En zó was het in Venray anno domini 1970 PULS PULS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DONDERDAG 31 DECEMBER 1970 No. 53 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.25 (buiten Venray 2.50) JANUARI We gingen het nieuwe jaar in met 26.057 inwoners. Met hoeveel we 1970 uitgeluid hebben is nog niet bekend, maar het zijn er meer dan 27.000. Daarmee is Venray harder gegroeid dan ooit in zijn geschie denis. Op 1 januari begonnen de Venray- se huisartsen met enkele avond diensten door de week. Zondag 4 januari hield De Zwa luw haar 6e streekkampioenendag met 950 duiven in de kantine van Inalfa. Donderdag 8 januari opende bur gemeester drs. Schols de nieuwe vestiging van de Middenstandsbank alhier. De eerste van een hele reeks ceremoniële handeligen in 1970. Zaterdag 10 januari verleende de Aid Prinse Kompanej aan de schrij ver Toon Kortooms de Prinse Plak 1970. Maandag 12 januari was er in de schouwburg een forumavond van de KVP en A.R. Zowel de raad als het Venrays publiek de laatste via een enquête konden in deze maand hun me ning naar voren brengen over de her-indeling van Noord-Limburg. In Merselo vierde de heer M. H. J. Vandevenne zijn 40-jarig onderwijs- jubileum onder grote belangstelling. Zondagnacht 18 januari overleed op 67-jarige leeftijd te Geysteren pastoor G. Kemmerer. Maandag 19 januari overleed te Grubbenvorst de oud-pastoor van Oostrum, de Z.E. Heer E. Asselbergs (78 jaren). Prins Mathieu volgde Prins Geert op als Prins Carnaval 1970. Bouwmy. Janssen N.V. kreeg de opdracht voor de bouw van de nieuwe fabrieks- en kantoorcom plexen van Rank Xerox. Totale kosten 34 miljoen gulden. De Raad keurde die maand de res tauratie goed van de St. Petrus- Bandenschool voor een bedrag van 3 ton. Als rector van de Scholengemeen schap Jerusalem werd benoemd drs. W. C. M. Schellens. Plannen om Peelplan Zuid en an dere ontginningen te betrekken in oefenterreinen voor het leger leid de tot felle protesten. Burgemees ter Schols moest in maart bij een speciale kamercommissie de be langen van Ysselsteyn e.o. gaan verdedigen. FEBRUARI Op 1 februari werd het zieken- vervoer gereorganiseerd en kwam in handen van het ziekenhuis. Prins Mathieu en met hem de Prinsen Herman 1 uit Oostrum, Piet 2 uit Oirlo, Ger 1 uit Castenray, Piet 3 uit Leunen, Serve 1 uit Ysselsteyn, Huub 1 uit Merselo, Sraar 1 uit Veu len en de jeugdprinsen Bert 1 uit Venray en Karei 1 uit Heide zorg den voor een plezierige vastelaovend waarin al nieuwtje een os aan het spit gebraden werd en Prinses Mar griet tot veler verbazing en tot ontsteltenis van enkelen het Schuttersveld kwam openen. In de intussen weer op gang ge komen gesprekken van B. en W. met de kerkdorpen propageert het colle ge de instelling van dorpsraden. Op donderdag 12 februari overleed de heer Karei Wijnen, lid van vele organisaties en groot animator van het Venrayse vastelaovesgebeuren. Een net voor de vastelaovend ge houden Lepra-aktie bracht ruim 6.000,op. Vrijdag 6 februari bracht een groep Hollandia-mensen uit Vlaar- dingen een bezoek ter kennismaking aan Venray. In het kader van de herdenking van de Haarlem helpt Venray aktie van voor 25 jaar, opende burgemees ter drs. Schols op woensdag 12 febr. in Haarlem een tentoonstelling van de Haarlemse oudere schooljeugd, die sinds die aktie nog altijd samen werken. Donderdag 26 februari herdacht de Boerenbond van Oostrum het gou den bestaansfeest van deze afdeling In deze maand zaten èn