Kerkelijke Diensten Stop.... spaar uw geld <i> Spuit dan Caryne* VAM0S A VER van 7 tot en met 13 maart Vredeskerk Yenray Hoe bestrijdt u wilde haver? Vóór opkomst van zomergerst of zomertarwe? Waarom eigenlijk? GEMEENSCHAPSVIERING VENRAY A.s. zondag 7 maart is om half elf een eucharistische tafelviering in het gebouw van de Levensschool, Bevrij- dingsweg 2a. Celebrant: kap. H. Lat ten. Thema: eerbied voor het leven. De dienst is opgebouwd vanuit de bisschoppelijke brief over opzettelij ke zwangerschapsonderbreking (abor tus provocatusl). Er is ruimte voor een onderlinge gedachtenwisseling. Meer nog dan anders wijzen wij er op dat de dienst wat betreft thema en woordkeuze is afgestemd is op persónen van 17 jaar en ouder. Priester van de week: Kapelaan J. Verdonschot Grote Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 2e zondag in de Veertig dagentijd. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Swinkels-Strijbosch en dochter Jo. Zondag8.00 gelezen mis, ,int. overl. fam. van de Vegt-v. d. Boogaard; 9.30 gregoriaanse hoogmis, intentie voor de parochie; 11 uur nederlandse hoogmis, intentie ouders Arts-Cor- nelissen; 18 uur gelezen mis, intentie Antoon Sikes. Maandag: 7.30 gez. Janssen en fam. 8.15 Gerardus Truijen vwg. de Tuin straat; 9.00 tot bijzondere intentie; 19.00 Piet Coppis vwg. vriendenkring. Dinsdag: 7.30 mevr. Kleuskens- Achten; 8.15 Johan de Bruyn; 9.00 Peter Duykers; 19.00 overl. ouders Laurensse-Maessen. Woensdag: 7.30 Francisca H. van den Munckhof; 8.15 Johan A. Jans sen en Anna van Vosselen als stich ting; 9.00 Antoon Jenniskens; 19.00 Elisabeth Bertijn-Camps. Donderdag: 7.30 Jozef Steegmans en echtgenote; 8.15 Gerhardus te Fruchte en Hermina Schilderink; 9.00 Antoinetta Moorrees-Custers en zoon Martin. Vrijdag: 7.30 geen H. Mis; 8.15 G. Verstegen en Maria en Anna Jans sen; 9.00 Peter G. Seykens-Janssen, Leonardus Michels en Hendrikus Versieyen; 15.00 huwelijk Vullings- Ponjée; 19.00 Martien Custers. Zaterdag: 7.30 tot zekere intentie; 8.15 Harrie Oudenhoven en overt kinderen, Pater Oudenhoven en Ma- thiieu Janssen; 9.00 P. J. A. Coenen en A. M. H. Coenen-Houtackers als stichting; 19.00 Els Kelders vwg. col lega's). Akolieten: Zaterdag 6 maart: 19 uur Jos Lau- rensse en Ad Verbeek. Zondag 7 maart: 8 uur Martin Cuppen en Huub Janssen; 9.30 Bou- dewijn van Grins ven en Wim Kre- mer; 11 uur Jos Bexkens en Paul v. d. Heuvel. Misdienaars: Zondag: 18 uur Roland Michels en Tonny Jakobs. Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Marcel Jeurissen en Frans-Jan van Gerven; 8.15 Wim Seuren en Thom. Verleg; 19.00 Theo Cox en Gerard Hendriks. Donderdag, zaterdag: 7.30 Leon Kunzler en Paul Oudenhoven. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.15 Peter Janssen en Willy Rongen. Vrijdag: 15 uur Martin Beekers en Tonny Jakobs; 19 uur Jacq. van Mil en Peter Broers. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: Kapelaan C. Bakker Zondag: 2e zondag van de Veertig dagentijd. H. Misen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Vrijdag: 11.00 gez. H. Mis waar onder huwelijkssluiting van het bruidspaar van den Oever-Classens; 15.00 gez. H. Mis waaronder huwe lijkssluiting van het bruidsjaar Reyn- ders-Crooymans19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5 uur, 6 uur en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondagsviering. Misintenties Zaterdag: 18.30 Wim Scholtens. Zondag: 7.30 parochie; 