Natuurbescherming|702Limburg HEMA KOMT NAAR VENRAY Kerkelijke Diensten Steek uit die hand Uil Peel en Maas PULS PULS INGEZONDEN van 28 juni tot en met 4 juli VRIJDAG 26 JUNI 1970 No. 26 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS! TEL 2727 GIRO 1050652 VV CCTVDLMU V V tl^nM T WIVIOmcr\tlV IS GOEDKOPER DAND DENKT ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 125 (buiten Ven ray 230) COMMISSIE AAN DE GEHELE BEVOLKING VAN LIMBURG' U hebt dit jaar al veel over N-70 kunnen vernemen: door radio en te levisie, in kranten en tijdschriften wordt telkens opnieuw uw aandacht gevestigd op de ernstige verontrei niging van bodem, water en lucht in steden en industriegebieden. Heel wat boeiende planten en dieren lo pen daardoor het gevaar uit te ster ven; daarvan dreigen ook wij men sen het slachtoffer te worden. In onze provincie zijn onder in spiratie van N-70 plannen gemaakt om hier iets aan te doen, iets wat ook na 1970 zal blijven bestaan. Het Natuurhistorisch Genootschap en 't Instituut voor Natuurbesohermings- ediuoatie (I.V.N.) Willen proberen - namens de gehele Limburgse bevol king - een gedeelte van de unieke Schiepersberg in Cadier en Keer aan te kopen en dit in beheer aan te bieden aan de Stichting het Lim burgs Landschap. De planten en die ren in dit reservaat zullen veilig zijn. Het terrein zal behouden blij ven voor de recreatie van ons en onze kinderen. Elke bewoner van Limburg wordt voor dit doel om een bijdrage ge vraagd: als alle werknemers van al le bedrijven en alle ambtenaren van overheidsinstellingen éénmaal één kwartje zouden afstaan; als ólle leerlingen van dag- en avondscho llen elk één dubbeltje zouden offe ren, dan zou het mogelijk zijn de Schiepersberg temidden van een dichtbevolkt gebied aan te kopen Dan zou de Limburgse bevolking daadwerkelijk tonen, dat de natuur haar nog te harte gaat. Dan zou de gedachte van N-70 ook Na-70 blij ven voortleven. De commissie N-70 Limburg meent voor dit doel ook op uw medewer king te mogen rekenen. Zij vraagt ook uw steentje te willen bijdragen. Weigert niet uw kwartje te offeren Organiseert met elkaar de inzame ling op uw bedrijf of in uw school of club. Stort het resultaat van uw actie op rekening N-70 Limburg bij de Amro-Bank Venlo, postgiro 1046510 op rekening van N-70 Limburg. Voor ongeveer 5.kan één m2 natuurschoon behouden blijven. Er zijn al een aantal giften binnenge komen. Doet u ook mee? Voorde Commissie N-70 Limburg: Dr. P.J. van Nieuwenihoven, Triia- nonsitraat 13, Maastricht, tel. 18887 Dr. D.G. Montagne, O. Molenweg 33, Heer, teL 22516 04400; P.P. Christiaens ing., Nijverheids straat 10, Helden, tel. 1464 04760. Zoals bekend stopt op 1 juli as. de n.v. Pij Is haar aktiviteiten in het pand Grotestraat 14. In dat pand komt na een verbouwing een vesti ging van de HEMA, die midden ok tober deze nieuwe vestiging hoopt te openen. Dit nieuwe warenhuis wordt het 45e middenstands-warenhuis, dat op basis van vrijwillig filiaalbedrijf nauw met de n.v. Hema gaat samen werken. Het is eigendom van de firma Cu- nen n.v. te Veghel, onder directie van de heer R.J.J. Sanders. Hét nieuwe warenhuis zal de vol ledige koliektie voeren, tegen dezelf de prijzen die in alle Hema's gelden, daarbij gebruikmakend van de gro te inkoopkracht en de reklameakti- viteiten van de Hema en met toe passing van de