Musical Hair naar Venray Je moei de wasserij erbij hebben Boek uw «u* cruise op de Rqn of vakantiereis per trein bij de Boerenleenbank! Boerenleenbank Geslaagden Politierechter PULS PUIS Je merkt het elke week VRIJDAG 26 JUNI 1970 No. 26 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT grotestraaV^s^pcjstbusmtUEnh27of Soïï WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVERTENTIEPRIJS 13 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.25 (bellen Venray 2.50) HAIR - HAIR - HAIR - HAIR - HAIR - HAIR - HAIR Z^jn vakantie mag dan verregend zijn, maar de ergernis daarover was snel weg, toen directeur van Yenrays Schouwburg R. Cattoir hier het bericht kreeg, dat de Nederlandse uitvoering Hair exclu sief voor Noord- en Midden- Limburg naar Venray zal komen Venrays schouwburg heeft weer een overwinning geboekt waar voor hard gevochten is, maar welk gevecht men uiteindelijk ge wonnen heeft DOORDOUWEN Een goed schouwburg-directeur heeft graag dat mensen naar de schouwburg gaan, mits het zijn eigen is. Maar hij heeft zwaar de pest in, als ze met auto's en bussen naar Amsterdam gaan om daar het groot ste spektakel van dit ogenblik te gaan zien, de musical Hair. En wat doet hij dan? Daar ook achterheen trekken. De Nederlandse versie, volgens insiders, een der meest spontane van alle Europese uitvoeringen, bleek niet uit haar tent in Amsterdam los te branden te zijn. Daarom werd kontakt opgenomen met Engeland, waar de Engelse Hair al even goed als hier furore maakt. Met behulp van The Rank Organi sation poogde hij derhalve de En gelse uitvoering hier te krijgen. Dat kostte dan wel handen vol geld, maar hij had al bekeken dat tegen het najaar de eerste hal van de nieu we Rank uitbreiding klaar zou zijn en dan moest daar in dan maar een uitvoering plaats hebben Maar toen staken de auteursrech ten een spaak in het wiel en alle mooie plannen vielen in het water. Toen werd de Duitse versie gepro beerd. In Düsseldorf konmen die be wonderen en daar trok de heer Oat- toir toen maar heen om hen té ver lokken naar Venray te komen. Die hadden wel zin, maar weer warén het de auteursrechten die de grenzen dichthielden. En zo stond hij weer in Amster dam aan de bel te trekken of het nu noodzakelijk was, dat men daar in de tent bleef „hairen" en of men in plaats van alle mogelijke mensen naar Amsterdam te lokken, niet eens naar de mensen zelf zou gaan. De meer dan 30 medewerkers aan deze American Love-Rock Tribal Musical hadden toch wel respect voor de man, die zo bleef doorzagen en zouden het nog eens bezien. Intussen kwam Rank-Xerox ver tellen dat het toch wel een moeilijke zaak zou gaan worden een van de nieuwe hallen te reserveren voor de ze musical. Per slot van rekening zijn het produktiehaJieri en men zit er op te springen. Iedere week dat zo'n ding leeg moet liggen, kost letterlijk en figuurlijk kapitalen. En met deze teleurstellende mede deling ging de directeur op vakantie, die tot overmaat van ramp ook nog verregende, terwijl het im Venray het mooiste weer van de wereld was Dit kleine drama kreeg toch nog een goed einde, want na 4 dagen te gen de regen aan te hebben zitten kijken, parkte hij de koffers en reed naar Venray terug. En daar lag de boodschap, dat Hair bereid was uit zijn of haar tent te komen en o.m. naar Ven ray te komen. Dat zal dan gebeu ren op 6, 7 en 8 november a.s. Een knots dure