PL JEUGD. VIERDAAGSE S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD ■HV naMiMMhi DUIVENSPORT SCHAKEN ZWEMMEN age M.A.C. ROOY PLOT STEMPEL AKTIE PULS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PULS van slarl DE M0LENWIEKERS voor mensen die nooit geluk hebben steno-typiste VRIJDAG 20 JUNI 1969 No. 25 NEGENTIGSTE JAARGANG IS I GOEDKOPER I DAN U DENKT PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 IS GOEDKOPER DAN U DENKT ADVERTENTIEPRIJS liitpnim ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1- (buitan V.nruy 125) Als deze krant U bereikt is de 11e jeugdvierdaagse net van start ge gaan of zal zo dadelijk gaan begin nen. Dat betekent dat weer honder den kinderen de komende avond uren wandelen door Venrays „scho ne dreven", zoals men dat zo noemt en in de 5, 10 of 15 km klassen zul len proberen in groep of als school tot de beste prestaties te komen. Een misverstand was er dit jaar oorzaak van dat over de organisatie en de voorbereiding feitelijk weinig in de krant is gekomen, maar de jeugdvierdaagse is intussen een zo grote traditie geworden, dat zelfs het ontbreken van voor-publiciteit niets aan het enthousiasme van de jeugd om op het einde van het schooljaar weer eens een opzienba rende prestatie te leveren, heeft af gedaan. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag zijn de dagen waarop ge wandeld zal worden. Donderdag en vrijdag start men tussen half 6 en 6 uur vanaf het plein voor de schouwburg. Zaterdagmiddag wordt om 2 uur het startsein gegeven, ter wijl zondag als ook de groteren mee doen met een 25 km tocht, start die eerste groep, dus de 25 km om 1 uur, de 15 Ion om 1.30, terwijl de start tijden voor de overige groepen nog nader bekend gemaakt worden. Voor alle duidelijkheid zij nog eens nadrukkelijk gesteld dat in de 5 km klassen de jeugd mee kan doen van 58 jaar, in de 10 km klasse de jeugd van 7 tot 11 jaar en dat men aan de 15 km mee kan tot en met 18 jaar. Zondag wordt deze vierdaagse weer besloten met een défilé langs het bordes van het gemeentehuis en verwachten de deelnemers natuur lijk weer de traditionele bloemen- huldes, die nog altijd het einde van deze jeugdvierdaagse tot zulk een bloemrijk slot gemaakt hebben. Venrays jeugd wandelt weer, vier dagen lang en dat is het beste teken dat de scholen haast dicht gaan en de vakanties voor de deur staan. Moge de weergoden de jeugd niet in de steek laten en zet de bloemen maas vast klaar Programma zaterdag 21 juni: Wanssum 2Venray 5 5.30 uur vertrek 4.45 uur Oostsingel Venray 5 speelt a.s. zaterdag om half 6 een huldigingswedstrijd te gen kampioen Wanssum 2. De vol gende spelers zijn voor deze wed strijd uitgenodigd: H. Troisfontaine, H. Lenssen, A. P. Arts, W. Baartman, B. Eibers, H. Stevens, H. Clephas, A. Janssen, Th. Vollenberg, J. van Duynhoven, G. Lormans, A. v. d. Werken, M. Ver stegen en J- Driessen. FEESTAVOND S.V.V. De jaarlijkse S.V.V. balavond wordt a.s. zaterdag gehouden in Den Kerkdijk van Huize Servatius. Aan vang 8 uur. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het bekende orkest De Joeks Breurs uit Blerick (7 personen). Elk lid, met echtgenote of ver loofde, wordt op deze avond ver wacht. Uitslagen van de zaterdag ge speelde C-wedstrijden: FC TwenteAjax 12 TelstarFeyenoord 41 Op het B-toernooi van Venlose Boys wist ons BI team net geen prijs te bemachtigen. Het jeugdleiderselftal behaalde op het toernooi, georganiseerd door de schidsrechtersgroep Venlo, een vier de prijs. Voor eventuele C-wedstrijden a.s. zaterdag raadplege men de opstel lingen. Dit geldt ook voor alle an dere elftallen. Verder gaat a.s. zondag Cl op toernooi bij de vereniging Tiglieja, terwijl een A-elftal zondag het toer nooi van VW bezoekt. De clubmorgen is zondag voor de C-spelers. Denk ook aan de kontributie. Zoals jullie weten is zondagmorgen de eerste gelegenheid om deze te vol doen. AFD. VETERANEN Na de overwinning op Konings- lust en het gelijke spel tegen St. An- thonis staat voor a.s. zaterdag de uitwedstrijd tegen Baarlo op het programma. Hiervoor worden de volgende spelers uitgenodigd: M. Creemers, P. v. d. Laar, H. van Hel den, P. Lamers, G. v. Stappershoef, M. Siebers, P. Barends, Merkx, A. Janssen, W. Linders, J. Klaas^ens, Michels, W. Vermeulen, A. Vermeu len, H. Vermeulen, Stevens, G. Re- louw, Luyendijck. De aanvang van de wedstrijd en het vertrek zal nog nader worden bekend gemaakt. Afmelden voor vrijdagavond 20.00 uur bij P. v. d. Laar. Ondanks de hitte mag ons toer nooi zeer geslaagd genoemd worden. Na felle strijd in 4 poles kwamen de 4 eerstn in de eindstrijd tegen el kaar uit. De twee winnaars daarvan (Blerick en Bracht) speelden om de ereprijs de finalewedstrijd, die door Blerick verdiend werd gewonnen en daarmee beslag legde op een prach tige beker. 2e werd Bracht; 3 Oedt en 4 GFC. De overige deelnemende teams kregen naar gelang hun punten totaal, ook allen een beker aange boden. Zaterdag a.s. staan er weer twee wedstrijden op het programma. Aan de Oostsingel komt Marathon Kre- feld de jaarlijkse strijd om de wis- seltrophee uitvechten. Mannen op gelet. Dit moet voor ons de derde overwinning worden, zodat de beker definitief in ons bezit komt. Aan vang 5 uur. Voor deze wedstrijd zijn aangewezen: M. Gommans, Jo Gom mans, M. Arts, H. de Bruyn jr., M. Oymans, V. Lucassen, F. de Jong, G. Poels, K. Smals M. Beerkens, W. Clevers. De andere ploeg speelt uit tegen St. Anna. De aangewezen spelers worden om 5 uur aan de Oostsingel verwacht, van waaruit gezamenlijk wordt vertrokken. Komt daarom al len op tijd. Aangewezen spelers: G. Voermans, A. Arts, H. Gommans, W. Arts, B. Assen, J. Pirlo, H. de Bruyn sr., Th. v. d. Laar, A. Swinkels, H. Stevens, H. Lenssen, W. Tummers, Jos. Pee- ters. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Orleans, 8 juni. Eerste duif 15.49.21, laatste duif 17.18.59. J. Bastiaans Zn 1 5 6 9 41; Munck- hof-Poels 2 33 37 77 82; E. Vermeu len 3 17 36; F. Schellen 4 12 16 43; W. Lormans 7 62 79; P. Philipsen 8 67; G. Pirlo 10 78; J. van Haren 11 65; L. Coopmans 13 15 19 42 51 66; E. Oudenhoven 14 24 70; J. Ver sieyen O 18; A. Loonen 20 38 48 72 73 75 84; H. Verrijdt 21 34 49 52 53; L. Voermans 22; P. Schwachöfer 23 69 80; Chr. v. Hoof 25 61; A. de Riet 26 32; J. Janssen V 27 29 55 64; Gebr. Hermans 28; G. Boom 30 58 74; Jac. Arts 31 54; P. Hendricx 35 45; J. Gommans 39; P. Bertrams 40 56 81; J. Heiligers 44; A. Smits 46 60 76; W. Peetere 47 68; P. Manders 50; G. v. Houdt 57; H. Willems 59; Jac. Boom 63; Br. Drabbels 71; J. Boom Zn. 83. Deze week mandendienst: T. Kers- tens en Jos Kerstens. Denk er aan dat het heden don derdagavond inmanden is voor de jonge duiven. Kom vanavond, want morgenvroeg vertrekt de wagen al om 6.30 uur. