Doortrekking Deurneseweg eindelijk een feit Veel levend bijgeloof Oorlogsmuseum Overloon breidt zich verder uit... Uit Peel en Maas Politierechter PULS PULS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Met FIAT aan de top JOS MARTENS Venray in het weekend VRIJDAG 31 JULI 1970 No. 31 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER I DAN U DENKT EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.15 (buit» Ven ray 150) Heeze gaat zijn 13e Brabantse Dag vanwege het ongeluksgetal zetten in het teken van het bijgeloof. Deze speelse gedachte, aan de bestuursta fel in eerste instantie ontvangen met een ongelovige glimlach, heeft zo veel vaste vorm gekregen, dat de 13e Brabantse Dag op 30 augustus een cultureel evenement van de eerste orde belooft te worden. Immers, bij het verzamelen van gegevens over alles wat nog leeft aan bijgeloof en alles wat al bijna vergeiten is of heeft afgedaan, heeft men een stukje levende volkscultuur bij de staart gegrepen, dat een slui merend maar niettemin springlev'end bestaan leidt. Het werd tijd begrepen de organi satoren, dat al deze verschillende vormen van bijgeloof eens worden geïnventariseerd en te boek gesteld. En vele vormen van bijgeloof zijn nog zo springlevend, dat men heit 150 pagina's tellende op stapel staande boek de titel gaat meegeven: „Zo bij gelovig bent U". Het mooie daarvan is, dat men daar gewoontes en gebruiken, die di- rekt of indirekt in verband staan met bijgeloof, van zichzelf of uit eigen omgeving kan herkennen. VOORBEELDEN Om enkele voorbeelden te noemen: vrijdag de 13e ds een ongeluksdag; met zout knoeien brengt ongeluk; aan de hoek van de tafel zitten be tekent in 7 jaar niet mogen trouwen en 1001 dingen meer. We noemen deze dingen omdat ze maar al te bekend zijn, diooh de ver rassing van Heeze en zijn dertiende Brabantse Dag wordit straks, dat al les wat ook onbewust nog leeft in ons volk, opgepoetst voor de dlag komt. Daar zijn mooie dingen bij. Een derde persoon met dezelfde lu cifer een vuurtje geven is vandaag de dag een kwestie van ongema nierdheid, die echter afstamt-van het feit dat het vroeger die derde per soon ongeluk bracht. Schone voorbeelden op religieus gebied, waar men nog menig „heili- genhuisje kan intrappen als men het zg. volksgeloof onder de noemer „bijgeloof" plaatst. In Esdonk bij Gemert brengen nog honderden mensen jaarlijks hun spij- keiroffer. Dat iis ter bestrijding van de koorts en diat gaat als volgt: men neme een spijker en brengt die maar het kapelletje in Elisdonik, waar in een raam een soort brievembusi-uit- sparing is, waarin men die spijker werpt. Als men zich dam weer ver wijdert, is het vooral verboden om te kijken, dan gaat het hele effekt van het spijkeroffer verloren. De spijkerbak in het kapelletje in Es- donk moet diverse keren per jaar leeggemaakt worden. In verschillende plaatsen in Bra bant en Limburg zijn de al of niet bekende Willibrordusputjes. Zo op het eerste cog lijkt het of St. Willi- brord op zün bekeringstocht zo'n soort water-voorzieningsman is ge weest. Doch verschillende van de ze putjes hebben tot vandaag-aan- de-dag wonderbaarlijke kracht zo als uit dat onderzoek wel blijkt. TOVERIJ Tovenarij is iets waar de mens van 1970 ook nog altijd in gelooft Een voorbeeld van tovenarij in St. Oedenrode, waar een oud vrouwtje nog telkenjare in de van spoken, heksen en geheimzinnigheid gelaten Sint Jansnacht (van 23 op 24 juni) dauw opvangt van de bladeren. Het dauw water komt in een potje en als dat nu altijd in de zon staat, afge dekt met een doek en nooit in de schaduw, dan wordt het een pikke donker drankje dat zweren vliegens vlug geneest. De tovenarij en de geneeskrachti ge handoplegging of het zgn. „over lezen" blijkt nog even springlevend te zijn als de kruiden-geneeskunde. In vroeger jaren