kwaliteit AEG Wat is en wil het ópen êejaatdentueik Uit Peel en Haas V redes kerk Yen ray drukwerk Vijfde zondag in de Veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Noud v. Lin en overl. ouders. Deze avondmis wordt weer gezongen door het jongerenkoor met begelei ding van de band van Rank-Xerox. Alle aanwezigen kunnen meezingen. Het thema van deze H. Mis zal z«n „Het lijden in de wereld". Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Marie Hoedemaekers en fam.; 9.00 leesmis voor overl. Leonarda Ewals- Jansen en zoon Harry; 10.00 hoogmis voor overl. Gerard en Hans van Dierendonck; 11.30 leesmis voor overl. fam. Bloemen-Hendriks; 18.30 avondmis voor overl. fam. Jennes- kens-Elbers. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Frans Beerkens; 19.00 avondmis v. overl. ouders Aarts-Kwanten. Dinsdag: 8.00 leesmis als jaarge tijde voor overl. Anna Aleida Ja- cobs-Linders; 19.00 avondmis voor overl. fam. Verm eulen-Dijfcmans Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Arts-Lenzen en familie; 19.00 avondmis voor overl. Peter Oomens. Donderdag: Feest van St. Jozef, bruidegom van Maria. 8.00 leesmis voor overl. Albert Stevens; 19.00 avondmis voor overl. ouders Bouten van Megen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. fs_KV Derks-Smits; 18.00 plechtige eucharistieviering voor „Jerusalem"; 19.00 avondmis voor overl. Johannes de Jong. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders (B.); 19.00 avondmis voor overl. Anna Stiphout-Jacobs en zoon Leo. Biechtgelegenheid van 5 tot 7 u. Mededelingen: 1. De paascommunie wordt aan de zieken gebracht op Wite Donder dag. Willen de zieken, die ons niet bekend zijn en toch de paas communie thuis wensen te ont vangen zich opgeven aan de pas torie! 2. Het vastenoffer kunt u tot en met pasen doen in de kist achter in de kerk of aan de zij-ingang. 3. Zondag 22 maart is het palmzon dag: voor ieder gezin zal voor een palmtakje gezorgd worden. Mis dien aar sin st van 15 - 21 febr. Zondag: 8.00 H. Kusters, L. Si mons; 9.00 H. Peeters, J. van Meyel; 10.00 G. Swinkels, M. v. d. Bekerom, H. Linders; 11.30 J. Verstegen, B. Pelzer; 18.30 G. Pelzer, A. Tielen. Week 1: 8.00 S. Vollenberg, J. van Meyel; 19.00 H. Peeters, N. de Rijk. Week 2: 8.00 A. Tielen, H. Janssen; 19.00 G. Ewals, T. Voesten. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert, hoek WestsingelLang straat om half tien. Predikant is de Weleerw. Heer Pennekamp, kandidaat te Heerlen. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. Zondag: 5e zondag van de Vasten. 8.30 Gerard Arts en Cath. Heidens; 10 uur Hoogmis, jrd. Bertha Hen driks. Maandag: 8 uur Mart. Reijnders en Petr. Kleuskens. Dinsdag: 8 u. gest. leesmis t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 8.45 int. fam. Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: Feest van de H. Jozef. 3 u. gest. gez. jrd. Jenneskens. Vrijdag: 8 u. Leo Hendrix. Zaterdag: 19.00 Harrie Kessels. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 5e zondag van de vasten. 7.30 leesmis; 8.30 maandd. Gerrit ten Haaf; 10 uur hoogmis uit dankbaar heid (L-R.). Maandag: 8.00 gest. leesmis. Dinsdag: 8.00 voor overledenen (H). Woensdag: 8.00 toe zekere intentie. Donderdag: feest van St. Jozef. 