geschiedenis, dat wel, zeker nu het in de schouwburg moet gebeuren, waar alleen al de aanpassing van de verlichting kapi talen gaat kosten Maar de heer Cattoir meent dat Venrays schouw burg ook dit evenement moet bie den, even goed als zij Toon Her mans en vele andere prominente voorstellingen naar Venray gebracht heeft. „Als je iets doet, moet je het goed doen..." is zijn devies, waarmee Venrays schouwburg in het verle den al een goede naam kreeg. En zo heeft Venray waarschijn lijk de Limburgse première en zal met Heerlen het enigste Limburgse theater zijn, waarin dit evenement vertoond zal worden HOE KRIJG JE DAT BETAALD was onze onbescheiden vraag en het antwoord daarop weet de heer Cattoir zelf ook nog niet goed, hij is nog op zoek naar subsidie-gevers Maar hij meent dat om meer dan een reden Venray deze voorstelling niet kan en mag missen. Op de eerste plaats bestaat ome schouwburg 5 jaar, en dan moet je iets extra's doen. Iets extra's, dat in dit geval bijzonder de jeugd zal aan spreken, die wel eens klaagt dat er toch al te weinig voorstellingen zijn die hen raken. Op de tweede plaats geeft Venrays schouwburg met een dergelijke reeks van voorstellingen een visitekaartje af, dat men niet moet onderschatten - zo vervolgt hij. Wij bieden de nieuwkomers van al les, van natuurschoon tot een zwem bad toe; maar als ze horen dat een voorstelling als „Hair" ook in het Venrayse schouwburgprogramma is opgenomen, dan krijgt men toch wel een duidelijk idee, dat men hier niet in het een of andere boere-dur- rup terecht komtHet is ook een stuk Venray-promotion Op de derde plaats wordt de be tekenis van Venrays schouwburg - als streek schouwburg - hier nog 'ns duidelijk door onderstreept. En op de vierde plaats zal de enitree-prijs er niet om liegen. Die zal rond de 15.liggen, maar diaarmee nog altijd 5.goedkoper zijn lan in Amsterdam - afgezien nog van de reis- en verblijfkosten LUSTRUM Het woord lustrum is nu geval len en natuurlijk zijn we nieuwsgie rig of dat ook tot uitdrukking komt in de overige programma's. „Reken maaraldus de heer Cattoir, die wel een klein tipje van de sluier op wil lichten. Als vervolg op „Hair" - hoe be staat het - komt in het lustrum seizoen 4 dagen „Salvation", die in Amerika letterlijk en figuurlijk de opvolger van „Hair" is en daar nog groter succes heeft. Als contactraad manifestatie staat ze op het jubile um-programma en dat zal dan de tweede musical zijn die honderden mensen naar Venray trekt. En ver der verraadt de schouwburg-direc teur dat geopend wordt met een op zienbarende voorstelling van Hugo Claus' 9tuk „Vrijdag" door niemand minder dan de Koninklijke Vlaam se Schouwburg. Als tweede toneel voorstelling staat genoteerd Tsjech- ows „Kersentuin", waarin Ank v.d. Moer, Peter Laseur, André van de Heuvel, Kitty Janssen e.a. optreden. En voor de rest nog maar even afwachten. Het lustrum-programma komt binnenkort in de openbaarheid In het Opleidingsinstituut voor verplegenden en verzorgenden „Den Hoebert", Westsingel 1 te Venray, werd op 17, 18 en 19 juni 1970 de eindexamens ziekenverpleging B ge houden waarbij als rijksgedelegeer den aanwezig waren: Dr. M. van der Beek, Bergen op Zoom; Dr. Th. G. Lutters, zenuwarts Huize Padua, Boekei en Dr. C. A. S. Koster van Groos, 2Jenuwarts psychiatrisch zie kenhuis „Coudewater" Rosmalen. Van de 18 leerlingen van het psy chiatrisch