vond tijdens die geheimzinnige St. Jansnacht het be raad plaats van de jonge kerels in de dorpen. MEIBOOM Van dat beraad stamt nu nog onze meiboom af, die men plant op het dak als het hoogste punt van een nieuwbouw is bereikt. Tegenwoor- LIESHOUT TEL. 04992-251 dig wappert dan veelal de vlag. Maar het gebruik stamt af van dat beraad in de St. Jansnacht, als de jonge mannen de huwbare meisjes in het dorp bespraken en telkenmale met tweeën op stap gingen om het oor deel van de jongerenvergadering symbolische wereldkundig te maken. Men klom op de daken van de hui zen waaronder de huwbare meisjes van een vrijer droomden en plaat ste daarop een tak, die een openbare symboliek had. Een berkentak was het komplïment voor een flinke meid, een doomentak kwalificeerde haar als ongenaakbaar, een vlieren- tak kwalificeerde haar als kletswijf, een kersentak betekende allemans vriendje en 'n elsentak was in alle opzichten ongunstig. In alle gunstige betekenissen van deze aanduidingen plaatsen de bou wers van een huis vroeger de tak ken op de nok van de woning die in aanbouw was voor een jong stel, dat zij wel apprecieerden. Nu is de gewoonte algemeen, zij het dat de oorspronkelijke betekenis verloren is gegaan. EEN DODE, VIJF GEWONDEN BI JFRONTALE BOTSING OP MIDDEN PEELWEG TE RIPS In de nacht van zaterdag op zon dag is dcor tot nog toe onverklaar bare oorzaak op de Midden Peelweg te Rips een verkeersongeval gebeurd waarbij een dode en vijf gewonden te betreuren waren. Bü een frontale botsing van de personenauto's bestuurd door de 18- jarige R. G. H. Bom uit Venray en M. W. v. d. D. uit Wilbertoord werd de bestuurder van eerstgenoemde auto vrijwel op slag gedood. De bestuurder van de andere auto, zijin echtgenote en een 5-jarig ldind, alsmëde een verloofd piaar uit Wil- bertsoord moesten met verschillende verwondingen van ernstige aard naar de ziekenhuizen te Deume en Box meer worden vervoerd. De vijf inzittenden kwamen van een 8-diaagse vakantie terug en met de moigelij'khedd van overmoeidihead van de besituurder wordit rekening gehouden, ook al omdat op deze bre de weg de wagen ineens van 'links 'kwam. De auto's werden toitaal ver nield. RECEPTBRIEFJE WERD VUILNISSTORTER NOODLOTTIG De gemeentepolitie laat geen gele genheid voorbij gaan om klandestie- ne vuilnisstorters te achterhalen. Een klandestiene storter werd achter haald ofschoon hij dacht alle sporen verwijderd te hebben. Hij had er kennelijk niet op gerekend dat de gehele hoop door de politie zou wor den omgewoeld. En hij had pech omdat hij eèn ongebruikt recept- briefje had achtergelaten. Dank zij dlit briefje kon hij worden opge spoord en moet nu ter genoegdoe ning van de politie de hoop rommel opruimen, terwijl hem nog een pro- ces-verbaal in het vooruitzicht werd gesteld. FLESSENTREKKER GEGREPEN De 30-jarige M. C. M. R. (zonder vaste verblijfplaats) wilde aan het benzinetankstation in de Vredepeel 45 liter benzine in zijn -auto meene men zonder te betalen. Maar de tankstationhouder vertrouwde het niet en beval hem plaats te nemen in zijn auto en naar het politiebureau in Venray te gaan. Bij onderzoek ds gebleken dat deze heer verschillende malen op dezelf de wijze benzine heeft gekregen zon der te betalen. In de auto werden tevens nog gereedschappen aange troffen, die afkomstig bleken te zijn van een diefstal uit een werkkeet aan de Molenklef te Venray. Ook werden afleveringsbeewij zen aangetroffen van goederen die hij zonder te betalen zich had aange schaft. Terzake flessentrekkerij is hij ingesloten en wordt maandag voor geleid aan de officier van justitie te Roermond. GEWONDE BIJ BOTSING Op de kruising KruitwegHel- frichstraat ontstond een botsing tussen de personenauto's bestuurd door de 19-jarige M. uit Ysselsteyn en d'e bestelauto bestuurd door de 33-jarige