Huursubsidie KIEZERSBEDROG Vacanlie in eigen streek Regeling aanvullende Uit Peel tn Maas Limburgse bouwbedrijven Spuitbalwedstrijden drukwerk In aansluiting aan onze publika- 1iie in „Peel en Maas" van 26 juni jl. menen wij er goed aan te doea nogmaals de aandacht te vragen voor de Regeling Aanvullende Huur subsidies. Wij hebben daarbij uiter aard van gemeentewege nadere in lichtingen gekregen. De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft een regeling in het leven geroepen voor het verstrekken van individuele huursubsidies, welke kunnen worden verstrekt aan huurders van gesub sidieerde woningen die een in ver houding tot hun inkomen hoge huur betalen. Deze regeling treedt in wer king met ingang van 1 juli 1970. Aanvragen voor het eerste jaar kunnen tot 1 oktober a.s. worden in gediend. Hiertoe zijn formulieren verkrijgbaar op kamer 27 van het voormalig lyceum aan de Leunseweg 2a. Degenen die reeds een aanvrage hebben ingediend ontvangen zo spoedig mogelijk bericht. ENIGE HOOFDPUNTEN UIT DE REGELING De fegeling geldt voor huurders met een belastbaar jaarinkomen van minder dan 15.000, Huursubsidies worden slechts ver strekt aan huurders van gesubsi dieerde woningen die in de laatste 10 jaren zijn gebouwd. Bij twijfel of zulks het geval is kan men bij de afdeling Financiën (kamer 27) infor meren. Het uitgangspunt voor het ver strekken van subsidie is dat die huurders méér dan 15 - 17% van hun belastbaar inkomen voor hun woning betalen. Het subsidie wordt jaarlijks vastgesteld aan de hand van inkomen en huur. De bijdrage kan uiteenlopen van 120,tot 900, per jaar, afhankelijk van de verhou ding inkomen-huur. De jaarlijkse huur moet méér be dragen dan 1.025, Vanaf het tijdstip waarop betrok kene een hem beter passende andere woning kan verkrijgen wordt de bij drage geleidelijk verminderd. De regeling geld met voor verzor gingstehuizen voor bejaarden en ook niet in gevallen waarin een huur der blijvend periodieke bijstand ge niet. Uitzonderingen hierop zijn huurders die een uitkering ontvan gen ingevolge de rijksgroepsregelin gen Oorlogsslachtoffers 1940-1945, Gerepatrieerden en Ambonezen als mede ingevolge de Wet Werkloos heidsvoorziening daar bij de uitke ringen ingevolge deze regelingen geen rekening gehouden wordt met de woonkosten. Deze huurders kun nen dus wanneer zij overigens aan de voorwaarden voldoen in aanmer king komen voor een huursubsidie. ALGEMENE RICHTLIJNEN Vaststelling inkomen Voor de toepassing van de regeling wordt genomen het belastbaar inko men voor de inkomstendan wel loonbelasting van de huurder en eventueel zijn 'echtgenote, over het voorafgaande kalenderjaar verhoogd met 5°/o. Indien in bepaalde gevallen het inkomen méér dan 25% afwijkt van het inkomen over het vorig jaar (b.v. bij pensionering) wordt uitgegaan van het inkomen van de huurder in het jaar waarin de peildatum valt. Indien geen aanslag in de inkom stenbelasting wordt vastgesteld geldt als inkomen de aan inhouding van loonbelasting onderworpen inkom sten van de huurder en zijn echt genote verminderd met de aanspra ken op uitkeringen ingevolge de Al gemene Kinderbijslagwet Doontrek- kenden. Indien een huurder wordt aange slagen in de Inkomstenbelasting wordt voor elk van het aantal kin deren, dat voor kinderaftrek in aan- merkiung komt, een bedrag van 600,in mindering op het inko men gebracht. Controle van de opgegeven inko mens zal plaats vindien "vtia het Mi nisterie van