Meer samenwerking v.v. OOSTRUM AMRO Bank Venray zoekt medewerker met middelbare schoolopleiding AMRO BANK tussen ouders en school _:v BIJ AANKOOP VAN EEN PHILIPS GASSETTESPELER TIJDELIJK 5 MUSICASSETTES VAN 110.- VOOR 25.- asaaaaaÉB graag ontvangen wij uw advertentie opdrachten voor de seizoen opruiming zo vroeg mogelijk, bij voorkeur op maandag of dinsdagmorgen AMSTERDAM - ROTTERDAM BANK Terwijl op de universiteiten en hogescholen heftig wordt gediscus sieerd over de inspraak en medebeslissingsrecht, hebben er ook bü het lager en middelbaar onderwijs allerlei ingrijpende veran deringen plaats. Door de invoering van de Mammoet-wet kunnen de leerlingen van het voortgezet onderwijs zich individueler ont wikkelen door de mogelijkheid van keuzevakken, brugjaar, be perking van het eindexamenpakket e.d. Bij het lager onderwijs streeft men naar lagere klassen en naar een modernere pedago gische aanpak. Ook bij de lagere vormen van onderwijs wordt dikwijls over „inspraak" gesproken. Inspraak wel te verstaan van de ouders van de schoolkinderen, die het volstrekte recht hebben om mee te spreken en mee te beslissen, want het zijn tenslotte hun kinderen, die op de schoolbanken zitten. Toch is de samen werking tusen ouders en school dikwijls nog verre van ideaal. SCHOOL GEEN ZELFSTANDIG TERRITOIR De samenwerking tussen ouders en school vertoont nog vele hiaten. Hoewel de meeste schoolhoofden het recht op inspraak van ouders for meel wel erkennen, bestaan er in onderwijs nog legio weerstanden te gen alle rigoureuze, ouderlijke be moeienis. Vele onderwijsgevenden beschouwen deze bemoeienis als een aanslag op hun autoriteit en hun autonomie en menen dat dei ouders toch geen verstand hebben van on derwijs. In feite stellen deze onderwijzers zich op hetzelfde standpunt als zo vele hoogleraren op de universitei ten die iedere kritiek van de zijde van studenten of wetenschappelijke staf beschouwen als een ondermij ning van hun tot voor kort zo on aantastbaar lijkende positie. Onderwijs staat niet op zichzelf en daarom mag de school ook niet een zelfstandig territoir zijn, waar buitenstaanders geen toegang heb ben. Onderwijs hangt samen met opvoeding en vorming. Juist wat die opvoeding en vorming betreft zijn de ouders de eerstverantwoordelij ken. Daarom is het zonder meer re delijk dat de ouders de meest uitgs- breide inlichting krijgen over het doen en laten van de school. Dik wijls niet thuis zijnde in de moge lijkheden en moeilijkheden van het huidige onderwijs, dienen ze daar van op de hoogte gesteld te worden. Met die kennis gewapend, kunnen zij inspraak vragen bij belangrijke beslissingen. OUDERVERENIGING Wij kennen in onze gemeente reeds bij verschillende instituten „het oudercomité", dat regelmatig kontakt onderhoudt met de school. Dit instituut zou veel beter kunnen functioneren als het nu meestal doet. De oudercomité's kunnen nu wel met het schoolhoofd praten over het organiseren van een schoolreisje of de voorbereiding van een feest dag, maar men zou natuurlijk over veel fundamentelere onderwerpen kunnen discussiëren. Vaak conformeren de oudercomité's zich al te gemakkelijk aan de lei ding van de school, „want die weet het immers allemaal veel beter". W Soms doet de school weinig om een levenskrachtig oudercomité te vormen. Hier doet weer de angst voor het verlies van de eigen auto riteit en autonomie zich gelden. Men is bang voor een levenskrachtig oudercomité, dat zich dan wel eens als een sterke tegenspeler zou kun nen doen gelden. Bovendien interesseren de meeste ouders zich nauwelijks voor het werk van het oudercomité. Zitten er in het oudercomité enkele men sen, die zich kritisch opstellen ten aanzien van de school en die zich niet met een kluitje in het riet la ten sturen, dan krijgen deze figuren nauwelijks steun vanuit hun achter land. Veel ouders blijken uit