J. v. K. uit Venray. De bestuurders werden 'licht gewond. Een jongedame werd uit de auto geslingerd en moest met diverse ver wondingen naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Behoorlijke mate riële schade ontstond omdat een der bestuurders niet de vereiste voor rang had verleend. Het Nationaal Oorlogs- en Verzets museum te Overloon blijft steeds opnieuw in het nieuws. Er komen in Overloon al honderdluïzenden bezoe kers en hun aantal groeiit nog steeds. Het museum heeft dit jaar de be schikking gekregen over een nieuw paviljoen, dat eens zoveel ruimte biedt als het oude. Aan de wanden vindt men de affiches, plakkaten en bekendmakingen uit de Duitse tijd terug; maquettes van concentratie kampen en gruwelwerktudigen van S.S. en Grüne Polizei roepen het si nistere beeld van de Duitse dood op. VLAGGEN UIT DACHAU Pas geleden is het Nederlandse Dachau-comité, een groep van per sonen diat zich uit de overgebleven gevangehen van het beruchte zuid- Duitse concentratiekamp Dachau had gevormd, in Overloon een paar vlag- AUTO OVER DE KOP Bestuurder ernstig gewond Op de Wanssumseweg sloeg door tot nog toe onverklaarbare oorzaak de personenauto bestuurd door de 26-jarige S. H. uit Well over de kop. De bestuurder (de enigste inzittende) moest met verschillende verwondin gen van ernstige aard naar het Ven- rayse ziekenhuis worden overge bracht. De auto werd totaal vernield. IN VERKEERDE RIJRICHTING In de Grotestraat en Patersstraat is mag altijd eenrichtingverkeer. Maar autobestuurders leitten dikwijls alleen maar op het andere verkeer en volgen dat. De 21-jarige militair H. reed zo braaf de Grotestraat in verweerde richting in. Hij volgde 'n voorganger, die ook al verkeerd reed. Hij volgde echter niet zijn voorbeeld toen deze uitweek bij de schutting van de verbouwing voor die Hema, zo botste hij tegen deze schutting. De Kon. Machechaussee onderzoekt de juistheid van de ver klaringen van die militair. VAN ACHTEREN AANGEREDEN Venray,s politie tracht de indenti- teit te achterhalen van de bestuur der, die tegen die auto, bestuurd door de 20-jarige G. V. uit Maashees bot ste, toen deze met zijn auto voorge sorteerd stond op de Stationsweg. De wagen werd beschadigd, maar de be stuurder van de botsauto reed zon der meer door. Het nummer werd genoteerd', maar de wagen schijnt al enkele malen te zijn doorverkocht en er moeten versChiLlende ex-eige naren gehoord wordlen. BROMFIETSBESTUURSTER VIEL Op het rijwielpad langs de Hors- terweg te Castennay kwam mevr. W. D. met haar bromfiets te vallen en moest met ernstige verwondingen aan het hoofd naar het ziekenhuis worden vervoerd. Omtrent de oor zaak tast de politie nog in het duis ter. MATERIELE SCHADE Op de kruising FaterslaanLang straat vond een botsing plaats tussen de personenauto's bestuurd door de Venrayer F. S. en de Horstenaar L. V. De botsing ontstond omdat de Horstenaar geen voorrrang verleen de. Materiële schade. WEGAFBAKENING VERNIELD De bestuurder van de personen auto T. uit Ca9tenray kwam aangif te doen dat hij een bewegwijzerings paaltje te Castenray had vernield. AUTOANTENNES VERNIELD Vandalen hebbën een aantal auto- antennes van op het Henseniusplein en voor de schouwburg geparkeerde auto's vernield. De politie heeft de zaak in onderzoek. TUINSTOELEN GESTOLEN EN TERUGGEVONDEN Bij een bar werden twee tuin stoelen ontvreemd, maar deze wer den later achter een bouwwerk te ruggevonden. WINKELJUFFROUW WERD TELEFONISCH BELEDIGD De politie werd in kennis gesteld dat een thans in Nijmegen verblij vende oud Venrayer een telefoon gesprek voerde vanuit de telefooncel in de Grotestraat met een winkel juffrouw in een schoenenzaak en daarbij taal gebruikte, die onparle mentair genoemd wordt. De politie trof bij de telefooncel bedoelde jon geman inderdaad aan, maar hij ont kende het