Vlakwater BETANAL!" nmjj UITBREIDING RECREATIEOORD De suikerbiet hij sprak: „Aan elk onkruidje stoot ik mijn neus, voor mij is er geen enkele keus Spuit daarom in elk geval direct na opkomst DE MOLENWIEKERS Veenkoloniale gronden 5 humus) zware kleigronden 40% slib) Na opkomst: 61 Betanal 1 kgVenzai of 7,51 Betanal. Op deze gronden is een toepassing direct na zaai: 5 - 6 kg Orga-IPC, gewenst. BETANAL en ORGA-IPC - Orga-produkten PAROCHIEKERK OOSTRUM Vrijdag: 15 u. gez. H. Mis tot dank zegging 25-jarig ambtsjubileum W. P. J. Keijsers. Zaterdag: 19.00 Antoon Camps. Zondag: 8.30 Jan Hulsman, Pierre Jacobs, Martien Moorrees; 10 uur Hoogmis jrd. Gerard Arts en Oath. Heidens. Kollekte voor de opleiding van priesters en pastorale werkers in ons bisdom. Maandag: 8 u. overl. fam. Hen- drix-Janssen. Dinsdag: 8 u. gest. gez. jrd. Theod. Claessens en Hendrina Fleurkens. Woensdag: 8.45 Theo Camps. Donderdag: 8 u. int. fam. Vermeu- len-Moorrees. Vrijdag: 8 uur Wiim Paules. Zaterdag: 19.00 Piet Hermans, An toon Fleurkens en Hendrika Broeks. Opbrengst vastenoffer 2030.28. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 7.00 leesmis; 8.30 maandd. Gerrit ten Haaf; 10 uur hoogmis v. d. parochie. Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 leesmis. Donderdag: 7.30 uit dankbaarheid (S.). Vrijdag: 7.30 voor overledenen (H.). Zaterdag: 7.30 gest. leesmis; 19.00 avondmis voor Josef Versleijen. A.s. zondag in de mis van 8.30 uur Eerste Communie van de kinderen. Zaterdag 11 april: 's avonds om 7 uur leesmis voor de overleden fam. van Dijck-Bouten. Zondag: 3e zondag van Pasen. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor Bernard Doornen en echtgenote; 10.30 leesmis van dank baarheid. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Emons en echtgenote en Ant. Emons; 8 uur leesmis voor Johannes Jans sen, echtgenote en overl. kinderen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Elly v. Berlo en Elly Doonen; 's avonds 7 u. leesmis voor de overleden fam. Ver- koeij en-J anssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Vic tor Asselberghs en echtgenote; 's av. 7 uur leesmis voor de overl. fam. Wismams-Loonen. Donderdag: 7.30 gestichte leesmis voor Jcs. Wilhelmus Weijs; 's avonds 7 uur leesmis voor de overl. fam. Cox-Vervuurt en Jo van Geenen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Willem Arts en Gertruda Niessen; ',s avonds 7 uur leesmis voor Elizabeth van de B erg-V erlinden. Zaterdag: 8 uur leesmis van dank baarheid t.e.v. St. Gerardus en Ma ria. Akolieten in de week: 7.30 Peter van Berlo en Thijs Geurts; 's avonds Robby Beckers. Zondags: 7.30 P. en L. Reintjes; 9 u. Jac. Koenen, M. Koch, Th. Ste vens en Johny de Lauw; 10.30 Ton Gomelissen en Bert van Hees. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor Leonard Maassen en Anna Mooren; 8.45 leesmis voor Jo hanna Aerts-Barten; 10 uur hoogmis v. d. parochie; 11.30 jongerenmis. Maandag: 8.00 leesmis v. Piet Ver- heyen en Maira Litjens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor Harry Stiphout. Woensdag: 8.00 weekdienst voor Gerard Fleurkens. Donderdag: 19.00 maandd. v. Pe- tronella Cox-De Lauw. Vrijdag: 8.00 leesmis v. Henricus en Theo v. d. Ven. Zaterdag: 19.30 leesmis voor Louis Arts. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag na Pasen. Roe pingenzondag. 8 uur leesmis jgt. voor zal. Maria Drabels-van Meijel; 10 u. Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Antonia Janssen-Sanders. Dinsdag: eerste dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 8 u. leesmis ter ere van H. Ant. van Pa dua, int. offerbloc. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Theo Jacobs en zoon Leo. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Theo Vollenberg. Vrijdag: 8 uur leesmis voor overl. D. L. Zaterdag: 8 uur 's avonds hoogmis gest. jgt. voor zal. Johannes Burgers, echtg. en zoon Hubert. Voor 12 april Hoogmis: Lector J. van Oers. Akolieten: Ger. Houben, Jan Ku- nen en Geert Classens. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Pasen. Roe pingen-zondag. Zondag: 7.30 leesmis voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Wim en Sjraar Loonen. Misdienaars van de week: Harry en Bertje Maas. Maandag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden van Heijster. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jose phine Michels-Kersten. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar- tinus Peeters en Johanna Gernits. Donderdag: 7.30 leesmis voor Joost Camps. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Harry Muijsers. Zaterdag: 7.30 leesmis t.b.i. Biecht gelegenheid van 67 uur. Te 7.30 u. Avondmis voor Martinus Maas en Johanna Janssen. Kerkpoetsen: Tiny en Nellie Poels. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 11 april: 7 uur avondmis t.i.v. fam. Wijnhoven-Braun. Zondag: 3e zondag van Pasen. 7.30 H. Mis; 10 uur hoogmis uit dank baarheid. Elke dag: 7.30 H. Mis. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders de Haart-Cremers. Zaterdag: 7 uur avondmis tot int. van pastoor Keinmeijen. HOLTHEES Zaterdag 11 april: 6 uur avondmis. Zondag: 8.30 H. Mis voor Maria Linssen. PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo se celebra la fiesta de Ia Anunciación de Nuestra Senora. A las diez y media Misa con platica y cantos en Castellano. Sus amigos de hace anos en Inalfa, Mie- ke Wilms y Franco, anuncian con algria el nacimiento de su hij a pri- mogenita. El jueves próximo, el dia 16. de abril reunion mensual de la sub- comisi-n de los Espaholes y sus in- vitados. Que todos que tienen ideas para el bienestar de nuestro grupo se las comuniquen a la subcomisión. Que los padres no olvidjen de relle- nar el formulario de solicïdud por las becas. In de oude kantine van het Ambonezenkamp zwaait de kampbe heerder driftig met de roller vol verf over het houtwerk. Lege bussen van ammoniak getuigen dat eerst heel de boel afgewassen is en schoongemaakt. Het bestreken gedeelte geeft je al een idee hce het worden zal. Sfeervol en prettig. Het recreatieoord is aan zijn zoveelste uitbreiding bezig. Want ook aan de andere kant, bil het restaurant wordt gebouwd. Een heel nieuwe keuken, nodig en noodzakelijk geworden nu steeds meer mensen ontdekken dat het hier behalve zomers ook in de rest van het jaar goed toeven is. Aan de kant van de weg staat de asfalteermachineDe mensen van domeinen hebben na het vertrek van de laatste Ambonees uit dit kamp, vorig jaar, niet stil gezeten. De oude barakkjen zijn verkocht, op de kantine na. Waarin eerst Ambo nezen hun jaren in Ve.nray gesleten hebben, zitten nu buiten Venray kip pen en varkens. De oude barakken zijn verkocht en weggesleept en wat achterbleef was een vrij troosteloos stuk grond met wat bomen, wat saruikgewas en wat desolate stenen gebouwen VOOR PINKSTEREN moet dat allemaal veranderd zijn in een kampeergelegenheid, die de goe de naam van Venrays recreatieoord Vlakwater hoog houdt. En dat is geen gering karwei. Want zo moet bijv. het oude verwarmingsgébouw omgetoverd worden in een keurige douche- en wasgelegenheid voor de heren met buiten en binnen urinoirs, terwijl het gebouw waar vroeger de pompen stonden nu voor hetzelfde doel veranderd moet worden voor de dames. Koud en warm water moet er komen. ElectricdteitJa, er za ten en zitten kabels genoeg in de grond voor de oude aansluiting van de Ambonezen-barakken, maar die tekening daarvan ligt in een of an der dossier van Ambonezenzorg, dat niet meer terug te vinden is. En dus moet er nieuwe kabel komen en nieuwe wegen. Vandaar die asfal teermachine, vandaar nieuwe don kere strepen weg naar de nu nog verveloze kantine, waarin echter hard gewerkt wordt om daar een leuk onderkomen in te maken voor de camping-jeugd voor wat donkere dagen. Er komt een bar in, er komt een dansvloertje in en nieuwe diep- vrieskasten en ijskasten tonen aan, dat er behalve een drankje ook nog meer te krijgen zal zijn. Wagens brengen zwarte grond, die dient om het nogal golvende terrein wat te egaliseren en het mogelijk te maken dat er wat meer gras komt, waarop men de tent kan zetten en 's zomers zonnen kan Er loopt iemand van het bestuur aanwijzingen te geven, waar nog wat struikhout gekapt moet worden, waar een nieuwe zandweg moet wor den uitgezet om te zorgen dat de ca ravans de hun toegewezen plaatsen kunnen bereiken. En je realiseert je dan weer, dat die man dat doet in zijn vrije tijd, dat een en ander nog steeds