wat denkt aan de vasten aktie te doen s.v.v. JEUGD LYCEUM '64 S.V.V. NIEUWS M.A.C. R00Y BADMINTON DUIVENSPORT SCHAKEN TAFELTENNIS M.H.C.V, V.C.R00Y DE MOLENWIEKERS RECTORAAT SMAKT Zaterdag 28 febr.: 7 uur avond mis voor overl. van fam. Koenen- Coppus. Zondag 1 maart: 7.30 H. Mis; 8.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis t.i.v. de pa rochie; 11.30 H. Mis in de St. Jozef - kapel; 's middags om 3 uur Gebeds dienst; 's avonds om 6 uur Avond mis. Maandag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid; 8.30 H. Mis voor E. Smits. Dinsdag: 7.30 H. Mis uit dankbaar heid; 8.30 H. Mis voor iL. Waps- Vermeer. Woensdag: 7.30 H. Mis voor B. Geurts, echtgenote en kinderen. Donderdag: 7.30 H. Mis voor fam. Bosch. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor D. Vis sers. Zaterdag: 8.30 H. Mis voor fam. Nooyens; 's avonds 7 uur Jongeren mis voor Th. Gooren. RECTORAAT VEULEN Zondag 1 maart: 3e zondag in de veertigdagentijd. 8 uur leesmis uit dankbaarheid fam. de Lauw; 10 uur Hoogmis gest. jigt. voor de kinderen Willems, Petr. Theod.; 2.30 Vasten- oefening. Maandag: 8 uur leesmis overl. fam. van Wij lick-Engelen. Dinsdag: 8 uur leesmis zal. Corne lius Segeren. Woensdag: 8 uur leesmis overl. D. L. Donderdag: 8 uur leesmis overl. K. D. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. 8 uur bez. H. Mis ter ere van H. Hart van Jezus tot bez. int.; llu. pl. Hoogmis tot bez. int. bij inzege ning huwelijk van bruidspaar Weijs- Koenen Zaterdag: Priesterzaterdag: 8 uur leesmis voor onze Bisschoppen en Herders; 's avonds 7.30 leesmis uit dankbaarheid fam. Geurts-Slangen. Zaterdag en zondag: eerste inza meling Vastenaktie. Akolieten voor 1 maart: Mart. van Staveren en Piet Mulders. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 3e zondag van de Vasten. 7.30 gest. leesmis v. Bemardina Muy- sers; 10 uur Hoogmis voor de paro chie; 11.30 leesmis tot zekere inten tie. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Ge- rardus Pubben. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Mar- tinus Arts. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Ma ria L'Orthye-Lipperts. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis t.e.v. H. Antonius (H. van Osch). Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Hoogmis t.e.v. H. Hart voor hen die geofferd hebben, te verzor gen door de schoolkinderen (8.30). Zaterdag: 11.00 pl huwelijksmis voor het bruidspaar van Mil-Poels; 19.00 avondmis voor Johannes Lem- mens SPORT Programma zondag 1 maart: Rapid 1Venray 1 2.30 u. Venray 2Tiglieja 2 2.30 u. Venray 3—BW '27 2 2.30 u. DIS 1—Venray 4 2.30 u. Holthees 1Venray 5 2.00 u. Wittenhorst 6Venray 6 12.30 u. Venray 7Wanssum 3 12.00 u. Venray 8—RKDSO 2 12.00 u. Venray 9Castenray 3 12.00 u. Onze D-spelers De trainingen zijn als volgt ingedeeld: Woensdagmiddag 2.00 uur: Alle D- spelers van 8, 9 en 10 jaar. Dinsdagavond 6.30 uur: Alle D- spelers van 11 en 12 jaar, waarvan de achternaam begint met de letter A t.m. J. Woensdagavond 6.30 uur: Alle D- spelers van 11 en 12 jaar, waarvan de achternaam begint met de letter K t.m. Z. De clubbijeenkomsten zijn als volgt ingedeeld: Zondagmorgen: 10.30 uur: alle D-spelers van 8, 9 en 10 jaar; maandagavond 6.00 uur: alle D-spe- Iers van 11 en 12 jaar, waarvan de achternaam begint met de letter A. t.m. J.; maandagavond 7.00 uur: alle D spelers van 11 en 12 jaar, waarvan de achternaam begint met