tijd, dit is de enige gelegenheid. Het vluchtprogramma zal het ko mende seizoen er als volgt uit zien, een kleine wijziging voorbehouden: Vitesse: 4-4 Heverlé; 11-4 Ottignies; 18-4 Quevy; 25-4 Hevrlé; 2-5 Quevy; 9-5 Laos; 20-5 Ottignies. Midfond: 16-5 Soissons; 23-5 Danmartin; 30-5 Danmartjn; 6-6 Soissons; 12-6 Or leans; 20-6 Laon; 26-6 Melun; 3-7 Soissons; 10-7 Danmartin. Jongen: 3-7 Aerschot; 10-7 Heverlé; 18-7 Ot tignies; 25-7 Quevy; 1-8 Laon; 8-8 Soissons; 14-8 Danmartin. Late jongen: 15-8 Aerschot; 22-8 Heverlé; 29-8 Ot tignies; 5-9 Quevy; 12-9 Laon; 19-9 Aerschot; 26-9 Heverlé. Fond I: 29-5 Moulins; 26-6 Chateauroux; 10-7 Ruffec. Fond II: 18-6 St. Vincent; 16-7 Dax; 30-7 Mar seille. Inhaal vluchten: 30-4 Ottignies; 12-6 Ottignies. Fond jongen: 28-8 Orleans; 11-0 Chateauroux. HOLTHEES SMAKT Uitslagen: Wittenhorst 4Holthees 1 12 Holthees 2Brughusia 2 50 Holthees AlAmerica Al 21 Holthees BIMeterik BI 30 Holthees 01Wanssum Cl 01 Holthees DlWittenhorst D2 02 Venray D4Holthees D2 20 Programma a.s. zaterdag: Holthees Al—EWC Al 4.00 bijeenkomst 3.15 uur Holthees BIAmerica BI 2.30 bijeenkomst 2 uur Holthees Cl—Sparta Cl 1.30 bijeenkomst 1 uur Oostrum DlHolthees Dl 10.30 bijeenkomst 9.30 uur Holthees D2Leunen D3 10.30 bijeenkomst 9.30 uur Programma as. zondag: Holthees 1Venray 4 2.00 RKDEV 4—Holthees 2 12.00 Bijeenkomst le en 2e elftal bij M. Custeirs. Voor de jeugd: Uit het bovenstaande blijkt dus dat de qompetitie weer gestart is. We zijn met 59 spelers voor vijf elftallen, dus iedere speler is belangrijk voor ons. Let dus op de volgende punten: 1 Kom allen naar de training die voor jullie is; 2 Zorg dat je op tijd bent; 3 bij uitwedstrijden een goede fiets; 4 zorg dat je warm gekleed van huis gaat met je voetbalkleding in een tas tot op het terrein waar je je kunt omkleden. 5 Meld je steeds af als je niet kunt, maar blijf niet weg met een of an der smoesje, want je vrienden re kenen op je komst. 3 PROV. COMPETITIE Grave—-Venray 62 Ons 8-tal dat deelneemt aan de 3 provinciën competitie zit het echt niet mee. Aangevuld met enkele spelers uit het eerste team verschenen we 16 februari in Grave vol goede moed. Halverwege de strijd stond ons team op de meeste gorden nog overwegend sterker doch naar gelang de tijd ver der verstreek bleek Grave toch over meer uithoudingsvermogen te be schikken en de strijd in haar voor deel te beslissen. Persoonlijke uitslagen: Grav Venray P. de RijckeW. Jeuken 1-0 L. BuddenbergK. Lundahl V2-V2 C. DominicusT. Perry 1-0 H. van KesselH. Derks 1-0 J. JagersA. Valckx V2-V2 Mevr. JanssenJ. Kok 0-1 H. KroesJ. Breukers 1-0 L. JanssenL. de Lang Ev. 1-0 ORIENTATIETOCHT Trimmen is in! Voor hen die een mooie en prettige trimavond willen meemaken is hiervoor gelegenheid op donderdag 11 maart a.s. De Gezamenlijke Wandelsportver enigingen organiseren dan een Oriën- tatietocht. De start .is vanuit café Thielen, Kennedyplein, tussen 19.00 en 2000 uur. Men kan starten in groepen van minimaal 4 of maximaal 6 personen. Na afloop gratis slaatje. Leuke prij zen! Iedereen vanaf 14 jaar is van harte welkom. Lyceum 1Valuas 2 Scheidsrechter niet opgekomen. Lyceum 3Uvo 30 In een weinig