De mens stapt voort Houd uw snelheid intoom! KERMIS Kerkelijke Diensten Jj Industrieterrein in Oostum wordt groter Werkcomité Veltum Concert op den Berg van 27 juli tot en met 2 aug. Vredeskerk Venray PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. J. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag 27 juli: 8 uur Herman Jans-Beken; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur ouders M. Artg- Cornelissen; 18 uur fam. Hendriks- Camps. Maandag: 8.15 Gezai Budai; 9 uur Apostolaat des Gebeds; 19 uur Her man Franssen vwg. buurtver. St. Joseph. Dinsdag: 8.15 Martinus H. G. Poels als stichting; 9 uur G. H. A. Pouwels; 19 uur Jan Arts vwg. fir ma Oudenhoven. Woensdag: 8.15 bijzondere inten tie; 9 uur Mevr. Hermans-Theelen; 19 uur ouders Laurensse-Maassen. Donderdag: 8.15 José Kremer- Vullinghs; 9 uur Herman Gerrits; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Litjens-van Dijck. Vrijdag: 8.15 Jan Thomassen vwg. personeel; 9 uur Antoon Brouwers vwg. buurtver. St. Joseph; 15 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Custers-van Bracht; 16 u. plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar van de Laar-Minnema; 19 uur Truus Arts-Hagens. Zaterdag: 8.15 Anna Oath. Rutten- van Treeck; 9 uur Paul Burgman; 16 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Seykens-Linders; 19 uur Frans van den Heuvel. Mededelingen Zondag 27 juli zal buiten de kerk gekollefcteerd worden voor het kin dervakantiewerk. Steunt dit werk van naastenliefde, om de jeugd en kele dagen afwisseling te geven tij dens de lange zomervakantie. Zuster Jenneskens bedankt alle gevers voor de mooie bijdrage voor haar Missie. De kollekte heeft op gebracht 1039, Akolieteniyst Zaterdag 26 juli: 19 uur J. Thie- len en M. Cuppen. Zondag 27 juli: 8 uur Huub Jans- sen en Tonny Janssen; 9.30 G. Cox en Jacq. Laurensse; 11 uur Willy Janssen en Lambert Janssen; 18 uur Huub Gooren en Jos Laurensse. Misdienaarslij st Maandag, dinsdag, woensdag: 8.15 Gerard van Vegchel en Hub Gooren; 9 uur Boudewijn van Grinsven en Jos Swaghoven; 19 uur Huub Jans sen en Caspar Michels. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.15 Jos Laurensse en Hub Thuyls; 9 u. André Gooren en Bart van Bolhuis; 19 uur René Clevers en Paul Zwit- serlood (alleen vrijdag). Donderdag 31 juli: 10 uur huwe lijksmis Ad je Verbeek en Bert Ver- bruggen. Vrijdag 1 aug. 15 uur huwelijksmis Martin Spee en Lambert Jansen; 16 uur huwelijksmis Huub Janssen en Caspar Michels. Zaterdag 2 aug.: 16 uur huwelijks mis Gerrad van Vegchel en Hub Gooren. \ROCHIE PATERSKERK Priester van de week: Pastoor Th. Pothof Zondag: 9e zondag na Pinksteren. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; avondmis 18.00 uur. Donderdag: 6 uur en na de avond mis tot 8 uur gelegenheid om het sa crament der biecht te ontvangen. Vrijdag: le vrijdag van de maand, 19 uur avondmis om Gods zegen te vrgaen voor de gezinnen van de pa rochie. Zaterdag: 5 uur, 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvan gen. Om 18.30 avondmis als zondags viering. Mededeling: In de week van 27 juli tot en met 2 augustus VERVALT DE MIS van 8.30 uur. Misintenties Zaterdag: 18.30 overl. fam. Smits- Lijssen. Zondag: 7.30 parochie; 9.00 Jan Lenssen; 10.15 Ger Janssen (v.w. be woners Pr. Marijkestraat); 11.45 Arie v. d. Tak (v.w. bewoners Pr. Marij- PARKEERVERBODEN Het plaatsen van borden, die het parkeren in Grote straat en Poststraat voortaan verbieden, heeft schijnbaar evenmin resultaat als de of ficiële gemeentelijke publica tie, dat deze borden geplaatst zijn en men zich daaraan dus dient te houden. Want men parkeert rustig door, zoals men dat van vroeger gewend is. Vandaag of morgen echter zSl een bonnetje onder de rui tenwisser de verkeerd-par- keerders dan met de neus op deze nieuw geplaatste borden duwen, maar dan kost het on herroepelijk geld. Men is dus gewaarschuwd kestraat); 18 uur Th. Hoedemakers. Maandag: 7.45 Maria A. Thielen- Cuppen (D.O.); 19.00 Leonardus van Hoof. Dinsdag: 7.45 Elisabeth Geurts (D.O.); 19.00 Ger Janssen (v.w. be woners Pr. Marijkestraat). Woensdag: 7.45 Victor Asselbergs (D.O.); 19 u. Antoon Verhaagh. Donderdag: 7.45 Antoon Verhaagh overl. ouders, broers en zusters; 19.00 u. Jan Thomassen. Vrijdag: 7.45 Elisabeth Geurts; 19.00 gezinsmis, Truus Arts-Hagens. Zaterdag: 7.45 Jo van Meyel; 18.30 overl. ouders Janssen-Maurus. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Huub Arts en Carlo Feller. Zondag: 7.30 P. Philipsen en Ant. Claessens; 9.00 Geert Hendricx en Geert Philipsen; 10.15 Jos Hendricx en Bert Janssen; 11.45 Jos Jeuken en Jac. Claessens. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Henk Hendrix en Frans Jeuken. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Simon Claessens en Ronnie Clevers; 19.00 E. Comelissen en M. Fleur- kens. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Geert Hendricx en Hub. v. d. Put ten; 19.00 Henk Hendrix en Frans Jeuken. Zondag: 9e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Maria Evers-Clevers. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. Jaca Derikx-Geurts; 9.00 leesmis voor overl. Jac. Derikx-Geurts; 9.00 leesmis voor overl. moeder van Teeffelen en kinderen; 10 uur hoog mis voor overl. Jacob Janssen; 11.30 leesmis voor overl. August van Ber gen; 18.30 avondmis voor overl. An toon Verhaag. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Verhaag en familie; 19.00 avondmis voor overl. Wim Ouden hoven. Dinsdag: 8.00 leesmis voor vader en kinderen en overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. Jan Arts. Woensdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (D.); 19.00 avondmis voor overl. Cornelia Straatman en doch ter Maria. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Elisabeth Geurts; 19.00 avond mis als jaargetijde voor overl. va der Thielen en kinderen Alouis en Bennie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. Theo Vollenberg; 19.00 avond mis voor overl. Joke van Meijel. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Verhaag; 19.00 avondmis v. overl. Johannes van den Boom. Biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Misdienaarslijst van 25 juli - 2 aug. Vrijdag: 19.20 boekjes: M. Dicker, J. van Meyel, P. Peeters, B. Pelzer, H. Rijbroek. Zondag: 7.30 H. Peters H,. Klis ters; 9.00 M. Dicker, W. Tijssen; 10 uur M. v. d. Bekerom, P. Peeters, J. van Meyel; 11.30 J. Schattorie, W. Hermans; 18.30 S. Claessen, B. Franken. Week 1: 8.00 H. Kustere, H. Lin- ders; 19.00 M. v. d. Bekerom, J. van Meyel. Week 2: 8.00 J. Schattorie, L. Si mons; 19.00 S. Claessen, W. Tijssen. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst voor de Protestanten in de kapel van het Gymnasium, ingang Leun se weg, om half tien. Predikant is Ds. v.d. Bank uit Eindhoven. Dan is er om elf uur dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg in Blitterswijck, waar Ds. v.d. Bank eveneens voorgaat. Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 8.30 Henrica Driessen-Daniels; 10 u. Hoogmis, gest. jrd. Victor Assel- berghs-Zanders. Maandag: 8 u. overl. fam. Ver- heijen-Loonen. Dinsdag: 8 u. overl. fam. Hendrix- Janssen. Woensdag: 8.45 overl. fam. Venne- kens-Verschuer en Donderdag: 8 u. Leonard Maas en Joep Janssen; 15.00 huwelijksmis voor het bruidspaar van den Boo- gaard-Joosten. Vrijdag: eerste vrijdag. 8 uur Pierre Jacobs. Zaterdag: 8 uur tot zekere inten tie; 19 uur Piet en Harrie Hermans. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 maandd. Gertrudis Classens-Wismans; 10.00 hoogmis Catharina Kemmelings en Gerardus Friesen. Maandag: 7.30 leesmis. Dinsdag: leesmis Peter Joh. Loo- nen. Woensdag: 7.30 leesmis. Donderdag: 7.30 gest. jaard. Anna Louisa Bos en Hendrik Heidens. Vrijdag: 7.30 leesmis. Zaterdag: 7.30 leesmis; 19.00 uur avondmis Hendrik Baten. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 leesmis G. Cre- mers v. bejaarden. Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 8.00 leesmis Piet Verheyen en M. Litjens; 10 uur hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 7.30 leesmis st. fam. Ra- makers-v. d. Pasch. Dinsdag: 7.30 leesmis voor hen die plotseling sterven. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van offeraars vandaag. Donderdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw. Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan Goddelijk Hart. 7.30 st. t.e.v. H. Hart; 20.00 2e gez. zeswekendienst Gerard Cremers. Zaterdag: 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw tot int. van offeraars. Biecht gelegenheid: 18.30-19.00 uur. Misdienaars: Mart. Geerets - H. Duykers; G. Kunen - Th. Duykers. Akolieten: L. Heidens, Jan Kunen, H. Rambags, L. Rambags. Zondag: 9e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9.00 hoogmis gesticht jaargetijde v. Peter Joh. Arts en echtgenote; 10.30 leesmis tot zekere intentie. Vandaag aan de kerkdeur kollekte voor het kindervakantiewerk. Maandag: 7.30 leesmis voor de overl. familie Claessens-Gussen; 8 u. leesmis voor Gerardus Goemans en Wilhelmina Weijs. Dinsdag: 7.30 leesmis ter ere van St. Machutus en St. Cornelius; 's avonds om 7 uur leesmis voor Peter Emons, echtgenote en Ant. Emons. Woensdag: 7.30 gezongen jaarge tijde voor Johannes Jenniskens en beide echtgenoten; 's avonds 7 uur leesmis voor een overledene. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ant. Loonen, echtgenote Johanna Ver- heijen-Loonen, J. Loonen-Verheijen; 's avonds om 7 uur leesmis voor Gertruda Jenniskens-Droesen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis voor Frans Janssen v.w. de bejaardenvereni ging; 's avonds 7 uur leesmis voor Antoon Peeters. Zaterdag: 8 u. leesmis voor Jo hannes Voermans en echtgenote; 's avonds 7 uur leesmis voor Ber nard Loonen en echtgenote. Akolieten in de week: 7.30 Th. Stevens; 's avonds 7 u. H. va Hees; zondags: 7.30 M. Janssen, H. Bal- tussen9 u. W. Comelissen, L. Rein- tjes, J. Koenen en J. de Lauw; 10.30 Tonny en Theo Comelissen. Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis v. d. parochie; 8.45 lees mis voor de parochie; 8.45 leesmis v. Leonard Driessen; 10 uur Hoog mis v. d. overl. fam. Lenssen-Ver- heyen; 11.30 leesmis voor J. Geurts. Maandag: 8.00 leesmis v. d. fam. Claessens-Poels. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Piet Ver heyen en Maria Litjens. Woensdag: 8.00 leesmis v. Johan na Aerts-Barten. Donderdag: 19.00 avondmis v. Jo hannes Versteegen en Johanna Cleo- phas. Vrijdag: 8.00 jaarg. v. Louis Arts; 11.00 huwelijksmis voor het bruids paar Franken-Verheyen. Zaterdag: 19.30 leesmis v. d. overl. fam. Franken-Verheyen. Misdienaars: zaterdag 19.30 Jans- sen-Bos. Zondag: 7.30 Janssen - Cox; 8.45 F. Koonngs - M. Koonings; 10.00 v. Gassel - Fleurkens; 11.30 De Wit - Arts. PAROCHIEKERK MER3ELO Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor de leden van de Vee- verzekering; 11.30 leesmis voor Ma ria Pubben. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Hen- ricus Michels en Gertruda Friezen. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis overl. fam. van Rijs wij ck-Verhoeven. Woensdag: 8.00 gest. jgt. v. Hen rica Arts geb. van Vegchel. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Maria Arts-Emonts. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 gez. H. Mis voor hen die geofferd hebben. Zaterdag: 8.0Ó Avondmis, gest. leesmis voor Gerardus van Encke- vort en overl. fam. RECTORAAT VEULEN Zondag: 9e zondag na Pinksteren. Kerkdeurkollekte Kinder Vakantie werk. 8 uur leesmis voor zal. Piet Cleven; 10 uur hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 8 uur leesmis voor zal, Theodorus Jacobs en zoon Leo. Dinsdag: 8 uur leesmis ter ere van H. Antonius van Padua voor weldoeners Kerk. Woensdag: 8 uur leesmis overl. fam. Vollenberg-van Rijswijck. Donderdag8 uur leesmis voor zal. Anna van Rijswijok-Verheyen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8 uur leesmis zal. Gert. Arts-Hagens. Zaterdag: le zaterdag, Priester zaterdag. 8 uur leesmis voor pries ters; 8 uur 's avonds leesmis overl. ouders van Ool-Houben. Akolieten voor 27 juli: Jan Gee- len, Harry Verhoeven en Math Ku nen. RECTORAAT VREDEPEEl Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis t.b.i. (Horst); 10 uur hoogmis v. d. zielerust van Tonny Botden namens vrienden. Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag: t.i.v. fam. Cooren-Man- ders. Dinsdag: t.b.i. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: t.b.i. (St. Anthonis). Vrijdag: eerste vrijdag. 7.45 H. Mis t.e.v. H. Hart namens fam. Hertsig. Zaterdag: 19 uur avondmis t.b.i. RECTORAAT HEIDE Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Johannes en Hen- drikus van Kempen; 10 uur Hoog mis voor het rectoraat. Kerkdeur kollekte t.b.v. het Kindervakantie werk. Akolieten: Naud Gielens en Piet Rongen. Misdienaars van de week: Peter Muijsers en Jan Nabben. Maandag: 7.30 leesmis voor de overl. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Wil helm, Petrus Antoon, Johannes en Betje, Hanneke en Truke van Heijster. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Peeters en Johanna Gerrits. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo- sephina Michels-Kersten. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis voor het recto raat. Te 7.30 Avondmis voor het rectoraat. Zaterdag :_J?.30 uur leesmis voor het rectoraat. Biechtgelegenheid van 67 uur. Te 7.30 avondmis voor de overl. familieleden Fleuren-Ewals. Kerkpoetsen: Tiny Michels. Toos Janssen en RECTORAAT SMAKT Zaterdag 26 juli: 's avonds 7 uur H. Mis int. fam. Wijnhoven-Braun. Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis; 10 uur hoogmis vpor Petronella Derks-Meulensteen. Maandag en dinsdag: 7.30 H. Mis. Woensdag: 7.30 int. J. Nellen. Donderdag: 7.30 voor overl. ouders de Haart-Cremers. Vrijdag: le vrijdag van de mnd. 7.30 H. Mis; 11 uur huwelijkssluiting en eucharistieviering bruidspaar Hanraets-Devens. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur H. Mis voor Petrus Fleu ren. PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El sabado proximo es la fiesta de Santa Ana; el domingo proximo es la fiesta de Santiago, Patrono de Espana. A las diez y media, en la Ermita de San José se celebrara una Misa especial para los Espanoles con müsica y platica castellanas. Aunque estamos en plenas vacacio- nes, el padre Juan espera que mu- chos espanoles estaran presentes en esta Misa festiva. La hijita de los Senores Ramil y Gommans se bau- tizara después que han vuelto nues- tros compatrioatas de sus vaccacio- nes en la Patria. Voor het eerst hebben mensen een ander hemellichaam bereikt. Ze hebben op de maan rondgelopen, er grondmonsters van meegenomen en waren in staat de maan weer te verlaten om terug te keren naar de aarde. Een technische prestatie waaraan duizenden hun medewer king hebben verleend. En honder den miljoenen, verspreid over de ge hele aarde, konden van dit maan- bezoek met oog en oor getuige zijn. Een grootse gebeurtenis in de ge schiedenis der mensheid. De beteke nis ervan kunnen wij od dit ogen blik nog onmogelijk omvatten. Nog lijkt het in onze aardse benepen heid alsof de aan dit technisch pro ject bestede miljarden beter ge bruikt hadden kunnen worden om situaties op aarde te verbeteren. Maar dat is lekenpraat, want reeds profiteert een groot deel van de mensheid van ontdekkingen die dankzij de ruimtevaart verwezen lijkt werden