de letter K t.m. Z. Op deze indeling worden geen uit zonderingen gemaakt dan na over leg en dan alleen nog om belangrij ke redenen. Deze regeling gaat in op 1 maart. Cyclo-cross D- en B-spelers. Deze wordt gehouden op zaterdag 28 fe bruari a.s., aanvang 2.00 uur. Bijeen komen aan het zwembad. Natuurlijk een fiets meebrengen. Voor onze D-spelers gaat het in ieder geval door. Wat de B-leden betreft raadplege men het publica tie-adres. Wedstrijden voor zaterdag 28 febr. Venray A2Sparta Al 3.30 u. Venray A6Merselo Al 2.00 u. Sp. Irene BZ1Venray BI 2.15 u. Venray B5Holthees BI 3.00 u. Hier worden eventueel nog andere wedstrijden aan toegevoegd. Zie de opstellingen. Door de slechte toestanden van de terreinen werden de wedstrijden van zondag j.l. afgelast. Programma zondag 1 maart: De Molenwiekers 1Wittenh. 2.30 u. Castenray 2De Molenw. 2 2.30 u. TOTO Inlevering van toto-for mulieren nr. 30 op donderdag 26 februari van 7.00—9.30 uur in café Thielen, Kennedyplein. Toto-inne- mer is W. A. Vermeulen. Men kan zich ten alle tijden opgeven als toto deelnemer. Inleggeld bedraagt 0.50. TRAINING De wekelijkse training is elke donderdagavond om half acht. Denkt aan uw konditie, daar er zondag en zaterdag zeer waarschijnlijk gevoetbald wordt. KIENAVOND Morgen vrijdag 27 februari houden de Molenwiekers hun kienavond om 8 uur in café Thielen, Kennedyplein. Neem uw vrouw of verloofde ook mee. CAUSERIE Maandag 2 maart om half acht. Aanvoerders en grens rechters zijn van harte welkom bij een causerie die gehouden wordt in Hotel Modern, Maasheseweg 13. Spreker is de heer H. Langenkamp. Hij zal spreken over de rechten en plichten van aanvoerders en grens rechters. AFDELING JEUGD Programma zaterdag 28 febr.: De Molenw. AlHolthees Al (terrein Holthees) aanvang 3.30 u. De Molenw. BI-Wanssum BI 2.15 u. Afmeldingen: voor A-jeugd bij P. Strijibosch; voor B-jeugd bij P. v. d. Burgt. Zondag over een week zetten we dan het rally-seizoen 1970 dn met de traditionele voorjaarsrit welke de afgelopen jaren vele deelnemers bracht. Ook ditmaal verwachten we de nodige rijders, vooral door het feit dat dit de eerste rit is van de en O. competitie, welke dit jaar nog grootser lijkt te worden dan voorheen. De verdere bijzonderheden van die rit zullen we de komende week bekend maken over het O. en O. willen we nog wat doorgaan. Nog nooit is het bestuur van dit orgaan zo aktief geweest als de laat ste maanden, waardoor enkele klei ne wijzigingen zijn aangebracht in verhouding tot de voorgaande com petities. Dit maal worden de 5 tel lende riten in 3 maanden tijds af gewerkt, zodat het geen langdurige zaak wordt. Zoals vanouds tellen de 3 beste gereden ritten, waarbij de rit van de eigen vereniging natuur lijk niet telt. De competitie wordt afgesloten met de grootste rit welke ooit in Limburg is georganiseerd, n.l. de Limburgia-rally. Deze rit van on geveer 120 Ion lengte wordt uitgezet en georganiseerd door de 5e aange sloten clubs, welke ieder z'n eigen startplaats kiest, zodat we een grote ronde krijgen van waaruit men start en op dezelfde plaats eindigt. De uitslag van deze rit, welke echter niet meetelt voor de O.