herindeling N. Limburg Minister wil niet wachten op VAM0S A VER voor 'n dubbeltje op de Ie rang plaatwerkindustrie hermus n.v. MIDGETGOLFBAAN WORDT GEOPEND Sonlüffi0™rSSóSf, "KTST SMSS WEEKBLAD VOOB VENRAY EN OMSTREKEN (8SVg"JKSS.li1 SS bontmode in het fijnste genre smeets - canters venlo. VRIJDAG 16 OKTOBER 1970 No. 42 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG ffl PEEL EN MAAS Minister Beermink blijft ondamiks bedienlkimgen van, die Tweede Kamer vasthouden aan zijn voornemen om Gennep, Ottersum en een gedeelte van Bergen samen te voegen tot een nieuwe gemeente Groot-Gennep. Hij heeft dit aan de Tweede Kamer me degedeeld. De minister weigert te waehten op het resultaat van het on derzoek, dat de vereniging van Ne derlandse gemeenten momenteel in stelt naar de mogelijkheden tot een algehele herindeling van Noord- Limburg. De minister is van oordeel, dat wachten op dit onderzoek de samen voeging nog jaren zou uiitstelien. Hij is van oodeeL, dat de nu al noodza kelijk geachte vergroting van Gen nep niet dient te wachten op het to taalplan voor Noord-Limburg. TREKPAARDFUNKTIE Ook bij de hernieuwde overweging van alle voors en tegen is minister Beemdnk tot de komkiuisie gekomen, dat de vorming van een flinlk streek- centrum in het noordelijk deel van het gewest van groot belang is voor de ontwikkeling van de gehele streek. De nieuwe gemeente Gennep moet naar het oordeel van het pro vinciaal bestuur een „trekpaardfuimk- tie" vervullen voor de streek. De be windsman van binnenlandse zaken voegt hier echter met nadruk aan toe dat de vorming van Groot-Gen nep niet behoeft in te houden, dat het voorzieningempeiil in Ottersum en Heijen beneden de maat zou zijn. Verschillende streekvoorzieningen zijn echter alleen te verwezenlijken in een centrale kerngemeente. Daar voor komt Groot-Gennep met nu 12.000 inwoners en met een uitgroei mogelijkheid naar 25.000 inwoners eerder in aanmerking dan het huidi ge (kleine) Gennep. Dat geldt zowel voor de gemeentelijke voorzieningen als voor de industriële mogelijkhe den en de kansen van particuliere initiatieven. BOUWGROND Hoewel er binnen de huidige ge- mëente Gennep nog voor zeven tot acht jaar bouwgrond beschikbaar is, moet toch nu reeds aan de uitbrei ding van deze gemeente worden ge werkt, omdat er tussen het opstellen van een bestemmingsplan en het in eigendom verwerven van de daar voor benodigde gronden, ongeveer 15 jaar verlopen. Wat de naam van de nieuwe ge meente betreft, blijft de minister bij zijn oordeel, dat diit Gennep moet zijn. OVERWEGING Ten aanzien van de gemeente Mook en Middelaar is de minister van mening dat de positie van deze gemeente „overweging verdient", al wil hij daarmee nog niet zeggen, dat deze gemeente die sterk op Nijmegen is georiënteerd, nu ook maar zonder meer van Limburg naar Gelderland moet overgaan. Wat ook de toekomst van Mook moge zijn: de positie van Gennep wordt daardoor niet aange tast, doch hoogstens versterkt. Aan vankelijk is wel overwogen de kern Milslbeek af te scheiden vian de ge meente Ottersum en toe te voegen aan de gemeente Mook, doch bij na der inzien en op grond van de in Milsbeek bij de bevolking levende wenslen, is daarvan afgezien. De industrialisatie in de nieuwe gemeente Gennep zal voornamelijk plaatsvinden aan de zuidgrens van de huidige gemeente en in Heijen. Momenteel is de toestand zo, dat er eind 1968 in Bergen 89 industriële arbeidsplaatsen waren per duizend inwoners en in Gennep 309. Bergen zal in het nieuwe plan een voornamelijk agrarische gemejente worden van ruim 10.000 inwoners, aldus de minister. Het is echter niet uitgesloten dat in de verdere toe komst en in het kader van