Kerkelijke Diensten hallo de uil! VVV deed n ióek{e open van 20 tot en met 26 april Vredeskerk Yenray drukwerk PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. J. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag: 3e zondag in de Paastijd. 8 uur Antoon Fleurkens en echtge note; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur ouders M. Arts-Cornelissen; 18 uur P. Siebers-Rutten en weder zijdse oudei's. Maandag: 7.30 ouders Driessen- Kicken vwg. kleinkinderen; 8.15 Martin Cornelissen en Antoinette Wijnhoven als stichting; 9 uur Mar tin Thuyls en Hendrika Muysers; 19 uur Mathieu Stoks. Dinsdag: 7.30 Apostolaat des Ge- beds; 8.15 Mevr. Kessels-Baltussen; 9 uur G. H. A. Pouwels; 19 uur ouders Coenen-Houtackers. Woensdag: 7.30 Petrus van Op bergen; 8.15 overl. ouders (B.); 9 uur Martin Thuyls en Hendrika Muy sers; 19 uur fam. van Meyel-van Me- gen en dochter Bertha als stichting. Donderdag: 7.30 ouders van den Munckhof-Goumans8.15 Leonard Backus en Anna Catharina Jeuken; 9 uur W. Peters Kerkmeester. Vrijdag: 7.30 pastoor Greymans als stichting; 8.15 overl. moeder; 9 uur Mevr. Odenhoven-Swinkels; 15 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Classens-Verhaag; 19 uur ouders Hendriks-Janssen. Zaterdag: 7.30 Leonard Oudenho ven, Theodora Loonen en Maria •Loonen als stichting; 8.15 zegen in huisgezin (N. te F.); 9 uur Mevr. Pouwels-Verbeek vwg. de buurt; 15 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Kramer-Buwalda; 19 uur Martin Custers. Mededeling Zondag 20 april is het roepingen zondag. Onder alle H. Missen is de kollekte voor de opleiding van de toekomstige priesters. Akolietenlijst Zaterdag 19 april :19 uur J. Bex- kens, M. Cuppen. Zondag 20 april: 8 uur J. Bollen en J. van Ham; 9.30 A. Stevens en G. Cox; 11 uur P. Hanssen en P. v.d. Heuvel; 18 uur J. Laurensse en J. Thielen. Misdien aarslij st Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Caspar Michels en Jos Swaghoven; 8.15 Huub Janssen en Boudewijn van Grinsven; 1 9uur Hub Gooren en Gerard van Veghel. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Leon Oudenhoven en Lambert Jan sen; 8.15 Wdm Kremer en Martin Spee; 19 uur Adje Verbeek en Bert Verbruggen (alleen vrijdag). Vrijdag 15 uur huwelijksmis: Paul Zwitserlood en Hub. Thuyls. Zaterdag 15 uur huwelijksmis: Jos Laurensse en André Gooren. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: P. Seraphinus Elschot -Zondag: 3e zondag in de Paastijd. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45: hoogmis 10.15; avondmis 18.00. Dinsdag: Tweede dinsdag van de novene t.e.v. de H. Antonius. Om 19.00avondmis met zang en voor beden voor de aanbevolen intenties. Vrijdag: om 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezin nen van de parochie. Zaterdag: om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ont vangen. Om 18.30 avondmis als zon dagsviering. v. WIJ hebben Fabeltjestand-gordijnstof' bedrukt met vele vrolijke vriendjes uit Fabeltjeslandl Fondkleuren oranje, goud en groen. Slechts 6,95 per meter Misintenties Zaterdag: 18.30 overl. W. Pirlo-de Mulder. Zondag: 7.30 t.z.i.; 9.00 Leonardus Lucassen en zoon Pater Florentius; 10.15 Jan Jenniskens; 11.45 Harrie Jansen; 18 u. voor de parochie. Maandag: 7.45 t.e.v. de H. Geest; 8.30 A. Coenen-Houtackers; 19 u. Mathea Vermeulen-Kessels. Dinsdag: 7.45 voor een bijz. int.; 30.8 Mathea Kessels-Vermeulen; 19 uur wed. van Houdt-Custers. Woensdag: 7.45 Geza Budai; 8.30 overl. fam. Luypers-Philipsen; 19.00 t.e.v. St. Jozef (A.). Donderdag: 7.45 gel. zielen; 8.30 Maria Cremers-v. d. Water (v.w. be- jaardenbond); 19 u. Victor Assel- bergs. Vrijdag: 7.45 A. Coenen-Hout ackers; 8.30 ouders, broers en zus ters van de fam. Timmermans; 19.00 Gezinsmis, Antoon Verhaegh. Zaterdag: 7.45 Jan van Cuyck en Joh. Verhoeven; 8.30 Elisabeth Geurts; 18.30 Jan Vollenberg en Her man Jeuken. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Carlo Feller en Huub Arts. Zondag: 7.30 Jos Jeuken en Jac. Claessens; 9.00 P. Philipsen en Ant. Claessens; 10.15 Jos Hendricx en Frans Bonants; 11.45 Luc Pop en Bert Janssen. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Henk Hendrix en Frans Jeuken. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 E. Cornelissen en M. Fleurkens; 19.00 Geert Hendricx en Simon Claessens. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Henk Hendrix en Frans Jeuken; 19.00 Marco Pop en Hubert v. d. Put ten. Zondag: 3e zondag in de Paastijd. (Roepingenzondag). Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Lambertus de Lauw; 9.00 lees- mis voor overl. Hendrina Franssen- van Gerven en Martinus Barents; 10 uur hoogmis voor overl. Mathias v. d. Bereken. De wisselende gezan gen van deze hoogmis worden be geleid door de harmonie van Oos trum; 11.30 leesmis voor overl. Hu- bertus Peeters (buurt); 18.30 avond mis voor overl. Johannes van den Boom. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Jo van Vegchel en Harrv Janssen; 19.00 avondmis voor overl. Jacques Versteegen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Pouwels (oude buurt); 19.00 avondmis voor overl. Piet Voss. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Jos van Lierop; 19.00 avondmis voor overl. fam. Jans'en-Manders. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Oudenhoven; 19.00 avondmis voor overl. Gertruud Janssen-Keil- holz. Vrijdag: Feest van de H. Marcus, Evangelist. Er wordt geen Marcus- processie gehouden, maar wel nodi gen wij u uit deze dag een eucharis tieviering bij te wonen tot intentie: voor de vruchten der aarde en voor andere noden van onze tiid. 8.00 lees mis voor overl. Gerrit Vullings; 19.00 avondmis voor oyerl. Frans Sijbers en zoon. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Theo Vollenberg; 3.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 40-jarig hu welijksfeest van de fam. Jansen-van Sambeek; 19.00 avondmis voor overl. Noud van Lin en overl. ouders. Biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Mededeling: De harmonie van Oostrum zal a.s. zondag, onder de hoogmis van 10 u. de volgende nummers uitvoeren: Intredelied: de processiemars - „Sympathie" Tusöenzang: Zolang er mensen zijn op aarde. Offerandelied: „Andank". Communielied: „Judex". Nazang: laat ons op blijde wijze. Misdienaarslij st 18 - 26 april Vrijdag 18 april: 17.30 boekjes: H. Rijbroek, L. Simons, W. Tijssen, G. Willemsen, L. van Els. Zondag: 7.30 J. van Meyel, P. Pee ters; 9.00 H. Rijbroek, L. Simons; 10 u. M. Eibers, R. Jans, T. v. Toor; 11.30 G. Willemsen, G. Swinkels; 18.30 H. Kusters, H. Linders; 19.00 boekjes dezelfden als vrijdag. Week 1: 8.00 G. Willemsen, L. van Els; 19.00 H. Rijbroek, W. Tijssen. Week II: S. Claessen, B. Franken; (8.00). 19.00: J. Schattorie, W. Her mans. Zaterdag 26 april: 15.00 M. Dicker, S. Claessen, L. van Els. Zondag is er voor de Protestanten weer dienst in de kapel van Ma- riannhill aan de Westsingel, aanvang tien uur. Predikant is Ds. Zeldenrust uit Venlo. Extra-kollekte voor de Algemene Diaconale Raad. Zondag: 3e zondag in de Paastijd. 8.30 tot zekere intentie; 10 u. Hoog mis, gest. gez. jrd. Hendrina de Best en familie. Maandag: 8 uur Wim Paules. Dinsdag: 8 u. gest. gez. jrd. Theod. Claessens en Hendrina Fleurkens. Woensdag: 8.45 int. fam. M. Ver meulen. Donderdag: 8 u. overl. fam. v. d. Berg-Kleuskens. Vrijdag: 8 uur gest. gez. jrd. Ja cobus Vullings: 15.00 huwelijksmis voor het bruidsnaar Peters-Manders. Zaterdag: 8.00 Antonetta Custers; 19.00 Henrica Driessen-Daniels. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag in de Paastijd. 