Venray in 76 oude ansichten STIJLKLOK Carnavalsfoto's Uit Peel en Maas Politierechter STILLE 0MGAHG Foto Gerard Kruysen een admini stratieve kracht (m. of vr.) een pittige jonge dame HALT! GRIJP NU UW KANS „DE KRUUZE" medisch secretaresse HURSTJES KOOL IEEUWENSE TAPIJT- en MEUIUICENTRAli Adverteert in Peel en Maas waardoor ook DAR een kans heeft een of meer spelers hierin geplaatst te zien. Verder gaat alles na het carnavals- rumoer weer zijn gewone gang en dat betekent op donderdagavond weer conditietraining en zaterdags morgens om 9.00 uur bosloop voor alle leden! De training op donder dagavond is om 7 uur in de sporthal bij Sportpark. Ook voor alle lezers van dit blad is het volgende bericht zeer belangrijk! U kunt zich nog steeds opgeven als lid van onze honkbalclub. Dit geldt vooral voor jeugdige leden die inte resse hebben voor een hard maar sportief spel. De opgave geschiedt eenvoudig door op onze hierboven vermelde trainingen te verschijnen. van 19 februari 1921 Wascht U steeds met Stokpaard jes Lelienmelkzeep 50 ct. verkrijg baar bij Firma van den Munckhof. Minder waarde. De boerenhof stede „De Hooge Boomen" aan den Amstelveenschenweg onder Amster dam 26 April 1920 in veiling opge houden voor 1.594.000,is thans verkocht voor 406.532, Ook de politierechter ontkomt niet aam vastenavond Dat bleek uit deze zaak, waarin een vrij grof gebouwde jongeman voor het hekje moest komen, die met boomtakken een aanvallige jongeda me op een carnavalsbal te lijf was gegaan. En die juffrouw was daar door pijnlijk aangedaan, zoals dat zo fraai heet in deze ambtelijke proces verbalen De vraagtekens die on- middellijk rezen bij de aanwezigen werden weggevaagd door het ver hoor van de politierechter De grof gebouwde was naar een vastelaovesbal getrokken ials de een of andere godheid, met een machtige rode pruik, half blote benen, met voeten in sandalen en zijn machtige tors omslagen met de nodige bedden lakens, die met banden en strikken aan elkaar gehouden werden. En zo stapte de godheid de dans zaal in om de aanvallige jongedame te zoeken, die hij uitverkoren had als godin aan zijn zijde het bal te vieren. Edoch hij trof de aanvallige jonge dame, verpleegster van beroep aan, liggende op zijn grote concurrent en in volle zoen-aktie. Toen is de god heid vertoornd geworden en is er op gaan slaan met boomtakken. Hier rezen vraagtekensDe verbalisant kwam vertellen dat hij een of andere scepter had gemaakt van een stronk boeremoes en dat hij daarmee de betrokken jongedame had geslagen, waardoor die pijnlijk was aangedaan „Klopt dat beklaagdeinfor meerde de politierechter. De grof gebouwde schudde heftig van neenZijn lezing was dat toen hij wat van die zoenerij zei, de aanvallige opgesprongen was en met haar naaldhakken expres zijn blote tenen bewerkt had. Als een soort schrikreaktie was hij -met de stronk gaan zwaaien. „Ze moesten maar eens op uw blo te tenen gaan staanwas zijn be scheid tegen de politierechter. Maar die ging daar verder niet op in, wel op de zoenerijWant de betrok ken jongeman bleek volgens getui genverklaring flauw te zijn gevallen door wat voor oorzaak dan ook en de aanvallige was bezig met mond- op-mond beademing. „Hij had zijn ogen ook dicht zo las de politierechter voor „Als U zoent doet U Uw ogen toch ook dicht....?" informeerde de grof gebouwde. Maar ook daar ging de. politierechter niet op in, al lachte men op de publieke tribune. Hoe men het ook bekeek en draai de, de grof gebouwde bleef bij z'ijn verklaring dat hij als schrik-reactie van die naaldhakken op zijn tenen met het boeremoes was gaan zwaaien en daarmede defintief zijn godin kwijt werd en nog een proces aan zijn broek kreeg ook. En de politierechter vond het ge heel nogal een flauwe beweging. Dat de jongeman jaloers geworden was, kon hij begrijpen, maar dat er dan meteen geslagen moet worden, was hem te bar Het werden 25,en hij kreeg de gode raad nooit meer met blote tenen naar een vastelaovesbal te gaan. Je kon horen wat de grof gebouw de dacht, maar dat kan niet in de krant Op zaterdag 13 maart gaat vanuit Noord-Limburgf een grote