Op bezoek bij Spaanse gastarbeiders Venraylasl00.000 boeken Uil Peel en Maas TRICOTS RODIER? TRICOTS DEREVE THOMASSEN INGEZONDEN Politierechter Jaarvergadering K.V.V. PIJLS PUIS "S"S?P aansis weekblad voor venray en omstreken Venray in het weekend VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 No. 9 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT ADVERTENTIEPRIJS T3 et par mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2JS (bullaa Vaaray t 1ST, TOUR DE FRANS Burgemeester drs. Schols was met ztfn echtgenote donderdagavond de gast van de Spaanse gastarbeiders die met hun vrouwen en kinderen bijeengekomen waren in de foyer van de schouwburg. En niemand minder dan de attaché van de Spaanse Ambassade, Senor D. Javier de la Cueva vonden zij aan hun zijde. Ook hij was op uitnodiging van de werkgroep naar Venray gekomen, die ook de Wereldomroep naar Venray wist te krijgen. Namens die werkgroep sprak de heer J. Peters, directeur van het Re gionaal Instituut voor Maatschappe lijk Werk in Noord-Limburg een woord van welkom. Mej. Villesante gaf daarna in het Spaans een uit voerige expose van de wensen en verlangens van de 120 Spaanse gast arbeiders, die thans in Venray wer ken. Zij bracht in herinnering hoe 7 jaren geleden de eerste Spanjaarden naar Venray kwamen, waarvan er intussen al weer velen teuggegaan zijn, maar velen weer terug gekomen getrokken door een bepaald heimwee naar deze plaats, waarin 30 gezinnen thans zelfstandig wonen en even zo vele pensions vormen voor de ove rige mannen. Dank zij de inzet van Pater Jo hannes Peters is hier een hechte ge meenschap gekomen, 'die 'behoorlijk kontakten heeft in Venray. Een gro te wens is echter te 'komen tot een eigen tehuis. EEN EIGEN CASA Van daaruit is het mogelijk voor lichting te geven en aan vormings werk te doen. Men zou er eens spaans kunnen eten, Venrayse en andere gasten kunnen ontvangen en iets van de Spaanse cultuur kunnen laten proeven. Er zou les in gegeven kunnen worden. Ondanks het feit dat er in de werkgroep lang en breed over gepraat is, is zulk een tehuis nog niet verwezenlijkt 'kunnen wor den. Zij hoopte en verwachtte dat van 21 februari 1920 Onzekere toekomst. - De lang gevreesde slapte schijnt nu te zullen intreden. De oliefabrieken van Cal- vé te Delft hebben honderden werk lieden gedaan moeten geven, omdat export onmogelijk wordt. Te Breda heeft de Kwattafabriek haar gehele nachtploeg, driehonderd man sterk, moeten ontslaan. Het bedrijf der scheepswerf „De Lastdrager" te Den Helder wordt stopgezet. Op heel het platteland van Noord-Holland, zo meldt de N. Haarl. Ct., staan kool en andere groenten op het veld te rotten, omdat ze door onmogelijkheid van uitvoer, het arbeidsloon niet kunnen opbrengen, dat besteed moet worden om de groenten ter markt te brengen. In de Zaanstreek wordt aan bijna alle fabrieken personeel ontslagen. Onze kooplieden zitten met pakhuizen vol goed, dat zij niet kwijt kunnen worden. Naar „Het Centrum" uit zeer goede bron ver neemt, zullen naar alle waarschijn lijkheid tegen het einde dezer week alle schoenfabrikanten in Nederland zullen stopzetten (zulks in verband, naar verluidt, met de groote voorra den en de buitengewoon hooge loo- nen der arbeidersEn de lage prijzen!) Uitslag van den biljartwed strijd in de zaal van het Kruisver- bond gedurende de vastenavondda- gen gehouden, is als volgt: H. Kessels, le prijs met 44 punten; Jac. Fonck, 2e prijs met 36 punten; G. Wijnhoven, 3e prijs met 30 punt.en H. Jacobs, 4e prijs met 28 punten J. Thomassen 5e prijs met 26 pnt. De prijzen uitsluitend voor leden werden gewonnen door: J. Spring in 't Veld met 14 punten P. J. Versieyen met 10 punten; M. Smits met 8 punten G. Hovenier met 8 punten W. Winters met 6 