Carnaval in zicht Brug in Well nv Hermus bouwt nieuwe industriehal vakantie spreiding drukwerk Wat niet gebeurde MET EEN OS AAN HET SPIT BOERENBRUILOFT VENRAY NIEUWE STIJL Zoals te doen gebruikelijk wordit ieder jaar opnieuw door de Piël- haar de organisatie van de Boeren bruiloft aan een Venrayse vereni ging toevertrouwd. Dit jaar zullen dat de Pica's zijn (de ontspannings vereniging van het personeel van het Psychiatrisch Centrum St. Ser- vatius). Zij zijn van plan de zaak anders en grootser te gaan opzetten. Zo zal er op het schouwburgplein van Venray een grote tent worden geplaatst, waar op kamavals-dins- dag 10 februari de deelnemers- en deelneemsters aan de boerenbruiloft zich zullen verzamelen om met het boerenbruidspaar voorop in optocht naar het gemeentehuis te trekken. Daar zal het bruidspaar op het stad huisbordes door de nieuwe prins van het Peelhazenrijk aan de verzamelde Peelhazen en Peelhazinnekes wor den voorgesteld en zal Zijne Hoog heid in het bijzijn van de weder zijdse getuigen en familie het nieuw bakken bruidspaar in de on-echt verbinden. De familie in de eerste graad (de leden van de organiseren de vereniging) zal bij deze gelegen heid allemaal eender gekleed gaan. Tijdens een besloten karnavalsbal van de Pica's op 31 januari a.s. zul len zij het nieuwe bruidspaar aan een deputé van de Venrayse karna- valsvereniiging De Piëlhaas voor stellen. Hun namen zijn bekend: Fien Verheugen (móéder van de jeugdprins en echtgenote van de de ken van het A.P.K.) en Gerard Smits (mentor van het verplegershuis van St. Servatius). Na de huwelijksvoltrekking komt in plaats van het verorberen van die krentemik dit jaar een echt brui loftsfestijn, want na de plechtigheid op het Venrayse stadhuis gaat men weer in optocht naar de tent op het schouwburgplein waar intussen en kele experts vanaf 9 uur 's morgens bezig zijn met aan een zeer grote grill een os van pim. 750 pond te braden. De bruiloft begint dan met het aansnijden van deze os door het bruidspaar. Aan alle Peelhazen en -hazinnekes, die in het bezit zijn van een deelnemersbewijs van deze boerenbruiloft (waarvoor de voor verkoop-adressen alsnog in dit blad bekend zullen worden gemaakt), zal een kop stevige ossestaartsoep wor den aangeboden, waarna gezamen lijk tot verorbering van de os zal worden overgegaan. Het bruilofts feest zal dan op de gebruikelijke wijze worden voortgezet met mu ziek, dans en geestrijk vocht, tot het officiële kamavalssluitingsuur KINDEROPTOCHT Dat de komende karnaval zijn schaduw vooruit werpt in de vorm van bals en zittingen kan iedereen zien, die aankondigingen en adver tenties leest. De ene nieuwe prins na de andere duikt op, de ene oude na de andere verdwijnt van het strijdtoneel Dat intussen Venrays jeugd ook al begint te denken aan een van de festijnen, die met die dagen voor hen georganiseerd wordt, is al duidelijk uit de vragen, die links en rechts worden afgevuurd op de organisato ren. Welnu, wat de kinderoptocht betreft, die trekt weer op vastel- aovend-zondag. De komende zondagen 18 en 25 januari, alsmede op zondag 1 febr. kunnen deelnemers aan deze optocht zich melden in de Dr. Poelsschool aan de Langeweg tussen 11 en 12 u. Men kan daar ook nog ideeën gaan halen hoe men in die optocht mee kan trekken. En natuurlijk zul len de ouders hun kinderen helpen om ook van dit gebeuren een leuk feest te maken, een echte kinder- vastelaovend. Een beroep op hen is in feite overbodig, maar zij konden door de drukte van iedere dag mis schien vergeten dat het over 3 we ken vastelaovend is en daarom na mens de kinderen deze „aanmaning". KARN A VALS VERENIGING ,,'T KNÖLLEKE" LEUNEN De kamavalsvereniging ,,'t Knöl- leke Leunen zal de karnavalsfeesten op a.s. zondag 18 januari 1970 inzet ten, met de inhuldiging van de nieu we Prins Karnaval 1970. Tijdens het hiertoe te houden „Prinsenbal" zal eerst Prins Gerrit 3 aftreden. Tegen 20.30 uur dan is het moment aangebroken, dat de nieuwe Prins Karnaval 1970 op het podium zal verschijnen, welke ge beurtenis mede zal worden opge luisterd door de „boerenblaaskapel". Het bestuur roept alle leden op om a.s. vrijdag 16 januari 1970 de algemene jaarvergadering te bezoe ken, welke zal worden gehouden in café Kusters, en welke aanvangt om 20.11 uur. voor al uw van den munckhof