Een nieuw begin €OENENl voor SVV vemm afgekeken oeaers verta 2.'5 SCHAKEN DUIVENSPORT JÜD0 BADMINTON PULS Tl^f WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN natuurlijk krijgt u dubbel aantal bankzegels heeft u onze St. Nicolaas- catalogus reeds gezien VRIJDAG 14 NOVEMBER 1969 No. 46 NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER I DAN U DENKT PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 12 et p«r PRUS PER KWARTAAL 1— IS GOEDKOPER DAN U DENKT ABONNEMENTS- Vaarar US) SCHAAKCLUB VENRAY Op dinsdag 4 november waren vele schaaklief hebbers (42 spelers) aan wezig, om deel te nemen aan een reeks van wedstrijden, welke naast de H.H.C. de gehele maand novem ber en december zullen plaatsvin den. Twee wedstrijden, welke tegelij- kerijtd plaats vonden, stonden op deze sfeervolle avond op het pro gramma. 1. Simultaanséance van de huis schakers. 2. Vriendschappelijke wedstrijd te gen Reuver. In de eerste ronde van het huis schaaktoernooi bonden 10 schakers de striid aan in de vorm van een si multaanséance, welke gegeven werd door de heer W. Jeuken, met het doel om voor de komende weken een verdere groepsindeling te for meren. Na een uur spelen begon zich aan bord 8 een sterke afruil af te teke nen. Op bord 1, 2 en 4 waren inte ressante stellingen, terwijl bord 5, 6, 7, 9 en 10 kwaliteit verloren. Pre cies na 1% uur moe9t bord 9 onze simultaangever als zijn meerdere er kennen, waarna bord 7 volgde. Ook de spelers aan bord 5, 6 en 10 ver loren de match. De spelers aan bord 1 en 8 bracht het tot remise, terwijl bord 2 en 4 de volle winst behaal den. Rest ons nog bord 3 welke na een interessante partij verloor. De uitslag luidt: W. Jeuken 73 1. B. Sedee Va p. 2. W. Manders 1 p. 3. L. van Kuijck 0 p. 4. Dr. H. Tan 1 P- 5. G. Mulder 0 p. 6. R. van Wijk 0 p. 7. A. Moss 0 p. 8. K. Lundahl Va p. 9. Th. Bonants 0 p. 10. H. Weijs 0 p. 11. J. van Oers afwezig 12. R. Nanninga afwezig Bovenstaande heren zullen de eerstkomende 4 weken in 3 groeps indelingen de grootst mogelijke winst trachten te behalen. Tevens hadden we op deze avond een prettige ontmoeting met de schaakvereniging uit Reuver, welke met een partij schaak op 13 borden werd voortgezet. Na korte tijd spelen behaalde Venray reeds aan twee borden winst, spoedig gevolgd door weder om twee winstpunten. Aan alle bor den speelde men interessante, goed tegen elkaar opwegende partijen, die uiteindelijk, op bord 2 na, winst voor Venray opleverden. Bord 3 en 4 ein digden in remise. Totaaluitslag werd: Venray 11 Reuver 2 1. J. PetersJ. Cuypers 10 2. P. RouvroyeA. Holtkamp 01 3. J. de WitJ. Vergs V2-V2 4. J. Kok—J. Jetten V2-V2 5. J. VissenbergG. Pubben 10 6. L. de Lang-Evertsen Th. Geerlings 10 7. J. BeekmansG. Geerlings 10 8. R. de GrootW. Niessen 10 9. Th. GerratsP. Pubben 10 10. M. TermoteH. Zegers 10 11. G. BreukersP. Smits 10 12. J. Arts—J. Staaks 1—0 13. R. Gronsveld-W. van Hagen 10 Verder uitslagen waren: W. PhilipsenJ. Cuppen 10 K. van StratenMevr. Spee 01 Programma 11, 18 en 25 november en 2 december. Op alle bovengenoemde data zul len de volgende aktiviteiten plaats vinden. 1. Jeugdtoernooi, 6 borden 2. Seniorentoernooi, 6 borden 3. H.H. competitie, 7 borden 4. Selectiewedstrijden 4 borden. Thuisschakers vinden dinsdag- avonds 8 uur in De Zwaan steeds wel een partner, zonder verplichting tot toetreding tot de club/ P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. vrijdagavond is het dan zo ver en staan wij voor onze nationale tentoonstelling. Wij hopen dat vele liefhebbers uit Venray en omstreken enkele duiven zullen inzenden. Het inzetten is vrijdagavond vanaf 2Q.00 uur. Zondagmiddag om 14.30 uur be gint de grote bonnenverkoop van zeer goede liefhebbers. Dus tot zondag in café Volleberg, Henseniusstraat 20. 