de alge hele herindeling van Noord-Limburg nog een klein gedeelte van Bergen naar Gennep zal moeten overgaan. Dat zou dan echter een grenscorrec tie zijn van geringe betekenis. VRAAG Men mag zich de vraag stellen wat voor nut een onderzoek als dat van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten naar de herindeling van de Noord-Limburgse gemeenten nog heeft, als tussen de minister van Bin nenlandse Zaken Wamssum en Meer- lo al samenvoegt en Ottersum en een stuk van Bergen bij Gennep trekt. Dat alles terwijl Noord-Limburg vol gens de provinciale overheid maar zelf moet zien een oplossing voor een betere herindeling te vinden. Blijft nog open de claim die Venlo al gesteld heeft tia.v. bouwterreinen in Velden en Tegelen. Als de minis ter die ook nog maar even beant woordt, dan komt het hele rapport van de Vereniging van Nederlandse gemeenten als mosterd na de maal tijd Afgezien van het feit dat dit rap port toch al veel te lang op zich laat waehten. Deputé Ensinck heeft in het voorjaar als dwingende eis ge steld op een KVP vergadering, dat Daarmede ©luit de stichting Re creatieoord Vlakwater weer een stuk particulier initiatief af, dat er zijn mag. Want de nieuwe baan, die in tussen al enkele maanden volop ge bruikt wordt is toch nog altijd een 'investering van een dikke 26.000,- afgezien van verlichting, omheining en dergelijke GROOT SUCCES Dat de gtichiting met de aanleg van deze baan een goede gok heeft ge daan, bewijzen de honderden en honderden menslen, die op een zo mermiddag of avond rustig hun par tijtje midgetgolf zijn komen spélen. Vooral de kampeerders waren zeer dankbaar voor deze nieuwe moge lijkheid en hebben al druk gebruik gemaakt van deze etemit-baan. Maar ook de Veranayse mensen hebben deze sport leren waarderen en vélen hébben hun hart hier al aan verslingerd, mede omdat ze fei telijk door de hele familie bedreven kan worden. Het gebeurt dan ook zeer dikwijls dat pa, ma en de sprui ten ieder hun stick komen halen en in huiselijke competitie onider elkaar zich mieiten De Nederlandse Madgetgoifbomd heeft de baan ook bekeken en er zijn goedkeuring aan gehecht. Dat bete kent dat de baan voldoet aan de in ternationale voorschriften en dat de verschillende midgetgolfclubs hier hun wedstrijden op mogen spelen. ZUID NEDERLANDS TOERNOOI Dat gebeurt dan al zondag, als bij gelegenheid van de opening door de ze bond een Zuid Nederlands Toer nooi wordt georganiseerd. Dan spe len clubs uit Uden, Mierlo, Helmond, Hoogerheide, Oisterwijk, Etten-Leur en Boxtel een onderlinge competitie. Daaraan zullen ook meedoen een tweetal achttallen uit Venray, dat sinds enkele weken ook al een miid- gétgolfclub kent. Daarin zijn een 20 tal leden enthousiast aa nhet trainen al weet men voorop dat tegen de oraks van de andere clubs voorlopig nog weinig holes te maken zijn. De stichting heeft verschillende mooie prijzen beschikbaar gesteld voor de beste teams, voor de beste indlivi- duélien, voor de beste dame en voor de beste VenrayerMen kan er van op aan, dat het een spannend gevecht zal worden. Intussien is de stichting nog bezig om de verlichting bij iedere hole te verbeteren, de omheining van een en ander nog beter te maken. De drumband van het patronaat zal de feestelijkheden rond die ope- iin november van dit jaar de gemeen ten dat rapport al behandeld moes ten hebben en hun visie over de her indeling van de Noord-Limburgse gemeenten voor het einde van dit jaar moesten voorleggen. Daaraan gelooft intussen al geen mens meer. Hoeft ook niet, want als de minister zo doorgaat is heel Noord-Limburg al her-ingedeeld. De kwestie Gennep toont duidelijk aan dat men daar zulk een rapport niet