s vv v.v. OOSTRUM in weniay Slop op Defensiekanaal li Rl AENS-ROYERS Nestkastjes Filmnieuws S.V.V. NIEUWS BEaaaoaia V.C. Lyceum HANDBAL DAMMEN WANDELSPORT Voor Voetbal- Hockey en Tennis Zondag: 2e zondag in de paastijd. 8.30 Eduard Camps en Petronella van Helden; 10 uur Hoogmis tot ze kere intentie. Maandag: geen H. Mis. Dinsdag: 8 uur Johanna Zegers- Camps. Woensdag: 8.45 Petronella Derks. Donderdag: 8 u. Mathijs Claessens. Vrijdag: 8 u. gez. jrd. Ant. Fleur- kens en Hendrika Broeks. Zaterdag: 10 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Rutten-Weijs; 19 u. Jan Hulsman. Vastenoffer voor Bolivia heeft op gebracht 1884.15. Zondag: 2e zondag in de paastijd. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis opgedragen voor Elly van Berlo en Elly Loonen; 10.30 lees mis voor de overleden familie Wil- lems-van den Munckhof. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Emons, echtgenote en Antoon Emons 8 uur leesmis voor Victor Assel- berghs. Dinsdag: 7.30 geen H. Mis; 2 uur gezongen dienst van dankzegging bij het 40-jarig huwelijksjub. Baltussen- Bertrams; 's avonds 7 uur leesmis voor Atoon Emons. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Janssen, echtgenote en overl. kinderen; 's avonds 7 uur leesmis v. Antoon Peeters. Donderdag: 7.30 gestichte leesmis voor Joh. Wilh. Weijs; 's avonds 7 uur leesmis voor Jean Loenen. Vrijdag: 7.30 geen H. Mis; 11 uur gezongen dienst van dankzegging bij het 25-jarig huwelijksjub. Voesten- Cremers; 's avonds om 7 uur leesmis voor de overleden familie Loonen- van Mil. Zaterdag: 8 uur leesmis van dank- baorheid; 's avonds om 7 uur lees mis van dankzegging. Akolieten in de week: 7.30 Harry van Hees en Bert Verstappen; 's av. 7 uur Gerrit Hellegers. Zondag: 7.30 Leo Reintjes en Jac. Koenen; 9 uur M. Koch, J. Reintjes, Johnny de Lauw en B. van .Hees; 10.30 Tonny en Theo Cornelissen. PAROCHIE YSSEISTEYN Zondag: le zondag na Pasen. Be loken Pasen. 7.30 leesmis voor de parochie; 8.45 leesmis voor Jacques Janssen best. door de boerenleen bank; 10 u. Hoogmis gesticht jaarg. voor Johannes Willems en Francis - ca Spreeuwenberg; 11.30 jongeren mis. Maandag: 8.00 leesmis voor de fam. van Schijndel-Thijssen. Dinsdag: 8.00 leesmis v. d." fam. Nellen-Rutten. Woensdag: 8.00 maandd. voor Mi- chiel Jeurissen. Donderdag: 19.00 maandd. v. Peter Joh. Verlinden. Vrijdag: 8.00 leesmis v. Louis Arts; 15.00 gez. H. Mis tot dankzegging bij het 25-jarig huwelijksfeest van Ste- vens-Jenniskens. Zaterdag: 19.00 jaarg. v. Peter Joh. v. d. Sterren-Simons. AUTOMOBIELBEDRIJF BOM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VENRAY Gewapend met ladders, hamers en spijkers, trokken zaterdag j.l. een tiental leden van „De Vogelvriend" door Venray en naaste omgeving. Het slechte en koude voorjaarsweer had deze uittocht wat vertraagd. Maar toen de weerberichten gunsti ger werden, was het zover om de tweehonderd nestkastjes uit te gaan zetten of liever uit te gaan hangen. Zo werden langs de Kruitweg richting zwembad en omgeving 42 nestkastjes opgehangen, terwijl er langs de Merselosewe? en in de bos sen rond het ziekenhuis nog 34 stuks bij kwamen. Langs de Kampweg en in de Camping Vlakwater werden 65 kastjes opgehangen. Rond de kapel in Veltum en het dr. Poels-monu- ment werden er 4 opgehangen. In Venray kom werd het plantsoen Paterslaan met tien stuks verrijkt en aan de Oostsingel in de omgeving van het