in [yent Boetiek y BILJARTEN S.V. LEUNEN DUIVENSPORT LYCEUM '64 GYMNASTIEK MOTORSPORT UITERSPORT KHOTSGOED iUUWüL r 3.95 1 Varkensmesl bontmode in het fijnste genre smeets - canters venio. jeugdbont voor jonge mensen kleuren t.v. 200: tot 500.- voordeliger bij tummers Tafeltennis kampioenschappen modehuis Vliegveld Luchtvervuiling VRIJDAG 27 NOVEMBER 1970 No. 48 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG ra PEEL EN MAAS TÏTgN,rVo= weekblad voor venray en omstreken KON. NED. BILJART BOND De voorwedstrijden van het Drie banden Klasse A werd op 12, 13 en 14 nov. gespeeld in Café Michels te Venray en in café Kuppeveld te Haps. Poule 1 (Venray) einduitslag: 1. J. Lucassen H.G.M. 2. L. Jacobs H.GM 3. P. Linders VOP 4. H. Volleberg, De Ketsers 5. P. Martens HGM P. Martens halve degradatie Poule 2 Haps: 1. J. Zeelen, O.G.C. 2. J. Litjens, Schepper 3. A Zeelen, ACG 4. A. v. Tienen HGM 5. J. Klein Schiphorst, Schepper J. Klein Schiphorst halve degradatie Voor de finale hebben zich ge plaatst: J. Lucassen en L. Jacobs van HGM 'uit Leunen; A. Zeelen en J. Zeelen van OCG Cuyk; P. Linders van VOP, Venray; J. Litjens van de Schepper, Maashees; A. v. Tienen van HGM uit Mill. Res.: H. Volleberg, De Ketsers, Venray. De finale vindt plaats op 7, 8 en 9 januari 1971 in café J. Verweyen te Cuyk. Op 19, 20 en 21 nov. werd de fi nale gespeeld van de 3e klasse libre District Oost-Brabant van de KNBB in café Volleberg te Venray. Tot de finale werd harde strijd geleverd want 4 personen kwamen nog in aanmerking voor de titel. Doordat W. Hendriks wist te winnen van de nestor van het gezelschap S. Rutten, kwam hierna de finale tus sen W. Hendriks en H. Janssen. Door een partij winst van 10062 werd H. Janssen kampioen, terwijl W. Hen driks wordt afgevaardigd naar de gewestelijke kampioenschappen. De hoogste serie kwam op naam van W. Hendriks 25; de kortste par tij op naam van S. Rutten nl. 25 brt. De kampioensmedaille wérd uitge reikt door wedstrijdleider H. Volle berg. H. Janssen bracht dank na mens de spelers voor de organisatie. Ook oud-voorziter van het district de heer J. Klein Schiphorst bracht woorden van dank aan spelers en organisatie. Eindstand: 1. H. Janssen, Ketsers 2. W. Hendriks, Pomerans 3. H. Peeters, Treffers 4. A. van Dinther, .Pomerans 5. J. Klein Schiphorst, Schepper 6. S. Rutten, O.G.O. smeets-canters lomstraat 4 venlo stads-centrum tel. 04700- 11486 sinds 1905 de betere bontmantel aan betrouwbare prijs 's maandags gesloten Uitslagen: Leunen 1Ysselsteyn 2 10 Brughusia 1Leunen 2 30 Leunen 3America 4 11 America 3Leunen 4 42 Holthees AlLeunen Al afgel. Leurjen A2Sparta A3 21 Leunen BIHolthees BI 11 Leunen B3Leunen B2 13 Hegelsom ClLeunen Cl 50 Wanssum D2Leunen D2 0 Leunen D3Wanssum Dl 02 Programma zondag 29 nov.: 2.30 EWC 2^Leunen 1 vertrek 1.30 uur 2.00 Leunen 2Resia 2 12.30 Wansum 3Leunen 3 vertrek 11.30 uur 12.00 Leunen 4Griendtsveen 2 Zaterdag 28 november: 3.00 Wanssum B2Leunen B3 vertrek 2.00 uur 3.00 Leunen ClVenray C2 De 2e ronde van het bekertoernooi voor de A-jeugd wordt gespeeld op het terrein in Leunen. De wedstrij den duren 2 x 20 minuten. Programma: 1.30 u. Holthees