punten. Bij loting werd winnaar van den verrassingsprijs Hub. Janssen. Er was veel aviimo. De wedstrijd is uitstekend geslaagd. Het Bestuur moge daarin aanleiding vinden nog meermalen een dergelijke wedstrijd te organiseeren. Te koop: 1.000 zware droge den nen schansen bij Wed. Joh. Steeghs, Castenray. alsnog een dergelijk trefpunt gerea liseerd zal kunnen worden. Dankbaar bracht zij in herinne ring de talrijke excursies die door heel Nederland zijn georganiseerd, alsmede het feit dat een eigen voet balclub hier zijn partij heeft meege- blazen. De Nederlandse les, hoe be langrijk ook, krijgt jammer genoeg te weinig aandacht van de mensen. SCHOOL Bij de dan volgende, levendige, ge- dachtenwisseling kwam vooral naar voren, dat men een school wensrte voor de kleine kinderen, waarbij aandacht geschonken zou worden aan het Spaans, zijn kuituur, zijn ge schiedenis en zijn aardrijkskunde. De attaché kon meedelen dat een leerkracht ter beschikking kwam voor Venray, die na de gewone schooluren op woensdag en zater dag de kinderen die lessen zou komen geven. En Alcade (burge meester) Schols beloofde zijn vol ledige medewerking, zoals hij ook alles zou doen om een ruimte te vinden voor de casa, al verheelde hen niet dat dit een moeilijke zaak is in het dicht bezette Venray. Burgemeester Schols 'kreeg van de attaché een veer op zijn (denk beeldige) hoed gestoken. Hij had nog niet meegemaakt dat dergelijke bij eenkomsten bezocht werden door een burgemeester. En zo had Venray GOEDE ZIGEUNERBARON VAN DE ZUID NEDERLANDSE OPERA Nadat het met de Zuid Nederland se Opera bergafwaarts is gegaan, kwam er vorig jaar een nieuwe lei ding voor dit gezelschap. Dat die heit roer danig heeft omgegooid heeft af gelopen dinsdag een volle zaal dit ondanks de flinke sneeuwbuien kunnen ervaren, toen de Zuid Ne derlandse Opera nieuwe stijl een op voering gaf van DER ZIGEUNER- BARON. Een nieuw orkest, een nieuw ge luid, een goed geluid. Het was dui delijk te merken dat er leden van het Maastrichtse conservatorium in de orkestbak zaten en ze stonden onder leiding van de bekende pianist Jo Dusseldoip. De solisten kwamen van de Opera te Aken en Keulen en dat was even eens duidelijk merkbaar. Jean van Ree, Irene Ziedeck, Hiltraut Zeug- ner en de onlangs via de t.v. bekenid geworden Hans Hageman zongen uitstekend. In ieder geval is het verheugend te mogen constateren, dat de Zuid Ne derlandse Opera op de goede weg is en het is nog verheugender te ver nemen, dat zij in de toekomst nog meer solisten uit Aken, Keulen en andere Duitse steden zullen aantrek ken. Moesten wij in het verleden de nadruk leggen op de tekortkomingen van dit gezelschap, nu moeiten we eerlijkheidshalve bekennen, dat ze een goede operetteavond kunnen geven. Indien de kwaliteit van hun komende produkties t.w. Der Vogel handier en Eine Nacht in Venedig van dezelfde kwaliteit zijn als deze Zigeunerbaron, zullen wij die het volgend jaar graag in de series op genomen zien. Ze stonden, gezien de ervaringen van vorige jaren, niet meer in de series. De kwaliteitsverbetering is echter zo duidelijk waarneembaar, dat ze volgend jaar een plaats in de series meer dan waard zijn. modehuis weer een primeur, Er is lang en breed gesproken over het onderwijs; er kwamen huisvestingsproblemen ter tafel, er werden belangrijke din gen gezegd over de vakopleidings- mogelijkheden, over het tekort aan lectuur, over de sportmogelijkheden, doch sommige kregen ook om hun oren omdat ze de Nedrlandse les, die binnenkort ook op band verkrijg baar is, zo slecht of helemaal niet volgden. GOEDE VERSTANDHOUDING Burgemeester Schols toonde zich dankbaar voor de uitnodiging en prees de Spanjaarden om de plezie- rge en goede induk, de hij van hen als groep gekregen heeft. Hij