2x brons, lx zilver en lx goud voor Venrayse judoka's op de offi ciële Limburgse judokampioen schappen. Het brons werd behaald in de klas se junioren lichtgewicnt door A. van Stokkum, die zijn eerste partij min der goed op dreef was. Via de her kansing wist hij echter tot de halve finales door te dringen en hierdoor het brons te behalen. In de klasse senioren lichtgewicht wist A. van Stokkum wederom tot de halve finales door te dringen en zodoende zijn tweede bronzen me daille te behalen. Het zilver werd behaald door zijn broer Frans in de klasse aspiranten half-middengewicht. Frans die goed op dreef was, moest het tenslotte in de finale afleggen tegen de Neder landse kampioen. Het goud tenslotte ging naar G. Terwijn, die in de finale zijn tegen stander na ongeveer vijf minuten met een beenworp versloeg. Door deze prestaties worden Fr. van Stokkum en G. Terwijn naar de Nederlandse kampioenschappen voor aspiranten en junioren afgevaardigd, die op zondag 16 nov. a.s. zullen worden gehouden. We hopen dat ze ook daar de naam van judovereni ging Venray hoog zullen houden. B.C. INKPUUS Zaterdag 15 november gaat Ink- puus dan eindelijk, eindelijk mee doen aan de kompetitie. Jammer ge noeg kunnen alleen enikéle heren hieraan meedoen. Ben aparte dames kompetitie is er dit jaar nog niet ge organiseerd. De eerste wedstrijd is die tegen B.C. Kerkrade, een tegenstander waarvan de eventuele kracht ons to taal onbekend is. Omdat onze spe lers weinig of geen wedstrijderva ring hebben, zal het geen kleinigheid zijn om de volle winst mee naar huis te brengen. Het team bestaat uit vier spelers: P. Janssen, J. Janssen, K. Stikkel- man en H. van Dooremalen. Er zul len vier singles en twee dubbelspe len worden gespeeld. Het treffen zal plaats vinden in de Roda-hal in Kerkrade. Willen degenen die j.l. vrijdag niet op de training waren, hun kontri- butie tot en met november a.s. vrij dag betalen? De vorige keer liep het allemaal gesmeerd. Het zou prettig zijn als we na vrijdag konden ko men tot een afronding van financiën en admnistratie. Binnenkort zullen mededelingen worden gedaan over een nieuwe manier van kontributie betalen. SW maakt op het ogenblik een donkere tijd door, waarin sinds de overwinning van zondag j.l. mis schien enige verbetering is gekomen. Een voetbalclub staat en valt vaak met de prestaties van het eerste elf tal. Zijn die niet goed dan worden bestuur, trainer en spelers bekriti seerd, soms terecht, maar vaak ook ten onrechte, omdat men niet weet waar de fout zit. Voorziter A. W. Rooijakkers van SW hield vrijdag j.l. na de training een bijeenkomst met alle spelers van de selectieploeg. Tijdens deze bijeenkomst bleek dat het SW be stuur de fouten opgespoord heeft en die nu probeert te herstellen en het geheel te verbeteren. Uit het betoog van de heer Rooij - akkers bleek dat er niet minder dan 24 punten zijn, die allen het ene meer, het andere minder een stempel gedrukt hebben od de spe lers. We willen er hier enkele noe- SW startte de oefenwedstrijden met nieuwe spelers, oudere en jonge spelers, wat tot gevolg had dat het geheel opnieuw op elkaar moest worden afgestemd. Daarbij kwam een vrij zwak oefenpro gramma, waarop eigenlijk geen competitiewedstrijd kon wor den afgetest. De meningen over het nut van mentaltraining waren verdeeld en nog voor de heer Verberkt, be last met die mentaltraining, aan het driejarenplan kon beginnen, ging hij heen omdat door de ver deeldheid onder de spelers verder werken voor hem geen zin meer had. Hiermede ging iets verloren wat niet werd en misschien ook niet kon teruggevonden. De heer Van Tuyl, trainer, had naast de technische training en bespreking van de wedstrijden