hertenkamp kwamen zeven tien nestkastjes. Èn tenslotte werd het plantsoen voor St. Anna met 29 kastjes verrijkt. Zoals U weet zijn de kosten van bovengenoemde nestkastjes_. gedekt door de opbrengsten van twee ftien- avonden en enkele particuliere gif ten. Terwijl enkele leden ze afgelo pen winter gemaakt hebben. Het bestuur is zeer erkentelijk dat zij de proef van het vorig seizoen nu defintief kan uitvoeren en is trots op de medewerking van de Venray- se vogelliefhebbers om nu 200 in plaats van 65 nestkastjes te hebben uithangen. Tenslotte een mededeling voor de leden van „De Vogelvriend". Dinsdag 15 april a.s. is de maan delijkse kontakt-avond. Tijdens deze avond zal de heer P. Crooymans een korte inleiding houden over het kweken en verzorgen van vogels. Gezien het voor U interessante on derwerp, rekent het bestuur op uw komst. DE TIEN GEBODEN TERUG IN VENRAY Na 9 jaar uit de roulatie te zijn geweest komt Cecil B. de Mille's mammoet-produktie DE TIEN GE BODEN weer naar Venray. Overal is de hervertoning weer een enorm succes en men mag daaruit konklu- deren, dat deze film inderdaad zo als aangekondigd werd, de grootste film aller tijden is. De produktie van deze kleuren film vergde tien jaren. Er waren vijf en twintig duizend figuranten en een indrukwekkende rolbezetting. door Charltn Heston, die later op zulke voortreffelijke wijze ook Ben Hut wist te vertolken. Yul Brynner speelt de rol van Pharao Ramses daarnaast nog dertig bekende namen die het bijbel epos tot leven brachten. Cecil B. de Mille was de man die nagenoeg alle grote spectakelfilms op zijn naam heeft staan o.a. Sam son en Delilah, de eerste Cleopatra verfilming etc. etc. DE TIEN GEBODEN is de ge schiedenis van Mozes, de exodus van het joodse volk, de tien plagen van Egypte en de wonderbaarlijke tocht door de rode zee. Deze doortocht is het meest majesteuze staaltje film techniek wat denkbaar is. De rol van Mozes wordt vertolkt Een film die wij graag aanbevelen. MA SPORTHUIS Grotestraat 18 Telefoon 1253 SPORT Uitslagen maandag 7 april: Volharding 1Venray 1 42 Koningslust 2Venray 3 41 Venray 4—Hegelsom 2 5—1 Resia 2Venray 5 32 Venray 7—TOP 3 1—2 Castenray 3Venray 8 2—1 Tweede paasdag was het dan zo ver. De reeds meerdere malen af gelaste streekderby Volharding— Venray zou nu definitief doorgang vinden. Veel werd er van verwacht. Volharding immers had de puntjes nog hard nodig, terwijl Venray door een overwinning het tweede klasser- schap defintief behouden zou. Het is allemaal een bittere pil geworden. Het enige goede op deze tweede paasdag was wel het lentezonnetje dat vele supporters naar Vierlings beek had gelokt, zodat de penning meester van Volharding "toch nog een goede dag had. Trouwens de hele vereniging Volharding had een suc cesvolle zondag. Er werd wel zeer matig gespeeld maar een 42 over winning op Venray is toch nog altijd de moeite waard, ook al was het dan op een ploeg die het er wel bijzonder lelijk bij heeft laten zitten. In de eerste speelhelft had het er helemaal de schijn niet van dat Vol harding deze wedstrijd zou gaan winnen. Venray ging n.l. overrompe lend van start en de gastheren wer den zowel letterlijk als figuurlijk on der voet gelopen. Het was dan ook volgens de verhouding dat Wil Pee- ters in de 12e min, het eerste doel punt scoorde via het been van een Volharding-spelers. De scheidsrech ter keurde ten onrechte dit doelpunt af wegens