Veel heil en zegen B0NANTS Uii Peel en Maas FRITURE jaarvergadering Zuivelfabriek o a ra a B cr cd p PT cT p stierkalveren Wie als uw verslaggever op het einde van het jaar een hele jaargang kranten weer eens nasnuffelt om de kroniek van een jaar samen te kun nen stellen, die ervaart hoe ver schrikkelijk veel er toch in zo'n voorbijgaand jaar wel gebeurd is. Elders in dit blad vindt U daar de weerslag van. En wie d e begrotingsbeschouwin gen dan weer eens overleest, nog maar pas gehouden, die ziet van de andere kant, dat er nog verschrik kelijk velel gebeuren moet. wil Ven ray woon- en werkplaats worden, waar het goed toeven is. Het heeft weinig zin, dat allemaal weer eens te gaan herkauwen. De vaart van ons Venray is het beste af te zien van de bouwerij in Vel turn en Molenklef, van de bouwerij van varkens- en kippenhokken, van de bouwerij bij Rank Xerox, Hollandia. Girvil. Het is de gemeenschap die aan zijn toekomst bouwtVenray is de zeventig jaren ingegaan, „inge sprongen" kan men beter zeggen en heeft ternauwernood tijd om achter uit te kijken, naar het jaar dat ging door de vele problemen, die in het nieuwe jaar alweer opdoemen. Het zijn ook niet die dingen, die met deze dagen onze eerste aan dacht vragen. Die zullen meer in het persoonlijke vlak liggen. Of we wil len of niet, de vraag komt onher- ropelijk een dezer dagen bij ons hoe het jaar was voor ons persoonlijk, hoe het was voor de familie, voor de zaak, voor het werk. Persoonlijk lief en leed zal op de eerste plaats dit jaar voor ons kenmerken als een goed en zegenrijk jaar of als een jaar dat leed en pijn bracht. En.yve kunnen alleen maar hopen dat het voor U een goed en zegen rijk jaar was en zo niet, dat het leed en de pijnn dj&'or de tijd zal slijten." Maar daarnaast is ieder van ons toch ook op de een of andere wijze betrokken bij het wel en wee van zijn woonplaats, met de problemen, die daar in leven, met de oplossin gen, die men voor andere gevonden heeft Of men wil of niet, wordt men be trokken in het dagelijkse leven, in het gemeenschapsleven, met proble men, die nog spelen en om oplossing vragen en heeft men zijn eigen me ning over dat wat bereikt is. Voor de een zal alles veel te snel gaan, voor de andere niet snel genoeg. De ene zal meer prioriteit geven aan dit, de andere weer aan dat. Ons wenslijstje deit ieder jaar meer uit en we trappelen van onge duld als de verwezenlijking langer duurt dan we dachten. Of we keren ons onverschillig af, als het niet be reikt kon worden wat we als nut tig en noodzakelijk zagen. Zo zullen velen kritisch de lange kroniek bekijken, die we elders in dit blad hebben gepubliceerd. Al naar eigen instelling zal men dan het voorbije jaar beoordelen als goed of niet goed voor Venray Als men onze mening vraagt, dan menen we te mogen stellen, dat 1970 een goed jaar voor Venray geweest is. Goed ook, omdat we met de da gelijkse probleempjes en problemen n eigen kring, toch ook geconfron- .eerd werden met andere, grotere /raagstukken als die van welvaart m welzijn, van natuurbescherming ;n milieuhygiëne, van intensivering m structurele veranderingen op me lig terrein. Kortom met problemen, lie ver uitgaan boven die welke ons ia de oorlog vooral hebben bezig jehouden. Men zou het een soort volwassenheid kunnen noemen nu ve ons bewust gaan worden dat het ijdvak voorbij is, dat