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Orleans, afstand 503 km Aankomst eerste duif 16.18.08. J. Verstegen Zn 1 11; P. Janssen H 2 15 18; P. Janssen K 3 4 9 10 12 16; H. Ewalts 5; H. Kleuskens 6 24; J. Janssen B 7 14 17 20 21 22 23; H. v. d. Heuvel 8 13; Jac. Ewalts 19 26; H. v. d- Laar 25. J. Verstegen Zn was de gelukkige overwinnaar. P. Janssen K won de beker voor de twee snelste. Aan bei de overwinnaars onze gelukwensen. Donderdagavond 8 uur en vrijdag avond hebben mandendienst H. v. d. Heuvel en J. Janssen B. P.D.V. DE PEELKRUISERS Wedvlucht Orleans 8 juni 1969. Chr. Cuppen 1 4 6 10 13 14 15 18; J. V. d. Laar 2 11; P. Strijbosch 3 5 16; J. Maas 7 12; K. Cox 8; P. Wil lems 9 20; H. Bouten 17; G. Janssen 19. Chr. Cuppen proficiat. P.D.V. DE HUISZOEKERS Wedvlucht Orleans 8 juni 1969. 98 duiven. Los 7.30 uur. Aankomst le duif 16.01.27, laatste duif 17.22.30 u. Fr. Janssen 1 4 8 9 13 14 20; J. Custere 2; H. Hendriks 3 1 022; J. Cox 5 16 19 24 25; H. van Ass 6 17 18 21; G. Linders 7 12 15 23; H. Janssen 11. Het schaakseizoen 1968-1969 voor de senioren is gesloten. Daar de H.H. competitie niet uit is gespeeld, kan er dit seizoen geen kampioen aangewezen worden. De junioren spelen hun competi tie tot het einde van juni uit. Het bestuur zal in de komende zo mermaanden tijd noch moeite spa ren om nieuwe aktiviteiten te ont wikkelen. Het hoopt dat het nieu we seizoen geopend zal kunnen wor den met een groot toernooi voor huisschakers, d.w.z. voor schakers die géén lid zijn van een erkende schaakvereniging. Het bestuur wenst alle leden een prettige vakantie. JEUGDSCHAKEN Dinsdag 24 juni a.s. wordt het jeugdschaken voor dit seizoen afge sloten met de prijsuitreiking aan de jeugdkampioen 1969-'69 Mark Ter- mote. Ook de winnaars van de B, C en D groep zullen bij deze gele genheid een prijsje aangeboden krij gen. Alle jeugdschakers worden ver zocht op deze slotavond aanwezig te zijn. Het nieuwe seizoen gaat van start in september a.s., alle deelnemers zullen tijdig voordien een oproep thuis gestuurd krijgen. Zondag j.l. bleek toch weer eens duidelijk, dat zoals bij vele andere sporten, ook de autosport toe is aan een bepaalde rustpauze. Is het 's winters met het gevaar van glad de wegen onverantwoord nog een rit te plannen, zomers is het ondoenlijk bij tropische temperaturen een rit te rijden. Dit laatste was hoogstwaar schijnlijk ook de reden waarom voor de toe hbekende Burggraafrit slechts 18 teams aan de start verschenen die vele problemen hadden met de door de Gebr. van Hoof op zeer deskun dige wijze opgestelde controles. Toch kwam iedereen behouden, maar wel bezweet, aan de finish alwaar naar een zeer kort oponthoud de volgen de uitslag bekend kon worden ge maakt: 1. Fr. Janssen, 2. J. Imming, 3. van Rengs Sambeek, 4. Smits Horst en 5. M. Claessens. Voor zaterdag en zondag stonden dan oorspronkelijk de provinciale kampioenschappen voor motoren en bromfietsen op de rittenkalender. Deze kunnen echter door het feit, dat geen vergunning werd verkre gen, geen doorgang vinden waar door ze verschoven zijn naar eind augustus. Zaterdag j.l. heeft de heer Th. Strijbosch, Langstraat, een zeer goe de prestatie geleverd en de naam van MAC Rooy ook in het buiten land hoog gehouden. De heer Strijbosch was vrijdag avond gestart in de grote E.E.