Beekweg-Gasstraat VAN DE VEN Kerkelijke Diensten VOLKSWAGEN V redeskerk Venray SPECIALE VAKANTIE AANBIEDINGEN INGEZONDEN PULS PULS ^WSPSr^SJSTi ™H2?f On,rvO= WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 12 tot en met 18 juli VENRAY VRIJDAG 10 JULI 1970 No. 28 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT fiBffSS"»"» 13 ct P6r mm- ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL Z23 (buit» V«rar 150) DOORTREKKING VAN BEEKWEG VRAAGT TIJDELIJK EXTRA TRACE IN DE GASSTRAAT De doortrekking van de Beekweg via de Gaisstraat heeft meer hinder - nlisslen gekregen dan men volgens de plannen van 1967 had verwacht. Vorig jaar werden de aankopen in de Gastraat nog uitvoerig behandeld in de raad van onze gemeente, t.w. de aankoop van grond en opstallen van de heer J? Bastjiaans. Die opstallen zijn inmiddels ge sloopt, terwijl dit ook het geval is met de opstallen van de familie van Elzen. Het wegenbouwbedrijf Vissers is al begonnen met de aanleg van de nieuwe weg, maar het uiteindelijke tracé van de weg kan niet worden aangelegd omdat de gemeente nog niet alle te slopen panden in bezit heeft. Het moeilijkste geval is on getwijfeld de aankoop van grond en opstallen van de heer Th. de Riet, aan de Heuvelstraat. De nieuwe weg is dwars door zijn woohkameir ge pland. De gemeente heeft de ont eigeningsprocedure aanhangig ge maakt. De heer Th. de Riet, voorma eme- lijk vertegenwoordigd door de nog thuis inwonende ongetrouwde zoon., vertelde ons het volgende: In 1960 was ons al bekend dat de gemtente gronden en opstallen nodig zou hebben voor verbetering van de Gasstraat. Het duurde tot 1967 voor dat er schatters van de gemeente kwamen om onze grond en gebouwen te taxeren. Er kwam een bedrag uit de bus van 61.000 en dat was dan voor 4230 m2 grond. Een be drag dat wij - gezien de vierkante meter-prijs - belachelijk laag von den. Later is er een tussenbod ge komen van bijna 42.000 voor alleen de grond die de gemeente direct no dig had. Het laatste bod dat ons ge daan is bedraagt 76.025 Eerder had onze advocaat, mr. Haffmans, 75.000 gevraagd. W'at wij erg vinden, is, dat wij on- i ze grond moeten afstaan aan de ge meente en dat de gemeente die dan zal doorverkopen (of al verkocht heeft) aan de stichting psyoiatiricsöh centrum St. Anna. Deze willen aan de nieuwe weg bungalows en be drijfsgebouwen gaan bouwen. Juist omdat wij wisten dat onze boerderij eens ten offer zou vallen aan de doortrekking van de Beek- weg, hebben wij in ons bedrijf niet extra zwaar geïnvesteerd, omdat wij niet de gemeenschap extra wilden laten betalen bij de aankoop van ons bedrijf. Ik had, aldus de Riet jr., in de stallen een mestbedrijf kun nen opzetten, maar ook mestvee heb ik niet meer aangekocht. Volgens mijn mening, aldus de Riet jr., hebben de panden van Bas- tiaans en van Elzen relatief meer opgebracht dan men ons wil beta len. Het ergste is dat men ons geen vervangbare panden en gronden in VOLKSCONCERT Als nieuwbakken Venrayer ben ik zaterdagavond vol verwachting naar het volksconcert gegaan, gegeven door de Muziekvereniging Euterpe. Hier werd duidelijk dat „volks concert" een samengesteld woord is. Volk, toehoorders, waren in heel kleine getallen opgekomen. Concert was het in de ware zin van het woord. Het was echter veel te zwaar voor zo'n gelegenheid. Waarom niet een concert - meer aangepast - licht en in de vakantie sfeer, zoals verschillende toehoor ders? Overigens alle lof voor de jonge hobo-solist. Maar waarom mocht hij niet gaan staan tijdens