Financiën. De uitkeringen ingevolge de Be schikking Aanvullende Huursubsidie zijn als inkomen onderhevig aan de heffing van belastingen en sociale verzekeringen. Deze worden reeds terstond ingehouden. Na afloop van ieder kalenderjaar zal aan betrok kenen mededeling worden gedaan van het brutobedrag van de bijdra gen. HUURPRIJS Als huurprijs in de zin van de re geling gelidt het bedrag dat aan de eigenaar voor het gebruik van de woning verschuldigd is. (Normaal 12 maal de maandhuur). Hierop dienen eventueel de vol gende verminderingen te worden toegepast: a. Voor het gebruik van een cen trale verwarmingsdnsfcallatie een bedrag van 240, b. Voor de in de huurprijs begrepen vergoeding voor stookkosten een bedrag van 300, c. Indien de huurder één of méér inwonende verdienende kinderen heeft die tenminste 1.000,per jaar verdienen wordt de huur prijs verminderd met 200,per kind; d. Bij gezamenlijke huur of verhuur van een gedeelte aan derden wordt de huurprijs naar evenre digheid verminderd. De eventueel in de huurprijs be grepen bedragen voor gebruik van lift, centrale antenne, onderhoud portieken enz. worden niet op de huurprijs in mindering gebracht. Wel wordt het in de huurprijs be grepen bedrag voor gebruik van wa ter op deze huurprijs in mindering gebracht. AANVRAGEN OM TOEKENNING EN BETALING De huurder moet om voor een aanvullende subsidie in aanmerking te komen jaarlijks een aanvrage in dienen bij het gemeentebestuur. In het algemeen moet hij dit doen voor 1 juli van het betreffende jaar. Hierop zijn een tweetal uitzonde ringen ni.: 1. In het jaar 1970 geldt, in verband met de ingangsdatum van de he- geling als einde van de indie- ningsitermijn niet ljuli, doch 1 ok tober 1970. 2. In het geval, dat de huurder eerst later de woning betrekt, moet de aanvraag worden ingediend bin nen drie maanden na de datum waarop de huur is ingegaan. In het algemeen zal de betaling van de bijdrage aan de huurder kwartaalsgewijze plaats vinden. Voor het eerste tijdvak, lopende van 1 ju li 1970 tot 1 april 1971 wordt drie vierde van de bijdrage verstrekt en uitgekeerd in drie gelijke termijnen, Nadere inlichtingen worden, indien nodig, verstrekt door de afdeling Fi nanciën, kamer 27 in het voorm. lyceum aan de Leunseweg 2a alhier. Binnen de bepalingen van onze Kieswet staat het de politieke groe peringen vrij, een zo groot mogelijk aantal personen op de kandidaten lijst voor een verkiezing te plaatsen. En daar wordt druk gebruik van gemaakt, zowel bij de Kamer-, als bij de Staten- en de Gemeenteraads verkiezingen. In de eerste plaats al omdat de gangmakers hopen op een gunstige verkiezingsuitslag en daar door op e.en flink aantal zetels. Dan moeten er voldoende kandidaten ge steld zijn om die zetels te kunnen bezetten. Waait als de lijst 'uitgeput' is, zou er een toegewezen zetel leeg moeten blijven. Men kan naderhand geen aanvulling op de lijst meer le veren. Een andere reden van de vaak veel te lange lijsten is de propagan distische waarde die er uitgaat van bepaalde namen in de kandidaten lijst. Op hen vinden wij mensen ver meld, die voor de kiezers een zeke re trekpleister kunnen zijn om juist op die lijst te stemmen. Bij de laatste raadsverkiezing stond bijvoorbeeld op de lijst Jenniskens de heer J. Duykers uit Castenray om voor dat kerkdorp stemmen op deze lijst te trekken. Hij kwam - als we dat zo mogen zeggen - bij de vaststelling van de uitslag der ver kiezing van de leden van de gemeen