KERMIS Gevraagd aa. Al V.V. 00STRUM Filmnieuws INGEZONDEN MALAWI-RIT binnenbad dicht buitenbad te koud bankwerker betonwerker boekhouder bouwkundige (MTS-HTS) chauffeur (B-C-D-E) electriciën gereedschapmaker heftruckchauffeur huishoudassistente laboratoriumpersoneel lasser mallenmonteur metaalbewerker metselaar montagearbeider ongeschoolden opperman schilder schoonmaker stempelmaker stukadoor technicus (MTS-HTS) timmerman typiste/telefoniste verpleegkundige voorman steenfabriek winkelbediende zuivelbereider PAROCHIEKERK OIRLO Zondaglie zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 maandd. Joh. Pee tere; 10.00 Hoogmis voor Wilhelmina Claessens-Teuws v.w. de bejaarden- vereniging. Maandag: 7.30 stichting Peter Swinikels, A. M. Bouten en Petr. Joh. Lemmen. 'Dinsdag: 7.30 t.e/v. St. Machutus. Woensdag: 7.30 voor overledenen (H.). Donderdag: 7.30 voor overledenen (H.). Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 st. Baeten-Jeurissen; geen avondmis. Zaterdag: 7.30 jaardienst Gerard de Ponti, Maria Cath. Schattor ié en Maria Josepha Pilmeijer; 19.00 uur avondmis, maandd. Louis Claessens. Deze week worden de zakjes van de gezinsbijdrage opgehaald. Zaterdagavond 7 uur leesmis voor Hendrik van Soest, echtgenote en dochter Lena. Zondag: 11e zondag na Pinksteren. Eerste zondag van de maand, maandkollekte voor de kerk. Om 7.30 leesmis voo de parochie; 9 uur hoogmis gesticht jaargetijde voor Willem Wismans en echtgenote; 10.30 leesmis voor de overleden tam. van het bruidspaar Loenen-Hellegers. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo van Meijel; 8 uur leesmis voor Hub. Wil helmus Ewals en echtgenote. Dinsdag: 7.30 gezongen jaargetijde voor Louis Weijs; 's avonds 7 uur leesmis voor Gertruda Jermiskens- Droesen. Woensdag: 7.30 gestichte leesmis voor Peter Willemse en Cath. Gee- raets; 's avonds 7 uur leesmis voor Elizabeth v. d. Berg-Verlinden. Donderdag: 7.30 gest. leesmis voor Jacob Goumans en echtgen. en doch ter Johanna; 's avonds 7 uur lees mis voor Peter Asselberghs. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 geen H. Mis; 2 u. zil veren huwelijksjubileum Heldens- Direks; 's avonds 7 uur leesmis ter ere van het H. Hart voor Maria Loe- nen-Tlhieien en Jan Loenen. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Jos Groijmans, echtgenote en zoon Mar tin; 's avonds 7 uur leesmis voor Bernard Loonen en echtgenote. Aikolieten in de week: 's morgens Benny Wiliems; 's avonds Peter Weijs. Zondags: 7.30 M. Janssen en W. Cornellssen; 9 u. P. en L. Reinltjes, Jac. Koenen en M. Koch; 20.30 Th. Stevens en Ton Cornelissen. Zaterdagavond: 7 uur leesmis voor Bernard Loonen en echtgenote. Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur opgedragen voor Hendrik van Soest, echtgenote en dochter Lena; 10.30 u. leesmis voor Gerard Hendrickx. Maandag: 6.30 leesmis voor Jo van Meijel; 7.30 leesmis voor Hub. Wüh. Ewals en echtgenote. Dinsdag: 7.30 gestichte leesmis voor Martinus en Theodorus Derks. Woensdag: 7.30 gestichte leesmis voor Johanna Litjens; 3 u. gezongen H. Mis bij 'it gouden kloösterjubi- leum van Eerw. zuster Oda Smits voor de overt, fiam. van Dijck-Smits. Donderdag: 7.30 leesmis voor Chr. Gooren en echtgenote Vrijdag: 7.30 gestichte leesmis v. Willem Baltussen, bedde echtgenoten en overl. famiile. Zaterdagmorgen geen H. Mis 's avonds 7 uur leesmis voor Petro- nella de Bruijni-Jeuken en overl. kinderen. Akolieten in de week: 's morgens Harry Voermans. Zondags: 7.30 Bert van Hees en Jac. Heidens; 9.00 M. v. Vegchel, J. Voermans en Fr. Voermans; 10.30 M. Janssen en W. ComeMssien. PAROCHIE YSSEISTEYN Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 730 leemis voor de overl. fam. Coe- nen-Spreeuwenberg8.45 leesmis v. d. parochie; 10.00 Hoogmis: jaarget. voor Gerard Deters; 11.30 leesmis voor beterschap van een zieke. Maandag: 8.00 leesmis v. Marinus van Dijck. Dinsdag: 8.00 