SVV TUMMERS- SPORTm iSmuu} Sportcentrum LEUNEN s.v.v. jeugd v.v. 00strum S.vv. NIEUWS VETE R A N E N Philips-TV met 6 zenders (ook Vlaams-België), gro te luidspreker, 110° beeld buis, eenvoudige bedie ning aan de voorkant. En dat alles voor Ga voor een Philips-TV liever ineens naar Tummers. Want bij ons koopt U al een echte Philips-TV voor 498,- en daarbij krijgt U toch nog alle service van Tummers èn 1 jaar garantie. Zoals we verleden week reeds uitvoerig meldden, heeft zaterdag de gemeenschap van Leunen, Heide en Veulen het nieuwe sport centrum met enige feestelijkheden in gebruik genomen. Ruim een jaar, nadat burgemeester Custers gepoogd had met een bulldozer de grond te egaliseren, kon burgemeester Schols de aftrap doen op een gloednieuw speelveld. Een van de speelvelden, die met kleed kamers, een kantine, dit nieuwe centrum vormen. Voordat het zover was, had Pas toor Jonkers die nieuwe complex reeds ingezegend en was er in een spannende wedstrijd tussen Leunen 1 en SW 3 de kwaliteit van de grasmat reeds beproefd. Een keuri ge grasmat, zoals alles keurig is, in dit centrum. SW 3 dat kennelijk met de ge dachte het veld in kwam aan Leu nen 1, dat een klase lager speelt dan zij, een gemakkelijke prooi te heb ben, kwam bedrogen uit. Weliswaar wisten de SW-ers al vrij spoedig een verdiende 0-1 voorsprong te ne men, maar het Leunse enthousiasme dat zoveel heeft bijgedragen tot de totstandkoming van dit complex, werd ook bij het voetballen getoond. En dat was de ondergang van SW 3, dat met 31 de boot in ging. GEMEENSCHAPSZIN Burgemeester Schols, die we nu in een week, behalve Nederlands, Duits, Frans, Iitaliaans en Engels hoorden spreken, toonde zich best tevreden met wat in Leunen tot stand is gekomen. Dit was voor hem het sprekende voorbeeld van de ge dachte, dat hij altijd propageert, na melijk dat in goed samenspel van de burgers onderling en de burgerij met de overheid machtig veel ge daan kan wordenMeer dan dat de overheid het alleen moet doen. En dat zei hij dan ook duidelijk, daarbij de drie kerkdorpen felici terende die door dit samenspel nu eindelijk bereikt hebben, waar men al jaren over gepraat heeft, een eigen sportcomplex. Met de wens, dat in sportieve strijd de jeugd zich hier meten zal, deed hen de aftrap, na ook de Engelse gasten uit Laar- bruch in hun eigen taal begroet te hebben R.A.F.S.V.V. 0—4 Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd die hierna volgde tussen de Royal Air Force (selectieteam) uit Laarbruch en S.V.V. Een fris partij tje voetbal, waarin SW overwe gend duidelijk de toon aangaf. Dat kan Venray hoop geven voor de a.s. kompetitie. Na goed open en aan vallend spel was het in de 12e min. W. Peeters die een prachtig doel punt scoorde. Drie minuten daarna was het H. Mulders die voor 20 zorgde en met deze stand ging de rust in. Na de thee benutte H. Mul ders een strafschop, toegekend we gens hands en L. Clephas maakte er tenslotte 40 van. De Engelse te genstanders waren, aldus hun ver klaringen, overrompeld door het of fensieve spel van de SW'ers. RECEPTIE Na de officiële ingebruikname van het voetbalveld vond het in het ge meenschapshuis te Leunen een druk bezochte receptie plaats door het stichtingsbestuur van het sportpark Leunen. Hier feliciteerde als eerste