zijn solo, zo als de trompetdst dat deed; waarom werd hij niet betrokken bij het ap plaus zoals de trompetsolist, die tij dens de paar maten pauze in solo, ging zitten om zijn pilsje leeg te drinken? Zoiets had ik graag eens op de promotieconcerten gezien, dan was Euterpe niet op die hoogte ge komen waarop ze nu zijn. Kon die man niet zolang zonder pills, of wa ren het de zenuwen? Alle waardering dan voor de jonge hobo-solist. Misschien kan de dirigent voor 'n volgend VOLKSconcert de keuze meer aanpassen aan het gewone pu bliek, dan zal ook het publiek in grotere getalen komen geniéten. H.M. de loop van deze vier jaren heeft aangeboden - behalve dan het pand van Lierop aan de Langeweg en een pand in Velitum. Grond is ook aan geboden aan de Broekweg. Nadrukkelijk verklaren vader en zon de Riet dat zij de doortrekking van de Beekweg niet in de weg wil len staan, omdat zij weten dat dit toch eens moet gebeuren; maar vol gens hen horen zij niets meer van de gemeente. De aanleg van de weg en riolering is stop gelegd, hoewel zij geen bezwaar hebben gemaakt tegen aanleg van waterleiding en te lefoonkabels door hun perceel. Nog twee andere panden zullen ten offer vallen aan deze nieuwe weg. Twee, twaalf jiaar geleden ge bouwde woningwet-woningen van de woningbouwvereniging St. Oda, be woond door de families Arts en van Veghel. Deze bewoners verklaren diat hun per 1 juili jl de huur is op gezegd. >Een aanbieding voor een andere woning hebben ze geweigerd omdat ze geen tegemoetkoming kre gen in de verhuiskosten. Wij hebben ons voor komm/entaar in verbinding gesteld met burge meester drs. F. Sehols. Deze ver klaarde dat van stopzetting van de aanleg van het nieuwe tracé over de Gasstraat geen sprake is. Alleen zal daar, waar de nieuwe weg uit eindelijk gaat lopen over het perceel de Riet, tijdelijk een ander tracé worden aangelegd. Dat is goedkoper dan het werk stop te zetten. Als straks de onteigenings-proce- dure voor de rechtbank is uitgespro ken zal de weg alsnog over het per ceel de Riet gelegd worden. Onbegrijpelijk noemde burgemees ter Sehols het feit, dat van de fam. de Riet nimmer een voorstel is ge daan of verteld is wat ze nu precies willen; evenmin waarom men niet is ingegaan op de twee aanbiedingen van de gemeente. Het onderhande len is moeilijk, dat is ook begrijpe lijk als men bedenkt dat deze men sen 45 jaar op dezelfde plek heb ben gewoond. Wat betreft de twee andere pan den, deze hebben reeds een aanbad van de woningbouwvereniging ge had en zullen nu binnenkort een nieuw aanbod krijgen. Vanzelfspre kend krijgen zij vergoeding in de te maken verhuiskosten. De doortrekking van de Beekweg is van de hoogste urgentie, juist om 't zware verkeer in de richting Den Bosch en Nijmegen buiten het cen trum van Venray te houden. DE VOLKSWAGEN K 70 KOMT Met deze uitspraak maakte de pre- sidenitdirekteur van de Volkswagen fabriek, prof. Dr Lotz, een einde aan de geruchten, die al enige tijd de ronde doen. Deze totaal nieuwe auto zal naast de VW 411 E (in de duurderde mid denklasse) eind dit jaar op de duitse markt worden gebracht. In Neder land zal dit niet eerder zijn dan be gin 1971. Voor de VW K 70 wordt te Sals- gitter een geheel nieuwe fabriek ge bouwd die in de herfst zal worden geopend. De VW K 70 is opvallend door haar elegante lage karrosserielijn en het grote raamvlak. De wielen zijn onaf hankelijk opgehangen met veerpo- ten rondom. De krachtbron is een 4- oiünder watergekoelde viertakt lijn motor, die de voorwielen aandrijft. Men kan keuze maken uit een 75 en 90 pk versie. De VW K 70-modellen zijn vier- deurs Limousines met vijf zitplaat sen en een zelfdragende karosserie, met een passagiersruimte, die is uit gevoerd ais veiligheidscel. De baga geruimte achterin heeft een inhoud van 700 liter. Priester van de week: Kap. J. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tël. 2385 Zaterdagavondmis 19 uur ouders Flinsenberg-Dij okmans Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 8 uur fam. van Dijck-Strik; 9.30 uur hoogmis voor de parochie; 11 uur fam. Hendriks-Camps; 18 uur Mevr. Janssen-Derx. Maandag: 8.15 gezusters Janssen en fam.; 9 uur Gerrit Thomassen vwg. de buurt; 19 uur ouders Kro- nenberg-Olanset. Dinsdag. 8.15 fam. Volillenberg-Ja- cobs en broer Theo; 9 uur Mevr. Pouwels-Verbeek; 19 uur Heinrich Thoone. Woensdag: 8.15 Antoon Philipsen vwg. buurtver. St. Joseph; 9 uur Oormelis Akerboom; 19 uur Jos Hen- dricx. Donderdag: 8.15 gezusters Janssen en fam.; 9 uur OhriStiaan Jacobs; Vrijdag: 8.15 fam. v. d. Munckhof- Goumains; 9 u. voor een zieke; 15 u. plechtige huwelijksmis voor de bruidsparen Wijnhoven-van Dijck en Ikkert-Wijnhoven; 19 uur ouders Hubbers-Horsten. Zaterdag: 8.15 voor de Paus vwg. het Apostolaat des Gebeds; 9 uur Gerrit Thomassen vwg. vrienden en kennissten van de Schatberg; 19 uur ouders Gossens-Biermiams. Akolietenljjst Zaterdag 11 juli. 19 uur Paul Hanssan en Jos Bexkens. Zondag 12 juli: 8 uur Jios Laurens- se en Ad Verbeek; 9.30 Jac. Laurens- se en Willy Janssen; 11 uur Tonny Janssen en Huub Janssen. Misdienaarslijst Zondag 12 juli: 18 uur Roland Michels en Willy van de Vorle. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.15 Wim Kremer en Jac. van Mil; 19 u. Rudy Siebers en Gerard Hendriks. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.15 Caspar Michels en Jerry Mulders; 19 uur (alleen vrijdag) Peter Broers en Paul Oudenhoven. Vrijdag om 15 uur huwelijksmis. Martin Beökers en Benoit Lueassen. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week Kapelaan C. Bakker Zondag: 8e zondag na Pinksteren. H. Missen: 7.30 - 9.00 - 11.45 - hoog mis 10.15 - avondmis 18.00 uur. Vrijdag: 19 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5 uur, 6 uur en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 uur avondmis als zondagsviering. Mededelingen 1. Meisjes en jongens komen jul lie weer vóórzingen in de hoogmis van 10.15 uur? We kunnen juili niet missen 2. Parodhiainten, vergeet in de va kantie uw gezinsbijdrage niet. In de ze tijd loopt men gemakkelijk een achterstand op, endie is moei lijk in te halen. Daarom, hou bij - hou bij Misintenties Zaterdag: 18.30 Harry Lenssen. Zondag: 7.30 overl. fam. Coopmans- Custeirs; 9 uur Fransje van Gerven 10.15 uur Jo van Meijel; 11.45 uur Jacob Janssen; 18 u Martinus Lens sen en overl. kinderen. Maandag: 7.45 u voor de parochie; 8.30 Martinus Willems; 19 uur Hans van Zwaan. Dinsdag: 7.45 overl. ouders Lem- mien-v.d. Sterren; 8.30 u Elisabeth Wijnhoven-Roelofs; 19 uur Johanna Loonen-Hendrix. Woensdag. 7.45 voor goede gene zing; 8.30 Anna Maria Arts-v. Ger ven; 19 uur Antoon Oamps. Donderdag7.45 Hendrina Ambro- sius; 8.30 MathiMe Wasser; 19 uur Martinus Swinkels, Johanna Mich els en dochter Gertruda. Vrijdag: 7.45 uur voor goede ge nezing; 8.30 t.e.v. H. Geesit; 19 uur gezinsmis, Johannes Wijnhoven. Zaterdag: 7.45 Maria Cornelia Ja- cobs-Duyf; 8.30 u Pater Paschasius en Broeder Gelduinus Claessens. Dienbeurten akolieten Zaterdag: 18.30 Peter Hendrix en Frans Jeuken. Zondag. 