voor nodig heeft ning met muziek en tromgeroffel op luisteren en ook afgevaardigden van de Nederlandse Midgetgolfbond zul len op die dag aanwezig zijin. En we twijfelen er niet aan of de vele en thousiast etlngen, die in de voorbije maanden hier al een spelletje mid get gedaan hebben, zullen op die zondag eens gaain kijken wat de meesters uit het vak hen wel te le ren zullen hebbenHun enthou siasme kan er alleen maar groter door worden KINDERVAKANTIEWERK OPROEP Het regionaal Jeugdcentrum wil, op verzoek vain velen, in de streek een werkgroep oprichten ter bege leiding van kindervakantiewerk in alle dorpen en gemeenten voorzover die dorpen en gemeenten dat zelf willen. Deze werkgroep bedoelt het werk voort te zetten van de werk groep Kindervakantiewerk vanuit Sittard, die om financiële redenen is gestopt. Daarom zoekt het regionaal jeugd centrum kontakt met mensen die iets- voelen voor een dergelijke werk groep. Allerlei zaken zou de werk groep iaan kunnen pakken. Wij noe men er enkele (maar het hangt ook van U af wat er gaat gebeuren) een plaatselijke kindervakantie- werkcomité helpen bij de wer ving van leiding; het samen denken over organisa torische en financiële hulp vragen in meerdere plaatsen; mee nadenken over de opzet van kindervakantiewerk programma's; samen met anderen werken aan de leidersvorming voor kinder vakantiewerk. Hebt U interesse of vragen, of wilt U verdere informatie: bel of schrijf het Regionaal Jeugdcentrum, Berg weg 4, Venray, tel. 04780-3676. NOTICIAS RELIGIOSAS Y GENERALES PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El dlomiingo proximo es la fiesta Santa Teresa die Avila declarada Doctora de la Iglesia por el Papa Pablo VI el mes pasado. A las ddez y media Misa con platica y canto© en Castellano. Desde las paradas cono- cidas hay servicio de coches o ca mionetas gratis. Los que trabajan en la Blitta pueden usar la camioneta de la Blitta (chofer Gerrit Hermers). El hines el dia 26 de octubre a la una y a las tres y cuarto hay un acto artistico en el teatro que interesara también a los Espanoles: fiesta gita- na. Se debe sacar los biiletes a tiem- po por que general mente hay mucho publico en la Fiesta Gitana. No se olvide: el objeto de la Misa dominical es también: mamtener el contacto co n todos los Espanoles de Venray. El padre Juan estó dispues- to a ayudarle en todo to que puede; por eso el padre Juan les pide: gi Vd. se cambia de domicilio tenga la bon- dad de comunicarle su nueva direc- ción ©ea solo por teléfono: 04782-846. Mandeme también las direcoiones de personias que 1©9 pueda imteresar que hay un centro, católico para es panoles. Hay un nuevo Agregado La boral en la Haya: su ddrección: Riouwstraat 216; tel. 070-11 19 24. NOTICIAS RECREATIVAS Se pone en conooimiento que el domingo proximo dia 18 de octubre después de la misa se podró adquairir los billetes para la próxiima jera tu- ristica a Amsterdam, en el bar Pere- grineruis de Smakt, la© plazas del autobus serón adjudicadas segün las vayan adquiriendo los interesadios mediante previo pago anticipado. No se adjud-caram plazas que no sean abonadas con antelación, de- biendo tener presente que dicho via je no se reafflizara en caso de no conse- gulr un miiinimo de 45 personas. En caso de que el domingo 25 no se hubiese comsieguido los 45 pasaje- ros, se efectuiaró la devolución del importante de los billetes, de aquel- los que :lo hay an adquinidö en el mis- mo local y la miiisma hora. En billete vale 8 F. incluido el barco y aero- puerito, mag adelante se dara a cono- cer el castte de la comida por per sona. DEPORTES El sabado 10 en los nuevos terre- nos de Oostrum, tuvo lugar el