-O. competi tie, wordt 's avonds bekend gemaakt op een centraal punt en waarop dan tevens de prijzen van de competitie worden uitgereikt. Verder nieuws over deze rit zal terzijnertijd worden bekend gemaakt. B.C. INKPUUS Het liep, eigenlijk tegen de ver wachtingen in, weer uitstekend zon dagmiddag, al was de voorbereiding miniem. Maar het „slechte generale, goede voorstelling" is al zo vaak uit gekomen, dus waarom deze keer niet. Een zege van 51 maak je per slot van rekening niet elke dag mee, al zou dat bij wijze van spreken wel kunnen. 51 dus, en gezien het krachtsverschil niet eens zo'n erg geflatteerde uitslag. De gasten uit Roermond stelden trouwens wel een beetje teleur, zodat de spanning waar in dit rubriekje eerder over werd gesproken best meeviel. Dat gold niet zo zeer voor het eer ste heren-enkel, waarin de twee he ren ons vergastten op een fris par tijtje badminton. Geen rookbommen zoals elders hier te lande, maar aan trekkelijk spel, dat echter vooral in technisch opzicht langzaam in peil daalde naar mate het einde naderde. Onze man kon het in de derde game, vooral konditioneel, niet meer zo goed bolwerken, waardoor -hij de partij verloor. Het was de eerste en laatste partij die we moesten prijs geven. De tweede single werd een vlug gertje. In twee games werd de te genstander, die zichzelf met zijn technische gekunsteldheidjes naar de rand van de afgrond sleepte, door onze inkpoes over het randje heen geduwd. Ook hier moesten de heren de rookbommen ontberen. (Wat is dat badminton toch een vreedzame sport!!!) De derde en vierde single leverde evenmin problemen op. De Roer mondenaren lieten zich gewillig naar de slachtbank leiden. De beu len hadden er weinig moeite mee, al bleek het mes af en toe wel een piet- sie bot te zijn. De dubbelspelen verliepen al even vlot. Vanuit een hopeloze positie sprokkelden de gasten zich wat puntjes bij elkaar, maar moesten het duidelijk afleggen tegen de beter ge schoolde inkpuus. Het eindresultaat was dus 51, de zege veilig, de voorzitter tevreden en de limona op. Het wachten is nu op de resulta ten van het Mariken van Nieumegen toernooi, waarover de volgende week meer. P.D.V. DE ZWALUW De inschrijving voor de Midfond- club kan nog tot uiterlijk maandag geschieden via onze penningmeester of sekretaris. De kosten zijn 5, en U dingt mee naar de prachtige prijzen. De krant het Kontakt heeft U inmiddels ontvangen met daarin de rode kaart voor de derby Melun. Deze kan men inleveren bij uw pen ningmeester, ook tot maandagavond, daarna moet men dit zelf recht streeks gaan doen. S.C. VENRAY Op 15 februari werd in Groesbeek een simultaanseance gegeven door de Deense Grootmeester Larsen en de Nederlandse simultaanspeler Wit huis. Drie van onze leden namen aan dit evenement deel, de heer P. Rou- vroye en M. Termote, die beiden te gen de heer Larsen speelden én ver loren en de heer J. Kok die zijn par tij tegen -de heer Withuis won. De Deense grootmeester won op alle 36 borden, terwijl de heer Wit huis 3772 punt behaalde op 40 bor den. De organisatie was in handen van de Groesbeekse schaakclub, onder auspiciën van de fabrikantenkring aldaar. De eerste ronde van de Beker wedstrijden werd gespeeld tegen Venlo 3 en werd door Venray ge wonnen met 2V2IV2. Persoonlijke uitslagen: W. Jeuken J. Peters P. Rouvroye 0 J. Kok V« De tweede ronde verloor Venray met 40 van Weert. Uitslagen H.H.C. op 17 febr.: P. RouvroyeR. de Groot 10 G. Breukers—Th. Serraris 10 J. KokJ. Cuppen 01 L. de Lang-Everts—J. Hensgens 01 J. VerhaeghK. Lundahl 01 Mevr. Spee-DornM. Termote afg, In maart speelt Venray haar 6e ronde van de Drie Prov. Comp. te gen Wychen. Omtrent datum en plaats volgen nadere inlichtingen. Schaakliefhebbers zijn steeds wel kom op de clubavonden, iedere dins dagavond om 8 uur in Hotel De Zwaan, Markt 2. Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars IMaasbree 5 2Helden 1 3Maasbree 7 4—NOAD 3 6DVO 3 8Armada 10 9—TTC 6 10Amnasta 4 II—DVO 7 9—1 2—8 2—8 8—2 3—7 7—3 6—4 8—2 9—1 Red Stars 1 heeft deze eerste helft van de competitie afesloten met een royale overwinning op het zwak spelend 5e team van Maasbree. In de eerste helft hebben zij nu slechts 7 tegenpunten uit 5 wedstrijden. Ook vandaag was de tegenstand zeer mi niem. Het ene tegenpuntje wat de heren konden scoren hadden zij nog niet eens verdiend. Red Stars 2 ontmoette de koploper uit Helden. Doordat een van onze spelers erg veel last had van griep, bleven de resultaten" ook uit. Zij brachten het echter niet verder als twee tegenpunten. Jammer van de slechte konditie van ons team. Het begin bij het 9e team tegen het 6e uit Tegelen ging gelijk op. Na vier wedstrijden was de stand 2-2. Toen wisten onze jongens twee keer achter elkaar te scoren. Stand 4-2. TTC kwam echter zeer goed terug en maakte er 43 van. L. v. d. Heij den won de volgende wedstrijd met veel geluk. E. Verblakt volgde zijn voorbeeld en bracht zodoende de stand op 63. H. Bisschops moest toen nog tegen de sterkste en verloor evenals de beide andere heren. Vandaag speelde het 10e team hun 18e wedstrijd. De tegenstander was Amnasta. De gastheren boden weinig tegenstand; de punten werden in vlot tempo gemaakt. Alleen L. Coe- nen kon niet verhinderen dat hij 2x werd verslagen. Red Stars 11 dat tegen DVO 7 speelde had wel een beetje geluk. Het team uit Kessel kwam met twee reserves. Zodoende was het voor ons team geen moeilijke tegenstander. Ons team dat ook met een reserve speelde kwam vrij gemakkelijk aan de overwinning. Programma zaterdag 28 febr.: Thuiswedstrijden: Red Stars 4Red Stars 3 18.15 u. Red Stars 6Maasbree 10 15.15 u. Red Stars 9Red Stars 8 15.15 u. Red Stars 10Maasbree 11 15.15 u. Uitwedstrijden: TTC 2—Red Stars 1 NOAD 1—Red Stars 2 DVO 5—Red Stars 7 14.30 u. TTC 7—Red Stars 11 Amnasta 6Red Stars 12 14.00 u. L>* e*k -L: -*«•» #8! Ook de vastgestelde wedstrijden voor afgelopen weekend werden alle afgelast vanwege de slechte toestand der terreinen. Programma a.s. weekend: Zaterdag 28-2: Jongens: Blerick aVenray a 15.45 u. vertrek 14.30 uur Groen Wit bVenray b 15.00 u. vertrek 14.00 uur Venray cTegelen b 15.45 u. Meisjes: Venray pVenlo r 14.30 u. Zondag 1 maart: Dames: BestVenray 14.00 u. vertrek 12.30 uur Venlo 4Venray 2 13.30 u. vertrek 12.30 uur Heren: DeurneVenray 14.00 u. vertrek 13.15 uur Deurne 2Venray 2 12.00 u. vertrek 11.152 uur De aanvangs- en vertrektijden voor heren 1 en 2 kunnen wellicht nog veranderen. Raadpleeg daarom het raambiljet bij Cals. Heeft iedereen zijn nieuwe tenue al afgehaald? Doe het anders direct! Heren: TuposVC Rooy 3- (1513 15—12 15—10) In een goede wedstrijd is het He ren 1 niet gelukt de belangrijke wedstrijd tegen koploper Tupos in winst om te zetten. De eerste set startte Tupos furieus. Met keiharde smashes wisten zij vele punten te scoren. Mede hierdoor keek Heren 1 al meteen tegen een 70 achterstand aan. Maar door moeilijk te stoppen serves kwam Heren 1 terug. Tupos liep uit tot 13—8, maar door goed geplaatste ballen kwam Heren 1 langszij. Maar door twee rake klap pen wist Tupos deze set te winnen. De tweede set vertoonde hetzelfde beeld. Heren 