teraad, als gekozen uit de bus. We hebben op de jongste raadsvergade ring bij de ingekomen stukken kun nen lezen dat hij deze benoeming niet aanvaardt en dat de heer van Oers zijn zetel zal gaan bezetten. Het is misschien hier de plaats duidelijk te stelllen dat zowel de hr Duykers als de heer van Oers ons even lief zijn, maar dat het ons gaat om de regels van het spel. En die, dachten we, zijn hier niet in acht genomen. De heer Duykers heeft zich immers kandidaat laten stellen. Hij heeft bij het Hoofd van het Stembureau een verklaring laten inleveren, dat hij zichzelf beschikbaar stelde voor het lidmaatschap van de gemeenteraad. Wie dit vooraf schriftelijk verklaart en dan direct na de verkiezing be dankt, doet toch wel iets vreemds. Er zou uit kunnen blijken dat de betrokkene zich helemaal niet be schikbaar heeft willen stellen en dat d schriftelijke verklaring, die tevo ren werd afgelegd, van nul en ge nerlei waarde is geweest. Er zou ook uit kunnen blijken, dat de lijst zijn naam dn zekere zin ten onrechte heeft gebruikt, om daar kiezers mee te lokken'. Mensen die misschien niet op deze lijst gestemd zouderi hebben, iindilen die ene naam niet op de kandidatenlijst had geprijkt. En dat is een vorm van kiezersbedrog. We begrijpen wel dat er onderlinge afspraken gemaakt zijn tussen de kandidaten van deze lijst en ook in andere lijsten, maar men zal moei lijk durven beweren dat die afspra ken algemeen bekend waren onder het kiezerspubliek. De kiezer die ter stembus gaat, kiestHij of zij wil weten aan wie hij zijin stem geeft, of wat de rtsultaten van zijn kiezen zijn. Als aan dit principe getornd wordt, door dat men via onderlinge afspraken de stem van de kiezer daarheen schuift, waar niet de kiezer doch 'n bepaald groepsbelang zulks vordert, dan blijkt dat men: a. weinig eerbied heet voor de kie zer en zijn keuze; ONDERZOEK NAAR FUSIE VAN Naar wij vernemen onderzoeken vijf grote Limburgse bouwfirma's de mogelijkheid tot een fusie te ge raken. Zij willen daarbij tot een onderneming komen., die aan de Amsterdamse beurs genoteerd zal worden. De vijf bedrijven zijn de zelfde, die reeds onlangs tot een nauwe smaenwerking hebben beslo ten, ondermeer in verband met de bouw van universiteitsgebouwen in Maastricht. De vijf ondernemingen Melchior, Maastricht; Moyres, Sittard; Nelis- sen, Venray; Ploum, Kerkrade en Wilma, Weert, Willen door de fusie komen tot een combinatie die sterk genoeg is om zeer grote projecten ter hand te kunnen nemen. Men hoopt voor het einde van het jaar de besprekingen over deze fusie te kun nen afronden. De vijf samenwerken de bedrijven zetten in 1969 tezamen ongeveer 450 miljoen om. Bij de onderhandelignen wordt ook de mogelijkheid onder ogen ge zien om een ter beurze genoteerd aannemersbedrijf met de combinatie te betrekken daar men belang stelt in de notering van aandelen aan de Amsterdamse beurs. De betrokken ondernemingen werken allen voornamelijk in wo ningen, kantoorgebouwen, utiliteits gebouwen en ziekenhuizen. Tezamen hebben de bedrijven ruim zevenduizend man in dienst. De J. P. A. Neldssen-groep N.V. heeft naast zijn vestiging in Venray een bedrijf in Haarlem. In totaal heeft men ongeveer 2400 man in dienst, bij een jaaromzet van ruim 50 miljoen gulden. Het accent van het concern ligt sterk op de B.U.