we alleen op le wereld waren om te proberen loor hard werken ons eten te ver- chaffen en een onderdak. We wilen iu de mogelijkheden uitbuiten, die en gestegen welvaart ons biedt in igen plaats, in eigen omgeving, tiaar ook daarbuiten. Maar daarnaast zijn we ons be- /ust aan het worden, dat die wei aart zijn eigen problemen met zich rengt, dat we langzaam bezig zijn ns welzijn te verruineren En dat zijn. weer vele en grote roblemen, die we in de komende aren mee zullen moeten helpen op- issen, naast de veel andere huis-, jin- en keukendingen, waarmede ve in het verleden zo dikwijls bezig raren. ->3 Verschillende daarvan gaan de omende jaren onze aandacht vra- en en het lijkt er op dat we ieder tar steeds harder gedreven worden, eeds intensiever overal bij betrok- en raken De een zal vragen of er nooit een .nde komt, de ander vindt er een ansporing in om de handen nog rns extra uit de mouwen te ste en. Dat laatste zal noodzakelijk zijn a veel terreinEn zo zullen we, der op zijn eigen plaats, het nieu- e 1971 gaan maken Het zij de redaktie vergund haar ertrouwen uit te spreken, dat we met zijn allen in zullen slagen )71 een goed en zegenrijk jaar te aken voor onze gemeenschap. Daarnaast spreekt zij, dankbaar aor het vertrouwen van het afgelo- ïn jaar, haar wens uit voor alle ïonnees, medewerkers, adverteer- »rs dat 1971 een zalig nieuwjaar zal orden voor ieder van ons persoon- k.... CROSSENDE JEUGD NAAR KEMPKESBERG Het college van Burgemeester en Wethouders heeft in overleg met de heer H. J. H. Goossens (afd. Ill B) en brigadier W. P. J. Keijzers die de belangen van de crossende jeugd behartigt een terrein nabij de Kempskesberg aangewezen als ter rein, waar de jeugd van Venray naar hartelust kan crossen. Tot voor kort werd hiervoor een terrein, ge legen tegenover de Hoge Beek aan de Beekweg gebruikt, zeer tot onge noegen van de flatbewoners, die hiervan geluidshinder ondervonden. Het thans aangewezen crossterrein ligt temidden van de gemeentelijke bossen in de nabijheid van Kemp- kesberg, tussen de Kempkesbergweg en de Bakelsedijk, ten oosten van de Peelweg. Enige tijd geleden heeft men hier al klandestien een parcours gerooid en enkele springheuvels opgeworpen. De mogelijkheid tot vergroting van het bestaande crossparcours is aan wezig. Door het gemeentebestuur zal aan de crossende jeugd een barak ter beschikking worden gesteld, waarin de crossers aan hun „machines" kunnen sleutelen. Zij kunnen in de ze ruimte tevens de motoren stallen, waarmee wordt voorkomen dat men zich met deze toestanden op de openbare weg begeeft. De bedoeling is, dat de crossers de beschikbaar gestelde barak zelf opbouwen en dat in overleg met de politie de nodige veiligheidsmaatre gelen worden getroffen. Maandag werd het jaarverslag van de Coöp! Zuivelfabriek Venray over 1969 goedgekeurd. Daaruit blijkt „«ai; dat het aantal leden nog steeds afneemt. Tegen 694 in 1968 telde de coöperatie ein de 1969 nog 610 leden. Nu einde 1970, zo vertelde voorzitter Geurts, is het aantal gezakt onder de 500. Maar het aantal koeien stijgt. Te genover 1968 met 7913 koeien, kon den er in 1969 8200 geteld worden, zodat het gemiddelde aantal koeien per lid steeg van 12.2 tot 13.4. Wat nog verder doorslaat is dat die koeien ook nog meer melk leve ren, want tegenover een gemiddelde van 3910 kg per jaar per koe in 1968 kon