be loofde alle hulp om hun problemen op te lossen, maar vroeg ook om een eigen inbreng. Met films en gesproken groeten van de wereldomroep werd de avond besloten. Op 9 maart 's avonds om half 11 zendit de wereldomroep op 49 en 31 m. zijn impressies uit van deze ontmoetingsavond. POGING TOT INBRAAK IN GEMEENSCHAPSHUIS Het bleef gelukkg bij een poging tot inbraak in het gemeenschapshuis te Leunen. Waarschijnlijk zijn de onbevoegden na enkele ruiten te hebben verbroken in hun werk ge stoord. VERKEERSONGELUKKEN Op de Julianasingel was glad heid oorzaak dat een botsing ont stond tussen de vrachtauto bestuurd door D. uit Best en de personenauto bestuurd door de Venrayer M. Ma teriële schade. Op de Stationsweg schoof de personenauto bestuurd door G. J. uit Venray bij het afremmen voor de Mgr. Hanssenstraat door en botste tegen de personenauto bestuurd door J. K. Materiële schade. De autobus van de EHAD, be stuurd door J. v. D. uit Overloon was tweemaal binnen drie uur be trokken bij een verkeersongeval, die beiden te wijten waren aan de glad heid. Op het Groenewoldisepad schoof de autobus tegen een lichtmast, ter wijl enkele uren later op de kruising WestsingelLangstraat de personen auto bestuurd door H. uit Reusel doorschoof en tegen de afremmende bus botste. Het bleef bij materiële schade. BEBIN VAN BRAND Venrays vrijwillige brandweer zorgde mede omdat zij in recordtijd ter plaatse was, ervoor dat het be gin van brand in de werkplaats van de loonwerker P. W. aan de Veulen- seweg zich niet kon uitbreiden. In de werkplaats was een begin van brand ontstaan maar de schade bleef beperkt tot enkele duizenden gul dens. SCHOOL WINT VLIEGREIS Leerlinge vliegreis naar Parijs De 6e Mas van de lagere school St. Antonius van Padua van Veulen heeft bericht gekregen dat de klas een gratis vliegreis met de K.L.M. mag maken boven ons land. Het is de enigste Mas van Limburg welke in het kader van de landelijke teken wedstrijd de reis heeft gewonnen. Daar het op het Veulen een ge mengde 5e en 6e Mas betreft, zal nog worden getracht ook de 5e klas te laten delen in de overwinning. Of dat zal lukken is nog een vraag. Thans staat vast dat 14 leerlingen hun luchtdoop op een ader te bepa len dag zullen mogen ondergaan. De KLM rekende op minstens 30 leer lingen per klas. In dezelfde wedstrijd heeft Nelly v. d. Ligt, leerlinge van de 5e Mas van deze school bericht gekregen dat zij een vliegreis heeft gewonnen met de KLM naar Parijs. WOONWAGENBEWOONSTER VROEG OM BOTERHAMMEN De huishoudster van rector Cox te Heide kreeg bezoek van een woon wagenbewoonster die negotie te koop aanbood. Zij had echter niets nodig, waarop de woonwagenbewoonster aan de huishoudster enkele boter hammen vroeg voor haar kinderen. Zij ging deze dn de keuken Maar maken en liet de woonwagenbe woonster in de gang wachten. De huishoudster zag nog een grote zwarte wagen vertrekken met een man achter het stuur. Enkele uren later ontdeMe de huishoudster dat zij een gouden polshorloge armer was geworden. De Venrayse politie zou gaarne deze woonwagenbewoonster opspo ren en mogelijk kunnen inwoners van Heide de politie helpen met het geven van inlichtingen. JAARVERSLAG BIBLIOTHEEK Uit het jaarverslag van de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek over het voorbije jaar blijM dat in dat jaar bijna 103.000 boeken werden „omgezet". Het is een gelukkig teken dat hier van alleen al de jeugd 56.000 boeken voor haar rekening nam Minder geluMdg is, dat weliswaar het ledenaantal gegroeid is van 1415 tot 1571 bij de volwassenen en van 166 naar I860 bij de jeugd, doch dat deze groei grotendeels uit het cen trum komt, maar niet van de kerk dorpen. Het wachten is nog altijd op de nieuwe bibliotheekwet, maar dat houdt in