Ysselsteyn heeft veel wensen Met Raad en Daad deaier Hinderwet Jaarvergadering K.A.B.0. VRIJDAG 14 MAART 1969 No. 11 NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS 8BwnJ^wpo*nwM Mm.czroFgirö^ISSS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVERTENTIEPRIJS 12 cl p«r mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2- (buiten Venray 125) Een 40-tal vragen kreeg Burgemeester Schols in Ysselsteyn voor geschoteld, toen hii daar de bijeenkomsten met de kerkdorpen weer voortzette, die hii door zijn ziekte had moeten onderbreken. 40 vragen, waarop hii zich met een tweetal bezoeken van te voren behoorlijk had geprepareerd. Zo werden in enkele uren tiids in het Ysselsteynse gemeenschapshuis veel Ysselsteynse problemen aangesneden, al dan niet opgelost of tot normale proporties te ruggebracht. WEGEN De verbetering van de Paarden- kopweg, waarom was gevraagd, gaat door, maar kan nog even du ren, omdat hierover overleg met de ruilverkaveling gaande is. Dan wordt hij tot aan de grens met Griendtsveen 5 meter. De tot nu toe aangebrachte „vullingen" dienen al leen om hem in afwachting van de verbetering nu nog begaan baar te houden. De verbetering van de Heidse Peelweg is gestagneerd door veran dering en verbetering van de plan nen. Hij wordt nu 5 meter breed Jen er komen bushaltes op. Of het waar is dat men daar van landbouwers zonder meer grond „gepikt" heeft, zal worden nagegaan. De Ysselsteynse School weg en de aansluiting van Kempkensberg met Merselo komen beiden in orde dank zij enerzijds de ruilverkaveling Lol- lebeek, anderzijds de Merselose ruil verkaveling. Beiden worden 3 meter breed. OMLEGGING MIDDENPEELWEG li Over de Midden Peelweg is lang en breed gepraat. Op de eerste plaats heet die weg dan een Midden Peelweg, dan Jan Poelsweg, dan weer Lovinckplein en dan weer Put- tenweg. Kan die in Ysselsteyn niet één naam krijgen en één huisnum mering die aan die ene naam is aan gepastHierover zal met de be trokken instanties overleg gepleegd worden. Op de tweede plaats blijkt deze weg veel verkeer door Ysselsteyn te brengen. Verkeer dat zich niet altijd houdt aan de 50 'km. bepaling, die men graag over een groter traject zag „uitgesmeerd". Bovendien zag men er in de kom graag een voor- rangsweg van gemaakt, terwijl men verder nog verschillende verkeers- wensen had. De Burgemeester bleek er geen voorstander van te zijn om het 50km tracé in Ysselsteyn nog langer te makjen. Het is behoorlijk goed aan gegeven en gaat men het nog lan ger maken, dan wordt z.i. de zaak overtrokken. Dat men dikwijls har der rijdt dan 50 km is hem bekend, doch gebleken is dat snelheidscon trole over het algemeen weinig uit haalt. De politie heeft er trouwens geen tijd voor. Hier speelt 's men sen eigen veratwoordelijkheid mee en hij verzocht de vragenstellers zelf eens eerlijk te antwoorden of ze zich elders altijd zo goed houden aan de snelheidsbeperking, die ze voor eigen dorp wensen. Overtrok ken vond hij ook de gevraagde knipperlichten voor de school-aan- duiding en voor eventuele voor- rangsregels. Er zijn al borden genoeg en gaat men er meer plaatsen, dan loopt men het gevaar door al die borden de geboden niet meer te zien en is men nog verder van huis Hij waarschuwde ook in dit verband voor een soort bedrijfsblindheid. Het debat kreeg een heel ander tintje, toen van verschillende kan ten gesteld werd dat die Midden Peelweg feitelijk helemaal niet in Ysselsteyn-kom thuishoorde. Er re zen bij de Burgemeester toen wel levensgrote vraagtekens, maar