in 1969 4338 kg genoteerd wor den. 34,5 MILJOEN KG. melk leverden deze beestjes in het voorbije jaar aan de coöperaties. Terwijl de zuivelfabriek in 1967 nog 709 leden telde, werd toen „slechts" 28 miljoen kg melk gele verd. De 609 leden van 1969, dus 100 minder, bracht de melkplas echter op 34,5 miljoen kg. Dit jaar bereikt men dik de 35 miljoen kg. Men kan dus hier inderdaad wel van intensi vering en specialisatie spreken. Tegen een landelijke toename van de melkplas van 3.9% in het voorbije jaar, leverde Venray een percentage van 11.75%. Daarbij bleek die melk van goede kwaliteit, want meer dan 77% kon in klasse 1 worden bemon sterd, waarbij men ook weer lande lijke gemiddelde overtrof. Dat lever de een extraatje op uit de zgn. pool- pot en 41 veehouders werden op de vergadering wegens hun kwaliteits leveranties in het zonnetje gezet. Duidelijk kwam naar voren dat de melk die in tanks verzameld wordt van betere kwaliteit blijkt te zijn. De omzet van de verkoop van zui vel, melk en melkprodukten bedroeg bijna 15 miljoen gulden, terwijl de produktie opliep van 1.1 miljoen kg in 1968 tot 1.4 miljoen in 1969, waar bij de kg. prijs tevens steeg van 5.87 naar 6.03. Van het onverdeeld melkgeld 626.095,werd te goed geschre ven bq de ledenleningen 132.436. Aan de leden zal worden uitbe taald 518.678 ofwel lVs cent per geleverde kg. melk. Daarnaast betaalt men reeds een voorschot op het melkgeld van ^70 van 1 cent per geleverde kg, zodat men begin komend jaar 2Va cent extra krijgt. Directeur De Kroon deelde mee dat men in 1970 aan vertrekkende leden had moeten uitbetalen 120.000,een record-bedrag, dat tevens aantoont, dat toch vele vee houders hun heil elders gaan zoeken of ophouden, Hij schatte het komende jaar daar voor nog 75.000,te moeten reser veren. Een ander opmerkelijke me dedeling was, dat men op 1 januari 1972 zou gaan beginnen met naast betaling over het vetgehalte ook het eiwitgehalte mee te laten spreken. Uit de rondvraag kwam de belofte naar voren dat bij de topdagen in plaats van 3x de melk 4x per week zou worden opgehaald. MAASVALLEI dierenbescherming Als U water voor vogels, buiten zet, wilt U dan zorgen dat ze niet kunnen baden? Over structuurverandering van de Venrayse zuivelfabriek leest U ver der in ons blad een uitgebreid ar tikel. Hoewel daar te lezen valt dat de beslissing al gevallen is, is dat formeel niet juist. Want er waren statutair te weinig leden aanwezig om de beslissing ineens te kunnen nemen, maar de 243 aanwezigen gin gen zonder meer akkoord met deze concentratie. En dus is niet te ver wachten dat bij de nieuwe nog op te roepen vergadering wel bezwaren zullen komen. Duidelijk werden in tussen wel dat Venrays fabriek zich in de toekomst alleen op de zuivel bereiding zal toeleggen en dat wij als consumenten melkprodukten uit Venlo of Roermond zullen gaan krij gen. GEMEENSCHAPSVIERING VENRAY De eucharistische tafelviering a.s. zondag om half elf in de Levens- school, Bevrij dings weg 2a, staat het teken van de jaarwisseling. Ce lebrant is kap. J. Verdónschot. Langs deze weg bieden wij onze excuses aan tegenover hen die de kerstnacht bij ons een gesloten deur hebben gevonden. Reeds twin tig minujen voor tijd waren we daartoe gedwongen. In de berberg was geen plaats meer voor hen DERDE ORDE Dinsdag 5 januari Kerstviering voor de D.O. (Kersttoneel). Aanvang 