Zaterdag Brandweerda] LTS Venray Politierechter berden-trienekens I venray PUIS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PULS ALS Als U graag mensen adviseert bij het kiezen van de fijnste kledingde mooiste lingerie, de aantrekkelijkste stoffen en gezellige kinderkleding, dan is het mogelijk dat U bij ons werk vindt dat U het liefste doet. Wij zoeken VERKOOPSTERS en aankomende VERKOOPSTERS bij wie de klant graag terugkomt. Zo iemand kan bij ons op een goede honorering rekenen. VRIJDAG 4 JUL1 1969 No. 27 NEGENTIGSTE JAARGANG IS I GOEDKOPER I DAN U DENKT PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 12 et PRUS PER KWARTAAL i IS GOEDKOPER DAN U DENKT ABONNEMENTS- Vanroy 225) Wie deze week radio en televisie gehoord en gezien heeft, weet intussen al dat zaterdag 5 juli de Nationale Brandweerdag wordt gehouden. Een dag, waarop men vooral de jeugd, maar ook de ouderen nog eens duidelijk wil maken hoe belangrijk een goede brandweer voor plaats, streek en land wel is. Radio en televisie hebben voor de jeugd o.m. een wedstrijd uitgeschre ven, waarvoor de jongelui een op stel, een foto of een knutselwerk naar de betreffende omroep op moet sturen, die in dit geval dus handelt over de brandweer. Naast het feit dat men op deze brandweerdag alle informaties kan krijgen over de brandweer en als men dat graag wenst precies ver teld wordt hoe de organisatie in el kaar zit en hoe een en ander in de praktijk werkt, zit er in die brand weerdag natuurlijk ook een stukje eigen belang. Als we b.v. eens kijken dan blijkt men reeds nu al zo'n kleine 10 man brandweerpersoneel tekort te komen. Binenkort komt er voor onze uitgestrekte gemeente nog een derde wagen bij en dan is het feitelijk tekort minstens 20 man. Die luxe kan natuurlijk geen en kele plaats en ook Venray niet, GESLAAGD Voor de onderwijsakte orgel slaagde aan het conservatorium te Tilburg, de heer Rob Berben, orga nist in de Petrus-Bandenkerk. Aan de Huishoudschool Maria- num slaagden voor de assistenten '68—'69: Dini Albers en Mien Smits, Maas hees; Jo Arts, Nona Berhitie, Jetje Cals, Cobie Claessens, Hannie Leen- ders, Han Claessens, Jeanne Jans- Beken, Corrie Jochums, Hennie Saamena, Helma Stevens, Annemie Willems, Margit Wijnands, Ine Bac kus, Hennie Bouwman, Carla Cree- mers, Annie Druiven, Annie van Dijck, Els van Houdt, Leonie Korte- kaas, Annie Rutten, Hillie Scholten, Marian Stals, Ans Arts, Henriet Bongaerts, Corrie van Eyk, Truus Geurtjens, Tini Philipsen, Corrie van Vegchel, Franka Verkoeyen, Maria Winnen, Ine v. d. Wijngaard uit Venray; Lenie van Els, Smakt, Ria Peeters, Vredepeel; Elly Camps en Anelies Nelissen uit Oirlo; Thea En gels, Tini Poels, Jacqueline v. Cuyck en Jacqueline Michels, Heide; Ma ria Peeters, Henriëtte Janssen, Ans Achten, Nellie en Rikie Pluk en Ti ny Camps uit Oostrum; Ans Weys, Maria Cox, Nellie Duykers uit Cas- tenray; Jeanne Geurts, Jessie v. d. Leeuw, Nettie Peters, Mia v. Veg chel, Truus Emonts, Ysselsteyn; Ma rian Hubers, Maria School en Ton- nie Stapers uit Overloon; Carla yan Dijck en Dini van Tilburg uit Holt- hees. Voor de kinderverzorgsters- opleiding slaagden Lucia Apers, He- leen Bastiaans, Carla