inó Discussie over Venrays grondpolitiek nieuwe nieuwe ambulance mogelijkheden ZWEMMEN V.C.RÖOY P1JLS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 30 JANUARI 1970 No. 5 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS I GOEDKOPER I DAN U DENKT PEEL EN MAAS is GOEDKOPER DAN U DENKT ADVERTENTIEPRIJS 13 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.25 (buiten Vnnroy 2.50) Op de maandag gehouden bijeenkomst van de dorpen Leunen, Veulen, Heide met Burgemeester en wethouders, heeft men zich gelukkig niet beperkt tot de wenslijstjes, die op dergelpke ver gaderingen gebruikelijk zijn. Integendeel, ook het vliegveld kwam ter sprake, zoals U elders kunt lezen. En de heer J. Loonen, Hei de nam o.m. de kans waar enkele bezwaren naar voren te bren gen, die hij had tegen de gemeentelijke grondpolitiek en de ruim telijke ordening. Hij deed dat in zijn kwaliteit als voorzitter van de commissie grondgebruik van de Kring Venray der LLTB. CAREEGEBIED Het bleek dat deze commissie ern stige bezwaren heeft tegen het zgm. carree-plan rond Venray-centrum. Voor de lezer willen we er op wijzen dat indertijd voor Venray-centrum een structuurplan is opgezet, waar in men een soort globale schets gaf van de ontwikkeling van dat cen trum tot het jaar 2.000. Dat stuc- tuurplan is uitgelopen in verschil lende bestemmingsplannen als bijv. Veltum, terwijl men gebieden als bijv. de Brabander, Landweert, Bos- huizerveld en Brukske tot zgn. car- reegebied verklaarde en in een be stemmingsplan vastlegde. Hiertegen heeft met name de LLTB nog al bezwaar. Want een structuur plan legt geen enkele verplichting op, doch een bestemmingsplan kent vele bindende voorschriften en maakt het naar het inzicht van de LLTB de daarin wonende landbouwers onmogelijk hun bedrijf te verbeteren, uit te breiden of te intensiveren. Het is daarom dat zij indertijd al beroep aangetekend heb ben bij gemeente en provincie en toen zij daar nul op request kregen, doorgegaan zijn naar de Kroon, die nog steeds hierover moet beslissen. TE LANG Uit de woorden van de heer Loo nen was duidelijk merkbaar dat men er begrip voor heeft, dat men de toe komstige uitbreiding van Venray ze ker stelt door bestemmingsplannen. Do'cih het ging hem te ver, dat men ging reserveren voor 20 - 30 jaren. Een reservering voor 10 jaren is al zeer bezwaarlijk voor sommige agra riërs, aldus de heer Loonen, die stelde dat men een bedrijf niet on gestraft 10 jaren bevriezen kan, wil dat niet achter raken en verpaupe ren. Doch met de aanneming van het zgn. carree-plan komt men volgens hem tot een periode van 20-30 ja ren en dat noemde hij fout. Bovendien had hij nog bezwaren tegen de bestemmingsplannen „an sich". Hij noemde die wettelijk zeer eenzijdig. De gemeente heeft daarin allerlei bindende voorschriften vast gelegd, maar er is niemand, die haar later dwingen kan, die voorschriften ook uit te voeren. Trouwens de si tuaties kunnen zich dusdanig wijzi gen dat de gemeente dat zelfs ndet kan. Maar daarom is herziening van een bestemmingsplan om de 10 jaren ook dringend nodig. En waarom koopt de gemeente niet direct de gronden aan, die ze nodig heeft voor een bestemmingsplan. Een aankoop plicht zou haar misschien ook wat voorzichtiger maken. Deze regeling bestaat biivT in Duitsland en Enge land en lijkt ook hem reëel. Hij wilde konkrete voorbeelden noemen. Het Boshuizerveld werd aangewezen tot industrieterrein en daarmede „bevroren". Er kon en mocht niets meer gebeuren. Doch de industrie is door allerlei oor zaken naar Oestrum gegaan en de landbouwers van het Boschhuizer- veld zijn nu bedankt. De uitbrei