7.30 Jac. Claessens en Jos Jeuken; 9 uur Frans Bonants en Pe ter Bonantts; 10.15 Bert Janssen en John Bonants; 11.45 Victor Pop en Geert Philipsen. Dienbeurten misdienaars Zondag: 18 uur Hans Achten en Maurice Janssen. Maandag, woensdag en vrijdag 7.45 uur Simon Claessens en Ronny Clevers; 19 uur Hubert vd. Putten en Hans van den Bekerom. Dinsdag, donderdag en zaterdag 7.45 uur Eric Oomelissen en Johnny Janssen; 19 uur Peter Claessens en Peter Hendrix. Zondag: 8e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Maria Evers-Clevers. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Sim ons-Jacobs; 9.00 leesmis voor overl. Johannes de Jong; 10.00 hoogmis voor overl. fam. Clephas- Hannen; 11.30 leesmis voor overl. Anna Stiphout-Jacobs en zoon Leo en voor Adrianus Kuunders en zoon Frans; 18.30 avondmis voor overl. fam. Delauw-Thijssen. Maandag: 8.00 leesmis voor alle bedevaartgangers naar Lourdes en voor alle waldoleners van de bede vaart; 19.00 avondmis voor overl. Cornells Landers en kinderen Dinsdag: 8.00 leesmis voor vader en kinderen en overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. fam. Ursel- mann-Hesen. Woensdag. 8.00 leesmis voor overl. Hendrik Tissen; 19.00 avondmis voor overl. Johannes Boom. Donderdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (K.); 19.00 avondmis uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Petronella van Dijck; 14.00 plechtige euchiailisitievierinig uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig hu- welijstfeest van de fam. Kusters- Weerts; 19.00 avondmis voor overl. Riet Slits. Zaterdag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Jan Janssen en Carolina de Bruijn. Biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Mededeling: Vanaf heden is het nieuwe adres van kapelaan J. Kortooms. Monikes- straat 22 (nieuwe drive-in woning in Veltum) en het nieuwe telefoon nr. 3206. Misdienaarslijst van 11-18 juli Zondag: 8.00 S. Claessen, W. Her mans; 9.00 J. van Meyel, L. Simons; 10.00 M. v. d. Bekerom, G. Willem- sen, G. Swinkels; 11.30 H. Rijbroek G. Raaymakers; 18.30 H. Linders, H. Peetens. Week 1: 8.00 G. EwaLs, J. Verstee- gen; 19.00 J. Volienberg, S. Claessen. Week 2: 8.00 H. Peeters, W. Her mans; 19.00 G. Raaymakers, M. Dic ker. Vrijdag: 14.00 M. Dicker, J. van Meyel. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de Protestantse Kerk dienst in de aula van 'Den Hoebert' aan de Westsdmgel om half tien. Predikant is de Weleerw. Heer ds Keers, die om elf uur voorgaat in de Hervormde kerk aan de Maas- weg te Bldtterswijck. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 30 Piet en Harrie Hermans; 10 u. Hoogmis, gesit. jrd. Gerard Jennes- kens en Joh. Maria Poels. Woensdag: 8.45 Antoon Verheijen. Vrijdag. 15.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Coersen-Rozijn. Zaterdag: 19.00 Hubert Liinskens. Bij spoedgevallen zich te wenden tot de Rector van Paschalis tel. 2657 of 2651. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 maandd. Gerrit ten Haaf; 10.00 hoogmis tot zekere in tentie (R.). Maandag, dinsdag en woensdag: 7.30 leesmis. Donderdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie (M.). Vrijdag: 7.30 leesmis voor overle denen (H.); 15.00 huwelijksmis voor bet bruidspaar Zegers-v. d. Meer. Zaterdag. 7.30 geen mis; 19.00 uur avondmis voor de overledenen van de fam. Jacobs-v. d. Meer en Coppes. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 avondmis. Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 8.00 H. Mis; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag. 