-rit, die van Eindhoven naar de Franse grens voerde. De lengte van de rit was plm. 900 km. Het is de heer Strijbosch met zijn Triumph gelukt om als eerste en overwinnaar te ein digen in deze zware rit. Tom profi ciat! HONKBAL Daar het grootste honkbalevene ment in Nederland, n.l. de Haarlem se honkbalweek a.s. zaterdag met de eerste twee wedstrijden van start gaat, heeft D.A.R. besloten deze unieke kans om echt amerikaans honkbal te bestuderen, met alle handschoenen aan te grijpen. Zaterdagmorgen om 8.30 uur zal D.A.R. zich aan de Paterskerk „in blikken" om in Haarlem bij de honkbaltijd te blijven. De bijzonder sterke deelname zal er voor zorgen dat D.A.R. zich door deze passieve aktiviteit in de overi ge competitiewedstrijden van zijn beste zijde zal laten zien. Zouden de Berlin Beans, 't ameri- kaanse strijdmachtenteam, voldoen de ruggegraat hebben om de Grand Rapids Sullivans te kunnen weer staan? Of moeten de California Stags, winnaars van 1966, hun „dou blé" gaan vireen? Men moet zonder meer aannemen, dat de amerikanen in Nederland geen favorieten zien .ofschoon het Nederlands team toch sinds 1956 eu ropees kampioen is. Het „underdog" zijn heeft ook be paalde voordelen, want in de pit- chersroulatie zullen de grote kans hebbers hun beste hemelartiesten vrijwel zeker tegen elkaar inzetten. Misschien bieden de kwalitatief min dere werpers aanvallend enig sou laas voor de Nederlanders. Bovendien is de steun van de toe- Elke keer als u PLOT merkbenzine tankt, betaalt u een lagere literprijs en krijgt u één stempel op uw spaarkaart. Twee stempels zijn al voldoende om met een kleine bijbetaling een PLOT-artikel te verkrijgen. Koopkracht van PLOT-stempels is afhankelijk van besteding. Waarde kan oplopen tot ca vijf gulden per stukl De lijst artikelen is lang, de spaartijd kort en het voordeel groot. Het spel voor automobilisten die nooit geluk hebben. Stop voor PLOT. Tank voordeel BRANDSTOFFENCENTRALE VENRAY Maasheseweg 20 - Venray schouwers meestal voor de „under dog" die thans waarschijnlijk ook nog het eigen land is. Wellicht zul len deze faktoren er aan meewer ken om de nederlandse spelers tot grootse daden te inspireren. A.s. zondag zal D.A.R. tegen Jeka laten zien, dat er in Venray nog steeds een uitstekende partij honk bal gespeeld wordt. Voor deze belangrijke wedstrijd worden alle spelers om 13.00 uur op het sportveld aan de Leunseweg verwacht. SPIO-NIEUWS Diploma-zwemmen A.s. woensdagavond 25 juni is er alléén diploma-zwemmen. We ver wachten al diegenen, die zich heb ben opgegeven. Deze avond worden de volgende diploma's afgenomen: a. zwemproef; b. geoefend zwem mer en als 3e zwemvaardigheid I. De overige leden die zich hebben opgegeven voor zwemvaardigheid II - Ill en IV komen woensdagavond 2 juli om 19.00 uur aan de beurt. Wil iedereen ervoor zorgen ook tijdig en startklaar aanwezig te zijn? De leden die op deze data door vakantie of ziekte afwezig zijn, die nen dit tijdig te melden bij Mevr. van den Munekhof. Dit i.v.m. het uitschrijven van de diploma's. Hier volgen de eisen voor de di verse diploma's. Diploma zwemproef en geoefend zwemmer zijn n.l. ge wijzigd! Diploma A: Gekleed zwemmen: Meisjes: zwempak, broekje, onder jurk of hemd met onderrok, jurk of blouse met rok of lange broek, kou sen of sokjes, schoenen. Jongens: zwembroek, hemd, on derbroek, blouse, bovenbroek, sok ken, schoenen. a. Gekleed te water gaan van de bassinrand met sprong