ding van Venray zou gaan in de richting Landweert. Dus daar mocht geen boer meer wat. Nu gaat men echter de uitbreiding be ginnen in Brukske en men laat de mensen op de Landweert weer rustig wachten. Natuurlijk kan men ontheffing krijgen, losgevroren worden, zo men wil, maar dat maakt die mensen niet wijzer. Bovendien op welke gronden kan men ontheffing krij gen Daar kan willekeur uiit voorkomen. Er is een schaderegeling, genoemd plan-schade. Maar de jurisdictie daarover is nog beperkt en dat maakt het ook allemaal niet gemak kelijker Zoals het nu gaat, aldus de heer Loonen, weten vele mensen niet waar ze af en aan zijn en dat vindt hij onjuist. Laat men dan plannen, voor niet langer dan tien jaren op stellen. laat men die zo snel moge lijk betalen en de mensen niet lan ger hinderen dan nodig is. VERWEER Burgemeester Schols had er ken nelijk niet op gerekend dit probleem even voorgeschoteld te krijgen. Maar desniettemin begon hii vol vuur aan de verdediging, wat de gemeente tot heden op het gebied van bestem mingsplannen inclusief het carree- plan gedaan heeft. Bestemmingsplannen, aldus drs. Schols, moeten er komen omdat de gemeente de plicht heeft te zorgen voor de belangen van al zijn inwo ners. Er moet ruimte geserveerd worden voor woningbouw, voor landbouw, voor industrie, voor we gen, voor een begraafplaats. Dat al-, les poogt men te doen via deze plan nen, waarin men natuurlijk een toe komst-visie moet pogen vast te leg gen. En bij dat opstellen moet men proberen gevestigde belangen zo weinig mogelijk te schaden of anders te zijn voor een goede en juiste be taling. Maar terwijl men daarmede bezig is, met dat opstellen en uitvoeren van plannen komt men soms voor ontwikkelingen staan, die men niet voorzien kon. De vestiging van een Girvil is daar inderdaad een spre kend voorbeeld van. In zo'n gevql moet men gaan aanpassen, verande ren Als men de situatie in Venray be kijkt, dan is het duidelijk dat men wat de bestemmingsplannen betreft, achter is geraakt t.a.v. de stormach tige ontwikkeling van Venray zelf. Men moet dus inlopen en proberen 10-15 jaren vooruit te kijken Dat heeft bijv. gespeeld bij het plan Landweert. Dat was en is nog niet klaar, maar de situatie is intus sen zo geworden, dat Veltum vol is, voordat men de gronden van Land weert helemaal te pakken heeft. Men heeft daarom het Brukske on der handen genomen, waar de grondverwerving hopenlijk wat ge makkelijker gaat, om iets meer tijd te krijgen voor Landweert, dat be slist wel aan de beurt gaat komen. Hij bestreed dat de gemeente niet verder moet gaan dan 10 jaren. Het is in Limburg reeds duidelijk geworden dat men voor 20-25 ja ren bebouwingsgebieden moet re serveren. WEL UITBREIDEN Hij bestreed ook dat op de Bra bander, de Landweert, Boschhuizer- veld en Brukske de agrarische be drijven bevroren zouden zijn. Uit breiding van bestaande bedrijven is nog altijd mogelijk, maar nieuwe vestigingen worden, begrijpelijker wijze, daar niet meer toegestaan. Hij wilde wel zover gaan, dat in derdaad de betrokkenen soms voor moeilijke beslissingen komen staan en dat inderdaad van de plan-scha de te weinig bekend is. Maar van de andere kant vroeg hij ook begrip voor de situatie waar mede een gemeente als Venray ge confronteerd wordt. „We hebben de vlag uitgestoken omdat we in 25 ja ren 2.000 woningwetwoningen ge bouwd hebben. Die moeten er nu in goed 5 jaren komenaldus drs. Schols, die er dan nog tevens op wees, dat men voor enkele jaren te rug nog 50 woningen per ha. kon bouwen, maar n-u op zijn hoogst 35. En waarheen gaan de wensen in de naaste toekomst. Zou men op