Beemer, Truus Gommans, Yvonne Houba en Truus Valckx, Venray; Ellie Arts en Jo Baltussen, Oostrum; Miep Arts. Merselo; Toos Custers, Leunen; Pe- rta Dinghs, Oastenray; Ineke van Deurssen, Gonny Hendriks, Alda Lutters en Roosje Tummers, Deur- ne; Gerry Fleuren, Maashees; José Hendriks, Overloon; Toos Huys, He- gelsom; Cecilia Ooster en Amelie Arts, Boxmeer; Moortje Simons, Well; Ans de Swart en Wilma Ver meulen, Swolgen; Gerian van Til burg Vlierden en Maria Willems, Walsberg. In de vormingsklas werden ge diplomeerd: Marieke Custers, Han- neke Didden, Thea van Houdt en Els Wismans uit Venray; Antonie Hor- revoets en Marjo Keysers uit Yssel steyn; Gemma Custers, Broekhui zen; Trudy Geurts en Annie Rutten, Maashees; Marlies Hermans, Wans- sum, alsmede Gerda Kleeven en Ma rian v. d. Sterren; Petra Hermans, Lottum; Hettie School, Overloon. Voor de Huishoudklas slaag den: Koos Lormans, Venray; Truus Litjens, Leunen; Christine en Nellie Dircks en Dini Verstappen, Oirlo; Lenie Hendrickx, Wanssum; Annie Hendriks, Maashees. Op 27 juni j.l. slaagde aan de uinversiteit van Nijmegen voor het doctoraal examen Ned. Leteren en Geschiesdenis, de heer W. van Die- rendonck uit Ysselsteyn. Bij de gehouden overgangs examens in het Psychiatrisch Cen trum St. Servatius te Venray slaag den op 3 en 26 juni 1969 de volgen de personen voor het eerste over gangsexamen: M. J. L. Aarts, Stein; K. J. A. M. Bennenbroek, Heeze; A. C. R. Broekmans, St. Agatha; G. M. B. de Bruijn, Overloon; M. Fr. Cuijpers, Maashees; Mej. v. Enckevort, Ble- rick; J. Hoedemaekers, Venray; W. .v Hugten, Asten; M. Janssen, W. Janssen, Venray; A. Kroezen, Deur- ne; J. v. Liempt, Eindhoven; P. zich permitteren. Daarom hoopt men dat deze brandweerdag ook bij de ouderen zal aanslaan en dat verschillende vakmensen zich zullen melden voor de brandweer. Men heeft niets aan prachtige brandweerwagens en mo dern materieel, als er geen mensen zijn om dat alles te bedienen. Daarom hoopt men niet alleen be langstelling te krijgen van de jeugd, maar dat ook de ouderen een kijkje komen nemen. PROGRAMMA IN VENRAY Zaterdag zal in de Atebe-garage aan de Oude Oostrumseweg van 10 tot 17 uur een tentoonstelling zijn van al het brandweermaterieel, dat de gemeente Venray heeft. De jeugd kan daar zijn krachten tonen met een perslucht-apparaat, terwijl voor de ouderen het gebruik van porto foons zal worden gedemonstreerd. Ook op het terrein naast de garage zullen de wagens opgesteld staan van Venrays brandweer. Daar zal o.m. een volledige set brandweer slangen worden uitgelegd met alle mogelijke vreemde koppelingen, die de mogelijkheden op dat terrein zo duidelijk mogelijk maken. DEMONSTRATIES Verder zullen er op ieder vol uur demonstraties gegeven worden met de snijbeitel en zullen er dan olie- en gasbranden geblust worden. De toeschouwers mogen dan zelf ook eens proberen wat ze er van te recht brengen en de jeugd mag kleine brandjes blussen. Trouwens de jeugd krijgt een ge denkplaatje, zodat alle moeite niet vergeefs is. Venrays Brandweer nodigt Ven rays jeugd, maar ook de ouderen, graag uit zaterdag a.s. bij de Ate be-garage. Men is welkom op de ze brandweerdag, waarop ook Venrays