AlLeunen Al 2.20 u. Leunen AlWittenhorst Al 3.15 u. Wittenhorst AlHolthees Al P.D.V. DE ZWALUW A.s. zondag nationale tentoonstel ling te Wanssum. Inzetten hiervoor op zaterdagavond tot 8 uur. Zij die een beker beschikbaar stel den, gelieve te zorgen dat deze op de komende vergadering, welke ver moedelijk op 8 december gehouden wordt, aanwezig is, in verband met de uitreiking. We maken U er reeds op attent dat op zaterdag 12 december de feestavond van de CC wordt gehou den te Ysselsteyn. Houdt deze avond dus vrij. We verwachten een massale opkomst. P.D.V. DE VREDESDUIF Op zondag 2 nov. organiseerde de P.D.V. De Vredesduif haar jaarlijkse nationale tentoonstelling in zaal Vol leberg. Voor deze tentoonstelling wa ren plm. 500 duiven ingezonden en de keurmeesters hadden geen ge makkelijke taak, maar de heren Slabbers, De Putter en van Donk hebben zich echter uitstekend van hun taak gekweten. PDV De Vre desduif kan dan ook terugzien op een zeer goed geslaagde tentoon stelling, welke de voorafgaande ver overtreft. De uitslag was als volgt: Oude doffers: 1 5 H. Strijbosch; 2 14 18 J. Janssen B; 3 J. Verstegen; 4 9 A. v. d. Zwaan; 6 13 Jac. Ewalts; 7 12 Fr. Vermeulen; 8 17 Philipsen- Strijbosch; 10 H. Kleuskens; 11 20 E. Vermeulen; 15 Strijbosch; 16 P. Janssen K; 19 T. van Rooy. Jarige doffers:i 1 3 7 H. Strijbosch; 2 9 A. v. d. Zwaan; 4 P. Strijbosch; 5 P. Willems; 6 12 13 16 J. Janssen B; 8 J. Kusters; 10 15 P. Janssen K; 11 H. v. d. Heuvel; 14 Th. Coumans; 17 18 G. Linders. Jonge doffers: 1 13 J. Kusters; 2 H. Ewalts; 3 10 Jac. Ewalts; 4 8 17 18 J. Verstegen; 5 Philipsen-Strij- bosch; 6 H. Strijbosch; 7 19 Gebr. Kusters; 9 11 Lenssen-Pefers12 E. Vermeulen; 14 J. Deenen; 15 H. v.d. Heuvel; 16 Chr. Cuppen; 20 J. Jans sen B; 21 H. v. d. Laar. Late doffers: 1 2 4 5 H. Strijbosch; 3. van Lierop; 6 J. van Soest; 7 Phi- lipsen-Strijbosch; 8 P. Janssen K. Oude duivinnen: 1 12 13 15 Philip- sen-Strijbosch; 2 J. Kusters; 3 H. Strijbosch; 4. J. Verstegen; 5 P. Wil lems; 6 P. Strijbosch; 7 Jac. Boom; 8 J. Janssen B; 9 16 A. v. d. Zwaan; 10 H. v. d. Laar; 11 J. Gommans. Jarige duivinnen: 1. P. Willems; 2 4 Philipsen-Strijbosch; 3 12 H. Vermeulen; 5 11 B. Linders; 6 J. Kusters; 7 P. v. d. Laar; 8 A. v. d. Zwaan; 9 P. Strijbosch; 10. H. Strij bosch; 11 B. Linders; 13 Gebr. Kus ters; 14 H. v. d. Laar. Jonge duivinnen: 1. P. Strijbosch; 2 3 10 A. v. d. Zwaan; 4 H. Broeren; 5 Fr. Vermeulen; 6 14 P. Hendricx; 7 G. Linders; 8 15 J. Kusters; 9 E. Vermeulen; IIP. Janssen H; 12 19 J. Janssen B; 13 Chr. Cuppen; 16 Jac. Ewalts; 17 H. van As; 18 H. Vermeu len, J. Boom. Late duivinnen: 1 A. v. d. Zwaan; 2 6 7 J. Verstegen, P. Verstraelen; 4 Philipsen-Strijbosch; 5 J. Kusters; 7 H. Strijbosch; 8 J. Deenen; 9 J. Jans sen B. Leden welke duiven willen zetten op de nat. tentoonstelling in Wans sum, gelieve om 18.30 uur aanwezig te zijn aan ons clublokaal, daar deze dan gezamenlijk naar Wanssum ge bracht kunnen worden. Zet allen een paar duiven voor deze tentoonstel ling. Verdien nu met uw oude t.v. minstens f 200,- en maximaal f 500,- bij de aanschaf van een gloed nieuwe kleuren t.v. Dat is even snel verdiend I Dit