Een halfjaarlijkse balans Boerenleenbank Uit Peel en Maas - sr-65 - Limburgs KVP. kandidaten voor Eerste Kamer Politierechter PULS PULS VRIJDAG 13 JUNI 1969 No. 24 NEGENTIGSTE JAARGANG IS I GOEDKOPER I DAN U DENKT PEEL EN MAAS is GOEDKOPER DAN U DENKT DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVERTENTIEPRIJS 12 d p.r mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 10504S2 VVCCTVDLHLJ V WWn LlYllH T EIYI UIVIOI nCTVCIV PRUS PER KWARTAAL f 2.(buiten Vmray 225) Nog goed 14 dagen en 1969 is voor de helft voorbij. Zoals een za kenman een tussentijdse balans opmaakt om eens te kijken wat er van zijn verwachtignen aan het begin van het jaar wel alle maal terecht gekomen is, zo is het misschien ook dienstig, om wat ons gemeenteleven betreft een blik teruguit te werpen. Om zo te ervaren, wat van de vele plannen, die begin 1969 op stapel ston den reeds gerealiseerd is, wat we nog voor de boeg hebben en wat reeds nu al af kunnen schrijven GELDGEBREK Daarbij dient op de eerste plaats opgemerkt te worden dat vele plan nen staan of vallen naar rato er geldmiddelen voor beschikbaar zijn. En Venrays financiële positie is zo als die van vele andere gemeenten, bepaald zorgelijk. Een kwart miljoen tekort op de begroting zegt in dat opzicht meer dan voldoende. Op de laatste vergadering van de Vereni ging van Nederlandse gemeenten is over dit onderwerp weer het nodige gezegd, zodat we slechts in herha ling zouden treden. Vast staat echter dat verschillen de dringend nodige plannen niet verwezenlijkt kunnen worden om dat daarvoor de geldmiddelen ont breken. Als dat zelfs zo ver gaat dat een stuk Zuidsingel niet door getrokken kan worden naar het nieuwe Boschveldcollege, dan is het duidelijk dat men bijv. riole ringsplannen van enkele miljoenen maar rustig in de ijskast moet schuiven en dat Venrays vloei- velden nog blijven stinken en beken blijven verontreinigen, hoe zeer daar ook tegen geprotesteerd wordt. Daarmede zitten we dan midden in de problemen. Want men mag dan een eerbiedige investeringslijst opmaken van allemaal dingen die voor onze gemeente nuttig en nood zakelijk zijn, als er geen geld is, ver liest zelfs een keizer zijn rechten, laat staan dat men dan een bepaald beleid voor een of meerdere jaren waar kan maken Daar helpt een verhoging van de van 14 juni 1919 Ons brood. Naar uit be trouwbare bron werd vernomen, zal het de regering mogelijk zijn tegen half Juli de samenstelling van het meel en de bloem belangrijk te ver beteren, hetgeen uit den aard der zaak aan de kwaliteit van het brood ten goede zal komen, zulks in ver band met het feit dat dan de voor raden inlandsche tarwe zullen zijn geruimd. De inlandsche tarwe toch, welke de regeering noodgedwongen in deze laatste maanden moest ge bruiken, gaat bij warm weder kwaliteit achteruit en heeft dus op de tegenwoordige samenstelling van meel en bloem een ongunstigen in vloed, waaruit de klachten die thans hier en daar worden vernomen, wor den verklaard. Dure kersen. Op de in Gel- dermalsen gehouden kersenverkoo- pingen besteedde men 1416 ct. per pond op het hout en te Wijk bij Duurstede van 1520 ct. en meer per pond op het hout. Varkensvleesch naar Duitsch- land. Naar de „Vorwarts" mee deelt is het aan het Rijksdeparte ment voor de levensmiddelenvoor-: ziening gelukt, in Nederland groote voorraden varkensvleesch aan te koopen. Ongeveer 10.000 centenaars liggen reeds aan het abatoir te Ber lijn opgeslagen. Vrij Amerikaansch spek ver krijgbaar bij G. W. Sijbers. Te koop nog een klein partijtje nieuwe soldatenschoenen van het Rijk aan vastgestelde prijzen, zeer geschikt voor werkschoenen bij Th. Janssen, Schoenhandel, Venray. Te koop ongekl. dlennenstron- ken 10,per kar aan huis bezorgd bij