gesprek te hebben ge voerd. Wel had hij met een spiegel tje in de richting van de jongedame „gewerkt". Later werd de jongeman huiswaarts gezonden. gen van historische betekenis aan het Overloonse Museum komen aan bieden. De Dachauers, die het ver nietigingskamp per geluk overleef den, kwam op een zondag een wer kelijke zondag van deze maand. Ver schillende met htm echtgenoten, lang geen jonge mensen meer. Ze kwa men de vlaggen brengen, die het eerst boven het bevrijde Dachau hebben gewaaid. Jan Kanis uit 't Karde bracht de Amerikaanse vlag, die hij van een Amerikaanse oud soldaat had ontvangen en Jo Vis de Nederlandse vlag, die hij als laatste Uit Dachau had meegenomen. Vis uit Bussum had de vlektyphus toen hij door het betreffende Amerikaanse legeronderdeel bevrijd werd. Die Amerikaanse vlag was onmiddellijk na de bevrijding door een Duitse naaister uit Spiers gemaakt en boven het kamp gehesen. De Amerikanen bleven slechts vijf dagen om daarna weer verder te trekken. De vlag na men zij mee. Kanis kreeg weer kon- takt met het legeronderdeel toen hij vorig jaar via de Denver Post een oproep deed. In mei van dit jaar bij de herdenking van de 25-jarige be vrijding door het Nederlandse Da chau-comité in Amsterdam brachten twee genodigde Amerikanen hun vlag van Dachau mee, die nog altijd in hun bezit was. De Nederlandse vlag werd tijdens de bezetting van het kamp, in het diepste geheim door de gevangenen gemaakt en verborgen. De stof was gestolen uit een S.S.-magazijn. Op de 29e april 1945, de bevrijdingsdag, kwam zij reeds voor die dag. Een dag later op de verjaardag van prinses Juliana, ging zij op de beruchte ap pelplaats van Dachau in top. Zij werd vervolgens op het Nederlandse repatriërinigsbureau gehesen en pas gestreken toen de laatste groep Ne derlanders de heren Jo Vis, pater Van Gestel en dr. van Dommelen Dachau verlieten. Dit driemanschap was achtergebleven om de transpor ten van zieken en tot de dood ge- martelden naar het veilige thuis te verzorgen. Jo Vis nam de vlag mee en hees haar eLke 5e mei. Nu hangen beide vlaggen in het Overloonse oorlogsmuseum van 31 juli 1920 Venray 31 Juli 1920. - Voor het eindexamen H.B.S. 5-jarige cursus slaagde Woensdag te Roermond de Heer M. Wijnhoven Lzn. Motie tegen den Zomertijd. De algemeiene vergadering van den N.C.B. overwegende, dat onder de crisismaatregelen in de oorlogsjaren door de Regeering genomen, een der lastigste en nadeeligste voor den boer is, die van de invoering van den zomertijd, omdat het boerenwerk in het drukste gedeelte van het jaar, zich niet laat regelen door een wil lekeurige tijdsbepaling, doch geheel geregeld moet worden naar den zon netijd. Spreekt de wenschelijkheid uit dat de wet op de invoering van den zo mertijd ingetrokken worde en noo- digt het hoofdbestuur uit hierop bij de Regeering krachtig aan te drin gen. Raadsvergadering te Venray op 30 Juli 1920. 1. Benoeming onder wijzer O.L.S. te Oirlo en Venray (kom). Benoemd werd de Heer J. M. Verbeek met 7 stemmen te Oirlo. De Heer W. Rutten te Venray met 10 stemmen. 3. Voorstel van B. en W. tot het wederinvoeren van weekkaarten voor arbeiders op de tram. Besloten werd weekkaarten voor werklieden uit te geven ten den prijs van 1.50 onder voorwaarde dat de houders met elke door de conducteurs aan te wijzjen plaats genoegen moeten nemen. 4. Voorstel van B. en W. tot ver hooging der gasprijzen in verband met stijging der kolenprijzen. Beslo ten werd de gasprijzen te brengen op 28 cent voor kook- en lichtgas. Tevens werd besloten de meterhuur eenfgszüns te verhoogen. 5. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener definitieve geldlee- ning tot dekking der kosten van dien weg OirloOastenray ter aflossing der tijdelijke. Gesloten werd een lee ning aan te gaan ten bedrage van 25.000,rentende 6 pet. aflosbaar in 25 jaar. Dringend verzoek. - De Burge meester van Venray verzoekt de in gezetenen van Venray dringend hun ne medewerking te verleenen om mogelijk drankmisbruik bij de ker mis tegen te gaan en na twee urn 's nam. geen sterken drank meer aan de kasteleins te vragen. De Burgemeester voornoemd, O. van de Loo Net vcor de bouwvakvakantie heeft Provinciale Waterstaat de af bouw gegund van de doortrekking van de Deurneseweg naar de Wanssumseweg aan NV Vissers Wegenbouwbedrijf uit Druten. Met deze afbouw is een bedrag gemceid van 1.3 miljoen guldens. Dat ambtelijke molens langzaam draaien o.m. door gebrek aan vol doende financieringsmogelijkheden is de Venrayer wel duidelijk geworden in de voorbije tijd. Terwijl immers de viaducten en de bijbehorende opritten voor deze weg en doortrek king reeds door de betrokken bedrij ven gereed waren gemaakt, bleven verwijsborden de autobezitters dwin gen het oude tracé door Venray zelf te volgen. Er was voorlopig, zo luid de in januari al de boodschap, geen geld om het wegdek aan te leggen en af te maken. Betrekkelijk onver wacht blijkt thans Provinciale Wa terstaat alsnog de nodige financie ringsmiddelen gevondien te hebben om de doortrekking nu eindelijk af te maken. NOVEMBER HOPENLIJK KLAAR Daarmede gaat Vissers Wegen bouw direct na de bouwvaikvakantie beginnen. In het bestek staat o.m. dat dit bedrijf ook de zorg heeft om op het betrokken stuk aan beide zij den nog vluchtstroken van 3 meter breed aan te leggen. Daarin was eerst nog niet voorzien, maar aan gezien deze doortrekking nu officieel als autoweg is aangewezen, is de aanleg van deze vluchtstroken nood zakelijk geworden. Met de eerste werkzaamheden is Vissers Wegen bouw intussen al begonnen. Men verwacht dat de bitumen- molens aan de Wanssumseweg on geveer 33.000 ton zal moeten draaien om deze doortrekking te kunnen verwezenlij ken. Men hoopt in november a.s. de werkzaamheden gereed te hebben, zodat dan eindelijk de doortrekking een feit wordt en het verkeer van Deume, dat verder moeit dan van de nieuwe weg gebruik kan maken, in plaaits van door Venray te kruipen. „Wat bent U eigenlijk van be roep?" informeerde de politierech ter bij de uiterst hip geklede ver dachte, die met een gewatergolfde haardos en een soort tafelkleed om zijn schouders voor de balie ver scheen. „Ik ben schoonzoon", klonk het verrassende antwoord. '„O, dus u leeft niet van uw ouders, maar van uw schoonouders", be greep de magistraat. „U hebt niet veel geleerd, zie ik. Steeds gespijbeld van de lagere school, geen vakonder wijs, geen andere cursus. Wat doet u eigenlijk voor de kost?" „Ik ben in de kost bij m'n schoon ouders." „Zozo, krijigt u dan zakgeld van h'en?" „Nee". „Maar u hebt toch wel geld in uw zak. Hoe komt u daar dan aan? Of pakt u dat maar ergens vandaan?" Na lang trekken bleek hij zo nu en dan wat los te krijgen van zijn verloofde, die een flink maandsalaris had als directie-secretaresse. Maar het merendeel daarvan werd besteed aan „geniietiinikjes". „Drugs zult u be doelen", veronderstelde de rechter. Die genietinkjes speelden tenminste de hoofdrol in het spelletje „Mens erger je niet", dat tot een slaande ruzie had geleid. De verdachte en zijn verloofde speelden dat spelletje met drie vrienden bij haar ouders thuis. Een aantal „stickies" vormden de inzet. Met veel vals spel en inti midatie poogden de drie mannelijke dteLnemers de verdovende pot te be machtigen. Als 't even kon, schopten ze niet alleen eikaars dopjes van het bord als ze een gunstig aantal ogen gooiden, maar ook eikaars schenen bont en blauw. Eén dobbelsteen stop ten ze graag toe aan iemand wiens dopjes allemaal weer uit het veld waren, want daar was één kant van verzwaard en dan kon er tenminste geen zes meer mee gegooid worden. Als 't even kon verzetten