brandweer zich graag van zijn beste kant wil laten zien. Meertens, Eygelshoven; J. Muller, Belfeld; P. Peeters, Brunssum; Chr. van Rooy, Venray; A. Saenen, Val- kenswaard; H. Stroeks, Weert; H. Swinkels, Venray; Fr. Vaessen, Ne- derweert; P. Ve rmeulen, Oirlo; H. de Weert, Oud Gastel; H. Aben, Le- deacker; E. Brecheisen, Zeist; G. Brouns, Eygelshoven; H. Crijns, Kei pen; L. Emons, Oostrum; L. v. d. Goor, L. van Horen, Sevenum; L. Janssen, Oostrum; G. Janssen, Ven ray; P. de Jong, Gouda; J. Kuhu- wael, Venray; J. Martens, Beek; J. Min, Venray; L. Peeters, Overloon; mej. H. Rambags, Castenray; J. Rutten, Reuver; mej. P. Smits, Ven ray; mej. A. Swaters, Venray; H. Swinkels, Venray; H. van Vegchel, Leunen; mej. H. v. d. Vorle, Ven ray; H. Weijers, Venray. Voor het tweede overgangsexamen slaagden: J. Berkers, Deurne; G. v. Daal, Venray; L. Goossens, Boxmeer; M. Hendriks, Ysselsteyn; Th. den Hol lander, Heerlen; J. Jaspers, Bergen; H. v. Kessel, Aalst; J. Koppes, Oos trum; J. v. Loon, Deurne; J. Oduber, Aruba; J. v. d. Oever, Westerbeek; P. Peters, Tegelen; A. Sanders, Heel en Panheel; J. v. d. Sterren, Venray; Br. Verhage, Veltum; J. Voss, Oef feit; mej. v. d. Weijer, Venray; H- Cox, Venray; E. Fransen, Deurne; A. Goedhart, Tilburg; J. Guffens, Deur ne; W. Hoeijmakers, Sevenum; L. Janssen, Venray; G. Keizers, Seve num; P. Koevoets, Maastricht; G. H. Kortekaas, Huissen; G. Minten, Lies- sel; J. van Neer, Oirsbeek; P. Odijk, Rotterdam; mej. P. v. d. Pas, Hilva- renbeek; P. Probst, Tegelen; Fr. H. School, Overloon; mej. M. Tacken, Venray; mej. Fr. Vlemmings, Ven ray; J. von Weersch, Hulsberg; P. de Wit, Ysselsteyn. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij bij hun besluit van 26 juni 1969, no. 965, in verband met het uitvoeren van werkzaamheden, de hieronder vermelde tijdelijke ver keersmaatregelen hebben getroffen, een en ander ingaande 23 juni 1969 tot 1 oktober 1969 of zoveel korter of langer als de duur der werk zaamheden zal vorderen; door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens in beide richtingen te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers: I. a. de Spranlandweg; b. de Geysterseweg; c. de van Broekhuizenstraat; II. ontheffing te verlenen van vo renbedoelde maatregel aan de eigenaren en/of gebruikers van de aan genoemde straat en wegen liggende percelen, verzorgend verkeer en al diegenen die de noodzaak van het gebruik van de onderwerpelijke wegen tot aan de tot opsporing van strafbare feiten belaste personen kunnen aantonen; III. de aandacht erop te vestigen, dat van dat besluit voor ieder belanghebbende beroep open staat binnen dertig dagen, nadat dat besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het adres van beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg ingediend moet worden. Venray, 26 juni 1969 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat zij voornemens zyn aan de raad dezer gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het gedeelte Kloekweg deel uitmakende van het perceel ka dastraal bekend gemeente Venray, sectie B nr. 3955, lopende vanaf de Hoopweg in zuid-westelijke richting over een lengte van plm. 100 m2. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening waar op het aan het openbaar verkeer te onttrekken gedeelte in kleur staat aangegeven vanaf 30 juni geduren de 1 maand op de gemeente-secre tarie, afdeling I, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de gemeenteraad. Venray, 27 juni 1969 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. hardvocthige echtgenote van de ge tuige naar buiten. Zij zag de ruzie èn de mannen, haalde hamer, spij kers en nijptang tevoorschijn en zette het tweetal aan het werk om gezamenlijk het tuinhek te repare ren. Gehoorzaam en nog wat na grommend deden ze dat. Daarop dronken zij een kop koffie in de keuken en toen de verdachte uitein delijk thuis kwam, bleek de jonge hond door zijn kinderen al als huis genoot te zijn aanvaard. De bon was echter geschreven. Daar bleek geen ontkomen meer aan. Zo kwam de verdachte met de getuige broederlijk de rechtszaal binnen en zij voelden zich beiden even schuldig. „U begrijpt dat u zoiets niet mag doen!" toornde de rechter. „Nou ja", deed de verdachte ver- goeilijkend, „het heeft me ook een beste cent gekost vanwege die deuk in mijn spatbord. Ik was nu een maal wat driftig. Maar ik heb er wel iets van geleerd. Een mens is nooit te oud om wat te leren." „Dan is een tientje lesgeld niet te veel", vond de officier van justitie. „Hoe gaat het nu met die hond?" vroeg de rechter. „Best", zei de ver dachte, ,'t is een lief beestje. We zijn er allemaal gek mee. Maar denk er om, meneer de rechter, als hij ooit jongen krijgt, zet ik ze allemaal bij hèm voor de deur." „Ik hoop dat we jullie tegen die tijd dan niet hier terugzien", wens te de politierechter. En hij liet het bij een tientje van de officier. UITREIKING DIPLOMA'S „Och edelachtbare, hij is wat driftig aangelegd", zei de getuige terwijl hij op de verdachte wees, ,maar verder is het een beste ke rel. Ieder gek heeft zijn gebrek. Zo kan ik nou weer geen hond dood maken. Iedereen heeft wel wat." Deze getuige, die geen hond kan doodmaken, had nochtans van zijn harde echtgenote opdracht gekregen dat te doen. Hun dwergpoedel had kleine dwergjes gekregen. Vier jon ge poedels had hij bij vrienden en bekden kunnen onderbrengen. Één tje was blijven lopen. Hoe moest hij die kwijt? „Doodmaken", zei de echtgenote hardvochtig. Dagenlang had de getuige daar tegenop gezien, vruchteloze pogin gen doende om het onaangename karwei uit te besteden. Toen kwam deze verdachte op bezoek. Hij had zijn zoontje bij zich. „Zou jij dat leuke poedeltje wel willen hebben, m'n jongske?" vroeg de getuige vleiend. Het jongske wilde wel, maar zijn vader wilde niet. Het jongske begon te huilen. „Stil maar" zei de getuige, „ik maak dat wel in orde." ,De jongen werd stil. De vader steeg in zijn auto en reed naar huis. Maar onderweg werd zijn achterdocht ge wekt door wat armzalig gepiep uit de kofferbak. Argwaend stopte hij en keek. Uit de kofferruimte sprong opgewekt de jonge dwergpoedel te voorschijn, die ter dood was veroor deeld. Zoonlief nam juichend het beestje in de armen en rende ermee huiswaarts. De verdachte echter riep lelijke woorden, keerde zijn wagen en ramde woedend het tuinhek van de getuige. Op dat moment