voor hand reeds de gronden gaan kopen, dat zou zelfs indien het financieel mogelijk zou zijn een dermate grote belasting gaan vormen voor degenen, die er uiteindelijk bouwen gaat. dat het voor hen onbetaalbaar wordt REORGANISATIE ZIEKEN VER VOER Venrays raad kreeg dinsdagavond te beslissen of men de Stichting Ziekenvervoer op zou heffen en of men de organisatie van het ver voer van zieken en gewonden voortaan zou laten geschieden door het ziekenhuis, eventueel met behulp van het Rode Kruis, afdeling Venray. Daarmede zou dan een einde komen aan de aktiviteiten van de in 1955 opgerichte Stichting en wordt het zieken- en ge- wondenvervoer op een ander, naar men dacht, meer doeltreffende wijze geregeld. Niet alleen de directie van het ziekenhuis, bestaande uit dr. S. de Jong en de heer v. d. Linden, maar ook de voorzitter van het Stichtings bestuur van het ziekenhuis, de heer L. Laurensse waren daartoe mede op deze vergadering uitgenodigd. NIEUWE ZIEKENAUTO Dr. de Jong vertelde dat per 1 februari a;s. de overdracht zal plaats hebben. Dan neemt het ziekenhuis name lijk de nieuwe ziekenauto in ge bruik, die voldoet aan de hoogste eisen, die o.m. de provincie stelt. Dat betekent o.m. dat daarin vol doende ruimte is rond de patiënt, zodat die reeds in de wagen ge holpen kan worden. Dat betekent ook dat daarin zuurstofapparatuur is opgeslagen, afzuiginstallaties, benodigdheden voor bloedtransfu sies, spalken en verband e.d., dat allemaal binnen zowel als buiten de wagen gebruikt kan worden. De patiënt(e) kan in alle standen ver voerd worden, ook rechtop. Bovendien wordt deze wagen uit gerust met mobilofoon, zodat men voortdurend in verbinding staat met ziekenhuis of andere hulpver lenende instanties. Men denkt met deze overdracht het volgende te kunnen bereiken: CENTRALE ALARMERING Als mien in de toekomst het num mer 2222 draait, dan krijgt men het ziekenhuis, dat dan zorgt dat de zie kenauto gewaarschuwd wordt. Deze komt namelijk naar het ziekenhuis en neemt daar dan verplegend per soneel mee, dat van wanten weet en geschoold is. Belangrijk voor de zie ke, die in de nieuwe amibulance- wagen in die positie vervoerd wordt, als voor dat geval nodig is en daar in eventueel al behandeld kan wor den. Belangrijk ook voor ongevallen, omdat deze vakmensen direct de ge wenste hulp kunnen geven buiten en in de wagen en via een mobilofoon het ziekenhuis reeds kunnen waar schuwen die dingen voor de behan deling klaar te stellen, die nodig zijn. Via hét nummer 2222 wordt, in dien nollig, ook een arts naar de plaats van een ongeval gedirrigeerd evenals de politie. Belangrijk is dus dat bij een on geval direct 2222 gedraaid wordt, van waaruit dus alle hulp en de politie automatisch gealarmeerd wordt. Belangrijk is ook, dat de gene, die dit nummer draait voor lopig even bij de telefoon blijft en zich zo goed mogelijk oriënteert over de grootte van het ongeval, het aantal slachtoffers en de juiste plaats. Dit laatste noemde Dr. de Jong zeer belangrijk, want doet men aan de ene kant alle mogelijke pogingen om hét aantal slachtoffers zo snel mogelijk naar een ziekenhuis te krij gen, van de andere kant zijn er ook dikwijls overdreven alarm-berichten die een heel apparaat nodeloos in beweging zetten. Van de kant van het ziekenhuis zal jaarlijks meermalen overleg zijn met Rode Kruis en politie om hulp verlening zo efficiënt en doelmatig mogelijk te maken. Spijtig is dat een zwakke schakel in het geheel de waarschuwing aan de huisartsen is. Hoewel in principe een bepaalde dienstregeling juist voor deze geval len bestaat onder de huisartsen kan het toch gebeuren