- seotor, maar hij heeft een eigen ad vies- en konsltrulküebureau en eigen produfetie van betonwaren. Neldssen beschikt verder over een woning- fabriek. Samen met Ballast, Nedam en Rozestraten neemt Nelissen deel aan de N.V. - maatschappij tot ste denbouw Banere. tegenstrijdige bereidisverklaringen afgeeft, namelijk een voor bet stembureau en een ander voor de partij waarvan men kandidaat is; door deze handelswijze wüüswaar handig gebruik maakt van de mo gelijkheden die de Kieswet thans nog biedt, doch de kiezer geen eerlijke waar levert voor zijn uit gebrachte stem. Men moet niet klagen dat de kie zers niet ter stembus komen, als men zo handelt met zijn stem en met zijn keuze. Dat men dan vooraf en in al le duidelijkheid voor alle kiezers de kaarten op tafel logt en zegt. zus en zo gaan we met uw stem manipu leren als u ons kiest Dan weet iedereen waar men af en aan is, en krijgt men niet het idee „stemvee" te zijn Vakantie in eigen plaats en streek is tegenwoordig „in". Natuurlijk wil men ook wel eens verre reizen ma ken, maar ergens is het onzin dat men in de vreemde gaat zoeken wat uw eigen plaats of streek of land u te bieden heeft Ook VW Venray huldigt dat stand punt en heeft daarom verschillende wandel- en fietsroutes samengesteld die niet alleen voor de vreemdeling doch ook voor de inwoner een goede leidraad kan zijn bij het maken van korte of dagtochten. Dat daarbij ook de omliggende plaatsen niet vergeten worden moge blijken uit de Peel en Maasroute, die u beslist eens met de auto, maar liever met de fiets, moet narijden. Voor diegenen die menen Venray en naaste omgeving op hun duimpje te kennen, willen we 'ns wijzen op het juli-nummer van de Streek VW Noord - Oost Brabant, die in deze uitgave speciaal de Oost Brabantse heerlijkheden behandeld. Wij citeren uit die brochure: De mogelijkheden voor actieve en passieve recreatie in deze streek zijn groot in aantal en zeer gevarieerd. In Noord-Oost Brabant, verspreid over het Maasland en het Land van Cuijk, liggen talrijke campings en 'n zestal bungalowparken, die allen een uitstekende outillage bezitten. Ook de dagrecreatie biedt zeer veel ac tieve (mtspannings-mogelijkheden - mt name in de recreatieoorden „De Bergen" in Wanroy en „De Messe- maker" in Cuijk. Het ontspanningspark „De Bergen wordt jaarlijks door honderdduizen den toeristen bezocht. Het is een el dorado aan de rand van de Peel, te midden van prachtige bossen. Er be vinden zich zich bloemenhoven, uit stekende wandelmogelijkheden, een hertenkamp, een marmottenberg, talrijke volières met de meest vtr- schiliende vogels, uitstekend aange legde midgetgolfbaan, en een groot natuurbad met in een afzonderlijke hoek waterspeeltuigen voor kinde ren. Er is een grote roei vijver, een uitgebreide speeltuin, paviljoens met zonnige terrassen, men kan er zon nebaden. Ook de restauratie is van goed niveau. Het gehele complex is door middel van pittoreske brugget jes, wandelpjaden, terassen en .trap pen met elkaar verbonden. „De Messemaker" in Cuijk biedt al evenveel mogelijkheden. Het is gelegen temidden van prachtige bos sen in een rustige omgeving aan de weg van Cuijk naar Oeffelt. Het re creatieoord bezit een groot kinder bad met zonneweide, een kleuterbad en verder vele prachtige moderne speeltuigen in grote variatie, die voor de kinderen een attractie apart vormen. Doch niet alleen de dagrecreatie biedt ongekende mogelijkheden; N.