geen tijd over voor een goede mentale begeleiding en zo verviel deze geheel. De competitie begon niet slecht met een 11 gelijkspel in Bel- feld. De wedstrijd een week later tegen Venlo was ook niet slecht, ook al ging die verloren, maar daarna ging het snel bergaf waarts. Het spel werd onzeker der en slechter. Insiders beseften steeds meer dat het zonder men tale begeleiding niet ging. Er kwam kritiek van buitenaf; de collegialiteit onder de spelers was niet slecht, maar er begon zich toch een wrijving af te tekenen. Er kwamen spelers met het ver zoek om lager te mogen spelen enz. enz. Zo had de SW-voorziter 24 pun ten, waaruit wij een willekeurige greep hebben gedaan. De heer Rooij akkers is tot de kon- klusie gekomen dat persoonlijke be geleiding beslist noodzakelijk is. Dit moet misschien in een andere vorm gegoten worden, maar belangrijk is dat er wat aan gedaan wordt. We hebben het tijdens de afgelo pen wedstrijden (behalve zondag j.l.) kunnen konstateren, dat Venray tel kens het eerste kwartier van de eer ste helft en van de tweede helft met ruime inzet speelde, maar daarna ging het mis, zodat diverse wedstrij den van zwakkere tegenstanders verloren werd. De wil was meestal wel aanwezig, maar het ontbrak de meeste spelers aan samenwerking en zelfvertrouwen. Het SW-bestuur bleef niet bij de pakken neerzitten. Zes weken lang werd de zaak geobserveerd, kritiek werd bekeken, en vrijdag j.l. was dan de tijd rijp om met de spelers aan tafel te gaan zitten voor een openhartig gesprek. Men heeft een stop op het verleden gedrukt en is opnieuw begonnen. Hoe men dat denkt te doen hopen we hieronder met enkele zinnen te beschrijven. TRAINING Men was het er unaniem over eens dat de technische kwaliteiten van de heer Van Tuyl uitstekend zijn. Het vertrouwen in deze oefenmees ter dan ook niet opgezegd. Wel zal hij worden bijgestaan door een hulp trainer, die vooral de konditie-trai- ning voor zijn rekening zal gaan ne men, zodat de heer Van Tuyl zich volledig kan inzetten voor het tech nische gedeelte en de persoonlijke tekortkomingen of problemen. Het trainingsprogramma zal aan merkelijk worden verzwaard, op sommige punten gespecificeerd, op andere punten afwisselender zijn. Het officiële trainingsprogramma ziet er thans als volgt uit: Dinsdags: 7.00-7.30 bespreking opstelling. 7.00-7.30 hulptrainer verzorgt met gevarieerde oefeningen de konditie- training; 7.30-8.00 intensieve technische trai ning door de heer van Tuyl, in deze periode zal de hulptrainer de kee pers onder handen nemen. 8.00-8.30 Balspel door van Tuyl (of wel door hulptrainer indien bespre king nodig of gewenst is i.v.m. het opstellen van bepaalde spelers). Na de training worden het le en 2e elftal bekend gemaaikt, of in elk geval groepen geformeerd. Donderdag: 7.00-7.30 verzwaarde loop- en kondi- tietraining door hulptrainer; 7.30-7.45 zware gymoefeningen door hulptrainer. Vanaf half 8 krijgt het technische gedeelte de overhand, waarna om 9 uur de technisch bespreking en eventuele mentalbespreking begint. Vrijdags traint men van 7.30 tot 9.45 uur onder leiding van de heer Van Tuyl. Het komt er dus op neer dat men de uren volledig die voor de trai ning zijn uitgetrokken, volledig zal benutten. MENTALE BEGELEIDING De mentale begeleiding komt voor rekening van de heer Rooij akkers, die dit voor het lopende seizoen op zich heeft genomen. Hij zal werken in nauwe samenwerking met de trai ners. De heer Rooij akkers heeft zich bewust op dit vlak begeven. Hij heeft een lijn uitgestippeld, die nauw zal worden gevolgd. Dit houdt echter niet in, dat men elke donder dag naar lange verhalen zal moeten luisteren. Hoe dit precies in zijn werk zal gaan, zal de praktijk leren. De heer Rooij akers