te gaan van de stelling, dat je je niet met het onderwijs van je kinderen moet bemoeien. Je zou de onderwijzers eens tegen je in het harnas jagen! Alleen als hun kind met een slecht rapport thuiskomt, weten sommige ouders de weg naar school vlug te vinden en leveren zij soms ongezou- ten^kritiek op de Jeerkrachten. OVERDREVEN VERWACHTINGEN De verhouding tussen ouders en school moet persoonlijker worden. De vorming op school vormt slechts een deel van de totale opvoeding en daarom moet de school zijn niet ge ringe verantwoordelijkheid delen mte die van de ouders. Een goede samenwerking tussen ouders en school is altijd in het belang van het kind. De communicatiestoornissen tussen school en ouders kunnen overigens niet alleen op rekening van de school worden geschreven. Ouders hebben vertrouwen in de onderwij zer zolang diens mening niet sterk afwijkt van de hunne wat de leer prestatie en intelligentie van hun kind betreft. Maar als de ouders hun kind geschikt achten om bij voorbeeld een gymnasium-opleiding te volgen en de onderwijzer betwist deze geschiktheid, dan kan er ge makkelijk een conflictsituatie ont staan. De onderwijzer ziet zich dan voor de niet eenvoudige taak gesteld zijn leerling te beschermen tegen overdreven verwachtingen van zijn ouders en dat is voorwaar geen si necure. Juist daarom zou er moeten worden gestreefd naar een beter kontakt tusen ouders en school. Waneer er regelmatig overleg wordt gepleegd over de aanleg en mogelijkheden van een kind, dan zullen de ouders de kwaliteiten èn beperkingen van hun pupil eerder leren kennen en aanvaarden. Komt het kontakt met de school pas tot stand wanneer er een belangrijke beslissing voor het kind moet wor den genomen, dan is de kans dat men elkaar niet vindt uiteraard veel groter. Het zal tot de belangrijke ta ken behoren van ons onderwijs om het kontakt met de ouders op .alle mogelijke manieren te bevorderen en omgekeerd zullen de ouders het belang van dit kontakt meer moeten gaan inzien. De reis naar Bracht is ons niet goed bekomen. Wij kregen maar liefst met 50 klop. Deze grote ne derlaag is mede te danken aan va kanties e.d., waardoor wij met een verzwakt elftal moesten aantreden. A.s. zaterdag is er een thuiswed strijd tegen Meerlo, op het terrein van Paschalis. De spelers worden om half zes verwacht aan de Oost singel. De volgende spelers zijn voor de ze wedstrijd aangewezen: G. Voermans, K. Smals, H. Gom- mans, M. Arts, H. de Bruyn jr., J. Barends, B. Assen, M. Beerkens, G. Poels, Th. v. d. Laar, W. Clevers. VETERANEN ATTENTIE Zaterdag 12 juli a.s. wordt ge voetbald tegen de fam. Vermeulen uit Oostrum. De volgende spelers zijn voor deze wedstrijd aangewe zen: H. Acht, W. Pingen, W. Kessels, Fr. Schelbergen, P. Haegens, H. Rut ten, Hay Hendriks, M. Willems, P. J. Linders, P. Janssen, F. Camps, H. Hendriks, G. Linders. Indien U verhinderd bent meldt U dan tijdig af, in elk geval vóór vrij dag, bij P. Haegens, v. Broekhuizen- straat 2. Plaatsgebrek belette ons vorige week de nodige aandacht te schenken aan het zilveren dienstjubileum van de heer J. Mau- rer, als gemeente-ambtenaar, waarvoor de Gemeente een receptie gaf in de foyer van de schouwburg. Op deze receptie mochten de heer Maurer en zijn familie vele gelukwensen, bloemen en cadeaux in ontvangst nemen, zowel van officiële zijde als van collegae, vrienden en bekenden. Oud-burge meester mr. M. Janssen was ook een van de velen die op deze receptie acte de presence gaven. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nis dat zij in verband met het hou den van een tweetal avondvullende programma's door de V.V.V. Venray op de Grote Markt, hebben besloten om op donderdag 10 en op zaterdag 26 juli 1969, van 19.00 tot 22.30 uur, gesloten te verklaren in beide rich tingen voor alle verkeer behalve voetgangers: 1. de Hofstraat; 2. de Grote Markt; 3. de Grotestraat, voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de Grote Markt en de Wilhelmina- straat. Venray, 8 juli 1969. Burgemeester en wethouders van Venray, G. H. SCHOLS, loco-burgemeester H. P. L. VORST, secretaris HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretaris van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van L. Houwen, Geys- terseweg, Oost rum-Venray om ver gunning tot oprichting van een in richting (varkensfokkerij) waar pro paan wordt gebezigd. Adres inrich ting Geysterseweg 26, kadastraal ge meente Venray s ectie E nr. 2673. G. M. van Helden, Straat 4b, Mer- selo, vraagt vergunning tot oprich ting van een inrichting (pluimvee fokkerij) waar propaan wordt ge bezigd. Adres inrichting Straat 4b, kadastraal gemeente Venray sectie B nr. 1643-2237. Firma Sijbers, Kempweg la, ver zoekt om een vergunning tot oprich ting van een inrichting tot het op slaan en afleveren van vaste en vloeibare brandstoffen en voor pro paan in flessen. Adres inrichting Kempweg la, kadastraal gemeente Venray sectie C nr. 6635/36. G. M. Classens, Klein Oirlo 14, Castenray-Venray verzoekt om ver gunning tot oprichting van een in richting (pluimveehouderij) waar propaan wordt gebezigd. Adres in richting Klein Oirlo 14, kadastraal gemeente Venray sectie F nr. 2661. L. Th. H. Philipsen, Klein Oirlo 23 Castenray-Venray verzoekt om ver gunning tot oprichting van een in richting (pluimveefokkerij en -hou- derij) waar propaan wordt gebezigd. Adres inrichting Klein Oirlo 23, ka dastraal gemeente Venray sectie F nr. 2411. Gebr. Martens Bouwmaterialen N.V., Bongerdstraat 5, Venray, ver zoekt om vergunning tot oprichting van een inrichting voor het opslaan en afleveren van motorbrandstoffen. Adres inrichting Bongerdstraat 5, kadastraal gemeente Venray sectie C nr. 7470. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 14 juli 1969 om 15 uur in het gemeentehuis. Venray, 30 juni 1969. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor Theodora van Osch- Poels; 11.30 leesmis voor Johannes Lemmens. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Jose- phina Verhaag. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Pe ter Hub. Versteegen. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor To Flinsenberg-Gooren. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Mar- tinus Pubben. Zaterdag: 19.30 avondmis voor de leden van de Veeverzekering. OPRUIMING rqdelük aanbod. A STEREO- cassettespeler voor het afspelen van musicassettes of zelf-opgenomen compact-cassettes via stereo- of monoradio, elektrogrammofoon,HiFi-versterker of bandrecorder. Dit is uw kans! Start nu met zo'n verrassende Philips cassettespeler en u krijgt - tijdelijk - 5 musicassettes voor deze ongekend lage prijs. Kom kijken en luisteren naar onze grote collectie geweldige Philips cassettespelers. -cassetteuiisselaar 399.- OOK BIJ CASSETTERECORDERS EEN GEWELDIGE AANBIEDING Op een AMRO-kantoor komt men met veel facetten van het bankbedrijf in aan raking. Afsluiten van effectenorders, kassiers werkzaamheden, huurkoopfinanciering, om er maar enkele te noemen. Steeds meer mensen gaan ook gebruik maken van de moderne bankdiensten zoals persoonlijke leningen, betaalcheques etc. In nog sterkere mate dan vroeger vraagt dit om een „persoonlijke" dienstverlening. Werken op het AMRO-kantoor Venray betekent dan ook direct kontakt met een veelzijdig publiek en het „van alle markten thuis" zijn. De medewerker, tot ca. 25 jaar, die in het bezit is van een middelbare school-diploma of Mulo-diploma met praktijkdiploma boek houden, bieden wij een interessante en af wisselende baan, waarbij de groeimogelijk heden afhankebjk zijn van eigen initiatief. Uw sollicitatie kunt u richten aan de directie van de AMRO Bank, Julianasingel 7 A, Venray, (tel. 04780-2441).

Peel en Maas | 1969 | | pagina 2