- Dat Rank Xerox een bedrijfs brandweer bezit is waarschijnlijk voldoende bekend. Dit corps, dat en kele jaren geleden in het kader vian de B.Z.B. werd opgericht, is inmid dels uitgegroeid tot een volledig uitgerust brandweercorps van totaal 25 leden, waaronder gediplomeerde le klassers, 2e klassers, EHBO-ers, Persluohtmaskerdragers en Pompbe- dieners. Sinds kort is deze brandweer in het bezit gekomen van een volledige mobiele eenheid, zodanig dat bij al arm direkt uitgerukt kan worden. Er zou zelfs geassisteerd kunnen worden bij branden in Venray en omgeving Deze groep, die al regelmatig in het nieuws is geweest vanwege haar aktiviteiten bij plaatselijke en regi onale brandweeroefeningen en con coursen, gaat dit jaar weer een aan tal spuitbalwedstrijden organiseren. Deze spectaculaire waterfestijnen zullen plaatsvinden op: zondag 12 jul a.s. met als tegen speler de Venrayse brandweer en vakantiegasten van „Vlakwater". zaterdag 25 juli a.s. tegen de PTT- brandweer en Venrays brandweer. zondag 2 augustus tegen een ploeg vakantiegasten van camping „Vlak water" in combinatie met leden van de Venijrayse Brandweer. Deze waterballetten" zullen op de bovengenoemde data worden gehou den in het zwembassin van „Vlak water" te Venray, telkens om 14.30 uur. De toegang is vrij. U bent van harte welkom. al van den munckhof n.v, van 10 juli 1920 Venray, 10 Juli 1920. Dat er hier werkelijk gebrek aan woningen is, blijkt uit het feit, dat er zich niet minder dan 30 liefhebbers hebben aangemeld om een woning te huren bij de Bouwvereeniging „St. Oda" alhier. Halte Maashees. - Blijkens na- derq aankondiging is de halte Maas heesSmakt voor het reizigersver- voer opengesteld. Op tijdig verzoek stoppen op werkdagen te treinen no. 1808, 1822 naar Nijmegen en no. 1581 en 1587 naar Venlo. Op Zon- en Feestdagen trein no. 1580 naar Nij megen en no. 1827 naar Venlo. - Encycliek. - Die reeds aange kondigde en van alle kanten aange prezen Encycliek „Rerum Novarum" is te verkrijgen tegen 25 cent bij de firma van den Munckhof. Ook de be sturen van sociale vereenigingen zul len zich met de verspreiding belas ten. Een ieder die geroepen is zich met het zo gewichtige arbeidersvraag stuk in te laten, mag zeker niet met den inhoud van dit belangrijk Pau selijk schrijven onkundig blijven. - Op 19 Juni 1920 slaagde onze dorpsgenoot C. Raedts te Delft voor 't oandiidiaatsexamen mijningenieur. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek mt bijlagen van Bouwbedrijf Aker boom, Emdstraat 19a, Venray om werking brengen en in werking hou- werkin gbrengen en in werking hou den van een timmerwerkplaats waar eléktromtoren worden ge bruikt. Adres inrichting: Eindsbraat 19a, kadastraal gemeente Venray sectie G nummer 5979. M. J. Arts, Grootdorp 33, Merselo- Venray verzoekt om vergunning tot oprichting van een propaangastank met een waterinhoud van 1000 liter ten behoeve van een verwarmings installatie voor café en huishoudelijk gebruik, in te richten op bovenge noemd adres, kadastraal gemeente Venray sectie B nr. 2777. Schriftelijke bezwaren tegen het verl'enen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage logt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ie der persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op maandag 20 juli 1970 om 15.00 uur in hét gemeentehuis. Venray, 10 juli 1970 Burgemeester en wethouders van Venray, Drs. F. G. L. L. Schois, burgemeester H. P. L. Vorst, secretaris. Oost Brabant is en boeiende streek met karakteristieke eigenheden. Men vindt er stadjes en dorpjes, die ieder afzonderlijk hun bijzonder heden, aantrekkelijkheden en be zienswaardigheden