bewoners èn gemeentepersoneel dikwijls in de knoei door de langdurige sneeuwval. Zaterdag 20 februari nam Zuster A. Janssen officieel afscheid van het Groene Kruis, na sinds 1943 in de wijkverpleging werkzaam te zijn geweest. De Wereldomroep, de Spaanse at taché en burgemeester Schols waren donderdag 19 februari de gast van 120 Spaanse gastarbeiders. Bij die gelegenheid werd een Spaanse school aan Venray toegezegd. Woensdag 25 februari werd ten gemeentehuize de commissie geïn stalleerd, die de stichting van een M.T.S. moet voorbereiden. Op het einde van februari nam het Waterschap Noord-Limburg af scheid vna de hoofdambtenaar C. Matthijsserï, die de gouden ere medaille van de Orde van Oranje Nassau ontving. MAART Op dinsdag 3 maart werd nu echt het Schutersveld officieel geopend door de Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk mr. H. van der Poel. Op 1 maart herdacht Pater Gus- taaf Ammerlaan zijn 60-jarig pries terfeest. Zaterdag 14 maart herdacht Ven rays Manenkoor haar 60-jarig be staansfeest met een feestconcert. Daaraan was al voorafgegaan een eucharistieviering en een receptie. Dinsdag 10 maart opende de N.V. Edah haar nieuwe kooppark in de voormalige ateliers van N.V. Beeren. Burgemeester drs. Schols kwam daartoe weer in het geweer. Op de jaarvergadering van de bouwvakkers blijkt 't ledental lang zaam terug te lopen. Burgemeester lrs. Schols kwam de leden, die een gouden en een zilveren speld kregen voor hun 40- en 25-jarig lidmaat schap gelukwensen en spoorde de bouwvakkers aan zich in te zetten voor de oplossing van de woning nood. Uit het eerste jaarverslag van het Recreatieschap Peel en Maas blükt voor 18 miljoen gulden aan re creatieve voorzieningen in deze contreien geïnvesteerd zullen worden. In zijn maartvergadering nam Venrays gemeenteraad liefst 8 be stemmingsplannen in voorbereiding. Het voornaamste daarvan waren plan Brukske, Veltum 2 en Hoop- weg. Een half miljoen D.M. dat W. van Rijt bij de Duitse Lotto had gewon nen, verdween als sneeuw voor de zon. Een en ander bleek een kwa lijke grap. Dinsdag 24 maart was er een pluimveedag in de schouwburg. Er kwam geen kip maar wel was er de top van de Ned. Pluimveeorganisa tie. Bepaald optimistisch voor de toekomst was men niet. Op donderdag 26 maart heeft de burgemeester officieel een begin ge maakt met de bouwwerkzaamheden bij Rank Xerox, waarin voor 36 mil joen is en wordt geïnvesteerd. De totale investering zal daarmede op lopen tot 58 miljoen. De heren Laurensse en v. d. Ster ren werden bij de verkiezing van de Provinciale Staten als zodanig geko zen, waarbij 40% der kiezers ver stek liet gaan. Op vrijdag 20 maart en zaterdag 21 maart nam Zuster M. Dorothée afscheid van 22 jaren rectrixschap, met een feestavond en een plechjtige zitting in de schouwburg. Op zondag 29 maart herdacht em. pastoor A. de Bot in Leunen zijn gouden priesterfeest. APRIL Op zaterdag 25 april werd de Peel en Maasroute door de A.N.W.B. opengesteld. Zondag 5 april herdachten Pastoor C. Jonkers in Leunen en Pastoor J. Janssen in Ysselsteyn hun zilveren priesterfeest onder grote belangstel ling van de parochies. Zondag 12 april werden in Yssel steyn wederom de jaarlijkse wieler rondes verreden. Op diezelfde dag werd in de sport hal van St. Servatius een groot ju- bileumtoernooi gehouden door de judovereniging, waaraan meer dan 250 judoka's aan deelnamen. Ned. Spoorwegen brachten de boodschap dat een extra lijn naar de Girvil 50,per wagon gaat kos ten Of ze dat geld nodig hebben om de belabberde spoorwegovergang in Oostrum op te knappen, werd er niet bij gezegd. Maandag 6 april werd de scholen- contactraad ten doop gehouden, waarin alle scholen gaan samen werken uit Oost-Brabant en Noord- Limburgs De 8- en 9-jarige leerlingen van de Petrus Bandenschool kregen het aan de stok met de Minister van De fensie Den Toom, toen ze hem schre ven dat de defensielasten beter be steed konden worden voor de on derontwikkelde gebieden. 