Wed. J. van der linden. Te koop beste droge dennen en eiken schansen, aan lage prijzen, worden op verlangen aan huis be zorgd. Hub. Custers, Hofstraat. Aan hetzelfde adres een leerjongen ge vraagd. Peelontginning. Bij de ver eniging „Peelbelang" is een plan in bewerking om door de Peel een groot kanaal te graven geschikt voor schepen van 2000 ton, met vertak kingen naar de belangrijkste Peel- plaatsen. Naast het hoofdkanaal zal volgens dat plan een normaal spoor en naast de vertakkingen zullen tramlijnen worden aangelegd. Met inbegrip van den aanleg van goede wegen worden de kosten geraamd op 40.000.000,—. plaatselijke belastingen (rioolbelas ting en vermakelijkheidsbelasting) - hoe belangrijk op zich ook - bepaald zeer weinig aan. GLOBAAL OVERZICHT Bekijken we het bijna voorbije half jaar in vogelvlucha, dan zijn daarin verschillende hoogtepunten aan te wijzen. Zo is het eerste ge deelte van plan Veltum praktisch gereed en zien we daar de aanzet van een heel nieuwe buurtschap ontstaan met een vrij behoorlijke variatie van woningen, waarin voor al de particuliere woningbouw een behoorlijk aandeel heeft gehad. Heeft gehad, want behalve in het groene hart, loopt deze particuliere woningbouw langzaam maar zeker af en is het wachten feitelijk op wat de woningbouwvereniging gaat bou wen in het kader van de premie huurwoningen, evenals Neduco met zijn zgn. drive-in's en met de etagebouw. We komen hierop nader terug Plan Molenklef heeft zijn ontslui ting gekregen en de bouwploegen zijn dit nieuwe gebied reeds inge trokken om ook hier de particuliere bouw te gaan verwezenlijken. Mo gen we verder wijzen op iets derge lijks in Oostrum, waar ten westen van de kom een buurtschap ontstaan is in de loop van enkele jaren, die er beslist zijn mag. Een van de meest opmerkelijke feiten is ook dat in andere kerk dorpen op een kleine uitzondering na de woningbouw tot stilstand is gekomen. Daar zal uitbreiding van het woningbestand alleen nog plaats hebben door particuliere bouw. Een ministeriële maatregel, die echter de uitbreiding van de meeste kerkdorpen zo al niet tot stilstand, dan toch wel belangrijk vertraagt LANDBOUW De bestaansmogelijkheden in onze gemeente liggen nog voor een deel in de landbouw. Misschien minder spektakulair als in de industriële en dienstensector is hier een ontwikke ling aan de gang, die ook in voorbije tijd gezorgd heeft voor een ombouw van het oude landbouw-areaal. Nieuws varkenshokken, champdg- nonkelders, loopstallen, tuinderkas- sen, kippenfarms, het zijn allemaal tekenen van een nieuwe tijd, waar van de meesten onzer te weinig weet hebben, ondanks het feit dat mede door een ruilverkaveling Lollebeek het boerenland open gegooid is en meer bereikbaar is. Een ruilvekave- ling, wier voornaamste werk de her indeling thans beginnen gaat en die als voorbeeld zal dienen voor die van Merselo, waar men met de voor bereiding bezig isMisschien is .voorbeeld" een woord, dat al niet meer past, als die ruilverkaveling aan de orde komt, want het is intus sen wel duidelijk geworden dat èn grotere bedrijven èn diepere inves teringen de toekomst mee zullen be palen. En daar is bij de opzet van de jeuqdsociëteit hoenderstraat 10 tel. 3293 Vrijdag 13 juni: soos normaal geopend. Zaterdag 14 juni: optreden van The Magicians uit Duitsland. Zondag 15 juni: Sportdag te Baarlo. Vertrek om 9.00 uur bij de soos. We nemen deel in combinatie met ZOPO uit Horst en wel met 2 voetbalteams en 2 volleybalteams, 's Avonds bal te Blerick. Vanaf 2 u. in de soos The Magicians. Binnenkort ontvangt men ver dere gegevens over de Berlijn-reis, die één week is verzet en nu is van 26 juli t.m. 3 augustus; opgaven zijn nog mogelijk. Zondag 29 juni in zaal Wilhel- mina: twee top-orkesten, n.l. Static uit Venlo, verschillende platen en t.v.