Heeft Venray-Zuid geen problemen? naga mnmamsn Houd uw snelheid VENRAYS JEUGD kritiek op en van Soos Gouden bruiloft Rijschool JAN JANSEN amBma AUTO GOMMANS N.V. - VENRAY „Proost", zei de kleine groep mensen tegen elkaar op de binnen plaats van Venrays Cultureel Centrum. Een rondje aangeboden door het gemeentebestuur („als bewijs van moed en trouw") aan de weinigen, die uit Zuid dinsdagavond naar dat centrum geko men waren om eens te babbelen met dat gemeentebestuur. Men zat er gezellig bü elkaar als een uit de kluiten gewassen familie en men heeft er plezierig, maar ook soms vinnig, gedebatteerd over de jeugd in Venray (maar daarover vindt U elders meer) en de problemen in plan Zuid. Die schijnen niet groot te zijn, want slechts een brief was binnengekomen met vragen, die bovendien nog vrij algemeen waren BETER KONTAKT Burgemeester Schols stelde in zijn inleiding nog eens duidelijk dat deze bijeenkomsten, die reeds zijn vooraf gegaan door een tiental hearings op de kerkdorpen, belegd worden om verschillende redenen. Op de eerste plaats dienen ze als een wederzijlse oriëntatie. Het ge meentebestuur wil ook wel eens af v?n hoge troon, waarop het zo dikwijls zit en door doodgewoon kon- takt met verschillende buurtschap pen, de wensen en verlangens eens horen, die daar leven. En daarbij ook geconfronteerd worden met die alledaagse dingen als bijv. een scheef putje, dat wel eens aan hun aandacht ontsnapt, waar voor een gemeentebestuur de aanleg van hon derd van die putjes in bijv. plan Veltum en alles wat daar om en aan hangt, thans belangrijker is. Maar juist door deze kontakten worden ook deze kleine en soms geniepige dingen weer naar boven gehaald. En op de derde plaats is het een po ging de bevolking meer te betrekken bij het bestuurswerk. Weliswaar is diezelfde bevolking, aldus drs. Schols, vertegenwoordigd in de raad, maar het ambtelijk jargon en wat dies meer zij en het groter worden van de gemeente zijn er oorzaak van dat ook raad en bevolking moeilij ker kontakt hebben. Praat men in deze bijeenkomsten nog veel over problemen in een buurt en in een dorp, in de komende bijeenkomsten zouden ook andere punten aan de orde kunnen komen als bijv. ruim telijke ordening, jeugdproblemen, onderwijs, stadsvervoer e.d. SERVATIUSWEG De vragensteller wees er op dat de toestand van de Servatiusweg zeer slecht te noemen is. Dat is geen kwestie van vandaag of gisteren, maar reeds 10 jaar geleden werd het de slechtste weg van de kom ge noemd. Waarom wordt die weg niet definitief verbeterd Gewoontegetrouw was burgemees ter Schols op onderzoek uitgegaan, maar hij dacht dat met stofvrij ma ken en wat gaten dichten toch veel van de ellende opgeheven zou wor den. Daar was men het uit de ver gadering niet mee eens, want na re gen en vorst blijkt men zelfs vast te komen zitten in de smurrie. Toen kwam een ander probleem om de hoek kijken. Dat is namelijk dat het stuk weg wat langs huize Servatius loopt, uiteindelijk een keer zal gaan verdwijnen. Het zuidelijk gedeelte, dat naar het Brukske gaat, komt waarschijnlijk te liggen in de uitbreiding van het bestemmings plan Zuid en wordt daarmede opge nomen in het nieuwe stratenplan. Heeft het dan nog zin om die weg te gaan verbeteren, zo was de vraag van de bestuurstafelOok de vergadering was het er mee eens dat zulks goed naar kwaad geld gooien was, maar de gaten zullen in ieder geval gedicht worden, in afwachting van de dingen, die dan straks in de toekomst gebeuren gaan VERKEERSHINDER Een tweede klacht was dat van gemeentewege die eigenaren van heggen en struiken niet achter de broek gezeten wordten, die vooral door te hoge of wilde groei op de hoeken van straten en wegen het uitzicht belemmeren. Dat werd grif toegegeven en er zal in de komende tijd weer opgelet gaan worden. In november