101 kandidaten meldden zich voor de 21 raadszetels met liefst 9 lijsten. In haar aprilvergadering verkocht de raad de 35 ha bos rond de Rouw- kuilen. Met Koningin's verjaardag werden onderscheiden de heren J. H. W. van den Munckhof, H. Relouw, K. H. Noy, H. J. Huet en F. M. Berkers. Vrijdag 24 april ontving het col lege Venrays ongeorganiseerde jeugd op het gemeentehuis. Deze jeugd had klachten over het feit dat ze geen onderkomen heeft in Venray. Hun werd een deel der landbouwschool toegezegd. Prins Bernhard en Minister Den Toom kwamen in Overloon het uit gebreide museum heropenen. De opening van het nieuwe oplei- leidingsinstituut voor verpleeg kundigen den Hoebert door de nieuwe hoofdinspecteur der gees telijke volksgezondheid Dr. P. Baan trok niet alleen uit medische kringen grote belangstelling. De rede en de standpunten van de hoofdinspecteur duidden op een schaolvergroting in de psychiatri- sceh verpleging. MEI 1 mei ging het nieuwe bestuur van de psychiatrische centra St. An na en Servatius officieel van start o.l.v. dr. J. M. van Susante. Op 2 mei kwam voor de eerste maal Toon Hermans op Venrays schouwburgplanken. Op 10 mei was aan de Deurnese- weg de nationale Moto-cross. Op bevrijdingsdag dinsdag 4 mei, herdacht men in een buitengewo ne raadsvergadering het feit dat 25 jaren geleden Venrays weder opbouw gestart was. Vrijdag 1 mei ging Venrays eerste peuterspeelzaal open. Het initiatief van verschillende dames uit plan Veltum. In augustus werd die zaal officieel geopend door burgemees ter drs. F. Schols. 8 mei werd een Venrayse water ski vereniging opgericht. Op vrijdag 15 mei herdacht de heer P. J. Naus, dat hij 25 jaren di- ricteur was bij gemeentewerken. Op zaterdag 23 mei opende burge meester Schols het nieuwe hoofd kwartier van de verkenners en basis van de rowans aan de Maasheseweg. De laatste week van mei werd ge heel in beslag genomen door het programma van het 110-jarig be staansfeest van de Kon. Harmonie Euterpe. Dit programma begon met een feestelijke receptie op vrijdag 22 mei en had meerdere hoogtepunten, waaronder de culturele uitwisse lingsfeesten met Belgisch en Neder lands Limburgse korpsen. Zondag 24 mei was het open dag in Venrays ziekenhuis, waarna op 1 juni de zieken daarheen werden overgebracht. De uitslag van de vastenaktie be droeg dit jaar in het dekenaat Ven ray 23.719,41. Zondag 24 mei werd de Z.E. Heer J. Arts als pastoor in Castenray ge ïnstalleerd. Na een zwerftocht door allerlei'za len in Venray keerde de raad in mei weer terug in de raadszaal van het gemeentehuis. Vrijdag 22 mei opende burgemees ter Schols het nieuwe Vincentius- huis aan de Heuvelstraat. Daarna kon hij hetzelfde doen met de uit gebreide boerenleenbank, die sinds dien beschikt over een gepantseerde kassiersloge. Vrijdag 29 mei herdacht de onder wijzersbond afd. Venray haar 75- jarig bestaan. Vanaf 31 mei kreeg Venray via het spoor een halfuur verbinding met Nijmegen en Venlo. JUNI Juni bracht