enhay K^?5,VEpX5irTU^OF^öviK WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN --V BlasdmÈB S.V LEUNEN ZWEMMEN WANDELSPORT BILJARTEN JUDO M.H'.C.V. Gouden bruidsparen SVV Supporters DE MOLENWIEKERS LYCEUM '64 VRIJDAG 17 APRIL 1970 No. 16 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG h PEEL EN MAAS g! SPORT - (9 De supporterebus voor de wedstrijd Boxmeer 1Venray 1 vertrekt a.s. zondag om kwart vóór twee vanaf café W. Klomp, Langstraat. Nu het spelpeil van SW weer in stijgende lijn is en de prestaties eveneens, zullen ongetwijfeld velen deze streekderby willen bijwonen. De supportersvereniging verwacht dan ook dat vele voetbalenthousias ten gebruik zullen willen maken van het vervoer dat de supportersvetfeni- ging biedt. Dat kan ook maar men wordt wel vriendelijk verzocht zich tijdig van plaatskaarten te voorzien, zodat men rekening kan houden met het bestellen van de bus(sen). Laten we vooral nu steun zijn voor onze eerste elftalspelers door in gro te getale naar Boxmeer te gaan. Wij wensen SW veel succes!!! Het viel allemaal nogal mee ver leden week zaterdag, ondanks dat we twee wedstrijden op hetzelfde tijd stip moesten spelen en dus alle spe lers opgeroepen waren. Van Blau- Weiss verloren we op het nippertje met 21 en tegen het sterke Mara thon uit Kerefeld werd het zelfs een 22 gelijkspel. A.s. spellen we uit tegen Sevelen Did. Vertrek vanaf Henseniusplein om half 4. Aangewezen spelers: G. Voermans, Jo Gommans, M. Oymans, M. Smits, B. Assen, H. de Bruyn sr., A. Arts, H. Lenssen, A. Swinkels, W. Clevers, F. Schellen, H. de Bruyn jr., G. Poels, Th. Swinkels. Afmeldingen bij H. de Bruyn, Beu kenlaan 20. AFD. VETERANEN Ook de 2e wedstrijd van dit sei zoen ging voor ons verloren, ditmaal van de VCH-veteranen uit Bieridk en wel met 62. Op het laatste mo ment moest er weer een beroep ge daan worden op een aktief lid om toch met elf man de strijd aan te binden. Heren veteranen is het dan zoveel moeite om zich tijdig af te melden bij P. v. d. Laar voor zaterdagmor gen. As. zaterdag spelen we tegen de Wittenhorst-veteranen, aanvang half zes. Vertrek vanaf Thielen om 5 uur. Dus bij verhindering tijdig afmelden. Verder staan de volgende wed strijden op het programma: 25 april: MolenwiekersBW 2 mei: MollenwiekersWanssum 9 mei: HegelsomMolenwiekers 16 mei OirloMolenwiekers 23 mei MolenwiekersYsselsteyn 30 mei nog vrij 6 juni OplooMolenwiekers 13 juni ServatiusMolenwiekers 20 juni MolenwiekersOvarloon ?7 juni OostrumMolenwiekers 4 juli Toernooi St. Anthonis. Uitslagen: DIS 1—Leunen 1 1—0 Leunen 2Sparta 4 51 Leunen AlVenray A4 34 Kronenberg AlLeunen A2 101 Leunen BICastenray BI 80 Oostrum BILeunen B2 54 Sparta ClLeunen Cl 80 Leunen DlHolthees Dl 50 Leunen D3Leunen D2 03 Leunen D4Venray D5 21 Programma: zaterdag 18 april: Leunen B2Venray B3 16.00 u. Leunen ClAmerica Cl 14.30 u. Leunen DlVenray Dl 11.00 u. Leunen D2Venray D4 10.00 u. Leunen D3Venray D3 11.00 u. Leunen D4Venray D7 10.00 u. Veteranen: LeunenKempen (Duitsland) voor aanvang en opstelling zie bij café Kusters. Zondag 19 april: Leunen 1Hegelsom 2 14.30 u. EEV 2—Leunen 2 14.00 u. vertrek 13.15 uur Geysteren 2Leunen 3 12.00 u. verterk 11.15 uur SV Leunen telt momenteel 119 jeugdleden, spelend in 9 elftallen. Er zijn 9 jeugdleiderse, maar door ziek te en andere oorzaken