P°npeS remmen geniet meer van uw koffie met VbiluuSe biscuits, wafels en koekjes! Geldelijke tegemoetkoming bij verhuizing Venrayse afdeling vol leven Politierechter t.b.v. Bolivia Luchtgeweld boven Venray PULS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PULS VRIJDAG 23 MEI 1969 No. 21 NEGENTIGSTE JAARGANG IS I GOEDKOPER I DAN U DENKT PEEL EN MAAS GROTESTRAATG28VE POSTBuII "tELzJ» F GIROVlE05O652 IS I GOEDKOPER I DAN U DENKT ADVERTENTIEPRIJS 12 cl per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL Z— (buiten V.nroy Z25) BEKENDMAKING VERRUIMING DOORSTROMINGSREGELING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen hierbij ter openbare kennis, dat zij in hun ver gadering van 5 mei 1969 besloten hebben de gemeentelijke doorstro mingsregeling met terugwerkende kracht vanaf 1 september 1968 te wijzigen. De mogelijkheden om voor een geldelijke tegemoetkoming we gens verhuizing van een goedkopere naar een duurdere woning in aan merking te kunnen komen, zijn daarbij aanzienlijk verruimd. Op grond van deze verruimde re geling kan op schriftelijke aanvraag van degene, die vrijwillig binnen de gemeente verhuist in beginsel een tegemoetkoming worden verleend, indien: a. een eigen woning wordt betrok ken; b. verhuisd wordt binnen de wo ningwetsector, evenwel met dien verstande, dat de huur van de woningwetwoning welke wordt verlaten maximaal 100,per maand mag bedragen, terwijl de huur van de woningwetwoning welke wordt betrokken minimaal 125,per maand moet bedra gen; c. verhuisd wordt naar een andere dan onder b bedoelde huurwo ning (particuliere, al dan niet met rijkspremie gebouwde huurwo ning), waarvan de huur tenminste 110,per maand moet bedra gen. In eerste instantie dient de ver huizing derhalve plaats te vinden binnen het kader van bovenstaande normen, doch daarnaast moet om voor meerbedoelde uitkering in aan- merking te komen voor elk ge val afzonderlijke (dus zowel ingeval a, b als c) nog voldaan worden kan onderstaande voorwaarden: 1. de woning welke verlaten wordt, moet door of in overleg met bur gemeester en wethouders worden toegewezen aan een nieuwe be woner. Ingeval de te verlaten woning een particuliere huurwoning is, zal de eigenaar van deze particuliere huurwoning vooraf volledig over eenstemming met burgemeester en wethouders moeten bereiken omtrent de toewijzing van deze woning aan ene nieuwe bewoner. Overlegging van de door burge meester en wethouders af te ge ven huisvestingsvergunning kan niet als bewijsmiddel worden aangewend om van bedoelde overeenstemming blijk te geven; 2. de woning, welke wordt verlaten, moet gedurende tenminste twee jaren, onmiddellijk voorafgaande aan de datum van ontruiming, door de aanvrager bewoond zijn geweest; 3. de huur van de woning welke wordt betrokken moet tenminste 21 procent hoger zijn, dan de huur van de woning welke wordt verlaten. Geheel los van het vorenstaande, kunnen burgemeester en wethouders ook bijdragen verstrekken aan dege nen, die verhuizen naar een bejaar dencentrum, bejaardenwoning, een woning van een gezin of alleen staand persoon uit de naaste familie kring, waarbij hij gaat inwonen, dan wel naar een kleinere woning (waar onder verstaan wordt een woning (waaronder verstaan wordt een wo ning met een kleiner woonopper- vlakte en minstens twee woonver trekken minder). Bij de hierbedoelde verhuizingen zijn de hierboven on der 1, 2 en 3 genoemde voorwaarden niet van toepassing. Wel dient een schriftelijke aanvraag hiertoe inge diend te worden. In verband met de inwerkingtre ding per 1 september 1968 wordt er op gewezen ,dat