mïaty Hoog be zoek bij de Rowans V.C.R00Y TAFELTENNIS SCHAKEN RUITERSPORT WANDELSPORT BILJARTEN VRIJDAG 14 MAARrl969 No. 11 NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS SSMr.Kl'SrSfe'SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVERTENTIEPRIJS 12 et par ma ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL £- (buiten V on ray 125) SPORT Programma 15 maart: VC Rooy 3—Hovoc 2 17.00 u. Concordia 2VC Rooy 4 20.15 u. Hovoc 2—VC Rooy 2 18.00 u. ATTENTIE! Opstellingen en wed strijden zie Kemps! Zaterdag 8 maart: Heren: WC—VC Rooy 1 3—0 Tupcs 3VC Rooy 4 30 Plet eerste setje begon zeer goed. Er werd behoorlijk gespeeld op een paar opslagen na. (15-13). In de 2e en 3e set werd er te haastig en ruw gespeeld, waardoor onnodige ballen gemist werden. Setstanden 15-9 15-9. Afgelopen zaterdag trad VC Rooy 1 in het veld tegen WC (Vught), dat als tweede genoteerd staat. Hierdoor geenszins uit het veld geslagen ging heren 1 fel van start. Doch ondanks hun felheid en goede verdediging kwam WC herhaaldelijk door het blok. Het grote voordeel van WC was wel de lengte van de spelers en daardoor het hoge spel wat zij speelden. Hiertegen was VC Rooy 1 niet opgewassen en zij verloren de wedstrijd met de setstanden 15-7 15-6 15-9. VC Rooy 2—VC Rooy 3 3—0 VC Rooy 2 nam in de eerste set al meteen de leiding met 153. De 2e en 3e set gingen goed tegen elkaar op en er waren vaak lange ralleys te zien. Dit was duidelijk te merken in de laatste set waarin de stand 44 lang voortduurde. Doordat de smas hes van heren 2 te sterk waren voor het blok van heren 3 was de eind uitslag wel verdiend voor VC Rooy 2. Setstanden: 2e en 3e set: 15-7 en 15-8. De eerste set had Ovoco geheel in handen, doordat VC Rooy 1 moeite had met de ruimte van de sporthal: 15—3. Hierna echter had Ovoco wei nig meer in te brengen en in een goede wedstrijd met veel variatie in de aanvallen werd de strijd beslist in het voordeel van VC Rooy: 11-15 11-15 10-15. RED STARS 1 KAMPIOEN Uitslagen van zaterdag 8 maart: Red Stars 1Genooi 4 91 Noad 2Red Stars 2 46 Hegta 2Red Stars 3 19 Noad 3Red Stars 4 64 Maasbree- 10Red Stars 5 91 Armada 7Red Stars 6 82 Red Stars 7—JSM 3 6—4 Amnasta 3Red Stars 8 82 Red Stars 9—DVO 6 9—1 Red Stars 1 had in deze ontmoe ting aan vijf gewonnen sets genoeg voor een kampioenschap in de 2e klasse. De eerste drie sets werden met weinig moeite gewonnen. In het dubbel echter werd er niet gecon centreerd getennist, waar de heren uit Venlo dikwijls van profiteerden. Er moest zelfs een derde game 1 speeld worden, in deze game namen ónze heren een voorsprong van 11-2 doch Genooi wist toch weer op gel ij ke voet te komen. Bij de stand 20-20 maakte de scheidsrechter een fout en leende Red Stars een punt toe in plaats van Genooi. Dit gaf de door slagen met een minimale winst van 2220 werd het dubbel gewonnen. Stand: 40. De vijfde set die het kampioenschap moest opleveren werd door B. Hendriks met weinig moeite gewonnen. Red Stars was kampioen. De heer A. van Sas, spe ler bij Genooi en tevens competitie leider van Noord-Limburg bood de spelers een boeket bloemen aan en feliciteerde ons namens de afdelings bestuur en namens de vereniging Genooi. De overige wedstrijden wa ren een formaliteit. De spanning was er