is er geregeld een tekort, zodat een of meer leiders bij 2 wedstrijden aanwezig moeten zijn. Daarom doen wij een dringend beroep op mensen, die iets voelen voor jeugd en voetballen en die, voornamelijk op zaterdag vóór- of namiddag, een paar uurtjes tijd heb ben. Steeds meer verenigingen krij gen de laatste tijd ook leidsters voor al voor de zgn. pupilllen (tot 12 jaar), dus ook dames zijn welkom. Wie inteersse heeft of nadere in lichtingen wil hebben, kan zich in verbinding stellen met L. Janssen, Albionstraat 15, Leunen, tel. 1361. SPIO-NIEUWS Afgelopen zondag hebben de jon gens en meisjes van de groep ele- mentair-zwemmen een zwem-ont- moeting gehad te Venlo. Vele kin deren uit Bergen, Horst en Vemray namen hieraan deel. Ons kleine volkje heeft zich pri ma gehouden. De resultaten waren geweldig. Nadere bijzonderheden hierover volgen nog. De leden van de trainingsploeg worden er nogmaals op gewezen hun tassen met inhoud op tijd in te leve ren. We missen er nog enkelen!!! Op zondag 19 aprjl gaan de vol gende verenigingen wandelen in Horst-America: Heide, Vrijbuiters, Desselke, Bejaarden. De bus voor 't Desselke en de bejaarden is om 11.45 uur in de St. Ursulastraat. De bus voor de Vrijbuiters is om 11.45 uur bij het St. Jozefklooster en rijdt daarna naar de Heide, zaal Rongen om de deelnemers van Erica op te halen. De Natuurvrienden en St. Chris- toffel gaan wandelen in Groesbeek. De buussen voor Natuurvrienden zijn om 10.15 uur bij de Boerenbond in Merselo en rijden daarna naar het parkeerterrein bij de schouwburg. De bus voor St. Christoffel is om 10.30 uur bij hét parkeerterrein bij de schouwburg. De Leunse Belhamels gaan deel nemen aan de tocht in Schaijck. De bus is om 11.00 uur op het plein bij het gemeenschapshuis in Leunen. Nadat er 5Va maand op verschil lende fronten harde 9trijd is gele verd, is de competitie van de Ven- rayse Biljart Bond voor het seizoen 19691970 ten einde. In de clubcom petitie ging de titel in de A klas naar de Burggraaf 1 na een barragewed strijd tegen VOP 1. BCY 1 werd met slechts 1 punt minder 3e. De 7 punten voorsprong die Bil- jartic 1 dn de B klas had, werden in de laatste wedstrijd tegen mede- kandidaat os Band 1 veroverd. Ook in de C klas was het zeer spannend en werd Pomerans 2 kam pioen met slechts 1 punt voorsprong op Biljartic 2. SVCB 2 en de Pome rans 3 kwamen 2 punten tekort om HGL 2 van de titel in de D klas af te houden. Naast alle spanning die er in de wedstrijden zat, is echter niet alleen om de punten gespeeld, want 61 procent van de spelers ging met het gemiddelde vooruit. Ook de persoonlijke* kampioenschappen die in 5 klassen verdeeld waren, hadden een goed verloop met over het alge meen goede gemiddelden. Zo werd in de 5e klas, die gespeeld werd door spelers met een gemiddelde tot 1.16, L. Michiels kampioen met een ge middelde van 1.82 terwijl de overige deelnemers ook boven het klas gem. speelden. In de 4e kl., tot 1.82 gem. speelde kampioen L. Fraaie 2.79 wat even eens zeer hoog is. Het kampioen schap in de 3e kl. was voor J. Poels (3.09) die te sterk was in deze finale, waarvan de gemiddelden t.o.v. de voorwedstrijden iets terug gevallen zijn. De 3e kl. voor G. v. Asten (6.12 gemm.) die het volgend jaar in de le klasse mag proberfen om ook dan ongeslagen te blijven, iets