buitenspel. Venray bleef aanvallen en er ont stonden dan ook legio doelrijpe kansen, maar geen enkele werd be nut. In de 27e min. kreeg Fr. Oden- hoven wel een bijzonder fraaie kans toen hij 2 meter voor het doel staan de de bal voor doelman van Rhee wegpikte, maar over schooot. W. Peeters leek in de 37e min. succes te hebben. De bal belandde echter uit een door hem zeer goed genomen vrije trap tegen de lat. De uitvallen van Volharding, die wel niet zo talrijk waren, waren bij zonder gevaarlijk, maar ook zij pres teerden het om twee meter voor het doel staande, ver naast te schieten. Bovendien troffen zij doelman Arts in glansvorm aan. Twee min. voor het einde van de eerste speelhelft nam Volharding toch nog de leiding door midvoór W. Verhoeven die met een onhoudbaar schot de Venray- goalie passeerde: 10. Wat Venray in de tweede helft liet zien was althans voor enkele spe lers een aanfluiting voor de voet balsport. De mentaliteit was ver te zoeken. Had men in deze tweede helft met een beetje meer inzet en overleg gespeeld, daarbij wat ver standiger gehandeld, dan zou het be slist niet veel moeite gekost hebben om Volharding, dat helemaal geen sterke indruk maakte, naar een ne derlaag te spelen. Nu was het Vol harding dat met enthousiasme in de aanval kon gaan en in de 10e min. mocht Verhoeven met een fraai doelpunt Volharding op 20 bren gen. In de 17e min. kreeg de grote Ven- ray-aanhang nog een sprankeitje hoop op een goede afloop, toen J- Siebers de achterstand tot 21 te rug bracht. A. Baltissen van Vol harding maakte er een desillusie van door een lange solorush met een hard schot, via binnenkant paal, doeltreffend af te ronden: 31. Maar de goedwillenden in de Ven- ray-ploeg kwamen opnieuw terug en nu was het Fr. Odenhoven die de score op 3—2 bracht, na de bal uit een prachtige voorzet van J. Bas- tiaans achter de Volharding-doelman te schieten. Venray speelde in de slotfase nog fel op de aanval. Hier door kreeg de ongedekt staande Bal tissen opnieuw een kans; hij had een vrij veld voor zich en lepelde de bal over de handen van de uitlopende doelman Arts in het doel: 42. Dat was dan tevens de eindstand. Zoals we hierboven reeds aanhaal den heeft de SW-pJoeg haar sup porters, die in grote getale aanwezig waren, teleurgesteld. Niet door de nederlaag alleen, want ook bij een eventuele overwinning zouden we deze konklusie hebben moeten trek ken. De homogeniteit waar de SW- ers anders dikwijls zo fier op gaan, waarop trainer, mental-trainer en bestuur voortdurend hameren, was in deze wedstrijd in velden noch we gen te bespeuren. Er waren nu een maal enkele spelers bij die er ge woon de brui aan gaven en juist hierdoor wordt dan (ten onrechte overigens) een heel team veroor deeld. Maar feit is dat de toeschou wers, die toch speciaal naar Vier lingsbeek kwamen en een behoorlij ke wedstrijd mochten verwachten, zich bekocht voelen. Venray zal er a.s. zondag heel hard aan moeten gaan om deze lelijke misstap uit te wissen. De supporters hebben immers recht op een wed strijd waarin met volle inzet wordt gespeeld. Rest ons nog te melden dat A. Janssen na plm. 25 min. spelen we gens een vrij ernstige knieblessure uitviel, waardoor de verdediging van Venray danig aan kracht inboette; J. Siebers liet zich in de tweede speelhelft vervangen door J. Bas- tiaans, terwijl J. Arts od halve kracht de wedstrijd uitspeelde, ook al door een blessure. In