uiL W. Toonen verloor nog van A. van Sas, terwijl de laatste sets met heel veel moeite gewonnen wer den. Door de drukte was normaal geconcentreerd spelen niet meer mo gelijk. Het 2e team dat zich ook nog steeds aan de top van de 3e klasse handhaaft, had het in Reuver niet gemakkelijk. H. Barents was niet in vorm en kon niet wennen aan de ta fel, met als gevolg dat hij maar één punt kon scoren. Het dubbel werd ook onnodig verloren. De drie over winningen van J. Verblakt en twee overwinningen van Th. Verhalle ga ven echter de doorslag, zodat de he ren met de kleinst mogelijke over winning huiswaarts konden keren. Red Stars 3 heeft zich hersteld na Dames: OvcctfVC Rooy 1 1—3 VC Rooy 3Tevoc 0—3 Weer hebben de dames verloren, doordat ze een tamelijk sterke te genstander hadden. Dames 3 was niet bij machte de serves en de vaak geplaatste smashes op te vangen. Toch werd het in de laatste set nog even spanntend. VC Rooy 3 wist n.l. toch nog vijf punten op hun conto te verkrijgen: 5-15. Overige setstan den 2-15 0-15. de inzinking van vorige week. In de wedstrijd tegen Hegta behaalden zij de volle winst, zodat de heren J. Wijnhoven, H. Theuws en H. Hou- ben zich zeer waarschijnlijk over 2 weken kampioen kunnen noemen! Red Stars 4 heeft zijn laatste kans op het kampioenschap verspeeld! Zij hadden deze wedstrijd moeten win nen om op gelijke voet met Noad te komen. Doch na een 1- voorsprong Oliep het team uit Reuver uit naar een 6-1 voorsprong. In deze wed strijd waar de zenuwen elke slag sterk beïnvloedde, won H. Logtens 2x en H. Cuppen en H. Thijssen bei den éénmaal. Het 5e team verloor in Maasbree van het 10e team met grote cijfers, in deze wedstrijd kon mej. A. Ver blakt de eer van haar team redden door één set op haar naam te bren gen. M. Cuppen en F. Bonants kon den niet tot winst komen. Het 6e team speelde tegen de kop loper van de B-klasse. De jonglens waren ver de mindere van de Hors tenaren, toch kon M. Coopmans nog twee puntjes in de wacht slepen. Red Stars 8 speelde tegen Am nasta zonder intersse, de wedstrijd had gemakkelijk gewonnen kunnen worden, doch er was schijnbaar geen interesse voor de wedstrijden. H. aMnders en H. v. d. Hombergh konden beiden één set winnen. Red Stars 7 speelde zaterdag zijn laatste en belangrijkste wedstrijd van dit seizoen. De inzet van deze wedstrijd was een defintiieve twee de plaats voor de winnaar uit dit duel. Er werd zeer fanatiek gespeeld en dikwijls moest een set met een klein verschil verloren gaan. In de ze wedstrijd won F. Renkens en J. Bonants één keer, P. Driessen zorgde voor drie punten, terwijl het dubbel ook gewonnen werd. Dit leverde 'n kleine doch verdiende winst op. Red Stars 9 had met het team uit Kessel weinig moeite. Alle sets wer den gemakkelijk gewonnen. De he ren bezetten nu definitief de derde plaats in het klassement in de B- klasse. Programma voor zaterdag 15 maart: Setos 1Red Stars 1 Red Stars 2Armada 3 Red Stars 3—TTC 4 Red Stars 4Armada 4 Red Stars 5Seta 4 Maasbree 11Red Stars 6 JSM 4—Red Stars PVO Red Stars J3 Op bovenstaande foto het kampioensteam van Red Stars. V.lm.r. R. Ver blakt, B. Hendriks, W. Toonen. Schreven we vorige week over de successen van de voorafgaande jaren met de voorjaarsrit, dat we ditmaal echter 