krijgen de betrokenen een schriftelijke waarschuwing, zo zij voor die tijd niet orde op zaken hebben gesteld. JEUGDHUIS Een volgende vraag was waar het jeugdhuis blijft voor Zuid. De beant woording van die vraag werd over genomen door Pastoor Pothoff, die vertelde dat men weliswaar enig geld daarvoor gereserveerd had, doch anderzijds ook nog steeds wachtende was op de uitbetaling van de wederopbouwgelden van een deel van het patronaat, die ook hier voor gebruikt zouden worden. Intus sen was het eigen spaarpotje opge gaan aan de bouw van een pastorie, die noodzakelijk werd toen 't kloos ter werd opgeheven. Een jeugdhuis staat dus voorlopig nog niet op de agenda. I VLOEIVELDEN Dat de vloeivelden stinken, daar van was ook het gemeentebestuur op de hoogte. Daarom heeft men al ge ruime tijd geleden plannen gemaakt om een rioolzuiveringsinstallatie, omdat men ook van gemeentewege het een onhoudbare toestand vindt dat een riolering van een centrum als Venray zo maar Gods vrije na tuur in loopt. Maar dat ding kost 4,5 miljoen, om van de rest als pers leidingen en gemalen maar niet te praten. Dat geld is er niet, al poogt men het via verschillende kanalen te verkrijgen. Dat intussen het Water schap ook begint te protesteren te gen de vervuiling van Venrays be ken door deze vloeivelden is wel licht een aansporing te meer om hieraan zo snel als mogelijk een eind te krijgen Maar tot heden ontbreekt het geld. Wel waarschuwde de burgemeester meteen dat de aanleg van zulk een rioolzuiveringsinstallatie meteen rente en aflossing zal vragen, die via een verhoogde rioolbelasting terug moeten komen. OMBUDSMAN De vraag of men in Venray niet over moet gaan tot de aanstelling van een ombudsman, die zich klach ten van de bevolking zou aantrek ken, meende de voorzitter te kunnen ontkennen. Deze in de Scandinavi sche landen inderdaad voorkomende scheidsman in bepaalde geschillen heeft daar een wettelijke basis, zoals b.v. de rechterlijke macht. Hier heeft hij die niet, want men kent hier dit systeem niet. Heeft men be paalde klachten dan kan men zich echter rustig wenden tot de gemeen teraad, die B. en W. zo nodig kan dwingen tot een openbare verant woording. IDEEëNBUS Hetzelfde lot onderging de vraag of Venray niet rijp was voor een ge meentelijke ideeënbus. Ook hier meende drs. Schols dat zo nodig de brievenbus aan het gemeentehuis hier rustig voor gebruikt zou kun nen worden. Hoewel B. en W. graag „getipt" worden is het een andere vraag of die behoefte werkelijk leeft onder het publiek WONINGWETWONINGEN EN AMBTENAREN De volgende vraag hield zich bezig met de opmerking die men wel eens hoort dat te veel functionarissen van de gemeente in te goedkope woning wetwoningen wonen. De vragenstel ler wilde weten hoe nu precies de kaarten liggen. Dat antwoord kwam dan ook prompt. Drs. Schols wees er op dat men om doorstroming te kun nen krijgen, de gemeente en de wo ningbouwvereniging ook in staat moeten zijn om andere, betere wo ningen aan te bieden. Daartoe is men niet eerder in staat, dan ko mend jaar, want eerst nu gaan er huurwoningen in de premie-sector gebouwd worden. Natuurlijk kan men niet stellen: „dan moeten die ambtenaren maar een eigen woning bouwendaartoe kan geen mens ze dwingen. Bovendien zijn verschillende van hen in de betrok ken woning komen wonen, toen zij nog lang niet aan de weistandsgrens toe waren. Een onderzoek naar dit alles inge steld, levert als concrete gegevens op dat er thans 63 gezinnen in wo ningwetwoningen wonen, die qua hun welstand daar niet in horen en dus ter zijner tijd een andere wo ning krijgen aangeboden. Hiervan zijn er 7 ambtenaren-gezinnen, waarvan er intussen al drie een eigen woning aan het bouwen zijn. Aangezien ambtenaren ook dezelfde rechten hebben als ieder ander mens, dacht de Burgemeester