VLAG IN TOP I Raiffeisenbank Q Boerenleenbank op de Neduco-tlats Huldiging jachtopziener Uii Peel en Maas WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PUNTJES OP DE RAAD Een vakantie per comfortabele touringcarKunt U zich voorstellen dat zoiets een belevenis moet zijn? De bus voert U langs de mooiste toeristische wegen. Rustig, zodat U volop de tijd hebt om onvergetelijke indrukken op te doen. Door mooie wouden, door schilderachtige dorpjes Vanzelfsprekend laat de verzorging onderweg én Uw hotelaccommodatie niets te wensen over. In samenwerking bieden wij U een uitgebreid assortiment vakantie-busreizen. Een gratis reisgids ligt voor u klaar. Reeds vanaf ca f 275,- per persoon bieden wij u een fantastische vakantie in Oostenrijk, Italië of Zwitserland. Stel Uw vakantie veilig. Reserveer tijdig. Uw gehele vakantiepakket in één hand - vakantiereizen - reisdeviezen - reischeques - ideale reisverzekering - annuleringsverzekering VRIJDAG 5 FEBRUARI 1971 No. 5 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG £3 PEEL EN MAAS £3 DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 14 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.(buiten Venray 5.50) Wie zich met ons gebogen heeft over de 50 punten tellen de agenda van de laatste raads vergadering, vraagt zich met recht en reden af of dat niet te veel van het goede was. Want met een nieuwjaarsrede en de aanbieding van een boekje over Venray in 1970, met daarna nog een série schriftelijke vragen, die te beantwoorden waren, kon men reeds voorop vertel len dat dit een uren durende saak zou gaan worden. Een ver gadering die juist door zijn lan ge duur, veelal niet de aan dacht krijgt, die men daaraan zou willen geven. Van de andere kant toont een dergelijke agenda over duidelijk aan hoeveel er nog te doen is in het Venray 1971. Te doen hijv. voor Venrays jeugd. Want de voorzitter mocht dan wel een stel vragen als aanleiding nemen om van zijn kant ook de nodige kritiek te geven op een rede van de Jeugdraadvoorzitter, die eerder nog al wat kritiek op „de ge meente" had geuit, de neutrale bezoeker en toehoorder kreeg er maar een vreemde smaak van in zijn mond. Want tussen al die kritiek door bleek toch wel een ding duidelijk tussen alle onduidelijkheden in, name lijk dat het contact tussen Teugdraad en gemeente-ambte naren op een uiterst laag pitje staat. En waar de Jeugdraad moet fungeren als de verbin ding tussen Venrays jeugd en de gemeente is dat een beden kelijke zaak, die men maar heel snel moet verbeteren. De aankoop van verschillen de boerderijen, zowel in Bruks- ke als in Venray-kom en Oos trum waren andere punten, die de aandacht vroegen. Niet al leen om de kapitalen, die er mee gemoeid zijn, al liegen die er niet om. Maar men ziet in een goed half jaar praktisch 'n kleine boerenkern als het Brukske geheel verdwijnen en men ziet hoe langzaam maar zeker de boerderijen in Oos trum-kom verdreven worden naar de periferie, terwijl de laatste boerderij die in Venray- kom te vinden was nu ook ver dwijnen gaat. Een ontwikkeling die na tuurlijk niet tegen te houden is, maar die toch wel aantoont dat het snelgroeiende Venray de landbouw niet ongemoeid laat, zelfs afstoot, terwijl het voor 2530 jaren nog de hoofd- bestaansbron van onze ge meente was. Men hoeft daar geen drama van te maken, maar als we dan naast ons een rapport hebben liggen van de Provinciale Raad voor de be drijfsvoering in de landbouw dat constateert dat de landbouw in Limburg zo terugloopt, doch bij de redenen daarvoor o.m. niet de stadsuitbreidingen noemt, dan geloven we, dat de samenstellers daarvan maar eens in Venray moeten komen kijken. De aanleg van een sportveld in Merselo sluit als het ware de voorzieningen op dat terrein voor de kerkdorpen af, al zul len kwesties als onderhoud e.d. in de toekomst nog wel gaan spelen. We dachten dat het nu hoogtijd gaat worden dat men de aandacht eens concentreert op de sportvoorzieningen in Venray-kom. Men staat daar feitelijk verbaasd te kijken dat er zo weinig gezegd en gekan kerd wordt over de meer dan beroerde situatie, waarin prak tisch alle sportverenigingen in Venray-kom verkeren door terrein- en accomodatiegebrek. Men hoopt al jaren