dat verschillende uitleen- posten die men vroeger had op de kerkdorpen, gesloten zijn en dat heeft weer zijn repercussies op het aantal leden aldaar. Dat is nog altijd een kwalijke zaak want het aantal volwassen leden op de kerkdorpen was zo al veel te Mein, doch is nu helemaal verloren gegaan. Dank zij de aktiviteiten op verschillende kerkdorp-scholen blij ven de mogelijkheden voor de jeugd, doch globaal gezien is de situatie voor de kerkdorpen onbevredigend. Of daar de nieuwe bibliotheekwet veel aan zal veranderen, wagen we te betwijfelen, gezien de grote eisen die men daarin stelt aan uitleenpos- ten. Voor Venray was veel beter ge weest dat men de oude „situatie" met al zijn onvolkomenheden ge handhaafd had, dan wat we nu zien. In Merselo en Ysselsteyn gebeurt niets, in de Smakt ook al niets en in Veulen. Oostrum en Vredepeel is het alleen de schooljeugd, die van de steeds wisselende boekenschat kan profiteren. We kunnen slechts hopen dat hier in verandering gaat komen, al is er thans niemand, die hierover iets zin nigs zeggen kan. JEUGD VOORAAN Zoals reeds gezegd, 1571 volwassen leden zijn thans aangesloten bij de biblotheek en 1668 jeugdigen. Daar mede heeft de jeugd de leiding be houden, ook in het aantal geleende boeken, waarvan zij er 56.000 voor hun rekening nam, terwijl de vol wassenen er bijna 47.000 leenden. Bij de volwassenen loopt het aantal le ningen iets terug, bij de jeugd gaat het omboog. De boekenschat van de bibliotheek is met ruim 1000 boeken gegroeid tot 18.828. Hiervan zijn er rum 5600 jeugdboeken. De Macht die o.m. bij de Spanjaar den werd geuit, dat men zo wenig S.V.V. OPNIEUW IN MOEILIJKHEDEN Na enkele maanden competitie voetbal is Venray er in geslaagd om bij de laatsten op de ranglijst te ko men. Aangezen de competitie nog tamelijk lang duurt, is er nog geen reden tot ongerusthed Ik vraag mij echter af hoe het mogelijk is dat een club als Venray met het eerste elftal zo ontzettend miserabel kan meedraaien. Aan het spelersmate riaal, let wel materiaal, kan het niet liggen. Dit zijn m.i. goede voetbal lers. Maar wat bereik je met goede voetballers als het verband in een elftal ontbreekt. Daar ligt de taak van de trainer. Deze kan echter een dergelijke last niet dragen. Hij moet daarom geassisteerd, worden door 2 a 3 mensen, die verstand van voet hallen hebben. Nu heb ik van ver schillende kanten gehoord dat hier een taak voor het bestuur ligt. Maar deze mensen kunnen deze taak niet aan. Ze zijn er vaak niet voor bere kend en dat hoeft ook niet. Zij hoe ven alleen maar te zorgen dat de club financieel en organisatorisch goed in elkaar zit. Wat het voetbal len, de technische en taktische kant, betreft, dit moet geheel en al over gelaten worden aan de trainer raadgevers. Dit moet dan wel een goede trainer zijn, die niet alleen verstand heeft, maar die het ook kan brengen. Hij moet de spelers tot een geheel samenbrengen. Op de eerste plaats moet daarom een goede dis cipline worden ingevoerd. Aan deze discipline heeft de laatste jaren wel iets gehaperd. Als we echter zover zijn dat deze discipline er is, dan kunnen we daarop verder bouwen. Bert Eibers, werkend lid SW Antwoord redaktie. Op maandag 15 februari organi seerde SW voor al haar leden een discussie-avond waarop de hierboven omschreven punten allemaal aan de orde zijn geweest en op spontane en openhartige wijze zijn behandeld. Hier kon ieder zijn wensen naar vo ren brengen, ook deze briefschrijver, die daar helaas ontbrak. Spaanse boeken kan krijgen, wordt in dit jaarverslag ontzenuwd. Men blijkt voor de buitenlandse arbei ders boeken te hebben in het Ita liaans, Grieks, Turks en Spaans, in voortdurende wisselkollekties. AKTIVITEITEN De bibliotheek heeft naast het uit lenen van boeken ook nog andere aktiviteiten op haar programma ge had. Daarvan is beslist wel het hoog tepunt de tekenwedstrijd bij gele genheid van de Mnderboekenweek, waarvoor 1984 tekeningen en werk stukjes door de jeugd werden inge leverd. Verder verzorgde zij rondleidingen en gaf zij hulp aan tentoonstellingen in verschillende scholen. In oktober werd een soort dependance geopend in het Schuttersveld en dat die in de smaak viel blijkt uit het groot aan tal uitleningen daar ter plaatse. De studiezaal trekt nog altijd veel mensen. 