kwam de ijverige wachtmeester langs fietsen. Hij informeerde belangstellend naar de redenen van dit onheuse optre den. „Die lammeling!" riep de ver dachte, „ik moest zijn huis er bij in puin rijden!" De wachtmeester schreef alles zorgvuldig op en maakte een proces-verbaal op we gens vernieling. Onderwiil stonden de verdachte en de getuige bij het kapotte hek ruzie te maken, waarbij de verdachte riep dat de getuige een koekoeksei van een hond in zijn auto had gelegd. Gedurende deze twist kwam de In de schouwburgzaal werd op stijlvolle wijze de diploma-uitrei king gehouden voor de geslaagden van de streek L.T.S. te Venray. Namens het schoolbestuur verwel komde de heer Knoet wegens uitstedigheid van de heer Nelissen vertegenwoordigers van de In dustriële Club Venray, een verte genwoordiging van de verschillen- deb edrijven en van de stichting Vakopleiding en him consulenten en de in grote getale opgekomen ouders der geslaagden. De heer Knoet deelde mede dat de bouwplannen voor de uitbreiding van de LTS in een vergevorderd stadium van voorbereiding zijn en dat in augustus met het ITO gestart kan worden. Voor het eerst in de geschiedenis der Venrayse LTS sul len ongeveer 400 leerlingen het nieuwe schooljaar beginnen. Directeur Hijl wist ouders en ge slaagden nog een praktische raad mee te geven door opleidings- en toekomstmogelijkheden onder hun aandacht te brengen. Hij wees er op dat in deze zich steeds meer industrialiserende en specialiserende wereld steeds op nieuw hogere eisen gesteld worden aan de opleiding en de vaardigheid van de werknemers. Die zullen steeds opnieuw moeten blijven leren, steeds opnieuw om moeten schake len. Daartoe is, aldus de heer Hijl, een basis gelegd. Het is aan de jonge man zelf daarop voort te bouwen en uit te bouwen. Van de 114 kandidaten slaagden er maar liefst 103, terwijl 2 leerlin gen nog de kans krijgen van een herexamen. Dit hoge percentage is aan de Venrayse school nog nooit behaald. Van de Part-time kursus slaagden 20 van de 25 kandidaten. Van de geslaagden zullen er 12 de MTS gaan volgen, 28 gaan zich ver der bekwamen aan een vervolgcur sus terwijl 50 reeds een werkkring hebben gevonden. Van 10 geslaagden is nog niet te zeggen wat deze gaan doen. Deken A. Loonen feliciteerde de geslaagden en hun ouders en spoor de de jongens aan verder te gaan. Hij verklaarde nog vertrouwen te hebben in de hedendaagse jeugd. Wat wij als oproerkraaiers betitelen is maar een kleine groep van de jeugd", aldus de Deken. Wethouder Schols sprak namens het gemeentebestuur de gelukwen sen uit en hoopte voor de geslaag den op een goede toekomst in de Venrayse gemeenschap. De heer Suiker, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau wees de jongens op de mogelijkheden van verder studeren en verzekerde dat het G.A.B. steeds voor hen klaar zou staan. De voorzitter van het oudercomité, de heer G. Hovens, sprak na een dankwoord aan bestuur en docenten nog eens zijn erkentelijkheid uit voor de goede sfeer. Terwijl andere studenten staken of gebouwen be zetten, hebben de leerlingen van de Venrayse LTS zich ingezet voor de onderontwikkelde gebieden en daar mede een prachtig voorbeeld gege