de heer Claessens, voorzitter van de kring Horst—Venray bestuur en voetbal vereniging Leunen. Hij dankte het Venrayse gemeentebestuur voor het geen dit gemeentebestuur over heeft voor de sport. Het technisch kunnen van een club wordt dikwijls mede bepaald door het kunnen van het bestuur, aldus deze spreker, en het bestuur van Leunen heeft haar kiin- nen bewezen. Hij wenste de voetbal vereniging Leunen prettig voetbal len toe en wederom een straffeloze competitie. De heer G. Mulders, vice-voorzit- ter van SW Venray prees de goede samenwerking bij de totstandko ming van het sportpark en stelde de bewoners van Leunen ten voorbeeld voor hun inzet. De H.E.H. Deken A. Loonen was speciaal gekomen om de bevolking van Leunen, Veulen en Heide geluk te wensen. Dit complex moet de goede sport ten goede komen, aldus de Deken, die behalve geestelijke ook financiële bijstand beloofde. De heer Jenniskens sprak namens de sportstichting Ysselsteyn, waar men ook bijna klaar is met het sportpark, woorden van gelukwens. Dankbaar moeten wij het gemeente bestuur blijven voor de medewer king bij de stichting van sportvel den, aldus dit raadslid. Loco-burgemeester A. van Dijck dankte vooral voor de medewerking welke het gemeentebestuur had mo gen ondervinden van de betrokken grond-eigenaren in Leunen en van de ruilverkaveling Lollebeek. Trainer Janssen uit Sevenum hoopte dat vele moeilijkheden voor de 3 senioren, 9 junioren en 4 pupil len-elftallen nu wel opgelost zijn maar vroeg vooral belangstelling van de inwoners van Leunen voor de verrichting van de elftallen. Pastoor Jonkers wees op de vele problemen welke de vrijetijdsbeste ding met zich brengt. Hierbij kan de sport, mits goed bedreven, een welkome oplossing in dat probleem worden. Pastoor Jonkers sprak de hoop uit dat sportief gevoetbald zal worden op dit sportveld. Moge de jeugd leren in goede zin met anderen samen te werken, dan zal dit sportveld een aanwinst zijn voor de parochie,aldus deze spreker. De heer Loonen dankte speciaal de bewoners van Leunen, Veulen en Heide door wier samenwerking dit bereikt kon worden. Hij meende dat juist die samenwerking iets zal gaan betekenen voor de toekomst. Als laatste spreker sprak de heer Baltussen, voorzitter van de voetbal vereniging Leunen en tevens voor zitter van de stichting sportpark Leunen. Hij dankte voor de grote opkomst tijdens het gebeuren op het sportveld en tijdens de receptie. Dat de belangen van de drie dorpen ook in de toekomst in prettige verstand houding behartigd blijven worden, was zijn wens. Hij dankte de bevolking van deze drie kerkdorpen hartelijk voor de reeds betoonde medewerking en hoopte dat, indien straks wederom een financieel beroep zou worden gedaan, dat dan ook de bevolking weer zou meewerken. Hij spoorde verder de ouders aan belangstelling te tonen, ook bij de wedstrijden van de jeugd. Na alle sprekers nog apart te hebben bedankt en bericht van verhindering van oud-burge meester mr. Custers te hebben voor gelezen kwam ook aan deze bijna 2 uur durende receptie een einde. Als laatste voorbereiding op de competitie speelde Venray 1, bü gelegenheid van de opening van het sportpark te Leunen, een wed strijd tegen het selectieteam van de R.A.F. uit Laarbruch. De Leunse organisatoren zullen er geen