KerkeKjke Diensten FANTASIE IN GQUB Camps PULS PULS van 18 tot en met 24 januari Yredeskerk Venray Toon Korlooms kreeg Prinse-Plak ..rygrv Strafs VRIJDAG 16 JANUARI 1970 No. 3 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER I DAIM U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WEEKBLAD VOOR VEIMRAY EN OMSTREKEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 »*CCr\DLMU 'Wn VCIMnMI EIX L/IVIOincr\tlV ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL Z25 (builen Venrcy 2.50) Priester van de week: Kap. J. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag: 8 uur overl. ouders (P. B.); 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 u. overl. fam. van de Ven-Coopmans. 18 uur Willem Schwachöfer. Maandag: 7.30 G. H. A. Pouwels; 8.15 Wed. Gerrits-Thuyls; 9 uur Piet Oudenhoven; 19 uur overl. ouders Kronenberg-Clanset. Dinsdag: 7.30 overledenen S.; 8.15 Jan Poels vwg. Genootschap St. Jo seph; 9 uur G. H. A. Pouwelis; 19 u. Wilhelrhus van Hoof vwg. fam. Woensdag: 7.30 bijz. intentie; 8.15 Peter Wdülemis, Hendrina Janssen, Maria Will ems Joh annes Will ems als stichtjing; 9 uur ouders Janssen- Maassen; 19 uur Catharina Drenth- Borgman. Donderdag: 7.30 overledenen S.; 8.15 overledenen St.; 9 uur Regina Rongen. Vrijdag: 7.30 overledenen S.; 8.15 Martin Wismans en, echtgenote Ma ria Berinardina Wismans, als stich ting; 9 uur Jan Oudenhoven; 19 uur Jean Poels en echtgenote Jeaneitte Poels als stichting. Zaterdag: 7.30 Wilhelmina Esser; 8.15 Leonard van Dijck en echtge note Johanna Jenniskens en zoon Antoon als stichting; 9 uur vader Minten en dochter Nelly; 19 uur Andreas Voermans, Gertruda Pee- ters en zoon Joseph. Mededelingen: Znodag 25 jan. zal aan de kerk deur gekoüekteerd worden voor de Mem'isa. Donderdag 29 jan. vergadering van de Parochieraad. Akolietenlüst Zaterdag 17 jan.: 19 uur Martin Spee en Ad Verbeek. Zondag 18 jan.: 8 uur Willy Jans sen en Tonn-y Janssen; 9.30 Jacq. Laurensse en Huub Janssen; 11 uur Jos Thielen en Hub Gooren; 18 uur Paul Banssen en Lambert Jansen. Misdienaarslüst: Maandag en dinsdag: 7.30 Hub Thuyls en Theo Gox; 8.15 René Cle- vers en Bennie Beerkens; 19 uur Bert Verbruggen. Woensdag en donderdag: 7.30 Wim Kremer en Jacq. van Mil; 8.15 Gas par Michels en Jerry Mulders; 19 u. Paul Zwitserlood en Willly van de Vorle (alleen woensdag). Vrijdag en zaterdag: 7.30 Paul Oudenhoven en Peter Broers; 8.15 Boudewijn van Grinsven en Benoït Lucassen; 19 uur Leon Kunzier en Peter Pelzer (alleen vrijdag). PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: Kap. W. Kohier Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 15.00 pl. H. Mis waar onder huwelijkssluiting van het bruidspaar Kreutz-Kusters5 uur, 6 uur en na de avondmis tot 19.30 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededeling: 24 en 25 januari is de jaarlijkse kollekte voor de MEMISA, medische missie-aktie. U steunt deze aktie natuurlijk bijzonder goed! Misintenties Zaterdag: 18.30 fam. Michels-Wij- nen. Zondag: 7.30 parochie; 9.00 Jacoba v. d. Munckhof en zoon Arie; 10.15 jgt. Leonardus van Hoof; 11.45 Jan Lenssen; 18.00 gelovige zielen (offer bus). Maandag: 7.45 Rina Ambrosius; 8.30 Jan Thomassen; 9.00 parochie; 19.00 ouders van der Goor-Peeters en kinderen. Dinsdag: 7.45 Karei Hendrix; 8.30 Willem v. d. Munckhof, Johanna Tammerveld en hun dochter Antoi nette; 19.00 uit dankbaarheid t.e.v. H. Antonius. Woensdag: 7.45 fam. Claessens; 8.30 Constant Rojer; 19.00 uit dank baarheid t.e.v. H. Hart. Donderdag: 7.45 voor een goede genezing; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 19.00 Herman en Wilhel mina v. d. Munckhof. Vrijdag: 7.45 voor een goede, ge nezing; 8.30 moeder Nieuwstad; 19.00 gezinsmis tot zekere inttenie (J.). Zaterdag: 7.45 Rina Ambrosius; 8.30 overl. fam. Wismans; 15.00 hu welijk Kreutz-Kusters. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Bert Janssen en Luc Pop. Zondag: 7.30 Frans Bonants en Jos Hendricx; 9.00 Peter Bonants en Geert Philipsen; 10.15 Jac. Claessens en Jos Jeuken; 11.45 Jan Schelie- kens en Carlo Feller. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Jeroen Reynders en Hans v. d. Bekerom. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Luc en Paul Janssen; 19.00 Martien Janssen en Frans Jeuken. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Gerrie Aiders en John Bonants; 19.00 Jeroen Reynders en Hans Ach ten. Zaterdag: 24 jan.: om 3 uur huwe lijksmis Luc Janssen en John Bo nants. Tweede zondag na de openbaring des Heren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Maria Evers-Clevers. Deze avondmis wordt weer gezongen door het jongerenkoor met begeleiding van de band van Rank Xerox. Zondag: Begin van de internatio nale bidweek voor de eenheid van de christenen. 8.00 leesmis als jaar getijde voor overl. Theo Vollenberg; 9.00 leesmis voor overl. Gertruda v. Hoof-Hoex; 10.00 hoogmis voor overl. Josephina Hendriks-Ariëns11.30 leesmis voor overl. Leonardus Jen- neskens; 18.30 avondmis voor overl. Harry Baeten. Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Piet Slits (buurt). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Hermine van der Vorst (van vrien den); 19.00 avondmis voor overl. Jan Arts. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Elisabeth Geurts; 19.00 avondmis voor overl. Jan Thomassen. Donderdag: 8.00 leesmis voor alle overl. parochianen; 19.00 avondmis voor overl. fam. Bongaerts-Kersten. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Paul Janssen; 19.00 avondmis voor overl. Johannes de Jong. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Vermeulen-Dijkmans; 15.00 pl. eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig hu- welijiksfeest van de fam. Manders- Bex; 19.00 avondmis voor overl. ouders Bouten-van Megen. Biecht gelegenheid van 5 tot 7 uur. Mededelingen: 1. Van 18 tot 25 januari wordt door alle christelijke kerken de inter nationale bidweek gehouden voor de eenheid. We kunnen er waar schijnlijk weinig aan doen, maar bidden voor de eenheid kunnen we allemaal. Daarom nodigen wij allen die kunnen uit om eens op de dagen door de week een eucharistieviering voor deze in tentie bij te wonen. 2. Denk a.s. zaterdagavond aan de jongerenmis. Ook deze heeft als thema: de eenheid der christenen. Misdienaarslüst van 17 - 24 jan. Zaterdag: 10.00 boekjes: J. v. d. Heuvel, G. Pelzér, G. Ewals, B. Franken. Zondag: 8.00 L. Simons, G. Raay- makers; 9.00 G. Willemsen, S. Claes- sen; 10.00 M. v. d. Bekerom, G. Swinkels, J. van Meyel; 11.30 M. Dicker, H. Kusters; 18.30 S. Claes- sen, B. Pelzer. Week 1: 8.00 J. van Meyel, S. Claessen; 19.00 M. Ddcker, W. Her mans. Week2 8.00 B. Franken, W. Her mans; 19.00 N. de Rijk, H. Peeters. Zaterdag: 16.00 S. Claessen, G. Raaymakers, J. van Meyel. Zondag: 2e zondag na de Open baring van de Heer. 8.30 overl. fam. Arts-Thijssen; 10 uur Hoogmis, gest. jrd. overl. fam. Lemmens-Poels. Maandag: 8.00 overl. fam. Venne- kens-Verschuren. Dinsdag: 8 u. Jan Hulsman. Woensdag: 8.45 voor overl. vader. Donderdag: 8.00 Theodora Jans- sen-Tacken. Vrijdag: 8.00 int. fam. Vermeulen- Moorrees; 15.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Aarts-Jeuken. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 19.00 uit dankbaarheid. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis; 8.30 gez. Mis voor Gertruda Peeters; 10 uur hoogmis voor Johanna Claessens-Verstappen en voor Gerrit en Louis Claessens. Maandag: 8.00 leesmis v. overlede nen (H.). Dinsdag: 10 uur hoogmis voor de leden van het St. Antoniusgilde. Woensdag: 10 uur hoogmis voor de overl. leden van het St. Antonius- gilde. Doniderdag: 8 uur gest. leesmis. Vrijdag: 8 uur voor overledenen (H.). Zaterdag: 8 uur leesmis; 19.00 uur maanddienst voor Louis Claessens. A.s. zondag Memisa-zondag, kol lekte voor de Medische Missdeaktie. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 17 jan.: 19.00 leesmis v. Ger. Cremers en Elis. Versteegen. Zondag: 182e door het jaar. 8.00 leesmis overl. fam. Dinghs-Arts; 10 uur hoogmis voor de parochie. Vandaag begint de internationale BIDWEEK voor de eenheid. Maandag: 8.00 gest. gez. jrd. Leon. Peeters en Maria Gertr. Spreeuwen- berg. Dinsdag: 8.00 leesmis mnd. M. Drabbels. Woensdag: 8.00 Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Denkt u aan vertegenwoordiger van uw gezin? Donderdag: 8.00 gest. gez. jrd. Wil lem Thielen en Lamberdina Weys, Vrijdag: 8.00 gest. gez. jrd. Wil lem Classens. Zaterdag: 8.00 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van offeraars in offerbus. Biechtgelegenheid: 18.3019.00 uur. Misdienaars: A. Seykens-B. Gee- rets; J. Tielen-M. Vollenberg. Akolieten: Jos Kunen, L. en P. Rambags. HERVORMDE GEMEENTE De Protestantse kerkdienst begint zondag in de aula van Den Hoebert, hoek Westsingel-Langstraat, om half tien. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. PAROCHIE YSSELSÏEYN Zondag: 2e zondag na de Ver schijning. 7.30 leesmis voor Martinus Peters en echtgenote; 8.45 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw best. <ó)or de da mes Mulders; 10 uur hoogmis v. d. parochie; 11.30 leesmis voor de be devaartgangers naar Wittem. Maandag: 8.00 leesmis voor Adriaan en Frans Kuunders. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Thomas Michels en Elisabeth Rongen. Woensdag: 8.00 leesmis t.e.v. de H. Gerardus. Donderdag: 19.00 jaarg. v. Anna Ma essen-Moren. Vrijdag: 8.00 leesmis v. Harry Verhees en Johanna Philipsen. Zaterdag: 19.30 leesmis v. Wilhel mina Geurts-Spreeuwenberg. Deze week is de internationale bidweek voor de eenheid. PARpCHIEKERK MERSELO Zondag: 2e zondag na de Openba ring des Heren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor overl. fam. v. d. Venne-L'Ortye; 11.30 lees mis tot dankzegging fam. van Well- Linders. Maandag: 8.00 gest. jgt. v. Anto nius Wismans en Maria Michels. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Truus Arts-Hagens. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor An na Wismans-Poels. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Johanna en Hendrika Custers te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. Arts-Jeu ken en Gerrits-Arts. Zaterdag: 19.00 avondmis voor Jo hannes Lemmens. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zonlag na Driekonin gen. 7.45 vroegmis t.bi. (M. v. B.); 10 uur hoogmis voor de eenheid van Christus' Kerk. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: v. d. overl. van fam. Peeters-Claessens. Dinsdag: jaarget. voor Gerardina en Martinus Arts. Woensdag: t.b.i. (M. v. B.). Donderdag: t.i.v. fam. Comelissen- Hendri'ks. Vrijdag: v. d. Zielerust van Her man Eibers. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. overl. van fam. van Tilburg-Muij- sers. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. RECTORAAT HEIDE Zondag: 7.30 leesmis voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen; 10 u. Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Gerrit Michels en Gerrit Spee. Misdienaars van de week: Naud en Jan Gielens. Vandaag begint de internationale Bidweek. Maandag: 7.30 leesmis voor Lam berdina Baltussen-Poels. Dinsdag: 7.30 leesmis tot int. van de Paardenverzekering. Woensdag: 7.30 leesmis voor Leo nardus Spee en Lamberdina Arts. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden JanssenJanssen. Vrijdag: 7.30 leesmis vóór Joost Camps. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Geurts-Gellings. Zeer moderne halve fantasie-choker. Het grillige goud met de rustige parels (cultivé) vormt een prachtige hafmonie. Keuze uit diverse modellen. Prijzen vanaf f 225,- Een rijke choker van 14 karaats goud. Kan praktisch overal op gedragen worden. Een fijn sieraad, waar U altijd veel plezier van zult hebben. Keuze uit meerdere modellen. Prijzen vanaf f375,- GOUD IS VERTROUWEN WAARD! AI onze gouden sieraden zijn scherp geprijsd. Zij zijn vervaardigd van officieel gewaarmerkt 14 karaats goud. Wij staan met onze naam garant voor de kwaliteit en de service. JUWELIER -*■ HORLOGER GROTESTRAAT 16 - VENRAY - TEL. 1261 Biechtgelegenheid van 67 uur. Om 7.30 avondmis voor het rectoraat. Kerkpoetsen: Ria Heesen en Ma rijke Willems. RECTORAAT VtUIEN Zondag: Tweede zondag door het jaar; 2e zondag na de openbaring des Heren. Begin van de internatio nale Bidweek voor de eenheid. 8 uur leesmis voorzal. P. Cleven en echtg.; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur leesmis voor overl. fam. Drabbels-Klaassen-van Meij él. Dinsdag: 8 uur jaargetijde zaliger Gertruda Arts-Hagens. Woensdag: 8 uur leesmis voor overl. K. D. Donderdag: 8 uur leesmis overl. fam. Koenen-Janssen. Vrijdag: 8 uur leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand en H. Gerardus, fam. Heldens van Neerven. Zaterdagavond: 7.30 le zesweken- dienst voor zal. Annie Neliissen- Akolieten voor 18 jan.: Mart Clas sens, Ger. Houben en Jan Kunen. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 17 januari: 7 uur avond mis voor fam. Wijnhoven-Braun. Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7.30 H. Mis; 10.30 hoogmis voor fam. Geurts. f Woensdag: 8.30 H. Mis t.i.v. overl. ouders de Haart-Creemers. Zaterdag: 7 uur avondmis tot int. van fam. Wijnhoven-Braun. PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo a las_diez y media Misa con cantos espanoles y platica en Castellano en la Errrnta de San José en Smakt. A esperar que el tiempo cambiara en mejor asi que el frio no impide tantos a asds- tir en la Misa. Los Senores de Pla- senoia y Chinchilla agradecen mu- cho la asistentia de tantos espanoles en el Bautismo de su hijita Maria Elena. Los billetes por la actuation de coros y danzas de Suzanne y José en el teatro de Venray el martes el dia 20 de enero a las ocho de la noche se ven'dien en el mismo teatro oada dia dese las 9 hasta las doce y desde las dos hasta las cinco. El miércoles el dia 21 de enero: reunion mensual de la subcomisión de los Espanoles en el convemto de Smakt a las 'siete y media. Que se mejoren los enfermos! Het is een bijzonder gezellige be doening geworden, de uitreiking van de Aid Prinse Plak aan de bekende schrijver Toon Kortooms. Venrays AM Prinse hadden gezorgd voor een sfeerrijke versiering van de foyer van de schouwburg, waarbij de turf niet gespaard was en men zelfs in een hoek een oude plaggenhut had nagebouwd, al was die van hard board. Levensgrote boekomslagen, dennen en groen haden gezorgd voor een goede omlijsting toen Toon Kor tooms, vergezeld van echtgenote en twee dochters, omstreeks 9 uur de zaal betrad en daar al direct ken nis kon maken met verschillende door hem geschapen figuren, waar bij zelfs de dokter, die verzopen is, niet ontbrak. Het publiek had ge hoor gegeven aan de oproep van de Aid Prinse om zoveel mogelijk per sonages uit te beelden uit Toon Kortooms boeken en men zag er voortreffelijke staaltjes van. Jam mer was dat de gezellige, dikke franciskaan ontbrak van de paro chie in de peel. Nadat de schrijver en zijn familie was voorgesteld aan burgemeester Schols, de wethouders