8.00 jaard. Martinus Bonn en Maria Cath. Poels19.00 avondmis voor overl. fam. Custers-Litjens. Vrijdag: 8.00 geen mis; 19.00 avondmis voor Wilhelmus ten Haaf, Cath. Janssen en Hendrik ten Haaf. Zaterdag: 8.00 geen mis; 19.00 avondmis, maandd. Geertr. Wolters- Peeters. Dinsdagavond in zaal Rongen om 8 uur de laatste van de serie infor matie-avonden over ons geloof. Pa ter Bronnenberg, kapelaan te Horst, zal een inleiding houden over: „De Kerk". •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 14 maart: 19.00 leesmis zeswekendienst Lei Heidens. Met zang van dameskoor. N.B. Tweede inzameling vastzak- jes in de grote bus. U brengt uw zakje toch mee!! Zondag: 5e van de veertigdagen tijd. 8.00 leesmis Bernard Jennes kens; 10 uur hoogmis voor de paro chie. Maandag: 8.00 gez. maandd. Ger. Cremers. Dinsdag: 8.00 leesmis maandd. M. Drabbels. Woensdag: 8.00 gezinsmis tot int. van offeraars. Donderdag: feest van de H. Jozef 8.00 leesmis Petr. Arts-Gellings; 19.00 hoogmis t.e.v. H. Jozef. Vrijdag: 8.00 leesmis Godefr. Lit- jens en Wilh. Jenniskens. Zaterdag: 8.00 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (offerbus). Biechtgel. 18.30-19.00 uur. Misdienaars: A. Seykens-B. Gee- rets; J. Tielen-M. Vollenberg. Akolieiten: Jos Kunen, L. en P. Rambags. N.B. Zangbundel bij beeld van H. Brigida a 1.75. Zaterdagavond 14 maart: 7 uur leesmis voor José Timmermans en Jac. Vervuurt. Zondag: 5e zondag in de veertig dagentijd. 7.30 leesmis voor de pa rochie; 9 uur hoogmis gesticht jaar getijde voor Johannes Loenen en echtgenote; 10.30 leesmis voor Wil helm Gommans. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo van Meijel; 8 uur leesmis voor Henricus Bomm, echtgenote en Johanna Be- clet. Dinsdag: 7.30 gezongen jaargetijde voor Martin Croijmans; 's avonds 7 uur leesmis voor Theodora Mar- tens-Heesen. Woensdag: 7.30 gestichte leesmis voor Godfr. Lit j ens en echtgenote; s avonds 7 uur leesmis voor EUy van Berio en Elïy Loonen. Donderdag: feest van St. Jozef. 7.30 gestichte leesmis voor Hubertus en Martinus Geurts, echtgenote en dochter Nella. 's Avonds 7 uur lees mis voor Jozef Loenen. Vrijdag: 7.30 geen H. Mis; 's avonds om 7 uur gestichte leesmis voor Henri Weijs. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Ge rard Hendriks. Akolieten in de week: 7.30 R. Bec kers en Ferdy Lucassen; 's avonds Geert Reintjes. Zondags: 7.30 J. de Lauw en Ton Comelissen; 9 u. B. van Hees, Jac. Heidens, Frans Voermans en M. van Vegchel; 10.30 Jan Voermans en Jan Voermans. Zondag: 5e zondag in de veertig dagentijd1. 7.30 leesmis voor Harry Goumans; 8.45 leesmis voor Leonard Maessen en Anna Mooren; 10.00 ge sticht jaarg. v. Hendrikus en Theo van de Ven; 11.30 leesmis v. d. paro chie. Maandag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Claessens-Michels. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Thomas 4.02-70 AEG AEG TURNAMAT-S met BIG. De ideale wascombinatie met Nederlands garantiebewijs AEG TURNA-S 665- AEG volautomaat PRINSES829 - RADIO - T.V. - WASAUTOMATEN CENTRIFUGES - STOFZUIGERS EN ALLE ANDERE ELECTRISCHE HUIS HOUDELIJKE APPARATEN. AEG LAVALUX mot BIO: oerdegelijke kwaliteit volautomaat met waarborg voor optimale wasbehandeling. Kompleet met Nederl.garantiebewijs met BIO ROERMOND: LAUR ENTIUSPLEIN 9, TEL S154- HEIDEN-PANNINGEN: MARKT 59. TELEF. 1500 - VENRAT LANGSTRAAT I, TELEFOON 5050. Michels en echtg. Woensdag: 19.30 leesmis voor de B.L.B. op bid- en boetedag. Donderdag: 19.00 weekdienst voor Petronella Cox-De Lauw. Vrijdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Lemmens-Poels. Zaterdag: 19.30 leesmis v. Leonard Heidens. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 5e zondag in de Veertig dagentijd. 7.30 gest. leesmis voor Anna Bouten; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis tot dank zegging tot int. van fam. Janssen- Jenniskens. Maandag: 8.00 best. jgt. voor Jo hanna Custers. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Si- bertus Muysers en Anna Maria Weys. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Martinus van Stiphout, Johanna van Rijswijck en zoon Wilhelmus. Donderdag: Feest van de H. Jo seph. 8.30 gest. jgt. voor Lambertus van Meyel, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Johan nes Claes, Henrica Friezen en overl. ouders. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. fam. Janssen. "RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 5e zondag van de vasten tijd. 7.45 vroegmis v. d. zielerust van overledenen; 10 uur hoogmis tot int. van leden H. Stede. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: tfoji. (M. v. B.). Dinsdag: v. d. overl. van fam. Bloemen-van Kessel. Woensdag: v. d. zielerust van An na M. Poels-Geurts. Donderdag: feest van de H. Jozef. 7.45 gez. H. Mis t.b.i.. (Horst). Vrijdag:'t.i.v. fam. Nabuurs-v. d. Broek. Zaterdag: 19.30 avondmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand namens fam. Peeters-Janssen. RECTORAAT VEULEN Zondag 15 maart: 5e zondag in de Veertigdagentijd. 14 en 15 maart 2e inzameling vastenaktie. Zondag: 8 uur leesmis voor de pa rochie; 10 uur Hoogmis voor zal. Ger. Thielen en afgest. fam. Scheurs 2.30 Vastenoefening. Maaêndag: 8 uur leesmis jgt. voor zal. Peter Joh. Swinkels. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Harrie Vergeldt. Woensdag: 8 uur leesmis overl. fam. Mulders-Maessen. Donderdag: H. Jozef, bruidegom van Maria. 8 uur Hoogmis ter ere van H. Jozef tot bijz. int. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Jan Nabuurs en echtgenote. Zaterdag: 's avonds 7.30 H. Mis voor zal. vr. Creemers-de Lauw. Akolieten voor 15 maart: Willie van Ooi en Jan Geelen en Mattie Verhoeven. RECTORAAT HEIDE Zondag: 5e zondag in de veertig dagentijd. 7.30 leesmis voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Van- aag 2e inzameling van de Vasten aktie. Akolieten: Toon van Rens en Piet Derikx. Misdienaars van de week: Naud en Jan Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor de overleden familieleden van Heijster. Dinsdag: 7.30 1 eesmis voor Mar tinus Peeters en Johanna Gerrits. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo- hanes Mommen en Maria Seijkens. Donderdag: H. Jozef, bruidegom van Maria. Te 7.30 leesmis voor Jo sephine Miehels-Kersten. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Antoon van Osch. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Joost Camps. Biechtgelegenheid: van 6-7 uur. Te 7.30 Avondmis, jaargetijde voor Martinus Peeters en Johanna Gerrits. Kerkpoetsen: Rinie van Achten en Minie Fleuren. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 14 maart: 7 uur avond mis t.i.v. fam. Wijnhoven-Braun. Zondag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Mis sen t.b.i.; 10 uur h oogmis ti.v. pa rochie; 11.30 H. Mis in St. Jozef kapel; 's middags 3 uur Gebeds dienst; 's avonds 6 uur avondmis. Alle dagen 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Maandag: t.i.v. fam. Vissers. Woensdag: 7 uur avondmis t.e.v. St. Jozef. Donderdag: Feest van St. Jozef. 7.30, 8.30 en 11.30 uur H.H. Missen t.b.i.; 10 uur plechtige hoogmis voor Jozef Asselberghs; 11.30 H. Mis voor fam. v. Lieshout-Klerks; 3 uur Ge- bediensdienst; 7 u. gezongen avond mis ti.v. fam. v. d. Broek-Jonkers. Zaterdag: 7 uur avondmis t.i.v. fam. Wijnhoven-Braun. HOLTHEES Zaterdag: 6 uur avondmis. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Ermers-Verstegen. Ma muncJdisf n.v. Rond de opening van Het Schuttersveld is veel gezegd en gespro ken over liet zgn. open bejaardenwerk, dat nu ook in Venray van start gaat. Een van de eerste tekenen van dit start is te vinden in het subsidiebesluit van Ven rays gemeenteraad, waarin die be loofde haar financiële medewerking te zullen geven in de kosten, die men op 61.00,raamde. Maar wat verstaat men nu feitelijk onder dat open bejaardenwerk, is de vraag, die dan automatisch naar voren komt We hebben getracht het antwoord te vinden bij de man die de Stich ting Open Bejaardencentrum Ven ray heeft voorbereid, de heer J. G. F. M. Peters, de directeur van de