buitenkansje mag u niet missen: kom vandaag nog naar Tummers en laat u zo'n magnifieke kleuren televisie vrijblijvend demonstreren. Haas! u, onze voorraad Is beperkt. TUMMERS-I Omdat vorige week het Lyceum- verslag te laat was ingestuurd, vol gen hier alspog voor de statistici on der U de uitslagen van de op 14 no vember gespeelde wedstrijden: Lyceum '64 1Lyceum '64 2 30 Lyceum '64 4VCSD 3—1 VC Rooy 3Lyceum '64 3 03 Het meest verrassende resultaat van j.l. zaterdag was ongetwijfeld de derde nederlaag van het le team, dat de eerder geleden nederlagen blijkbaar mentaal nog niet te boven is. Het gebrek aan zelfvertrouwen èn doorzettingsvermogen manifes teerde zich in de wedstrijd tegen Hovoc 2 in de laatste drie sets. Het toch niet sterk spelende Hovoc 2 versloeg Lycëum 1 toen op de pun ten kracht, concentratie en inzet toen verdiend met driemaal 15-13: uitslag 23. Lyceum '64 4 zorgde hierna géluk kig voor een opfrisser door enorm sterk te spelen tegen Set Up uit Swolgen. Het 4e was weer overge stapt naar een 3-1-2 systeem en dat leverde al direct resultaat, want ver dedigend was er bijna geen speld tussen te krijgen. Na de wat moei lijke zege op VCSD nu een duidelijke en alleszeggende 30 overwinning. Onze speciale verslaggever ter plaatse berichtte dat Lyceum '64 3 voor de tweede keer in dit seizoen een scheidsrechter trof die niet be paald op de hoogte was van de spel regels. Aanvallend kon Lyceum '6' tegen de lange Concordia-spelers niet veel paraat maken en derhalve bediende men zich voornamelijk van pushballen, die in de eerste set wel dé oplossing vinden. Later toch niet meer voldoende gevaarlijk waren om de technisch mindere tegenstander op de knieën te krijgen. Resteerde in de vierde set een slotoffensief van Lyceum 4 om de strijd alsnog een ander aanzien te geven, hetgeen niet lukte: 1816. Einduitslag 31. Zondag 21 november. Tegelen. 14.00 uur. We schrijven een nieuw hoofdstuk in de nog korte historie van Lyceum '64: voor het eerst werd Lyceum '64 in een officiële wed strijd vertegenwoordigd door het .zwakke" geslacht. En hoe! Tegen standers waren clubs met namen op dames-volleybalgebied: VCT, Hovoc, Tornado. LyceumVCT 20. Uiteraard niet zonder zenuwen zag men die eerste wedstrijd tegemoet. Al vrij snel bleek echter dat men met eigen rustige, beheerste spelwijze deze te genstander wel van het veld kon ve gen, hetgeen prompt geschiedde: 15—1 15—3. HovocLyceum 64 02. Naar mate ook in deze set het zelfver trouwen groeide, nam het spelpeil toe: de pass en set-up werden uit stekend verzorgd en de diverse smashes stelden Hovoc voor onoplos bare problemen. TornadoLyceum '62 02. Tor nado wel de sterkste tegenstander, bleek technisch gezien ook wel wat in haar mars te hebben. Lyceum '64 ging echter steeds sterker spelen en de enkele achterwaartse set-ups, ge volgd door een ferme smash verraste Tornado vlokmen. Spannend bleef het tot het einde, met name in de tweede set toen het tot 1212 gelijk op bleef gaan. Met 1512 werd het echter een 20 zege voor Lyceum. Programma zaterdag 28 nov.: 16.00 u. Lyceum 3Tupos 2 17.00 u. Lyceum '64 4Concordia 2 20.00 u. FightersLyceum 1 20.00 u. SVCLyceum 