enerverende partij keer de puntjes weer binnengehaald. In de eerste twee sets kreeg Ilvo geen voet aan de grond, dankzij het agres sief aanvallend Lyceum-team. De volleybal heeft Lyceum 3 ook deze tendens van de vorige wedstrijden werd goed voortgezet en wat enige wedstrijden geleden duidelijk tot uiting kwam, namelijk de wil om te winnen, kenmerkte ook deze wed strijd. Ilvo kon het tempo van Ly ceum niet meer bijbenen en de laat ste set was slechts een formaliteit. Een verdiende 30 overwinning. Va'uas 4Lyceum 3 03 Een zwak spelend Valuas heeft Ly ceum 4 geen moment in gevaar ge bracht. Alhoewel de Venlonaren er alles aan deden om Lyceum zo goed mogelijk partij te bieden, toch bleek dat onze jongens in alle opzichten superieur waren wat betreft de aan val en de techniek. Een wedstrijd, die snel beslist was, zonder veel in spanning. 1TVCLyceum 2 30 Belangrijk: Aanstaande zaterdag gaan twee clubs proberen hun naam waar te maken. VCT met een voorsprong van 1 pnt. op VC Lyceum 4, koploper in de 2e klasse, komt in het hol van de leeuw. Mocht Lyceum 4 deze wedstrijd win nen, dan nemen onze jongens in be treffende klasse de leiding over Dus kom! Aanmoedigen! Zaterdagmiddag 15.00 zaal lyceum. Wedstrijdprogramma 6 maart: 15.00 Lyceqm 4—VCT 2 18.00 VCT 1—Lyceum 1 (topper!) 20.00 FightersLyceum 21 16.0Q SBGLyceum 3 STUC EN SMEERRIT Zondag j.l. is weer de traditionele Stuc en Smeerrit verreden De uit zetters (Th. Janssen en Th. Cremers) hadden gebruik gemaakt van goed berijdbare wegen De deelnemers heb ben in deze rit hun rally-talenten weer kunnen laten zien Het was de le rit van het nieuwe seizoen, mee tellend voor de clubcompetitie. Er waren 53 deelnemers. De uitslag is: 1 J. Kusters, Meyel 2 A. Meulendijks, Helmond 3 K. Wijlaars, Someren 4 A. van Dijck, Leunen 5 Th Janssen, Neerkant De volkstelling is officieel voorbij. Meer dan 100 tellers hebben in onze gemeente de telkaarten uitgedeeld en later weer opgehaald en verder afge werkt. Over de deelname is men van gemeentewege tot heden zeer tevre den. De aanhangers van de niet-mee theorie zijn in Venray zeer dun ge zaaid geweest en over het algemeen heeft men vrij vlot de gevraagde ge gevens verstrekt. Oudere mensen hadden schijnbaar nog al eens moei te met de tellers, die ze niet kenden en deze moesten nog al eens hun of ficiële kaart laten zien. Maar voor hiet overige is men best tevreden, al blijkt het aantal mensen dat niet thuis is in tegenstelling tot vorige volkstellingen zeer groot. „Je kunt merken dat Venray een andere kant opgaat.zo merkte een van de oudere tellers op, die reeds ervaring van vroeger heeft „Bij de landbouwers was vroeger allicht iemand thuis, die je de ge vraagde gegevens kop geven. Nu zijn er echter velen niet thuis en moet je terug komen 's avonds. Dat heeft men dan ook maar ge daan en menig teller is door gegaan ook in de avonduren om de gewenste gegevens te pakken te krijgen. Die worden thans op het gemeentehuis gecontroleerd, waarna de telkaarten doorgestuurd worden naar Den Haag voor de verdere verwerking. De volkstelling hoort tot het verleden, ondanks alle kritiek, die er om heen was Dinsdag om half 2 zal Burgemeester