95 rijders mochten inschrij ven had niemand kunnen dromen. Het leek afgelopen zondag bij de Burggraaf dan ook veel op een par keerplaats bij de een of andere voet balinterland. Ondanks de drukte liep de organisatie perfect, terwijl de rit niets te wensén overliet zodat alle 95 rijders voldaan en op tijd de fi nish passeerden. En ook al mocht de finishvlag eigenlijk pas om zes uur worden weggehaald, dank zij een zeer snelle telling kon reeds om kwart voor zes begonnen worden met de uitleg van de rit en de prijs uitreiking. De speciale beker voor de beste tijdrijder, beschikbaar gesteld door de Janny-Bar, werd gewonnen door de heer Wijnands uit Sittard met 0 tijdstrafpunten. Algemeen winnaar werd Th. Janssen uit Neer kant met 94 straf punten. De verdere uitslagen luiden: A klasse: 1 Vossenberg Meijel 109 strafp.; 2. Loomans, Asten 120 str.p.; 3. Schroen, Heythuizen 123 str.; 4. Nolten, Nijmegen 157 str. B klasse: Nijssen, Meijel 164 str.; 2. Rongen, Tienray 204 str.; 3. Th. Janssen, Tienray; 4. M. Cremers, Venray; 5. H. van Hoof, Venray. De poedelprijs in de A klasse ver wierf de heer Rochen Helmond, ter wijl v. d. Weyden uit Elmpt in de B-klasse de (on)gelukkige was. De volgende rit (eerste competitie- rit) is op zaterdagavond 12 april, al lereerst krijgen de KNMV-leden echter nog de gelegenheid a.s. zater dagavond een zeer belangrijke ver gadering bij te wonen van de KNMV afd. Limburg in Rest. De Toerisme, Rijksweg 40, Hom. Aanvang 8 uur. En zondag kunnen de ralleyrijders hun hart weer ophalen in Horst, al waar om half twee bij café Roosen de eerste rijders gestart worden voor de Lenterit van AMC Horst. Veel succes. AJVI.C. HORST LENTERIT 1969 Op zondag 16 maart a.s. opent de A.M.C. Horst het rallyseizoen met de lenterit. Uitzetters van deze rit zijn de he ren Jo Hermans en Jac. van de Ster ren, de rit is 60 km lang en dient met een gemiddelde van 30 km-uur verreden te worden. Controleur is de heer Ger van Daal. Er kan gestart worden in een A- en B-klasse vanaf 13.30 uur bij café Roosen, Meterikseweg 78 te Horst Inschrijven vanaf 13.00 uur. Vele waardevolle prijzen waaronder een droogkap, een electrisch scheerappa- raat etc. Het inschrijfgeld bedraagt 10, per equipe, voor leden van de AMC Horst 7.50. Feestrit 1969 Dinsdagavond 18 maart wordt de traditionele feestrit van nde A.M.C. Horst gehouden, deelname alleen voor leden van de A.M.C. Horst. Start tussen 19.00 en 19.30 uur van af café Roosten. Na deze rit zullen de prijzen van het clubkampioen- schap 1968 worden uitgereikt. Clubkampioen 1968 is de equipe Q. Kurver-Th. Timmermans, Hosrt met 196 punten (50 50 50 46); 2e werd J. Imming, Sevenum met 195 punten (49 49 49 48). De verdere uitslag was: 3. Fr. Janssen, Venray 190 pnt.; 4. J. Clabbers, Horst 185 pnt.; 5. Th. van de Sterren, Horst 183 punten. JEUGDSCHAKEN De ondehrlinge competitie om het persoonlijk jeugdkampioenschap van Venray is dinsdag j.l. afgesloten. Winnaar en jeugdkampioen van Venray 1969 werd Mark Termote. De volgende week wordt hieroop na der teruggekomen, met vermelding van de volledige uitslag en eindstan den. Als vervolg op deze competitie worden m.i.v. dinsdag 18 maart a.s. wedstrijden in toernooivorm georga niseerd, hiervoor worden de spelers in groepen