7.00 leesmis; 8.30 maandd. Peter Joh. Janssen; 10 uur hoogmis, maandd. Alberdina Aarts-Janssen. Maandag: 7.30 gest. leesmis. Dinsdag: 7.30 gest. leesmis. Woensdag: 7.30 gest. leesmis. Donderdag: 7.30 uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.00 voor genezing van 'n zieke; 14.30 uit dankbaarheid b.g.v. een 40-jarig huwelijksfeest. Zaterdag: 7.30 leesmis: 19.00 avond mis, jaard. Henricus Baten. A.s. zondag 27 april in de Mis van 8.30 eerste communie van de kinde ren. Zaterdag: 19.00 leesmis, 3e zesw.- dienst Henr. Camps. Roepingenzondag. Kollekte: Pries teropleiding. Zondag: 3e zondag in de Paastijd. Roepingendag in bisdom. 8 uur lees mis tot int. H. Seykens-Ewals; 10 u. hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis Hendricus Strijbos, Hendr. Friesen. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Ant. Geurts en Maria Elis. Zanders. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Denkt U aan Uw vertegenwoordi ging? Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. Joh. Weys en A. G. Cox. Vrijdag: feest van de H. Marcus. Bidprocessie rond kerk. 7.30 gest. gez. jrd. Henr. Strijbos en Elis. Strij bos; 14.00 huwelijksmis voor bruids paar Voermans-Roelofs. Zaterdag: 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offer den. Biechtgelegenheid: 18.30-19.00 u. Misdienaars: W. Kunen W. Clas sens J. Peeters G. Vullings. Akolieten: L. Heidens, Jan Kunen, H. Rambags, L. Rambags. Zondag: 3e zondag in de Paastijd. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis gesticht jaargetijde voor Antoon Voesten en Mart. NijS' sen; om 10.30 leesmis voor de le vende en overleden leden van de handboogschutterij St. Joris. Maandag: 7.30 gest. leesmis voor P. J. Nellen, echtgenote P. J. de Bruin en zoon Willem8 uur leesmis voor Mart. Beurkens en Carolina Manders. Dinsdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Simon en Maria Janssen; 's av. 7 uur leesmis voor Hubertus Bouten en echtgenote. Woensdag: 7.30 geen H. Mis; 3 u. gezongen dienst van dankbaarheid bij het 40-jarig huwelnksjubileum Cornelissen-Vloet; 's avonds om 7 u. leesmis voor Hendrik en Lena van Soest. Donderdag: 7.30 gest. jaargetijde voor P. J. Buijssen, echtgenote en zoon Leo; 's avonds 7 uur leesmis voor Mathijs Litjens. Vrijdag: feest van St. Marcus. 7.30 leesmis voor Jacoba Goumans-Pe- ters; 's avonds om 7 uur gesticht jgt. voor P. J. van Rens en echtgenote, na de H. Mis processie. Zaterdag: 8 u. leesmis voor Piet Verschuuren; 's avonds 7 uur lees mis voor de overleden familie van Ool-Willems. A.s. zondag is de hoogmis om 10.30 tot intentie van Jan Reintjes en zijn familie v.w. zijn 50-jarirt jubileum als koorzanger. Om 9 uur leesmis. Akolieten in de week: 7.30 P. Rein tjes en M. van Vegchel; 's avonds om 7 uur Tonny Smets. Zondags: 7.30 B. van Hees en Jac. Heidens; 9 u. Frans Voermans, J. Voermans, J. Voermans en M. Jans sen; 10.30 H. Baltussen en W. Cor nelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag in de Paastijd. 7.30 leesmis voor de parochie; 8.45 leesmis v. d. overl. fam. Maesen- Mooren best. door de buurt; 10 uur Hoogmis gest. t.e.v. O.L. Vrouw v. d. fam. Mulders; 11.30 leesmis uit dankbaarheid. Maandag: 8.00 maandd. v. Piet Verheyen en Maria Litjens. Dinsdag: 10.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Jacobs-Claessens. Woensdag: 10.30 gezongen H. Mis tot dankzegging bij het 40-jarig hu welijk van Puts-Maessen. Donderdag: 10 u. avondmis, mnd. voor Maria van Soest-Swinkels. Vrijdag: 8.00 maandd. v. Jacques Janssen; 14.00 gezongen H. Mis tot dankzegging bij het 25-jarig huw. van Asten-Winnen. Zaterdag: 10.30 huwelijksmis v. d. bruidsparen Colbers-Claessens en v. d. Oever-Claessens14.00 gez. H. Mis tot dakzegging bij het 25-jarig huwelijk van Janssen-Spreeuwen- berg; 19.30 leesmis v. Harry Stip hout. Gelegenheid om te biechten van 7 tot 7.30 zaterdag. PAROCHIEKERK MER3EIO Zondag: 3e zondag in de Paastijd. Roepingendag en kollekte voor de priesteropleiding in ons Bisdom. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis tot int. fam. Michels-Poels; 11.30 leesmis tot zekere int. (M. J.). Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Lam bertus Arts en Theodora Poels. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Hen ricus van Hoof en Maria Ewals. Woensdag: 8.00 gest. jgt. v. Gerar dus de Mulder en Johanna Mechtil- da Aerts. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Ma ria Claes te verzorgen door school kinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Wil lem van Rijswijck, Petronella Jans sen en dochter Maria. Zaterdag: 19.30 avondmis v. Ma- rinus Thijssen. HECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag in de Paastijd. 7.45 vroegmis t.b.i.10 uur hoogmis tot int. van leden Veeverzekering. (Vandaag, Roepingenzondag, kollek te voor de opleiding van priesters). Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag: v. d. zielerust van over ledenen. Dinsdag: v. d. overl. van fam. Vul- lings-v. d. Broek. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: v. d. zielerust van Wilhelmina Ermens-Arts. Vrijdag: v. d. zielerust van Wil helmina Ermens-Arts. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Zaterdag: 19.00 avondmis v. d. zie lerust van Petrus Arts en zoon. Dinsdagavond 8 uur gespreksavond voor de jongeren. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zond'ag in de Paastijd. Roepingenzondag, kollekte voor hel Groot Seminarie. 8 uur leesmis voor de parochie; 10 uur hoogmis voor zal. Joh. van Dongen en El. Krijnen. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Wilhelmina Geurts. Dinsdag: 2e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. Om 8 u. leesmis voor Weldoeners Kerk t.e.v. H. Antonius van Padua. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Maria Kunen-van Rens. Donderdag: 8 uur leesmis voor overl. fam. Mulders-Maessen. Vrijdagmorgen geen H. Mis; vrij dagavond 7.30 St. Marcus-processde daarna H. Mis voor zal. Anna van Rij swij ck-Verhey en. Zaterdagavond 26 april 4e zondag in de Paastijd. Zuster Jet Janssen zal een afscheidswoordje zeggen bij haar vertrek naar de missie. Intentie H. Mis om 8 uur voor overl. ouders van Ool-Houben. Akolieten voor 20 april: Harrie Geelen, Mart. van Staveren en Piet Mulders. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag in de Paastijd. Roepingenzondag. Te 7.30 leesmis voor het rectoraat. Te 10 uur jaar getijde voor Petronella van Dijck- Wismans en Martinus Wismans. Schaalkollekte t.b.v. de Hogeschool voor Theologie en Pastoraat. Akolie ten: Jos Janssen en Joop Gielens. Misdienaars van de week: René en Rikie Gielens. Maandag: 7.30 leesmis tot int. van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Dinsdag: 7.30 leesmis t.i.v. de fa milie Maas-Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Gielens-Stax. Donderdag: 7.30 leesmis voor Wil helmus van Heijster. Vrijdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Janssen-Janssen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Biechtgelegenheid: van 67 uur. Te 7 uur Avondmis voor Johanna Gerrits v.w. de Bejaarden. Kerkpoetsen: Tilly Linders en Ma ria van Meijel. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag in de Paastijd. 7.30 H. Mis voor F. Radt; 10 uur Hoogmis voor Petronella Derks- Meulensteen. Maandag: 7.30 H. Mis voor P. J. van Cuyk en echtgenote. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor onze weldoeners. Woensdag: 7.30 tot zekere intentie. Donderdag: 7.30 voor welslagen van examen. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders de Haart-Creemers. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur H. Mis voor Petronella Kersten-Asselberghs. van den munckhol n.v. TT (Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer) Het jaarverslag van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer toont o.m. aan dat in hotels en pensions in het voorbije jaar 1968 ruim 7.500 gasten verbleven en dat op de beide Venrayse cam pings bijna 25.000 mensen te gast waren Dat het VW kantoor, waarvoor intussen op alle toevoerwegen naar Venray verwijsborden geplaatst zijn, ook zijn nut heeft blijkt wel uit het feit dat alleen al in 1968 bijna 2000 informaties gegeven werden. Zowel schriftelijk, als mondeling en telefo nisch hebben de daar aanwezigen informatrices mensen aan propagan- da-materiaal geholpen, gewezen op bezienswaardigheden, inlichtingen verstrekt over accomodatie en ver voer, kaarten en gidsen verkocht en algem'ene informaties over Venray gegeven. DRIE COMMISSIES zorgen dat het VW werk zo goed mogelijk van de grond kornt. De commissie propaganda heeft o.m. in een stel voorname kranten in ons land reclame-spots geplaatst, die wijzen op Venray als vakantie-oord. Alle officiële VW kantoren hebben door haar bemiddeling een zgn. nor maalblad gekregen, waarop de men sen van die kantoren in het kort al le bijzonderheden van Venray aan de weet komen, om die op hun beurt weer aan mensen door te kunnen geven, die in Venray interesse heb ben. Daarnaast is een algemene folder ontworpen, gedrukt en verzonden, die ook op zijn manier de aandacht op Venray vestigt. Belangrijk is dat van deze folder ook een Engelse en Duitse versie gemaakt is, die behal ve via het Duitse kerkhof en Rank Xerox ook op de voornaamste Duit se en Engelse kantoren voor .vreem- telingenverkeer beschikbaar is. Uit het jaarverslag blijkt dat er een ontstellend tekort is aan goe de foto's van Venray. Een door V.V.V. in 1968 georganiseerde foto wedstrijd heeft daarin ook geen soulaas gebracht. Dit is des te eigenaardiger gezien het feit dat Venray niet alleen een aantal be roepsfotografen kent, maar ook zeer goede amateur-fotografen, zo als onlangs nog bleek op de foto tentoonstelling. Gezien verder de plannen voor de uitgave van een foto-boek over Venray, lijkt het ons zaak, dat men op korte ter mijn de handen ineen slaat om aan dat gebrek een einde te maken. Deze commissie heeft verder ge zorgd voor een up-to-date hotel- en cafélijst, die behalve adressen van horeca-bedrijven de mensen ook weer meerdeer inlichtingen geeft Venray en zijn mogelijkheden. Daar naast verzorgt deze commissie in het zomerseizoen een zgn. weekagenda die in alle hotels en campings voor de gasten beschikbaar zijn, evenals in de grotere zaken, die daar be langstelling voor hebben. Ook deze agenda's zorgen dat de gasten op de hoogte komen van wat reilt en zeilt in Venray gedurende hun verblijf. ONTWIKKELING, RECREATIE EN ONTSPANNING is de naam van een andere commis sie, die in het afgelopen jaar o.m. gezorgd heeft dat er 7 wandel- en fietstochten zijn uitgezet over het Venrayse land. Die zijn op handige kaartjes gebracht, die voor een ge ring bedrag ter beschikking worden gesteld aan ieder, die daar interes se in heeft. Een duidelijke, beknop te beschrijving, van wat men op die route tegenkomt, maakt het de wan delaar of fietser gemakkelijk om bij zonderheden te vinden, die anders wellicht aan zijn aandacht ontgin gen. Een tweede aktie is de uitgave van het schetsboek van Giel Kus ters, die in een stel schetsen be paalde oude en nieuwe dingen van Venray heeft vastgelegd. Oorspron kelijk bedoeld als afscheidscadeau aan Burgemeester mr. Custers, bleek er ook van andere zijden hiervoor grote interesse tebetsaan, ook al om dat het een zeer persoonlijk souve nir aan Venray is. Dat deze commissie niet alleen de vreemdeling dient heeft men kun nen merken met de grote verlich- tingsaktie, die dank zij hun inzet en de spontane medewerking van vele winkeliers het vorig jaar zo'n groot succes is geworden. Men blijkt thans bezig met het ontwerp van een eigen en nieuwe verlichting, die we dan dit jaar hopelijk zullien zien PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo al as diez y media Misa cantada con platica en Castellano en la Ermita de San José en Smakt: inviten Vds mismos tam- bién