dat ze allen bij patiënten zijn, als er iets ernstigs zou gebeuren. Mobilofoons op hun wagens zou het gemakkelijkst zijn, maar men schrikt terug voor de kos ten. In de toekomst zal het zo zijn, dat er een speciale ongevallen-arts komt, maar dat duurt nog wel wat laren VRAGEN Uit de vragen van de verschillen de raadsleden bleek nog dat het zie kenvervoer voorlopig alleen op de gemeente Venray afgestemd blijft. Maar aangezien ook de ziekenhuizen gaan samenwerken en Venray, met Horst, Venlo en Tegelen probeert problemen op te lossen, zit de mo gelijkheid er wel in dat alle zieken vervoer in een soort pool gaat ko men. Doch dit duurt nog wel even. VAN VALKENGOED meende dat bij het afscheid van de Stichting Ziekenvervoer een woord van dank wel od ziin plaats was. Er was soms veel kritiek, maar van de andere kant betrof dat meer het materieel, dan de mensen, die hier hun beste krachten gaven. Hij vroeg wie de bestuurder werd van de nieuwe wa gen en wilde weten of de Rode Kruiswagen niet beter uitge rust kon worden, zodat ook die de zieke of verongelukte mens de beste service kan geven. De uitrusting van de Rode Kruis- auto mag dan niet zo uitgebreid zijn, als die van de nieuwe zieken auto, toch is men bjizonder blij een del-gelijke wagen in reserve te hebben. Bovendien wordt ook deze uitgerust met mobilofoon. De wens van VAN VALKEN GOED om twee gelijkwaardige wa gens aan te schaffen gaat voorlopig nog niet in vervulling. Men meent thans met de bestaande bezetting te kunnen zorgen voor een goed en ef ficiënt ziekenvervoer. De vreeis dat nr. 2222 wel eens dik- wiils bezet zou kunnen zijn, omdat ook het nummer van het ziekenhuis is (PEETERS), werd weggenomen, omdat de installatie wordt uitge breid met enikele extra lijnen Zo nam dan de raad het besluit het ziekenvervoer in handen te leg gen van het ziekenhuis, in de goede hoop dat daarmede het ziekenver voer, wat dr. de Jong noemde: een rollende gezondheidszorg, zal gaan worden. ZWEMCLUB SPIO Kunstzwemmen Zondag 25 januari werden in Weert een kunstzwemwedstrijd en kunst- zwemaanmoedigingswedstrijd gehou den. Deze werden door Weertse zwemclub De Rog, in samenwerking met de Kunstzwemcommissie van de KNZB, georganiseerd. Uit Amster dam kwam de Kunstzwemclub ZAR, waarbij Nederlands beste zwemsters zoals Carry Berendsen, Yvonne Bon- neveld, Wil Boers en Joke Kenter behoren. Zij gaven enige demonstra ties, waaronder Nederlands beste nummers. Verder nam de kunstzwemploeg St. Hieronymus uit Roosendaal aan de wedstrijd deel. Van de kunstzwemploeg van Spio deden de volgende meisjes mee: Ka rin van Loo, Wilmie Thielen, Colien van den Munckhof en Antoinette van Soest. Karin van Loo deed mee aan de aanmoedigingswedstrijd, waarbij drie verplichte figuren getoond moesten worden en gaf daarna 'n solo. Voor de verplichte figuren behaalde zij 21.085 punten. De solo die ze als Ti- roler meisje gaf „Promenade in Wien" op de muziek van „Wien bleibt Wien" van John Woodhouse, bezorgde haar 28.330 punten. Met 'n totaal van 49.415 behaalde zij de 2e prijs. Samenstelster Colien van den Munckhof. Wilmie Thielen moest 6 verplichte figuren zwemmen die haar 41.065 p. bezorgden. Daarna gaf zij als Japan se gekleed een solonummer op de muziek „Japanischer Karaktertanz". Dit bezorgde haar 30.830 punten waardoor ze met een totaal van 71.895 punten de eerste prijs be haalde. Samenstelster van dit num mer was Ine van den Munckhof. Colien van den Munckhof behaal de met de 6 verplichte figuren 38.685 punten. Antoinette van Soest 44.600 punten. Samen zwommen zij een duet als Tanzmariechen, ge naamd „Parade der Prinsengarde" op