-optredes en C.C.C. Folk and Blues Ine, dé groep van 1969. Binnenkort ontvangen de leden meerdere gegevens n.a.v. de gehou den hearing. ruilverkaveling Lollebeek, voor 78 jaren niet op gerekend. Weer een. bewijs te meer, dat niet alleen de tijd snel gaat, doch ook de opvattin gen snel, soms te snel, veranderen. INDUSTRIEëN De aankondiigng van de mogelijk heid dat liefst twee industrieën zich op korte termijn in Venray zullen vestigen, is natuurlijk een felicitatie waard. Ze zijn een teken van Ven- ray's industriële groei, zoals ook de uitbreiding van bestaande indus trieën, die groei aangeven. Men kan de vraag stellen, waar om een plaatselijke industrie, die naar het industrieterrein aan de Maasheseweg zou verhuizen, inmid dels nog niet aan het bouwen is. De plannen daartoe liggen immers al lang gereed Men zou ook kunnen vragen of we voor de toekomst genoeg industrie terreinen ter beschikking hebben? Men zou kunnen vragen of er ge noeg gedifferentieerd woningaanbod is voor aan te trekken mensen, nu men ziet dat bij sommige bedrijven leidinggevenden buiten onze ge meente gaan bouwen Men zou kunnen vragen, of er vol doende aanbod is aan werkkrachten voor de bestaande en de komende industrieën en moet dan konstateren dat op al die vragen het voorbije halfjaar geen antwoord heeft ge geven. DE DIENSTENSECTOR vindt voor een deel zijn belichaming in onze psychiatrische centra. We hebben daar vorige week reeds een beschouwing aan gewijd, zodat we ons nu kunnen beperken tot de vast stelling dat de inniger samenwer king tussen St. Anna en St. Servaas de verandering van het Missiesemi narie Mirannhill in een school voor verpleegkundigen tot gevolg heeft. Het feit dat Pascalis in Oostrum een zwakzinnigen-inrichting gaat worden is ook een belangrijk plus punt voor deze sector, terwijl op verdere termijn de bouw van poli klinieken voor deze centra nieuwe vooruitzichten opent. Datzelfde geldt voor de Kruuze, waar een verpleeg stersflat die groei voldoende aan geeft, terwijl de opening van het be jaardencentrum behalve voor onze bejaarden ook voor die dienstensec tor belangrijk is. Datzelfde geldt voor het nieuwe ziekenhuis, al is dat op iets langere termijn Maar voor de dienstensector is ook zeer belangrijk Venrays win kelstand. Dat de Gouden Leeuw mede Venray als streek-winkel- mede VXenray als streek-winkel centrum ongetwijfeld nieuwe im pulsen zal geven; dat er verder verschillende nieuwe winkelpan den bij gekomen zijn, al dan niet opnieuw gebouwd, zijn natuurlek zeer belangrijke dingen. Maar wordt juist de uitbreiding van de winkelstand niet geremd door het ontbreken van een centrumplan, dat in zijn eerste opzet dan mis schien te duur was, maar ander zijds nu belemmeringen oplegt, waar men wel eens wat te snel aan voorbij loopt Dat centrumplan zal een van de voornaamste punten zijn, die in het komend halfjaar de aandacht zal vragen BESTEMMINGSPLANNEN Aandacht zal ook gevraagd wor den voor verschillende bestemmings plannen die thans nog altijd „onder handen" zijnDe mogelijkheden tot eigenbouw voor de kerkdorpen moeten daarin duidelijk vast komen liggen, terwijl ook de mogelijkheden voor het centrum uitgebreid dienen te worden, nu Veltum volop in „be bouwing" is. Het is bekend dat men aan een verdere uitbreiding van plan Zuid denkt en op iets langere termijn aan het plan Landweert, doch daarnaast mag de vraag gesteld worden of in plan Molenklef, vol doende mogelijkheden liggen tot de zo gewenste differentiatie. Met het gereedkomen van de wo- ningwetbouw in Veltum loopt langzaam de bouw van dit soort woningen in onze gemeente voor dit ogenblik af. Weer dringt zich de vraag op, waarom hier geen grotere