een zeer matige wedstrijd heeft Venray 3 bij Koningslust 2 met 4-1 de kous op de kop gekregen. Al in de 15e min. werd een hoekschop niet voldoende weggewerkt en de gast heren wisten hiervan dankbaar te profiteren. Enkele min. later keken de rood-witten via een strafschop al tegen een 20 achterstand aan. Na rust draaide het iets vlotter, maar zonder lijn. in de 60e min. kregen de SW'ers een tegenpuntje doordat de gastheren de bar in eigen doel werkten. Maar in de 73e en 81e min. voerde Koningslust de stand op tot 4—1. Venray 4Hegelsom 2: 51. Een slechte spanningloze wedstrijd die voor Venray gemakkelijk gewonnen werd. H. Spee lx, M. Verstegen lx en Fr. Swinkels 3x scoorden tegen het zich soms bijzonder onsportief en hard verdedigend Hegelsom 2. De laatste 6 wedstrijden haalde Venray 4 10 punten en een doelgemiddelde van 248, ondanks dat de beide lei ders LW 2 en Kronenberg 1 op be zoek kwamen, die het ongeslagen thuisrecord van Venray 4 ook niet konden doorbreken. Venray 5, 7 en 8 moesten allen met miniem verschil de eer aan de tegen" stander laten. Programs, zondag 13 april: Venray 1Sanderbout 1 2.30 u. Helden 2Venray 2 2.30 u. Venray 3Sp. Irene 4 2.30 u. Melderslo 2'Venray 4 2.00 u. Venray 5Montagnards 2 12.00 u. Sparta 5Venray 6 12.00 u. Castenray 2Venray 7 2.30 u. Venray 8EW 2 12.00 u. Venray 1 krijgt a.s. zondag dan bezoek van de leider van de 2e klas se B, Sanderbout. In de uitwedstrijd werd van deze sterke Sittardse ploeg met 52 verloren. Een zaak, die eigenlijk vereffend dient te worden. Maar vast staat op dit moment, dat Venray minstens drie invallers het veld in zal moeten sturen. Men weet echter wel waar de kracht zit bij Sanderbout en als men de zeer ge vaarlijke aanvalsleider aan banden zal weten te leggen, dan is de SW- ploeg, en nu zal men inzet moeten tonen, niet kansloos zijn. We wensen de SW'ers veel succes en hopen dat allen voor élke meter zullen strijden en als dan nog verloren zóu worden kan gesproken worden van een goede wedstrijdrrientaliteit en dat is het allerbelangrijkste. De stand is thans: Sanderbout 17 10 6 1 26 Venlo 17 11 3 3 25 Susteren 17 8 9 5 20 Belfeldia 17 5 9 3 19 Venray 17 8 2 7 18 Geleen 17 7 4 6 18 De Ster 17 7 3 7 17 Swift 17 7 3 7 17 Volharding 17 7 2 8 16 Blerick 17 6 1 10 13 IVO 17 5 2 10 12 Li ndenh euvel 17 1 1 15 3 De thuiswedstrijd tegen Meterik werd door onze mannen met 30 gewonnen. De uitwedstrijd in Asten werd echter met 10 verloren. A.s. zaterdag zijn er weer 2 wed strijden. Wij spelen uit tegen Meerlo en vertrekken om 4 uur vanaf het Henseniusplein. Thuis wordt ge speeld tegen Resia Wellerlooi, aan vang 11.45 uur. VenrayResia, aangewezen: G. Voermans, J. Arts, A. Arts, H. Lens- sen, H. Stevens, J. Pirlo, H. Gom- mans, W. Arts, F. de Jong, Th. Swin kels, H. de Bruyn jr., W. Tummers. MeerloVenray, vertrek 4 uur. Aangewezen: M. Gommans, Jo Gom- mans, W. Clevers, H. de Bruyn sr., V. Lucassen, M. Oymans, K. Smals, Th. v. d. Laar, B. Assen, G. Poels, M. Beerkens. Afmelden vóór vrijdagavond bij H. de Bruyn, Beukenlaan. A.s. zondag bestuursvergadering in de kantine aan de Oostsingel van 10.30—12.00 uur. A.s. zaterdag bijeenkomst om half tien in café „In d'n Engel" in ver band met verkoop van donateurs- kaarten. Oostrum 1 wist ook deze zondag een winstpuntje mee naar huis te brengten en wel door een 11 ge lijkspel tegen een zeer moeilijke te genstander: Merselo 1. Een zeer harde wedstrijd