spijt van hebben deze teams uitgenodigd te hebben voor dit sportgebeuren, want deze wed strijd stond op hoog peil, al moe ten we wel vaststellen, dat we lie ver een iets sterkere tegenstander voor Venray hadden gezien, want de Engelse gasten kwamen tegen dit SW team op alle fronten te kort. Dat er zelfs bij de beste organi satie want die was goed een communicatiestoornis kan voordoen, bleek zaterdag. Toen beide teams gereed waren om aan de wedstrijd te beginnen, bleek dat zowel de R.A.F. als S.V.V. in het rood gesto ken waren. Nadat de SW'ers in re cordtijd nieuwe shirts hadden ge haald, kon burgemeester drs. Schols een kwartier later dan gepland was, de officiële opening van het sport park verrichten. Nadat de burgemeester kundig de aftrap had verricht, gingen de En gelsen fel in de aanval, maar na goed vijf minuten beheerste Venray het spel. De Engelse achterhoede, die in de eerste helft nog voldoende adem had, wist met harde maar fai re ingrepen het de eerste 10 min. nog wel te klaren. De mandekking was bij de tegenpartij onvoldoende, waardoor vooral Joop de Klerk keer op keer paniek zaaide in de Engelse verdediging. In de 12e min. was het dan ook deze speler, die de Engelse defensie ontwrichtte en op het juiste moment Wim Peetere van een keu rige pass bediende. Via binnenkant paal passeerde hij de doelman: 0-1. R.A.F. had een kort antwoord, maar verder dan een flitsend schot tegen de lat liet de goed spelende Venray-verdediging het niet komen. Het vuur dat bij de Engelsen vlug geluwd was, laaide bij de SW'ers helemaal op. Een prachtige een-twee combinatie tussen H. Mulders en J. de Klerk was in de 15 min. de in leiding tot het tweede doelpunt. H. Mulders haalde de bal op eigen helft op, speelde onmiddellijk door naar J. de Kerk, ging zelf diirect mee in de aanval, kreeg de bal op maat te ruggespeeld van J. de Klerk, waar na de razendsnelle Venray-rechts- buiten beheerst doelpuntte: 02. P. Volleberg, die weer een grote rol op het middenveld vervulde, had in deze periode wel iets zelfzuchtiger mogen zijn. Tweemaal forceerde hij een break-out, kwam in goede sco- ringspositie» maar speelde beide ma len overigens zuiver over. Was er in de eerste helft reeds sprake van een duidelijke veldmeer- derheid van de SW'ers, in de twee de helft kwamen de R.A.F.-mensen bijna niet meer tot een behoorlijke aanval; enerzijds door de slechte konditie van dit team, anderzijds door het hoge tempo dat Venray speelde en die goede vorm waarin het SW-team deze wedstrijd stak. Vooral de voorhoede, waarin we een vrij goede rentree zagen van Wim Peeters op de linkervleugel, maar waar ook J. de Klerk en H. Mulders zeer goed spel lieten zien, is de laat ste weken in goede vorm gekomen. Maar nog even terug bij de wed strijd. In de 12e min. bij een plotse linge doorbraak van Venray, bleef er voor de Engelse verdediging niets anders over dan de bal met de hand weg te werken. De toegekende straf schop werd door Harry Mulders be heerst in een doelpunt omgezet: 0-3. In de 32e min. was het tenslotte Leo Clephas die uit een fraaie voorzet van Wim Peeters 04 liet aanteke nen, wat ook tevens de eindstand was. Naast een goed genomen vrije trap van Wil Peeters tegen de lat, heeft er voor Venray meer ingezeten dan genoemde doelpunten. Royal