a los recién venidos Valen- cianos. Que los duenos de las fami- lias espanolas que han ofrecio una o dos habitaciones paan estos recién llegados, tomen contacto con el jefe personal de la Inalfa. Si hay bastantes participantes, el sabado proximo habrè una excursion por Limburgo. Mas informaciones puede darles el Sr D Julian Ramil Cano, Beukenlaan 33. Daarnaast heeft deze zelfde com missie gezorgd voor de terugkomst van de oude Kerststal, die we vorig jaar weer vonden op het Hensenius- plein Een en ander heeft er behalve tijd en moeite ook veel geld gekost. HET FINANCIEEL OVERZICHT toont aan dat in VW vorig jaar 32.500,„om gegaan" zijn. Een be hoorlijk bedrag, waarvoor de finan ciële commissie had te zorgen. Het jaarverslag releveert dankbaar dat een hernieuwde start van VW mo gelijk was dank zij het kwartje sub sidie per inwoner dat de gemeente in 1968 beschikbaar stelde voor dit werk. Met deze steun in de rug is men particulieren en instellingen gaan bewerken om ook een duit in het zakje te doen, nodig om alle ak- tiviteiten uit te kunnen voeren. Daarnaast heeft men geprobeerd via de geschenkbonmenaktie, die startte bij de 25.000 inwoner van Venrayi begint goed op gang te komen en men hoopt dit jaar dat nog meer winkeliers mee doen, dat nog meer mensen deze all-round bon cadeau gaan geven. PLANNEN VOOR HET KOMENDE JAAR zijn er weer voldoende. Een nieuwe oplage folders en hotelgidsen wordt intussen verspreid om tekorten aan te vullen en nieuwe kantoren van nieuw materiaal te voorzien. De re clame in de kranten bent U waar- schijnijlk in de voornaamste dagbla den al tegen gekomen. Daar is men volop mee bezig. De wandel- en fietsroutes worden no guitgebreid met een „monumen ten-tocht" en nog twee anderen, zo dat het totaal van de wandel- en fietsroutes dan op 10 komt en ge bundeld en wel de liefhebbers kan worden aangeboden. De eerste week agenda is al verschenen rond Pasen voor de toen aanwezige gasten en zal vanaf Pinksteren regelmatig ter beschikking komen. Vooor een nieu we verlichting wordt hard gewerkt. In het zomerseizoen hoopt men op 12 en 26 juli extra buitenconcerten te organiseren, waaraan Venrayse muziekgezelschappen deelnemen, die wellicht iets van de oude sfeer van de zomer-avondconcerten van vroe ger terug kunnen brengen. Binnenkort verschijnt in dit blad een VW agenda, waar men via VW melding kan maken van alle voor genomen aktiviteiten, als vergade ringen, concerten en wat dies meer zij Een foto-wedstrijd staat ook op het programma, terwijl aan andere evenementen hard gewerkt wordt. Zo wordt gedacht aan enkele geor ganiseerde wandel- of fietstochten, voorlichtingsavonden voor gasten in Venray e.d. meer. Voeg daarbij de herdenking van Venrays bevrijding, die dit jaar 25 jaar geleden is, dan zal het duidelijk zijn, dat de mensen van WV voorlopig nog niet klaar zijn met vergaderen, met plannen maken en die ten uitvoer te bren gen. Dat V.V.V. hoopt minstens dezelf de financiële en daadwerkelijke hulp te krijgen, die men ook vorig jaar van vele kanten mocht ontvangen, zal zonder meer duidelijk zijn. Trou wens, in samenwerking met de VW Noord-Limburg zullen velen hier over straks nog schriftelijk worden benaderd. Het is maar dat U het vast weet 45 SECONDEN UW ADEM INHOUDEN.... KUNT U DAT? Probeer het. Adem in en wacht 45 seconden voor u weer uitademt. De aderen in uw hoofd zullen zwel len, uw oren gaan suizen. Bijna verstikkend is uw ademnood. En dan, na 41 seconden, herademt u. Met volle teugen zuigt u de frisse, verse lucht naar binnen. Even hijgt u na, dan is alles weer gewoon. Gewoon? Ja, voor U. Maar niet voor dt astmapatiënt. Want u hebt nu nog maar een flauw idee gekregen van de ademnood, die de astma patiënt élk moment van élke dag bedreigt! Komende week 2727 april huis- aan-huis-kollekte, geeft gul Bij voorbaat onze dank! Astma-Komité

Peel en Maas | 1969 | | pagina 10