hebben. Naast de reeks uitstekende campings, bunga lowparken en recreatieoorden, vindt men het Europees vermaarde Natio nale Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon, ruines van oude kastelen, eeuwenoude kloosters, de zo befaam de waterrad- en andere molens, ty pisch Brabantse landschappen, stu wen en sluizen, boswachterij en en oude monumenten. Het landschap is van een intieme schoonheid, waar men uren kan dwalen over zandver stuivingen en heidevelden, langs ri vieroevers, trekkend van dorp tot dorp, van stad tot stad, telkens op nieuw bijzonderheden ontdekkend, die de genieter voortdurend opnieuw zullen treffen. 22 Gemeenten vormen tesamen 't gebied van de Streek VW Noord- Oost-Brabant. Enkele specifike bij zonderheden worden vervolgens in bedoelde brochure kort samengevat. Ge-interesseerden zullen op aanvra ge zeker deze juli uitgave thuis ge stuurd krijgen. PRO VIN CIALAAT FRANCISCANEN VERLAAT WEERT Het Franciscaans provincialaat gaat Weert verlaten en zal in Den Bosch gevestigd worden. Dit besluit is in beginsel goedgekeurd tijdens het provinciaal kapittel van de Fran ciscanen in Alverna. Het kapittel is zondagavond be gonnen en duurt tot en met vrijdag. Het kapittel moet beslissen over verregaande samenwerking en op dén duur samengaan van de om streeks 1200 Franciscanen en de om streeks 600 Capucijnen. 20-JARIGE VENRAYER INGESLOTEN Zaterdagavond omstreek tien uur vervoegde zich bij de politie de 20- jarige Venrayer M. S. die zich kwam beklagen dat hem door een bar- houder te Venray de toegang tot de lokaliteit werd ontzegd. De dienst doende agent van politie wees de niet meer nuchter zijnde Venrayer erop dat zulks ter beoordeling is van de lokaalhouder, die vrijelijk kan be slissen welke gasten hij toelaat in zijn lokaliteit. De Venrayer schold met minder parlementaire woorden de dienst doende politie-amlbtenaar uit. De brigadier van dienst hoorde het woordenspel en nodigde de Venrayer uit op zijn bureau. Ook daar werd deze agressief. Voor zijn en anders veiligheid werd hij toen maar in de daarvoor bestemde ruimte opgeslo ten ter ontnuchtering. Om kwart over twee werd de Venrayer, omdat hij toen vrij nor maal was, op vrije voeten gesteld. AANRIJDING Op de kruising Timmermannsweg- Jan Poelsweg ontstond een botsing tussen een vrachtauto bestuurd door P, S. uit Qirsohot en een personen auto bestuurd door W. v. L. uit Don gen. Het bleef bij materiële schade. INGEBROKEN Ongewenste gasten hebben een bezoek gebracht aan de salonwagen van een wegenbouwbedrijf aan de Wanssumseweg. 'Alle laden en kasten werden doqrzocht, maar zover kon worden nagegaan is niets van waar de verinist. De politie tracht deze ih- braak op te lossen. KNAKWORST EN GEKRAAKTE AUTO In de nacht van zaterdag op zon- I dag werd een pot knakworst gesto- j len uit de friturezaak van C. aan de Julianasmgel. De lege pot werd te- ruggevonden bij de personenauto van wethouder F. Janssen aan de J Julianasingél. Deze auto was open- gebroken en daaruit waren de auto- papier gestolen. jj Melding kwam binnen van diefstal van een personenauto ten nadele van M. Een politiepatrouille in Hel mond zag een personenauto verdacht staan in die stad, toen de patrouille poolshoogte kwam nemen ging de bestuurder er met de auto vandoor. Later werd de auto in Helmond on beheerd aangetroffen. In de auto be vonden zich de autopapieren van wethouder Janssen. Om 6 uur zondagmorgen meldde Zich op het bureau te Veniray