gesticht jaarget. v. Gerardus Vergeldt. Woensdag: 8.00 leesmis uit dankb. v. d- fam. Litjems-Gielens. Donderdag: 19.00 leesmis v. Harry Stiphout. Vrijdag: 8.00 leesmis v. intentie v. d. fam. Wismaois-Gooren. Zaterdag: 19.30 leesmis voor Ja cobus Janssen. RECTORAAT-HEIDE Zondag: 11e zondag na Pinksteren, 7.30 leesmis t.i.v. de familie Jansaen- FMlipsen; 10 uur Hoogmis, jaarget. voor Johannes van Kempen. Akolie ten: Teo Arts en Wim Gielens. Misdienaars van de week: Harry en Bertje Maas. Kerkdeurkollekte Lb.v. de jeugd. Maandag: 7.30 leesmis t.bi. Dinsdag: 7.30 leesmis t.i.v. de fa- milde Geurts-van Dijok. Woensdag: 7.30 leesmis voor Peter van Meijel. Donderdag: 7.30 leesmis t.'b.i. van de familie Nelilen-Kinijneniburg. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis voor Joost Camps; 19.30 Avondmis voor Maria Eibers-Ma nders. Zaterdag: 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw. Biechtgelegenheid: van 6-7 u. 19.30 Avondmis t.bi. van de familie Heesen-van Soest. Kerkpoetsen: Annie en Maria Pee tere. "RECTORAAT VREDEPEEl Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis t.i.v. fam. Huijs-van Enckevort; 10 uur hoogmis t.bi. Vandaag maandel. bijz. kollekte. Maandag: t.b.i. (B.-N.). Dinsdag: th.i. (Horst). Woensdag: th.i. (Horst). Donderdag: v. d. zielerust v. Har- rie Bloemen en Antonia Jenneskens. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.45 H. Mis t.e.v. H. Hart nam. fam. Hertsig. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van overledenen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 8 uur leesmis tot bijz. intentie fam. Jenniskens-Poels; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandiag: 8 uur leesmis zal. An tonia Janssen-Sanders. Dinsdag: 8 uur leesmis weldoeners kerk t.e.v. H. Amtoniius van Padua. Woensdag: 8 uur leesmis tot bijz. inltenitie. Donderdag: 8 uur leesmis zal. Mar tinus Wiliems. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. 8 uur leesmis ter ere van H. Hart van Jezus, bijz. int.; 's avonds 8 uuh 2e zeswekendienst zal. Leonar dos de Lauw. Zaterdagavond 8 uur voor overl. fam. Geelen. Lector 2 aug.: J. van Oers. Akolieteno Geert Classens, Ger Houben en Jan Kunen. Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 8 uur leesmis zal. Theodorus Jacobs en zoon Leo; 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid bij gelegenheid 25-ja- rlg Priesterfeest Fr. en H. Hoogers. Maandag: 8 uur leesmis jgt. zal. Hendrika Janssen-Keysers. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. El. van Dongen-Krijnen. Woensdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid. Donderdag: 8 uur leesmis zal. An tonia Janssen-Sanders. Vrijdag: 8 uur leesmis zaL Marti nus Willems. Zaterdagavond 8 uur: 3e zeswe kendienst voor zal. Leonardus de Lauw. H. Mis van Maria ten hemel opneming. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 1 augustus: 7 uur avond mis tot int. van fam. Wijnhovten- Braun. Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis; 10 uur hoogmis t.z.i. Elke dag 7.30 H. Mis. Maandag: 7.30 t.zjJ. Woensdag: t.e.v. St. Jozef. Zaterdag11.30 hu wel ijkssluiiting en eucharistieviering van het bruids paar B. Nabben en J. Bos; 's avonds 7 uur avondmis tji.v. fam. Wijmho- ven-Braun. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare kennis dat: A. gedurende de kermis (1 augustus vanaf 16.00 uur tot en met 5 aug. 1970); 1. aan houders van voor het publiek toegankelijke inrichtingen als be doeld in artikel 121 van de Alge mene Politieverordening Venray, voor zover gelegen in de kom der gemeente, door hem toestemming wordt verleend hun lokaliteiten voor het publiek geopend te hou den tot des nachts twee uoir; 2. indien daartoe vergunning is ver leend, dansgelegenheid kan wor den geboden des zaterdags en des zondags van 17.30 tot 1.30 uur en de overige dagen van 10.00 tot 14.00 uur en van 17.30 tot 1.30 u;; 3. de openlbare