van 4 ingedeeld. Voor de winnaar van elke groep wordt een aardig prijsje beschikbaar gesteld. Alle jongens die aan deze wed strijden wensen deel te nemen die nen dinsdag a.s. om 18.45 uur in de speelzaal aanwezig te zijn. Op zondag 9 maart j.l. organiseer de de Kring Venray haar eerste dressuur- en springwedstrijd voor de ruiters van deze kring, op het terrein bij het sportpark. Bij de dressuur werden de volgen de prijzen behaald: Dressuur licht I, Ring I: 1. A. Willems, Meerlo m. Jugler 99'/2 2. P. Gielen, Wanssum, Doruta 97 3. P. Kuenen, Leunen, Gonda 92 4. H. Verbeek, Meerlo, Trixi 88 5. M. Goumans, Venray, Max 86V2 6. Th. Peeters, Meerlo, Sousuki 85 Dressuur Licht I, Ring II: 1. M. Vissers, Meerlo, Swingly 98V2 2. P. Willems, Leunen, Caroline 95Vs M. v. Asten, Ysselst., Zoliada 94Vz 4. H. de Wit, Ysselst. Fabiola 93l/s J. Emonds, Ysselst. Ringo 92V2 5. M. Spreeuwenberg, Colonella 92J/d Dressuur L III en Middel Ring III: 1. L. Willems. Meerlo, Good L. IO8V2 2. P. v. Ass, Ysselst., Wilco IO2V2 3. J. Bovee, Meerlo, Delamet 97V2 4. L. v. Veghel, Meerlo, Valiant 97V2 5. M. Verschuuren, Venray, Riant 96 G. Camps, Meerlo, Donto 96 Bij het Handicap springen was de uitslag: 1. H. de Wit, Ysselsteyn m. Fabiola 2. M. Verschuuren, Venray m. Risico 3. W. v. Dijck Venray m. Sacramosa 4. M. Vissers, Meerlo m. Swingly 5. J. Claessens, Leunen m. Taunus G. Camps, Meerlo, m. Donto 7. A. Willems, Meerlo m. Jugler 8. H. v. Tilburg, Leunen m. Courag. 9. J. Willems, Meerlo m. Gracia 10. M. Verschuuren, Venray m. Riant Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen^ proberen. Rijschool JAN JANSElT Bevrijdingsw. 8 tel. 04780-1600 SPIO-NIEUWS Zondag a.s. gaat Spio met haar zwemsters en zwemmers naar Venlo om aldaar een vijf kamp te betwis ten.' De opstelling van de ploeg is reeds bekend gemaakt in dit blad. Voor degenen, die de publicatie niet hebben gelezen, de ploeg voor a.s. zondag hangt uit op het zwem bad. Vertrek a.s. zondag om 13.00 u. vanaf het Henseniusplein. Intussen heeft zich in de trainings- ploeg een conditietrainers-wisseling voorgedaan. De heer L. Bertrands is door zijn funktie als waarnemend hoofd van het zwembad „De Meer paal" niet meer beschikbaar voor de conditietraining. Zijn plaats is inge nomen door de heer Fr. Brecheisen, verbonden als ass. bewegingsthera peut op St. Servatius. Samen met de heer J. Cup zal hij de trainingsploeg trainen en leiden en we wensen hen beiden veel succes toe. Onze afdeling kunstzwemmen oefent druk voor de komende kunst- zwemevenementen te Zwolle. De pupillen van mevr. van den Munckhof zullen ginds hun beste beentje(s) moeten voorzetten. Intussen gaan 2 van onze dames naar de centrale training in Utrecht t.w. A. van Soest en Colien van den Munckhof. Op de regionale trainingen (die in Venray zijn) wordt duchtig ge schaafd aan al)e mogelijke foutjes, maar toch ziet men de enorme voor uitgang van deze prachtige tak van de zwemsport. Binenkort zal Spio zijn algemene ledenvergadering houden. T.z.t. zul len nadere gegevens bekend worden gemaakt. VENRAYS GLORIE Bij eventueel goed weer gaan we zondag 23 maart een tocht maken naar de Smakt. Vertrek 7.30 uur. Al lemaal od bij de hoek St. Odastraat- Maasheseweg. Vanaf zaterdag 15 maart kunnen zich nieuwe