de ditmaal met veel spanning en met veel reclame vooruit geziene gemeenteraadsver gadering. Op woensdag 3 juni koos 70% van Venrays kiezers de 21 raadsleden, waaronder ditmaal 2 dames. In juni kwam Mgr. Beel op vor- mingsreis in het dekenaat Venray. Woensdag 10 juni opende drs. F. Schols De Clockert, het nieuwe so ciaal medisch centrum aan de Merseloseweg. In Oostrum werd gestart met de bouw van 3 paviljoens voor zwak zinnigen op de terreinen van St. Pas- calis. Op vrijdag 18 juni- ging voor de 12e maal de Jeugdvierdaagse van start. 1300 wandelaars namen hier aan deel. Venray toonde zijn gulle hart in de kollekte en aktie voor de Hart stichting, doch ook voor de mensen in de verdronken gebideen van Roe menië. Wagons vol spullen zijn daar heen verstuurd, netjes gesorteerd door mensen van Inalfa, Sam Sam en het Schuttersveld. Op zondag 14 juni was er de inter- kring sportdag, waaraan 58 sport- afdelingen van de MBL en KPJL deelnamen. Begonnen werd aan de doortrek king van de Beekweg naar de Gas- straat, waarbij op de Overloonseweg o.m. een nieuw kruispunt ontstond. De heer L. Laurensse opende op 23 juni de Van Mourik-tenltoonstel- ling in de schouwburg. Een duide lijke uitschieter onder de daar ge houden exposities. Woensdag 24 juni kwam circus Boltini naar Venray. Op 20 juni behaalde het tamboer korps van Yselsteyn in Handel de le prijs in de eerste afdeling. Ook het Merselose korps kreeg die prijs en kan promoveren naar de ere-afdeling. In die ere-afdeling haalde het Leunense korps een dik ke eerste prijs en kan ook al promo veren. Een week later volgde Ven rays jachthoorn- en trompetterkorps hun voorbeeld en werd in de eerste afdeling eerste met recht van pro motie. Tenslotte rondde Oirlo's fan fare de zaak af met een le prijs in de 2e afdeling en recht van promo tie. Dinsdag 30 juni kreeg Venrays brandweer de nieuwe Magirus lad derwagen Wilmie Thielen haalde liefst drie gouden medailles bij de Limburgse zwemkampioenschappen op 28 en 29 juni. De maand juni werd gekenmerkt door een stagnatie in de woningbouw vanwege het feit dat vele bouwvak kers naar Duitsland trokken. JULI Op 1 juli werd de huursubsidie regeling van kracht. Op 1 juli stopte de N.V. Pijls haar aktiviteiten in het pand Grotestraat 14. Tot Aalmoezenier van Sociale Werken in Noord-Limburg werd be noemd Pater Joannes Peters. Zondag 5 juli herdacht men in de Vredepeel het 40-jarig priesterfeest en het 10-jarig rectorschap van Rec tor Pelt. Venrays brandweer was gast van Venrays Gemeentebestuur en daar bij werden verschillende leden ge huldigd. De ondercommandant E. Custers was de oudste met 30 dienst jaren. Zaterdag 4 juli hield Oirlo's voet balclub D.I.S. receptie vanwege het behaalde kampioenschap en de pro- moti naar de le klas afd. Limburg. Zaterdag 18 juli werd de nieuwe midgetgolfbaan bij Vlakwater on officieel geopend. Burgemeester drs. Schols deed dat zondag 18 oktober nog eens officieel. Maandag 27 juli sloot N.V. Robur haar fabriek in Venray. Met ingang van 1 augustus trok de Stichting Sociale Werkvoorziening er in, ter wijl gemeentewerken nog later een deel der loodsen huurde. Van donderdag 23 juli tot dinsdag 29 jui namen de Zangertjes van St. Frans deel aan het internationale congres van de Pueri Cantores in Wurzburg, tesamen met 6000 andere zangertjes uit de wereld. In juli kwam het nieuwe seizoen programma uit van Venrays schouw burg, dat iedereen verrastte door de grote keuze in dit lustrumseizoen. Op