waar de partijen goed aan elkaar gewaagd waren. Ruststand: 00. Na de pauze kwam Merselo tot de openingstreffer maar Oostrum gaf geen krimp en wist op gelijke hoog te te komen die ze dan ook met man en macht verdedigde. Door dit gelijk spel zijn de Oostrummers 3 punten van de rode lantaarndrager Molen- wiekers verwijderd. Proficiat. Oostrum 2 kreeg een flinke af straffing door met liefst 70 te ver liezen tegen koploper RKLW 2. Een over alle linies beter spellend elftal uit Lottum kwam heel gemakkelijk tot deze overwinning. De achterhoede van Oostrum 2 gaf een demonstratie hoe je een voorzet moet geven, waar de tegenstanders de afwerkers waren. Volgende keer beter. Programma zondag 13 april: Oostrum 1De Molenwiekers 1 2.30 Kronenberg 1Oostrum 2 2.00 DIS 2Oostrum 3 2.30 Ondanks het feit dat de competi tie nu afgelopen is, is het voor Ly ceum 1 nog geen rusten geblazen. Allerminst. De promotiewedstrijden, die in mei de juiste datum is nog niet bekend gespeeld zullen wor den, vereisen een gedegen voorberei ding. Er is dan ook een flink trai ningsprogramma opgesteld, waarin ook een aantal oefenwedstrijden zijn opgenomen. In de eerste oefenpartij speelt Lyceum 1 a.s. zaterdag tegen VC Rooy 1. De wedstrijd begint om half acht in de gymzaal van het Lyceum. De tweede helft van de veldkom- petitie staat weer voor de deur. De ze week zullen er in verband met de organisatie nog geen trainingen wor den gehouden. Volgende week star ten de trainingen op het veld weer. A.s. zondag 13 april is er een be langrijke algemene ledenvergadering die, behoudens tegenbericht, zal worden gehouden in Hotel Kemps, aanvang 10.30 uur. Het bestuur ver wacht ALLE leden. Kom, in je eigen belang. Op een onlangs in Bakel gehou den „Harwi" toernooi voor clubs, bereikte D.C.V. een 6e plaats. De to tale uitslag, was als volgt: Eerste klasse: 1. Gezellig Samenzijn, Asten 13 p. 2. B.V.D. Boxtel 12 p. 3. Eindhovens Damgenootsch. 11 p. 4. M.D.C., Mierlo 11 p. 5. D.V.K. Kaalheide 5 p. 6. D.C.V. Venray 2 p. Wij willen langs deze weg er nog eens op wijzen, op het nut van thuis studie. Nog te veel dammers, met name in de lagere regionen, komen daar eenvoudig niet aan toe, en vol staan met een wekelijks Dartijtje op club of in de bondscompetitie. Maar dergelijke dammers blijven dan ook steeds op een lager peil staan, niet alleen tot schade van zichzelf, maar ook van hun club. In Er drijven wat dode vissen in het Peelkanaal. Een kanaal, dat we beter kennen als het Defensiekanaal en dat praktisch de west grens van de gemeente Venray volgtHet water stinkt, want het stroomt niet meer, maar staat stil en is brak geworden. On bruikbaar voor mensen en dieren. En met name de bewoners van de Vredepeel zijn er alles behalve gelukkig mee, dat dit kanaal al bijna twee jaren geen kanaal meer is, maar in feite een dood ding, letterlijk en figuurlijk. Met dit feit werd Venrays ge meentebestuur geconfronteerd op de zgn. hearing, de vergadering met de bewoners van dit kerkdorp. Men keek daar een beetje van op, want niet alleen voor de Vredepeel is dit Defensiekanaal belangrijk, maar vooral ook voor de ruilverkaveling Lollebeek. LOLLEBEEK Immers ook de Lollebeek haalt een deel van zijn water uit dit ka naal. En wat baat het als men de leidingen i.e. de beken en waterlos singen in het stroomgebied van die Lollebeek prima in orde maakt, maar de hoofdleiding i.e. het Defensieka naal geen water