9.00 overl. ouders Stoks-Janssen; 10.15 overl. ouders Leonardus Spee en Lamber- dina Aerts; 11.45 Antoon Verhaagh, overl. ouders en familie; 18.00 Jan Vollenberg en overl. fam. Maandag: 7.45 Antoon Luypers; 830 voor een zalige dood; 19.00 Carolina Bouten-Verheyen. Dinsdag: 7.45 Leonard Cox; 8.30 Eva Wilhelmina Rojer; 19.00 Johan nes Derksen. Woensdag: 7.45 Antoon Luypers; 8.30 Elisabeth Wijnhoven-Roelofs; 19.00 voor overl. broer. Donderdag: 745 Leonardus Lucas- sen; 8.30 Gertruda Potten; 19.00 Ka- rel Wijnen. Vrijdag: 7.45 Leonard Cox; 8.30 Ca rolina Vermeulen-Nelissen; 11.00 uur bruidspaar v. d Oever-Classens; 15.00 bruidspaar Reynders-Crooymans; 19.00 gezinsmis, Johannes Wijnhoven. Zaterdag: 7.45 Antoon Luypers; 8.30 Martien Janssen en Noud van Lin. Mededeling Zondag a.s. 7 maart, heeft de eer ste inzameling plaats van de vasten- aktie 1971. In de loop van de week worden u de zakjes thuis bezorgd. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Carlo Feller en Victor Pop. Zondag: 7.30 Bert Janssen en Jan Schellekens; 9.00 Geert Philipsen en John Bonants; 10.15 Jac. Claessens en Jös Jeuken; 11.45 Mari Fleurkens en Luc Janssen. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Frans Jeuken en Pe ter Claessens. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Hans v. d. Bekerom en Wolter Blaau- pot; 19.00 Ralph Reynders en Marco Cornelissen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Maurice en Richard Janssen; 19.00 Ronny Clevers en Walter Blaaupot. Vrijdag: 11.00 (huwelijk) Frans Jeu ken en Pim de Vos; 15.00 Johnny Janssen en Rony Clevers. Tweede zondag in de Veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Maria Evers-Clevers. Deze mis wordt weer gezongen door het jon gerenkoor met muziek van het orkest van de personeelsvereniging van de Rank-Xerox. Het onderwerp van deze dienst zal zijn: Samen bouwen aan een nieuwe wereld. Allen kunnen meezingen, want het zijn bekende lie deren. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders van Dijck-Keurntjes; 9.00 leesmis voor overl. ouders Willems- Janssen (liederen door het kinder koor); 10.00 hoogmis voor overl. ouders Hazen-van Eijk. Gezongen wordt de latijnse hoogmis door het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Harry Swinkels; 18.30 u. avondmis voor overl. Jan Janssen en Carolina de Bruijn. Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Mien Lenssen-Overhof; 19.00 avond mis voor overl. Johanna Bonke. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Albert Stevens; 19.00 avondmis voor overl. ouders Arts-Lenzen en Johan nes Lenzen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Wilhelmls Tijssen; 19.00 avondmis voor overl. Jacobus Vullings en Gra- dus Gielens. Vrijdag: 8.00 leesmis voor alle le vende en overleden leden van de „Stille Omgang"; 19.00 avondmis voor overl. moeder Maria Broeksteeg. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Cato Folbers (buurt); 19.00 avondmis voor overl. Harry Schrooten. Biecht gelegenheid van 5 tot 7 uur. Mededeling: A.s. zondag, op de eerste zondag van de maand maart, denken we weer aan het voldoen van onze ge zinsbijdrage! Misdienaarslij st van 7-13 maart Zondag: 8 uur H. Peeters, H. Arts; 9.00 T. Raaymakers, T. van Vegchel; 10 uur M. v. d. Bekerom, H. Rijbroek, J. van Meyel; 11.30 J. Versteegen, A. Vollenberg; 18.30 F. Assen, H. van Hooft. Week 18 uur G. Ewals, M. Dicker; 19.00 W. Hermans, H. van Hooft. Week 