de muziek van St. Louis Blues March van Glenn Miller. Zij behaal den daarbij 27.500 punten en wonnen de eerste prijs der duetten met een totaal van 69.143 punten. Hier was de samenstelster Ine van den Munckhof. Aan de prijzen te zien hebben onze meisjes prima punten behaald. Laat dit een voorbeeld zijn voor de rest van de ploeg. Wanneer Spio dit jaar in Venray een kunstzwemwedstrijd houdt ho pen we net zo veel of zelfs meer en thousiaste bezoekers te ontvangen en zo Venray ook een kijkje te laten nemen bij deze zo leuke sport voor onze meisjes. Wedstrij dzwemmen Na lang wachten kregen we deze week de officiële uitslagen binnen van de laatste wedstrijd te Weert. De trainers zijn erg tevreden over het behaalde resultaat (en dat op de late avond). Nu de nieuwe methode van training wordt toegepast, zijn de resultaten ook duidelijk merk baar. Hier volgen de tijden welke door de ploeg zijn behaald: 100 m. vriie slag meisjes o. 12 jr.: Wilmie Thielen 1.21.4, clubrec. Ie pr. Dorothé Oudenhoven 1.54.6 Idem jongens o. 12 jr.: Jan-Joseph Schaeffers 1.30.1 3e pr. Wim Cremers 1.43.4 100 m. vlinderslag meisjes o. 14 jr. Ineke Pingen 1.54.9 Idem jongens: Sraar Berkens 1.30.- Peter Borghs 1.48.8 100 m. schoolslag meisjes o. 16 jr.: Trudy Bouwmans 1.42.7 Jeanne Philipsen 1.52.7 Idem jongens: Gerard Plugge 1.34.6 Peter Hanen 1.31.1 ged. 100 m. rugslag dames: Ans Hanen 1.46.2 Karin van Loo 1.37.4 Idem heren: Sjef Wester 1.27.3 3e pr. Peter Scholten 1.22.8 2e pr. 50 m. schoouslag meisjes o. 10 jr.: R.iny Philipsen 53.9 3e pr. Idem jongens: Marco Cremers 1.13 (6 jaar) 100 m. vrije slag meisjes o. 14 jr.: Marry Roos 1.29.6 Yvonne Buys 1.28.1 Idem jongens: Paul Janssen 1.34.7 Ad Coenen 1.35.- 100 m. schoolslag dames: Karin van Loo 1.44.6 Annemie Arts 1.57.2 Idem heren: Ted Gieling 1.43.5 Sraar Berkens 1.40.1 100 m. rugslag m. o. 16 jr.: Jeanne Wismans 1.57.6 Lianne Peters 1.44.7 Idem jongens: Péter Hanen 1.32.4 ged. Gerard Plugge 1.25.3 le prijs 50 m. vriie slag meisjes o. 10 jr.: Riny Philipsenl Idem jongens: Marco Cremers 1.14.6 200 m. wisselslag dames: Wilmie Thileen 3.27.6 Yvonne Buys 3.29.1 Idem heren: Sjef Wester 3.03.9 Peter Scholten 3.00.3 3e prijs Van 1 t.m. 14 februari is het zwembad van St. Servatius wegens een onderhoudsbeurt gesloten. We blijven in die 14 dagen echter niet stil zitten, zolat we vanaf 2 februari de training voortzetten in het ge meentelijk combinatie-bad om 7 u. 's morgens tot 7.30 uur. Hier volgt 't schema zoals is in gedeeld Maandag 2 febr., woensdag 4 febr. envrijdag 6 febr.: ploeg 1 grote jeugd. Dinsdag 3 en donderdag 5 febr.: ploeg 2 kleine jeugd. Wil iedereen zich s.v.p. hier aan houden! Diploma-zwemmen: Uitslagen ge slaagden komen volgende week. Iedereen proficiat! Dames: Bekkerveld 3VC Rooy 1 3-1 Ondanks de tegenslag dat ver scheidene speelsters van VC Rooy ziek waren, hebben onze dames met 2 invalsters toch goed spel laten zien. Ze hebben zich goed verdedigd tegen het sterke Bekkerveld-team. Toch is er geen overwinning uit de bus gekomen, hoewel één setzege toch aan de Venxayse kant viel. Jammer van het ferlies, maar de volgende keer beter! We wensen de zieken veel beterschap en het hele team veel succes bij de komende wedstrijd. VCV—VC Rooy 2 3—1 Setstanden: 15-8 13-15 15-11 15-12. De dames moesten dit keer tegen een sterke tegenstander spelen. In de eerste set toonde VCV direkt al haar goede samenspel en sterke ver dediging. Onze dames lieten zich evenwel niet van het veld „vegen". Zij toonden ook goed spel en menige aanval. In deze set was het spel toch niet op het goede peil. Met 15-8 moesten ze zich