dinsdag 14 juli stierf in Til burg de missionaris Pater Jan Ou denhoven, die op donderdag 16 juli in Venray begraven werd. Zondag 26 juli vierde Deken A. Loorien zijn 65e verjaardag. Maandag 27 juli voor de eerste maal jaarmarkt van 9 tot 5 uur. Zaterdag 25 juli werd te Oostrum het nieuwe sportcomplex door Bur gemeester drs. F. Schols geopend. Van woensdag 29 t.m. vrijdag 31 juli tentoonstelling van werkstuk ken van patiënten en personeel van St. Servatius. Van vrijdag 17 t.m. maandag 20 juli trekken 6 jeugdleiders en 40 jongens uit Oostrum door Noord- Limburg met huifkarren. Maandag 20 juli startte het jaar lijkse kindervakantiewerk. In juli dienden particulieren bij het gemeentebestuur een zgn. plein plan in, dat beoogde het plein voor de schouwburg mede door het daar te plaatsen speelmonument van Daan Wildschut een beter en ludieker aanblik te geven. Heilasie het feest gaat in deze vorm niet door. Zondag 19 juli hadden onder voortdurende regen motorraces plaats te Ysselsteyn met internatio nale deelname. In juli nam Vissers Wegenbouw de afwerking aan van de doortrekking van de Deurneseweg voor 1.3 mil joen. In november zouden de werk zaamheden afgesloten zijn. In zijn julivergadering kocht de raad het politiebureau en de twee daarbij gelegen woningen voor 102.000,—. AUGUSTUS Venrays kermis begon dit jaar voor het eerst op zaterdagmiddag om 4 uur. Een onaangename verrassing was de mededeling van de staatssecreta ris dat het part-time in Venray niet meer gegeven kan worden. De jon gelui moeten nu naar Venlo, Eind hoven of Nijmegen. Op 10 augustus overleed de heer Toon Vermeulen, sinds de bevrijding raadslid onzer gemeente. Zaterdag 22 augustus vierde S.V.V. haar 25-jarig bestaan. Kermiszondag nam kapelaan J. Driessen afscheid van de parochie St. Petrus-Banden wegens zijn be- noemind tot pastoor in Oud-Vroen- hoven. Hij werd opgevolgd door pa ter H. Latte. Zondag 9 augustus herdacht Rec tor H. J—Hoogers op het Veulen, tesamen met zijn priesterbroer zijn zilveren priesterfeest. Venrays gemeentebestuur ontving in Prinsenhof een afvaardiging van Duitse en Italiaanse jongeren die in het kader van de aktie Verzoening over de graven heen, op het Duitse kerkhof waren komen vergaderen. Op 27 en 28 augustus werd het 40- jarig bestaan van de Limburgse Vrouwenbond ook in Venray met feestelijke zittingen door de dames leden gevierd. In augustus werd na 44 jaren de electrificatie van Venray voltooid. Zaterdag 22 augustus opende Ys selsteyn met spectaculaire para chutesprongen haar nieuwe sport centrum, waarna drs. F. Schols de bal aftrapte. Dinsdag 25 augustus heeft de LLTB Ysselsteyn de grootse uitbrei ding van haar magazijn en silo's of ficieel in gebruik genomen. In zijn augustus-vergadering nam Venrays gemeenteraad afscheid van de wethouders A. M. v. Dijck (19581970) en F. J. Janssen (1964- 1970), alsmede van de raadsleden Maas, Bartels, Jaegers en Achten. Daarby werd de heer van Dijck onderscheiden als ridder in de Orde van Oranje Nassau. Nelissen N.V. vierde met een ker mis en een feestgeschenk van 25 mille het 25-jarig bestaan in Ven ray en het 95e bestaan van het ge hele bedryf. Op 30 augustus werd de Leunse ruiterclub Limburgs kampioen in de klasse dressuur middel voor 4 tallen. Op donderdag 20 augustus vond in Merselo een 10-jarige jongen op de akker van zijn buurman een potje met 50 gouden munten. SEPTEMBER Zondag 6 september organiseerde M.C.V. Janslust voor de 15e maal een internationale