1 keek al snel tegen een achterstand aan, die ze ondanks het goede spel niet meer in konden halen. In de derde set liep Heren 1 uit tot 72 en was er nog alle kans om de bakens te verzetten. Maar door net- en stopfouten kon Tupos langszij komen en wist een voor sprong te nemen, die ze niet meer afstonden. Een verdiende overwin ning voor Tupos gezien de gevarieer de en harde aanval. VC Rooy 2Fighters 23 Heren 2 begon zoals gewoonlijk de wedstrijd uitstekend. Met prima op gezette aanvallen wisten ze een 2-0 voorsprong te nemen. Maar 'hierna zakte het spelpeil zienderogen. Er werd niet meer geconcentreerd ge speeld en de aanval die de eerste 2 sets uitstekend was, liep niet meer zo spoel, of lag het aan de konditie? Een wedstrijd om maar snel te ver geten. VCV—VC Rooy 3 3—1 (15—13 16—14 111—5 15—12) Heren 3 heeft met 2 invallers toch een zeer goede wedstrijd gespeeld tegen het hoog genoteerde VCV. Heren 3 wist VCV haar wil op te leggen, hetgeen toch als een com pliment genoemd mag worden. VCV beschikte echter over langere aan vallers, waardoor ze een hardere aanval hadden als Heren 3. Jammer, maar gezien de twee invallers en het goede spel toch een zeer goed resul taat. van Tupos heeft VC Rooy de over winning kunnen behalen; een dub bele overwinning dus. Ga zo door en er zullen nog meerdere overwinnin gen volgen. Veel succes de volgende keer! VC Rooy 2VCT 4 3—2 Setst. 8-15 15-11 11-15 15-11 15-8 Vol energie begonnen de dames aan de wedstrijd. In de eerste set nam VCT al direkt een voorsprong, maar VC Rooy wist de achterstand in te halen. VCT maakte het onze dames niet gemakkelijk, want meni ge bal kwam net over het net of op de lijn terecht, zodat zij punt na punt kon scoren. VCT behaalde hier door de setzege. Onze dames wilden revanche nemen in de tweede set. Ze namen direkt al een voorsprong van 5 punten, maar VCT liet het daar niet bij zitten. Ze wist de voorsprong van onze dames te verkleinen, maar VC Rooy bleef zich kranig weren. Deze set werd een overwinning voor onze dames. De wedstrijd werd hierdoor aantrekkelijker. De derde set werd echter weer een overwinning van VCT, omdat deze enkele punten had kunnen behalen, doordat er een misverstand ontstaan was in het achterveld van VC Rooy. De 4e set begon goed voor de Ven- rayse dames. Zij wisten gedurende de hele set een voorsprong te behou den en het werd dan ook een set overwinning van deze dames. Een vijfde en beslissende set moest nu gespeeld worden. VC Rooy be schikte over meer wilskracht en uit houdingsvermogen. De serves wer den goed geplaatst en punt na punt werd gescoord. De 2 punten bleven in Venray, zodat VC Rooy weer een gewonnen wedstrijd achter haar naam kon schrijven. Een goede pres taties, dames. Ga zo door! VCSD—VC Rooy 3 3—1 Setstanden: 15-7 7-15 15-11 15-13 Dames 3 heeft zich kranig ge weerd tegen VCSD. De eerste set werd een duidelijke overwinning van VCSD, maar in de tweede set kwam VC Rooy sterk op. De goede serves werden ver in het achterveld gespeeld, zodat ze moeilijk terugge speeld konden worden door VCSD. Onze dames bleken nu de sterksten en de setzege kwam naar de Ven- rayse club. Ook in de derde en vier de set bleef het wedstrijdpeil hoog. Met een kleine achterstand in beide sets moest VC Rooy zich gewonnen geven. Niet getreurd, de volgende keer beter. Zeker als jullie zo doorgaan. Veel succes! Valuas 2Lyceum 2 30 Het reserveteam heeft de eer in Venlo