s.v.v. JEUGD enïaq SVV. NIEUWS v.v. OOSTRUM S.V. LEUNEN RUITERSPORT DUIVENSPORT JUDO GYMNASTIEK BILJARTEN V.C.ROOY LYCEUM '64 PUIS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PULS DE MOLENWIEKERS M.H.C.V. VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 No. 43 NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAM U DENKT PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 12 ct PRIJS PER KWARTAAL IS GOEDKOPER DAN U DENKT mm. ABONNEMENTS- (buiten Vnnroy 125) SPORT B Uitslagen zondag j.l.: Wattenhorst 3Venray 3 (bkerwedstrijd) 42 Competitie: Griendtsveen 2Venray 6 38 Venray 7—EWC 4 9—1 Venray 8BW 3 12 Brughusia 2Venray 9 24 Programma zondag 26 okt.: Venray 1—Spel. WW 1 2.30 u. Spel. Irene 4Venray 3 12.00 u. Venray 4Ysselsteyn 2 12.00 u. Venray 5—HRC 2 2.30 u. Venray 6Hegelsom 4 12.00 u. Molenwiekers 2Venray 7 2.30 u. EWC 3—Venray 8 12.00 u. Na een vrije zondag Staat Venray 1 zondag a.s. voor het 7e competitie duel. Ditmaal wordt de strijdbijl op genomen tegen Spel. WVV uit Maastricht. Het SW-team zal a.s. zondag drie invallers tellen, maar dat mag o.i. nauwelijks bezwaarlijk zijn om de eerste overwinning te behalen. Het spelersarsenaal is der mate dat er o.i. nauwelijks van een verzwakking sprake zal zijn. Er móet doodgewoon gewonnen wor den. Natuurlijk hebben wij gemak kelijk praten, maar de SW'ers be seffen maar al te goed dat het hoog tijd wordt dat er punten verzameld worden. Men zal stuiten op een ster ke tegenstander, die onlangs kop loper Venlo nog versloeg, maar met inzet van alle krachten en sneller spel op het middenveld, moet het mogelijk zijn de eerste overwinning te behalen. Van de supporters verwachten wij dat ze met sportieve aanmoedigin gen de SW-ers zullen aansporen tot grote daden. SW'ers veel succes! Fair-play cup Het is enkele jaren geleden een goede gedachte geweest van een Venrayse scheidsrechter om voor 't sportiefste elftal van SW jaarlijks een fair-play cup beschikbaar te stellen. Tijdens de bijeenkomst van SW, verleden week dinsdag, werd deze trophee uitgereikt aan het vijfde elf tal van SW, dat op voortreffelijke wijze de sportiviteit hoog hield en de onderlinge band' zeer hecht maakte. Het was dan ook alleszins verdiend dat leider J. v. d. Laar en aanvoerder A. Janssen, uit handen van voorzitter A. Rooyakkers deze trophee mochten ontvangen. De voorzitter deelde hierna mee, dat er in het vervolg een wissel-tro- p'hee beschikbaar zal zijn. Deze is geschonken door de veteranen-afde ling, terwijl de SW-senioren een zelfde wissel-cup aan de jeugd-af- deling heeft geschonken. Deze cups zullen telkenjare voor zien worden met de inscriptie van het winnende team. Bovendien heeft men aan beide tropheeën een naam gegeven van mensen, die veel voor SW betekend hebben. Hoe kan het dan ook anders dan dat de Fair-play cup van de senioren de naam gekre gen heeft van de: „Thei Hoedemae- kers-trophee". Wat de junioren be treft wordt kap. J. Heimans z.g. in deze cup herdacht. En nu kan men elkaar sportief beconcurreren wie na afloop van dit seizoen als eerste de wisselcup zal mogen ontvangen. Deze zal het hele jaar door een ere-plaats krijgen in de kantine bij het sportveld. In Kevelaer konden onze vetera- n enhet niet redden, meed door toe doen van de scheidsrechter verloren zij de wedstrijd met 32. A.s. zaterdag komt