dat de verhouding niet ongunstig was. Bo vendien, zo stelde hij, moet men dan eens naar het Rijk gaan kijken dat voor ambtenaren liefst 10 procent van de gebouwde woningwetwonin gen opeist en daarbij helemaal niet kijkt of de betrokken ambtenaar wel of niet de weistandsgrens be reikt heeft Wel wees hy er nadrukkelijk op dat z.i. de woningtoewijzing met grote nauwgezetheid wordt ver richt, na een zo eerlijk mogelijk onderzoek en daarbij alle gegevens in acht nemend, die voor ieder ge val apart zijn opgemaakt. FUTURISTISCHE KUNST Na de pauze vroeg een der aan wezigen zich af of een dergelijk kortwieken xan de lindebomen langs de Oude Oostrumseweg zoals thans gebeurd is, wel nodig is. Men heeft er nu futuristische wanprodukten van gemaakt, aldus de spreker, die echter door de directeur van ge meentewerken gerust gesteld werd. Het blijkt een noodzakelijke verjon gingskuur te zijn, die over enkele jaren het straatbeeld maar alleen ten goede kan komen SPEEL- EN KUITVELDJES Met de vraag of het plantsoen langs de Pr. Bernhardstraat nu wer kelijk een plantsoen is, of dat het is een voetbalveld, zaten we midden in de speel- en kuitveldjes. Het blijkt dat B. en W. hierover ook al verschillende malen het moede hoofd gebogen hebben. Van de ene kant vraagt men groen en plantsoe nen, van de andere kant speelplaat sen voor de kleinere jeugd, liefst dicht in de buurt van de woningen, met wat speelmateriaal en wat kuit veldjes voor de grotere jeugd. Afge zien van de toch al niet grote mo gelijkheden in bepaalde wijken, komt daarbij dat b.v. een speelplaats met een klimrek, een schommel e.d. duizenden guldens kost. Dit is een probleem dat alleen is op te lossen met een behoorlijk samenspel tussen de bewoners van zo'n buurt en het gemeentebestuur. Zij moeten er me de de schouders onder zetten en het gemeentebestuur niet alleen ideeën aan de hand doen voor de aanleg, maar ook voor de uitrusting zorgen als de gemeente op haar beurt weer helpt met materiaal e.d. Al pratende bleek dat de protes tants christelijke school helemaal geen bezwaar heeft dat het speelter rein rond de school eventueel uitge breid wordt en ook na schooltijd be schikbaar komt voor de jeugd uit die buurt. Dat is dan een voorbeeld voor andere scholen, waarbij soms prachtige speelruimte ligt, die echter om 4 uur en onder de vakanties ge sloten zijn. Drs. Schols was met die situatie helemaal niet gelukkig en vroeg zich af of die speelplaatsen inderdaad niet produktiever ge maakt konden worden voor de jeugd. Een ander resultaat van deze be spreking is dat voorlopig het terrein achter de Atebe-garage speelterrein blijft en dat het braak liggende stuk tussen de scholen in zuid als speel terrein wordt opgeknapt DE POLITIE sloot de rij- Er werd namelijk ge vraagd om wat beter politiecontrole langs scholen, zalen e.d. In zuid blij ken nogal eens ruiten te sneuvelen en wellicht dat iets meer waakzaam heid van de politie aan dat euvel een einde maakt. Er werd beloofd dat bekeken zal worden of een iets intensievere controle mogelijk zal zijn En daarmede was dan de eerste hearing in het centrum letterlijk en figuurlijk aan zijn einde en zullen we volgend week zien wat Veltum en Venray Noord West er van te recht brengen Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen proberen. Bevrijdingsw. 