continuïteit gehandhaafd kan worden, wat en voor de hon derden woningzoekenden en voor de betrokken aannemersbedrijven alleen maar gunstig kan zijn. WONINGBOUW En daarmede zitten we midden in de woningbouw. Bekend is dat de toewijzing woningwetwoningen niet bepaald groots is. Bekend is ook dat •in de premie-sector gelukkig wat meer mogelijkheden geboden wor den. Gezien het feit dat het pro bleem van huurprijzen zoals die thans gesubsidieerd worden, tot steeds grotere financieringsmoeilijk heden zullen gaan leiden, zal op den duur niet ontkomen worden aan een huurbelasting of zal alleen huurtoeslag gegeven worden aan de genen, die dat werkelijk nodig heb ben. Voor een deel van de woning wetbewoners van nu zal eigen woon- bezit in die gevallen altijd voorde liger gaan wordenDaarvoor zal ruimte gereserveerd moeten worden, evenals ruimte gevonden zal moeten worden we zeiden het reeds bij onze industrieën voor degenen, waarvoor de huidige grondaanbie- dingen onvoldoende zijn ONDERWIJS Het Boschveldcollege wordt thans afgebouwd en staat voor zijn ople vering. Dat betekent een magnifie ke uitbreiding van het onderwijs dat in Venray geboden kan worden. Want noodlokalen mogen dan een oplossing in de voorbije jaren gebo den hebben, het zijn en blijven nood-oplossingenHet feit dat thans ook meisjes het daar gegeven onderwijs zullen kunnen volgen, wordt misschien vanzelfsprekend ge noemd, maar zal repercussies heb ben t.a.v. een andere onderwijs instelling in Venray, Jerusalem. De ze „terugslag" op te vangen zal een zaak zijn, die met de betrokken In specties en het Ministerie zal moe ten worden opgelost. Evenals di§ van de te vormen scholengemeen schap, waarbij niet alleen onze ge meente betrokken is, maar de gehele regio. Dat de MAVO voor zijn zo veelste uitbreiding staat, zal waar schijnlijk ook wel bij dat overleg ter sprake komen. Volop beweging dus ook in deze voor Venray zo be langrijke sector, wat nog eens wordt onderstreept door de bouw van een nieuwe B.L.O. school (kan die naam nu eens niet gewijzigd worden?), het gereed komen van de nieuwe levens school, de plannen voor een derge lijke school voor meisjes, de stich ting van een muziekschool en de bouw van nieuwe kleuterscholen in Veltum, Merselo en Ysselsteyn Een gelukkige bijzonderheid is en de inschrijvingen bewijzen dat zonder meer dat half augustus nu eindelijk ook gestart kan wor den met het Individueel Technisch Onderwijs. Liefst twee klassen starten, waardoor weliswaar de plaatsnood bij de Lagere Techni sche School nogal groter wordt, maar er is nu eindelijk een begin. Dat daarbij derde klassen van de LTS in de noodlokalen van het Lyceum komen, bewijs weer eens met de barak in de Patersstraat, dat we 25 jaren na de bevrijding nog altijd barakken niet kunnen missen. Moge ook voor de LTS spoedig de uitbreidingsplannen verwezenlijkt worden. DEZE TERUGBLIK toont aan dat de vooruitgang van ons Venray blijft duren. Misschien in hetzelfde langzame tempo als dat van de doortrekking van de Deur- neseweg, waar zoetjes aan de via ducten verrijzen, maar vooruitgang is er. Ondanks geldgebrek, ondanks de papieren rompslomp, zonder welke het nu eenmaal niet kan in ons va derland. Er is in het begin van het jaar wel de vrees geuit dat geldge brek in Venray zou leiden tot een statisch beleid. Niets is minder waar, al was het alleen maar dat ook in dat voorbije halfjaar kon takt tussen raad en burgerij en met name gemeentebestuur en kerkdorpen veel intenser is geworden. B. en W. zijn zichzelf gaan overtuigen hoe in de verschillende dorpen de problemen liggen en men heeft aan beide kan ten van zijn harl geen moordkuil ge maakt. Ook dat is een wezenlijk winstpunt, waarvan men kan hopen dat het in Venray in de