hem werd duidelijk gemaakt dat inder tijd toen de Midden Peelweg werd aangelegd er feitelijk sprake is ge weest van tracé's. Een liep ten oos ten van de kom, een ten westen Beiden vroegen echter nog al wat tijd en geld i.v.m. aankoop van bronden, zodat men terwille.van ten vlottere aanleg het derde tracé nam, namelijk midden door 't dorp. Maar dat zag men als een voorlopi ge oplossing. Dat blijkt bijv. uit de aanleg van de fietspaden, die zo maar ergens ophouden Deze voorgeschiedenis was blijk baar achter de bestuurstafel minder bekend dan die kruising met de Deurneseweg voor 6 ton heeft uit gebouwd, als een en ander toch maar voorlopig is. Van Ysselsteynse kant zag men, nu men nog met een ruilverkaveling bezig is, het moment om die omleg ging echter toch ter sprake te bren gen. Ze lost enige verkeersproble men in de kom zelf op en nu is er nog alle kans dat via een ruilverka veling nog vrfj snel een nieuw tracé kan worden opgezet. De Burgemeester was dit allemaal nieuw. Hij wist alleen dat binnen af zienbare tijd de provincie de weg over zal nemen, dat die nieuwe krui sing al handenvol geld gekost heeft, dat verlichting en wegmarkering na tuurlijk tip-top in orde komen, maar wat dat nieuwe tracé betreft, daar had hij toch wel een heel zwaar hoofd in. Men zal eens gaan kijken, wat hiervan allemaal klopt en dan bij de betrokken autoriteiten die fei ten op tafel leggen, om te zien wat er allemaal uit de bus komt TROTTOIRS Het verzoek om nu eindelijk de lang beloofde trottoirs langs het Lo vinckplein aan te leggen, kreeg bij de Burgervader nul op request. Hij had er zelf gewandeld en was droog voets bij zijn wagen gekomen. „Dan dank je de koekoek", zei men van uit de zaal, „het heeft nu ook in geen weken geregend.Maar la ter bleek dat de zaak in kannen en kruiken is. Dat wil zeggen, dat die trottoirs er komen als de baatbelas ting er door komt. De afspraak is namelijk gemaakt met gemeentewer ken en gemeentebestuur dat men die trottoirs zelf zal betalen via die be lasting. En zo zit men dus in Yssel steyn feitelijk op die nieuwe belas ting te wachten GOEDE VOORLICHTING OVER WERK VAN DE RIJKSPOLITIE Maandag opende burgemeester Schols in de foyer van Venrays schouwburg de tentoonstelling van de Rijkspolitie, die als titel draagt: Raad en Daad. Een tentoonstelling, die zoals een politiefunctionaris in zijn inleiding zei, een toelichting wil geven op het werk van de rijkspoli tie en meer openheid wil brengen in wat voor velen nog maar altijd een geheimzinnig bedrijf is. Het speet deze funktionaris dat men zich moest behelpen met foto's en ma quettes en niet het rollende en vlie gende materieel mee had kunnen brengen, maar hij vertrouwde dat desalniettemin de aanwezige gasten en de velen, die deze tentoonstelling komen bezoeken, toch een duidelijk overzicht krijgen. Ook de burgemeester noemde de politie de nog grote onbekende, over wiens taak: de goede gang van za ken in de samenleving te handha ven, dikwijls veel misverstanden heersen. Want teveel ziet men de politieman nog als de bonnetjes-uit- deler, de boeman, in plaats van de handhaver van de openbare orde. Trouwens het woord „orde" is al ta boe in deze tijd en daarvan draagt ook de politie de lasten. Zoals ech ter de mens niet zonder zuurstof kan, zo kan een maatschappij niet zonder een bepaalde orde. En het is de politie die daartoe de spelregels moet handhaven, evenwichtig, kor- rekt en geduldig. H;i sprak nogmaals zijn grote waardering uit voor het werk van de politie en met name voor