8 tel. 04780-1600 wÊÊÊÊm De Fiat 850 Special is 'n uitvinding Doe 'm Dit is de nog sportievere versie van de p Fiat 850. Met zwaardere motor: 47 M Din-pk 135 km/u. Brede radiaalbanden, p sportstuur en "easy-seats". Ook het uiterlijk is "Special". m Maak eens 'n "sportieve" proefrit! f 4650,- (laken) f5208,- incl. BTW' •alle prijzen "af Born" MÈÊmmmrnmMmsmmmsmmmmmmm STATIONSWEG 111-113 TEL. 04780-1337-2628-2351 De by eenkomst van B. en W. en de bewoners van plan Zuid is dinsdag in zoverre een mislukking geworden, dat de belangstel ling voor deze hearing van de kant der bewoners zeer minimaal was. Daarbij had slechts één man de moeite genomen wat vragen op papier te zetten. Maar van de andere kant is er ondanks de geringe belangstelling in deze bijeenkomst vurig en vlot gedebat teerd over wat men zou kunnen noemen het jeugdprobleem in Venray en dat van de soos in het byzonder Dinsdag zullen de feestklokken luiden voor het gouden bruidspaar Duykers-Philipsen, die in de Prins Hendrikstraat 11 nu in afwachting zijn van de dingen, die komen zul len. Ze hebben daar rustig de tijd voor want sinds een jaar of 10 ge nieten ze daar van een welverdiend pensioen, na een werkzaam leven, dat zich hoofdzakelijk heeft afge speeld op het boerenbedrijf aan de Horsterweg in Castenray. Hoofdzakelijk, want het gouden paar heeft aanvankelijk nog ge woond op het stamhuis op het Hoog- riebroek. Het is feitelijk allemaal begonnen met de mobilisatie toen 'n Wanssumse schone haar oog liet val len op een kranig soldaat van die dagen t.w. P. Duykers. Beiden wer den het gauw eens en na de mobili satie werd er getrouwd en werd het echtpaar Duykers-Philipsen werke lijkheid. Na eerst enige tijd op het stamhuis geboerd te hebben, trok men dan naar de boerderij aan de grintweg van Venray naar Horst, die later de Provinciale weg zou worden. Het is hier dat Duykers zich eerst recht uit ging leven, want bedrijfs- vergroting en specialisatie mogen dan misschien „modewoorden" zijn in deze tijd, Piet Duykers was in de dertiger jaren de man, die al een vermeerderiqgsbedrijf durfde begin nen met 2500 kippen en die 20 broedmachines aan het werk had. Daarnaast bouwde hij een fruitbe- drijf op van 7 ha, in die dagen ook al iets bijzonders. En van weer een ander feit namelijk dat hij op een gegeven ogenblik 100 biggen tegelijk inlegde en een paar weken later nog eens 125, heeft hij ook geprofiteerd. Toen later namelijk de toewijzing van varkens kwamen, kwam hij be hoorlijk aan zijn trekken. Dit zijn allemaal feiten, die van daag aan de dag heel gewoon zijn, maar die in die tijd toch wel de aan dacht trokken en waarover menig woord van kritiek gevallen is. Daar naast bouwde het echtpaar een goed gezin op, met zijn ups en downs en werd vader Duykers graag gevraagd als bestuurslid on verschillende boe- renorganisaties. Daarbij is hij steeds zijn hobby: jagen, trouw gebleven. Bij dit alles is moeder Duykers een trouwe helpster gebleven, die nu het wat rustiger geworden is, heerlijk en in goede gezondheid ge niet van het pensioen. Dinsdag dan wordt de gouden bruiloft gevierd, waarbij natuurlijk de 7 thans nog levende kinderen ac te de presence geven en 23 kleinkin deren getuigen van het feit dat het geslacht vna Duykers voorlopig nog niet aan het uitsterven is. Om 3 uur is er een plechtige H. Mis in de Pe- trus-Bandenkerk, waarna het feest is in zaal Rongen in Oirlo (welk muziekgezelschap brengt nu de ge bruikelijke serenade?). Daar is re ceptie van 7 tot 8 uur. ER WERD TERUG GESCHOPT De aanleiding daartoe gaf feitelijk burgemeester Schols in zijn inlei ding tot de-m hiieenkomst, waarin hii stelde dat hii graag met Ven- va vs bevolking zou praten over alle mofeliike problemenWant al pra tende leert men elkanders proble men kennen en is er misschien een oplossing te zoeken en te vinden. Zo zou hii biiv. graag gepraat heb ben over de ieugd in Venray. Een verslag van de onlangs gehouden vergadering van de Soos SR-65 had hem in zoverre onaangenaam ge troffen, omdat hier z.i. ten onrech te tegen het gemeentebestuur getrapt werd. Dat bestuur werd namelijk beschuldigd te veel passief te blij ven t.a.v. de soos, niet te zorgen voor fatsoenlijke w.c.'s en zich fi nancieel niets aan te trekken van de noden, die in soos-kringen zijn. Z.i. was het