en- cuientro de futbol entre el F.C. Koets huis y nuestro popular equiipo Espa rto 1 de Venray". Comenzó el parbido con muoha moral por ambas partes tanteamdose los dos equipos durante los cuatro primerois mi nultos y en el mimi to cin- co de La primera parte se consdguió el primer gol de la tarde, connse- guido por el interior izquierda del equipo casero, con un disparo de 30 metros que nuestro portero pudo coger facilmente pero en lós ultimos momentos se arreptintió y la dejó pasar hasta las mayas. A lo 30 minuto e voivió a conse- guir el segundo tanto. siendo estos minutos d'e dntervalo plena domina- ción holandesa 20. En el minuto 32 en un remate de cabeza de Kemperconseguimos el primer tanto a nuestro favor cansi- guiendo con este tanto lebantar la moral de nuestros muchachos hasta el extremo de que en el minuto 35 de tiro directo de nuestro extremo izquierda Kemper conseguimos nues tro segundo tanto finalizando el pri mer tiempo 22. El segundo tiempo comenzó con mucha ilusión por nuestra parta pero con malia suerbe puieSto que a los Cinco minutos los holandeses marca- ren su tercer gal a favor y quinto de la tarde domiinando de tal forma que consDguieron cuatro goles mós fi nalizando el encuentro con 72. Es peremos que en el partido del proxi mo sabado tengamos mós suerte ante el Metralla 2. en Smakt. La Subcomiisión VUURWAPENS IN BESLAG GENOMEN Venrays gemeentepolitie heeft ge durende het weekend bij verschil lende Venrayers huiszoekingen ge daan naar de aanwezigheid van vuurwapens, in verband met een tip die bij de politie binnen was geko men. In beslag werden genomen: 1 jachtgeweer, 1 karabijn, 2 pistolen, 1 machinepistool en - flobertbuks, be nevens 2000 patronen. De vuurwapens werden aangetrof fen bij de 33-jarige landbouwer J. A. H. L., de 22-jarige walsmaohinist G. M. J. M., de 21-jarige chauffeur M. J. v. A. en de 36-jarige middenstan der J. A. smeets-canters lomstraat 4 venlo stads-centrum tel. 04700-11486 sinds 1905 de betere bontmantel aan betrouwbare prijs 's maandags gesloten GEPARKEERDE AUTO GERAMD De in eigendom van de Hor9tenaar G. A.S. op de Grote Markt te Ven ray geparkeerde auto werd bescha digd aangetroffen. Waarschijnlijk is de auto gekraakt geworden door een achteruit rijdende auto. De bestuur der hiervan is echter zonder zijn identiteit bekend te maken, dam wel zijn visitekaartje achter te laten, vertrokken. De politie tracht hem of haar alsnog te achterhalen. zou men dikwijls wel willen, maar het lukt zo zelden.... Wie eerste rangs-produkten wil afleveren, heeft mensen nodig, die er achter gaan staan. In de volle betekenis van dat woord.... Een moderne plaatwerkerij biedt geschoolden die kans. De kans produkten te maken, die overal bewondering afdwingen en hun vakmanschap nog eens extra onderstrepen Maar ook ongeschoolden kunnen dank zij een ver doorgevoerde mechanisatie hier hun beste krachten aan geven.... Niet voor een dubbeltje, maar voor een goed loon en onder prima kondities.... Voor een dubbeltje kan men op de eerste rang komen zitten, als men telefonisch kontakt zoekt met voorlopig nog gevestigd Oude Oostrumseweg 19, telefoon 1367, maar na verloop van tijd in de nieuwe hal op Stationsweg 72. Waag er een dubbeltje aan en zoek uw plaats in die nieuwe hal voor een goede toekomst, voor geschoolden en ongeschoolden. Zondagmorgen om 11 uur zal burgemeester Schols de nieuwe mid getgolf baan in het recreatieoord Vlakwater officieel in gebruik gaan stellen. De wethouders en de overige genodigden kunnen dan met eigen ogen zien, hoe drs. Schols met de stick om kan gaan en cf hfi ook in deze tak van sport nog lauweren kan behalen

Peel en Maas | 1970 | | pagina 13