vroeg vooral van de spelers van de selectiegroep nog meer en intensiever naar de wedstrijden toe te loven. Er zal een strakkere lijn gevolgd moeten wor den, die niet alleen uitkomt op de trainingen, maar ook bij reizen naar uitwedstrijden enz. Dit nieuwe schema is dinsdag j.l. ingegaan, nadat donderdag het lange rapport dat was uitgebracht met al gemene stemmen door het bestuur was aangenomen. JEUGD Het SW bestuur zou ook graag de jeugdspelers eerder ingeschakeld zien op de trainingen bij de senio ren. Ook hiervoor is een plan opge zet en zal met de jeugdleiders wor den doorgelicht. Mocht dit doorgaan, dan zullen een 15-tal jeugdspelers een avond per week onder leiding van de heer van Tuyl een aparte training gaan volgen. Komt men tot een compromis dan zal hiermee op korte termijn gestart warden. Het slotwoord op deze avond was voor de heer van Tuyl, die helemaal ingenomen was met het nieuw op gezette trainingsplan. Hij vroeg de volledige medewerking van alle spe lers en was ervan overtuigd, dat als iedereen de regels stipt opvolgt, SW binnen korte tijd een plaats in de middenmoot zal weten in te nemen. En dat moet ook kunnen, want materiaal is er voldoende. De eer ste stap in de goede richting is in middels zondag j.l. gezet, laat het geen uitschieter zijn geweest. OFFICIëLE DUITSE DODENHERDENKING OP SOLDATENKERKHOF Zondag a.s. zal op het Duits sol- datenkerk te Ysselsteyn wederom de officiële Duitse dodenherdenking plaats vinden van de ruim 32.000 hier begraven Duitse soldaten. Om kwart over elf zal vanaf de ingang een stille tocht worden ge maakt naar het hoofdkruis waar het jongenskoor van het Duits kollege uit Vlodrop een lied zal zingen. De katholieke aalmoezenier van de Nato (Afcent uit Brunssum) N. Ostor zal een toespraak houden, waarna de vertegenwoordiger van de Duitse ambassadeur uit Den Haag dr. Horst Becker (Botschaftsrats), namens de Duitse regering een toe spraak houdt. Als het carillon de klanken „Ich hatte einen Kamera den" over de dodenakker zal laten linken, zal de vertegenwoordiger van de ambassadeur een krans leggen, waarna kransen worden gelegd door afgevaardigden van de Duitse dele gatie van het Nato Hoofdkwartier uit Brunssum, door de afvaardiging van het luchtmachtregiment uit Bu- del en van het Duits materiaaldepot uit Lieshout. De heer Carlo van Gersdorff uit Kassei zal namens de Volksbund Deutsched Kriegsgraberfürsorge een toespraak houden en een krans aan het hoofdkruis plaatsen. Met een lied van het jongenskoor wordt de plechtigheid, die ieder jaar door zijn sobere uitvoering, op de vele nabe staanden diepe indruk maakt, be sloten. Te Amsterdam slaagde P. G. A. Flinsenberg, Tuinstraat 7, Venray, voor aannemer-stucadoor. Verzilverd vaasje - mooi geschulpt model^ 25 Kandelaar in barokstijl - wit mat plateel ^Smaakvol en gezellig beschilderde broodplank - [met een riempje van leer om aan de muur te hangen 8-Delig Pindastel - uitgevoerd in artistiek gevlamd Hee| mooi g kapste| aardewerk spiegel, kam en borstel met gouddekor - verpakt in handige etui «^7S Porseleinen kop en schotel - in originele dierdekors J 95 Het prachtige en volledig gegarandeerde Orna-bestek; Tafelcouvert 6/° Dessertcouvert s.9S:' zes gebaksvorkjes zes theelepels^ «5 Veilige kleerhanger gQ - bekleed met lederplast JLm Met lederplast beklede broekklem J 25 Moderne theepot - prachtig koper verchroomd, met een altijd koele koudgreep ffg Perculator de handigste koffiepot die er is; mooi koper verchroomd met een greep die koel blijft;inh.11/2 liter 75 Stevige en royale wasbox met een wasserettetas - in leuke dekors 75 Wijnschenker, prachtidee voor gezellige fijnproevers: smeedijzeren staander met geslepen kelk^^ §0

Peel en Maas | 1969 | | pagina 17