wat dit jaar geen der deelnemers presteerde en waardoor H. v. d. Laar (8.07) kampioen werd door het beste ge middelde, nadat 3 spelers met een gelijk aantal matchpunten geëindigd waren. A.s. zaterdag is dan de officiële af sluiting van het seizoen, met prijs uitreiking in café P. Martens Leu nen, waar alle leden van de VBB met hun echtgenote of verloofde om 20.00 uur verwacht worden. Zondagmorgen om kwart over tijen werd het beginsignaal gegeven voor het grote judotoernooi van de jubi lerende Judo vereniging Venray. 240 judoka's, aspiranten, junioren en senioren, stonden klaar om onder„ leiding van 4 scheidsrechters op 3 matten in plm. 360 wedstrijden uit te maken wie dat de 15 prijswin naars zouden worden. In alle gewichtsklassen en catego rieën waren partijen op hoog niveau te zien. De diverse favorieten konden de verwachtingen die aan hen ge steld werden beantwoorden. Dit nam evenwel niet weg dat zij zonder wer kelijke strijd te leveren de gouden plak in ontvagst konden nemen, want de meeste categorieën hadden een brede top. Dank zij de goede organisatie kon den de benodigde wedstrijden in de kortst mogelijke tijd worden afge werkt. Ook de sportieve geest die bij de judoka's onderling heerste maakte dat die eerste „grote" judotoernooi voor Venray een groot succes is ge worden. De wedstrijden werden bijgewoond door plm. 400 toeschouwers. Als spe ciale gast mocht de judovereniging ook burgemeester Schols van Ven ray begroeten, die de aspiranten aangenaam verraste door aan hen de prijzen uit te reiken. De uitslagen: Asprianten lichtgewicht: 1. de Bree, Nijmegen 2. C. v. Rekom, Roermond 3. v. d. Oetelaar, Schijndel Oosterling, Roermond Asprianten halfmiddengewicht: 1. Fr. v. Stokkum, Venray 2. Horsten, Nijmegen 3. Pass on Eindhoven Koppers, Horst Aspiranten middengewicht: 1. B. v. Rekom, Roermond 2. De Man, Helmond 3. B. Beek, Nijmegen 4. H. Koek, Nijmegen Aspiranten halfzw. gewicht: 1. J. Fleskes, Helmond 2. JCorijcki, Heerlerheide 3. P. v. d. Zee, Heerlerheide van Hal, Waubaoh Aspiranten zwaargewicht: 1. Wennekers, Waubach 2. v.d. Berg, Tilburg 3. v. Sonsbeek, Den Bosch v. d. Wouw, Venlo Junioren lichtgewicht: 1. Mazajchik, Kerkrade 2. De Bree, Nijmegen 3. A. v. Stokkum, Vlenray G. Janssen, Stein Junioren halfmiddengewicht: 1. B. v. Rekom, Roermond 2. P. v. d. Kerkhof, Helmond 3. H. Mooren, Horst v. d. Wiel, Tilburg Junioren middengewicht: 1. Hofman, Roermond 2. Hezemans, Eindhoven 3. Weber, Eindhoven C. Holler, Kerkrade Junioren half zwaargewicht: 1. Weber, Eindhoven 2. Verkouten, Roermond 3. G. Terwijn, Venray Th. Korff, Veldhoven Senioren lichtgewicht: 1. Brands, Maastricht 2. v. d. Brand. Eindhoven 3. A. v. Stokkem, Venray de Reuver, Berlicum Senioren halfmidd. gewicht: 1. de Gouw, Helmond 2. Korsten, Weert 3. J. Ubachs, Maastricht Geersheuvels, Maastricht Senioren middengewicht: 1. P. Weber, Eindhoven 2. Meulendijks, Helmond 3. Hofman, Roermond Bennehey, Roermond Senioren halfzwaargew.: 1. S. Weber, Eindhoven 2. H. Schaeffer, Roermond 3. Vercoulen, Roermond L. Hensels, Maastricht Senioren zwaargewicht: 1. Maarsen, Roermond 2. Hendriks, Weert 3. W. Melis, Weert Korff, Veldhoven Uitslagen j.l. weekend: Junioren: Jongens Blerick aVenray a 2-3 Groen Wit bVenray b 0-7 Venray cTegelen b 0-7 Meisjes:Venray pVenlo r 1-6 