n.v. De Algemene Verladers en Eigen- vervoers Organisatie heeft in haar zojuist verschenen tijdschrift „Be drijf s vervoer" speciale aandacht be steed aan de brug van Well. „De brug tussen Wanssum en Well moet worden beschouwd als een integre rend onderdeel van het wegennet in Noord-Limburg, dat sterk moest worden en ook is verbeterd in het kader van de aanwijzing van dit ge bied tot stimuleringsgebied", aldus „Bedrijfsvervoer". „Wil men een optimaal nut berei ken van het wegennet ter ontslui ting van Noord-Limburg en even eens een optimaal profijt van de miljoenen, die voor de ontwikke ling van die streek zijn beschikbaar gesteld, dan dient dit gebied aan al le kanten open en van alle kanten bereikbaar te zijn. 'n Wegennet met doodlopende wegen tegen de Maas is hierbij volstrekt uit den boze". De N.V. Hermus, waarin naast de Gebr. Hermus nu ook de heer War- naar in de directie zitting heeft, heeft 2 ha grond aangekocht plus de bedrijfsgebouwen van de voor malige graanhandel van Aarssen aan de Stationsweg. Het ligt in de bedoeling hierop in de komende tijd: een industriehal te bouwen van on geveer 3000 m2. De heer P. Hermus gevraagd naar de bedoeling van deze aankoop, ver telde dat het voornemen bestaat, daarheen in de toekomst het bedrijf van Hermus N.V. over te plaatsen. „We werken thans met een 40-tal mensen in de gebouwen aan de Ou de Oostrumseweg en met de gereed schapsmakerij in een gebouw aan de Stationsweg. De mogelijkheden tot uitbreiding hier aan de Oude Oos trumseweg zijn er niet meer. Daar ons orderpakket met het jaar groeit moesten we expansie-mogelijkheden zoeken, die we menen gevonden te hebben door deze aankoop. Dat geeft de mogelijkheid dat we de bei de gesplitste afdelingen weer kunnen concentreren en dat we eventuele uitbreidingen, die later wellicht nog nodig zijn op datzelfde terrein kun nen verwezenlijken. Men is thans bezig met het opstel len van de nieuwe plannen voor het definitieve fabrieksgebouw. Intussen worden de nieuw gekochte bedrijfs gebouwen aan de Stationsweg als voorlopig onderdak in gebruik ge nomen. Bij de N.V. Hermus werken thans een 40-tal mensen, en de directie verwacht dat na gereedkomen van het nieuwe bedrijfsgebouw nog meerderen kunnen worden aangeno men, gezien de bezetting van de or derportefeuille en de klantenkring, die dit bedrijf in betrekkelijk korte tijd heeft weten op te bouwen. LIMBURG BEGIN JULI MET VAKANTIE De ministerraad is akkoord gegaan met het door de Stichting van de Arbeid ontworpen vakantiesprei- dingsschema voor de zomer van dit jaar. Dit systeem geldt alleen voor het bedril fsleven. Het schema is als volgt: Ie periode: 29 juni tot en met 11 juli: het gedeelte van Nederland be neden de grote rivieren; 2e periode: 13 juli tot en met 25 juli: het westen van Nederland (plus de metaalindustrie). 3e periode: 27 juü tot en met 8 augsutus: het oosten en noorden van Nederland, plus de bouw- en nevenbedrijven en de textielindus trie. In de circulaire die door minister Beemink van Binenlandse Zaken is uitgegeven, wordt de gemeentebe sturen verzocht zoveel mogelijk steun te verlenen aan de verwezenlijking van dit schema. INGEZONDEN Naar aanleiding van een artikel in Uw blad van 9 jan. j.l. „Venray irf 't jaar 1970", gaarne het volgende: U schrijft, dat 't U eerlijker had geleken, wanneer het Venrayse vrouwelijke raadslid bij 'n radio- uitzending op oudejaarsdag, meer aandacht zou hebben besteed aan voorzieningen die voor onderwijs, lichamelijke opvoeding en sport in de laatste jaren hier tot stand zijn gekomen. Ook ik had liever iets positiefs verteld over een van de vele goede zaken die in de loop van 1969 hun 16 JANUARI 1970 Nr. 3 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS beslag gekregen hebben. Daar Radio Zuid echter 't plan had opgevat, in de oudej aarsuitzen ding 1969 nu eens geen overzicht te geven over wat wèl gebeurd was in 't afgelopen jaar, jïoch zaken te be handelen die niet gebeurd waren, maar die hadden kunnen of móeten gebeuren, en daarvoor voor Venray 't eventueel invallen van het dak van de St. Petrus' Bandenschool ge nomen hadden, was er voor mij geen keuze. Waar mensen werken, worden bij de vele goede dingen nu eenmaal ook fouten gemaakt. Zo'n fout te durven en willen bespreken is veel moeilijker dan iets