2: 8 uur F. Assen, J. Ver steegen; 19.00 A. Vollenberg, H. Arts. HERVORMDE GEMEENTE Zondagmorgen begint de kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de West- U weet nooit zeker of er wel wilde haver komt... De zaden kunnen zelfs zeven jaar In de grond zitten voor ze komen. Bovendien is het in maart meestal beestenweer. U kunt vaak zelfs het land niet op om te zaaien, laat staan te spuiten of andere werkzaamheden hieraan toe te voegen. U kunt daarom beter wachten tot in april als het gewas en... de wilde haver boven de grond staan. Dan weet u ook óf en hoeveel wilde haver er al boven staat. op het juiste moment, namelijk als de wilde haver 1 - 21/2 blaadje heeft. 3 liter Caryne in 150-200 liter water per ha en... nog een voordeel: Géén extra grondbewerking nodig. Caryne een produkt van Orgachemia - Boxtel L 271/4 singel om half tien. Predikant is ds. Mondt uit Mook. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Bliterswijck wordt geen dienst gehouden. Zondag 2e zondag in de Veertig dagentijd. Ji.30 Antoon Derickx; 10 u. Hoogmis, jaardienst Henrica Dries- sen-Daniëls. Maandag: uur overl. fam. Pouwels- Minten. Dinsdag: 8 uur gest. gez. jrd. Ja cob van de Voort en echtgenote.. Woensdag: 8.45 ter ere van de H. Jozef tot zekere intentie (M.). Donderdag: 8 uur gest. leesmis An toon Verheggen. Vrijdag: 8 uur gest. leesmis Johan na Zegers-Camps. Zaterdag: 19 uur overl. fam. Kes- sels-Nissen en Frans Muyres (Stille Omgang). PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 8.30 Eleonora en Wilhel mus Wennekers vw. de oude buurt; 10 uur hoogmis voor Antoinetta Teuws. Maandag: 8 uur gest. leesmis; 20.00 avondmis voor Johanna Driessen- Duijkers. Dinsdag: 8.00 gest. leesmis voor Willem Claessens, Gertr. Ewals en Maria Baten. Woensdag: 8 uur uit dankbaarheid. Donderdag: 8.00 geen mis; 11.00 u. huwelijksmis voor het bruidspaar Braun-Cox; 14.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Janssen-Custers. Vrijdag: 8.00 ter ere van St. Ma- chutus; 19.30 avondmis voor Anna van Rijs wij ck. Zaterdag: 8.00 geen mis; 19.00 mnd. Eleonora Wennekers-Janssen. •PAROCHIE CASTENRAY - Week van 6-13 maart Misdienaars: Henk en Willie Duy kers; Theo Duykers en Peter Ram- bags. Akolieten: Jos Kunen, L. en P. Rambags. Zaterdag: 19.00 jaardienst zlg. Lei Heidens. Zang wordt verzorgd door het Dameskoor. Zondag: 2e zondag in de veertig dagentijd. 8 uur voor overledene; 10 uur voor overledene. Maandag: 8 uur voor overledene. Dinsdag: 8 uur zlg. Johannes Ram bags en Johanna Kuijpers. Woensdag: 8 uur gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 8 uur zlg. Gertr. Ver- kuylen-J anssen. Vrijdag: 8 uur overl. fam, Steeghs- Litjens-Henckens. Zaterdag: 8 uur ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars). Zondag: 2e zondag in de Veertig dagentijd. Zaterdagavond om 7 uur leesmis voor Gertruda Kleukens-Franssen. Zondag: 7.30 leesmis voor de paro chie; 9 uur hoogmis opgedragen voor Hendrik Heesen en echtgenote; 10.30 leesmis voor Helm Swinkels en zoon Frans. Vandaag eerste zondag van de maand, maandkollekte voor de kerk. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo van Me'ijel; 8 uur leesmis voor Handrie Litjens. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. familie Willems-Loonen; 's avonds 7 uur leesmis voor Chris Gooren en echtgenote. Woensdag: 7.30 gesticht jaarget. voor P. J. Rongen en echtgenote; "s avonds 7 uur leesmis voor Th. Bou ten en echtgenote. Donderdag: 7,30 gesticht jaarget. voor Peter Emons en echtgenote; 's avonds 7 uur leesmjs .voor Elly Loonen en Elly van Berlo. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Hendrik en P. Claessens; 's avonds 7 uur lees mis voor José Timmermans en Jac. Vervuurt. Zaterdag: om 8 uur geen H. Mis; 2 uur huwelijksmis voor het bruids paar Peeters-Willems; 's avonds 7 u. leesmis voor Martin Croijmans. Akolieten in de week: 's morgens Benny Willems; 's avonds Harry Voermans. Zondags: 7.30 Jac. Heidens; 9 uur M. van Vegchel, M. Janssen, J. Voermans en J. Voermans; 10.30 uur Frans Voermans en M. Koch. Wilt U s.v.p. de zakjes voor het vastenoffer meebrengen? Dank u! Zondag: 2e zondag van de Vasten 7.30 leesmis voor de overl. fam. Vo gels-Jeurissen; 8.45 leesmis voor in tentie van de fam. Spreeuwenberg- Hubers; 10 uur hoogmis voor de pa rochie; 11.30 jaarg. voor Willem Vol lenberg. Maandag: 8 uur leesmis voor Harry Stiphout. Dinsdag: 8 uur gesticht jaarg. voor Willem Spreeuwenberg en Marga- retha Vervoort. Woensdag: 8 uur weekdienst voor Leonard Philipsen. Donderdag: 8 uur leesmis voor Francina Cleophas-Spreeuwenberg. Vrijdag; 8 uur leesmis voor Michiel Jeurissen. Zaterdag: 19.30 maanddienst voor Leonard Philipsen. PAROCHIEKERK MERSEIO Zondag: 2e zondag van de Veertig dagentijd. Zaterdag: 19.00 Avondmis gest. lsm vr. Gerrits-Arts en Arts-Jeuken. Zondag: 7.30 H. Mjs tot bijz. int. (H.); 10 uur hoogmis voor de leden van de Veeverzekering; 11.30 H. Mis voor Martinus Poels. Maandag: 8 uur gez. H. Mis voor Petronella Pluk-Ewals. Dinsdag: 8 uur geen H. Mis; 19.30 avondmis voor Johanna van Osch- Janssen vw. LVB. Woensdag: 8 uur gest. jgt. voor Ge rardus Pubben. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Pe tronella van de Heuvel, overl. ouders en kinderen, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8 uur gest. jgt. voor Jozef Emonts, Maria Poels en kind. Zaterdag: 19.00 avondmis voqr Thijs Arts. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag van de Vasten. 7.45 vroegmis tot intentie van fam. Huijs-van Enckevort; 10 uur hoog mis t.b.i. Vandaag maandelijkse bij zondere kollekte. Maandag: tot intentie van fam. Ze- gers-J enneskens. Dinsdag: voor de zielerust van An na M. Geurts. Woensdag: t.b.i. (Horst) Donderdag: tot intentie van fam. Muijsers-Vullings. Vrijdag: tot intentde van fam. Arts- Kuijpers. Zaterdag: 19.30 avondmis tot int. van fam. van Sambeek-v, d. Heijden. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag in de veertig dagentijd. 7.30 leesmis tot intentie van de familie Maas-Janssen; 9 uur leesmis voor het rectoraat. Akolieten: Harry Droesen en Jan Janssen. Misdienaars van de week: Louis en André van Osch. Eerste inzameling van de Vasten- aktie. Maandag: 7.30 leesmis tot intentie van de familie Geurts-Gellings. Dinsdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overleden vader Harry Muijsers. Donderdag: 7.30 leesmis tot inten tie van de familie Rutten. Vrijdag: 7.30 uur leesmis voor het rectoraat. Zaterdag: 7.30 leesmis voor An dreas van der Sterren; 19.30 Avond mis voor Johanna van Osch-Janssen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag van de Vasten. Ie inzameling Vastenaktie 8 uur lees mis voor de parochie; 10 uur Hoog mis voor zal. Piet Janssen vanwege de buurt. Maandag: 8 uur Hoogmis 2e zes- wekendienst zal. Lena van Dongen. Dinsdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid fam. de Lauw. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Martinus Willems. Donderdag: 8 uur leesmis overl. fam. Wilms-van Lin. Vrijdag: 8 uur leesmis zal. Piet Franken. Zaterdag: 7.30 's avonds Hoogmis voor zal. Lena van Dongen als 3e zes'wekendienst. Lector voor 7 maart: Ger Reintjes. Akolieten: Gerardus van Staveren, Cor Janssen en Mart. Classens. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 6 maart: 6 uur (Holthees) avondmis voor Karei Koenen; 7 uur (Smakt) Samen bouwen een nieuwe wereld, liturgieviering verzorgd door jongeren. Zondag: 2e zondag van de vasten. 7.30 (Smakt) H. Mis voor H. Janssen; 8.30 (Smakt) H. Mis t.bi; 830 uur (Holthees) H Mis voor de overl. fam. Ermers-Verstegen; 10 uur (Smakt) H. Mis voor Th. Gooren. Elke dag 8.30 H. Mis (Smakt) in de St. Jozef kapel. Maandag: 8.30 voor H. Janssen. Dinsdag: 8.30 voor H. Janssen. Woensdag: 8.30 voor overl. fam. Michael Winters-v. d. Speulhof; 19.00 ter ere van St. Jozef. Donderdag: 8.30 zegen in huisgezin. Vrijdag: 8.30 ter ere van St. Jozef. NOTICIAS RELIGIOSAS Y GENERALES El domingo proximo es el segundo domingo del Cuaresma; a las diez y media Misa con cantos espaholes y meditación sobre la Passión de Nues- tro Senor en la Ermita de San José en Smakt. El Instituto Espanol de Emigración ha hecho püblica la convocatoria de Becas de Estudio en Espana para los hijos de los emigrantes espanoles, correspondientes al curso 1971-1972. El cupo de Becas que corresponde a Holande es el de 1.000 (mil), dis- tribuidas de la siguiente forma: 365 para Estudios de Ensenanza Prima- ria, 540 para Estudios de Ensenanza Primaria, 540 Estudios de Ensenanza Media y 95 para Estudios de Ensenan za Universitaria. Habra que tenerse en cuenta, que por ser la Esenanza Primaria gratuita en Espana, sólo se concedera Beca para esta clase de estudios a los hijos en Espana que tengan a su padre y a su rnadre en Holanda, cosa que motive le necesi- dad de realizar estudios en régimen de internado. El Instituto Espanol de Emigración ha hache püblica también la con vocatoria de Becas de Estudio en el Extranpero para emigrantes y sus hijos, correspondientes al curso 1971- 1972. El cupo de Becas que corresponde a HoSlande es el de 19 (diecinueve), distribuidas de la siguiente forma: 2 para Ensenanza Media o Secundaria, 3 para Estudios de Formación Profe- sional, 7 para Estudios Técnicos de Grado Medio y 7 para Estudios de Gradio Medio y 7 para Estudios de Ensenanza Universitaria o Técnicos de Grado Superior. Los formularios de solicitud, debi- damente cumplimentados, seran re- mitidos a los respectivos Consulados donde deberan tener entrada, a mas tardar, el 15 de abril 1971. Podran rechazarse las solicitudes que entren con posterioridad a esa fecha, segün especifican las normas remitidas por el Instituto Espanol de Emigración. Formularios y mas informaciones en la oficina del padre Juan (04782-346). NOTICIAS CULTURALES Con fecha del 24-2-71 organiza- ron una junta de padres de familia a la que fui invitado por el organizador y tan popular Reverendo Jaime „de Boosmeer", habló mucho, tanto que en las dos horas que estuve alii no habló nadie que no fuese él, pero no precisamente del motivo por el que fuimos los espaholes de Venray, sino un sinfin de propaganda particular no tenia nada que ver con lo que nosotros queremos. Por lo que dijo que ya disponia locales para dar las clases, todos sa- bemos que desde