de Venrayse groep, die in de afgelo pen maanden in meerdere gevallen van zijn beste kanten heeft leren kennen De vele gasten, waaronder naast de gemeenteraad ook de parochie geestelijkheid en de hoofden der scholen, konden dan de tentoonstel ling gaan bekijken en aan de ver- keerstafel hun kennis van de ver keersregels nog eens ophalen. De tenoonstelling is vrij toeganke lijk a.s. maandag, dinsdag, woensdag en donderdag. Men kan terecht van 4 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur n.m. De overige uren zijn beschikbaar voor de jeugd. AUTOMOBIELBEDRIJF BOM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VENRAY VERLICHTING De Timmermannsweg krijgt voor wat het gedeelte in de kom betreft er enkele lampen bij. De lampen bij Winnen en Klomp komen op de juiste plaats te staan, maar de ver lichting van de Peter Janssenweg is wat moeilijker, omdat die niet op de plannen voorkomt. Men zal alsnog proberen hier een mouw aan te pas sen. Een betere verlichting bij do boerenleenbank zit er niet in, maar de bank zelf schijnt al een oplossing gevonden te hebben. Over een te geringe netspanning zijn meer klachten, maar die had men graag konkreet. Dat gebeurde dan ook o.m. door de heer Klomp, dié wist te vertellen dat bij hem de spanning 's avonds terugvalt van 220 tot 160, zoals de PLEM zelf gemeten heeft. De Burgemeester vertelde dat er dit jaar 4 nieuwe transformatorhuis jes komen, waarmede men de groot ste problemen op dit terrein hoopt op te lossen. WATERLEIDING was ook een onderwerp, dat aan dacht vroeg. Met name wilden de champignon-kwekerijen langs de Konijnenweg en de Rouwkuilenweg ook waterleiding. Dat kan in theo rie, maar om het in de praktijk klaar te krijgen, moet men gezamenlijke verzoekschriften indienen en bereid blijken ongeveer 10 procent van de aanlegkosten zelf te betalen. Dat er te weinig water was voor verschil lende bedrijven, kan gelegen hebben aan de te kleine aanvoerleidingen.. Intussen is een deel daarvan verbe-j terd en vergroot, terwijl bovendileh het station zelf meer water ter be schikking heeft. Hopelijk gaat het de komende zomer beter. Of Ysselsteyn kan gaan profiteren van het aardgas wordt onderzocht. Een van de konsekwenties zal wel zijn, dat dan ieder bedrijf aan moet sluiten. «t- De veranderingen van de 4 kenge tallen voor Ysselsteyn, wat de tele foon betreft, in één kengetal zit er voorlopig niet in. Tante Pos kan het niet betalen WONINGBOUW De klacht dat goedgekeurde bouw- aanvragen te lang op Venrays ge meentehuis blijven liggen, moet konkreter aangegeven wordlen. Dan kan een konkreet antwoord gegeven worden of de zaak verbeterd wor den. De frontbreedte voor bouwwerken in de agrarische sector is inderdaad aangegeven. In sector I moet dat 200 meter zijn in sector II 100 m en in sector III 60 m. B. en W. kan in speciale gevallen vergunning geven hiervan tot een maximum van 25% af te wijken. Wil men nog verder gaan, dan moet men zich tot G.S. wenden. BESTEMMINGSPLAN YSSELSTEYN Er is een bestemmingsplan Yssel steyn in de maak. Waar dat komt blijft nog geheim i.v.m. grondspecu- laties. Men kan echter nu al woning bouw plegen mits het bouwplan past in het komende bestemmingsplan. Daar is ook de goedkeuring van Ged. Staten voor nodig. In dit bestem mingsplan is grond gereserveerd voor particuliere woningbouw, waar voor overigens nog steeds 8 kavels beschikbaar zijn buiten het nieuwe plan. Gezien de geringe belangstel ling daarvoor schijnt het dus niet zo'n vaart te lopen met particuliere bouw. Voor