ven hoe het ook anders kan. In leuk gekozen bewoordingen bracht de leerling Vissers de dank over van de geslaagden voor het be haalde diploma. Namens de Industriële Club, het bestuur van de LTS en het ouder comité waren enkele prijzen ter be schikking gesteld voor leerlingen welke een bij zondeer inzet hadden betoond. A. Laurensse, A. Jennis- kens, W. Hofmans, H. Claes en Ram bags waren de uitverkorenen. Geslaagden klas M 3a: W. Tijssen, H. Evers, M. Janssen, Fr. Janssen, B. van Daal, H. Roodbeen, J. Buys, P. Wilmsen, P. Janssen, G. Gerrats, M. Greevink, W. Voermans, Fr. Cree- emrs, A. Laurensse, J. v. Mil, R. Blaaupot, H. Hendrix, Venray. Klas M 3b: J. Steeghs, Oirlo; W. Voesten, Leunen; A. Vermeulen, Venray; P. Raedts, Meerlo; Fr. Cup pen, Leunen; H. Loenen, Leunen; M. Mooren, Meerlo; M. Janssen, Smakt; Fr. v. Enckevort, Oostrum; J. Jan sen, Vierlingsbeek; J. Gooren. Holt- hees; Th. Koppes, Mersedo; P. Bec kers, Overloon; A. v. Mil, Venray; H. Vissers, Meerlo; J. de Bruyn, W. v. Zwamen, Venray; H. v. d. Ei sen, Meerlo. Klas M 3c: G. v. Steveren, Veu len; J. Kleeven, Blitterswijck; Fr. Koopmans, Holthees; E. Coenders, Meerlo; P. Hofmans, Well; G. Ho vens, Venray; L. Manders, Venray; L. Buddiger, Oirlo; J. Coenders, Blitterswijck; L. v. d. Water, Blit terswijck; L. Heidens, Veulen; P. Cleven, Meerlo; A. Tijssen, Oirlo; J. Zegers, Merselo; J. Smits, Maas hees; W. van Ooi, Veulen; P. Jans sen, Veulen; R. Arts, Merselo; A. v. d. Venne, Merselo; P. Heidens, Cas tenray; P. Sala, Venray; J. Egel meers, Vredepeel. Klas H 3a: H. Emons, Oostrum; A. Comelisen, Leunen; H. Minten, Venray; G. Broeren, Oostrum; E. Neuvel, Venray, J. Litjens, Venray; E. v. d. Venne, Oostrum; C. Jansen, Ysselsteyn; A. Jenneskens, A. v. d. Ligt, Venray; G. Pouwels, Yssel steyn; W. Noyen, Venray; H. Ver meulen, Venray. Klas H 3b: P. Claessens, Yssel steyn; Chr. Hendrix, Blitterswijck; W. Hofmans, Stevensbeek; W. Kleuskens, Oostrum; M. Bongers, Merselo; W. Cornelissen, Overloon; G. Hendrickx Leunen; L. Pouwels, Ysselsteyn; H. Claes, Heide; Fr. Swinkels, Castenray; P. Koenen, Holthees; J. Somhorst, Venray. Klas Schild. 3: J. Reynders, Maas hees; G. Hendriks, Maashees; J. Thomassen, Venray; R. Giesbertz, Blitterswijck; J. Vissers, Meerlo; C. van Lierop, Venray; H. Pelzer, Ven ray; A. Vissers, Meerlo; P. Basten, Oostrum. Klas Mets. 3: L. Arts, A. Janssen, Merselo; P. de Keizer, Deurne; H. v. d. Laar, Th. Mulders, Venray; G. Saris, Hegelsom; G. Spreeuwenberg, Ysselsteyn; H. v. Stokkem, Venray; J. Toonen, Westerbeek; H. Vullings, Leunen; M. Gloudemans, Venray; Fr. Jaspers, Ysselsteyn. Gediplomeerden Part-time cursus B- afdeling: Afd. Metaalbewerken: H. Brands, Geysteren; L. van Meyel, Wanssum; W. van Mil, Overloon; H. Rambags, Castenray; J. Smits, Maashees. Afd. houtbewerken: Th. Beckers, Overloon; H. Camps, Wanssum; J. Koenen, Veulen; J. Schwachöfer, Venray; J. van Vegchel, Vredepeel; M. Klomp, J. Rutten, Venray. Afd. Schilderen: M. Janssen, Ven ray; P. Rongen, Heide. Afd. Metselen: P. v. d. Voorn, Venray; P. Hegger, Horst; J. Herm- sen, P. v. Kempen, H. Rongen, Ven ray; H. Voermans. Leunen.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 9