en die ontwikkeling kan nu voort gaan. Volgende generaties zullen erva ren hoe deze verovering van de maan het leven op onze planeet zal doen veranderen. We mogen aanne men: ten goede, want dat streeft de mens in wezen na, al weet hij er door onderlinge afgunst en eigen belang niet altijd het meest juiste gebruik van te maken. Nu de stap naar de maan moge lijk is gebleken, komen ook reizen naar nog verder gelegen planeten in het verschiet. Een verdere ont dekking in de ruimte, die ons met nog grotere verbazing zal slaan. Evenals het heelal is, worden nu de ontdekkingen voor de mens onein dig. Het kan niet aders of dit moet een enorme verandering teweeg brengen in ons denken en daarmede in ons handelen. Langzaam maar ze ker verwijdt zich onze horizon. Dat moet er op den duur toe leiden dat wij de aardse problemen als min der groot gaan zien dan tot nu toe in onze beslotenheid het geval is. Die relativering van wat de mens heid op aarde uitspookt doet de kans op vreedzamer samenleven stijgen. De aspecten van de mens worden ruimer, grootser en dat zal zijn aandacht meer gaan opeisen dan het daarbij Mein lijkende ge beuren op aarde. Zoals er een zegen van deze ont wikkeling kan uitgaan, zo kan het ook tot een dreiging leiden. Maar die hebben wij dan aan ons zelf te wijten en misschien hebben wij die dan ook weer nodig. De mens is in zijn soort een ge spleten schepsel, enerzijds steeds strevende naar het goede en naar verdere ontwikkeling, hakend naar het leven en daarvoor steeds betere omstandigheden scheppend, ander zijds geneigd om ook zijn kwade jachtinstincten te gebruiken uit vrees voor de ander. Maar de posi tieve krachten krijgen nu een steeds sterkere stimulans tot ontplooiing. De ontwikkelingsmogelijkheden, waarvan deze maanreds een begin is, voeren de mens steeds verder. Een onafzienbaar terrein, dat tot nu toe onbereikbaar leek, gaat voor hem open. Daarop zal hij zijn in spanning gana richten. Dat ligt nu eenmaal in de aard van de mens. Die inspanning zal de mensheid in haar geheel zoveel tijd, geld en moeite kosten, dat er minder be schikbaar blijft voor het ruziën op aarde en wat daarmee verband houdt. Wij willen, wij kunnen er op dit moment niet meer over zeggen. We menen dat de mensheid staat aan het begin van een nieuwe levens periode, waarover latere generaties beter zullen kunnen oordelen dan wij thans in staat zijn. Voor ons al leen het besef, dat de menselijke mogelijkheden niet zijn uitgeput, doch er een lange reeks van verdere ontwikkelingen voor de boeg staat. Blijkens mededeling zal de raad in de donderdagavond te houden raadsvergadering zich ook uit moe ten spreken over vergroting van het industrieterrein in Oostum. Daar heeft de gemeente reeds aan de spoorlijn 15 ha in egiendom. Het blijkt dat men die wil reserveren voor een dochteronderneming van het Zwitserse Nestle concern, name lijk Hollandia in Vlaardingen. Men verwacht dat deze industrie, die zich in de voedselsector bezig houdt, binnen 2-3 maanden definitief zal beslissen over zijn komst naar Ven ray. Intissen zijn er de Girmes Werke A G. uit Oedt (Did.), die direct 5 ha industrieterrein met spoorwegaan sluiting nodig hebben voor een nieuw bedrijf in de tapijten-sector dal in Venray gevestigd zal worden onder de naam Girvil N.V. Boven dien wenst dit bedrijf 3 ha in optie te hebben voor toekomstige uitbrei ding. Gezien deze feiten is dus uit breiding van het industrieterrein in Oostrum dringend nodig en de raad wordt om zijn medewerking gevraagd voor de aankoop van 12 ha nabij de thans reeds beschikbare grond. Daarnaast moeten de nodige gelden gefourneerd worden voor de aanleg van waterleiding, electrici- teit, ontsluiting door wegen, aanleg van riolering en aansluiting op de spoorwegen. De kosten-cijfers van een en ander zijn thans nog niet be kend. Het werkcomité Veltum, dat na de