's avonds om 8 uur in De Kruuze, Leunseweg 1. Allen welkom. BRAND IN LEEGSTAANDE WONING Waarschijnlijk door hooibroei brand ontstaan in de voormalige woning van de fam. F. aan de Mer- seloseweg. De woning wordt de laat ste jaren al stal gebruikt en als op slagplaats. Toen de brand ontdekt werd viel aan blussen niet meer te denken. Het gelukte de eigenaar met de politie een geitenhok nog uit de vlammen te redden. Landbouwwerk tuigen, oogstvoorraad en een voor raad aardappelen, alsmede een scoo ter gingen in de vlammen verloren. De schade bedraagt 14.000 gulden en wordt door de verzekering ge dekt. BEKROOND Op de internationale slagersvak- tentoonstelling te Utrecht, behaalde onze oud-plaatsgenoot W. Kersten Pzn. met zijn inzendingen worst soorten: 2 ere-prijzen; 5 le prijzen en 2 2e prijzen. GESLAAGD Te Eindhoven slaagde de heer M. J. M. Kuypers uit Castenray voor het diploma SPD (Staats prakt, diploma boekhouden), Onze vroegere plaatsgenoot H. Dericks slaagde te Utrecht voor de akte N I. NEDERLANDSE KATH. INVALIDEN BOND DEKENALE AFD. VENRAY Op maandag 4 januari a.s. 's avonds om half acht zal in de zaal van café In den Engel, Poststraat, Venray, de jaarlijkse kerstavond van onze bond worden gehouden. Na een kerstherdenking door onze geestelijk adviseur Pastoor Pothof, zal het orkest van de personeelsver eniging van Rank Xerox o.l.v. Jo van Els, het verdere gedeelte van deze avond verzorgen. Wij verwachten een grote opkomst van onze leden. JEUGDRAAD- VERGADERING Maandag 4 januari is er om 8 uur een vergadering van de gemeente lijke jeugdraad in zaal Manders aan de Maasheseweg. Hier zullen de lo kale jeugdcommissies verslag uit brengen van hun doen en laten. Ook zal er een kandidaatstelling zijn voor de commissie jeugd- en sportzaken van de raad. Men hoopt dat alle af gevaardigden van de jeugdverenigin gen die avond acte de presence ge ven. KAMPIOENENDAG VAN P.D.V. DE ZWALUW GAAT NIET DOOR Ministerieel verbod door pseudo vogelpest De traditionele parade der kam pioensduiven in Venray a.s. zondag, gaat wegens de heersende peudo vo gelpest niet door. Bij beschikking van de minister van landbouw is een vervoersverbod voor pluimvee ingesteld. De organisatoren van de kampioe nendag de P.D.V. De Zwaluw uit Venray hadden 950 kampioenen in geschreven uit geheel Oost-Brabant en Noord-Limburg. Het was ook de ze keer weer het beste wat op dui- vensportgbied tentoon te stellen is. De organisatie was geheel rond. Wel jammer voor al het werk dat de tentoonstellingscommissie reeds had gedaan, dat nu het ministerieel verbod is afgekondigd, maar van de noodzaak daarvan is iedereen over tuigd. Tot nog toe is Venray vrij ge bleven van deze besmettelijke ziek te, maar in Noordelijk Noord-Lim burg zijn vele pluimveehouders reeds de dupe geworden. De gren zen van Duitsland zijn voor Neder lands pluimvee gesloten. Of en in hoeverre de organisato ren van de 7e parade der kampioe nen, zullen besluiten op een latere datum het feest alsnog te laten door gaan, is thans nog niet te zeggen. PICNIC- EN PARKEERTERREINEN In opdracht van Provinciale Wa terstaat heeft de Grontmy N.V. in overleg met Recreatieschap Peel en Maas plannen ontwikkeld voor twee omvangrijke recreatieve halteplaat sen, waarvan een aan de noordkant, de ander aan de zuidkant van de in aanbouw zijnde nieuwe provinciale weg