principios del pasa do ano, disponemos de un local con- cedido por el Ayuntamiento y hiace unos dias hemos recibido la noticia de que el Ayuntamiento nos aqudara en todos los gastos que puedan sobre- venir por la escuela de los ninos es paholes. Con fecha del 17 del mes en curso hemos recibido la contestación de la carta escrita por el Excm. Sr. Alcalde de Venray al nuevo agregado labo ral F. Guerrero, en la que dice que hara todo lo posible por cumplir las promesas hechas por su antecesor Sr. D. Javier de la Cueva „como recorda- reis nos prometió una escuela para Venray"'. Con fecha del 26 de enero, por pe- tición de la Subcomisión, ha escrito el Obispo de esta provincia una carta al la Embajada Espanol recordan- doles también la necesidad de una escuela en Venray. De esta carta to- davia no tenemos contestación. Con estos datos la próxima vez que traten de enganaros esos parlanchines sabreis que decirles y en que, es en lo que estan mintiendo. Si algunos de vosotros desea saber mas de las car tas mencionadas anteriormente pue- do mostrarselas en cualquier mo- mento. Atodos los espaholes José Pérez en Venray y principalmente a los pa dres de familia; Sobre los dias 6 y 7 de junio la Rank Xerox ofrece 'dos dias de juegos florales a los cuales quedan inbitados todos los espaholes e hijos a participar en ellos. La consistencia de estos de mo- mento es desconocida ya ue es algo prematuro, pero elque este interesado en ello puede pedir informacion al senor Manuel Ramirez. DEPORTES Dentro de unos dias el „Espanol de Venray" podra lucir las nuevas ca- misetas, la fundación nos otorgara la cantidad 300F Una vez mas volvemos a notificar que todo espanol que le iterese seber como van las actividades de la Sub comisión, pueden participar en las juntas mensuales, no hace falta tener problemas o proyectos se puede parti cipar solamente de observador. La Subcomision SPREEKUUR VERVALT Burgemeester drs. F. Schols en de wethouders mevr. A. P. Rutten-Tië- len en G. H. Schols zullen op woens dag 10 maart a.s. GEEN spreekuur houden. SLUITING VAN DE SPORTACCOMODATIES In verband met het verrichten van onderhoudswerkzaamheden zullen de gemeentelijke sportaccommodaties gesloten zijn in de periode van 5 juli. tot en met 9 augustus a.s. Het betreft hier de sportvelden op het complex „De Wieëri" (met uit zondering van de tennisbanen), de gymnastiekzalen en het overdekte zwembad. ZILVEREN SCHAAKFEEST Zaterdag konden in restaurant Vlakwater leden en oud-leden van Venrays schaakclub met enig opti misme het zilveren bestaansfeest vieren van de schaakclub. Met 41 le den heeft men thans weer een goede club, die onder leiding van Mevrouw Spee-Dorn weer grote plannen heeft voor de toekomst. We hebben daar vorige week uitvoerig over bericht en kunnen thans volstaan met de hul diging van de heer P. Rouvroye te melden, die een der oprichters was en daarvoor nu een cadeau namens de vereniging kreeg aangeboden. De clou van de feestavond was on getwijfeld het levend schaakspel, dat op initiatief en door samenwerking van de dames der leden tot stand was gekomen. Zo kon men meemaken dat lopers en zelfs koninginnen met een brancard van het slagveld werden gedragen en paarden en kastelen werden verwijderd Een dansje, een verloting en een prijsuitreiking zorgden dat het in de kleine uurtjes was, voordat het zil veren bestaansfeest een einde had.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 16