gewoon en normaal geweest als men de kwestie van de w.c.'s bij de huurbaas i.e. de gemeente aanhangig had gemaakt. Dat is pas voor enkele weken geleden gebeurd. Verder was hem niets bekend van financiële nood, want in een gesprek dat hij persoonlijk in januari nog met het soos-bestuur gehad had, was van en over financiële nood totaal geen sprake geweest. En tenslotte was het gemeentebestuur nooit en te nimmer in kennis gesteld van be paalde verlangens of van bepaalde noden Drs. Schols had geen bezwaar te gen de forse taal, die bij al die kri tiek gebruikt werd, (dat noemde hij een leeftijdsverschijnsel), doch hij mocht minstens verwachten dat men zich aan de waarheid zou houden. Men kan nu wel allerlei wensen hebben, maar als die niet op schrift gesteld worden, niet aan het ge meentebestuur worden voorgelegd, dan kan dit bestuur toch moeilijk maar voorop lopen, zonder de wen sen te kennen, aldus de burgemees ter En daarmede was de knuppel in de Hoenderstraat i.p.v. in Zuid ge gooid en werd het gesprek hoofd zakelijk een gesprek over WAT MOET GEBEUREN VOOR DE JEUGD? Burgemeester Schols stelde uit drukkelijk dat ook het gemeentebe stuur er van overtuigd is, dat on danks de enorme bedragen, die uit de gemeentekas voor de jeugd ge geven worden, Venray beslist nog wel een achterstand heeft in te ha len o.m. bij de begeleiding van de jeugd t.a.v. hun recreatie. Verder was ook hem duidelijk dat de ruim telijke voorzieningen voor de jeugd in het centrum verbeterd moesten worden. Alleen zat en zit men nog steeds met het grote probleem, wat men nu feiteliik wel moet doen, wat de wensen zijn, die t.a.v. die pun ten bij de jeugd leven en waar i' een en ander moet situeren, zodat ze optimaal benut worden Daar is men op deze avond ook niet uitgekomen, ondanks dat er heel veel gepraat is en ondanks het feit dat bijv. leden van het soos-bestuur de kans aangrepen misverstanden uit de weg te ruimen, die h.i. ge rezen waren. PATRONAAT ZALIGER Wel stelde men vast dat voor de oorlog Venrays jeugd van jong tot oud onderdak had in het Patronaat. Dat patronaatsgebouw is verdwenen en de herbouwplicht is deels opge gaan aan de bouw van het cultureel centrum, ligt anderdeels nog in Den Haag, maar komt niet af, reden waarom bijv. in Zuid het daar ge plande jeugdhuis niet verwezenlijkt kan worden. Hoe dat 25 jaren na de bevrijding nog mogelük is kwam dan wel niet uit de doeken, maar wel werd de konklusie op tafel ge gooid dat sindsdien op een enkele uitzondering na Venrays jeugd zich met oude barakken moet behelpen of afgekeurde en leegstaande wo ningenWant in het cultureel centrum is voor die jeugd schijn baar geen plaats. Uit de vergadering bleek dat in 't verleden tientallen malen pogingen waren aangewend om bijv. kelders beschikbaar te krijgen van dit cen trum, doch daarbij derd de eis ge steld dat telkens de zaak ontruimd moest worden, wat voor verschillen de jeugdbewegingen een ondoenlij ke geschiedenis is. En dus gebeurde er niets. Wil men in de foyer wat organiseren, dan kost dit kapitalen aan huur, terwijl ook de dranktarie ven niet bepaald op de jeugdelijke beurs zijn afgestemd Burgemeester Schols was met de ze „voorgeschiedenis" te weinig be kend om hier afdoende antwoord op te geven. Er blijkt echter in de kelders van het centrum wel wat te gaan ver anderen, zodat een deel van de klachten misschien tot het verle den gaan behoren. Doch burgemeester Schols bleef er bij dat dit ook nog maar een gedeel telijke oplossing brengt van het jeugdprobleem. Wat moet er voor het overige nog gedaan worden, zo bleef zijn vraag luiden. Nogmaals zij gezegd deze vergade ring bracht geen oplossing, al moet het ons van het hart dat na het niet bepaald goedkope jeugdonderzoek van het Hoogveld-instituut, en in sa menwerking met de interparochiële