op uitbrei ding van het sportpark, op de bouw van een sporthal, maar zit intussen met de handen in het haar. Zelfs een zwembad is overvol en moet uitwijken naar Servatius dat ook hier weer sou laas moet geven. Dat is na tuurlijk prachtig, maar niet juist in een gemeenschap, die steeds groeit en waarin voor namelijk jongere mensen zich komen vestigen. De kwestie vuilnisstortplaat sen is ook weer aan de orde ge weest. Men kan het betreuren dat op verschillende plaatsen in onze gemeente dergelijke belten worden opgericht, maar het is nog altijd beter dan dat de hele gemeente zelf vuilnis belt wordt. En wie ogen heeft om te zien en een neus om te ruiken, die weet dat het daar soms niet ver af is. Want sjon ge, wat gooien we de zaak maar graag neer waar we staan en laten we de rotzooi maar slin geren Even vlug voor hij met vakantie ging, plaatste burgemeester drs. F. Schols donderdagmorgen nog bet laatste element de overkap ping van de liftkoker op de 6e en laatste flat, die Neduco in Veltum bouwt. Het was zoveel als de vlag zetten, die ook vrolijk wapperend mee de lucht inging, als bekroning van een werk dat Venray in uitzonderlijk korte tijd 288 etagewoningen opleverde. LEKKER SNEL De directeur van Neduco Indus triële Woningbouw N.V., de heer Dijk ging nog eens wat nader in op die tijdwinst. Hij wees in zijn wel- 'komstwoord tot het college van B. en W., secretaris H. Vorst en de heer L. A Nelissen op het feit dat men sinds 1967 over dit project gesproken en onderhandeld heeft. Niet ten onrech te overigens, want met deze 6 blok ken vna telkens 48 galerij-woningen en de 52 drive-in eengezinswoningen was toch nog altijd ca. 10 miljoen gemoeid Maar die onderhandelingen liepen dan uit op een defintieve opdracht, die in juli 1969 gegeven werd. Op 7 november 1969 werd het eer ste van de ruim 13.000 elementen ge plaatst. Nu zitten er 275 werkdagen op en dat betekent dat men in feite 1,2 woning per dag heeft klaar gekre gen. Hij was van mening dat mede door deze bouw de snelle groei van Venray is mogelijk gemaakt en was zeer tevreden over de goede samen werking waarmede een en ander tot verwezenlijking kon worden ge bracht. Ook liet hij er geen twijfel over be staan, dat als dit gezegende stukje Venray eenmaal aangekleed en uitge rust zou zijn, het een van de mooiste woon-gedeelten van Venray zal wor den. Hij was zeer blij dat ook de heer Nelissen bij deze laatste ele ment-plaatsing aanwezig was, want hij is toch de man, die in 1962 Nedu co had mogelijk gemaakt en daarbij had getoond niet alleen initiatief en durf te hebben, doch ook een goede neus voor wat op het gebied van in dustriële woningbouw mogelijk was en is. GROTE MOGELIJKHEDEN De heer Dijk zou geen goed direk- Een grote rij felicitanten had zater dagmiddag de weg gevonden naar het gemeenschapshuis te Vredepeel om daar jachtopziener Jan van Beers let terlijk en figuurlijk in de bloemetjes te zetten. De anders niet zo verlegen zijnde jachtopziener kwam wel on der de indruk van het grote hulde betoon wat collega jachtopzieners uit de gehele regio hem kwamen bren gen. Ook boden representanten van de jachtbrigade van de rijkspolitie en de vele jagers die alle op de een of andere manier betrekkingen onder houden met deze sympathieke jacht opziener hun gelukwensen aan. Er waren ook prominente persoon lijkheden, o.a. drs. van de Voort, lid van de Gedeputeerde Staten van Lim burg, verschillende Statenleden van Limburg en Brabant, burgemeesters en oud-burgemeesters uit de regio, loco-burgemeester G. Schols en wet houder J. Loonen. Adjudant Tijmen sen representeerde de gemeentepoli tie van Venray, de oud-groepscom mandanten van de groep Venray der rijkspolitie adj. Sinke en Pijnenburg, de oud tert. insepteur van de rijks politie Overste Oor uit Den Bosch, kwamen even goed alsook stropers, die op de een of andere manier ken nis hadden gemaakt met deze jacht opziener. De huldiging vond plaats door de beide jagermeesters van de zilveren jachtopziener, t.w. de heer G. de Koning uit Gendringen en Chr. Leurs uit Venray. In de rectoraatskerk van de Vrede peel droeg rector Pelt een plechtige eucharistieviering op als dank voor de 25 jaar, waarbij het koor van de parochie van