kermisvermakelijk heden mogen geopend zijn tot 24.00 uur; 4. alle winkels in Vemray-kom mo gen van 1 tot en met 5 augustus geopend zijn tot 24.00 uur; 5. het geven van muziek en verma kelijkheden, waarvoor vergun ning is verleend in de voor het publiek toegankelijke inrichtin gen moet zijn 'beëindigd des nachts om 1.30 uur. B. de onder 1, 2, 3 en 5 genoemde toestemming zonder enige voor afgaande waarschuwing, inciden teel of in het algemeen, zal wor den ingetrokken bij gebleken on geregeldheden of niet naleving van door ambtenaren van politie gegeven lasten of bevelen en dat verder op strikte naleving van de bestaande of hierbij gegeven voorschriften streng zal worden toegezien. Venray, 28 juli 1970 De Burgemeester voornoemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat op maan dag 3, dinsdag 4 en woensdag 5 aug. 1970 de kantoren en diensten van de gemeente geopend zijn uitsluitend van 10 tot 12 uur. Venray, 28 juli 1970, Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat zij in verband met de jaarlijkse kermis in Venray-kom hebben be sloten: I. voor het tijdvak van donderdag 30 juli t.m. vrijdag 7 augustus 1970 of zoveel korter of langer als de omstandigheden zulks toelaten of vorderen, gesloten te verklaren in beide richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers: 1. de Schoolstraat, voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de Jan Hensenstraat en het Hense- niusplem; 2. het Hendeniusplein, met uitzon dering van de rijbaan aan de oostzijde; II. voor het tijdvak van zaterdag 1 augustus t.m. woensdag 5 augus tus 1970, dagelijks van 15 tot 24 uur, of zoveel korter of langer als de omstandigheden dit moge lijk maken of vorderen, gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers: 1. de Hofstraat, voor wat betreft het geedelte tussen de Julianasin- gel en de Grote Markt, in beide richtingen; 2. de Poststraat, in beide richtingen; 3. de Patersstraat, in een richting, vanaf de Oude Oostruimseweg in de richting van en tot de Post straat; 4. de Henseniusstraat, in een rich ting, vanaf de Paterslaan in de richting van het Henseniusplein; 5. de Grote Markt, in beide richtin gen; 6. het Schoutenstraatje, in beide richtingen; 7. de Schoolstraat, in een richting, vanaf de Marktstraat en de Hoen- deretraat in de richting van en tot het Henseniusplein; 8. de Jon Hensenstraat, in beide richtingen. Venray, 20 juli 1970. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. OPENBARE BEKENDMAKING •>*aSI Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat in het be lang van de verkeersveiligheid bij hun besluit van 20 juli 1970, no. 899, de maximum snelheid op de Sta tionsweg voor wat betreft het ge deelte tussen de Oo9tsingel en de St. Servatiusweg is teruggebracht van 70 km/u. tot 50 km/u. door plaatsing van borden 1 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens. Voor iedere belanghebbende staat tegen dat besluit schriftelijk beroep open binnen dertig dagen na open bare kennismaking daarvan, welk beroep moet worden gericht aan H. M. de Koningin, doch moet wordien ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg. Een afschrift van het besluit, ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 133, lid 2, van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens is aan de betrokken instanties gezon den. Venray, 28 juli 1970 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris De Oostrumse voetbalclub kaai op een zeer geslaagde opening van het sportpark terugzien. Zaterdag heeft het slechte weer misschien wat be langstellenden thuds gehouden, doch dit werd zondag goed gemaakt. Om half vijf zaterdag opende bur gemeester Drs. F. Schols het sport park officieel. Hij roemde bestuur en commissie met het eigen initiatief wat bij de aanleg hiervan is ge toond. Hij feliciteerde bovendien de voetbalclub met dit prachtige sport park. Hierna zegende pastoor Thomas sen het veld in. Vervolgens sprak de heer Claes sens namens de afd. Limburg van de KNVB enkele woorden. Om kwaiit voor vijf gaf burgemeester F. Schols het startsein voor de ballon nenwedstrijd en verrichtte de aftrap. Ruim 800 ballonnen kozen het lucht ruim. 