motocross aan de Deurneseweg. Mevr. Kruysen-Meesters gaf na 36 jaren de verlostas over aan haar op volgster. Meer dan 10.000 baby's heeft ze in die tijd de intrede in de wereld doen helpen. Als wethouders werden gekozen: mevra. Rutten-Tielen en de heren G. Schols en J. Loonen met resp. 13, 20 en 19 stemmen. Maandag 7 september begon Her mus N.V. met de bouw van een nieuwe plaatwerkerij aan de Sta tionsweg. Op 8, 9, en 10 september werd het jaarlijkse ziekentriduum wederom gehouden in St. Anna. De f 400,regeling bracht in de ze maand vele gemoederen ook in Venray in beweging. Afgezien van enkele incidentele stakingsdreigingen is hier echter rustig doorgewerkt. En de meeste werknemers hebben intussen de 400,— bruto reeds ont vangen. Een groep ambtenaren van het Mi nisterie van Volkshuisvesting waren woensdag 16 september alhier de gast van het recreatieschap. Woensdag 16 september opende burgemeester Schols het nieuw verbouwde modehuis Thomassen. De eerste van een reeks uitbrei dingen. Arts Nooyen, Tapijthal, Hema, Hendrix en Végé die aan tonen dat Venrays winkelstand meegroeit met de ontwikkeling van Venray. Met de komst van 38 gastarbei ders uit Joego-Slavië ging Hotel De Keizer dicht, nadat Hotel Wilhelmi- na reeds eerder door brand, Hotel 't Hert en Hotel Gitzeis door verhuur aan gastarbeiders uitgeschakeld was. Aan het einde van het jaar werd Hotel De Gouden Leeuw met de grond gelijk gemaakt. We weten wel „weg" met onze hotels in het snelgroeiende Venray. Zaterdag 26 september stond er een zangersmiddag op het program ma voor bejaardenkoren in den En gel- Nero de Melchelse herder werd in Oosterhout voor de vierde maal in successie landskampioen. Leunens fanfare begon het gouden bestaansfeest met een eerste prijs in de le afdeling met recht van promo tie. OKTOBER 5 oktober ging in de Clockert Ven rays Vrije Akademie van start. Toen was Leunen al volop bezig metde viering van het gouden be staansfeest van de Leunse fanfare, waarbij men een feestweek lang de bewoners van Leunen, Veulen en Heide elk wat wils bood en de fan fare er wel bij voer. Venrays gemeentebestuur had ge zorgd voor een goede stand op de Horster Hilto tentoonstelling. Venrays zwembad kon het niet meer aan, maar St. Servatius stelde 2 avonden hun zwembad graag ter beschikking. Met de bouw van de 17 m. hoge toren en het herdenkingsmonument nabij de vredeskerk werd einde sep tember begonnen. Het carillon is in middels aangebracht, doch ook het plein rondom de kerk moet nog wor den aangepast. De doorbraak van Grotestraat naar Schoolstraat via pand Hanraets kwam ook tot stand, zij het dat het uiteindelijke resultaat niet fraai ge noemd kan worden. Een daarvoor in te voeren baatbelasting zal mede voor de toekomstige verfraaiing gaan zorgen. Oud-wethouder Fr. Janssen werd onderscheiden met de orde van de H. Silvester wegens zijn 35-jarige arbeid voor de R.K. vakorganisatie. Op 13 oktober ging de gewestelij ke sociale school van start. Burge meester drs. Schols gaf het start sein. Een tentoonstelling in Venrays schouwburg van de Ned. Omroep Stichting bracht de voorzitter van de N.O.S., de heer E. A. Schütten- helm naar Venray. Op donderdag 29 oktober werd in het Boschveldcollege een forum avond gehouden, waarbij de natuur bescherming en milieuhygiëne aan de orde kwamen. Een van de konklusies was dat Venray in dit opzicht ook beter op zijn tellen moet passen. Zaterdag 17 oktober herdacht het bouwbedrijf Akerboom met