ze eikaars stukken op het bord, plaatsten ze ergens een eigen dopje op een gun stiger stand of teldien ze plotseling met een niet in het veld staand dop je verder. Toen de schoonzoon een gele dop in het veld smokkelde en daarmee onder de kreet „Ik ben de vergeler!" een blauwe verstootte, liet blauw dat niet blauw-blauw, maar sloeg de vergeler een blauw oog. Daarop greep groen de stickies uit de pot en smeet de met rood spelende secre taresse met hoogrode kleur het speel bord met alle stukken naar het hoofd van groen. Dat gaf groen de gelegenheid zich aan het rode hoofd te vergrijpen, terwijl de gele partij nog doende was de blauwe buur man meer bont dan blauw te slaan. De paarse vriendin ontfermde zich daarop over de onbewaakte stickies, maar de vergeler vergalde haar dit plezier door haar een zwarte voet dwars te zetten. Op dat moment zag hij, hoe Groenemans de rode maagd aanrandde. Hij ontstak in wilde woe de, slingerde de paarse speelgenote door een dressoirruit, trapte de groe ne vriend tegen de televisie, toen de televisie in gruzels en tot slot een aantal gruzels tegen de vriend. Maar nu kwam de blauwe mededinger zijn groene makker ontzetten. Hij mikte op het nog niet blauwgeslagen oog van de vergeler, maar belandde met een gekneusde rib en een bloedneus, tussen de bruine bierflessen. De ouders van de secretaresse zorgden voor de algehele opruiming door haar vier gasten en de gruzels de deur uit te smijten. Nu vorderde de officier van justitie honderd gul den boete of tien dagen, wegens mis handeling en vernieling. „Dan komt u er nog goed af", dacht de politierechter, „want eigen lijk moet u nog vervolgd worden wegens overtreding van de wet op de verdovende middelen." „Zeg maar óórverdóvende midde len", zei de officier, „want dat gaat bij hem 't ene oor in en 't andere u:it. Ze weten geen van allen meer, van wie die stickies waren." „En mijn blauwe oog, wie betaalt dat?" vroeg de verdachte vanuit zijn tafelkleed met franje. „Dat hebt u die vriend al betaald gezet!" „Ik heb er anders niks voor gevan gen." „Nou, dan zetten we u maar tien dagen gevangen. Want als ik u een boete opleg, moet uw verloofde het betalen. En die wil ik met extra straffen." Het tafelkleed keerde zich boos om. „Ik vraag me af, wat die in z'n cel zal dragen", zei de officier iets later tegen de rechter. „Daar hebben ze toch geen kleedjes op de tafel, of wel?" HOTEL DE KEIZER VOOR JOEGOSLAVEN? Op dit moment zijn onderhande lingen gaande tussen de betomndus- trie J. P. A. Nellissen N.V. en de Drie Hoefijzers uit Breda voor huur van Hotel De Keizer in de Patersstraat. Het betrokken Venrayse bedrijf wal, als de onderhandelingen een goed einde krijgen, dit hotel ter beschik king stellen van Joegoslavische gast arbeiders, die men op dit moment aan het werven is 35-JARIG BESTAAN POLITIEHONDENVERENIGING „DE VERDEDIGER" De politiehondenvereniging „De „Verdediger" zal op 16 augustus a.s. zijn 35-jarig bestaan vieren. Op 15 augustus zal dit feit officieel worden herdacht in café Buitenlust PER VERGISSING BRANDALARM Venrays vrijwillige brandweerlie den spoedden zich zondagmiddag naar de tijdelijke brandweerkazerne aan de ATEBE garage aan de Vlier straat. Zij niet alleen, maar ook vele nieuwsgierigen togen naar de brand weer om te horen waar de brand was om daar ook een kijkje te gaan nemen. De brandsirene loeide liefst 5 keer en het gerucht doet dan altijd de ronde, dat het dan een grote brand moet zijn. Maar het bleek loos alarm te zijn. De opdracht is namelijk dat iedere zondag de brandschellen worden ge controleerd. De ambtenaar, welke met deze controle belast was (hij is nog maar kort in Venray) vergiste zich en inplaats van de brandschel len 5 maal te laten gaan, liet hij de sirene vijfmaal gaan.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5