centrum St. Servatius be haalden de volgende dames het Staatsdiploma ziekenverpleging B: A. M. F. van Goch, P. G. M. van de Pas, M. H. Fr Tacken, Fr M G. van de Weijer en de heren: J. Ber bers, J. J. M. Bus, G. H. M. v. Daal, L. Th. J. P. Ghijsen (met lof), W. M. O. Hoeijmakers (met lof), L. H. J. M. Janssen, J. M. J. Jaspers (met lof) G. J. M. Keizers (met lof), J. H. P. Koppes, M. P. J. van Lieshout (met lof)G. A. Miinten, J. M. E. van Neer, P. J. W. Odijk. Van de 7 kandidaten van het psy chiatrisch centrum St. Anna te Ven ray behaalden de volgende dames het staatsdiploma ziekenverpleging B: J. J. L. M. Barendse, H. H. M. A. Jansen, P. J. M. Jeuken, R. J. M. de Klein, M. Th. Roelofs Van de Venrayse Mavo-school slaagden voor het Mulo-diploma A en B 17 kandidaten, ml de dames: Lenny van de Bekerom, Annemie Vulling®, Els v. d. Worp uit Venray; Anny Bongers uit Merselo; Tilly Kessels uit Oostrum. De heren: Peter Arts, Jan Bete- rams, Jan Branje, Jan Broeren, Jacq. dermonts, Albert Gloudemams, Har- rie Groenen uit Venray; Huub Jans sen, Jacq. Thijssen uit Merselo; John de Lauw, Jan Remtjes uit Leunen; Paul Olde Hampsink uit Overloon. Voor het A diploma slaagden de dames: Jet Peeters, Netty Theu- venet, Irma Achten, Annie Classens, Gerrie Schols, Regien Verstegen, Maria Albers, Miriam Bakens, Gode- wien v. d. Bereken, Wies de Bruyin, Marianne Cortenbach, Wies Geurts, Liesbeth Heuvelmans, Riny Hovens, Gerda Janssen, Ria Janssen, Jeanne Lenssen, Marian Peters, Dieneke de Rhoter, Hennie Tanck, Mariejanne Vermeulen, Giséle Janssen uit Ven ray; Connie Croqué, Ria de Lauw en Annie van Osch uit Leunen; Nelly Borghs uit Overloon; Jeanne Peeters en Wilma van Kuyck uit Castenray; Christien Geerets uit Ysselsteyn; Nelly Poels, Heide; Leomie Verbaan- dert uit Well., De ehren: Gerard Beerkens, Dries van Bruggen, Bert Colin, Martien Haegens, Jan Basten, Wdm van Bracht, John Arts, Jos Folbers, Jeu Goumans, Jos Kerstens. Charles Lau- rensse, Hem Jansen, Bert van Meijel, Geert Oudenhoven, Clemens Pijls uit Venray; Henk Dinghs, Gerard Vul lings uit Castenray; Huub Gielens, Tienray; Willie Gomrmans, Leunen: Theo Jansen, Jan de Wit uit Yssel steyn; Kees Janssen, Oostrum; Mar ten Römer uit Stevensbeek; Jan van Ooi, Veulen; Noud Gielens, Heide, Van de 79 kandidaten werd er 0 afgewezen. en dan volgen er beslist nog wel meer hoogtepunten, zo voorspelde de heer Cattoir, die voorlopig nog wel even bezig is om de financie ring van „Hair" rond te krijgen TOT SLOT de onverwachte recensie van een Overloons taxi-man, die met wat jeugdigen naar Amsterdam gereden was. Daar bleek die groep nog een kaartje over te hebben, omdat ie mand niet op kwam dagen. „Hoewel ik niks om die dingen geef, nam ik het kaartje toch overEn ik zeg u dat ik beslist weer ga kijken als „Hair" in Venray komt. Machtig, man „U ziet er toch niet haatdragend uit", zei de politierechter tegen een goedmoedige bolle toet, die blijmoe dig over de balie blikte. De toet schudde grijnzend. „En u hebt een lief meisje". De rechter bekeek een foto uilt het dos sier. „Veel te lief voor deze wereld", beaamde toet. ,0wou u haar daarom naar de andere wereld helpen?" „Naar de anMaar dat heb ik niet gedaan!" schrok de verdachte. „Het scheelde toch maar niet veel!" „U doet alsof ik haar wilde ver moorden." „Wat wou u dan? Met haar dan sen?" De bolle wangen bloosden. „In een auto