de Venrayer die toegaf de dader te zijn van de diefstal van de auto, maar ontkende de dader te zijn van de diefstal van de autopapieren en de pot knakworst. Hij is ingesloten en zal worden voorgeleid aan de offi cier van justitie te Roermond. AUTO TEGEN BOOM 16-jarige bestuurder onder invloed In de nacht van woensdag op don derdag omstreeks half een botste een personenauto op de Merseloseweg tégen een boom. De bestuurder werd niet noemens waardig gewond. Het bleek de 16- jarige Peter R. uit Oirlo te zijn die de auto zonder toestemming en zon der medeweten van zijn moeder had meegenomen. Hij bleek onder in vloed te verkeren. Procesverbaal is opgemaakt ter wijl de moeder met de stukken van de zwiaar beschadigde auto blijft zit ten. OUD-POSTDIRECTEUR AANGEREDEN De 70-jarige oud-directeur van het postkantoor te Venray, de heer C. Snoeks, werd als voetganger aange reden door een personenauto, be stuurd door P. W. uit de Rips. Het ongeluk gebeurde op de kruising WestsingelBeekweg De voetganger bekwam een been breuk, hoofdwonden en 'inwendige kwetsuren en .werd in levensgevaar lijke toestand overgebracht naar het ziekenhuis te Venray. SLAPEND VLIEGVELD DE PEEL VIER MAANDEN WAKKER Tot medio oktober zal het slapen de NATO-vliegveld de Peel wegens werkzaamheden aan de startbaan op het vliegveld Volkel, wakker wor den. Het verkemningssquadron van straaljagers, gestationeerd op het vliegveld Volkel is tot medio oktober overgeplaatst naar De Peel. Het is niet uitgesloten dat het in die maan den met de rust in de Vredepeel ge daan zal zijn, want het landen en opstijgen gaat natuurlijk met de no dige geluidshinder gepaard. GEPARKEERDE AUTO GERAAKT Op het Kennedyplein werd de ge parkeerde auto van R. uit Lyksgestel door een vrachtauto, bestuurd door R. uiit Venray, bij het achteruitrijden geraakt, waardoor lichte materiële schade ontstond. EERLIJKE MEISJES Twee meisjes kwamen op het po litiebureau aangifte doen dat zij een portemonnee hadden gevonden op de kruising PaterslaanPatersstraat. In de portemonnee was een bedrag van 100,aanwezig. Wie de verliezer is, is nog niet bekend, maar wij ho pen dat de meisjes voor hun eer lijkheid beloond zullen worden. VECHTPARTIJEN OP KERMIS Op de kermis te Ysselisteyn moest de politie verschillende keren in ak- tie komen voor vechtpartijen. Onenigheid over een „schone" van dit bloeiende Peeldorp was oorzaak dat een inwoner uit Merselo op de vuist ging met een inwoner uit Ys- selsteyn. Nabij het gemeenschapshuis werd gevochten op de rijweg, maar toen de politie bij een van hen een schouderworp had toegepast was de rust ook daar snel weergekeerd. OPENBARE SCHENNIS DER EERBAARHEID Ondanks het feit dat de politie onlangs drie daders van openbare schennis der eerbaarheid heeft we ten aan te houden, loopt er nog zo'n sujet in Venray rond. Er werd n.l. aangifte gedaan wegens openbare schennis der eerbaarheid bij een 8- jarig meisje, dat door een onbeken de man naar een stille straat werd gelokt. Nogmaals wordt met klem aan de ouders gevraagd hun kinderen er op te wijzen niet met vreemde mannen mee te gaan. DIEFSTAL VAN AUTOPAPIEREN De Venrayer J.R. had 10 minu ten zijn personenauto geparkeerd op de Grote Markt, maar deze tien mi nuten waren voldoende voor iemand met lange vingers om de autopapie ren te gappen. Alleen het tocht- raampje was gedeeltelijk open. De politie tracht de dader te ach terhalen.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 10