remmen veel gezellig nieuw; voor een flonkerende kerst COENEN BILJARTEN DUIVENSPORT M.A.C. ROOY LYCEUM '64 Invaliden Sportclub Venray DAMMEN Vergadering Gemeenteraad 59 v-af75 De „Nacht van Venlo" zaterdag avond j.l. bracht dan niet direct suc cessen voor onze leden, wel waren we sterk genoeg om de eerste plaats in het clubklassement van het O.O.- kampioenschap te behouden zodat ook deze ereprijs weer een plaats zal vinden in onze prijzenkast. Wat het persoonlijk betreft, geen enkel Mac Rooy lid wist zich bij de eer ste te plaatsen waardoor Vossenberg uit Meyel zich O.O.-kampioen mag noemen. Zaterdagavond 20 dec. gaan we dan toepen in Horst. Daar deze ver eniging echter ook aan de echtgeno tes van de kaarters denkt, zal er voor deze gelegenheid zijn om te kienen. De avond begint om half ne gen in café Roosen, Meteri'kseweg 78 alwaar buiten een glaasje bier ook voor een hartig hapje zal worden gezorgd. Iedereen is van harte wel kom. Uitslagen A-klas: VOP 1De Burgraafg 1 44 De Burggraaf 1Ons Genoegen 62 KOT—VOP 1 0—8 Stand A-klas: VOP 1 7—36 De Burggraaf 1 732 BCY 1 6—24 KOT 7—24 HGM 1 6—22 Ons Genoegen 722 Uitslagen B-klas: Onder Ons 1De Pomerans 1 46 Los Band 1—SVCB 1 8—2 Stand B-klas: Bïljartic 1 7—49 Los Band 1 746 De Pomerans 1 742 Onder Ons 1 8—34 HGL 1 6—29 SVCB 1 8—26 VOP 2 724 Uitslagen C-klas: Wanssum 1De Pomerfans 2 82 Onder Ons 2—BCY 2 6—4 Stand C klas: De Pomerans 2 638 Onder Ons 2 638 Biljartic 2 634 De Burggraaf 2 630 BCY 2 7—26 Wanssum 1 724 Uitslagen D-klas: HGL 2—HGM 2 4—6 SVCB 2—Wanssum 2 8—2 De Pomerans 3—SVCB 2 8—2 Stand D-klas: HGL 2 6—34 De Pomerans 3 532 SVCB 2 6—30 HGM 2 5—24 Wanssum 2 620 Zwak herstel Lyceum 1 heeft zich ten koste van VC Rooy 2 weer enigszins hersteld van de eerste nederlaag. De manier waarop was echter allesbehalve overtuigend. Wie dacht dat in deze plaatselijke ontmoeting met de volle inzet gespeeld zou worden, is be drogen uit gekomen. Aan de ene kant speelden de zenuwen een te grote rol, aan de andere kant was de argeloosheid oorzaak van deze matige vertoning, waarin Lyceum haar positie als lijstaanvoerder van de promotieklasse geen ogenblik waar kon maken en waarin VC Rooy 2, als gevolg van te weinig „spirit" in de aanval, niet kon profiteren van deze black out van Lyceum. Mede daardoor besliste laatst genoemde deze gezapige wedstrijd in haar voordeel: 30. Verdiende zege Aanvallend was het allemaal heel wat beter dan in de ontmoeting te gen Fighters twee weken geleden, toen vooral de aanval van Lyceum 2 tekort schoot. Eerlijkheidshalve moet vermeld worden dat Swift 2 wel alle gelegenheid bood tot aan vallend spel: de meestal slecht ge plaatste smashes van de Roermonde naren maakten een rustige opbouw van het aanvalspatroon mogelijk. Het tekort aan beweeglijkheid én een onvoldoende aanval hebben dit tegenvallende Swift 2 in feite de das om gedaan, al bleef het in de vier sets aardig bij, gevolg van een gro tere inzet. Deze laatste leverde een set winst op, 31 dus. Makkie Tupos 3. dat de een na laatste plaats op de ranglijst inneemt, kon voor het vierde geen moment een bedreiging vormen. Het slechte spel van de tegenstander sleepte Lyceum 4 in de tweede set mee naar een op bijzonder laag peil staande verto ning. Uitslag: 3—1 (15-3 13-15 15-3 15-0). Lyceum 3 verloor thuis met 32 van VCV. De Lyceum-aspiranten bleven zon dag j.l. ongeslagen. Overwinningen van 20 op Valuas, Hovoc en AV Flash deden de aspiranten op de eerste plaats belanden. De tegen standers die men het afgelopen weekend ontmoette, waren niet op gewassen tegen dit rustig spelende team. Valuas kreeg met tweemaal 155 een gevoelige tik en ook Ho voc was kansloos. Wat het prógrama van zaterdag betreft: In het oog springen de wed strijden die Lyceum 2 en 4 gaan spe len. Om met laatstgenoemde te be ginnen: Revoc, koploper, komt op bezoek. We zijn uiterst benieuwd naar wat het vierde met twee punten achterstand zal laten zien. Datgeldt ook voor Lyceum 2 dat Patrick op bezoek krijgt. 