woningwetbouw is in Yssel steyn weinig kans meer, omdat die wegens de uitgekiende prijs alleen nog maar in grote complexen opge zet kan worden. De nieuwe subsidieregeling voor particuliere bouw kan misschien hier uitslag geven. In dit nieuwe be stemmingsplan wordt ook ruimte ge reserveerd voor bungalowbouw en voor INDUSTRIE Dit laatste moet men echter goed verstaanHet is niet de bedoe ling dat men dus in Ysselsteyn be drijven als Inalfa e.d. gaan aantrek ken. Het is evenmin de bedoeling dat daar de regelingen voor indus triële ontwikkeling gelden. Dat noemde de Burgemeester een „droombeeld". Wel is ruimte ge reserveerd voor die bedrijven voor wie het zakelijk aantrekkelijk kan zijn om midden in een landbouw gebied een bedrijf te hebben. De an dere bedrijven, die willen profiteren van de rijkssteun zullen naar het in dustrieterrein aan de Maasheseweg moeten. Wel kan bij eventuele re clame-campagnes gewezen wordjen op de mogelijkheden, die ook in Ys selsteyn zullen komen CLANDESTIENE BOUW Aan de klacht dat men hier wel clandestiene bouw afbreekt, doch el ders niet, had de Burgemeester niets. Als er bij controle blijkt dat iets clandestien gebouwd is, wordt het onherroepelijk gesloopt. Dat de con trole niet voor 100 procent is in onze uitgestrekte gemeente zal iedereen duidelijk zijn, maar iedereen weet onderhand ook goed dat als hij clandestien bouwt, hij bepaalde ri sico's neemt, die voor zijn eigen re kening kunnen komen. ROUWKUILEN is een pracht stukje recreatiegebied, dat vooral 's winters voor de men sen van Ysselsteyn van belang is, omdat men er gaat schaatsen. Dat wordt de laatste jaren moeilijker, omdat het ven dichtgroeit. Is hier tegen niets te doen? De Burgemeester betwijfelde dit, omdat men hier het natuurlijk pro ces zijn gang wil laten gaan. Het is so-wie-so al meldingsgebied, dus zelfs als men er van gemeentewege iets in wil veranderen, moet men gaan praten met Staatsbosbeheer Dat zal nu ook gebeuren. BIBLIOTHEEK De plannen, die men van rijks wege heeft, om plaatselijke biblio theken op te heffen en hiervoor in de plaats een bibliobus te laten rij den, vinden in Ysselsteyn even als elders geen genade. Die bus rijdt onder werktijd en dan heeft niemand tijd om boeken te halen. Kan men dan niet veel beter de oude toestand herstellen, een eigen bibliotheek opzetten en met ge meentelijke subsidie in stand zien te houden Burgemeester Schols waarschuwde dat 98 procent van de boeken door de jeugd gehaald worden, dus dat dit weinig of niets te doen heeft met werktijden. Iets anders is, dat ook hij niet gelukkig is met de wat vreemde situatie, die thans dreigt te ontstaan. Men is met overleg doen de om te kijken of geen oplossing gevonden kan worden o.m. via de komende bibliotheekwet. Maar wat de uitslag hiervan zal zijn, durfde ;ck hij niet te voorspellen. Een verzoek om van gemeente wege binnen 14 dagen te antwoorden op schriftelijke vragen, moest de burgemeester naast zich neerleggen. Dat zal soms kunnen, andermaal niet, aldus drs. Schols, dat ligt aan de vragen. SUBSIDIE De vraag of de gemeente subsidie kan verlenen in de exploitatiekosten van een nieuw te stichten jeugdhuis en of alsnog een subsidie gegeven kan worden in de stichtingskosten van het gemeenschapshuis, ligt aan verschillende omstandigheden. Men zal rond de tafel moeten gaan zitten en eens moeten gaan kijken hoe en wat men moet doen om de genoem de kosten te verlichten BUSHALTEN De nieuwe bushalten komen bij Garage De Peelstreek, bij de krui sing Heidse