Senioren: Dames: VenrayHod 1-3 Venlo 4Venray 2 3-1 Heren: VenrayGroen Wit 2-0 Venray 2Groen Wit 2 2-0 Voor junioren A was het j.l. za terdag een penibele zaak, daar ze maar met 9 man en zonder een er varen keeper ten strijde trokken. Dat laatste bracht reeds na 5 min., tegen de verhouding in, de stand op 1-0 voor Blerick. Het duurde geruime tijd voordat onze voorhoede één van de vele kansen kon benutten. Het was R. Jans, die uit een strafcomer de bal in het net joeg. Doch onze vreugde was ongegrond, want 2 min. later scoorde wederom Blerick uit een strafcomer. De aanval op het Blerickse heiligdom werd steeds he viger nu en enige min. voor rust wist J. van Meyel de stand gelijk te ma ken. De 2e helft was ook Venray weer de sterkste, maar de enkele aanvallen van Blerick deden de ju nioren het hart toch even stil staan. Venray had namelijk het geluk, dat een bal van de lijn werd gehaald en dat'Blerick tegen de paal schoot. Doch ook nu wist Venray zich goed te houden en 15 min. voor tijd was het wederom R. Jans, die uit een strafcomer scoorde. Een vierde goal werd afgekeurd wegens buitenspel. Blerick wist evenals Venray geen goals meer te maken, zodat de eind stand 32 werd in het voordeel van Venray. De juniorencompetitie is thans ten einde, de senioren spelen a.s. zon dag hun laatste wedstrijden. Heren 1 zijn, het lopende protest van de wedstrijd VenrayTegelien buiten beschouwing gelaten, kam pioen geworden in hun afdeling. De eindstand in de kop van deze klasse Venray Tegelen Groen Wit 12—20 12—16 12—15 Theoretisch bestaat de kans dat bij een eventueel overspelen van de wedstrijd VenrayTegelen beide partijen met een gelijk aantal pun ten eindigen en dat een beslissings wedstrijd noodzakelijk is. Maar onze blikken werpen zich op de promotiewedstrijden die ,hopen- lijk, komen gaan. Gespeeld moet worden een halve kompetitie tussen de 3e kampioenen van de zuidelijke 4e klassen om 2 plaatsen in de 3e klasse. Kampioen van de andere af delingen zijn: Tempo uit Bergen op Zoom en DVS uit Aalst. Het promotieprogramma ziet er als volgt uit: 26-4: TempoDVS 30-4 (Koninginendag) DVSVenray 3-5: VenrayTempo Programma a.s. zondag: Dames: Geel ZwartVenray 12.30 u. vertrek 11.15 uur Heren Venlo 8Venray 2 13.30 u. vertrek 12.30 uur Voorts wordt naar alle waarschijn lijkheid een wedstrijd gespeeld tus sen Heren 1 en de veternaen op zon dag 26-4. Nadere mededelingen hier omtrent volgen nog. Eerder uitgestelde of afgelaste ont moetingen die nu op korte termijn gespeeld moesten worden, zorgden de afgelopen week voor een vrij overladen programma. Respectieve lijk Lyceum 1, 2, 4 en 5 speelden 2 wedstrijden. Om het geheel nu niet onduidelijker te maken dan het in feite toch al is, zijn de karakteris tieken niet in chronologische volg orde geplaatst, maar zijn de com mentaren op de prestaties van elk team in die twee wedstrijden in een artikeltje bijeen geplaatst. Lyceum 1Hovoc 3 30 Lyceum 1—TVC 3—0 Eerstgenoemde wedstrijd toen- dertij d uitgesteld omdat de tegen stander verstek liet gaan was het aanzien geen moment waard. Twee ploegen die niets meer te winnen of te verliezen hadden. (Hovoc 3 reeds gedegradeerd) konden elkaar niet tot groots volleybal inspireren. De uit slag 30 brengt alleen het deson danks toch bestaande klasseverschil tot uitdrukking, al