16.00 u. Lyceum 2Patrick 17.00 u. Lyceum 4Revoc 19.00 u. SBGLyceum 3 19.15 u. TVCLyceum 1 21.00 u. Tevok 3Lyceum 5 A.s. zondag organiseert P.D.V. Suisende Vleugels te Vierlingsbeek een nationale tentoonstelling voor postduiven. De opbrengst hiervan komt ten deel ten goede van het gehandicapte kind. De tentoonstelling is geopend van af zaterdagavond 7 uur tot zondag avond 7 uur in zaal Gebr. Nellissen. A.s. zaterdag 20 december zal on ze tafeltennisclub deelnemen aan een internationaal sporttoernooi, hetwelk plaats vindt in de Brunahal te Brunssum. De organisatie berust in handen van de Gehandicapten Sportvereni ging D.V.O. uit Brunssum, in sa menwerking met de plaatselijke Sportstichting. Naast tafeltennis zal er ook zit- volleybal gespeeld worden. Na afloop zullen ale deelnemers (stem) nog gezellig samen blijven, terwijl een diner zal worden aange boden. De Venrayse Damclub speelde don derdag haar uitwedstrijd tegen de Damclub uit Mierlo. De thuiswed strijd werd in oktober met 173 ge wonnen; het was dus begrijpelijk dat men met gerechtvaardigd opti misme de reis aanvaardde. Deze keer moest Venray echter met twee reserves het damveld be treden, zodat oppassen toch geboden was. De uitslag werd dan ook niet zo formidabel: 13 bordpunten met 7 tegen wisten de Venrayers op him tegenstanders te veroveren, waarbij de gave remise-partij van het nieu we lid Louis Janssen speciale ver melding verdient. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: NoyensH. v. Montfort 20 TijssenJ. v. Montfoort 20 J. BeerkensP. Lammers 20 ZaalJ. Goemans 11 VerkoeyenD. Janssen 11 SchellW. Honings 20 ClaessensW. Schuurmans 02 KennisJ. Meyer 20 KnellArts 02 Ls. JanssenC. Honings 11 Totaal 13—7 Er zijn nu zes wedstrijden voor de bondscompetitie gespeeld, waarvan Venray er drie heeft gewonnen en drie verloren. Philips Damclub uit Eindhoven heeft de leiding, terwijl Venray, Asten en Bakel de tweede plaats delen. Het zal van de 2 laat ste wedstrijden gaan afhangen, wie deze tweede plaats definitief gaat bezetten. In ieder geval is nu al te merken dat de Venrayse dammers, vergele ken met de resultaten van vorig jaar aanzienlijke vorderingen heb ben gemaakt, gezien de voordelige totaal-score van het aantal bordpun ten, wat momenteel 63-57 bedraagt. Het grootste aandeel tot nu toe be haalde daarin de heer Kennis, die tot op heden negen bordpunten uit zes wedstrijden voor zijn club wist te scoren. Binnenkort beëindigt ook de eerste ronde van de persoonlijke ranglijst- competitie, waarvan wij dan een overzicht zullen publiceren. - /2U P°mpeii HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van H. C. Cuppen, Gus- senstraat 8, Venray om vergunning tot oprichting van een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten. Adres inrichting: Julianasingel, kadastraal gemeente Venray sectie C nr. 6686. Chra Erben, Veulenseweg 35, Veu len, vraagt vergunning tot oprich ting van een opslagplaats voor bu taan en propaan in flessen alsmede van een propaaninstallatie ten be hoeve van huishoudelijk gebruik, aan de Veulenseweg 35, kadastraal gemeente Venray sectie G nr. 2085. P. M. Colbers, Blakterweg 6, Oir- lo vraagt vergunning tot wijziging van een inrichting (pluimveefokke rij) waar propaan wordt gebezigd. Adres inrichting Blakterweg 6, ka dastraal egmeente Venray sectie D nr. 3575. J. Kunen, Veulenseweg 39, Veu len vraagt verguning tot oprichting van een inrichting (varkensfokkerij) waar propaan wordt gebezigd. Adres inrichting Veulenseweg 39, kadas traal gemeente Venray sectie G nr. 2376. J. de Louw, Endepoel 6, Merselo, vraagt vergunning tot oprichting van een propaangasinstallatie uitsluitend ten behoeve van huishoudelijk ge bruik op bovenstaand adres, kadas traal gemeente Venray sectie A nr. 1551. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning(en) kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 29 december 1969 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 19 december 1969 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris Venrays gemeenteraad vergaderde woensdagavond in het socio-kultu- reel centrum van Huize Servatius. Daarbij kwamen de volgende pun ten aan de orde: B. en W. kregen machtiging tot het aangaan van vaste geldleningen voor het jaar 1970 tot een maximum van 5 miljoen guldens. Tevens werd het college gemach tigd in dat jaar voor 2,5 miljoen kasgeldleningen aan te gaan. 40.000,werd beschikbaar gesteld om de vakkrachten voor li chamelijke oefenignen in onze ge meente te kunnen betalen over de jaren 1966, 1967 en 1968. 