degenen, die óp of na 1 september 1968 overeenkomstig het bovenstaande verhuisd zijn, als nog een aanvrage om een bijdrage kunnen indienen. Ook degenen, die op of na 1 september 1968 overeen komstig het vorenstaande zijn ver huisd en reeds een afwijzende be schikking hebben ontvangen op grond van de oude doorstromings- regeling, kunnen andermaal een aanvrage indienen. Belanghebbenden worden er voorts nog op gewezen, dat slechts bijdragen worden verstrekt zolang de middelen van het gemeentelijk doorstromingsfonds daartoe de gele genheid biedt. Gelet op het te verwachten grote aantal aanvragers en gezien de be perkte middelen van het fonds, zul len de aanvragers op volgorde van binnenkomst worden afgehandeld. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester A. L. G. JANSSEN, loco-secr. MEI 8 JUNI RODE KRUIS AKTIE In de jaarvergadering van de Venrayse afdeling van het Neder landse Rode Kruis bleek dat deze afdeling over 1968 tevreden kan zijn. Er zijn daarin verschillende aktiviteiten ontwikkeld, die ook voor dit jaar van belang zullen zijn. De voorzitter, de heer Schim v. d. Loeff kon allereerst aan de aanwe zige leden in de foyer het nieuwe bestuur voorstellen, dat behalve 'hem bestaat uit de dames Burgman en Cals (Welfare en Jeugd Rode Kruis) en uit de heren v. d. Roest (secr.), Wegels (penningmeester), Colsen (vice-voorzitter) en de art sen: Oosterbaan, Hermans, Karto- dirjo en Termote, alsmede de heer P. Rippe. De heer v. d. Roest volgt de heer Bolhuis op als secretaris aangezien deze laatste benoemd is in Den Haag. De voorzitter kon vertellen dat er hard gewerkt werd aan de ZIEKENREGISTRATIE waarin reeds een 160 tal langdurige zieken staan vermeld. Deze registra tie biedt wellicht mogelijkheden in de toekomst voor deze mensen of groepen daarvan iets te organiseren. Dankbaar was hij dat thans in alle Venrayse kerkdorpen kontaktper- sonen gevonden waren, die zich ak- tief inzetten voor het Roode Kruis in hun dorp. Dat de onlangs gehou den plasma-avond een dergelijk suc ces geworden is, dankt men mede aan de inzet van deze vrijwilligers. Ook op praktisch alle scholen zijn thans contactpersonen gevonden, die het Jeugd Rode Kruiswerk mee hel pen stimuleren. MATERIëLE POSITIE Over de materiaal-positie kon hij tevreden zijn. De colonne is in nieu we uniformen gestoken, er is een nieuwe oefentent gekomen en een materiaal-aanhanger, terwijl het rampen-depot in het klooster St. Jo zef gereel klaar is om bij eventuele calamiteiten ingezet te worden. BELANGRIJKE GEBEURTENISSEN in het voorbije jaar noemde hij de goed geslaagde plasma-avond. De bootreis, die 17 Venrayse zieken met de Limburgse boot Prins Maurits hebben kunnen maken, kon deze week op 20 mei herhaald worden, nu met 60 Venrayse zieken. Thans zijn onderhandelingen gaan de over een op te richten Rode Kruispost op de kruising Deurnese- wegMidden Peelweg. Van deze en andere gebeurtenis sen kwam ook de secretaris te spre ken in zijn jaarverslag, waaraan wij ontlenen dat de financiële toestand van de Venrayse afdeling niet be paald glorie-rijk is, reden waarom in de komende week een groot scheepse aktie t.b.v. het Roode Kruis gehouden zal worden, waarover straks meer. Deze aktie bracht vorig jaar 2940— op, Venray kreeg daar bij de 5e plaats in Limburg. De af deling Venray kent 1547 leden. De kwestie ziekenvervoer is nog altijd onderwerp van studie en ge sprek doch men hoopt dat ook de Rode Kruis ambulance hierbij zal worden ingeschakeld. Thans ver zorgt ze die eenmaal per 14 dagen gedurende het weekend. In 1968 moest de wagen 92 x worden inge zet. DIENSTEN