beproefde verkoop- systematiek van dit warenhuiscon cern. KARAKTER VAN DE HEMA De Hema heeft zich tot taak ge steld, courante artikelen voor dage lijks en veelvuldig gebruik in de verkoop te brengen, in constant goe de kwaliteiten en lage prijzen. Dit doet zij binnen een beperkt en over zichtelijk prij zengamma. Aan deze opzet wordt beantwoord dank zij centrale en dus massale inkoop van alle Hema's in het gehe le land tegelijk. De Hema is met soortgelijke be drijven in andere landen in interna tionaal verband verenigd. De leden van deze internationale vereniging, de RIMPU (Réunion Internationale des Magasins Populairs et Utilitairs) komen één of meermalen jaars bijeen om van eikaars ervaringen met nieu we methoden kennis te nemen. In bepaalde gevallen wordt ook over gegaan tot gezamelijke inkoop, het geen uiteraard extra voordelen biedt die de klanten ten goede komen. De Hema is gelieerd met de Bijenkorf, Galeries Modern en Perry v.d. Kar. SAMENSTELLING HEMA-KOLLEKTIE De volledige Hema-koliektie is in grote lijnen als volgt samengesteld Texitiel: wol en fournituren, heren overhemden en dassen, baby-, kleu ter-, jongens- en meisjeskleding, kousen en handschoenen, huishou delijk textiel, woningtextiel, dames mode, ondergoed, corsetterie, zak doeken en kleedjes, lingerie en bad- goed. Consumptieartikelen chocolaterie, koekjes, levensmiddelen, vleeswaren en kaas en vers noten. Overige artikelen: huishoudelijke artikelen, gereedschap, glas, porse lein en aardewerk, gloeilampen en schemerlampen, galanteriën, schrijf behoeften, horlogerie en byouterie- en, parfumerie en toiletbenodigdhe den, speelgoed, lederwaren, schoon maakartikelen, campdmgartdkelen, verf en sportschoenlen. MODERN KOOPKOMFORT In onze gejaagde samenleving wenst men snel en efficiënt en toch gezel lig te winkelen. De nieuwe Herna- Venray hoopt aan deze wens tege moet te komen door: het karakter van het warenhuis, dat uit vele winkels onder één dak be staat; de inrichting van de wtinkel, de ar tikelen zijn per afdeling gegroe peerd, zodat men zich vliot in de veelheid van artikelen kan oriënte ren; de prestatie van de artikelen, deze is zodanig dat men zelf de artikelen kan uitzoeken en betasten, boven dien zijn de belangrijkste eigen schappen van de artikelen duidelijk bij de presentatie of op de verpak king vermelld, zodat de zelf-keuze aanmerkelijk wordt bevorderd. De klanten kunnen zelf de artikelen van hun keuze van de toonbank of kledingrek nemen en vervolgens aan de kassa op die toonbank be talen; de plaatsing van de kassa's, elke toonbank heeft zijn eiglen kassa, men behoeft dus niet naar een andere zijde van de winkel te lopen om het aankoopbedrag te voldoen, maar kan direkt aan de toonbank zelf afrekenen. DE NIEUWE WINKEL krijgt een totale toonbanklengte van 313 meter, terwijl de oppervlak te van de winkel bijna 750 m2 be draagt Als bedrijfsleider fungeert de heer N.P.M. van Leeuwen. Ver- KANS VOOR VIERLINGSBEEK Geachte Redaktie, Onder de kop „Vierligsbeek een kans gemist" las ik in uw blad van 19 juni jl een artikel met als slot zin „Politiek blijkt soms een sme rige zaak". Hoe smerig blijkt wel uit het stuk, want er staat nogal duidelijk in „in september ajs. als wij de baas zijln, dan Het zal de geachte schrijver ont gaan zijn dat raadsleden een eed af leggen waarin zij beloven in het al gemeen