de H. Oda uit Ysselsteyn zorgde voor de wisselende gezangen. De heer de Koning sprak een woord van gelukwens en bood een passend cadeau aan waarbij ook mevr. van Beers en de kinderen in de hulde be trokken werd. Namens de Nederland se Jagers vereniging werd Jan van Beers onderscheiden met de draag- medaille voor 25 jaar trouwe dienst. Het was een uiterst geslaagde hul diging waarbij velen hun gelukwen sen vergezeld lieten gaan van een passend cadeau. Vooral viel op, dat dat op de laat ste jachtdag van dit seizoen nog zo veel jagers weg naar de Vredepeel hadden weten te vinden. teur geweest zijn al hij niet verder hierop ingegaan was. Zo stelde hij o.m. dat de industriële woningbouw in staat blijkt een groot deel van de prijsstijging in de woningbouw op te kunnen vangen. Een berekening had aangetoond dat van mei 1965 tot ein de 1970 de bouwprijzen 30 procent en meer gestegen zijn. Die van de indus triële woingbouw nog geen 14 pro cent en is desondanks in staat een kwalitatief goed huis af te leveren in zeer korte tijd TEVREDEN toonde burgemeester Schols zich, niet alleen over de grammofoonpla ten, die hij als aandenken van deze gebeurtenis mee op vakantie kon ne men, doch vooral over de kwaliteit van de woningen. Gesprekken met bewoners hadden hem er ervan over tuigd dat men over het algemeen de kwaliteit der woningen goed noemde. Ook was hij zeer tevreden over de vlotte wijze, waarop een en ander verwezenlijkt was en hij stelde in het vooruitzicht dat vrij snel door de ge meente met de bewoners van deze nieuwe buurt gesproken zal gaan worden over de verdere aankleding en uitrusting van de omgeving. Daartoe zal een extra avond be legd worden en hij hoopte dat er goe de initiatieven uit zouden voortko men die de leefbaarheid van dit nieu we stukje Venray alleen maar ver hogen zullen Dan was het grote ogenblik daar dat het gezelschap naar buiten trok en burgemeester drs. Schols onver schrokken de grote kraan bediende, die het laatste element van flat 6 de lucht in zwierde en ter bestemder plaatse bracht Even werd ook het werk in de an dere flats onderbroken om dit stukje burgemeesterlijk kunnen te be- applaudiseren, waarna de burge meester snel op vakantie ging en de rest van het gezelschap een borreltje ging drinken REST VAN HET VERHAAL Van de 6 flats zijn intussen ca. 200 woningen bewoond en zullen de laat ste woningen einde mei 1971 voor be woning gereed zijn. Van dit type heeft Neduco intussen in verschillende hoofdzakelijk Zuid Nederlandse ge meenten reeds 79 blokken neer gezet in de voorbije 4 jaren en zo 3792 woningen opgeleverd. Momen teel heeft hetzelfde bedrijf nog 21 blokken in aanbouw samen 1008 wo ningen. DIEFSTAL TANG WERD GEZIEN Zoals later bleek, waren het twee knapen uit Deurne, resp. 18 en 22 jaar, welke bij de smid E. op het Veu len een aardappelschilmesje kochten ter waarde van 2,15. Er werd met een rijksdaalder betaald. Toen de zoon van de smid de 35 cent wilde te rug geven zag hij in een schim dat een der knapen een tang in zijn jas liet glijden. Hij sommeerde dat de tang weer op zijn plaats werd gelegd, wat ook gebeurde. Toch werd aangif te gedaan en de politie achterhaalde de twee knapen, welke een beken tenis hebben afgelegd. Terzake dief stal zullen zij zich moeten verant woorden. BEBAKENING EN WEGWIJZERS OMVER GEREDEN Venrays politie tracht te achterha len wie schuldig is aan het omver rijden van de bebakeningspalen en bewegwijzering nabij de Vredepeel. GEPARKEERDE AUTO BESCHADIGD Bij het wegrijden vanaf de par keerplaats rond de schouwburg, werd een andere daar geparkeerde auto be schadigd en een aldaar geplaatst ver keersbord voor de zoveelste maal aangereden. De aangebrachte schade aan de auto werd later in onderling overleg geregeld. DRONKEN ACHTER HET STUUR Venrays gemeentepolitie konsta- teerde dat de Venrayer Th. L. dron ken zijn personenauto wilde bestu ren. Dit werd hem door de politie be let en een procesverbaal terzake het „bedronken zijnde een voertuig be sturen" werd aangezegd, nadat hij was voorgeleid aan de hulpofficier van justitie. WIELRIJDSTER BIJ OVERSTEKEN GEGREPEN Onvoldoende opletten bij het over steken van de Wanssumseweg en Wittevennenweg, was oorzaak dat de 