Stichting Regionaal Instiuut voor Maatschappelijk werk Noord-Lim burg. WELZIJNSZORG Open bejaardenwerk is een stuk welzij nzorg voor de ouder wordende mens. zo stelt deze heer Peeters. Een vorm van dienstverlening aan deze mensen, zodat ze normaal in de maatschappij mee kunnen. Hoe gaat het meestaleen mens wordt 65 en gaat dan met de beste wensen van zijn collega's en zijn werkgever met pensioen. Dat betekent veelal dat hij veel min der om handen krijgt, dat hij of zij de oude en vertrouwde omgeving mist en in een soort isolement te recht komt. De wereld om hem of haar heen wordt een heel stuk klei ner. Bij een ander wordt, mede door de last der jaren, het moeilijker om het huishouden draaiende te houden. Men komt in moeilijkheden omdat men bepaalde huishoudelijke kar weitjes niet meer op kan knappen en zou om „normaal" te kunnen blijven leven huishoudelijke hulp goed kunnen gebruiken. Bij weer een ander zit men met ziekte-problemen, die thuis wel op te lossen waren, mits er goede zie kenverzorging zou zijn En zo kan men deze lijst nog lan ger en groter maken. Het spreek woord dat de oude dag met gebre ken komt, berust ook in deze tijd, nu steeds meer mensen steeds ouder worden, nog altijd op waarheid. Een deel van die gebreken worden al lang opgelost. De man of vrouw, die daar een beetje geïsoleerd is ge raakt, een beetje uit zijn of haar ge wone doen, kan al geholpen worden als er eens een geestelijke komt praten, als men eens naar de be- jaardenvereniigng gaat, die kaart- middagen organiseert en bij tijd en wijle een leuke avond of een spre ker laat komen. Men ontmoet dan weer eens leeftijdgenoten, men krijgt wat ontspanning en vindt misschien een hobby. Huishoudelijke hulp wordt al ge geven door gezinszorg of buurvrou wen en de ziekenverzorging is in goede handen bij het Groene Kruis. Er wordt op dit tererin dus al vrij veel gedaan, zij het dan verschillen de organisaties, instituten en parti culieren dat voor hun rekening ne men en/of uitvoeren ONBEKEND Van de andere kant moet ook ge zegd worden, dat veel oudere men sen soms met problemen tobben, waarvoor misschien zelfs gemakke lijk een oplossing gevonden kon worden, als ze de weg maar wisten. Maar niemand weet dat ze met die problemen zitten en dus worden ze niet geholpen Enerzijds om de hulp, die al gege ven wordt, te bundelen, anderzijds om een beroep op dienstverlenende instanties voor de bejaarden beter mogelijk te maken, is er nu een stichting geformeerd. STICHTING OPEN BEJAARDENWERK Met de geriater Kartodirdjo als voorzitter, mevr. Schols-van Els als secretaresse, de directeur van de Amrobank de heer van Heusden als pennignmeester, Mevr. Bloemen (vertegenwoordigster van de bejaar denvereniging), wethouder Schols en de heer Adriaansens, voorzitter van het regionaal instituut als leden, gaat de stichting dit proberen te ver wezenlijken via een ruimte in het nieuwe sociaal medisch centrum. Men heeft de heer P. Ruland als maatschappelijk werker aan. kunnen trekken, die in deze ruimte een werkkamer krijgt en die dus feitelijk een sleutelpersoon gaat worden. Hij wordt de centrale figuur zowel voor de .bejaarden zelf, aus ook voor alle mensen, die op de een of andere wij ze met bejaarden te maken krijgen. Hij zal de ouders, hulpbehoevende mens kunnen wijzen op de verschil lende mogelijkheden die er voor hulp bestaan, hij kan daarin bemiddelen en hem voorlichting geven. Daartoe heeft hij weer goede kontakten no dig met bijv. huisartsen, gezinszorg, groene kruis, gemeentelijke sociale zorg en meer van dergelijke diens ten, opdat inderdaad de optimale hulp in bepaalde gevallen gegeven kan worden. Het is de bedoeling dat juist uit deze diensten vertegen woordigers komen zitting nemen in een werkgroep, die de sleutel-per soon, i.e. de