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 zlg. M. Drabbels, mnd. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot irnt. van hen die offeren. Donderdag: 7.30 zlg. Pi eter Philip sen en Antoinette Jacobs. Vrijdag. 7.30 mnd. zlg. P.J. Steeghs Zaterdag: 730 ter ere van O.L. Vr. tot int. van hen die offerden. Akolieten: Jos Kunen en L. en P. Rambags. Zondag 19 juili zal de jaarlijkse bedevaart naar Tienray plaatsvinden. Om 10 uur zal in Tienray de plech tige Hoogmis worden opgedragen voor de belangen en intenties van alle parochianen. 'PAROCHIEKERK LEUNEN Zaterdagavond. 7 uur leesmis voor Antoon Voermans. Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor de overl. fam. Leijs- sen-van der Walle; 10.30 leesmis v. Antoon Smets. Maandag: 7.30 leesmis tot bijzon dere intentie; 8 uur leesmis voor Jos Croijmans, echtgenote en M. Croijmans. Dinsdag: 7.30 gezognen jaargetijde voor Gertruda van Dijok-Smits; 's avonds 7 uur leesmis voor Gertru da Jenniskens-Droesen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo van Meijel; 's avonds 7 uur leesmis voor Elly Loonen en Elly van Berlo; 10.30 huwelijksmis voor het bruids paar Steeghs-Thijssen. Donderdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Antoon Emons; 's avonds 7 uur leesmis tot intentie van de fam. Vogelzangs (Boodestraat). Vrijdag: 7.30 gestichte leesmis voor Piet Weijs; 's avonds 7 uur leesmis voor Gerard Willemse. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Chris Gooren en echtgenote; 's avonds om 7 uur leesmis voor Ant. Loonen en echtgenote, Bernard Loonen en echt genote en Johanna Verheijen-Loo- nen. Akolieten in de week: 7.30 Theo Voermans; 's avonds Geert Reijn- tjes. Zondags: 7.30 J. Koenen en Th. Stevens; 9 uur L. en P. Reintjes, M. Koch en M. van Vegchel; 10.30 Ton Comeliisden en Bert van Hees. Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Marinus v. Dijck; :.45 leesmis voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen; 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis voor Victor Luyten. Maandag: 8.00 leesmis voor Piet Verheyen en Maria LLtjens. Dinsdag. 8.00 leesmis voor Harry Stiphout. Woensdag: 8.00 gestichte leesmis v. Peter Joh. van Lipzig en Elisabeth Verhoevten. Donderdag: 19.00 maandd. v. Pe tronella Cox-De Lauw. Vrijdag: 8.00 maandd. voor Genard Pleurkens; 14.00 gez. H. Mis uit dainkb. bij het 25-jarig huwelijk van van Vegchel-Muyzers15.00 huwe lijksmis voor het bruidspaar Ver- heyen-Spreeuwenberg. Zaterdag: 19.30 maandd. v. Peter van Gellecum. RECTORAAT VEULEN Zondag: 8e zondag na Pinksteren, uur leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor zal. Jacobus Boonen. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Antonla Janssen-Sanders. Dinsdag: 8 uur leesmis uit dank ter ere van de H. Antonius van Pa dua (fam. Hagens). Woensdag: 8 uur Hoogmis jgt. v. zal. Jan van de Goor. Donderdag. 8 uur leesmis voor zal. Theo Jacobs en zoon Leo. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Martinus Willems. Zaterdagavond 8 uur jgt. zal. Elis. Hendri ks-Leenders. Lector voor 12 juli: Joos Verhoeven. Akolieten: Mattie Kunen, Jan Gee- len en Willy van Ooi. 7 VW 1300 '66 VW 1300 '69 VW 1500 '66 VW Spofitomatic '68 VW 1300 '67 VW 1600 TL '68 VW 1300 '68 VW Variant '66 V 1500 '68 VW Bedrijfswagens vanaf '65 VERKOOP - - INRUIL FINANCIERING AUTOMOBIELBEDRIJF VENLO LEUNSEWEG 47A - TELEFOON 04780-3535

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5