is „klasse" hier niet bepaald een gelukkig woord. TVC gaf zich vrij snel gewonnen. Lyceum 1 had er ondanks enkele invallers van het derde team wei nig moeite mee. VSW 2—Lyceum 2 0—3 Swift 2Lyceum 2 31 VSW 2, dat Hovoc 3 gaat verge zellen op de tocht naar de eerste klasse, was blijkbaar van plan om in de laatste wedstrijd in de promo tieklasse tenminste nog de eer te reddjen, want men ging fel in de aan val, het tekort aan klasse compen serend met een grote inzet. Lyceum 2 daarentegen maakte een vrij slome indruk en scheen pas wakker te worden, toen het al bijna te laat was: 913. Pas toen men er echt voor ging staan, kwam VSW 2 in de verdrukking en verviel, in het voor uitzicht vna een onverwachte set zege, in paniekerig spel. Daarmee was het lot tevens bezegeld: 14-16. De overige sets waren toen nog slechts formaliteit: 6-15 en 9-15. Uit slag 03. Swift 2Lyceum 2, zaterdag ge speeld, werd zonder meer een kou de douche. De eerste set kreeg het tweede cadeau, maar daarna had het niets meer in de melk te brokken. Het ongeconcentreerd spel werd door Swift op een vakkundige manier af gestraft. Lyceum 3 was het enige team wat de competitie er al op had zitten en daarom niet speelde. aantal stijgt met toenemende ouderdom en welvaart Het heeft er de schijn van dat dit voorjaar vele gouden huwelijks feesten in onze gemeente gevierd gaan worden. En dat daarbij de bejaardenflats en het Schuttersveld een grote rol spelen is bijna vanzelfsprekend. SANDERS-VAN MARIS Zo viert daar a.s. dinsdag het echtpaar Sanders-van Maris de gou den verjaardag van hun huwelijk. Beiden wat aangeslagen door ziek ten, maar toch vastbesloten er een goed feest van te maken. En de vele vrienden van Bertje en zijn vrouw zullen die dag dan ook wel niet ver geten. Pratend met Bertje (84) en zijn vrouw (77) komt er een stuk Ven- rayse geschiedenis tevoorschijn, te beginnen met zijn vader, de veld wachter Sanders. Als hij zijn school tijd om heeft, wordt hij om de een of andere duistere reden, zegt hij kleermaker. Er vallen namen als Bakkus, Driekus Arts, Beterams, Ha- braken, Bekkers, Jeuken, allemaal Venrayse kleermakers, waar Bertje korter of langer de stiel geleerd heeft. Een bewijs ook dat hij wel eens van baas wilde en moest ver anderen. Bij de een werd hij aan de deur gezet omdat hij in plaats van de schaar te hanteren zonder verlof maar drijver bij de jacht ging spe len, bij de ander omdat hij met alle- mansmarkt niet op was komen da gen. Voeg daarbij dat hij ook in Bu- del en Hamont, alsmede in Venlo gewerkt heeft, dan is het duidelijk dat Bertje, ondanks alles zijn vak toch wel geleerd heeft. Als in de jaren voor de eerste we reldoorlog de buikriem strakker moet worden aangehaald, wordt hij tramconducteur op Venray,s gemeen tetram, zeven jaren langEn hij kan nog kwaad worden als hij ver telt hoe Vlenrays gemeenteraad uren heeft moeten kletsen vanwege zijn salaris a raison van 1,per dag. Venrays vroede vaderen vonden dat geldsmijterij Onder de oorlog keerde hij de tram de rug toe en ging bij het spoor wer ken in Keulen, waar hij na de ne derlaag ontslagen werd. En tussen alle bedrijven door werd hij en 3 kameraden in café Verbeek ook nog gebeten door een dol hondje. Dat betekende dat ze o.l.v. een Broeder van Diefde, die hier bezig was met de bouw van