meer geeft. En toch bestaat die situatie ruim anderhalf jaar. t WAT IS ER GEBEURD? Het Defensiekanaal krijgt een groot deel van zijn water via het kanaal van Deume. Een kanaal dat indertijd bij de turf winning in deze gemeente een rol speelde en dat op zijn beurt weer is verbonden met de Noordervaart In het najaar van 1967 kon dit ka naal van Deurne de watermassa niet aan en is er onder Griendtsveen een dijkdoorbraak geweest, die ver strekkende gevolgen had kunnen hebben als men het water niet door een flinke dam gekeerd had. Die verstrekkende gevolgen waren o.m. waarschijnlijk geweest dat de hele Noordervaart grotendeels leeg gelo pen zou zijn in dit oude Peelgebied. De constellatie van het hele kanalen stelsel tussen Zuid-Willemsvaart en Maas in deze peelstreek is nu een maal een tikkeltje vreemd en zou derhalve ook dat vreemde gevolg hebben Maar goed, die dam redde de zaak tenminste voorlopig. Want aan de andere kant, dus in het Defensie- kanaal kwam geen nieuw water in de competitie blijkt juist wat een homogeen team waard is. Wie hoger op wil kan niet buiten zelfstudie, in geen enkele sport, een voetballer of schaatsenrijder traint regelmatig om zijn conditie op peil te houden, een dammer of schaker studeert om zijn geestelijke bagage aan te vullen. Op de clubavond werden dinsdag j.l. in verband met de competitie om het clubkampioenschap de volgende resultaten bereikt: Jan BeerkensA. Noyens 0-2 Th. JansenA. Kennis 0-2 J. VerkoeyenTh. Claessens 1-1 Th. Claessens—A. Noyens 0-2 Zondag a.s. 13 april neemt de wandelsportvereniging St. Christof- fel, deel aan de wandeltocht van de W.S.V. „Marijke" te Eindhoven. Ver trek om 10 uur vanaf het parkeer terrein bij de Schouwburg. De volgende verenigingen nemen deel aan de Peel-wandeltocht in Horst-America. Venrays Glorie, de bus is om 11.45 uur bij hoek Oda- straat; Leunse Belhamels, de bus is om 11.45 uur bij café Martens. Ons Plezier, de bus is om 11.15 uur bij de Deken Thielenstraat en rijdt daarna naar het Ursulaplein om 't Desselke op te halen. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL Zaterdag 12 april om 10 uur trai nen. Zondag. 13 april wandeltocht naar Eindhoven. Vertrek om 5 voor 10 u. vanaf het plein voor de schouwburg. Denk aan uniform! HONKBAL Onder voor honkbal ideale weers omstandigheden en grote publieke belangstelling is het D.A.R.-toernooi een groot succes geworden. Nadat de wedstrijden in de poules D;A.F. en T.G.G. als finalisten had den aangewezen, bleek pas duidelijk, dat de naam D.A.R. niet voorkwam in de eindstrijd. Mede door een mis schien wat overduidelijk gepresen teerde overwinning van de Venray- se honkballer kon niet D.A.R. maar D.A.F. in de finale gaan spelen. Bij nader inzien bleek de finale nu zodanig afgezwakt te zijn, dat het waarschijnlijk een pittiger gevecht was geworden als D.A.R. de gast heer wat minder gul was geweest. A.s. zondag wordt de vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Kangoe roes uit Roermond gespeeld. Het vertek is gepland om 13.00 uur. ZO GAAT DAT BIJ ONZE BUREN „Goede morgen, U spreekt met het gemeentehuis van Deume." „Goede morgen juffrouw. U spreekt met Peel en Maas in Venray. Mag ik de burgemees ter hebben „De burgemeester? Wat moet U met de burgemeester „Nu ja juffrouwik zou hem graag wat willen vragen over het Defensiekanaal." „DefensiekanaalDaar weet ie niets van „Zo....!" „Neen, ik zal U maar door