jeugdcomité's en de gemeentelijke jeugdraad intussen toch wel een re delijk overzicht moet zijn samen te stelien van wat nu beslist wel nodig is. Dat kwam in ieder geval niet uit de verf. GEEN SUPERVOOGD Wel uit de verf kwam dat enkele heren in zuid, die zich nogal druk gemaakt hadden voor de jeugd in Zuid en diezelfde jeugd persoonlijk had uitgenodigd voor een avond in San Damiano om over al de daar levende problemen eens te praten, de teleurstelling van hun leven kre gen. Er kwamen zegge en schrijven zes jongeren opdagen, waaruit welis waar een aktiagroep gevormd is, die echter wegens gebrek aan financiën ter ziele is of binnenkort gaat Maar waarom komen die men sen dan niet praten....", zo vroeg burgemeester Schols zich af, „men kan toch maar niet verwachten dat de gemeente als een soort «super- voogd" iedereen maar achterna rent om te vragen of ze misschien centen willen hebben voor hun aktivitei- ten. Wel uit de verf kwam, dat de soos een pand gehuurd had, waarin fat soenlijke w.c.'s stonden, toen men er in trok. Als die intussen kapot ge slagen zijn, zo stelde een aanwezig raadslid, dan moet men doen wat iedere huurder in zo'n geval doqt, namelijk zelf de kosten dragen Ja, en toen zaten we dan weer midden in het kosten-probleem van de soos, waarbij weer eens gesteld werd dat de gemeente zich moeilijk aktief kan bemoeien met het reilen en zeil envan die soos, als het be stuur passief blijft en met hun zo_r- gen en moeilijkheden aan het stadr huis voorbijlopen en zich beperken tot het slaken van kretenMaar goed, al dat onvriendelijks bleek weer voort te komen uit misverstan den en verkeerd begrepen gesprek ken werd later weer goedgemaakt met de beloften dat een reeds inge diend financieel verslag eens terde ge bekeken zou worden, dat de w.c.'s in orde gemaakt zouden worden en dat men andere aktiviteiten uit die hoek zo mogelijk zou steunen, mits men praatte. En zo werd het soos- bestuur, dat overigens van haar hart geen moordkuil maakte, weer wat wijzer. Als enige positieve punten van dit debat kan men verder noteren, dat voor Zuid een opengevallen plaats in de jeugdraad zo spoedig mogelijk zal worden aangevuld en dat men van gemeentewege zeker niet onge negen is om hulp te verschaffen (er is zelfs een speciaal fonds daarvoor, maar dat men van de andere kant konkrete gegevens en wensen op ta fel wil hebben, voordat men aan iets begint. Blijft de vraag levens groot open, of hiervoor genoemd Hoogveld-rapport en de interparo chiële jeugdcomité's en de jeugdraad niet voor kunnen zorgen Maar daar horen we het antwoord later dan wel eens op ADVERTEER IN PERL EN MAAS GESLAAGD Op de Huishoudschool Marianum slaagden voor het diploma kinder verzorgster Centrale Raad, evenals voor het schoolexamen kinderver zorgster, de dames: Elly Arts uit Oostrum; Carla Beemer, Truus Gom- mans en Yvonne Houba uit Venray; Toos Custers, Leunen; Petra Dinghs. Castenray; Gerry Fleuren, Maas hees; José Hendriks, Overloon; Toos Huys, Hegelsom; Cecilia Oosten en Amelie Smits, Boxmeer; Noortje Si mons, Well; Ans de Swart en Willy Vermeulen, Swoigen. Voor het schoolexamen kinder verzorgster slaagden de dames: Lu cia Apers, Heieen Bastiaans en Tr. Valckx, Venray; Jo Baltussen, Oos trum; Ineke van Deurssen, Gonnie Hendriks, Alda Lutters en Roosje Timmers uit Deurne; Gerien van Tilburg uit Vlierden en Maria Wil- lems, Walsberg. Voor het diploma machineschrij- ven slaagden de dames Henriët Bon- gaerts, Annie Druiven, Els v. Houdt en Helma Stevens uit Venray; Jac- quelien van Cuyck en Thea Engels, Merselo; Jessie v. d. Leeuw en Net tie Peters, Ysselsteyn; Annelies Ne- lissen en Elly Camps, Oirlo; Maria Peeters, Heide; Ria Peeters, Vrede- peel; Nettie en Rikie Pluk, Oos trum en Ans Weys, Castenray.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 12