naar keu ze en aansluitend daarop 25 meter zwemmen met zwemslag(en) naar keuze. b. Te water gaan van de bassin- rand met sprong naar keuze en aan sluitend daarop 75 meter borst- zwemmen met zwemslag(en) naar keuze en 50 meter rugzwemmen met zwemslag(en) naar keuze. Bij het zwemmen van de enkelvoudige rug slag is het gebruik van de handen toegestaan. c. Te water gaan van de bassin- rand met sprong naar keuze en aan sluitend daarop 1 minuut watertrap pen. De in de proeven a en b vermelde afstanden van resp. 25 meter en 125 meter moeten zonder onderbreking en zonder dat de kandidaat(ate) aan bodem, zijwand of enig voorwerp steun zoekt, worden afgelegd. Diploma B: a. Gekleed te water gaan van de bassinrand met sprong naar keuze en aansluitend daarop 75 meter borstzwemmen met zwemslag(en) naar keuze en 25 meter rugzwem men met zwemslag(en) naar keuze. fabriek van moderne celstofartikelen vraagt op korte termijn die de secretaresse van de Direkteur van het Verkoop kantoor zal gaan assisteren. Vereisten: ULO-opleiding In bezit van steno-diploma Type-vaardigheid Leeftijd ca. 20 jaar Aanmelding schriftelijk, mondeling of telefonisch aan de Afd. Personeel van N.V. PAPIERFABRIEKGENNEP Willem Boyeweg 60, Gennep Tel. (08851) 3800* b. Te water gaan van de bassin rand met sprong naar keuze en aan sluitend daarop 125 meter bórst- zwemmen met zwemslag(en) naar keuze, met dien verstande, dat de eerste 7 meter aansluitend aan de sprong geheel onder water moet worden gezwommen en 75 meter rugzwemmen met zwemslag(en) naar keuze. Bij het zwemmen van de enkel voudige rugslag is het gebruik van de handen toegestaan. c. Sprong naar keuze en 1 min. watertrappen. Zwemvaardigheidsdiploma I: 1. Zwemslagen. a. Te water gaan van de bassin rand met startsprong, gevolgd door 25 m. borstzwemmen met een dub bele overarmslag. b. Starten in het water met de handen aan de stangen of aan de handgrepen van bassinrand of start blok, gevolgd door 25 m zwemmen met de samengestelde rugslag of de rugcrawl. 2. Afstandzwemmen. Te water gaan van de bassinrand met startsprong, gevolgd door 200 m zwemmen met zwemslag(en) naar keuze. Het nemen van de vaste keerpun ten dient te geschieden op een wijze, zoals die voor de door de kandidaten gekozen zwemslag(en) in de desbe treffende reglementen van de Kon. Nederlandsche Zwembond is voor geschreven. De afstand moet overi gens worden afgelegd zonder onder breking en zonder steun te zoeken aan bodem, zijwand of enig voor werp. 3..Zwemmend redden. a. Te water gaan van de bassin rand met hurksprong, vervolgens duiken en twee bordjes, die, op een onderlinge afstand van 2 m, circa 2 m onder het wateroppervlak liggen, ophalen. De bordjes moeten een te gen de bodem afstekende kleur en een minimummaat van 10 cm mid dellijn hebben. b. Te water gaan van de bassin rand met hurksprong en vervolgens in zwempak geklede medekandidaat (van ongeveer gelijke lichaamsbouw) in kopgreep vervoeren over een af stand van 10 m. 4. Springen. Heruitvoeren van: a. rechtstandige sprong voorwaarts gestrekt; b. de zweefsprong voorover ge strekt. Beide sprongen mogen worden ge maakt uit stand of met aanloop en wel van de 1- of van de 3-meter- plank. Prestatietocht 3 km Roermond Voor de eerste keer zal Spio hier aan deelnemen en wel met 5 leden, tw.: Ben Janssen, Sjef Wester, Ge rard Pluggen, Ted Gieling en Peter Hanen. Veel succes! Limburgse kampioenschappen Maastricht We gaan wel goed vooruit met de trainingsploeg. 