niet kunnen redden, alhoewel dat er met name in de eerste set wel in heeft gezeten, mede door het taktisch aardige spel, Valuas raakte duidelijk geïrriteerd door de vertra ging die Lyceum in het spel bracht en zag het wapen waarmee het an ders zelf de tegenstander uit het rit me haalt, nu tegen zichzelf gericht. Het mocht niet baten. De slotfase van de eerste set was wel enorm spannend, aangezien telkens het be slissende puntje niet gescoord kon worden, totdat dat Valuas 2 wél ge lukte: 18-16. Set twee en drie: Va luas maakte met haar lange spelers gebruik van het zwakke (lage) blok en met name dat feit heeft in het verdere verloop van de partij de doorslag gegeven. Lyceum 1—VSW 2 3—0 VSW 2 heeft zijn positie op de ranglijst volkomen waar gemaakt: het bracht er niets van terecht. Een vernietigend oordeel, zult U zeggen, maar volkomen terecht, want het was ronduit bedroevend slecht wat de Weerter-reserves hier te berde brachten. Begrijpelijkerwijs kon Ly ceum 1 zich niet bepaald optrekken aan het VSW-spel, en een juiste blik op de huidige kracht van het zestal valt dan ook niet te krijgen in deze ontmoeting. 30 was te weinig, zou men samenvattend kunnen oorde len: het klasseversohil bedroeg ten minste drie! Lyceum 3SBG 31 Een matige ontmoeting, waarin wel het sterke blok van SBG op viel. Dat heeft Lyceum 3 namelijk een aantal (onnodige) punten gekost. De smashes waren soms te roeke loos en te weinig geplaatst om het SBG-blok te kunnen passeren. De 31 zege zou op grond daarvan iets geflatteerd genoemd kunnen wor den. Lyceum 5VCM uitgesteld Lyceum 4 vrij. Het programma voor zaterdag ver meldt louter thuiswedstrijden. Het wordt dus dringen geblazen: 15.00 uur Lyceum 3Valuas 3 16.00 uur Lyceum 4Valuas 4 17.00 uur Lyceum 1Swift 2 18.00 uur Lyceum 2VC Rooy 2 19.00 uur Lyceum 5Tevok 3 Een aantal ontmoetingen waarin het kan gaan spannen! N.B. En dan nu nog een enorm belangrijke mededeling voor alle Lyceum-fans/leden. Volgende week zaterdag (7 maart) wordt gespeeld: VSW 1Lyceum 1. Voor degenen die de stand van zaken de laatste tijd uit het oog verloren hebben, kan een korte uitleg voldoende zijn: VSW 1 voert momenteel de ranglijst aan in de promotieklasse, op twee punten gevolgd door ons eerste team. Het zal ondertussen duidelijk zijn wat hier op het spel staat: een kampioenschap! Steun van het Ly ceum-leioen het is al meermalen gebleken betekent enorm veel! Daarom juist wordt iedereen iin de gelegenheid gesteld zijn stem te la ten horen in Weert. En dat voor een spotprijsje van slechts 1,(club leden) en 2,voor niet-leden. Op geven nu donderdag, vrijdag, zater dag, zondag op het Boschveldcollege óf bij H. Spee, De Houten Hoek 32 of J. Scholten, Pr. Bernhardstraat 19 alhier. Wél direct dokken! TupcsVC Rooy 1 03 Setstanden: 11-15 8-15 12-15. Deze keer moesten onze dames naar het zeer volleybal-minded Baarlo. Om de dames daar niet al leen te laten staan tegenover de te genstanders, zijn er enkele Venrayse supporters meegegaan. Zij hebben kunnen genieten van een goede wedstrijd, waarin VC Rooy duilelijk de meerdere bleek. De aan vallen van de VC Rooy dames waren doeltreffender. Tupos moest zich vaak beperken tot de verdediging, want goede aanvallen konden niet veelvuldig opgebouwd worden. Onze dames hebben blijk gegeven van een groot uithoudingsvermogen. Het spel was uitstekend en on danks het grote aantal supporters

Peel en Maas | 1970 | | pagina 10