Welfare gaat o.l.v. Mevr. Burg man door met het begonnen werk en werd daarbij o.m. gesteund door speciale cursussen in Meerlo. Een 40-tal zieken worden nu regelmatig bezocht. Geven zich meer dames op voor dit werk, dan kan die service nog worden uitgebreid. Bij de bloedtransfusiedienst zijn thans een kleine 500 donors aange sloten van verschillende bloedgroe pen. Als men bedenkt dat men in het voorbije jaar ook een kleine 500 bloed-afnames verricht heeft, dan blijkt daar wel uit dat vrijwilligers nog steeds welkom zijn. EHBO cursussen zijn wederom gegeven in Servaas, St. Anna en het Cultureel Centrum, terwijl ook voor 24 onderwijzers een dergelijke cur sus georganiseerd is. Het Jeugd Rode Kruis werkt thans op 18 scholen, die o.m. plakboeken hebben samengesteld voor het zie kenhuis. De verkoop van nieuw jaarskaarten en kalenders was ook een onderdeel van deze jeugd-akti- viteiten Zoals we vorige week reeds meld den, kon burgemeester Schols aan een grote groep personen oorkon den en plaquettes uitreiken o.m. voor het afstaan van 5 x resp. 20 x van bloed. Hij prees op de eerste plaats deze mensen voor hun belangeloze inzet t.b.v. hun medemens en hij hoopte dat velen nog hun voorbeeld zouden volgen. Ook prees hij de mensen van het Rode Kruis, die zulk een enorme goodwill gekweekt hebben voor dit instituut, waarbij hij vooral dacht aan de colonne-mensen, de „mensen in het veld", die constant door blij ven oefenen en trainen om in geval van nood de best en snelst mogelij ke hulp te kunnen bieden AFSCHEID Met een stijlvol cadeau nam ver volgens de vergadering afscheid van de vroegere leidster van het Welfare werk Mevr. Bolhuis, die dank ge bracht werd voor de wijze waarop zij dit werk in Venray is begonnen en uitgebouwd heeft. Op het einde van deze vlot geleide vergadering kwam natuurlijk de RODE KRUIS-AKTIE VAN 26 MEI TOT 8 JUNI ter sprake. Het blijkt dat men in die periode Venray op de zak wil kloppen. Op de eerste plaats voor de noden die het Roode Kruis op nationaal en internationaal terrein mee wil helpen oplossen, maar ook om de Venrayse afdeling de nu een- mael onmisbare financiële steun te bezorgen. Daartoe zullen o.m. affi ches en spandoeken oproepen. En ieder krijgt thuis van de PTT een zakje bezorgd dat later door Rode Kruis medewerksters en medewer kers zal worden opgehaald. Men hoopt dan inderdaad op een ruime gift van ieder Venrays gezin. Lim burg is de provincie, die nog altijd onderaan hangt bij de Rode Kruis kollekte en men hoopt dat Venray mede zal zorgen dat daarin veran dering komt Ieder weet wat het Rode Kruis in deze tijd allemaal doet en dat moet hem en haar ook wat waard zijn. Op het einde van de aktie zal er op vrijdagavond nog een buskollekte in de straten worden gehouden. In die periode zal ook het Welfare- werk de aandacht vragen. In een leegstaande winkel in de Het gebeurde in het kurkdroge, onverwacht zonnige lenteweertje van dit voorjaar. De verdachte zou op een zoele avond naar de repetitie van de zangvereniging gaan. In de gang neuriede hij al een wijsje uit de cantate, die binnenkort zou wor den uitgevoerd. Maar wat overstem de daar de lieflijke melodie van het schone lied? Het klateren van lei dingwater En wie klaterde daar zo afschuwelijk? Buurvrouw natuur lijk! Die spoot met een tuinslang haar straatje schoon. Nu di,t te worden vermeld, dat de vrouw van de verdachte pas vol schoonmaakwoede de ramen had ge zeemd. De man had moeten helpen water dragen en zo zijn steentje bij gedragen aan de glanzende ruiten, waarop hij dientengevolge erg zuinig was. En hij deelde de spuitende