belang te zullen handelen. Als volkomen buitenstaander, die de kandidaten voor het sekretaris- schap alleen via de pers kent, stoor de mij speciaal de laatste zin in het stuk. De schrijver heeft mij nogmaals duidelijk gemaakt dat de heer van Daal DE man is geweest achter de oprichting van het Oorlogsmuseum. Aan deze verdienste en ongetwijfeld nog vele andere wil ik geen enkele afbreuk doen, neen, zélfs mijn be wondering uitspreken voor de enor me inzet van de heer van Daal. Uiteraard moet de gemeente Vier lingsbeek èn de gehele streek hem daarvoor dankbaar zijn. Het lijkt me evenwel absurd dat de beloning daarvoor moet zijn 'n 2-jarige funk- tie van gemeente-secretaris. De geméentesecrétaris is, speciaal omwille van de kontinudteit, één der belangrijkste funktionarissen in het gemeentelijk bestel. De raad van de gemeente Vderlinigs- beek heeft mi. dan ook persé geen smerige politiek bedreven, maar uit sluitend gehandeld in het belang van de gemeente. Zij hebben dui delijk gekozen vóór de kontinuitedf en de beste kandidaat voor de ge meente Valerliingsbeek. Ik wens de benoemde gemeente secretaris sukses en sterkte toe bij zijn werk en ik hoop dat de heer v. Daal desondanks (of juist daardoor) verder gaat als stimulator van het Oorlogsmuseum, ook hem wens ik daarbij sukses en sterkte toe. Moge de gemeenschap hem t.z.t. bij zijn pensionering daarvoor op een der komien er nog 2 rayonchefs en 2 administratieve medewerkers, 1 eta leur, 1 magazijinohef en 1 magazijn bediende. De verkoop komt in han- de te liggen van 20 vaste verkoop sters en 25 hulpverkoopsters. Het bestaande pand Pijlis zal aan de voorzijde geheel worden ver bouwd. Architect Colsen heeft daar voor reeds een ontwerp gereed. Zes doorslaande deuren worden geflan keerd door aan beide zijde etalages, die volgens de nieuwste principes - verlaagd plafond - zullen worden ingericht. Ook zal de winkelruimte vergroot worden tot een diepte van 54Va meter, met daarachter nog een magazijn van 400 m2. Hier achter (aan de Schoolstraat kant) blijft nog voldoende parkeerruimte over, .ter wijl men van die kant ook nog de winkel binnen kan. De dienstruimten, zoals kantine, de administratie, het etalage atelier e.d. zullen op de le etage worden onder gebracht. hem passende manier huldigen. J.P. Oostlander, Boxmeer MELKBEZORGING Ik acht de circulaire van 19 juni jl. van de Coop. Zuivelfabriek Ven- ray een klassiek voorbeeld van de gevolgen, waartoe monopolie-vor ming leidt. Op het gerinkel van een bel kan de huisvrouw komen opdra ven om voor haar goede geld, waar in bezorgloon begrepen is, de zui- velprodukten te komien afhalen. De circulaire druipt van medele ven met de hardwerkende melkver- kopers, maar hun arbeidsvoorwaar den schijnen niet dusdanig te zijn, dat er voldoende krachten voor te vinden zijn. Ook het groot aantal absenten wijst niet op ideale werkomstadig- heden. Hoe dit ook zij, de zuivelfabriek spaart het loon van zes afwezigen uiit door minder diensten te bewij zen, en het bewijzen van diensten is toch de enige juiste grond die het behalen van winst motiveert.... Wat ons in de vakantie-periode te wachten staat moeten we nog maar afwachten. De verbruikers zullen verstandig doen te protesteren en te laten blij ken, dat zij naar middelen zullen zoeken om aan de monopolie-posi tie - waarvoor in het uitbreidende Venray geen plaats meer is - een eind te maken. O. Fasbender Huurprijs per maand vanaf f 4.05 Aansluiting met 12 meter elektrische en 10 meter waterleiding gratis. Levering via PLEM. Vraag folders bij De Mulder, Albionstraat 43, Leunen, telefoon 1503. Priester van de week: Kap. J. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag: 6e zondag na Pinksteren. Zaterdagavondmis 19.00 uur ouders Swiinkels-Strijbosch en dochter Jo. Zondag: 8 uur Wilhelm v. d. Ven vwg. fam. Verstraelen; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur H. J. Dries sen; 18 uur ouders Bouten-van Me- gen. Maandag: Feestdag van St. Petrus en Paulus. 8.15 Antoon Philipsen vwig. buurtver. St. Joseph; 9 uur Gerat Thomassen vwg. de buurt; 19 uur Jan van Soest Dinsdag: 8.15 Mevr. Janssen-Derx; 9 uur Joseph Aarts en Antoinette Janssen als stichting; 19 uur ouders Bertrams en dochter Truus. Woensdag: 8.15 overl. fam. Vollen- berg-Jacobs en overl. broer Theo; 9 uur overl. fam. v. d. Vegt-v.d Boo gaard; 19 uur Cornells Akerboom. Donderdag: 8.15 overl. fam. Sij- bers-Tijhuis; 9 uur G. H. A. Pou- wels. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8 uur ziekencommunie (rou te van kap. Verdonschot)8.15 Ar nold Verheyen; 9 uur uit dankbaar heid; 11 uur pl. h. mis uit dankbaar heid t.g.v. zilveren huwelijk (Ron gen-van Cuyok); 15 uur pl. huwe lijksmis voor het bruidspaar Sher- ratt-Peeters; 16 uur gez. huwelijks mis voor het bruidhpaar Driessen- CLaessens; 19 uur dr. Bloemen. Zaterdag: 8 uur ziekencommunie (route van kap. Driessen)8.15 Hele na Hanraets en Deken Henricus Haenraets als stichting; 9 uur mevr. Boons-Peeters; 19 uur ouders Cre- mers-van de Waeter. Mededelingen: Zondag 28 juni zal na iedere H. Mis kerkdeurkollekte gehouden wor den voor het werk van de Limburg se Blinden. Collecte Peru De kerkcollecte op zondag 21 juni heeft opgebracht 1609,binnengekomen giften 47,-. Hartelijk dank aan alle gevers. Akolietenlijst Zaterdag 27 juni: 19 uur Tonmy Janssen en Willy Janssen. Zondag 28 juni: 8 uur Jos Bexkens en Huub Janssen; 9.30 Jacq. Lau- rensse en Henk Ebberink; 11 uur Jos Laurensse en Ad Verbeek; 18 uur Bert Verbruggen en Rudy Siebers. Misdienaarslij st Maandag, dinsdag, woensdag: 8.15 Wim Kremer en Jacq. van Mil; 19 u. Roland Michels en Willy van de Vorle. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.15 André Gooren en Theo Cox; 19 uur Leon Kunzler en Peter Pelzer (alleen vrijdag). Zondag 28 juni: 18 uur Bert Ver bruggen en Rudy Siebers. Vrijdag 3 juli: 8 uur ziekencom munie Leon Kunzler. Zaterdag 4 juli: 8 uur ziekencom- unie Peter Pelzer. Vrijdag 3 juli: 11 uur Jos Swagho- ven en Peter van Houdt; 15 uur Pe ter Pelzer en Paul Oudenhoven; 16 uur René Clevers en Martin Beekers. PAROCHIE PAÏElfSK van 26 juni 1920 Verhoging Tramtarieven. Bur gemeester en Wethouders van Ven ray brengen ter openbare kennis, dat door den Raad der gemeente met ingang van 1 Juli 1920 de tramta rieven zijn gesteld als volgt: A. Personenvervoer heele ritten 0.20, halve ritten 0.10; heele kin derriten 0.12, halve kinderritten .0.06. B. Goederenvervoer: 1-10 kg 0.10; 11-30 kg. 0.20; 31-60 kg. 0.30; 61-90 kg. 0.40; 91-100 kg. 050; 101-110 Kg 060 en zoo vervolgens telkens per 10 Kg. 10 cent meer. Venray 19 Juni 1920 Burgemeester en wethouders voor noemd, O. van de Loo De secretaris van Haaren. Drankbestrijding. - De