het sterke „Preussen" uit Krefeld op bezoek. Het zal wel een zware dobber wor den om daarvan te kunnen winnen. De wedstrijd begint om 4 uur pre cies aan de Oostsingel. Aangewezen spelers: M. Gommans, Jo Gommans, V. Lu- cassen, F. Schellen, Th. Swinkels, M. Arts, A. Arts, H. de Bruyn jr., M. Oymans, G. Poels, W. Clevers en M. Beerkens. Afmeldingen voor vrijdagavond bü H. de Bruyn, Beukenlaan 20. Uitslagen zaterdag 1§ okt.: Tiglieja AlVenray Al 02 Wittenhorst A2Venray A4 22 Castenray AlVenraq A6 22 Venray BIPanningen BI 35 Wittenhorst B2Venray B2 60 Venray B3Venray B5 22 Hegelsom B2Venray B4 44 Venray DlWanssum Dl 31 Programma zaterdag 25 okt.: Venray AlBelfeldia Al 3.30 u. Wittenhorst AlVenray A2 3.00 u. Molenwiekers Al-Venray A5 3.00 u. Helden BIVenray BI 2.30 u. Merselo BIVenray B3 3.00 u. Holthees DlVenray Dl 10.30 u. HRC D2—Venray D2 10.30 u. Venray D3—DIS Dl 10.30 u. Venray D4Ysselsteyn D2 10.30 u. De clubmorgen is zondag voor de B-spelers. In het begin van de wedstrijd te gen Resia-2 waren de Molenwiekers meer in de aanval dan de gasten. De doelpunten kwamen echter aan de andere kant. Resia kwam met 02 voor te staan, maar bij de rust was de stand weer gelijk door doel punten van Gommans en Tijssen. Na de rust roken de Molenwie kers de overwinning. Er werd een voorsprong opgebouwd door doel punten van Gommans en Kiriwen- no. Hierna werd de wedstrijd wat rommelig wat resulteerde in een of ficiële waarschuwing van een Resia- speler. Uit een solo van Vollenberg ontving Gomans de bal, die hiermee de hattrick verrichtte. Eindstand 52. Dit was tevens de eerste over winning van De Molenwiekers in dit seizoen. Programma zondag 26 okt.: Melderslo 3Molenw. 1 12.00 u. Molenw. 2Venray 7 2.30 u. Programma zaterdag 25 okt.: Molenw. AlVenray A5 3.00 u. Venray B2Molenw. BI J.30 u. Het is Oostrum zondag ji. niet gelukt om in de bekerwedstrijd' te gen Geysteren tot een overwinning te komen. In een gelijkopgaande strijd wisten zij een verdienstelijk 33 gelijkspel in de wacht te slepen. In de verlening wist geen der teams te scoren, zodat er strafschoppen ge nomen moesten worden. Geysteren profiteerde hiervan door er 4 van de 5 te benutten, terwijl Oostrum er slechts drie benutte. Hierdoor is Oostrum uitgeschakeld voor verdeer deelname aan de be- kercompeitie. A.s. zondag speelt Oostrum 1 uit tegen Resia 2, aanvang 2.30 uur in Wellerlooi. Oostrum 2 speelt thuis tegen Leu nen 1 om 2.30 uur. Uitslagen: Leunen A2Hegelsom A2 50 Leunen 1Wittenhorst 4 40 DIS 2Leunen 3 11 Programma zaterdag 25 okt. 1969: Wittenhorst DlLeunen Dl 10.30 u. vertrek 9.45 uur Leunen D2—Holthees D2 10.30 u. Leunen D3Leunen D4 10.30 u. Leunen AlWittenhorst A2 14.30 u. EEV AlLeunen A2 15.00 u. vertrek 14.15 uur Wanssum ClLeunen Cl 14.30 u. vertrek 13.45 uur Zondag 25 oktober 1969: Oostrum 2Leunen 1 14.30 u. vertrek 14.00 uur Leunen 2Wittenhorst 6 14.30 u. Swotgense Boys 3Leunen 3 12.00 u. vertrek 11.15 uur Op zondag 26 okt. a.s. organiseert de L.R.V. St. Isidorus te Venray op het terrein van Mevr. Burgman aan de Beekweg een Geoomb. wedstrijd. Deze wedstrijd welke zal bestaan uit een nummer Dressuur 4-tal, 2 ruiters van dit viertal rijden een Ind. Dressuurnummer en 2 ruiters moeten een springconcours afleggen. Het totaal van de punten van deze 5 onderdelen bepaalt de einduitslag. Voor deze