da me mede, dat zij niet op de ramen moest spatten. De klaterende buurvrouw met haar haar hoog en blond opgestoken, reageerde op deze opmerking met een gebaar. Dat staat onomstotelijk vast. Uit de ene getuigenverklaring viel op te maken dat zij met haar ene hand op haar voorhoofd wees; uit een andere verklaring zou kun nen blijken, dat ze met het gekapte hoofd een heftige beweging maakte. In ieder geval betekende dit gebaar dat buurman op kon vliegen en de bibberasie kon krijgen. Dit alles deed buurman de zang vereniging, mitsgaders de melodie van de cantate vergeten. Als een dondergod in zijn zondagse pak schreed hij op de spuitende toe. Maar onderweg kreeg hij de volle lading. Het zondagse pak werd nat tot aan de schoudervulling, de scho ne boord klef om zijn nek en ook de keurige scheiding werd wegge spoten. Op dit punt begonnen de verkla ringen weer enigszins verward te worden. De verdachte zei, dat hij na aldus bevochtigd te zijn, deze buur- rouw de tuinslang ontrukte. Uit eigen beweging viel ze daarbij op de grond zo beweerde hij. Buurvrouw verklaarde daarentegen, dat buur man pas naderhand nat werd, om dat hij de slang ongevraagd beet pakte en op zichzelf richtte. Vervol gens zou zij, buurvrouw, een flinke oplawaai hebben gekregen. Zij wees daarbij weer hoog en blond opge kapt op het over het algemeen be hoorlijk ontwikkelde spierstelsel van de verdachte. Het is duidelijk, dat buurman hef tig ontkende buurvrouw te hebben mishandeld, 't Was force-mineur ge weest, zei hij. Buurvrouw gebruikte haar krachtige stem om de rechter te overtuigen van buurmans kracht dadig optreden tegen weerloze vrou wen die straatjes schoon spuiten. De verdachte kreeg twee tientjes boete. Hij had voordeliger een werkvrouw kunnen nemen, om die ramen nog eens over te lappen. Misschien had buurvrouw het wel willen doen voor de helft van het bedrag Hofstraat zal gedurende die tijd ge legenhëid zijn om het materiaal te zien wat Venrays zieken maken in het welfare werk en men kan, zo men wil, dan ook iets daarvan ko pen. ORIëNTATIEWANDELTOCHT Nu de eerste steentjes door het vastenoffer zijn bijgedragen, moeten er meer volgen. De L.T.S. heeft reeds laten zien dat de jonge arbei der zich mede verantwoordelijk weet voor het arme werelddeel. De jongens hebben vol ijver auto's ge wassen en schoenen gepoetst. A.s. zaterdag 24 mei wordt er in Horst een grote oriëntatiewandel tocht gehouden, wederom ten bate van Bolivia. Elke deelnemer moet onderweg enkele vragen beantwoorden die be trekking hebben op de aktie. Hij moet bovendien enkele algemene op drachten uitvoeren voor elke fout die hij maakt moet hij 0.25 beta len. Er wordt tussen 13.30 en 15.00 u. gestart in Horst aan het Patronaat, telkens in groepjes van 4. Zelfs rui ters te paard hebben zich voor deze unieke tocht gemeld. Iedereen kan aan deze tocht deel nemen. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 1. De route is 12 km lang en leidt door een prachtige omgeving. Iedere wnadelaar kan zijn hart ophalen maar ook dat van een arme Boli viaan. Natuurlijk zijn voor deze tocht prachtige prijzen beschikbaar ge steld. 