Schols op uitnodiging van de Provinciale Waterstaat de doortrekking van de Deurneseweg naar de Wanssumseweg officieel gaan openen. Dit zal gebeuren aan de Vel- tumse kant. Daarmee gaat dan een einde ko men aan een „operatie", die al met al bijna 6 jaren geduurd heeft, bijna 2 jaren per kilometer weg. Een andere bijzonderheid is dat de weg OQk bijna 2 miljoen per kilo meter heeft gekost en daarmede een der kostbaarste stukjes weg is ge weest in het provinciale wegennet. Dit laatste is mede veroorzaakt door de 3 viaducten, waarvan die over het spoor en de Oirloseweg is aangelegd door de firma Delmonte en dat over de nieuwe provinciale weg VenrayHorst en de Leunseweg dooi de firma van den Oetelaar. Dat was al een kwestie van bijna 2,5 miljoen. De wegaanleg zelf vroeg nog eens 1,3 miljoen, terwijl de asfaltering het lieve bedrag van 2 miljoen vroeg. En dan moet van de zomer nog de af werkingslaag op de vluchtstroken. Het gebrek aan financiën is er oorzaak van geweest dat het zo veel tijd gekost heeft, voordat Vissers We genbouw uiteindelijk de deklaag op kon brengen. Ieder jaar kon slechts een gedeelte van deze doortrekking verwezenlijkt worden. Eerst was slechts geld beschikbaar voor de grondaankopen, dan voor de bouw van de viaducten, dan weer (en dat ook weer gedeeltelijk!) een jaar la ter voor de aanleg van het wegli chaam, terwijl dan tenslotte in 1970 de gelden beschikbaar kwamen voor de afwerking Men kan thans zien hoe deze ge schiedenis zich herhaalt bij de aan leg van de nieuwe provinciale weg VenrayHorst, waarvan het tempo ook veel te traag is naar het oordeel van velen. Was de weg zelf reeds november vorig jaar gereed (en heeft al menigeen stiekum een ritje gemaakt over deze berg-en-dal-weg) de wegmarkering en de afwerking hebben langer op zich laten wachten dan men aanvankelijk meende. Voeg daarbij dat de vangrail niet eerder beschikbaar kwam voor de afgelopen weken en dientegevolge eerst toen kon worden aangebracht, dan is het duidelijk dat we eerst maart 1971 Onder deze titel is op het Bosch- veldcollege een tentoonstelling ge organiseerd, die tot stand kwam dank zij de medewerking van het Nat. Historisch Museum in Maastricht, dat in de persoon van de heer Felder de ze tentoonstelling op deze school mee heeft helpen inrichten. Het door dit museum aangebrachte materiaal is dank zij de medewer king van de Geschied- en Oudheid kundige Kring afd. Venray en Ven- rays Gemeentebestuur aangevuld met vuursteenvondsten uit eigen streek, terwijl verder gebruik is gemaakt van de verzameling van fossielen en mineralen, die al eigendom is van het Boschveldcollege. Deze tentoonstelling is ook voor niet scholieren te bezichtigen van 's maandags tot en met vrijdags. De concierges zullen hen, die daar in teresse in hebben graag de weg wij zen. Zij die alleen zaterdags kunnen komen, worden verzocht zich vooraf in verbinding te stellen met Pater Steenkamer of de heer Spronk. De tentoonstelling is woensdagmiddag geopend en blijft te bezichtigen tot 7 april a.s. kunnen schrijven voordat deze weg- verlenging -opengaat. Intussen mag wel met enige trots geconstateerd worden dat daarbij ook weer de