66.000,werd aan de Lucia- school ter beschikking gesteld om de huidige rijwielberging om te bou wen tot een 7e klaslokaal en een nieuwe fietsenberging te kunnen bouwen. 10.539,15 is het aandeel dat Venray zal moeten betalen in de kosten voor een onderzoek naar de gemeentelijke gebiedsindeling in Noord-Limburg door de Vereniging van Nederlandse gemeenten. Nu plastic vuilniszakken zijn ingevoerd en men door zulke zak ken te kopen a ƒ0.30 tegelijk 't recht koopt, dat ze door de vuilnisophaal dienst ook worden opgehaald heeft de oude verordening Reiningsrech- len ook geen zin meer. De raad trok deze verordening dus in. De raad verleende zijn mede werking o.m. door de daarvoor no dige grond beschikbaar te stellen dat in Veltum t.z.t. een gymnastiek zaal gebouwd kon worden bij de nieuwe scholen, die daar komen. De raad aanvaardde de schenking van de N.V. Bouwmaatschappij Janssen. Deze is van plan bij gele genheid van haar 25-jarig bestaan in 1970 de gemeente een kunstwerk aan te bieden van de Limburgse beeldhouwer Daan Wilschut, dat ge plaatst zal worden op het plein voor het Cultureel Centrum. Dit kunst werk werd, zo vertellen B. en W. in hun toelichting, op verzoek van de schenkers, in sterke mate het accent gegeven van een speelwerktuig voor de jeugd. De raad nam onder dankzegging aan de schenkers, genoemd kunst werk aan en stelde voor de oprich ting daarvan een deel van het plein voor het centrum beschikbaar. De gemeentebegroting 1970 werd dcor de raad goedgekeurd. Aan de Directie van de Konink lijke Hollandia, Fabrieken van Melk- produkten en Voedingsmiddelen N.V. te Vlaardingen, werden 15 ha verkocht op het industrieterrein te Oostrum. Tevens ging de raad er mee akkoord dat de Wittevrouwen- weg, die thans loopt tussen de nieu we fabriek van Girmes N.V. en de op te richten fabriek van Hollandia verbreed wordt van 7 op 9 meter. 25.00,werd ter beschikking gesteld van Venrays gemeentepolitie die daarmee haar eerste aanschaf fingen kan gaan doen. Dat betekent de aanschaf van een tweetal auto's met de meest noodzakelijke uitrus ting en de aanschaf van een mobilo foon-installatie. ƒ25.000,wer dook ter beschik king gesteld voor de voorbereidings- kosten van de nieuwbouw van een gemeentehuis in ons Venray, achter het bestaande, dat dan een zuiver representatieve taak gaat krijgen. Als architect voor dit nieuwe ge bouw is aangewezen Ir. C. Colsen jr. In een voorbereidingscommissie heb ben ziting naast burgemeester Schols en wethouder Janssen de raadsleden De Bruyn, Jenniskens, Vermeulen, benevens de gemeente-secretaris, de directeur van gemeentewerken en de heer A. Janssen als secretaris van deze commissie. Voor de stedebouw- kundige aspecten zal deze commissie bijstand krijgen van Ir. Magry, ter wijl voor de organisatorische aspec ten de heer Sterke van het Centraal Adviesbureau is aangetrokken. Kristalheldere kandelaars kompleet met ffc'K s va Kaarsenslijper - nooit geploeter en gezeur meer: alle kaarsen passen voortaan la- Gotische kaars Het stermodel kostO.95 Romantische druipkaarsen 2 stuks in luxe doos Figuurkaarsen - verschillende gezellige kerstfiguren die erg lang branden Opblaasbare 1 Kerstman - vier maten: 55,70,100 en 120 cm Denneboomspray voorkomt dof worden en uitvallen! Uw kerstboom blijft zo groen en fris als in de natuur &P O/ï Kerstboom verlichting schitterende Spiendorverlichting, met 16 lampjes, voor maar 8.95 Kerststukjes - leuke besneeuwde landschapjes, helemaal in Kerstsfeer 3.95 Kerstboomvoet - van sterk groen plastic met beugelbevestiging en waterreservoir 1.75 Kerstversiering - doosje met pepers, hulsttakjes en liefst 3 meter slinger om Speciale aanbieding KERSTVERLICHTING 12 lampjes kaarsmodel merk Splendor 8.95 zelf kerststukjes 0g te maken JLa GROTE BUS SPUIT SNEEUW slechhts 0.89 A e. VENRAY - HOFSTRAAT - TEL. g828-04780 Dagelijj |P weg^M TE KOO met i HEIN Jan H 11

Peel en Maas | 1969 | | pagina 14