Air Force, dat wel stug verdedigde, bleek jammer genoeg te zwak voor dit SW-team, zodat men deze wedstrijd niet kan zien als ba siswedstrijd voor de a.s. zondag be ginnende kompetitie. Het was overigens een sportief duel dat door scheidsrechter Phi lips van de R.A.F. korrekt werd ge leid. Voor de toeschouwers was het een wedstrijd volgens het boekje. Hopenlijk mag SW in de a.s: kom petitie op dezelfde inzet en kwali teit van dit team rekenen. Venray 3 had de eer een voorwed strijd te spelen tegen Leunen 1. Na dat de voorzitter van Leunen de SW'ers uitvoerig'had begroet en de Leunse fanfare een muzikaal saluut bracht, kon rector Hoogers van Veulen de aftrap doen voor de wed strijd Leunen 1Venray 3. De SW'ers gingen in deze wed strijd vrij vlot van start en lieten in de beginfase goed spel zien. Nadat de SW'ers al vrij spoedig een 0-1 voorsprong namen door L. Burhen- ne, dacht men kennelijk een gewon nen wedstrijd te spelen. Het ritme was er echter plotseling uit, terwijl het Leunse team kennelijk niet van plan was zich zo maar naar een ne derlaag te laten spelen. Het spelpeil daalde zienderogen en nadat Leunen erin slaagde de gelijkmaker te sco ren, laaide het enthousiasme bij de gastheren op. Het werd dan ook een wedstrijd waar het enthousiasme het won van de techniek. Dat de score met 31 uitviel in het voordeel van Leunen was wel wat geflatteerd, maar een overwinning kwam hen toe. Zondag speelde SW 2 de „genera le" tegen RKDSO in Lomm. Van de ze wedstrijd is helaas weinig goeds te zegen. Zowel de gastheren als de Peelbewoners brachten er bar wei nig van terecht. In de eerste helft Wist RKDSO een uitval te forceren; de linksbuiten omspeelde de gehele achterhoede, incluis doelman Ewals, en scoorde: 1-0. In de tweede helft kwamen de SW'ers wel iets feller opzetten, maar van goed opgezette aanvallen was maar zelden sprake. De gelijk maker kwam tot stand doordat René de Klerk zich op de rechtervleugel goed vrijspeelle en de bal scherp voor doel schoot, tegen een tegen stander op, die de bal in eigen doel liep. Hopenlijk volgt er op deze slechte generale een goede première, want a.s. zondag tegen Wiftenhorst zal het niet gemakkelijk gaan. Programma zondag 7 september: Competitie: Belfeldia 1Venray 1 2.30 u. Venray 2Witterihorst 2 2.30 u. Venray 3Koningslust 2 2.30 u. Hegelsom 2Venray 4 2.30 u. Venray 5—EWC 2 12.00 u. Geysteren 2Venray 7 12.00 u. Venray 8-RKLW 3 12.00 u. Het is al weer zo ver. A.s. zondag begint de competitie en alle teams gaan natuurlijk vol goede en frisse moed aan dit bolwerk beginnen. Voor Venray 1 betekent de nieu we competitie meteen de moeilijke uitbeurt naar Belfeldia. Verleden jaar werd tegen deze ploeg slechts één puntje gehaald en wel in de thuiswedstrijd. Het SW-team heeft echter thans wel aan kracht gewon nen. De wedstrijd van zaterdag j.l. en ide eerder gespeelde oefenwed strijd tegen Vlijmen zal de SW- ploeg zelfvertrouwen geschonken hebben. De Belfeldse ploeg staat be kend door haar ijzersterke defensie en snelle aanvalsspel. Dat vraagt van de SW'ers volle inzet op alle fronten. In de laatste oefenwedstrij den heeft SW laten zien dat er een vuist gemaakt kan worden en wordt er met dezelfde vereende krachten gestreden, dan zien wij deze wed strijd met vertrouwen tegemoet. Wij wensen alle SW-teams veel succes. Uitslagen 30 augustus j.l.: IVO Al—Venray Al 1—6 Venray A2—RKGFC Al 2—2 Venray A3America Al 01 BW Al—Venray A4 L. 3—0 Venry A5—BW A2 2—1 Ysselsteyn AlVenray A6 L. 20 Venray BISp. Irene BI 24 Castenray BIVenray B2 43 Venray B3Leunen B2 32 Oostrum B2Venray B4 61 Venray B5 L.