leden aanmelden bij: J. Coppus, Maasheseweg 34 P. Janssen, Maasheseweg 37 M. Geurt j ens, Maasheseweg 55 En er kunnen zich ook bejaarden aanmelden voor de bejaardengroep. Eindstrijd Bandstoten K.N.B.B. Op 13, 14, 15 en 16 maart a.s. worden in café Klomp de eindwed- strijden gespeeld om het districts kampioenschap bandstoten. De geplaatste deelnemers zijn: A. Giezen, Overloon P. Volleberg jr., Venray A. Zeelen, Cuyk J. Litjens, Boxmeer L. Deriet, Overloon J. Zeelen, Cuyk J. Voesten, Overloon De eerste ronde wordt als volgt gespeeld: 7.00 uur A. GiezenL. Deriet 8.00 uur A. ZeelenJ. Zeelen 9.00 uur P. VollebergJ. Litjens 10.00 uur J. VoestenWinnaar p. 1 De partij lengte is bepaald op 75 caramboles. Persoonlijke kampioenschappen V.B.B. H. Hendriks kampioen 5e klas. Eindstand van de door Biljartte georganiseerde eindstrijd 5e klas: matchp. gem. 1. H. Hendriks OBK 10 2.48 2. H. v. d. Heuvel OBK 10 1.88 3. M. Troisfontaine HGL 8 1.83 L. .Fraaye Biljartte 5 1.73 5. C. Aarts SVCB 4 1.35 H. Schaeffers Pomerans 3 1.54 7. A. Vullings OBK 2 1.45 M. Beerkens kampioen 4e klas. Eindstand van de door HGL geor ganiseerde eindstrijd 4e klas: 1. M. Beerkens OBK 10 2.85 P. Martens HGM 8 3.21 3. H. Claessens Onder Ons 8 2.82 4. G. Gerritsen SVCB 6 2.31 5. S. Rutten, Ons Gen. 4 2.31 M. Jacobs VOP 4 2.15 7. A. v. Mil De Burggraaf 2 2.09 Gewestelijk kampioenschap K.N.B.B. In Gemert is de strijd om het ge westelijk kampioenschap van Bra bant en Zeeland, le klasse libre ge speeld. Het district Oost-Brabant werd vertegenwoordigd door de heer J. vin Asten nit Vrenay, die zeer goed voor de dag kwam. Gewestelijk kampioen werd de heer F. de Rijk uit Hulst, die met 12 matchpunten en een algemeen gemiddelde van 9.67 echter promoveert naar de hoofdklasse. Vier spelers stonden met 6 matchpunten gelijk, maar door van die viertal het hoogste gemid delde (6.88) te spelen werd de heer van Asten 2e. Door deze 2e plaats is van Asten geplaatst in de finale voor het Nederlands kampioenschap le klasse libre, hetwelk t.z.t. in Den Haag of Rotterdam gespeeld wordt. Zondag: 4e zondag van de Vasten. Vandaag komt er een leek preken over het ontwikkelingsproject in Bo livia, waarvoor ons vastenoffer be stemd wordt. Er is dus geen extra kollekte in de kerk, maar gelieve wel uw vastenofferzakjes mee naar de kerk te brengen. Om 7.30 lees- mis voor de parochie; 9 uur hoogmis gest. jgt. voor Hubertus en Martinus Geurts, echtgenote en dochter Nella. 10.30 leesmis voor Wilhelm Gom- mans. Maandag: 7.30 gezongen jaarget. voor Martin Croijmans; 8 u. gest. leesmis voor Antooon Kusters, echt genote en zoon Pater Th. Kusters. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jacoba Goumans-Peters; 's avonds om 7 u. leesmis voor Jan van Cuyck en echt genote. Woensdag: feest van St. Jozef. 7.30 gest. jaargetijde voor Henri Weijs; 's avonds om 7 uur leesmis voor Jqs Loenen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe ter Emons, echtgenote en Antoon Emons; 's avonds om 7 uur leesmis voor Antoon Peeters. Vrijdag: 7.30 gezongen jaargetijde voor Willem Jenniskens; 's avonds 7 uur leesmis voor Gertruda Jennis- kens-Droesen v.w. een paar goede kennissen. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Mar tinus Heesen; 's avonds 7 uur lees mis voor Hendrik Verlinden, echt genote en Jan Verlinden. Akolieten in de week: 7.30 Theo en Peter Voermans; 's avonds 7 uur Geert Reintjes. Zondags: 7.30 Leo Reintjes en Jac. Koenen; 10.30 Th. en T. Cornelissen, M. Koch, J. Reinttjes, J. de Lauw en Theo Verstappen. PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo es el 4. do- mi ngo del Cuaresma. A las diez y media misa comnitaria con medita- ción sob re la Passión de nuestro Senor en Castellanoo. En miércoles de la semana próxima es la fiesta de San José; felicidades anticipadas ya para todos nuestros José's y Josefi- na's; el nadre Juan espera poder felicitaries a todtos personalmente. Het is allemaal een beetje vreemd gelopen toen de Rowans van Venray vorig jaar een vakantietocht maak ten. Zoals bekend zijn de Rowans een groep uit de verkennerij, die welpen, verkenners, rowans en voortrekkers-groepen heeft. Venray heeft een eigen Rowan- groep die de boerderij van Verstrae- len aan de Maasheseweg thans aan het inrichten is als basis voor haar aktiviteiten. Welnu, deze Venrayse Rowans trokken vorig jaar naar het Duitse Bad Grund, waar ook de Zangertjes van St. Frans ere-gasten geweest zijn. Door bemiddeling van de Helmondse priester v. d. Broek, die daar pastoor is .hadden ze daat een plaats gekregen op de inter nationale verkenners-camping, waar ze metterdaad hun tenten opsloegen. Hier werd kennis gemaakt met de heer Erich Schaeder, die èn adju dant is van de Hertogin Victoria Louise van Braunschweig-Lippe en Stabsfeldmeister van de Duitse Ver kenners. Hij bekleedt daarmee een der hoogste funkties in de Duitse verkennerij en is de hoofdleider van de verkenners in de Harz, waarvan op haar beurt weer genoemde Her togin de beschermvrouwe is. In die kwaliteit kan zij de orde van de Gouden Welfen Kroon uit reiken, een soort huisorde van het geslacht der Braunschweig-Lippe. Het bezoek van de Venrayse Ro wans werd in Bad Grund dermate op prijs gesteld, ook al omdat men dit zag als een vriendschaps- en verzoeningsgebaar dat de toenmalige districtscommandant Fr. Linssen op het einde van het bezoek deze Gou den Welfen Kroon aangeboden kreeg, terwijl de leiding van de Duitse verkenners er prijs op stel den naar Venray te komen om de kennismaking te vernieuwen en uit te breiden. Zaterdag a.s. komt nu dit gezel schap van 14 mensen, dat in de nog onvoltooide Rowan-basis ontvangen zal worden. Reeds is al in het voor uitzicht gesteld dat thans ook aan de voorzitter Leo Janssen, de -secretaris Karei Schols, de penningmeester H. Vermeulen, de ass. Rowan-leider Theo Schroten en de verkenners-lei ders Frits Basten en John Schrooten ook de Gouden Welfen Kroon zal worden uitgereikt. De gasten zullen o.m. ook de ge vallenen-kerkhoven bezoeken en het Nationale Oorlogsmuseum in Over loon Zondag is er een Eucharistievie ring in de Willibrord-kapel in Geys- teren. S R. 65 - VENRAY Vrijdag, zaterdag en zondag: soos normaal geopend. Zaterdag speelt DESOLATION in de soos. Entree 1, Dinsdag: jeugdschaken. Woensdag: soos normaal ge opend. T.m. zaterdag ekspositie van fo to's van Joop Wismans. Opgave voor reis naar Berlijn t.m. zondag, schriftelijk bij de re- daktie van het soosblad.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 13