meening van ozne kerkelijke overheid, Mgr. Drehmans z.g. Bisschop van Roer mond in een zijner vastenamende- menten: „Nog noodlottiger (dan de genot zucht) is de niet genoeg te brand merken drankzucht, dat verderf voor ziel en lichaam, de ondergang der huisgezinnen, die aanleiding tot twist- en vechtpartijen, die ramp voor ons gewest, weliswaar dn de laatste jaren krachtdadig bestreden door het niet genoeg te waarderen streven der R.K. drankweer en der Mariavereenigmg, maar die helaas, op vele plaatsen nog steeds de kan ker is, die gezondheid, huiselijk ge luk, zedelijkheid en godsdiensten ten gronde richt." „Opdat de ware geest in U be houden blijve en verlevendigd wor de, tevredenheid en matigheid bij alle geoorloofde en door samen werking, ook bij anderen, bevestigd worden, kunnen wij U niet genoeg aansporen tot deelgenootschap aan zooveel katholieke instellingen, die zich dit alles ten doel stellen, als daar zijn de H. Familie en St. Anna- vereendging voor huismoeders, het Patronaat voor jongens en meisjes, de verschillende congregaties en de Derde Regel van St. Franciscus, de R.K. Drankweer en de Mariaver- eeniigiing. Kersenverzending per vliegtuig. Dinsdag heeft de firma R. Septer te Tiel voor het eerst per vliegtuig van af Amsterdam kersen naar Londen verzonden. Des ochtends waren deze kersen geplukt en dienzelfden mid dag om 2 uur konden ze reeds in Londen gegeten worden. Priester van de week: Pastoor Th. Pothof Zondag: 6e zondag na Pinksteren. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Maandag: feest van de H.H. Pe trus en Paulus. Vrijdag: 10.00 pl. H. Miis waar onder huwelijkssluiting van het bruidspaar Groetelaers-Poels; 14.30 gez. H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van Gend-v. Mil; 19.00 avondmis voor de gezinnien van de parochie. Zaterdag: 5 uur, 6 uur en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededelingen: 1. Ouders wilt U ons helpen? In de vakantie is het moeilijk om zan gers en zangeressen bij elkaar te krijgen voor de hoogmis. Zoudt U zo goed willen zün Uw zoon, zangertje van St. Frans, of Uw dochter, lid van het meisjeskoor, te willen vragen om naar de hoogmis te komen van 10.15 uur in de vakantie en daarin mee vóór te zingen. Dank U wel. 2 De kollekte voor Peru heeft op gebracht 675,Dank U! Mis intenties Zaterdag: 18.30 voor overl, ouders Spee-van Osch en overl. P. Valeria- nus en Anna. Zondag: 7.30 overl. fam. Coop- mans-Custers; 9.00 Arie van der Tak; 10.15 Jo van Meijel; 11.45 Jan Lenssen; 18.00 Maria Voesten-Bies. Maandag: 7.45 voor goede gene zing; 8.30 parochie; 19.00 Gerrit Koppes. Dinsdag: 7.45 Martinus Willems; 8.30 Elisabeth Wijnhoven-Roelofs; 19.00 Johannes Wijnhoven. Woensdag: 7.45 Piet Thijssen; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 19.00 Martinius S wink els, Johanna Michels en dochter Gertruda. Donderdag: 7.45 Hendrina Ambro- sius; 8.30 overl. ouders Lemmen-v.d. Sterren; 19.00 Anna Maria Arts-van Gerven. Vrijdag: 7.45 voor goede genezing; 8.30 overl. fam. Claessens; 10.00 uur bruidspaar Groètelaers-Poels14.30 25-jarig huwelijk van Gend-van Mil; 19.00 gezinsmis, levende en overl. fam. Wijnen-Wijnhoven. Zaterdag: 7.45 Piet Thijssen; 8.30 Johanna van de Weegh (van de bu ren). Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Marco Pop en Jac. Claessens. Zondag: 7.30 Bert Janssen en Jan Schellekens; 9.00 Victor en Luc Pop; 10.15 Frans Bonants en Jos Hen- dricx; 11.45 Peter Bonants en Geert Philipsen. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Hans Achten en Ralph Reynders. Maandag, woensdag, vrijdag: 19.00 Hubert van der Puitten en Mari Fleurkens. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Eric Corneiissen en Pim de Vos; 19.00 Geert Hendricx en Peter Claes sens. Vrijdag 3 juli: 10.00 huwelijksmis John Bonants en Maurice Janssen; 14.30 zilveren huwelijk Mari Fleur kens en Eric Corneiissen, PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 6e zondag na Pinksteren. Onder H. Missen kollekte voor de slachtoffers van de aardbeving dn Peru. 8.30 Maria Joosten-Camps; 10 uur Hoogmis, jrd. Biet en Harrie Hermans. Maandag: 8.00 Antoon Verheijen. Dinsdag: 8.00 overl. fam. van Dijk- Claessens. Woensdag: 8.45 overl. fam. Tacken- Verstappen. Donderdag: 8.00 Anna Maria Swin- kels-Fleurkenis. Vrijdag: eerste vrijdag. 8 uur Ma thilda Custers-Peeters (Horst). Zaterdag: 19.00 Leo Hendrix. 'PAROCHIEKERK LEUNEN Zaterdagavond 27 juni: 7 uur lees- mis voor Gerard Willemse. Zondag: 6e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis gest. jaarget. voor Martinus Direks en echtgen.; om 10.30 leesmis voor José Timmermans en Jac. Vervuurt. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo van Meijel; 8 uur leesmis voor Hub. Wil helmus Ewals en echtgenote. Dinsdag: 7.30 gesticht jaarget. voor P. Joh. van Rens en echtgenote; 's avonds 7 uur leesmis voor Petro- nella de Bruijni-Jeuken en overl. kinderen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Peter Asselberghs; 's avonds 7 uur leesmis voor Maria Loenen-Thieien en Jan Loenen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ma- this Litjens; 's avonds 7 uur leesmis voor Elizabeth van de Berg-Verlin- den. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis voor Willem Arts en Getruda Niessen; 's avonds 7 uur leesmis van dankbaarheid. Zaterdag: 8 uur leesmis voor de overl. fam. Voermans-Rooijakkers; s avonds 7 uur leesmis van dank baarheid. Akolieten in de week: 7,30 Harry Voermans; 's avonds Benny Willems. Zondags: 7.30 P. en L. Reintjes; 9 uur W. Corneiissen, J. Koenen, M. Koch, Th. Stevens; 10.30 Ton Corne iissen en M. van Vegchel. RECTORAAT VEULEN Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 8 uur leesmis voor zal. Antonia Janssen-Sanders; half tien hoogmis voor de parochie, daarna H. Sacra mentsprocessie. De volgorde der processie: misdie naars met kruis, schoolkinderen, vrouwen, fanfare, KM.G., wandel club, bruidjes, kerkzangers, Aller heiligste, mannen. Maandag: 8 uur H. Mis voor de vervolgden. Dinsdag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Antonius van Padua, weldoe ners kerk. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Gerardus Smits. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Martinus Willems. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 8 uur leesmis tot bijz. intentie fam. van Kempen-Driessen. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur leesmis voor Paus, Bisschoppen en Priesters; 's avonds om 8 uur lees mis uit dank fam. Reintjes. Akolieten voor 28 juni: Gerard v. Staveren, Harry Drabbels en Mart. Classens. Lector voor Hoogmis: Ger. Reintjes.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 9