Janssen en Schols, alsmede aan het bestuur van de Piëlhaas en de jeugd carnaval, kon dan de uitreiking van de plak beginnen OORKONDE Prins Paul (Rippe) fungeerde als ceremoniemeester en wist de stem ming er meteen in te brengen met zijn stelling dat verschillende vas- telaovesliedjes boeken van Kortooms als grondslag hadden. Zo zouden de liedjes Och was ik mar beej moe der thuus gebleveen Waor is 't kiendje danafgeleid zijn van de Kleine Emigratie en Liefde in Peel! and. En aangezien de zaal uit volle borst mee zong en intussen een hele groep levensgrote boeken zich nog onder het publiek gemengd had, was er een buitengewoon goede sfeer voor de eigenlijke plechtigheid.... Deken Verheugen van de Kompa- nej prees in Kortooms zijn werken de milde en grote humor, waarmede hij de mensen uit zijn geboorteland heeft beschreven en waarmede hij zo velen gelukkige en goede uren bezorgd heeft. Omdat hij mede daar door niet alleen de humor zijn kan sen heeft gegeven, doch ook een goed ambassadeur van het land van Peel en Maas is geworden, had de Aid Prinse Kompanej geen betere kunnen vinden dan hem om de jaar lijkse AM Prinse Plak uit te reiken. Nadat Prins Con met veel verve een rijk.versierde bul had voorge lezen, waarin deze kwaliteiten dan nog eens uitdrukkelijk vermeld ston den, werd de heer Kortooms de plak omgehangen. DANKWOORD Toon Kortooms moest bekennen en hij deed dat dan ook in een buut die prima was, dat hij in feite een carnavals-heiden was. Hij was met een zekere schroom naar deze plech tigheid gekomen, omdat hij zo wei nig van vastelaovend wist. Nu hij een en ander eens zelf gezien had en de sfeer geproefd, beschouwde hij de uitgereikte oorkonde als een soort doopbewijs, die hem van heiden tot heilige zou maken, een soort Sint Antonius van de Piëlhaas In zijn humoristische toespraak, waarin hij meermalen onderbroken werd door een dankbaar klappend publiek, bekende hij wel de humor in zijn boeken te zien als een soort tegengif tegen de dikwijl^ zo som bere biechtboeken, die er op. het ogenblik verschijnen. Prins Geert was de eerste die hem officieel geluk wenste met deze AM Prinse Plak. Hij hing er zijn huis orde nog bij, netjes verpakt in een turf en reikte ook aan Mevr. Kor tooms en de dames zijn huisorde uit. Reeds eerder hadden zü aangebo den gekregen van Deken Verheugen bloemen. Met zijn strijdkreet „op alle plekskes ienRooybesloot de Prins de uitnodiging om het niet bij dit ene bezoek te laten, maar nog eens meer naar Venray te komen, waar stof genoeg is voor nog meer humoristische boeken. De nieuwe voorziter van de Piël haas, de heer J. van Haren, sloot de rij offiniële sprekers met een feli citatiewoord, waarin alle titels van Kortooms boeken verwerkt waren. Een dankwoord ook voor het „eer herstel", dat Kortooms gebracht heeft voor de Venrayse schrijver H. Maas. En toen was het de beurt van de aanwezigen om in een staande re ceptie de pas gedecoreerde te hul digen. En Kortooms had intussen wel zoveel van vastelaovend begre pen, dat de dames daarbij niets te kort kwamen. Ex-vorst Karei, de eerste Prinse- plak-drager, was de laatste die hem gelukwensen aanbood en toen ging het feest door, onofficieel en gemoe delijk, waarbij de schrijver wel de prijzen uitreikte voor de mooiste costuums en daarbij nog eens ken nis kon maken met vele figuren uit zijn boeken. Een goed geslaagd feest en een goede inleiding op vastelaovend Vrijdag: 6.30 repetitie le en 2e stem; 7.15 Mannen. Zaterdag: 11 uur koffie; 3.30 uur gymnastiek in zaal Langeweg. Zondag: Hoogmis Mannen. Maandag: 6.30 Noten en Tonen, ook voor aspiranten. Dinsdag: 7.00 recreatie. Woensdag: 6.30 repetitie le stem. Donderdag: 6.30 repetitie 2e stem.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5