vrolijks en goeds te vertellen over gebeurde dingen. Ik heb getracht, na 'n grondige in formatie, deze „treurige zaak" zo eerlijk en reëel mogelijk te belich ten, door ze te stellen in de tijd waarin ze gebeurd is, met alle voor schriften en beperkende bepalingen die er toen heersten, èn met de fou ten die gemaakt zijn, zonder er een sensatiebericht van te maken. Mogelijk kan de lering die velen hieruit konden trekken, mijn posi tieve bijdrage voor 1970 zijn. Met dank voor de plaatsing. P. Rutten-Tielen WAT MAVO LEERLINGEN SCHREVEN NAAR AANLEIDING VAN HUN BEZOEK AAN DE BEGROTINGSVERGADERING Nadat de burgemeester was bin nengekomen en plaats had genomen temidden van de wethouders, werd de vergadering plechtig geopend. Al le aanwezigen gingen staan, wij ble ven echter zitten. We aarzelden wel, moesten we nu ook opstaan? Niet wetend wat te doen, bleven we alle maal maar zitten. De slag met de voorzittershamer door de burge meester was het teken dat de ver gadering was geopend. Voor de burgemeester stond een viskom, waarin later de stemmings briefjes bleken te zitten. Veel be zoekers zullen zich afgevraagd heb ben waar de vissen, die eigenlijk in de viskom voor de voorzitter moes ten zwemmen, zich bevonden. Ze zullen ze wel verkocht hebben van wege de financiële positie van de gemeente Venray, want een dyna misch beleid in een centrumgemeen te die tevens ontwikkelingskem is, zal ongetwijfeld veel geld kosten. Er staat een bandrecorder om de woorden van de heren op te nemen en er is zelfs een fotograaf die de vergadering probeert te vereeuwi gen. De burgemeester vond ik een be kwame man om een vergadering te leiden. Ik had vensvacht dat we in de raadszaal zouden zitten en in heel hoge banken. In de toekomst moet er meer geld voor de jeugd uitgetrokken worden. Kort en zakelijk zijn is heel moei lijk! Het was zeer interessant en vooral omdat het over je eigen gemeente ging. Ik vond het eerlijk gezegd saai. Toch hebben we er veel van opge stoken. En wat de ontspanningscentra be treftdie moeten er komen! De boog kan niet altijd gespannen zijn! Waarom zetten ze de kleuterschool niet op een andere plaats! Ook had Mevrouw Rutten het over het geplande vliegveld in de Peel. Volgens mij is die luchtver vuiling maar bijzaak, want als je bij een boerderij woont ruik je wel wat anders! Een raadslid praatte met de hand voor de mond. Het enige vrouwelijke lid van de raad is Mevrouw Rutten. Ook de M.A.V.O. kreeg koffie om de gemoederen wat op te frissen! Er werd gewacht op de start van de muziekschool. Verder stapelen de woningen in Venray op! Hierna sprak de burgemeester het dankwoord en sloot de vergadering. DAMESTASJES IN BAR GESTOLEN In een Venrayse bar werden van twee dames de handtasjes gestolen. Bij de gemeentepolitie werd aangifte gedaan dat twee damestasjes gevon den waren, maar geld ontbrak. Deze tasjes behoorden aan de twee Ven rayse dames welke die in bedoelde bar waren kwijt geraakt. In een tasje zat een bedrag van 30,in het andere 5, Het gelukte de Venrayse politie twee 19-jarige Venrayse knapen aan te houden, wélike een bekente nis van die diefstal hebben afgelegd. Na opmaking van proces-verbaal konden zij huiswaarts keren. Zelfs in de sneeuw geeft de bouwaktiviteit van Neduco In plan Veltum toch al een duidelijk beeld van hoe snel het gaat en hoe het zal wor den. Nog twee verdiepingen en deze flat met 48 woningen is gereed. Een van de drie, die men thans aan het bouwen is. De winter en de sneeuw hebben ook hier het werk stopgelegd, maar men hoopt weer zo snel mogeljjk aan de slag te kunnen om ook de twee overige bouw lagen er nog op te kunnen plaatsen en daarmede de eerste prefab flat in Venray te kunnen op leveren. Dwalend door het besneeuwde Venray van en kele dagen geleden, kon men op het Brukske nog deze prent maken. Men mag zich afvragen hoe lang dit alles nog staan zal en te fotogra feren zal zyn, nu hier de grens gaat lopen van het plan Brukske, dat beoogt woningbouw mo gelijk te maken, aansluitend op plan Zuid. Ter wijl in Veltum de bouwpercelen langzaam maar zeker volgebouwd gaan worden, is de volgende uitbreiding van de kom in de richting Brukske gepland, dat thans nog een eigen sfeer heeft, waarvan deze foto naar we dachten iets weergeeft. Hoe lang nog?

Peel en Maas | 1970 | | pagina 9