geslaagde hearing met het gemeen tebestuur voortgegaan is met het eenmaal begonnen werk, heeft in de afgelopen tijd zich danig geweerd. O.m. is in dit comité de scholen kwestie aan de orde geweest, die 'n voorlopige oplossing heeft gekregen in die zin, dat de lagere school reeds start in de Lucia-school en de Hen- seniusschool, terwijl de kleuters uit Veltum, zo lang tot de nieuwe kleu terschool klaar is, gast zijn bij Ma- riannhill. De resultaten van de hea ring heeft men zij het dan ge deeltelijk al kunnen ervaren doordat gemeenschapsruimten ko men onder de nieuwe school, het plein nabij de Hoedemakersstraat i9 geëgaliseerd en de rommel, die een bouwbedrijf nog had liggen, intus sen reeds is ODgeruimd. Men heeft echter ook teleurstellingen moeten boeken. De aankondigingen namelijk dat de bewoners van Veltum een huurverhoging van 8,per maand met terugwerkende kracht kregen opgelegd, was reden voor het comi té te pogen dit ongedaan te maken. Intussen is wel duidelijk geworden, dat noch een woningvereniging, noch een gemeente hier iets aan kan doen. Het is een Rijksmaatregel die mede door geldgebrek bij d_e over heid, door het Ministerie is doorge voerd. Het blijkt onmogelijk hieraan iets te veranderen en het eerst ge geven advies om voorlopig deze huurverhoging niet te betalen, heeft men moeten intrekken. Tegen een ministerie kan ook een hardwerkend comité niet op. Nu heeft men weer een nieuw programma punt aangesneden, na melijk of het nodig is dat in navol ging van het Desselke ook in Vel tum reeds nu een wijkraad moet worden opgericht. Deze vraag zal aan de bewoners worden voorgelegd middels een enquête die men gaat houden, waarin men verder ook probeert te komen tot een goede in ventarisatie van wensen en verlan gens van de daar levende mensen en de problemen, die ze misschien hebben. In samenwerking met de mensen van het samenlevings op- bouworgaan in Smakt hoopt men binnen afzienbare tijd de bedoelde enquête-vragen op te gaan stellen, waarna dan de hele wijk met zijn huidige bewoners een aantal vrgq^n krijgen voorgeschoteld, die het co mité een beter inzicht geven in wat leeft in de nieuwe buurt. Dat men daarbij hoopt op voldoende mede werking is vanzelfsprekend. Wan neer deze enquête van start gaat hoort men t.z.t. WAT KOMT ER MET VENRAYSE KERMIS Met Venrayse kermis vindt men op de Grote Markt een babysport, een autoscooter, een lijntreksport, een nougat- en suikerkraam, een balon-rotor, een viskraam, een kin- der-autorijschool en een suikerspin. Is dat niet voldoende, dan kan men op het Henseniuspiein nog te recht in een draaimolen, een schiet- salon, een brievensport, een nougat- en suikerkraam, een twister, een ge bakwagen ,een calypso, een suiker spin, een rupsbaan, een bumpers pel en holly-cranes. En is dat nog niet voldoende dan vindt U op het plein voor de schouwburg, een bulldozer-schuiver, een spookhuis en een luna-park. Mogen we U op voorhand reeds sterkte toewensen. TE MAASHEES Op zondag 27 juli a.s. 's middags om 3 uur zal fanfare „St. Cecilia" ui/t Maashees een concert geven Op den Berg te Maashees. Dit water sportcentrum trekt in de zomer maanden steeds meer bezoekers. Als bijzonderheid kan worden vermeld dat a.s. zondag de Maas een geheel ander beeld zal vertonen, omdat dan de stuwen bij Belfeld, Sambeek, Grave en Lith zullen zijn gestreken. De Maas valt hierdoor terug op haar peil van vóór de opstuwing in 1926. Van de ene kant zal dit een han dicap zijn voor de beoefenaars van de watersport (roeiers, zeilers en skieërs), doch daar staat tegenover dat we de Maas weer eens zien zo als de ouderen ze vroeger kenden. Verwacht mag worden dat zowel voor de muziek als voor de „oor spronkelijke" Maas a.s. zondag veel belangstelling zal zijn, waardoor het gezellig druk zal zijn Op den Berg.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 10