enige feestelijkheid zijn 25-jarig bestaan. Dinsdag 20 oktober kwamen de dames van het Venrayse Vrouwen gilde via het Binnenhof op de Ne derlandse televisie. Dinsdag 20 oktober werd Jasperina de Jong na een succesvolle one-wo man show in Venray de toegang ge weigerd tot een Venrays hotel In de raadsvergadering van okto ber kon gezegd worden dat de ver wezenlijking van het eerste gedeelte van de nieuwe begraafplaats door Maastricht is goedgekeurd. De in de die maand aangeboden begroting voor 1971 sloot met een tekort van 438.387, Donderdag 29 oktober ontving Je rusalem bericht dat deze school ook de atheneum-opleiding is toegewe zen. Die gaat in 1972 van start. De musical Hair trok de nodige belangstelling. Dat niet iedereen het gebodene kon appreciëren, bleek uit de reacties o.m. in Leunen bij een daar gehouden bijeenkomst met B. en W. NOVEMBER Op 1 november organiseerde de schouwburg zijn eerste zondagoch tend concert. Donderdag 5 november werd in een vergadering van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Ge nootschap alhier Pastoor W. Driessen uit Well het ere-lidmaatschap aan geboden. Een door de personeelsvereniging van Rank Xerox opgezette uitwis seling in het komende jaar met Oosterhout werd in deze maanden al dusdanig georganiseerd, dat het welslagen daarvan reeds nu gega randeerd is. Donderdag 18 novem ber bleek dat al duidelijk toen af gevaardigden van Venrayse ver enigingen een bezoek aan Ooster hout brachten. Donderdagavond 5 november was een nationale ouderavond ge pland. Het aantal scholen in Venray dat hieraan deelnam was niet groot, doch de belangstelling wel. Op maandag 9 november werd de Venrayse middenstand omgedoopt tot Zelfstandige Ondernemer. Een her boren vereniging wil hun belangen intensiever gaan behartigen. Op maandag 9 november werd ook de eerste openbare commissieverga dering van Venrays raad gehouden. Jeugd- en sportzaken mocht de spits afbijten. By de begrotingsbehandeling van de statenbegroting viel Venray 1.2 miljoen toe als bijdrage van de provincie in de op te richten riool- zuiveringsinstallatie. In de openbare vergadering van van het recreatieschap kwamen re gels aan de orde voor landschapsbe houd en landschopsopbouw in sa menwerking met de landbouw. Een nieuwe begeleidingscommissie voor onze gastarbeiders stelde zich voor, die met een eigen spreekuur en andere aktiviteiten de problemen van de 600 in Venray werkende gastarbeiders wat kleiner proberen te maken. Onofficieel is Girvil N.V. met haar werk begonnen in de nieuwe fa briek aan de Witte Vennenweg. Een start die o.m. door enkele branden wel wat vertraagd is. De vastelaovend ging den 11 van den lie van start met een boom planting nabij het Schuttersveld, met een soort feestvergadering van de Piëlhaas en een Verkesbal in Yssel steyn, Een Venrayse politieagent zorgde voor „hot-news" toen hij een boek je open wilde doen over Venrays woningbeleid. Radio en dagbladen kwamen er aan te pas toen burge meester Schols deze persconferentie verbood. November werd ook gekenmerkt door verschillende verkeersmaatre gelen in Venray-kom, waarbij o.m. de brommers op drukke tijden uit de Grotestraat geweerd worden. De heer F. Peters werd als Ven rayse afgevaardigde in de diocesane pastorale raad benoemd. De raad trok in zijn november- vergadering ruim 2 miljoen gulden uit voor de aanleg van riolering en persleiding in Oostrum. (Vervolg z.o.z.)

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5