HorstVenrayMaashees. Deze parkeerplaatsen komen op de hoogte van Hoogriebroek. Op de ze parkeerplaatsen zullen benzine stations komen, picknick meubilair, toiletaccomodaties, speelrekken en speelweiden. Men hoopt daar het volgend jaar mee te beginnen. BUNGALOWPARK IN OVERLOON Het is mogelijk dat in het noord oostelijk gedeelte van de Helderse bossen in Overloon een nieuw bun galowpark zal komen. Door een par ticuliere ondernemer worden thans plannen ontwikkeld om daar te ko men tot een honderdtal bungalows met c.v., een verzorgingscentrum met restaurant en een zwembad. STROPERSAUTO KLEM GEREDEN Venrays politie wist in de gemeen- tebossen in de Vredepeel een per sonenauto klem te rijden, waarmede gestroopt werd. Bestuur en inzitten de wisten met een geweer te ontko men. Later op de avond trof de po litie op de Ripseweg de Venlonaren W. en S. aan, die naar hun verkla ring daar ana het wandelen waren. De auto, welke in beslag werd ge nomen, behoorde toe aan de Vertlo- naar G. F. De politie tracht nu na te gaan in hoeverre of de drie perso nen iets te maken hebben met stro pen. MAROKKAANSE GASTARBEIDER IN ADEMNOOD Venrays politie verzocht de am bulance-auto naar café V. aan de Henseniusstraat te komen, waar de Marokkaanse gastarbeider F. ademnood verkeerde. De ademnood was mede een gevolg van een woor denwisseling tussen deze gastarbei der en de Spaanse gastarbeider A. J. en overmatig alcoholgebruik. De ontboden arts liet de gastarbeider naar het ziekenhuis overbrengen. MET HET SCHAP OP STAP Zondag 3 januari organiseert het Recreatieschap Peel en Maas weder om een wandeling, ditmaal door de Schadijkerbossen in Horst. Men start om half 2 of om 2 uur aan de St. Maartensweg 16 in Horst- Meterik. De totale winterrondwan- deling bedraagt ongeveer 10 km. Er is een pauze ingelast na 5 km. in het restaurant van Bos en Strand, waar erwtensoep verkrijgbaar is. OPSLAGRUIMTE VOOR DE ONGEORGANISEERDE JEUGD Het gemeentebestuur van Venray heeft besloten het achterste gedeelte van de barak, staande achter de voormalige landbouwschool aan de Stationsweg ter beschikking te stel len van de ongeorganiseerde jeugd voor het opslaan van materialen en meubilair. Deze ruimte, waarom ook tijdens de begrotingsbehandeling is ge vraagd, is ter beschikking gesteld, vooruitlopend op het tot stand ko men van het Open Jeugdhuis in de voormalige Landbouwschool. OVEN IN BRAND Maandagmorgen werd Venrays brandweer gealarmeerd voor een binnenbrandje in de woning van de fam. J. aan tie St. Jozeflaan te Smakt. Toen Venrays brandweer ar riveerde had de eigenaar de brand reeds geblust. De dames L. en B. van de Spurk- terdijk hadden toestemming gekre gen om in de oven van bovenge noemde familie worstebroodjes op te warmen. Zij hadden deze in de oven gedaan, maar hadden vergeten enkele plastic zakjes, die in de oven waren opgeborgen eruit te halen. Door de oververhitting raakten de plastic zakken in brand. De schade bleef beperkt. DAFJES BOTSTEN Op de kruising Stationsweg- Oostsingel verleende de bestuurder van een Daf personenauto, de 54-ja- rige J. P. uit Venray, toen hij vanaf de Oostsingel de Stationsweg wilde oprijden geen voorrang aan de over de Stationsweg komende Daf per sonenauto bestuurd door de 39-jari ge mevr. D. R. uit Oirlo. De bestuur ster werd licht gewond, terwijl de niet voorrang verlenende bestuurder