wedstrijd hebben onder andere ingeschreven de Nederland se kampioenen in de dressuur 8-tal- len, nl. de afd. De Maasruiters uit Kessel alsook de res. kampioen afd. Meerlo. Als individuele ruiters zullen ojn. starten de Ned. kampioen Ind. Dres suur J. Peeters uit Weert met zijn paard Sahara alsook de res. kam pioen van de Limb. Bond nl. H. Pee tere uit Weert met het paard Fedor. Bij de springruiters die uitkomen voor de gecomb. wedstrijd, zijn ver schillende bekende comb. n.l. W. Versohaeren uit Kessel mèt Sundy die het vorig jaar deze Gecomb. Wedstrijd te Venray won, alsook J. Bovee en H. Aerts uit Meerlo en de kampioen springen Middel, G. Camps uit Meerlo met Donto. Naast deze gecomb. wedstrijd zal er nog een Jachtspringen worden gehouden, waaraan ook diverse be kende Limb. Ruiters zullen deelne men. Verder zal Burgemeester dre. F. Schols van Venray op deze wed strijd de trekking van onze loterij, met als hoofdprijs een ponyveulen, en verder nog mooie prijzen, ver richten. Liefhebbers van de ruitersport kunnen dus a.s. zondag te Venray weer volop genieten van deze mooie en edele sport. Tot a.s. zondag op het terrein aan de Beekweg. P.D.V. DE PEELKRUISERS Heden vrijdag 24 okt. vergadering, aanvang 7.30 uur. Op deze vergade ring moeten de ringen voor het ko mende jaar besteld en betaald wor den. Komende week hopen we de kam pioenschappen te vermelden. Uitslagen j.l. weekend: Dames: Groen Wit 3Venray 2 02 Jongens: Venray cCivicum b 24 J.l. zondag speelde Dames 2 in Venlo tegen Groen iWt 3. In de eer ste helft bleek al vlug dat Venray de sterkere ploeg was. Doordat het elf tal aan de haar altijd plagende ver leiding om met z'n allen op de bal af te stormen, vrij goed wist te weerstaan, werd er niet gehakt maar gehockeyd. Al vlug wist E. Hoekstra een haar geboden kans uitstekend te benutten: 10. Kort voor rust scoorde ze nog een keer met een zeer scherp schot: 20. Het was wel jammer dat in deze eerste 35 minu ten door te gejaagd en gehaast spel over menige bal werd heen geslagen. In de tweede helft maakte de ner vositeit plaats voor een nog grotere aanvalsdrang. Er werden vele goede aanvallen opgebouwd, maar helaas nog meer goede kansen gemist. De stand bleef 20. Een nliet helemaal juiste weerga ve van de verhouding maar als we veel oefenen en de wijze raad van onze trouwe supporters aannemen zullen we het doelpunten maken ook nog wel leren. Denk aan de training vrijdagavond en zaterdagmiddag! Programma a.s. weekend: Zaterdag 25 okt.: Jongens: Deurae aVenray a 14.00 u. vertrek zie Cals. Horst bVenray b 15.00 u. vertrek 14.30 uur Z.O. bus Venray cVenlo e 13.30 u. Meisjes: Venray pBlerick p 12.00 u. Zondag 26 okt.: Dames: EindhovenVenray 12.00 u. Vertrek zie Cals. Heren: TegelenVenray 15.00 u. Vertrek zie Cals. Venray 2Tegelen 4 12.00 u. Zondag 26 september zullen in Kerfkrade internationale wedstrijden worden gehouden. A. v. Stokkum, Fr. van Stokkum en G. Terwijn zullen de eer van J.V. Venray zo hoog mogelijk proberen te houden. Wij wensen hen alle sterkte toe. Afgelopen dinsdag was de trainingsles van de heren senio ren goed bezocht. Laten we het zo proberen te houden. ST. CHRISTOFFEL Na een periode van rust en enkele moeilijkheden te hébben overwon nen, zijn we weer vlot aan het draaien. A.s. zondag gaat Jan van Daal weer z'n geluk beproeven bij de Limburgse kampioenschappen te Brunssum. Hij zal daarbij ongetwij feld goed meedraaien. Maar hierover volgende week meer. 23 nov. zal het voor het eerste in de geschiedenis van St. Christoffel zijn dat een ritmische groep deel neemt aan de kampioenschappen van Limburg. We hebben hoge ver- wacthingen van deze groep, daar ze al verschillende prijzen op regionaal vlak gewonnen hebben. 