groep ouderen en jongeren, mannen en vrouwen, deelnemen aan de Stille Omgang te Amsterdam. Als doel wordt dit jaar aangegeven: bezin ning en gebed voor vrede in eigen kring. Waarom vragen U de leiders van de Stille Omgang hieraan mee te doen? Hiermee vragen zij aan ons allen, laten wij eens ophouden ons zelf altijd te maken tot middelpunt van de wereld. Dan zien wij dat er om ons heen veel te doen is, de zware opgave van ouderen en jongeren om met dit leven klaar te komen. En nog moeilijker: om klaar te komen met je huisgenoten, met mensen met wie je samen moet werken. Dit is voor ons allen zo belangrijk dat de stilte die de Stille Omgang biedt, een weldaad kan zijn. En wan neer U dan uw bezorgdheid onder woorden kunt brengen in een welge meend gebed is dat een echte vorm van aktiviteit waar men eerlijk ach ter kan staan. Wat wij nu nodig hebben is gebed en bezinning, een aanvaarden en be rusten hierin. De Stille Omgang kan U hiermede helpen. Voor nadere gegevens verwijzen wij U naar de affiches aan de ingang van de kerk. Vrijdag 26 februari: 19.00 ur repetitie voor het hele koor. Zondag 28 februari: 10.15 uur hoogmis. Maandag 1 maart: 18.4520.00 uur repetitie le en 2e stem. 0 Dinsdag 2 maart: 18.30 uur sportavond in de gym zaal aan de Maasheseweg. Woensdag 3 maart: 19.00 uur repetitie voor alle bas sen en tenoren. Donderdag 4 maart: Volgens afspraak. Volgende week verschynt bü dg Europese Bibliotheek in Zaltbom- mel een boekje, dat ook in de boek handel verkrijgbaar is: Venray in oude ansichten. 76 oude ansichten geven daarin een beeld van het Venray tussen de jaren 1900 en 1920. Als men dit boekje doorbladert, dan kunnen wij ons voorstellen dat ouderen, onder ons menigmaal blij punten terug zullen herkennen, die ze reeds lang vergeten waren. En de jongeren onder ons zullen er geen goede raad mee weten, want uit dat rode boekje komt een heel ander Venray tevoorschijn dan we op het ogenblik kennen. Een Venray zonder auto's, zonder bussen, maar wel met de wat oubollige paardentrams naar het station. Voor hen zijn een Bos sche molen, waarna na de oorlog het Molenplein genoemd wordt, als de Overloonseweg met het gasthuis on bekende dingen, even zo goed als men de marktpleinen in de winter moest fotograferen. Dan kon men immers nog wat huizen zien, die zo mers verscholen waren achter het groen van de bomen. Ja, bomen en groen kende dat Venray uit die ja ren in een overdaad, die ons het Venray van vandaag kaal doet voor komen De winkel( Ostraten van nu, toen zonder trottoirs, maar wel met. eigen stoepen, met hier en daar een zielige straatverlichting, de rijkbeschilderde Grote Kerk, het trots Jerusalem van de grote architect Cuypers, de zwaar besnorde marechaussees hoog te paard, het toen grootse postkantoor en de varkensmarkt met de staande Henschenius achter z'ijn ijzeren hek zullen bij de ouderen herinneringen oproepen aan lang verloren jaren en van Venray met al zijn rust Voor de jongeren zal de concert zaal in de Schoolstraat misschien een openbaring zijn en zeker zullen ze in de lange rokken van gefotografeerde dames iets terug herkennen van de maximode van vandaag. Misschien zullen ze ook zien dat een Langstraat met bomen een heel wat fraaiere entree was dan de hui dige en datzelfde geldt voor een Leunseweg en Paterslaan. Maar terug herkennen zullen ze nooit de paterskerk, waarvan een opname van het barokken altaar en orgel gelukkig niet ontbreekt in deze serie, die door de gemeente-archiva ris Dr. H. Camps met veel liefde bij een gezocht is. We zien de toenmali ge fanfare weer trekken en de pro cessie met haar vaandels. We zien de vrijwilligers evenals de ernstige le den van Schopskamponej, maar ook de oprichting van de ballonzuil en het eerste vliegtuig dat in Venray demonstraties kwam geven. En dr. Camps zou zijn afkomst ge loochend hebben als er ook van het oude Oostrum, toen een druk bezoch te bedevaartplaats, geen foto's in opgenomen waren, waaronder een fraaie van wat wij thans de oude wa termolen noemen. Maar ook van Geysteren, Oirlo, Castenray, Leunen en Merselo, ja zelfs van Smakt heeft