komende dagen zijn herhaling en zijn effect mag hebben! NOG WENSEN? En de wensen die nog over zijn, behalve die welke we hierboven reeds noemden. We noemen er maar enkele uit de lange rij: Het moge lijk maken van de bouw van zomer huisjes. De nieuwe begraafplaats voor het centrum. De uitslagen van het sociologisch-sociografisch onder zoek voor onze gemeente. De opstelling van een zgn. veiv keersplan. De ruiming van het woonoord Vlakwater. De afronding van het krot-onderzoek voor de ge hele gemeente. De verbetering van de watertoevoer i.v.m. de waterlei ding. De verbetering van de weg OostrumOirloCasisenray. De op richting van een vrije akademie. Sport voorzieningen in Oirlo. Bouw van B.B. post en brandweerlokalen. Uitbreiding sportpark Dit wens-pakket dat naar believen uit te breiden is, neemt de gemeen te mee, nu binnenkort de verhuizing gaat beginnen van een groot aantal gemeentelijke diensten naar het Ly ceum. Het zoveelste nood-geval, dat om een oplossing vraagt KIES UW EIGEN SPAARVORM BIJ DE de bank voor iederéén De tussenbalans toont aan dat Venray vol leven is, want hoewel we ons in het kader van dit artikel moesten beperken tot enkele hoofd punten, zijn de voorgenomen uit breidingen aan de schouwburg en de bouw van een medisch centrum bijv. weer pluspunten op andere ge bieden. Voor sommigen gaat dat al les te langzaam, voor anderen te vlug. Sommigen hebben kritiek op dit terrein, anderen weer op een an der. Maar deze tussen-balans toont aan dat er gewerkt wordt. Gewerkt aan een toekomst, met alle feilen en fouten van dien, met tegenslagen en trubbels, maar toch ook met de vas te wil Venray uit te bouwen tot een streekcentrum waarin het goed le ven en werken is. En dat is uitein delijk het doel van alles BOVEN VENLO SCHIJNT MEN NIETS TE KUNNEN VINDEN! De KVP-statenfractie heeft vrij dagavond in Roermond haar kandi- datenrij voor de verkiezing van Eer- ste-Kameleden in de volgende volg orde samengesteld. 1. Mertens G. A., zittend Eerste Kamerlid, voorzitter van de LLTB; 2. J. Ensinck, zittend; 3. J. Frans- sen, secr.-penningmeester KVM; 4, Drs. Horbach, secretaris K.v.K., Maastricht; 5. Aalmoezenier F. Sam- pers, Maastricht; 6. G. Billekens, Venlo; 7. J. Maenen te Heerlen (thans lid Tweede Kamer); 8. F. Straus, Roermond; 9. Prof. Krillaers; 10. W. Dirkx, secretaris NKMB; 11. Mr. H. Prickartz; 12. Mr. J. G. A. Janssen, burgemeester Eygelshoven; 13. Mej. Mia Stolman, voorzitster KAV; 14. Mr. F. Duynstee, advocaat en procureur in Maastricht. Van de kandidaten zijn de heren Billekens, Straus en Prickartz KVP- leden van de Provinciale Staten. BURGEMEESTER VAN BOXMEER MET ZIEKTEVERLOF De commissaris van de koningin in Noord-Brabant heeft aan de bur gemeester van Boxmeer, mr. G. J. Mol, ziekteverlof verleend. Tot waar nemend burgemeester van de Oost brabantse gemeente is benoemd de heer J. P. Schreven, oud-burgemees ter van Veghel. In het college van B. en W. van Boxmeer ontbrak het de laatste tijd aan overeenstemming. Begin van dit jaar nam een wethouders om ge zondheidsredenen ontslag. Onlangs werd de begroting aan de gemeente raad aangeboden. Naar aanleiding hiervan richtten de beide wethou ders, de heren J. de Winter en G. van Benthum, zich tot de raads leden. In dit schrijven maakten zij melding van het feit dat de begro ting nimmer in het college van B. en W. was behandeld. De burgemeester had als reden opgeegven dat de tijd hiervoor te kort zou zijn. Wel ver zocht hij de wethouders binnen twee dagen eventuele op- en aanmerkin gen in te dienen, maar slechts een kleine gedeelte hiervan werd in de begrotingsbrief opgenomen. In hun schrijven aan de raad stel den de wethouders dat zij een en ander niet in overeenstemming met de democratische spelregels