7 december organiseert St. Chris toffel de kringselecties te Venray. Ook hierbij zullen verschillende le den van onze vereniging vertegen woordigd zijn. Verder zullen in 1970 verschillende evenementen georgani seerd worden. Zoals U uit het bovenstaande hebt kunnen konkluderen, gonst het van a'ktiviteiten en daar dit organisato risch nogal wat werk met zich mee brengt zouden wij de bestuursvaka- tures graag aangevuld zien. Hebt U interesse in de tumsport en beschikt U nog over wat vrijetijd stelt U zich dan mondeling of schrif telijk in verbinding met de heer v. d. Heuvel, Hoenderstraat 67. De vriendschappelijke tafeltennis- ontmoeting tegen de Eindhovense Gehandicapte Sportvereniging j.l. zondag eindigde in een overwinning voor onze Venrayse dames, ook dit maal konden de heren de overwin ning niet in eigen huis houden, hoe wel met gering verschil, namen de Eindhovense heren de punten mee naar de lichtstad. Niettemin waren het prettige en spannende wedstrijden, waarover na afloop in café restaurant Thielen nog eens gezellig werd nagekaart. Met ernst worden de trainingen inmiddels voortgezet, want in de cember hoopt men weedrom te kun- aen deelnemen aan een sportdag in Brunssum. K.N.B.B. In café Volleberg, Henseniusstraat werden afgelopen weekend de voor wedstrijden van de 4e klasse libre van de KNBB gespeeld. De jeugdige W. Hendriks Pzn. neeft zich in deze wedstrijden zeer ?oed geweerd en wist .met veel elan de eerste plaats te behalen met een gemiddelde van 2.23 wat voldoende was voor promotie. W. Kessels bracht de hoogste serie op zijn naam, nl. 24 in de partij te gen J. Borghs. Eindstand: AJgem. gem. Pnt. W. Hendriks, Ketsere 2.23 10 W. Klomp, H.G.L. 1.80 10 Wl Kessels, VOP 1.83 6 T. 'Borghs, Ketsers 1-29 2 Creemers, VOP 1.16 2 De organisatie was in handen van B.V. De Ketsere. Heren: VC Rooy 1Tupos 31 In een zeer boeiende wdtrijd s het VC Rooy einelijk eens gelukt het ge vreesde Tupos (koploper) te ver slaan. Geladen begon VC Rooy aan de eerste set. Met goede set-ups en smashes werd de Tupos-verdediging bestookt. Tot 1111 bleef de stand gelijk, maar hierna drukte VC Rooy door en won de set met 1512. Met goede moed begon Heren 1 aan de tweede set. Met verrassende aanvallen ging deze set uitstekend van start. De taktisch geplaatste bal len waren voor Tupos steeds onbe reikbaar. Lang bleef de stand ge lijk, maar ook nu wist VC Rooy door de enorme vechtlust de tweede set te winnen. Met 1614 werd deze set begonnen. Nu volgde de beruchte derde set. VC Rooy kreeg in deze set geen schijn van kans en verloor met 5-15. Bij het publiek heerst een beetje angst toen VC Rooy aan de vierde set begon, doordat de derde set zo dik verloren was., maar VC Rooy toonde in deze set een enorme wils kracht. De strijd ging in deze set ge lijk op. Tot 7—7 bleef de stand ge lijk, maar door goede smashes liep VC Rooy van 97 uit tot 149. Maar nu moest dat laatste puntje nog gescoord worden. Tupos