hij nog oude ansichten voor dit boekje weten te vinden. Doorbladerend kan men alleen maar Dr. Camps nazeggen, wat die in zijn voorwoord schrijft: Bij de ouderen zullen de kaarten vele her inneringen wakker roepen; voor de jongeren, die het allemaal niet meer zo gekend hebben, zal het vreemd zijn, maar naar ik hoop, ook interes sant. We dachten dat Venray met deze uitgave alleen maar heel gelukkig kan zijn, omdat het in het bruisende van nu, weer iets terugbrengt van de rust en landelijke eenvoud van toen. Op 5 maart herdenken wij de dag dat Vader 25 jaar geleden in dienst trad van de Gemeente Venray. Op die dag zal om 17.00 uur een H. Mis worden opgedragen in de kerk van de H. Joan nes de Doper te Merselo. Daarna receptie van 18.00 tot 19.30 uur in zaal Arts. KINDEREN ZEGERS Testrik 3 - Merselo GEEF DE TIJD GEZELLIGHEID METEEN PRACHTIGE HOLLANDSE Een klok is een uniek geschenk. Zeker als U de kwaliteit en de afwerking van onze modellen ziet. Puntgaaf van uitvoering en in originele stijl. Enkele voorbeelden FRIESE STAARTKLOK In wortelnoten- of eiken kast. 8-Daags belslagwerk. Maanaan- wijzing. Handgeschilderde of geëts- - te wijzerplaat. Prijzen vanafT 406. ZAANSEKLOK In noten of eiken uitvoering. Massief koperen versiering. 8-Daags bei- slagwerk. Diverse formaten. Prijzen vanaf T 2 lo.." SALLANDER KLOK Wortelnoten kast. Massief koperen versiering. Geëtste wijzerplaat. 8-Daags belslagwerk. Maanaan-X_~ wijzing. Prijzen vanaff 304 ENGELSETAFELKLOKKEN met 8-daags uurwerk en repetitie belslag of Westminster bim-bam. Uitvoeringen in noten- of eiken hout. Ook met maanaanwijzing. Di- verse formaten. Prijzen vanaff 253. - Wij staan met onze naam garant voor de kwaliteit en de service van alle door ons verkochte klokken. GROTESTRAAT 16 - VENRAY TELEFOON 04780-1261 K13 geriatrische inrichting te Venray vraagt een Vereisten: middelbare opleiding en typediploma, bij voorkeur in het bezit van het N.I.P.A.-diploma, ervaring in vergelijkbare funktie strekt tot aanbeveling. Inlichtingen en aanmelding bij de geneesheer-direkteur de heer H. L. Tan, Leunseweg 1 te Venray, telefoon (04780) 2337. MOTORENWIKKELARIJ Sloot 50-52 VENLO telefoon 1359 Wikkelen, repareren en leveren van alle draai en wisselstr. motoren alsmede alle eleetrische apparaten, pompmotoren, ventilatoren, auto dynamo's en starters onder volledige garantie Vakkundige en spoedige oplevering. uitzoeken ie de zaak JPA Nelissen Aannemingsbedrijf nv - Haarlem - Venray vraagt voor haar afdeling boekhouding te Venray voor faktuurcontrole Vereisten: leeftijd ±16 jaar enige jaren voortgezet onderwijs Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan het hoofd van de afde ling Personeelszaken, Stationsweg 94, Venray. Telefoon 04780-1141. JPA Nelissen Betonindustrie nv Venray vraagt voor haar secretariaat een prettige baan, het ontvangen van gasten, het te woord staan van klan ten per telefoon en het zelf opzetten en bijhouden van de verkoopadmini stratie en het voeren van korrespon- dentie. Verantwoordelijk werk dus, bijzonder gevarieerd. Van U wordt verwacht, dat U middel bare schoolopleiding doorlopen hebt, dat U in het bezit bent van een diplo ma typen, dat U zelfstandig kunt wer ken en over de nodige flair beschikt om met relaties om te gaan. Sollicitaties te richten aan het hoofd van de Afdeling Personeelszaken, Sta tionsweg 94 te Venray, tel. 04780-1141. ZIE ONDERSTAANDE PRIJZEN Nylon Topper 89.50 Nylon Cecar 89.50 Keizer Bonaparte 94.50 Topkwaliteit BAC 98.50 Nylon op vilt 400 br. Engels import Stormway 129.- Engels import Crimron 149.- Engels import diamond 168.- Sl.kamertapijt Breedweef 69.- 69.00 p.m. 69.00 p.m. 69.00 p.m. 79.50 p.m. 32.00 p.m. nu 98.00 p.m. nu 109.00 p.m. nu 118.00 p.m. nu 45.00 p.m. Dit is nog maar een kleine greep uit onze enorme voorraad. Profiteer nu nog van deze prijzen. Ook in meubels zijn wij veel goedkoper. Al deze tapijten worden gratis en onder volle garantie gelegd. Ons parool: ziet en overtuigd U, U slaagt zeker bij COMPLETE WONINGINRICHTING Pastoor Ruttenstraat 14 - Venray - Telefoon 2918

Peel en Maas | 1971 | | pagina 10