nodige verlichte wegwijzers van de ANWB in onze gemeente de richtingaangeven. Maar van groter belang zal zijn dat veel vervoer dat thans nog altijd voor de vrij nauwe kom van Venray moet, nu rechtstreeks door zal kunnen. Een andere kwestie is of het kruis punt met de Wanssumseweg dn Oos trum niet een even gevaarlijk punt gaat worden als he,t kruispunt met de Midden Peelweg nabij Ysselsteyn. Daar zal in ieder geval de nodige voorzichtigheid betracht worden. Bij de opening zelf zal hopenelijk niet voorbij gegaan worden aan de aan leg van de provinciale weg Venray Horst, evenmin als aan het vervolg van deze doortrekking namelijk de bouw van een nieuwe brug dn Well. En misschien dat dezelfde afgevaar digde van Rijkswaterstaat ook iets mee,r kan zeggen over Rijksweg 73. Men ziet het ene is nog niet klaar, of we staan weer met andere wen sen DE GRAAFSCHAP BODE Zaterdagavond gaf het Aaltens Chr. Dameskoor de tweede openbare uit voering in de korte tijd van zijn be staan. in gebouw Irene, onder leiding van de heer A. J. Ardesch. Dit koor werd begeleid door mevrouw W. Beskers-Te Loo, piano en de heer W. H. Lamers, contrabas. Medewerking verleende het R.K. jeugdkoor De Zangers van St Frans uit Venray on der leiding van de heer W. Buys en met pianobegeleiding van de heer J. van den Tillaart. De Zangers van St. Frans bestaat uit tachtig leden in de leeftijden van acht tot twintig jaar. Er zijn veel jongens bij van het basisonderwijs, maar eveneens studenten van uni versiteiten in het zuiden des lands. Het geheel vormde dus een gemengd koor, zoals dat in de eerste tijden van de vocale muziek ook gebruikt werd en dirigent Buys maakte daarvan ge bruik, om ook muziek uit die periode uit te voeren. Het koor is vermaard in Europa: het heeft al eens in Rome gezongen en het afgelopen jaar heeft het deelgenomen aan een festival in Würzburg, waar het o.a. met vijfdui zend zangers in de Dom aldaar het ook zaterdagavond uitgevoerde „Alta trinitate beate", een lofzang op de drieëenheid heeft gezongen. Dit jongenskoor bleek uitermate gedisciplineerd. Het had een prach tige heldere klank, hetgeen de door zichtigheid zeer ten goede kwam en het beheerste de ademtechniek tot in de perfectie. Uiteraard zong het veel religieuze muziek, het is ten slotte een kerkkoor, maar na de pau ze oogstte het ook veel succes met enkele profane werken, vooral met het leuke Chiantilied van Winkler en enkele Russische en Italiaanse volks liederen. Het kon niet anders of er moest een toegift af en dat werd dan het Slavenkoor van Verdi Het succes was dermate groot, dat het koor de zaal verliet onder een staand applaus dat duurde .tot de laatöte zanger de zaal verlaten had. Venray Dinsdag 9 maart 1971 Café J. v.d. Munckhof, Grotestraat 33 20.30 - 21.00 uur. Eindhoven: Dagelijks van 9.00 tot 16.00 uur op de DAF Aanhangwagenfabriek, Burghstraat 50 en Automobiel fabriek, Geldropseweg en ook elke dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur op de Automobielfabriek. bankwerkers gereedschapmakers electrisch lassers argon-arc lassers plaatwerkers minimum opleiding LTS en gewend van tekening te werken

Peel en Maas | 1971 | | pagina 9