kwam terug en liep zelfs in tot 1413. Bij deze stand heerste er een enorme spanning. Verschillende keren ging de serve op en neer, maar met een enorme dreun maakte VC Rooy een einde aan deze levendige wedstrijd. Setstand 1513. Een resultaat om op verder te bouwen. TVC—VC Rooy 2 3—1 Setstanden 15-11 15-13 9-15 16-14. Evenals vorige week hebben de re serves van VC Rooy bewezen, dat ze dit jaar een goed eindresultaat in de ranglijst kunnen behalen. Of schoon de wedstrijd verloren werd, zien we toch goede perspectieven voor de toekomst. De eerste set was er sprake van „veel geschreeuw, maar weinig wol". Het fanatisme was er; de juiste resultaten ontbra ken. Dit was echter geen reden om op te geven. De volgende drie set nam VC Rooy resp. voorsprongen van 8-13, 9-13 en 11-14. Dat hiervan slechts de derde set gewonnen kon worden, kwam, doordat VC Rooy met twee tegen standers te kampen had, n.l. TVC en de scheidsrechter. Zodoende kon het technisch zeer zwakke TVC een zwaar bevochten zege binnen bereik halen. Heren, geeft de moed niet op! Za terdag a.s. blijven in ieder geval de eerste twee puntjes in Venray. Het humoristisch gestemde 2e zes tal was zondagmorgen weer vroeg uit de veren voor een korte trip naar Tienray. De laatste tegenslag werd overwonnen, de bal lag er nog. VCT—VC Rooy 3 0—3 Heren 3 kon deze week geen over winning in de wacht slepen, alhoe wel deze er wel met een beetje meer goede moed in gezeten had. De aan val en verdediging liet nog wel iets te wensen over, waardoor het geheel een teleurstellende wedstrijd werd. Dat dit niet nodig geweest was, hoeft eigenlijk niet meer gezegd te worden. TVC 2—VC Rooy 4 3—0 In een zeer slechte wedstrijd is het Heren 4 in Venlo niet gelukt 'n overwinning te behalen op TVC 2. Een wedstrijd, waarin zeer romme lig werd gespeeld. VC Rooy 4 speel de systeemloos en wist zelden tot een goede aanval te komen. Afgaan de op de wedstrijd van vorige week zullen we deze nederlaag maar met een korreltje zout nemen. Laten we ons a.s. zaterdag tegen VCSB eens van de andere kant zien. Veel suc ces! Dames: Peel PuschVC Rooy 3 22 Optimistisch gestemd vertrok Da mes 3 naar Meyel om daar nieuw lichter Peel Pusch te bestrijden. Da mes 3 speelde geen onverdienstelijke wedstrijd en wist toch een puntje mee naar huis te nemen. Met een beetje meer geluk had er een over winning in gezeten. Er werd goed geserveerd en het stoppen van de serve, een probleem in de voorgaan de wedstrijd, toonde aanmerkelijke vooruitgang. Met nog meer samen spel en inzet kunnen beslist over winningen behaald worden. Setstan den: 15-11 9-15 16-14 0-15. VC Rooy 2VCV 1—3 Vol goede moed begonnen de da mes aan de wedstrijd maar al gauw vervielen ze in slecht spel naarmate de punten aan de andere kant vie len. De voorsprong van de VC V-da mes was niet meer in te halen. De derde set echter was vol verrassin gen. Het spel was uitermate goed, zó zelfs dat d eetgenstanders er verrast door waren. VC Rooy won deze set dan ook ruim. De vierde set gaf de doorslag. De tegenstanders gaven blijk van meer doorzettingsvermo gen en wonen deze set met gemak. Jammer, een gelijk spel had er in kunnen zitten. Setstanden: 3-15 1-15 15-9 2-15. VC Rooy 1Tupos 30 Ook Dames 1 leverde een zeer goede orestatie door de Tupos-dames met 30 te verslaan. Ofschoon de Tupos-dames nog geen