heer Ruland, de best mogelijke informatie zal geven, zo dat die op zijn beurt de bejaarde op de best mogelijke wijze kan advise ren en helpen. Door bemiddeling van deze men sen komt bü ook te weten, wat er feitelijk allemaal nodig is voor de bejaarde mens in onze gemeente. Daarvan heeft men natuurlijk zo links en rechts wel gegevens, maar een totaal-gegeven is er niet. Een voortdurende behoefte-peiling wordt thans wel mogelijk en uit voerbaar. Daar kan de individuele bejaarde van profiteren, maar ook de hele groep, alsook een gemeen te, een woningvereniging e.d. EXPLOITATIE Dat deze stichting daarnaast nog de kelders van het Sociaal Medisch Centrum wellicht tot hobby-ruim ten om gaat bouwen en de exploita tie van het ontmoetingscentrum bij het verzorgingshuis misschien gaat voeren, zijn natuurlijk op zich wel belangrijke facetten van dit werk, maar waar het vooral om gaat is, dat men thans feitelijk een centraal punt maakt, waar de bejaarde te recht kan, als hij of zij moeilijkhe den heeft, problemen, waar men niet uitkomt, kortom raad moet hebben. Dit werk kan van start gaat om dat de rijksoverheid hiervoor de no dige gelden beschikbaar stelt, even als de plaatselijke overheid. PAS VAN START We zeggen uitdrukkelijk „van start gaanomdat we al bejaarden tegen gekomen zijn, die menen dat van vandaag of morgen nu wel ge zorgd wordt voor huishoudelijke hulp enz. enz. Dat is natuurlijk on mogelijk. Men moet eerst eens be hoorlijk gehuisvest zijn om de taak goed te kunnen beginnen en men moet eerst de totale behoeften ken nen. Dat wil niet zeggen, dat er niets gebeurt. Integendeel, door bemid deling van de stichting zijn er al gymnastiekmiddagen, waarop spe ciaal voor de ouderen oefeningen gedaan worden, die het lichaam min der stijf maken. Dat loopt al lekker en de belangstelling is groot. Ook is er al een pedicure-dienst voor de ouderen, die zo wat meer voet-verzorging krijgenDe wa gen komt dus langzaam maar zeker aan het draaien, maar het zal nog wel even duren, voordat het zo gaat, dat iedereen er van kan profiteren. Maar gedacht wordt al aan een war me maaltijdverstrekking, aan een bepaald soort welfarewerk, aan de mogelijkheden tot het beoefenen van goede hobby's en zo staan er vele punten op het programma. Dat deze stichting, wanneer alles eenlaal draait, een belangrijke bij drage kan gaan leveren bij de mo- bilisering van onze bejaarden is in tussen dachten we uit het bo venstaande wel duidelijk. Duidelijk zal ook zijn dat deze zelfde stich ting in de toekomst een belangrijke stem kan en moet hebben bij de toe wijzing van bejaardenwoningen en -flats. En van haar advies over plaatsing in een bejaarden-verzor gingshuis zal men in de toekomst alleen maar kunnen profiteren. Ook dat zijn facetten, die het open be jaardenwerk in onze gemeenschap belangrijk maken. van 13 maart 1920 Venray, 13 Maart 1920. Bij de op 1 Maart 1.1. gehouden aanbe steding van den bouw van 24 arbei derswoningen door „Ons Limburg", Techn._ Bureau te Heerlen, voor re- kenning der Bouwvereeniging „St. Oda" alhier, werd ingeschreven als volgt: Hoogste inschrijver: Kersten, Maashees met f 203.556,terwijl van Gerven uit Blerick inschreef met 129.860,Het werk is opge dragen aan den laagsten inschrijver F. H. van Gerven te Blerick. Slapte in sigarennijverheid. Men schrijft uit Boxmeer: Op het oogen- blik wordt er alhier nog met halve dagen op de sigarenfabrieken ge werkt, doch wegens de slapte zullen de patroons binnenkort overgaan tot geheele of gedeeltelijke stopzetting van him bedrijf. Venray. Ook hier begint zich in de sigarennijverheid de slapte te openbaren. Bij een der fabrieken wordt nog slechts drie dagen per week gewerkt. Geen aangenaam vooruitzicht.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 14