achtten. GESLAAGD Aan de Mavo te Deume slaag den de dames C. Arts en A. Bollen uit Venray. Een amper twintigjarige broodbe zorger probeerde voor de politie rechter vergeefs zoete broodjes te bakken. Het witte jasje had hij al verwisseld voor een flodderig huis jasje van 's Rijks kleermaker, die het huis van bewaring voorziet van degelijk werk. Maar in dat huis gaat de mode nu eenmaal langzamer dan er buiten. Toch speelde het witte jasje een rol in de historie. Een struise maagd van circa duizend weken vond het zo „stoer" staan, dat zij met de in houd aan de zwier ging op een na bije kermis en daarna nog menig maal de bakkersknecht het ietwat kinderlijk verblijde hoofd op hol bracht. De redenen daarvan bleken echter van meer materiële aard. Want det aanvankelijk eerzame meel verwerker liet zijn melig min nespel van menig minzaam aangebo den cadeau gepaard gaan. Het ene geschenk volgde op het andere. Dat bracht zijn nog meliger baas tot wanhoop, want het geld van de klanten kwam nog maar met de grootste moeite uit zijn vingers. Een maal was de minnende broodjes- brenger al veroordeeld. Nu stond hij opnieuw terecht wegens verduiste ring. „Je kunt dan hier wel zoete broodjes bakken, maar je bent een doortrapte stoute broodjesbakker", oordeelde de politierechter. ,,'t Was uitlokking, m'n edelacht bare." „Niemand heeft je gevraagd een grote slee te huren en daarmee aan de zwier te gaan, ook zij niet." „Die slee was voor haar bestemd." „Neenee, daarmee probeerde je indruk te maken op haar ouders, maar zeg nou maar eerlijk dat je daar de bons kreeg en toen uit ba lorigheid naar t zuiden reed." Eerlijkheid was er niet bij. De deegkneder verspilde al zijn klan- tengeld aan autohuur en benzine en kwam pas terug nadat de politie hem berooid en wel in een vakan tieplaats in het zuiden had opgepikt. De officier wees op de ernst van het feit: op klaarlichte dag zonder betalen een auto huren en er met andermans geld vandoor gaan. Er stonden bovendien nog twee maan den voorwaardelijk wegens de vori ge verduistering. Nu was hij alweer een maand in voorlopige hechtenis. „Vijf maanden met aftrek", luidde de eis. „Je hebt het laatste woord", zei de rechter. „Kijk 's hier, m'n edelachtbare, nou kan de officier wel zeggen dat 't een hoogst ernstig feit is omdat het allemaal overdag gepleegd is, maar vorige keer was 't al zo ern stig, omdat het 's nachts in het don ker was voorgevallenWanneer moet ik dan „Dat is de brutaliteit ten top!" riep de officier uit. „En dan ben ik door haar op 't slechte pad gebracht, m'n edelacht bare." „Daar wordt wel rekening mee ge houden, maar vergeet niet zij je om geen enkele cadeau gevraagd heeft. Je bent zelf aangekomen met die du re dingen en je hebt zelf het plan gemaakt om met een grote slee voor te komen en indruk te maken", ver telde de politierechter. ,Als ik haar niet ontmoet had, zou ik nou niet zo slecht zijn." „Dat staat te besden. Dan had je misschien een andere meid dure cadeaux gegeven. Of je was per vliegtuig aan de zwier te gaan." „Of ik zou nog een hele goeje jon gen zijn „Je kunt je best doen om weer een eerlijke jongen te wórden. Nu ver oordeel ik je tot vijf maanden, on der aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met de bijzondere bepaling, dat je alsnog de huur van die auto hebt te vol doen van de eerste tot en met de laatste dag dat die weg geweest is." De jonge verdachte liet het hoofd zakken. Zitten vond hij blijkbaar niet zo erg, maar betalen voor een geleende auto vond hij overdreven en dat zei hij ook. Maar de hamer viel en na het vonnis is geen enkel verweer meer mogelijk, tenzij in hoger beroep. En dat vond de meel man een beetje riskant.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 5