2972 bezoekers konden in 1969 alleen al op deze afdeling geno teerd worden. „'t Spijt me wel, maar 't was een hélemaal strikkebesloten vergade ring", verkondigde de voorzitter nu voor de balie. Van halve strikken hield hij niet. „Dat spijt 'm helemaal niet", grom de de besnorde getuige, „die partij van hem hit lang nie zoweul leeje assie zelf rondbazuint en dorrum moog ik natuurlijk nie binne kieke." „Als u dat dan zo goed weet, waarom ging u dan?" wilde de poli tierechter weten. „Omdat ik 'n vriendelijke uitnodi ging had ontvangen. Kijk, ik heb 'm meegebracht." En daar kwam waarrempel het omstreden stuk van de politieke partij op de groene ta fel: een uitnodiging tot het bijwonen van de jaarlijkse algemene ledenver gadering, te houden op donderdag avond in die en die zaal en de ont vanger werd verzocht vooral om 8 u. aanwezig te zijn„Maar ondanks die persoonlijk aan mijn persoon ge richte uitnodiging werd mij de toe gang tégengehouwen. Begrijpt u dat?" „Was u wel lid?" vroeg de rech ter. „Dat wou ik daar worden." „Er staat ledenvergadering in die brief. Dat wil zeggen: een vergade ring alleen voor leden." „Nee, d'r staat algeméne lejen- vergadering. En een algemeen zie kenfonds is ook voor iedeeen, dus een algemene lejenvergadering is ook voor iedereen." „Maar niet voor mensen met rotte tomaten!" kreet de verdachte. „Helegaar geen rotte, maar sappi ge tomaatjes', was 't antwoord. „Wacht even", Monk het van ach ter de groene tafel, „dat staat niet in de stukken. Hebt u, getuige, met to maten gegooid?" „Kejje begrijpen, u wou mijn toch wel wijzer hebben zeker? Ik had al- lenig een tomaatje bij me om op te eten, want 't kon lang duren met het vaststellen van die kandidatenlijst voor de verkiezingen." „Een hele krat, edelachtbare, dat was toch zeker om te góóien als we meneer z'n naam niet op de lijst zou den zetten!" Het bleek echter uit het getuigen verhoor, dat er nog helemaal niet gegooid kon worden, want deze kroongetuige was al aan de ingang opgevangen en mét zijn kist tomaten de voordeur uitgewerkt. Ondanks de uitnodiging. „Maar waarom dan die Mappen?" vroeg de politerechter aan de poli tieke partijman. „Omdat ie dreigde tomatenpuree van me te maken als ik nummer één werd op de lijst." „Hij liegt", zeiden alle drie de ge tuigen tegelijk. „O, heeft heeft meneer niets ge zegd van tomatenpuree?" vroeg de rechter. „Wélles!" riep de zenuwachtig wordende gedaagde. „Hij liegt" hielden de getuigen vol. Na heel veel heen en weer gepraat kwam eindelijk uit, dat er wel ge dreigd was, maar met het bereiden van tomaten-ketchup. „En dat is héél wat anders, meneer 't gerecht. Dan ken u proeven as u zo'n rood flesje koopt op rijkskosten." „Maar u wou die tomaten-ketchup niet uit zo'n flesje halen, maar het maken van uw tomaten met deze voorzitter van uw partij er in." De drie getuigen haastten zich te verMaren, dat die partij hun partij niet meer was. „Nee, logisch", vulde de verdachte aan, „ze zijn d'r uitgesodemieterd, wegens wangedag. Met d'r hele to- matenMetskop." Het slechte weer was geen belet sel voor een groot deel der KW- leden de jaarvegadering in In den Engel te bezoeken. Een jaarvergaderng onder leiding van mevr. Arts-Verkoeyen. Voordat