PeelwegRouwkuilen weg, de kruising Heidse Peelweg Heidse Schoolweg, bij de kruising Heide Schoolweg—Volenseweg. bij de kruising Heidse PeelwegLem- menweg en bij de school in Heide. WELSTANDSCOMMISSIE M)en meende in Ysselsteyn dat Venrays Welstandscommissie te ho ge eisen stelt en dat daardoor meer kosten gemaakt moeten worden, die men dan graag vergoed zag. Maar burgemeester Schols wist klip en klaar duidelijk te maken, dat een en ander best meeviel. Er blijkt met deze commissie best te praten en slechts 60 pet. van de plannen worden niet aanvaard. Maar men moet dan ook eens komen kij ken met welke ondeskundigheid soms ook plannen worden opgesteld. Die zou zélfs een leek niet goedkeu ren. VUILNIS Men blijkt in Ysselsteyn tevreden over de plastic zakken voor het vuilophalen. De burgemeester be loofde dat er voor grof vuil een spe ciale regeling komt. Tijdig zal die bekend gemaakt worden. Aan de mestfaalten rond en in de kern zal met de hinderwet wat ge daan gaan worden. TE VEEL SCHOOLWEGEN In het vervolg van deze vergade ring kwamen nog vragen naar voren over de drie schoolwegen die de ge meente kent, namelijk in Heide, Veulen en Ysselsteyn. Dat geeft ver warring. Verder wenste men nabij het ge meenschapshuis en bij de kapper meer parkeergelegenheid maar de voorzitter bewees de Ysselsteyners dat voor normaal gebruik in de kom ruimte genoeg is om te parkeren. Verder werd nog geboomd over de markering op de Midden-Peelweg, die in orde wordt gemaakt; over kleuterschoolproblemen, die snel zullen worden opgelost: en over wa ter-toevoer en buitenverlichting. Burgemeester Schols had in de gauwigheid uitgerekend dat ver vulling van de Ysselsteynse wen sen (met uitzondering van de om legging van de Midden Peelweg) een half miljoen zou gaan kosten. Ondanks het feit, dat men daar in Ysselsteyn niet koud of warm van werd, vond hy dat wel een beetje te veel van het goede, temeer waar de gemeentekas toch al leeg is. Een gemeenschapslening tegen 'n rente van 3 procent zou misschien helpen, zo vroeg hij uitnodigend, maar hierop bleef die avond Ys selsteyn het antwoord schuldig. Voor uw rijbewijs naar Aulorijschool Wim Claesseni Aanmelden c^- Kennedyplein 10 tel. 2471 Poststraat 8 tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd Vrij veel leden kon voorzitter M. Peeters van de afdeling Venray van de Kath. Bond voor Overheidsperso neel in hotel Manders begroeten op de jaarvergadering van deze nog al tijd meest aktieve vakafdeling van Venray. Liefst 35 nieuwe leden kon den worden geïnstalleerd. Het leden aantal is nu opgelopen tot 322. Des ondanks meende de heer Peeters dat er nog velen lid kunnen worden, waarbij hij wees op het personeel van het bejaardencentrum Schut tersveld en De Kruuze, personeel van het zwembad, de tewerkgestel- dSen van de GSW regeling en de werkplaats voor aangepaste arbeid. In een goed gefundeerd en gedo cumenteerd jaarverslag ging secre taris Fr. Verblakt in op de gehele problematiek van het overheidsper soneel, die van strijdorganisatie overlegorganisatie is geworden. De vele op stapel staande aktiviteiten en rechtspositieverbeteringen wer den naar voren gebracht. De overleden leden Hoedemaeckers en Oymans werden herdacht. De heer J. van Kessel bracht op de hem eigen wijze verslag van de financiële aktiviteiten. Het saldo gaf een bedrag aan waarop menige pen ningmeester jaloers zou kunnen zijn. Dat is echter ook nodig, want in september zal er feest worden ge vierd bij het 60-jarig bestaan van de afdeling. Een feestcommissie, be