's Avonds werd een zeer geslaagde reuniie gehouden, waar nog veel voetbalhdstorie werd opgehaald. Zondag speelde de selectie van SVV tegen een gemeente-isel'ectie. Na een 20 achterstand presteerde de gemeente-selectie het toóh nog gelijk te maken. SVV 1 won met 41 zeer verdiend van Chevremont uit Kerkrade. Het bestuur en de commissie be dankt langs deze weg eenieder die heeft meegeholpen aan het slagen van deze twee dagen. Het inzenden van teruggestuurde kaarten van de ballonnenwedstrijd kan geschieden tot 25 september a.s. bij A. van Soest, van Broekhuizen- straat 21, Oostrum. Zondag 9 augustus wordt in Mer- selo een grote oriëntatietocht voor auto's en bromfietsen georganiseerd. Deze tocht loopt over goed berijd bare wegen en het zal, zowel voor de inwoners van Venray zelf als ook voor de vertoevende vakantiegangers een leuke gelegenheid zijn om de omgeving van Venray nog beter te leren kennen. Deze rit is uitgezet door de heer P. van Hoof uit Geleen (3-voudig kampioen Raliey-rijder). De baten van deze rit komen ten goede aan het missiegebied Malawi, waar Pater J. Eyssen reeds meer d:an 40 jaren werkzaam is. U kunt vrij starten tussen 13.30 en 15 uur en de inschrijving kan reed9 geschieden vanaf 13.15 uur in zaal „Het Anker" te Merselo. Een uit treksel van het reglement (KNMV 1969) kunt u bij de start verkrijgen. Dus ook voor iemand die zo maar eens een dagje uit wil zijn belooft het een leuke aangename dag te worden. Sluit Uw vakantie goed af en trek zondag 9 augustus op naar Merselo. RAINY DAY WOMEN De Zweedse popgroep Rainy Day Women, bestaande uit 4 meisjes zal gedurende de kerrmisdagen in Ven ray te horen zijn in de Pentagon-har. Deze dame®, die vooral bekend zijn geworden door het uitbrengen van True Lover, zijin al sinds 1966 over al in Europa opgetreden en in april j.l. heeft men ze nog kunnen zien in Willem Duys zijn vuist. Sindsdien zijn ze verder opgetreden voor de t.v. in Zwitserland en Oostenrijk, terwijl ze reeds vroeger te zien wa ren in Zweden en Engeland. Instru mentaal, zo zeggen de kenners, leve ren de Rainy Day Women vakwerk, dat zich presenteert als een perfekte sound en leveren zo vokale verrich tingen van de bovenste plank. Hun prestatie is, alweer volgens kenners, bekwaam en sexy. Popliefhebbers komen dus in deze kermistijd wel prima aan hun trekken. ZWEMMEN IN VENRAY De afgelopen verregende weken hebben toch wel aangetoond dat men in de komende jaren ook zomers een andere regeling zal moeten gaan treffen in het zwembad. Daar gaat op een bepaalde tijd het binnenbad dicht en wie dan zwemmen wil moet van het buitenbad gebruik maken. Intussen gebruikt men de tijd om de ketels en verdere apparatuur van het binnenbad weer in orde te maken voor de nieuwe periode, waarin dan het schoolzwemmen bijv. weer veel aandacht vraagt. Dat heeft echter de konsekwentie, dat als het weer zo slecht is als in de voorbije weken, praktisch nie mand gebruik maakt van het zwem bad ondanks dat men wel zou wil len. Voor het buitenbad is het te koud en het binnenbad is gesloten. Dat lijkt ons toch wel wat inkom- sekwent, al hebben we alle begrip dat ook voor revisie en onderhoud van het binnenbad bepaalde slui tingstijden noodzakelijk zullen zijn. Maar of die nu een heel vakantie seizoen moeten duren is een andere kwestie. Men sluit dan mogelijkhe den uit, die in andere plaatsen vol ledig uitgenut worden en waar va kantiegangers en anderen volop van profiteren. We dachten dat Venray dat voor beeld maar heel snel moet gaan vol gen of andere mogelijkheden zoekt. Trouwens met de huidige methode worden de abonnementen wel ver schrikkelijk duur betaald