13 deelnemers heb ben aan de gestelde limiettijden vol daan, dus komen op 28 en 29 juni aan de start. Zorgen jullie voor een goede conditie? Natuurlijk slaat nie mand een training over. Volgende week meer hierover. De trainingsdagen zullen gaan va riëren. Hierover elders in dit blad! GESLAAGD Aan het Dr. Edw. Poppe inter naat te Etten-Leur slaagde voor het Mulo-examen de heer Ben van Gend. GESLAAGD Annie Derks, Oostrum en Ben Appels, Venray slaagden te Box meer voor het diploma HBS-B. Reis naar Berlijn. De reis naar Berlijn zal plaats vinden van dins dag 29 juli tot en met maandag 4 augustus a.s. Vertrek 's morgens om 7 uur vanaf de Soos, Hoenderstraat. Aankomst op maandag 4 aug. om 18.00 weer in Venray. Een geldig paspoort dient iedeeren in zijn bezit te hebben. De reis- en verblijfkosten bedragen 75,De visumkosten bedragen 10,Totaal dus 85,-. Voor 1 juli dient men minstens 25- overgemaakt te hebben op het giro nummer van de Ned. Credietbank te Venray, gironummer 1032741 met vermelding: „Ten gunste van Jeugd centrum S.R. '65". Men kan dit 25- ook betalen bij Jan van Ham, Ju- lianasingel 7, Venray. AKTIE VOOR LIMBURGSE RODE KRUISBOOT Het Jeugd Rode Kruis van Echt gaat een aktie voeren onder de Lim burgse jeugd. Uit de opbrengst hier van zal de Rode Kruisboot Prins Maurits tevens ingericht kunnen worden voor het vervoer van bed- patiënten. Hiervoor zal de boot uit gerust moeten worden met een bo vendek. Het echte Jeugd Rode Kruis heeft een rij pony aangekocht compleet met zadel en hoofdstel. Door de kringcommissaris van 't Limburgse Rode Kruis, de heer R. Romme uit Geleen is de naam van de pony op papier gezet, in een enveloppe ge daan en daarna verzegeld bij een notaris in de kluis opgeborgen. De Limburgse jeugd wordt nu in de ge legenheid gesteld de naam van de pony te raden. Dat kan gebeuren door de naam op 'n briefkaart te vermelden en deze met naast de ge bruikelijke portokosten twee kwart jes extra aan postzegels te zenden aan 't Jeugd Rode Kruis te Echt. Op zondag 29 juni zal de winnende naam tijdens een driedaags Rode Kruis Festival in Echt door burge meester drs. W. Heemskerk bekend gemaakt worden. Wie de juiste naam geraden heeft, zal zich de ei genaar van de pony mogen noemen. Bij meerdere goede inzending zal 't lot beslissen. BEKENDMAKING In verband met het 25-jarig ambtsjubileum vgn de heer J. Mau- rer zullen de kantoren van de ge meentesecretarie, gemeente-ontvan ger en dienst gemeentewerken op vrijdag 27 juni a.s. om 11 uur voor het publiek gesloten worden. Venray, 18 juni 1969 Burgemeester en wethouders van Venray, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de Direktie van Rank Xerox (Nederland) N.V., Maas heseweg 89-91, Venray om vergun ning tot uitbreiding van de inrich ting voor het vervaardigen van co- pieermachines met een afdeling voor het reviseren, reinigen en ombou wen. In te richten op bovengenoemd adres, kadastraal gemeente Venray sectie A nr. 2259. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendma king inbrengen bij het gemeentebe stuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 7 juli 1969 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 16 juni 1969 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray,

Peel en Maas | 1969 | | pagina 13