67-jarige mevr. J. v. S., toen zij met haar fiets de Wanssumseweg wilde oversteken, door de personenauto be stuurd door de 54-jarige Venrayer J. B., werd gegrepen. De dame werd aan haar gezicht (neus en linkeroog) gewond, maar kon, nadat medische hulp ter plaatse was verleend, naar huis worden vervoerd. WEDEROM ERNSTIG VERKEERSONGEVAL OP KRUISING TE YSSELSTEYN Zondagmiddag had op de nu reeds berucht geworden kruising Midden- PeelwegDeurneseweg een verkeers ongeval plaats, waarbij een ernstig gewonde naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De personenauto bestuurd door de 63-jarige H. v. d. P. uit Gemert ver leende toen hij vanaf de Rips de Deurneseweg wilde oversteken, geen voorrang aan de uit de richting Deur en komende personenauto bestuurd door H. G. W. uit Kempen Did. De naast de bestuurder zittende broer, de 57-jarige A. J. v. d. P. uit Gemert moest met diverse verwondingen van ernstige aard naar het Venrayse zie kenhuis worden vervoerd. De beide bestuurders en andere inzittenden be kwamen geen ernstig letsel. Beide auto's werden vrijwel totaal vernield. De personenauto uit Gemert was praktisch nieuw en had nog maar 150 km gereden. AANRIJDING Zondagmiddag vond er bij de „Eeu wige Lente" de kruising Marktstraat- Eindstraat-Hoenderstraat wederom een verkeersongeval plaats, wat ge lukkig nog goed afliep. De auto bestuurd door de 29-jarige in Venray verblijvende Turkse gast arbeider B. O. botste tegen de uit de Eindstraat komende personenauto, bestuurd door G. A. v. d. Z. uit Vre depeel. Een Turkse gastarbeider, eveneens in Venray verblijvende, welke naast de bestuurder van de eerste wagen zat, werd aan zijn lin kerpols gewond, maar kon, na in het ziekenhuis verbonden te zijn, naar zijn pension worden vervoerd. Bei de auto's werden ernstig beschadigd. De oorzaak het onvoldoende opletten van de Turkse gastarbeider, toen hij vanaf de Markstraat de Eindstraat wilde inrijden en daarbij geen voor rang verleende. van 29 januari 1921 Z.D.H. Mgr. Laurentius J. A. Schrij nen, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot pastoor te Venray, den Weleerwaarden Heer V. L. School meesters te Thorn. Zondagmiddag hield de Land- bouwbond Copra een drukbezochte vergadering Besloten werden met een collectie geiten deel te nemen aan de groote geitententoonstelling, die mid den Augustus te Roermond zal ge houden worden Tot bestuursleden werden gekozen Th. Houben, Oos trum; G. Potten,Langstraat; J. Derkx Leunen; W. Willems, Kemp; H. Mi- chels, Veltum; A. de Ponti, Oirlo; M. van der Putten, Brabander; Fr. Win- ckens, Brabander en L. Truyen, Eind. Tot voorzitter werd gekozen Th. Hou- ba, tot onder-voorzitter H. Michels en tot secretaris-penningmeester G. Pot ten. De uitkeering aan werkloozen voortgezet. Naar de Tel. verneemt heeft de Minister van Arbeid in een met de besturen der verschillende vakcentralen gehouden vergadering medegedeeld, dat om de vakorgani saties in staat te stellen, de uitkeering van werklozensteun voort te zetten, echter onder voorwaarde dat de uit- keeringen niet hooger zullen worden dan 3,2,70 en 2,40 per dag respectievelijk voor drie in te stellen gemeenteklassen. Overloon. - Door het bestuur van de verleden jaar opgerichte Winsor- club is besloten om dit jaar volks feesten te houden op 2 en 3 Februari a.s. bij gelegenheid van de van ouds- bekende Lichtmis-kermis. Een paar genotvolle dagen staan ons dus te wachten Zondag wordt door het be stuur een collecte gehouden bij de ingezetenen, welke ruimschoots vol doende opbracht voor den aankoop van prijzen. Verschillende wedstrij den zullen georganiseerd worden, als gentrijden, draven en rennen te paard enz. Ook voor de jeugd zal gezorgd worden. Wij wenschen de Winsorclub veel succes. Tegen werkloosheid. - Eindho ven. Naar de M. Crt verneemt, over weegt het gemeentebestuur belang rijke ontginningen aan te vangen op de uitgestrekte gemeentegronden, in verband met de heerschende werk loosheid. Feestavond Mariavereeniging in de zaal van het Patronaat op 2 Febr. a.s. des nam. half zes De zaal is toe gankelijk voor leden, aspirant-leden en donatrices. Het Bestuur. Reis gezellig reis per bas de bank voor iedereen

Peel en Maas | 1971 | | pagina 13