Servatius, naar Parijs gestuurd wer den, naar het instituut van Pasteur, waar ze 21 dagen lang spuiten moes ten gaan halen „We waren zo in Parijs, maar de terugwegBertje gnuift nog als hij het verhaal vertelt van alle hei lige huisjes, die er tussen Parijs en Venray liggen. Als hij in 1920 trouwt is hij weer kleermakersknecht, tot de allemans- markt komt en een kwaje baas hem aan de deur zet. Dan begint hij zijn eigen kleermakerij. En ook al omdat zijn vrouw aan het breien slaat en hij niet te beroerd is om „de boer" op te gaan, rooien ze het in hun huis aan de Eindstraat, waar ze meer dan 40 jaren lief en leed deelden. Dat Bertje bij de fanfare praktisch alle rangen doorliep van vaandel drager tot bugelblazer, zat weer in de aard van het beestje. De breimachine wordt vervangen door de kousenreparatie en zo maakt men de jaren vol. Jaren, die hen ten slotte bracht in Het Schuttersveld, jaren, die ook hun ongemakken mee brachten. Ziekten, verdriet om het vertrek uit de Eindstraat, maar toch ook weer geluk om de goede buurt en de nieuwe vriendschap, die men daar onder elkaar vdndit. Valuas 4Lyceum 4 03 Tupos 3Lyceum 4 03 Tegen Valuas 4 paste Lyceum 4 voor het eerst de 3-2-1 taktiek toe. In het begin liep dat allemaal niet zo goed, maar nagelang de wedstrijd vorderde ging het steeds beter. De eerste set werd op het nippertje ge wonnen (14-16), maar daarna werd Valuas een gemakkelijke prooi: 7-15 en 2-15. Uitslag 0-3. Lyceum was zondag veel te sterk voor Tupos 3, wat wel het duidelijkst blijkt uit de setstanden: 7-15 8-15 en 3-15. Lyceum 5Set Up 2 30 Lyceum 5VCM 30 Lyceum 5 maakte korte metten met Set Up 2. In een mum van tijd was de strijd bekeken en de 30 overwinning een feit. VCM onder ging hetzelfde lot en kon met een even grote nederlaag huiswaarts ke ren. Een ongeslagen Lyceum 5 heeft dus met vlag en wimpel de titel ver overd in de 3e klasse B heren. Enfin, U zult volgende week zelf kunnen zien, welke positie de diverse Lyceum-teams op het eind van de competitie innemen. Dan hopen wij u namelijk de eindstanden van de volleybalcompetitie 1969-1970 te kun nen voorschotelen. Tot dan. CLAESSENS-TEUWS In Oirlo gaat het echtpaar Claes- sens-Teuws het gouden feest vieren, temidden van hun kinderen en klein kinderen. De familie is intussen uit gegroeid met 7 kinderen, die op hun beurt weer 18 kleinkinderen mee brengen. Vader Claessens van Oos trum geboortig, en in zijn tijd een van de bekendste beugelaars, heeft zijn vrouw leren kennen in Oirlo en daar voor 50 jaren ook zijn tehuis gevonden. Gevraagd naar zijn le vensgeschiedenis, klinkt het eenvou dig, flink aanpakken, hard werken. En dat hebben beiden op hun boer derij dan ook behoorlijk gedaan en zijn zo o.m. de kwade krisistijd door gekomen. Dat een van hun kinderen zuster van Bethanië is, een broeder bij de Montfortanen, is hun trots. Neen, veel te vertellen hadden ze niet, maar hun boerderij en him fa milie zijn de trotse getuigenis van een leven van hard werken. En dat zal zeker dankbaar herdacht worden als ze dinsdag as. het gouden feest gaan vieren in zaal Rongen te Oirlo. VOLLEBERG-PHILIPSEN De week daarop zal het weer feest zijn in diezelfde zaal, dan voor het echtpaar Volleberg-Philipsen, dat voor die gelegenheid terugkomt uit het Schuttersveld, waar ze thans ge zellig een