staande uit mej. Verblakt, de heren Brouwers, Swinkels, Louwers en Peeters moeten dit feest voorberei den. De bestuursleden M. Peeters werd herkozen (later ook benoemd tot voorzitter), Sjef Janssen (gemeente), J. van Kessel (St. Anna), Pijpers (PTT) en als opvolger van de heer J. P. L. Janssen (welke dank voor zijn inzet te incasseren kreeg) werd gekozen de heer Heerens (St. Anna). De heer Louwers werd in de kas controlecommissie benoemd. De rondvraag bracht weer ver schillende interessante onderwerpen op tafel o.a. kontributieverlaging voor gepensioneerden. Deze is niet haalbaar door een uitspraak van de bondsvergadering. De te hoge zie kenfondspremie wordt in handen ge steld van het hoofdbestuur. De bekende districtsbestuurder Pouw zal niet meer verschijnen we gens benoeming tot burgemeester van Wehl. In zijn plaats zal nu de heer D. van Rijn de belangen van de KABO afd. Venray behartigen. Hij kreeg bij deze eerste gelegen heid niet die kans welke hij eigen lijk wilde hebben. In verband met het vergevorderde uur. moest hij zich beperken, maar hij komt bin nenkort terug om de vele proble men, waarmede leden zouden kun nen tobben, op te lossen. De tombola ontbrak ook deze keer niet en menigeen keerde met een rokertje huiswaarts. De KABO Venray kan op een ge slaagde jaarvergadering terugzien. AUTOMOBIELBEDRIJF BOM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VENRAY Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray liggen de volgende verzoe ken met bijlagen ter inzage. P. Comelissen, Teeuwenhofweg 8, Leunen-Venray om vergunning tot oprichting van een inrichting (big- genopfokkerij) waar propaan wordt gebezigd. Adres inrichting Teeuwen- hofweg 8, kadastraal gemeente Ven ray sectie D nr. 2956. - F. T. Jansen, Konijnenweg 10, Ysselsteyn-Venray om vergunning tot oprichting van een varkensfok- bedrijf annex propaangasinstallatie aan de Konijnenweg 10, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 1844. - W. In 't Hulst, Timmermanns weg 17, Ysselsteyn-Venray om ver gunning tot oprichting van een var kensfokkerij annex propaangas-in- stallatie aan Timmermannsweg 17, kadastraal gemeente Venray sectie I nr. 32. J. A. Deters, Puttenweg 35, Ys selsteyn-Venray om vergunning tot oprichting van een varkensmesterij annex propaangasinstallatie. Adres inrichting Puttenweg 35, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 1881. - W. de "Weert, Puttenweg 14, Ysselsteyn-Venray om vergunning tot oprichting van een pluimveefok kerij en -houderij annex propaan gasinstallatie. Adres inrichting Put tenweg 14, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 2053. G. M. J. van Dijck, Ringweg 10, Ysselsteyn-Venray om vergunning tot oprichting van een varkensfok kerij annex propaangasinstallatie. Adres inrichting Ringweg 10. kadas traal gemeente Venray sectie H nr. 1806. De Haan Mineralen Oliën N.V., Strevelseweg 700, Rotterdam, om vergunning tot oprichting van een inrichting voor het opslaan en afle veren van motorbrandstoffen. Adres inrichting Grootdorp 28, kadastraal gemeente Venray sectie B nr. 3722. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit ver zoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 17 maart om 15.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 24 februari 1969 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. RECHTDOOR OP DEZELFDE WEO GAAT VOOR Het afbuigende verkeer mag het rechf. doorgaande verkeer op dezelfde weg niet hinderen. Ook de voefqanQer nief

Peel en Maas | 1969 | | pagina 5