verbinden met een ambtenaar. Wacht U maar even „Ohmaar ik had liever de burgemeester „Neen U krijgt mijnheer S." Punt-uit. en de zaak stond stil GOEDE RAAD DUUR? De gemeente Deurne als eigenaar van het boven al genoemde kanaal dacht er niet over om tot verdere maatregelen over te gaan. Het Deur- nese kanaal mag dan vroeger zijn betekenis gehad heben bij de turf- winning, nu dient het nergens meer voor dan voor toevoer van water naar het Defensiekanaal. Dit Defen siekanaal is eigendom van Rijktwa- terstaat en toen die dan aan de deur klopte in Deurne kreeg die ijskoud en keihard voorgerekend dat het de gemeente Deurne duizenden guldens zou gaan kosten om het Deurnese kanaal weer in zijn oude vorm te brengen en de kapotte dijk te ver beteren. Afgezien van de vraag of Deurne zijn geld niet beter kon gebruiken voor belangrijkere objecten in Deur ne zelf, had men doodgewoon de centen er niet voor. Rijkswaterstaat af en de gemeente Deurne schoof 't dossier over het Deurnese kanaal de kast in. Men had in zoverre geluk dat het Lollebeekplan nog niet zover klaar is dat de maximale produktie van water gevraagd werd en men had het voordeel van een vrij natte zo mer, zodat men het vorig jaar het water uit het Defensiekanaal ook in de Vredepeel missen kon, maar de toestand kon natuurlijk zo niet blij ven NA ANDERHALF JAAR is de situatie nog precies hetzelfde als even na de dijkdoorbraak. Rijks waterstaat wil de zaak in orde ma ken, maar stuit op de onwil en het gebrek aan financiën van de ge meente Deurne, die dit kanaal liever kwijt dan rijk is. Uiteindelijk is dan een derde partij er bij gekomen, na melijk het Waterschap de AA en het is de vraag of men nu met drie partijen een oplossing kan vinden in deze problemen, die de buiten staander toch wel vreemd aan doen. KASTJE NAAR DE MUUR Probeert men zich te oriënteren over deze zaak dan wordt men van het kastje naar de muur gestuurd. Rijkswaterstaat zegt inderdaad de baas te zijn over het Defensiekanaal, maar geen zeggingschap te hebben over het Deurnese kanaal. Men moet dus wachten wat Deume doet om waterdoorvoer en -toevoer mogelijk te maken. Deume zegt: we hebben de centen niet om die dijk te herstellen en hadden we ze wel dan wisten we tientallen andere projecten, die ons nader aan het hart liggen, dan een kanaal waar we niets mee doen. Als Rijkswaterstaat water nodig heeft, dan moet die daar zelf maar voor zorgen. Het Waterschap de AA zegt, dat Deurne zo maar niet een kanaal kan afdammen. Want Deurne mag dan wel zeggen, dat kanaal niet nodig te hebben, maar het waterschap de AA heeft het nodig voor doorvloeiings- mogelijkheden in het waterschap- gebied. Ook zegt dan Deurne weer op zijn beurt, dan moet Waterschap of Rijkswaterstaat de zaak maar overnemen. Dat zal uiteindelijk wel gaan gebeuren, namelijk dat het Wa terschap de zaak overneemt, maar wanneer en hoe, daarop weet geen zinnig mens het antwoord. We zijn met een dood kanaal in een papieren oorlog terecht geko men, waarvan men in 1969 niet verwacht zou hebben dat zulks nog mogelijk was. De leeddragen- den zijn de mensen, die met schrik een misschien droge zomer tege moet gaan, terwijl men elders, na anderhalf jaar nog aan tafel moet gaan zitten, om te verhandelen over een kanaal, dat anderhalf jaar geleden een keer dichtgegooid is. Moge het geen stop van Ter- naaien gaan worden.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 10