beheerd wordt door een stich ting, die men jaren her eens heeft opgezet om een kinderspeeltuin mo gelijk te maken, maar die intussen eigenaar is geworden niet alleen van een speeltuin, maar van een zich nog steeds uitbreidend restaurant en van steeds groter wordende cam pingplaatsen met levensgrote echte vakantiehuizen. Dan realiseer je dat daar in die uithoek van Venray tien duizenden guldens geïnvesteerd zijn en dat allemaal door mensen-in-hun vrije-tijd voor mensen met-vrije-tijd. MIDGETGOLFBAAN Men heeft haast met de verande ring van het oude Ambonezenkamp in een nieuw kampeerterrein. Op de eerste plaats omdat de bestaande terreinen veel te klein waren voor het aantal liefhebbers dat zich de laatste jaren meldden. Men heeft er vorig jaar honderden weg moeten sturen en dat doet zelfs in een prachtige zomer „ergens" pijn. Op de tweede plaats wil men naast de kinderspeeltuin en het restaurant nog een nieuwe attractie maken, die zowel voor Venray zélf als voor de vakantiegangers van belang kan zijn en dat is een midget-golfbaan. Die wil men dan leggen op de parkeer ruimte voor het restaurant, waarme de dat stuk komt te vervallen en compensatie moet vinden op het oude Ambonezenterrein. De midgetgolfbaan is niet alleen een kostbaar ding, maar men wil er bovendien een wedstrijdbaan van maken en dan krijgt men te doen met nog al stringente voorschriften van de Ned. Midgetgolfbond. Deze bond, die overigens wel te vreden is over het terrein, heeft nog al wat noten óp baar zang en om daaraan te kunnen voldoen, heeft het bestuur nog eens extra diep in de portemonnaie moeten grijpen. Maar aangezien zij van mening is dat de cost voor de baet uit moet gaan, wordt nu meteen het neusje van de zalm hier neergelegd en kan Venray en zijn gasten met Pinkste ren gaan golfen op een unieke baan, waarop trouwens in de toekomst toernooien e.d. uitgevochten gaan worden. Uitslagen zondag 5 april: De Molenwiekers 1Holthees 1 21 Holthees 2De Molenwiekers 2 02 Tegen het hoog geplaatste Holt hees hebben de Molenwiekers een verdiende overwinning behaald. In het begin ging de strijd goed tegen elkaar op met de Molenwiekers iets meer in de aanval. Bij een van de aanvallen werd L. Jenneskens van de Molenwiekers unfair aangevallen. Hij geraakte daarbij zodanig gebles seerd dat hij het veld moest verla ten. De toegestane vrije trap, 10 m. buiten het strafschopgebied werd door H. Vollenberg met een hard en strak schot in de rechter beneden hoek geschoten: 10. Nog voor rust kregen de Molen wiekers wederom éen vrije trap te nemen, buiten het strafschopgebied. Ook ditmaal belastte H. Vollenberg zich met de uitvoering en passeerde opnieuw de Holthees-doelman: 2-0. Na rust had Holthees de wind mee en ging meteen in de aanval. De achterhoede van de Molenwiekers hield stand met keeper Relouw aan het hoofd. Ze konden echter niet voorfcomien dat Holthees 5 min. voor het einde uit een vrije trap nog een doelpunt wist te scoren: 2-1. Tevens eindstand. In een harde wedstrijd in Holt hees hebben de reserves van De Mo lenwiekers twee punten mee naar huis genomen. Het was De Molen wiekers die scoorden door W. Ver meulen 0-1. Hiermee ging de rust in. Na rust hetzelfde harde spel, waar door een speler van Holthees en een van De Molenwiekers naar de kleed kamer werden gestuurd. W. Vermeu len wist wederom te scoren: 0-2. Hierna floot de scheidsrechter voor het einde van een wedstrijd die we maar zo gauw mogelijk zullen verge ten. Programma zondag 12 april: Montagnards 2De Molenw. 2.00 u. De Molenw. 2Meerlo 2 2.30 o. Toto Inlevering van toto-for- molieren wekelijks op donderdag avond van 7.00-9.30 uur in café Thie- len, Kennedyplein. Training - Donderdagavond om half acht is er training voor spelers van het le en 2e elftal. Laat anderen niet alleen trainen, maar kom zelf ook eenis één keer. Mededeling Binnenkort worden de spelers van het le en 2e elftal op geroepen voor de medische keuring. Men is verplicht naar deze keuring, toe te gaan. Mocht men wegens om standigheden niet kunnen, dan dient men dit tijdig door te geven aan een der bestuursleden. Als het mogelijk is wordt het tij dig in dit blad gepubliceerd wanneer de keuring is. m L 370/7 B

Peel en Maas | 1970 | | pagina 12