—DIS BI 3—5 HRC Dl—Venray Dl 0—15 Oostrum DlVenray D2 02 Leunen D4Venray D3 04 Venray D4Leunen D3 21 Programma voor 6 sept. a.s. Venray AlMerefeldia Al 4.00 u. RKDEV Al—Venray A2 3.00 u. Venray A4 L.Venray A3 2.30 u. Venray A6 L.Venray A5 1.30 u. Tiglieja BIVenray BI 4.00 u. Venray B4Kronenberg B2 2.30 u. Venray B2Venray B5 (vridienschappelijk) 2.30 u. Venray DlHolthees Dl 10.30 u. Venray D2—HRC D2 10.30 u. Ysselsteyn D2Venray D4 10.30 u. DIS Dl—Venray D3 10.30 u. De clubmorgen is a.s. zondag voor de A spelers, aanvang 10.30 uur. In een harde wedstrijd is het Duisburg gelukt de volle winst mee naar huis te nemen. Voor de rust was er nog sprake van goed voet bal, ruststand1 00. Na de rust maakten wij spoedig 10. Dit was voor Duisburg het te ken om nog harder te gaan spelen en dit resulteerde in een twee doel punten. Eindstand 21 in het voor deel van Duisburg. (A.s. zaterdag twee wedstrijden: thuis tegen Deume en uit naar Sp. Irene. Vertrek naar Tegelen om 16.00 uur. Hiervoor zijn de volgende spe lers aangewezen: G. Voermans, Jo Gommans, M. Beerkens, V. Lucassen, J. Peeters, Th. Swinkels, H. de Bruyn jr., J. Pirlo, F. Schellen, W. Arts. Afmelden vóór vrijdagavond Beu kenlaan 20. (Niet zaterdagmorgen). Voor de wedstrijd tegen Deume, die om 17.00 uur aanvangt, zijn de volgende spelers aangewezen: Math. Gommans, M. Arts, G. Poels, Ton Arts, H. de Bruyn sr., F. de Jong, K. Smals, B. Assen, Toon Swinkels, J. Barends, H. Lenssen, H. Stevens J. Gommans, W. Tummers. Afmelden vóór vrijdagavond bij G. Poels, Esdoomstraat 15 (niet zater dagmorgen). In een zeer goed gespeelde wed strijd tegen De Molenwiekers (be kerwedstrijd) wist Oostrum de volle winst te behalen. Met 30 werden de gasten aan de zegekar gebonden. Alhoewel de Molenwiekers vrij goed tegenstand boden, lukte het Oostrum in de eerste helft een voor sprong te nemen, maar het duurde tot 12 min. in de tweede helft eer de veldmeerderheid in een 2e doel punt kon worden uitgedrukt, waar na nog eenmaal werd gescoord en de eindstand op 30 werd bepaald. H.H. Supporters. Het is weer zo ver, a.s. zondag begint de nieuwe competitie en evenals andere jaren hopen wij op uw steun en medewer king te mogen rekenen. Door uw sportieve aanmoediging zijn de spe lers tot grootser daden in staat. Gaat daarom zoveel mogelijk met de spe lers mee, dat is een stimulans. Dat zal ongetwijfeld punten opbrengen die beslist hard nodig zijn, maar waarmee de naam RKWO hoog zal worden gehouden. Dus a.s. zondag naar „de kuip" in Oostrum, waar Oostrum 2 speelt te gen Resia 3 uit Wellerlooi. Oostrum 1 moet naar Steyl voor de eerste competitiewedstrijd, aan vang beide wedstrijden 2.30 uur. ROERMOND: LAURENTIUSPLEIN9, TEL 5154- HELDEN-PANNINGEN: MARKT 39, TELEF. 1300 - VENRAY LANGSTRAAT 1, TELEFOON 3030. TUMMERS TV ARTIE! RADIO - T.V. - WASAUTOMATEN CENTRIFUGES - STOFZUIGERS EN ALLE ANDERE ELECTRISCHE HUIS HOUDELIJKE APPARATEN.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 12