schaafwonden opliep. Beide auto's werden licht beschadigd. MET BOKSBEUGEL BEWERKT Venrays politie tracht de dader te achterhalen, die in een bar aan de Hofstraat de Venrayer H. dusdanig met een boksbeugel bewerkt heeft, dat deze zich onder medische be handeling moest stellen en nu enkele weken bedrust voorgeschreven kreeg. Omtrent de juiste toedracht van de vechtpartij tast de politie nog in het duister. BURGERZIN Tijdens de sneeuwperiode demon streren de inwoners of ze burgerzin bezitten of niet. Inwoners die keu rig hun trottoirs sneeuwvrij maken en zij die dit niet doen. Met nog meer sneeuw in zicht, kon de ge meentepolitie nu eens de naleving van de gemeenteverordening nagaan, want bij de niet vegende inwoners is alleen burgerzin te verwachten als dit met de stok achter de deur gaat. BOTSING Op de kruising Steegse Peelweg Vullingsstraat ontstond een botsing met gelukkig alleen maar materiële schade, toen de personenauto's be-, stuurd door de 22-jarige C. F. uit Afferden en de 19-jarige G. L. uit Leunen tegen ekaar botsten. Het gladde wegdek was oorzaak dat een der auto's bij het afremmen door schoot, VENRAYS GEMEENTEBESTUUR NAAR YSSELSTEYN Op woensdag 6 januari zal Ven rays gemeentebestuur een bijeen komst hebben met de inwoners van Ysselsteyn. Een en ander begint om 8 uur in het gemeenschapshuis. van 1 januari 1921 Het Groene Kruis afd. Venray. Voor tien jaren werd in Venray een afdeeling van 't R.K. Limburgsche Groene Kruis opgericht. Bij den aanvang telde deze vereeniging een betrekkelijk gering aantal leden. Op zeer bescheiden voet trachtte zij haar leden door 't kosteloos inge- bruik geven van enkele verple- gingsartikelen ten dienste te staan, De geringe inkomsten lieten 't aan schaffen van meer materiaal niet toe. Het Bestuur begreep echter, dat 't Groene Kruis enkel door 't ver schaffen van verplegingsartikelen niet in die mate in groei kon toe nemen, als zij dit wenschte. Er moest meer gedaan worden. Herhaaldelijk werd in de bestuurs vergadering het grote nut van Moe dercursussen en wijkverpleging be pleit, maar men schrikte terug voor de groote kosten. Eindelijk, toen dr. Struben en de medische adviseur dr. Janssen het geven van moedercurssen als een dringende noodzakelijkheid erken den werd hiertoe besloten. En waarlijk de eerste cursus had suc ces, buitengewoon succes en met ge noegen kon dr. Struben korten tijd daarna constateeren, dat het geld aan dien cursus besteed, zijn doel niet gemist had. Maar behalve dit succes was ook een groote leeden vermeerdering daarvan het gevolg. Het gemeentebestuur, het groote nut van het Groene Kruis ziende, verleende eene jaarijksche subsidie. Dit alles gaf moed op den ingesla gen weg voort te gaan. Besloten werd wijkverpleging te voeren. Vraagt niet, of deze in stelling een zegen voor velen Vraagt het aan de honderden, die de liefderijke verzorging van de Zus- terkens van Liefde ontvingen. Het Groene Kruis ging nog verder. Een ieder weet, dat de tuberculose jaar lijks duizenden ten grave sleept en bij hoevelen zou de wreede kwaal in de kiem gesmoord zijn en hoevelen zouden van de besmetting bevrijd zijn gebleven, zoo men bekend was geweest met de doelmatige bestrij ding. En al waren de uitgaven groot, toch oordeelde men dat ook hier de reddende hand uitgestoken moest worden. o er rD cd B «1 gtct 0) O) B K cd P, B o> ei »i cd cd cd: W t-— cd cd ►1 cd O O cd C-4" SL Ondergetekenden wensen aan allen een ZALIG NIEUWJAAR Mevr. G. Akerboom-Goumans J. Beckers, arts Mevr. Bloemen-Verhaegen W. J. A. Bloemen, arts L. N. M. Bollen, dierenarts Ysselsteyn L. J. A. Coenen, arts J. Colsen, architect P. Corver, arts Mej. M. Driessen, directrice huishoudschool G. H. Hanssen, accountant Wilhelminastraat 8 Familie Janssen-Krijns H. J. Janssen, Leeuwstraat J. H. M. Janssen, tandarts W. H. Kremer, dierenarts A.M.B.G. de Kroon, directeur zuivelfabriek Venray Hr. en Mevr. L. Laurensse- de Beaumont, Biezenvenneke Dr. Lankveld, arts J. Loonen, wethouder W. G. Loonen,, dierenarts J. v. d. Munckhof-Sangers, Leeuwstraat A. Poels en kinderen, Hofstr. Mr. M. Receveur, notaris L. Reynders, notaris, Horst Hr. en Mevr. Rutten, Eindstr. J. M. Ruyten, tandarts L. C. G. Sala, Oostsingel 14 G. H. Schols, wethouder A. Stevens-Heynen, verlosk. van Thiel-Verhaegen, arts A. F. J. Vercauteren, arts D. Vercauteren, arts O. Verhaegen, tandarts H. Vorst, gemeente-secretaris M. J. van Winden, dierenarts HERENMODE EN MAATKLEDING MICHIELS Patersstraat 22 - Tel. 1961 allen een Zalig Nieuwjaar Veel geluk in 1971 Jac. v. d. Munckhof-Keyzers en kinderen Rustenburg, Postbox 363 Transvaal - Zuid-Africa Veel geluk in 1971 Frans v. d. Munckhof-v. Vliet en kinderen Springs Mulder Avenue 32 Zuid-Africa Strubenvale Transvaal Aan allen een voorspoedig NIEUWJAAR OOSTRUM NIEUWJAARSRECEPTIE De Burgemeester van Ven ray en Mevrouw Schols-van Els zullen ter gelegenheid van de jaarwisseling ten ge meentehuize ontvangen op vrijdag 1 januari 1971 van 12 13 uur. Geboren: P I E TE R zoon van LEO BOCKEN en FIEN KEYZERS Helmond, Heistraat 123 A Geboren: BERRY zoon van M. FRANSEN P. FRANSEN-KERSJES Ronny Venray, 27 december 1970 Kruitweg 61 Kath. Vrouwenvereniging K.V.V. - VENRAY Dames dinsdag 5 januari VERGADERING in zaal In den Engel. Spreker de heer Timmermans over: haarverzorging. Tevens be stuursverkiezing. Alen van harte welkom. Het Bestuur. Werkend echtpaar met schoolgaande kinderen zoekt met spoed HULP voor halve dagen ('s morgens). Vergoeding 50,p. week. Inlichtingen: familie Crebolder Gratenstraat 18, VenrayVel- tum). GEVRAAGD KAMER met verwarming in Venray of omstreken. Weekend afwezig. Brieven onder nr. 271 bureau van dit blad. TE KOOP EEN VAARS aan telling begin januari Swinkels, Blakterweg 1, Brukske, Venray. TE KOOP SPRUITEN EN dagelyks VERSE EIEREN H. Jansen, Kulutweg 17, Vel- tum, tel. 2465. TE KOOP wegens paatsgebrek ELECTR. NAAIMACHINE in kastje z.g.a.n. 175, St. Ceciliapad 6. TE KOOP 2 JONGE ZEUGEN met biggen en 2 GUSTE KOEIEN M. v. Kasteren, Twistweg 18, Vredepeel. UIEN dagelijks verkrijgbaar, verpakt 2V2 kg. voor ƒ1, Custer, Oirlo, tel. 04787-282. sanitair Wilhelminastraat 2-4 TE KOOP GEVRAAGD AFGEKEURDE KOEIEN, ZEUGEN EN BEREN KOOS KREMERS Vierlangsbeek telef. 04781-292 TE KOOP GEVRAAGD A. v. Tilburg - Zwartwater 3 Merselo, telefoon 04786-284 TE KOOP GEVRAAGD STIERKALVEREN voor eigen mesterij W. Janssen, Castenray telefoon 04787 520 TE KOOP GEVRAAGD SLACHTVEE EN STIERKALVEREN P. Strijbos - Castenray telefoon 04787-351 TE KOOP GEVRAAGD STIERKALVEREN voor de mesterij. Tevens gevraagd AFGEKEURD RUNDVEE C. de Haas en Zonen, Prov.weg 3, Vortum, tel. 08855-1694, tel. Overloon 04788-580.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 2