2 Op zondag 8 nov. werd isinds en kele jaren weer de eerste bonds- competitiewedstrijd van het seizoen gespeeld tegen Reuver. Jammer ech ter dat voor deze wedstrijd ons team niet volledig kon aantreden, zodat met 7 spelers de strijd moest worden aangebonden. Ondanks deze 10 achterstand werd er vol vertrouwen gestart. H. Derks verloor al vrij snel zijn partij. J. de Wit en J. Verhaegh wonnen beiden hun partij, hetgeen de tussenstand op 22 bracht. M. Termote verloor zijn partij, terwijl het winstpunt van W. Jeuken de stand opnieuw in evenwicht bracht. Aan bord twee werd de partij van J. Peters tegen J. Vugs remise. Al met al kan gekonkludeerd worden dat we deze wedstrijd met een vol ledige bezetting met ruime cijfers hadden kunnen winnen. Persoonlüke uitslagen: A. HoltkampW. Jeuken 0-1 J. VugsJ. Peters V2-V2 J. CuypersM. Termote 1-0 J. JettenJ. Verhaegh 0-1 Meerlingsn.o. 10 P. KuntzelaersK. Lundahl V2-V2 Th. GeerlingsJ. de Wit 0-1 G. BuckinxH. Derks 1-0 Eindstand: 44. Op 17 nov. kwam de schaakvereni ging Mook naar Venray, waar het 2e 8-tal zijn tweede ronde in de Drie Prov. Comp. speelde. Na een verbe ten strijd verloren we met 2V25Vs. A. Valckx, de jeugdkampioen 1969 1970 en W. Manders waren de enigen aan de laatste twee borden die een winstpunt wisten te behalen. De jongste deelnemer H. Derks wist uit zijn partij remise te halen. Persoonlijke uitslagen: Mevr. Spee-DornKesjees 0-1 J. BeekmansKruyt 01 J. KokAriaans 0-1 J. VissenbergCreemers 0-1 H. DerksSteur V2-V2 G. BreukersLem 0-1 A. ValckxPeters 1-0 W. MandersLinders 1-0 Uitslag 7e ronde H.H.C. Groep 1: K. LundahlW. Jeuken afgebr. M. TermoteP. Berkers 1-0 J. de WitP. Rouvroye 0-1 Groep 3: Th. Serraris—A. Perry 0-1 D. BergkampL. de Lang Ev. 1-0 ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Zondagmiddag 29 nov. a.s. zal St. Nicolaas een bezoek brengen aan on ze leden van 4 tot 10 jaar. Vooraf aan dit bezoek zal de be kende goochelaar Gussini voor de kinderen optreden. Deze St. Nico- laasmiddag begint om 3 uur in de gymzaal Langeweg. MOTOCROSS VENRAY IN 1971 Op de kalendervergadering van de KNMV vrijdag j.l. te Doorn, heeft de MCV „Janslust" uit Venray-Hei- de voor 1971 weer twee datums zien te bemachtigen en wel 7 maart en 4 juli. Daar de MCV Janslust het komen de jaar 10 jaar bestaat gaat men twee zeer mooie programma's aan bieden. De wedstrijd van 7 maart is de eerste officiële cross van de KNMV in 1971. Er komen dan drie klassen aan de start en wel de 500 cc int. en sen., de 500 cc junioren en de zijspannen int. en sen. met in iedere klasse bekende topcrossers. Op 4 juli organiseert de MCV Janslust de vierde van de vijf wed strijden welke meetellen voor het Nederlands kampioenschap 500 cc int. en sen., waaraan door alle grote cracks wordt deelgenomen. De vier de wedstrijd is meestal de beslissen de en misschien mag men ditmaal in Venray dit geluk hebben. Verder komen 4 juli aan de start de zijspannen int. en sen. en de 500 cc junioren met enkele streekrijders. RIJ VERENIGING ONS GENOT LEUNEN Bij de oriëntatierit te Leunen zijn 120 deelnemers gestart over een af stand van 56 km. Hiervan was de uitslag in de A klasse: strafpunten 1. J. Oudenhoven, Mierlo-Hout 103 2. J. Kusters, Meijel 131 3. H. Nijssen, Meyel 135 4. M. Verhagen, Cuyk 143 5. A. Kremers, Mill 168 B-klasse: 1. Loonen, Leunen 92 2. J. Geelen, Veulen 188 3. H. Geurts, Leunen 189 4. W. Janssen, Leunen 193 5. W. Baltussen, Leunen 200 TWEE JUNIOREN VAN RED STARS IN FINALE NEDERLANDSE Zondag j.l. werden in Culemborg in de sporthal aan de Parklaan de halve finales gespeeld voor het ju nioren kampioenschap van Neder land. Drie spelers van de nog zeer jonge tafeltennisvereniging Red Stars waren hier aanwezig. Nadat zij DIE BIJ in de verschillende voorrondes hun kunnen reeds bewezen hadden, wa ren zij doorgedrongen tot de haLye finale. Bij de meisjes aspiranten werd deelgenomen door mej. A. Verblakt. De eerste drie partijen wist zij vlot te winnen. Hierbij was zelfs de kam pioene van vorig jaar, mej. R. Fier- lier, die eveneens in twee sets het onderspit moest delven. Na zes wed strijd waren nog twee dames die slechts één partij verloren hadden: mej. M. Wagemakers en mej. A. Ver blakt. Dit zou de beslissing brengen. Angeline speelde zeer goed en haar opbouw was prima. In twee games won zij. Dit resultaat bracht haar 'n mooie eerste plaats op en een plaats in de finale. Bij de jongens pupillen werd onze vereniging vertegenwoordigd door G. Philipsen en J. Bonants. G. Philipsen verging het niet zo best en het snel le contraspel bracht hem nogal eens in verwarring. Twee partijen wist hij in winst om te zetten wat hem een 6e plaats opleverde. Dat was echter niet voldoende voor de finale. Johnny Bonants begon zijn wed strijden goed door meteen een over winning in twee sets. In de tweede wedstrijd ontmoette hij de later als 2e geëindigde P. Streng. De eerste set ging met 26-24 verloren en de 2e met 21-19. De drie volgende wed strijden wist hij weer te winnen. Na zes partijen stonden er vijf jongens met 4 punten. Nu moest de beslis sing gaan vallen in de laatste wed strijden. Johnny moest de laatste partij tegen A. Ruitenbeek. De eer ste set ging met nogal groot ver schil verloren: 21-9. Een opbeurend woordje van onze afdelingstrainer- coach, de heer J. Suiskens gaf hem echter zijn zelfvertrouwen weer te rug. De twee volgende games won hij. Johnny werd met evenveel pun ten als nr. 1 en 2 toch 3e. Ook dit leverde een finaleplaats op voor J. Bonants. Zondag 13 december zal in Hilver sum de finale worden gespeeld. Wij hopen ook deze keer op een succes. Het resultaat wat het nog maar 5 jaar bestaande Red Stars hiermee heeft bereikt, kan alleen maar een stimulans zijn voor alle tafeltennis- liehebbers om ook eens te gaan kij ken of spelen in de gymnastiekzaal aan de Beukenlaan. |^^erkrijgbaar OVERPEINZINGEN Het feit dat de Stichting Vlieg veld Weilschap in Eindhoven niet alleen de steun gekregen heeft van het grootste deel van Eindhovens gemeenteraad, maar nu ook van Brabants Provinciale Staten de toe zegging heeft gekregen dat 25 pro cent van de exploitatieverliezen door deze Staten gedragen zullen worden, houdt o.i. in dat, mocht men ooit nog dromen van een vliegveld in de Peel, dit vliegveld Welschap zal heten. Waarmede dus voor ons misschien een