enkele wed strijd gewonnen hadden, bleken ze aanvankelijk toch sterker te zijn als men gedacht had; vooral de eerste set was daar een duidelijk voorbeeld van. Na een 60 achterstand haalde VC Rooy de achterstand met goed aanvalsspel in en wist in de slotfase zelf de setwinst te grijpen. In de tweede set liep VC Rooy snel uit en gaf deze voorsprong ook niet meer prijs. Vol goede moed be gon Dames 1 aan de derde set. Met 103 kwam Dames 1 voor te staan. Maar de Tupos-dames gaven zich nog niet gewonnen en haalden zelfs op tot 109. Maar door een goede time-out werd Tupos uit zijn spel gehaald, waarna Dames snel een einde aan deze set maakten. Set standen: 19-17 15-11 15-12. Programma zaterdag 25 okt.: Dames: VCT 6—VC Rooy 3 VC Rooy 2—VCT 5 VC Rooy 1Karanoi 2 Heren: VC Rooy 4VCSD Hovoc 4VC Rooy 3 VC Rooy 2VSW 2 VC Rooy 1Smash Voor opstellingen zie Hotel Kemps. VCMLyceum 5 03 Weer lekker op dreef, dat vijfde. Fris spel, leuke combinaties, zo nu en dan afgewisseld met een ferme smash in het achterveld van VCM dat met zulke ballen meestal geen raad meer wist. Alleen in de tweede set verloor Lyceum 5 even de greep op het spel. VCM kwam toen sterk terug. Het herstel kwam voor het vijfde juist op tijd. De derde set was toen nog maar een „makkie". VCSDLyceum 4 22 Het eerste puntverlies van een Ly ceum-team werd zaterdag jJ. een feit, toen Lyceum 4 de wedstrijd te gen Stella Duce uit Venlo niet in haar voordeel kon beslissen, alhoe wel men een goed uitzicht had op een overwinning. Na twee sets was het n.l. 20 in het voordeel van Ly ceum 4. VCSD kwam in de resteren de sets echter beter voor de dag en vocht verbeten voor een puntenver deling, wat dus gelukte. Lyceum 3Hovoc 4 30 Gauw vergeten, deze partij. De set standen 151 154 151 spreken duidelijke taal. niet wat betreft de sterkte van Lyceum 3, wel wat be treft het zeer zwakke Hovoc 4. Lyceum 2VSW 2 30 Idem dio, zo zou men aansluitend bij het voorgaande, van de wedstrijd Lyceum 2VSW 2 kunnen zeggen. Dat VSW 2 geen sterke tegenstan der was had men al van horen zeg gen, maar dat dit zestal zo zwak speelde had men niet durven den ken. Op grond van het door VSW 2 vertoonde spel kan wel haast met zekerheid geconstateerd worden: een van de degradatie-kandidaten was hier aan het werk. Lyceum 1Hovoc 2 30 In een bij vlagen goede wedstrijd heeft Lyceum 1 ook op de tweede competitiedag een verdiende over winning behaald. Door onnauwkeu righeden in de blokdekking wist Ho voc 2 snel een 50 voorsprong te nemen. Met een aantal prima opge bouwde aanvallen werd de Hovoc- verdediging daarna doorboord en de achterstand ingelopen. Hovoc was niet direct uit het veld geslagen en kwam op zijn beurt weer sterk te rug door enkele plaatsballen in het achterveld. Een time-out aan Ly ceum-zijde bracht echter de omme zwaai: 1512. Doordat de ballen in het achter veld kort werden gestopt en gevolgd door enkele steek-set-ups die goed werden afgewerkt, was de beslissing in de tweede set vrij snel gevallen (158). De derde set kenmerkte zich door rommelig aandoend spel. Hovoc geloofde niet meer in een zege en Lyceum, blijkbaar onverschillig ge worden door het vlot verlopen spel in de voorafgaande set (kenmer kendkon niet meer de concen tratie opbrengen om op de in de tweede set ingeslagen weg verder te gaan. De overbekende nachtkaars kwam eraan