mevr. Peters-Denissen haar keurig verzorgd jaarverslag met vermelding van alle aktiviteiten kon voorlezen, werd eerst door de voorzitster ge memoreerd dat het afgelopen jaar geen enkel lid was overleden. Ook het financieel verslag gaf vele aktiviteiten weer. Desondanks was er nog een batig saldo maar dat werd reeds nu gereserveerd voor de festi viteiten rond het zilveren feest in 1972. Mevr. Kunzler-Beerkens bracht namens de kascontrolecommissie dank voor het accurate en zuinige beheer. Het ledental is tot 170 gestegen. Bij de verkiezing van het bestuur werd de aftredende voorzitster herkozen. Zij was nog niet geheel hersteld van de vrwondingen van een haar over komen ongeval, maar was toch pre sent. De vakature ontstaan door het be- anken van mevr. Deiïkx (deze kreeg voor haar 16-jarig bestuurslidmaat schap veel dank te incasseren) le verde drie stemmingen op, voordat als haar opvolgster mevr. Swinkels gekozen was. Korpschef H. de Bruyn van Ven rays gemeentepolitie sprak voor het eerste in Venray over de dienende taak van de politie. Taak van de politie is niet alleen handhaving van de openbare orde, maar vooral het geven van hulp, aan wie er behoefte aan heeft. De politie die veel geconfronteerd wordt met het menselijk leed, kan haar taak niet aan als zij niet de mede werking van het publek krijgt. Met verschillende voorbeelden uit de praktijk maakte hoofdinspecteur de Bruyn de dames de mooie, maar ook wel eens ondankbare taak van de politie duidelijk. De heer de Bruyn besloot met zijn wens dat hij veel voor Venray zou kunnen en mogen doen. Na de pauze kreeg de kersverse korpschef vele vragen te beantwoor den van de dames, die hoopten hem nog eens terug te zien, om over be paalde details nog beter geïnfor meerd te worden. „Hoho, hoe kan dat? U hebt me neer hier d'r uit verwijderd?" vroeg de rechter. „Uit de partij, ja en voorgoed." „Dan moet meneer ook lid ge weest zijn. Want niet-leden hoeft u niet uit een partij te stoten. Die zijn er niet in. En als meneer lid was, had hij dus wèl toegang tot de leden vergadering." Nieuwe consternatie. De voorzitter probeerde uit te leggen, dat de om streden figuur geen lid was, maar belangstellende, en dat hij als zo danig geschrapt was. „Als meneer geen lid was, kunt u hem ook niet uit de partij gooien", hield de rechter vol. „Waren de be langstellenden nu ook uitgenodigd of niet?" Dat was wel gebeurd, maar „dat had niet gemoeten, 't was een fout van de sekretaris." „Dan staat 't u niet netjes, om ge nodigden die door weer en wind en mist gekomen waren, zonder vorm of. woord van excuus de zaal uit te zetten en er nog op los te slaan als ze uit belangstelling willen blijven", verkondigde de officier van justitie. Hij vond het zeer ernstig, dat iemand die zich opwierp als kandidaat voor de gemeenteraad de normale fat soensnormen niet in acht kon nemen en inplaats van netjes excuses te maken voor een menselijke vergis sing, op beestachtige wijze tot de aanval over ging en ferme Mappen uitdeelde, alleen omdat hij schrok van de getoonde tomaten. „Als ge meenteraadslid zullen u nog wel eens andere vruchten getoond wor den, gaat u dan misschien bugemees- ter en wethouders in de raadsverga dering te lijf? Dan blijft het niet bij tomatenketchup maar kan het wel tomatencatch-as-catch-can worden!" En hij eiste dertig gulden boete voor elke klap, dat werd dan zestig gul den of een week hechtenis. Onvoor waardelijk. „Dat betekent dat ik nooit meer gekozen kan worden...." schrok de verdachte. ,Da's ook de bedoeling" mompel den de drie getuigen. De politierechter maakte er voor waardelijk van, met een proeftijd van twee jaar. „Maar eigenlijk moest 't minstens vier jaar zijn", dreigde hij.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 13