droom uit is We geloven niet dat dit een pijn lijk ontwaken is, want daar heeft de luchtmacht zelf voor gezorgd toen ze in de afgelopen maanden een squadron luchtverkenners op het vliegveld de Peel stationeerde, die we dan boven Venray hoorden dar telen en waarvan het gegrom der startende motoren 's morgens als 'n aanrollende donder alle langslapers voor goed wakker maakte. Dat heeft menigeen genezen van zijn droom 'n vliegveld aan de deur te hebben. La waai is er so-wie-so al genoeg en dat van een vliegveld er bij is te veel van het goede Eindhoven leert ons nog wat an ders. Terwijl we ons hier bepaald gelukkig voelen niet geconfronteerd te worden met de luchtvervuiling, zoals men die in het westen van ons land kent, blijkt op een kwade dag dat het in Eindhoven nog veel har der stinkt dan in het westen Men is daar ruwweg opgeschrok ken, metingen gaan verrichten en dan komen wetenschapsmensen tot een merkwaardige ontdekking, na melijk dat het nabije Roergebied aan deze luchtvervuiling een behoorlijk steentje bijdraagt. Zo kan men let terlijk lezen in een wetenschappelijk rapport, dat de houtkap bij Bergen en het feit dat daar heide en bossen ten offer vallen aan de grintwinning er mede oorzaak van is, dat men in Eindhoven in de knoei komt te zit tenNu kan men gaan twisten waar die knoeiboel vandaan komt, van Duisburg, van Oberhausen of van welke Duitse industrieplaats ook, we konstateren alleen het feit de veranderde situatie in Bergen er dat mensen, die het weten kunnen, mede op aanwijzen, dat het in Eind hoven mis kan lopen met de frisse lucht. Dat tussen Bergen en Eindho- cen ook Venray ergens ligt, mag be kend geacht worden Dit alles is des te merkwaardiger omdat we voor enkele maanden bij een officiële excursie in dit zand- winningsgebied van Bergen er op attent gemaakt werden dat daar dui- duidelijk de invloed van de slechte lucht uit het westen van ons land merkbaar was. Men wees ons aan de hand van de daar op de bomen aan wezige korstmossen er duidelijk op, dat die aan de westkant voor een groot deel al verdwenen zijn. Deze mossoort schijnt bijzonder gevoelig te zijn voor luchtvervuiling en de westenwinden hadden daar ook al behoorlijk in thuis gehouden Waarmee we maar zeggen willen, dat we weliswaar menen, dat het hier nog allemaal koek en ei is, maar dat de harde feiten aantonen, dat we al midden in de knoeierij zitten en alleen dank onze bossen en bomen daar feitelijk nog niets van merkenEen gewaarschuwd mens telt voor twee. En waarschuwen kan men alleen maar ten overvloede. Want al is het zo dat de een of andere bekende che mische fabriek er in geslaagd is om een eenvoudig en betaalbaar middel te vinden dat er voor zorgt dat var- kensmest niet meer zo stinkt, is er nog helemaal geen reden om „hoi" te roepen. Weliswaar kan dat middel een groot deel van de stankoverlast, die er nu dikwijls is bij fok- en mestbedrijven oplossen, maar feit is ook dat die nu dan niet meer stin kende mest nog altijd maar in beken en waterlossingen terecht komt en waar dat niet kan maar in een of ander bos afgevoerd wordt. En die toestand is alles behalve fris

Peel en Maas | 1970 | | pagina 17