te pasCommentaar van onze correspondent: het pene tratiesysteem werd bij vlagen, voor al in de tweede set, goed toegepast. Zaterdag a.s. is alleen Lyceum 5 vrij van competitie-wedstrijden. Ly ceum 1 zal thuis spelen tegen een tegenstander waarvan de sterkte moeilijk te bepalen is, aangezien dit team vorig seizoen niet tot de te genstanders van Lyceum behoorde. Lyceum 2 daarentegen zal het uiter mate moeilijk krijgen in Weert, waar het uitkomt tegen de VSW- Dloeg, die vorig jaar beslag legde op het kampioenschap van de afdeling Roermond. Het programma ziet er zo uit: 16.00 u. Lyceum 1Fighters 17.00 u. Lyceum 3Tupos 2 16.00 u. VCT 2—Lyceum 4 20.00 u. VSW—Lyceum 2 HONKBAL Dat de vriendschappelijke wed strijd tegen de „Mustangs" (173) een zo goede generale zou blijken te zijn voor het Kangoeroestoemooi had DAR na het kampioenschap van de Roermondse honkbalvereniging niet verwacht. Eechter ook dit jaar wisten de Venrayse honkballers in Roermond beslag te leggen op de eerste plaats in het Bill-Alhouse-toernooi en ga ven hiermee een veelzeggend visite kaartje af. DARKangceroe's 30 Direct in de eerste wedstrijd wer den de organiserende Kangoeroes met 30 in vier innings naar een nederlaag gespeeld. Het zware werk kwam van werper Henk de Römph, die zelf met 8x3 slag, 0x4 wijd en 0 honkslagen tegen 8-0-0 de Kangoe roes zelfs niet op het eerste honk toeliet en gesteund door 4 vangbal- len, zijn vijfde „perfect game" van dit jaar liet noteren. DAR,scoorde zelf door Willy Dommeck, die door een stootslag over de thuisplaat ge loodst werd, en vervolgens op sla gen van Jeu Troisfontaine en Grad Vollenberg. DAR—DAF 7—1 Deze wedstrijd werd beslist door de vaardigheid van de DAR-slagploeg, waarbij iedereen het nodig vond zijn oersoonlijk slaggemiddelde nog eens grondig op te vijzelen. Het een en ander gebeurde meer tot leringh dan vermaeck van DAF, dat in 2 slag beurten het strijdperk verliet. DAR—DAF 5—2 Deze wedstrijd gaf hetzelfde beeld als de voorgaande ontmoeting, slechts met dat verschil, dat de DAF buitenveldere wat meer oog kregen voor ver- en hoog geslagen projec tielen. Bovendien was de DAF-coach zo verstandig zijn veldere diep d.w.z. in het schootsveld van de DAR-slag ploeg te plaatsen, zodat een groot aantal dreunen een einde vond in naarstig uitgestoken handschoenen. DARKongoeroes 22 Slechts als Kangoeroes met 101 zou zegevieren was DAR geslagen voor de eerste plaats. Zodoende trachtte een geladen Kangoeroes de kaarten bekwaam te schuden, zodat ze een goed aantal troeven in han den zouden krijgen. Onmiddellijk in de eerste slagbeurt keek DAR inder daad tegen een 20 achterstand aan. Hierdoor werd DAR geprikkeld en wakker geschud en verliep de wed strijd verder op het scherp van de snede. Er ontstond een verwoed gevecht om de punten, waarbij DAR verde digend de thuisplaat schoon wist te houden. Bovendien wist DAR in de derde slagbeurt langszij te komen door klapp envan Grad Vollenberg, Willy Dommeck en Martin Klomp (2-2). Hiermede won DAR voor de 2e maal in successie het Kangoeroes toemooi en kon de „Bill-Alhouse"- trophee wederom mee naar Venray gevoerd worden. Zaterdagmorgen om 10.00 uur verzamelen op Tinnegieterstraat 31 voor de wekelijkse bosloop. Zaterdag 8 november: algemene ledenvergadering.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 13