zeker", klonk het. ,Nou ja, wij hebben er hier meer gehad die zó hard reden, dat de auto over de weg danste." „Ik reed niet hard." „Goed, dan gaan we verder. U danste niet, u reed niet zo héél hard, maar u reed wel. Hoe hard reed u dan wel?" „Iets boven de vijftig." „Ja, dn elk geval bovén de vijftig. Want de politiewagen achter u moest al ver boven de maximumsnelheid rijden om u bij te houden. Dat staat in het verbaal. Maar hoe hard reed u nou precies?" „Ik dacht zestig of zeventig." „Hé, dan zou die palitie-auto u voorbij geschoten zijn. Want die reed over de honderd en bleef toch ach ter u. Hoe hard reed u dan?" „Nou ja, die teller kan wel wat af geweken hebben „Nee, doe teller was goed. Die hebben ze gecontroleerd later. En de wijzer was ook blijven staan door de klap. U kon precies zien hoe hard u reed bij het ongeluk. Die wijzer stond toen op honderdtien. Hij kon niet meer terug door het gebroken glas." „Dan moet het glas de meter om hoog geduwd hebben." „Maar dat glas kwam omlaag. En u had óók nog geremd vóór de bot sing. Dusc de wijzer had voor het remmen nog veel hoger gestaan." Tegen die logica kon toet niet op. „Uw meisje had wel dood kunnen zijn." „Ik rijd altijd voorzichtig.", „Ja, dat hebben we nou gemerkt. Boven de honderdtien en volgens de politiemannen die achter u hebben gereden zelfs honderdveertig binnen de bebouwde kom. Dat is geen ple- zierritje meer, dat is moord. En nou hebt u 't er beiden nog levend afge bracht, maar u had voor hetzelfde geld dood en begraven kunnen zijn. En u had ook andere weggebruikers kunnen raken. Weet u wel, dat we zulke mensen daar één of meer ja ren voor achter de tralies zetten?" Hij bleek het te weten. Deson danks raasde hij als een dolleman door de straten. Tot hij een hoek naar links nam en uit de bocht vloog, een huis raakte en met zijn metgezellin in het ziekenhuis beland de. Daar lag zij nu nog. „Hoe lang kende u haar eigen lijk?" „Drie weken liep ik met haar", mompelde de bolle wegpiraat. „Liep of 'Sliep, wat zegt u?", „Ik liep." „Was u maar blijven lopen, dan." De getuigen hingen hun verhalen op. Daarna verrees de officier van justitie zich van zijn zetel en eiste wegens grove schuld en roekeloos heid, waardoor ernstig letsel was veroorzaakt, negen maanden gevan genisstraf, intrekking van het rijbe wijs voor drie jaar en inbeslagne ming van de auto.", „Kan het niet met een zware boe tevroeg de verdachte. „Dat zou u wel willen, en dan pa de boete betalen en ervoor krom lig gen en u weer de weg op in die tijd. Nee, u gaat maar eens rustig zitten nadenken over alles wat u gedaan hebt. Pa zal toch nog moeten beta len voor de schade aan het huis en dan komt er nog wel een rekening van het ziekenhuis." En de politie rechter vonniste volgens de eis. De bolle toet verblikte of ver bloosde niet. „Dan ga ik in hoger be roep." „Als u nu naar een advocaat gaat", waaschuwde de politierechter, „rijd dan niet harder dan vijftig." AANRIJDINGEN De bromfietsberijder L. R. uit Venray moest met diverse verwon dingen naar het ziekenhuis worden overgebracht toen zijn bromfiets op het rijwielpad aan de Horsterweg tegen de personenauto bestuurd door Th. R. uit Venray botste. De auto kwam vanuit een inrit het fietspad op en blokkeerde de doorgang aan de bromfietser. Op de Langeweg werd de school jongen A. J. E., toen deze zich per fiets naar huis wilde begeven, van achter