's Avonds om 8 uur vindt in het patronaat dan ook de prijsuit reiking plaats. Er is daar ook gelegenheid om te dansen. Het hier alom bekende beat- orkest: Predilections zal deze avond verzorgen. Jongeren van Venray, zet uw bes te beentje voor: „Helpt 'n arme Bo liviaan het leven door!" Opgave en nadere inlichtingen: M. Heidens, Catharinastraat 3, Leunen, tel. 1903. SÊ Nog even op de tanden bijten, le zers, bij al het vliegtuig-geweld bo ven onze gemeente, zo gauw het weer maar even goed is. Het is geen kwestie dat men ons vast wil wen nen aan een tweede Schiphol in de Peel, doch alleen het feit dat er op het vliegveld de Peel enkele vlieg tuigen zijn gestationeerd, die daar oefenen, oefenen, oefenen. Vandaar al dat geweld in de lucht. De Koninklijke Luchtmacht zal dit jaar namelijk weer deelnemen aan de oefening voor Tactische Lucht machteenheden van AFCENT, de Tactical Weapons Meet. Deze oefe ning, die dit jaar voor de achtste maal wordt gehouden vindt van 2 t.m. 13 juni plaats vanaf de Duitse vliegbasis Nörvenich, in West-Duits- land, ongeveer 25 km Zuidwest van Keulen. De wedstrijd waarin tactische (aanvallende vluchten) zullen wor den uitgevoerd is onderverdeeld in vier afdelingen: Rocketry (schieten met raketten), Strafing (schieten met boordwapens), Skip bombing (bom barderen) en zgn. Simulated strike missions (aanvallen met gestimu-' leerde nucleaire wapens). De Nederlandse equipe die hieraan deelneemt oefent vanaf de Peel en vandaar dat we nog maar even de tanden moeten bijten.Voor Ajax- in-de-lucht moet u wat over hebben. INVALIDEN SPORTCLUB „VENRAY" Tafeltennis Hemelvaartsdag 15 mei j.l. nam onze club deel aan het Pijpenstad- toernooi te Gouda. Het toernooi dat gespeeld werd in een grote veilinghal te Waddinxveen begon 's morgens om 10 uur en duurde tot 6.00 uur in de namiddag. De deelname was uitermate groot en er werd fel om de prijzen gestreden volgens een poul-systeem. Het mocht onze vereniging dit maal niet gelukken in de prijzen te vallen. De dames zowel als de heren wisten echter door goed spel enkele wedstrijden te winnen, terwijl enke le partijen tegen sterke tegenstan ders in drie games beslist werden in het voordeel van onze tegenstanders. Zodoende konden onze leden het geen van allen tot de finale brengen. Het bleek dat onze dames en he ren nog over te weinig wedstrijd ervaring beschikten. Hopenlijk zal dit laatste misschien in de toekomst verbeterd kunnen worden door mogelijke uitbreiding van de training. Momenteel is dit echter niet mogelijk daar de zaal waarin getraind wordt steeds over bezet is. Weet een of ander sportliefhebber, die ook de gehandicapte sportbeoe fening nuttig acht, een mogelijkheid hiervoor? Zwemmen Vol enthousiasme wordt er elke zaterdagochtend getraind en de be langstelling is nog steeds groeiende, hoewel uitbreiding van het aantal deelnemers(sters) steeds van harte welkom is. Inlichtingen over de gehandicapte sportbeoefening wordt U ten alle tijde steeds gaarne gegeven op de intussen welbekende adressen. PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo celebración litürgica de la fiesta de la Ascención de Nuestro Senor. A las diez y me dia Misa cantada con plètica en Cas- tellano en la Ermita de San José igual como en todos los domingos. A las nueve en punto en la Catedral de San Pedro primera comunión de los ninos; durante esta solemnidad el hijo de Manuel y Nicolasa Lianes harè su primera comunión. Los fe- lices padres invitan a todos los Es- panoles que quieren alegrarse con ellos en un refresco a las diez en el café en el rincón de la plaza de la Iglesia de la Paz. Al lado de los dos matrimonios ya aqui anunciados tie nen el propósito de casarse cristan- mente Ramiro Barbeito Magarinos viviente en Venray y Maria del Car men Reyes Salgado de la Strada (Prov. Pontevedra). Quien conoceria algün impedimento canónico tiene la obligación de comunicarselo al padre Juan. Por su boda, el dia 6 de junio, Jesüs y Riki invitan ya ahora a to dos los Espanoles de Venray. f1,~ f 1,75

Peel en Maas | 1969 | | pagina 9