en heeft de openstelling voor de werkende jeugd ook weinig praktische beteke nis. NIEUWE JAMES BOND 007 EN VOOR DE JEUGD PINOKKIO TIJDENS DE KERMIS De serie JAMES BOND films heeft er een nieuw spectakel bijgekregen. De grootste zorg van de makers was, dat men de imitators niet ging imi teren. Sinds de eerste James Bond film op de markt kwamen heeft de filmindustrie er een aantal soortge lijke films van gemaakt. Ook de T.V. ging imiteren en maakte aan de lo pende band geheim agenten-films, die echter geen van allen in de scha duw konden staan bij de groot opge zette JAMES BOND films. Toch bleef het daardoor een moei lijkheid om iets groots en origineels te maken en daar zijn ze weer gran dioos in geslaagd. Een achtervolging die ongeveer 30 minuten duurt is de langste en spectaculairste diie ooit verfilmd is. Het begint met een af daling op ski's in het Berner Ober land, via een bosleembaan, een auto race op het ijs, over spiegelgladde Zwitserse wegen komt men na ruim 30 adembenemende minuten op de begane grond. De film is dan lang niet afgelopen, want het laatste uur van de film krijgt men nauwelijks gelegenheid om op adem te komen. Groot stuntwerk kwam eraan te pas. De ski-kampioen van Europa werd geëngageerd om achteruitrij dend filmopnamen te maken met een cinemascope camera. Een staaltje van kunnen dat zijn uitwerking op het publiek niet mist. Een winstpunt in deze nieuwe JA MES BOND film is, dat DIANA RIGG een voortreffelijke hoofdrol vervult. JAMES BOND 007 IN DIENST VAN HARE MAJESTEIT is een ker misattractie van formaat, die wij graag aanbevelen. Voor de jeugd zijn er deze week vanaf zondag telkens om kwart over twee speciale jeugdvoorstellingen met de gekleurde tekenfilm DE NIEUWE AVONTUREN VAN PI NOKKIO. De jeugd zal zich beslist amuseren om deze bekende sprook jesfiguur. Bij zeer warm weer kunnen deze voorstellingen echter vervallen. De voorstelling van zondagmiddag gaat onder alle omstandigheden door. SCHOUWBURGPLEIN Het particulier initiatief heeft een Schouwburgplein gelanceerd. Vélen zijn enthousiast maar voegen er met een aan toe, dat het wel weer de mist in zal gaan. Voor heit geldge brek moet in Venray alles wijken zelfs de leefbaarheid. Kijk maar naar het Schoutenstraatje. Men laat er een muur weghalen en de boel wordt nog smeriger dan het al was. Hoe zit het met de doorbraak van de School straat over pand Hanraets naar de Grotestraat? Het enige wat er te zien is, is een smerige bouwval. Gaat men dat alles weer evenlamg laten liggen als het huidige schouwburg plein? Zalige troost mag men wel zeggen. Er werden vorige week een groot aantal plaatsen genoemd die het in derdaad anders aanpakken. Het lijkt wel of men daar bakken vol geld heeft of zou er daar een moderne mentaliteit heersen. Op deze manier kan het bedrijfsleven wel adverten ties voor personeel blijven plaatsen. Of men al dan niet naar Venray wiil komen hangt ook van de leefbaar heid af en daar zijn we nu juist de boot aam het missen. Waarom kunnen dergelijke projec ten als bovenlgenoemd niet snel wor den aangepakt? Ze verslinden aan merkelijk minder geld dan het door de raad goedgekeurde miljoenen- centrumplan. Als het niet in het groot kan, moet men het toch wel wat kleiner kunnen doen? Als men geen geld heeft voor dit kleine, dan is mijn vraag, wat men dan met het cenitrumplan eigenlijk bedoelde. M. INLICHTINGEN: Ga of bel naar het ARBEIDSBUREAU, VENRAY, Grotestraat 4, tel. (04780) 2551 of naar het bijkantoor in Gennep, Niersweg 23, tel. (08851) 1509. Daar kunt u ook terecht voor: beroepskeuze-advies informatie over beroe pen, scholings- en omscholingsmogelijk heden scholingsmogelijkheden binnen en buiten een bedrijf introductie en bemidde ling bij binnen- en buitenlandse bedrijven advies bij ontslag kwesties en aanvragen om uitstel c.q. vrijstelling van militaire dienst.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 10