aangereden door de perso nenauto bestuurd door J. H. uit Ven ray. De jongen kwam ten val en be kwam diverse schaafwonden, maar kon naar huis worden vervoerd. Op de Geysterseweg verminderde de personenauto bestuurd door J. V. uit Eindhoven zijn snelheid, zonder voldoende op te letten op het hem achteropkomend verkeer. De brom fietser W. L. uit Geysteren bemerk te dit te laat en botste tegen de per sonenauto op. Met diverse verwon dingen o.a. aan het hoofd, kon hij, nadat medische hulp was verleend, naar huis worden vervoerd. WEDEROM BIKINI GESTOLEN De politie werd in kennis gesteld dat achter een woning aan de Fr. Michelsstraat een te dorgen hangen de bikini gestolen is. Dit is de twee de diefstal van dit soort binnen en kele weken. Ook werden andere kle dingstukken gestolen. Aan de Kath. Scholengemeenschap „Jerusalem" te Venray slaagden de volgende dames voor het indexamten MMS (2e groep) L. Beckers, Bleriick - M. Buyssen, Horst - T. Derks, Oostrum - M. Drenth, Oude Pekela - L. EijSbouts, Asten - H. Hermans, Horst - J. Jan' sen, Horst - J. Janssen, Horst - M. Juffermans, Ysselsteyn - A. Kennis, Venray - A. Koenen, Overloon - M. Kwaspen, Neeritter - P. Loonen te Leunen - J. Marcelliis, Horst - E. Meddens, Nunhem - M. Mikkers, Horst - M. van Niekerk, HnMegom - M. Rongen, Heide - P. Swenker te Venray - W. Tunnissen, Zeeland E. Verhoeven, Vierlingsbeek - H. Walter, Wijchien - J. Wuts, Horst - P. Zegers, Oostrum. Totaal aantal candidaten MMS 46 waarvan 2 afgewezen. Voor het eindexamen van de R.K. Middelbare Handels avondschool te Venray, slaagden de volgende kandi daten: de heren: P.J. Boymans, Oirlo - H. v.d. Burgt, Venray - H. van Elswijk, Venray - H. Jeucken, Oostrum - J. Leeflang, Geysteren - W. vd. Munckhof, Ven ray - J. Verblakt, Venray - E. Ver- straeien, Venray; N en de dames M. Mertiens, Venray - J. Peters Ven ray - P. Rongen Oostrum - H. Stey- vers, Venray. In het Opleidingsinstituut voor ver plegenden en verzorgenden den Hoe- bert, alhier, slaagden alle 28 candi daten voor het EHB O-diploma. Van de leerlingen van St. Anna waren dit de dames: A. Arts; A. v.d. Bereken; C. van Ass; J. de Bruyn; C. Derksen; M. Hulsbergen; C. van Kerkvliet; A. van Meelis; C. Mer- tens; A. de Römph; Th. Verstappen; H. Wagemans; E. Watzeels; J. Wol- ters; W. van Yzendoorn; M. Fonteyn Van de leerlingen van St. Serva tius waren dit de heren: P. Boij- mansH. Brons; W. Hensgens; E. Hout; J. Oudenhoven; C. Peters; J. Spee; P. Verbiest; H. Swihkels; J. Voesten; J. Bouten; W. Olaassen. voor wie er eens uit wil. •7oon hivo hc\to!_ MoHorhnHcp ^nnnrwpnpn of mpt Rfirifirii Zes dagen aan boord van een luxe hotel schip genieten op de Rijn. Drie, vijf, acht dagen komfortabel met de trein er op uit in eigen land of over de grens. Volledig verzorgd van begin tot eind. U hoeft er maar even voor naar de Boerenleenbank te gaan, die alles voor u regelt, in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen of met Rederij Ketel. Daarom, maak het u gemakkelijk als u er eens even goed uit wilt zijn: laat alle zorg aan de Boerenleen bank over. Ook voor Rijn cruise en treinvakantie het vertrouwdste boekingskan toor dat u zich maar wensen kunt. En dicht in de buurt bovendien. - di' bank voor irderPi>n 1150 vestigingen WASSERIJ DE PEELPAREL - VENRAY TELEFOON 1586-2300 KEMPWEG 23a - 24

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5