gewonnen geven. De tweede set werd echter feller. VCV kwam voor zeer moeilijk aange speelde serves te staan, die ze dan ook vaak niet goed terug kon spe len. VC Rooy toonde zich nu de sterkere, waardoor de wedstrijd spannender werd. Vol goede hoop begonnen de dames aan de derde set. De strijd ging gelijk op, maar door fouten in de goede spelverde- ling zag VC Rooy de setzege naar de VCV-dames gaan. Toch was er nog een mogelijkheid om gelijk te spélen en in de eventuele vijfde set te winnen. De setstanden waren im mers alles behalve slecht. Ook de 4e set ging gelijk op. De aanvallen van VC Rooy werden echter minder doeltreffend en de tegenstander maakte daar grif gebruik van. Tot het laatst toe had VC Rooy nog kans om de setzege te behalen, maar door de vermoeidheid en de spanning heeft ze het niet klaar kunnen spe len. De 2 punten gingen definitief naar VCV. Ondanks het verlies was het toch een goede wedstrijd. Veel succes de volgende keer! Heren: Bekkerveld 2—VC Rooy 1 1-3 (5-15 6-15 15-8 1-15). Een goed spelend Heren 1 heeft weer eens twee puntjes binnenge haald en dat ten koste van Bekker veld 2. Heren 1 startte bijzonder goed. De eerste twee sets werd Bek kerveld in een mum van tijd van het veld geveegd, getuige de setstanden. In de derde set liet VC Rooy de teu gels even vieren, waarvan Bekker veld gretig profiteerde. Heren 1 moest in de verdediging en door en kele stopfouten won Bekkerveld de ze set verdiend. In de vierde set een oppermachtig VC Rooy. Heren 1 nam een voorsprong van 7-0, hierna werd het 12-5. Bekkerveld kwaro nog terug tot 12-10, maar door en kele smashes wist Heren 1 een eind te maken aan de wedstrijd en bleef daardoor voor de achtste keer ach ter elkaar ongeslagen. Door het verlies van Tupos staat VC Rooy nu oven baan de ranglijst met een gelijk aantal punten als VC Heer en Tupos. VC Rooy 2—TVC 3-1 (15-8 13-15 15-9 15-11) Na een vlote start, zoals uit de stand van de eerste set wel enigszins is op te maken, werd in de tweede set de zaak te laconiek opgevat, zolat de opgelopen achterstand niet meer kon worden weggewerkt. In de daarop volgende sets wist Heren 2, dankzij door de spelverdelers goed geleide aanval twee punten binnen te halen. Het toontje van het kritiek luidt: Ditmaal werd er te weinig aandacht aan de blokdekking besteed. In carnavaleske stemming kan nog worden vermeld, dat het een bijzon der verdienste was van de goed lei dende scheidsrechter, dat er ditmaal niet met bloemkolen werd gegooid. VC Rooy 3—VCT 0-3 Heren 3 moest aantreden tegen koploper VCT. VCT beschikte over een goede aanval. De verdediging bij de gasten vertoonde daarentegen vele zwakke plekken. Ondanks dit, is Heren 3 er niet in geslaagd hier- va nfce Drofiteren. Het gebrek lag de ze avond in de opbouw van de aan val, waardoor er weinig goede aan vallen uit de bus kwamen. Laten we proberen dit euvel te verhelpen door een betere instelling op de serve, waardoor deze korrekt gestopt kun nen worden. Veel succes. Voor a..s zaterdag staat er een zeer belangrijke wedstrijd voor He ren 1 op het programma, n.l. tegen VC Heer. Deze tegenstander staat met een gelijk aantal punten als VC Rooy aan de kop van de ranglijst. Laten we in grote getale naar de sporthal komen om Heren 1 in deze wedstrijd te steunen. We rekenen allemaal op jullie steun. Tot zater dagavond acht uur. Voor het verdere programma zie Hotel Kemps. 8 VOOR MOEDER GROTESTRAAT 30 EN KIND VENRAY NOG VOLOP OPRUIMINGSKOOPJES LOOP VRIJBLIJVEND BINNEN OM DEZE KOOPJES TE ZIEN HOGE KORTINGEN EN MOOIE KOOPJES TOT A.S. MAANDAG

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5