flatje bewonen, naar Klein Oirlo, waar ze een groot deel van hun leven hebben doorgebracht. Vader Volleberg ziet men zijn 76 jaren nog niet aan en kan nog sma kelijk vertellen hoe deze geboren Wanssummer indertijd als boeren knecht is moeten beginnen. In die hoedanigheid heeft hij dan ook met zijn vrouw, geboortig uit Sevenum, kennis gemaakt en dat is dan uitein delijk een huwelijk geworden, waar bij men het stamhuis van de echt genote betrok. Dat kon echter eerst nadat de bruidogom laefst 37 en een halve maand dienst gedaan had on der de eerste wereldoorlog. Wie mocht denken dat hem dat voor goed bekeerd had van het soldaatje-spe len, heeft het mis, want later bij de vrijwillige landstorm heeft hij zijn partij meegeblazen om Troelstra geen kansten te geven. Over de geschiedenis van zijn hu welijk is weinig anders te zeggen dan dat 4 kinderen en 23 kleinkin deren nu dit gouden feest mee zul len maken. Hij heeft als boer zijn goede en zijn slechte jaren gekend, maar daarover praat hij niet. De kri- sisjaren doet hij af met de mede deling dat men altijd genoeg gegeten heeft, al was het niet altijd lekker. Moeder Volleberg, die wat sukkelt, heeft, toen het in het oude huis te druk werd, met pijn in hart afscheid genomen van Klein Oirlo, maar is nu wat best tevreden in haar flatje en met de buurt, die wonderwel met elkaar „accordeert". En in het flatje hangt nog altijd het huwelijksge dicht dat 50 jaren geleden hun ge schonken werd VOLLENBERG-VERSTEEGEN Het echtpaar Chr. Vollenberg- Versteegen, gaat op maandag 27 april met een plechtige H. Mis in de Vre- deskerk en een feestdag in zaal In den Engel de gouden verjaardag van hun huwelijk vieren. Twee geheide Veltumnaren, die nu in hun flatje in Het Schuttersveld een welbesteed leven kunnen overzien. Chris bijna 79, heeft zijn vrouw leren kennen op een bruiloft in datzelfde Veltum toen het nog gewoonte was, dat de brui loftsgasten alle 8 café's in het toen malige Veltum met zijn 37 huizen gingen bezoeken. Toen had hij er al 2Vs jaar militaire dienst op zitten tijdens de eerste wereldoorlog. Chris en zijn vrouw betrokken de boerderij naast de Veltumse kapel, waarvan hij bijna 50 jaren koster is geweest en voor 25,per jaar niet alleen zorgde dat de parochiegeeste lijke daar iedere donderdag en later vrijdag de gestichte Mis kon komen lezen, maar ook zorgde voor onder houd van kerk en hof. En als extra attractie mocht hij nog driemaal per dag de klok luiden. Zo wat 60.000 ke ren in zijn leven. Ze zijn immer met z'n tweeën ge bleven, „maar anders hadden we ze ker in het begin zwart gekeken van de hongeraldus Chris, dde nu smakelijk kan vertellen dat ze toen, wegens gebrek aan een paard, de rogge maar per kruiwagen binnen gingen halen. Geboerd heeft hij tot 1927 toen hij inpakker en secretaris werd van de eierbond, eerst bij den Engel, later bij hem thuis en weer later aan het eigen gebouw aan de Laagheidseweg. Dat heeft geduurd tot 1954 toen een ziekte hem dwong dit werk er bij neer te leggen. Maar hij is nog altijd bestuurslid van de (slapende) eierbond. Het besluit om het bedrijf hele maal vaarwel te zeggen en naar de flat te verhuizen, is wel moeilijk ge worden, maar nu zegt Chris „dat ding had er tien jaren eerder moeten staan

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5